Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Krabice s navijákem je plná ruka a překáží to. Víc mi vyhovuje stopovačka. Na toto téma se tady na poradně napsalo mnoho článků.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. říj. 2009 12:03
Příspěvky: 7
Bydliště: Úsilné
Na přechodnou dobu to stačí,tedˇ venčím jak Jessy co máme s přítelem,tak i Ritu co zůstala u našich bez vodítka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Desenský píše:
Krabice s navijákem je plná ruka a překáží to. Víc mi vyhovuje stopovačka. Na toto téma se tady na poradně napsalo mnoho článků.


a jaké vodítkopoužít na čivavu? stopovačka by byla asi dost komická...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Bria píše:
Desenský píše:
Krabice s navijákem je plná ruka a překáží to. Víc mi vyhovuje stopovačka. Na toto téma se tady na poradně napsalo mnoho článků.


a jaké vodítkopoužít na čivavu? stopovačka by byla asi dost komická...


nevidim zadnej problem pouzit stopku i pro civavu, metraze se prodavaji v ruznych sirkach a zalezi jen na tobe jak dlouhou a tenkou stopku si vyrobis.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. črc. 2006 11:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Pár dnů máme doma fenku čivavy, které je 16měsíců. Asi 1.dva dny u nás byla vystrašená úplně ze všeho,
řídím se radami z této poradny a řekla bych,že už jsou vidět pokroky, ale bohužel ne ve všech směrech. Doma se už nebojíme pračky, ramusícího kávovaru ani TV, z úhlavního nepřítele obojku a vodítka začínáme mít radost, bubáka velkou šustící papírovou tašku má vedle sebe na gauči jako hračku, osvědčilo se mi do výtahu ji nebrat v náručí, ale nejprve na vodítku a ted už i "na volno", jezdíme záměrně tím hlučnějším z výtahů, v metru jsem překonala nejprve já samu sebe, protože když jsem viděla její paniku z podzemního vlaku, šla na mě panika taky, ale i tohle už je brnkačka. Přesto všechno nám připadá fenka stále dost nesamostatná, bojí se být sama. V noci spí ve vedlejší místnosti...teda nespí, ale vyje, štěká a jódluje a my za zdí cpeme špunty do uší. Přes den s ní trenuju od 1.dne nechávání o samotě, začala jsem minutkou, ted jsme zhruba na 2hodinách klidu, ale v noci volá po naší společnosti furt. Ještěže máme neslyšící sousedy!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. črc. 2006 11:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Dalším trápením jsou psi jakékoli velikosti, u chovatelky byla zvyklá na bandu asi 15psů, z toho největší kámoškou byla barzojka,ale se mnou se bojí všech psů. Protože zatím nemáme přivolání, je neustále venku na vodítku, když se ujistím,že psisko nás jde očichat a ne sežrat, přítáhnu moji feňuli k sobě, strčím ji před sebe a laškuju s druhým psem nebo se bavím s jeho páníkem, ale ta moje se třese a snaží se pouštět hrůzu, jak bych měla postupovat dál? Teď mě napadá, že se vlastně bojí i lidí, pár zájemců o pohlazení již bylo a já postupovala stejně jako u psů. Pokud shledáte na mém chování k fence chyby, prosím napište mi, teda jestli tohle někdo dočte do konce :-) A co myslíte že by jí mohlo celkově posílit sebevědomí? Třeba nějaký sport pro pidipsy, agility?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přijed na fríčko, uvidíš, jak máš potupovat v praxi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 20:41 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Podle mě na ní moc tlačíš. Píšeš,že jí máš doma pár dnů a už jste stihli absolvovat tucet stresových situací. Třeba ta podzemka mě v tuhle chvíli přijde naprosto zbytečná. Nejdřív si spolu musíte vybudovat vztah a ty si získat její důvěru. Až tohle budeš mít,teprve pak bych záměrně navozovala situace,kterých se bojí a ty máš být pro ní oporou. Zatím je toho podle mě na ní moc, není si jistá tebou,ani sebou, a když jí budeš chtít do něčeho tlačit,naděláš víc škody než užitku. Dej jí čas,zvolni,zajeď na fríčko a výsledky se dostaví :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. črc. 2006 11:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Díky za odpovědi. Určitě se zůčastníme free soboty v Praze. Pokud se tam ovšem máme dopravit, tak podzemce (a výtahům v domě) se nevyhneme, na procházce psům a lidem taky ne. Doma jsem ji zvykala pouze na věci denní potřeby a ne jinak než právě jejich používáním, žádné nucení v tom nebylo. Ale stejně dám na Vaši radu a nebudeme nikam spěchat. A co myslíte s tím nočním vytím? Máme ji nechat být nebo si ji vzít do ložnice? Já bych si ji nacpala i do postele,ale přítel nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: sob 07. lis. 2009 05:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
janaA píše:
Podle mě na ní moc tlačíš. Píšeš,že jí máš doma pár dnů a už jste stihli absolvovat tucet stresových situací. Třeba ta podzemka mě v tuhle chvíli přijde naprosto zbytečná. Nejdřív si spolu musíte vybudovat vztah a ty si získat její důvěru. Až tohle budeš mít,teprve pak bych záměrně navozovala situace,kterých se bojí a ty máš být pro ní oporou. Zatím je toho podle mě na ní moc, není si jistá tebou,ani sebou, a když jí budeš chtít do něčeho tlačit,naděláš víc škody než užitku. Dej jí čas,zvolni,zajeď na fríčko a výsledky se dostaví :-)


Může tahle situace nastat, když nevíš, jak postupovat v těchto situacích. Když víš, jak na to, můžeš toho právě využít pro získání důvěry a vybudování vztahu. Nejlepší je vidět, než několikrát číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Týraný pes
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2009 14:32
Příspěvky: 11
Bydliště: Neratovice-Mlékojedy
Dobrý den máme takový problém přivezli jsme si domů Moskevského strážního psa.Její 10 měsíců a je strašně ustrašená a bázlivá.Prý byla 4 měsíce zavřená v kotci 2 a 2m jen dostávala žrát.Nevíme jak postupovat? aby nám mohla důvěřovat i aby nebála se ani psů a snášela se s nimi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraď te, prosím..
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nejlepší bude, když se domluvíte s Rudou na konzultaci. Neutěšujte jí, nemluvte jí konejšivým tónem, nelitujte jí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 23:00 
Offline

Registrován: pon 23. lis. 2009 21:07
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den, pane Desenský...
mám problém se svou malou fenkou jezevčíka. Je ji necelých pět let, a čím dál více má problémy s ostatními psy.Neuznává žádného jiného psa, každého psa bere jako hrozbu, reaguje vrčením, naježením, ohnáním po něm.Nemůžu si vybavit, že by ji nějaký pes nekdy ublížil!Na velké psy reaguje hysterickým pištěním, a přito má jednoho kamaráda vlčáka, s kterým lítá, dovádí... nevím jak na ni.
poslední dobou se velice často klepe, např.když s ní komunikuji, mluvím na ni, chová se, jako když ji za něco pokárám, stáhne ocas, sklopí uši, a začne se klepat.sedím s ní na pohovce, a z ničeho nic, se začne klepat, nebo nějaký zvuk, který ihned nerozezná-reaguje na nej klepáním, jak kdyby ji chtěl člověk ublížit.ve vaší knize píšete, že olizování, je vpodstatě největší oddanost pánovi, jakou může pes svému pánovi může dát, ale moje Jackye oblizuje stále, je tím snad posedlá, a štastná, když si může ,,blíznout,,.
myslím,že všeho v dobré míře.. :-) .Jackye je takové moje dítě, snažím se všechno dělat pro její dobro, ale zase nepřekračuji meze.stále je to pes.proto bych vás tímto poprosila o radu jak na ní.Děkuji Vám za odpověd.
S pozdravem Simona Opavská


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 07:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud vám nestačí odpovědi, které jsou zde již dopodrobna popsané, pak přijeďte na free sobotu, nebo si zavolejte kvůli osobní konzultaci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 27. lis. 2009 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
Dobrý den pane Desenský
Velice se těším na sobotu v Brně kde vás potkám a poprosím o pomoc.
Dnes jsem byla svědkem události která mě překvapila už jsem psala že má můj pes strach z aut a po lidech vyjíždí aby si je očuchal.Ale dnes jsem se zastavila z pánem a nás pes na něho začal útočit očividně ze strachu poskakoval štěkal,ale měl tehdenci se za mně schovávat.Ten pán ho volal a nic pěs jenom štěkal když se ohnul tak vystartoval ,ale vše na dálky těsně k němu se neodvážil...tohle ještě nikdy neudělal..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 27. lis. 2009 15:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle po netu nevyřešíme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 19:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
Pane Desenský
Chtěla bych se zeptat vím,že jste říkal,že to na dálku nevyřešíme,ale můžete mi poradit jak reagovat v situaci když pes začne na lidi dorážet a štekat ze strachu? Chválit určitě ne pozbuzovat ho asi taky ne tak jak se mám chovat nevšímat si toho asi taky není to pravé ořechové můžete mi teda prosím poradit jak v takové situaci reagovat?Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 01:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle řeším za pochodu, jelikož se to dá vyřešit v různých situacích mnoha způsoby a ne vždy je možné použít stejný způsob u jiné alternativy, kterých je nepřeberné množství. Standardně se pokusím o to, aby si ho ti bubáci (lidi) pohladili, čímž si pes nepřímo sáhne na zdroj svého strachu. Ale ne vždy je to možné, což jsou ty další alternativy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 08. led. 2010 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
aha no zrovna to pohlazení jsem nedělala,protože jsem se řídila radou z polepšovny mazlíčku nehladit když se pes bojí :D
Tak,že zkusit aby ho někdo pohladil,ale on k sobě nikoho nepustí začně štěkat a všichni se ho kvůli tomu bojí....jak postupovat v tomhle případě?Když se pes nenechá pohladit? Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 08. led. 2010 13:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V polepšovně na Nově nejsou rady, ale bludy. Přijeď s ním na fríčko, tady se naučíš, co máš vlastně dělat, jelikož je dobré vědět, co všechno si máš ohlídat.
A jestli se sem nedostaneš, zavolej mi, řeknu ti aspoň pro začátek co a jak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 08. led. 2010 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
děkuji hned v pondělí zavolám....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pát 08. led. 2010 18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
na fríčko se ted asi nedostanu je to z ruky a kor ted když je tolik sněhu máme problém aby nás vzali do autobusu i když chcem jed jenom jednu zastávku....proto zavolám děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2010 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Tak se nám včera podařilo překonat strach ze zabijáckého sněkuláka:-) Probíhalo venčení a najednou Amálka hodila takovou zpátečku, že mě málem svalila na zem. Mohla jsem se smíchy potrhat z toho, že se bojí sněhuláka. Pěkně jsem ji k němu přitáhla, i když vůůůbec nechtěla. Ukázala jsem jí, že ten krvelačnej sněhulák vůbec nekouše a Amálka mi uvěřila. No pak jsem teda musela dávat zpátky mrkev jako nos a šišky jako očička, ale hlavně, že to pochopila. Ještěže mě neviděly děti, které ho stavěly. Asi by se zlobily, že jim ničíme jejich dílo:-)

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2010 12:09 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Krvelačnej sněhulák mě tada rozesmál! :lol:
Andyst - gratuluji !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 19. led. 2010 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Dík:-) Já se taky smála, když jsem viděla ten děs v očích. Aspoň jsem si vyzkoušela, že to jde na takový prkotině:-) Kdyby přišlo něco horšího, tak budu vědět, že nemám pochybovat.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nevysvětlitelný strach a panika z "ničeho"
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 12:59 
Dobrý den,
asi máme podobný problém. Máme dvouletou fenku irského setra. Vždycky byla hravá a přátelská. Psů ani lidí se nebála. Poslední dobou se ale bojí chodit na místa, kam dříve chodila bez problémů. Ven s ní chodíme celá rodina, nejvíce ovšem já a má sestra. Jednou, když jsem šla běhat, zničehonic se zastavila, otočila a rychlostí větru běžela domů. Koukala jsem, zda-li poblíž není nějaký pes, či něco, čeho by se mohla leknout, ale nic. Od té doby se na to místo bojí chodit. Někdy tam ale jde úplně bez problému a to především je-li nás víc (např.když jdu se skupinou 4lidí na běžky apod.). Teď dokonce občas nechce chodit i na jiná místa, ale to mi přijde, že je to většinou ze strachu ze psů. Když nějakého vidí, naježí se a nechce jít. Když ale jdeme s našimi psími kamarády (zlatý retrívr a oříšek), tak je to lepší a s cizími psy si třeba i hraje. Nevím, zdá se mi, že když má kolem sebe jakousi smečku, je víc v pohodě. Můžete mi kdyžtak poradit? Děkuji za případné odpovědi. S pozdravem Janoušková Ludmila.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevysvetlitelny strach a panika
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
možná se pletu, ale napadlo mě, jestli třeba v onom místě nenechal někdo před ní nějakou "psí SMS" co se jí "nelíbí". Když je vás víc má jistotu ve smečce. Nikdy jsem nic takového neviděla možná je to blbost, ale takhle bych si to asi vysvětloval já :!: :?: (možná nějaká negativní energie, ale to už jsme jinde)

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevysvetlitelny strach a panika
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bohužel jsi jí dovolila, aby z toho místa utekla, takže už se tam zasel strach. Když se takhle chová a nemá v těchto situacích přivolání, jisti si jí stopkou. Nečekej, co ona bude chtít a nebude chtít, ale řekni jí v klidu, ale důsledně, co chceš ty a trvej na tom. Nenech jí dělat si, co chce, měla by dělat to, co chceš ty. Zeptala bych se rodiny, jestli se nestalo něco neobvyklého venku, když s ní byli oni, jestli jí nezačali například litovat, nebo nedopustili, aby jí napadl jiný pes nebo něco takového. Objednej se na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nevysvětlitelný strach a panika z "ničeho"
PříspěvekNapsal: sob 27. úno. 2010 06:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 14. bře. 2010 14:59 
Offline

Registrován: pát 01. led. 2010 20:43
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 10
Dobrý den, moje roční fena se bojí všeho, aut, zvuků, a ze strachu útočí na psy i lidi, pokud by se u nás nějaký člověk zastavil, takže na všechno v její blízkosti. Problém je v i v tom, že není schopna vykonat potřebu pouze s jedním členem rodiny. Udrží to i přes 12 hod, i když jsem s ní doma. Vždy musíme jít dva. Venku se rozklepe a sedne si hned u dveří. Píšete, že se nemá dopustit jí ze strachu utéct, ale nevím, jak jí dostat ode dveří. Tak jí vlastně ten únik ze strachu dovolím. Nemohu jí tahat násilím dál od domu, to je pak ještě horší, nevyleze ani z bytu. Už nevíme, jak to řešit. Veterinář ám pro ní předepsal antidepresiva, ale nerada bych to řešila chemií, ale odbourat stres a strach, bohužel neznáme pravou příčinu. Byla 9 měsíců sama v kotci, u nás je 3 měsíce v těsném kontaktu.Poradíte, prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: ned 14. bře. 2010 18:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dotaz jsem přesunul do tématu, kam to patří. Pročtěte si předchozí odpovědi na tyto dotazy. Pokud to nebude stačit, pak je lepší mi zavolat v dobu uvedenou na tomto webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bojácný pes druhý?
PříspěvekNapsal: čtv 08. dub. 2010 14:06 
Offline

Registrován: čtv 08. dub. 2010 09:07
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 2
Mám psa, 6 měsíců, který se bojí lidí, psů a bojí se přejít práh bytu. Chci mu pořídit ještě jednoho, stejně starého, aby to překonal. Dělám dobře?
Dana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
budou se bát dva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojácný pes druhý?
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 08:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
danča píše:
...Dělám dobře?
Rozhodně ne. K bázlivému 6ti měs. psu se dá jako výchovný člen smečky pořídit jedině sebejistý dospělý pes, kterého jen tak něco nerozhází a umí to naučit i druhé. Jak psala Petra, s vaší volbou se budou dříve nebo později bát oba.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojácný pes druhý?
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
danča píše:
Mám psa, 6 měsíců, který se bojí lidí, psů a bojí se přejít práh bytu. Chci mu pořídit ještě jednoho, stejně starého, aby to překonal. Dělám dobře?
Dana

Dano,
přijeďte s pesanem na fríčko na Vlčáry, štendů je tam na hraní víc, uvidíte...
Z Prahy je to vlasntě kousek :wink:

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach ze všeho a všech
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 13:58 
Offline

Registrován: sob 10. dub. 2010 11:01
Příspěvky: 1
Bydliště: Stará Cesta 25
Dobrý den,

před 2 týdny jsme si pořídili druhého italského chrtíka - kamaráda, kterému je 10 měsíců, byl vychováván pouze smečkou dalších cca 10 pesanů, nikdy nebyl ve městě, nezná a bojí se téměř všeho a všech, byl dost poškrábaný, zanedbaný,paní majitelka ho vůbec nevychovávala, mohl byste mi prosím poradit jak na strach u chrtíka s velmi křehkou povahou? Přečetla jsem za těch 14 dní všechny příspěvky ve vaší poradně, vaši knížku, dost mě to naučilo, přesto si nejsem jistá, jak venčit ve městě? Když jdeme prázdnou ulicí, má stažený ocásek, žene a táhne jak buldozer, větší problém nastane, když kohokoli potkáme - což je vlastně pořád, kromě hodně časných ranních a pozdních večerních procházek. Vždy si z něj začnu dělat legraci, nelituji ho, nepřemlouvám, představuju si, že na té druhé straně vodítka je seběvědomý pejsek, odvádím pozornost jinam,ale moc to nepomáhá, panicky s sebou škube na všechny strany, div se neuškrtí, nereaguje na nic, je to dost šílenej pohled. A tím jak se venku bojí, tak se ani nevyvenčí a dělá loužičky doma. S druhým chrtíkem vychází bez problémů. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě. 2010 10:30 
Offline

Registrován: sob 24. dub. 2010 23:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Hradec Králové
Máme úplně stejný problém, dříve se klepal jen venku, ale teď se klepe už i doma, kdekoliv. a v tu chvíli jakoby neslyšel a byl v transu. Když jdeme ráno na procházku, tak se zastaví a zapře do nohou, co jsem tady načetla, zkoušela jsem ho tlačit, aby pochopil, že musí jít - ale to mě přijde, že se to jen zhoršuje, dnes si už stoupl na zadní nohy a zapřel takovou silou... a klepal se jako blázen.. na povely v tu chvíli nereaguje... když mu to řeknu ve veselém tonu a usmívám se u toho, popř. do něj šťouchám a říkám mu prosím tě vždyť se nic neděje.. taky bez úspěchu...už vážně nevím co s ním dělat.. když po procházce přijdeme domů, ihned se jde schovat pod postel takovou rychlostí, že mu nestačím ani zabránit v tom, aby se někam schoval :? Včera jsem se ho snažila z toho místa dostat a poprvé v životě na mě i na přítele zavrčel... určitě dělám něco špatně, protože se to vše jen zhoršuje.. Poradíte? :help: :help: :help:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě. 2010 10:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak nestihneš zabránit aby se shoval, má vodítko, ne? A rada? Osobní konzultace na Vlčárech.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě. 2010 10:41 
Offline

Registrován: sob 24. dub. 2010 23:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Hradec Králové
Eva Štemberová píše:
Jak nestihneš zabránit aby se shoval, má vodítko, ne? A rada? Osobní konzultace na Vlčárech.


No doma na vodítku není. Nebo by měl být?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě. 2010 14:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kdybys četla mou knihu nebo informace zde na poradně, často by ses setkala s pojmem "permanentní couračka". Slovo permanentní znamená 24 h. denně 7 dní v týdnu, dokud je třeba. Zopakuji, co už jsem tu psal asi tisíckrát, doma krátká, venku dlouhá šňůra, neboli couračka a stopovačka (lonžka).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 17:43 
Offline

Registrován: sob 24. dub. 2010 23:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Hradec Králové
Desenský píše:
Kdybys četla mou knihu nebo informace zde na poradně, často by ses setkala s pojmem "permanentní couračka". Slovo permanentní znamená 24 h. denně 7 dní v týdnu, dokud je třeba. Zopakuji, co už jsem tu psal asi tisíckrát, doma krátká, venku dlouhá šňůra, neboli couračka a stopovačka (lonžka).


Tak 14 dní už je doma na krátkým vodítku, na venek máme stopovačku. Doma se to zlepšilo výrazně (výjimka byla když byla bouřka, to se klepal), ale jakmile vyjdeme ze dveří, už ve dveřích se vzpouzí a nechce nikam jít... Dřív jsme bydleli na klidným místě, ale ted bydlíme vedle docela rušný, hlavní silnice.. Dnes jsem vyzkoušela objít to jinou cestou, tam to neznal, všechno v pohodě, než jsme se dostali zase k silnici... Nevím co dělám špatně.. Když nechce jít, povídám mu: co blázníš nic se neděje? jdeme dál.. a usmívám se.. nepomáhá.. zkouším do něj šťouchat, hladit - nepomáhá.. zkouším škubnout stopovačkou - nic.. To ho mám celou cestu na té stopovačce táhnout? Taky jsem to zkoušela, myslela jsem, že pak povolí a konečně půjde.. Ale prostě nejde... Dřív se takhle bál jen ráno, ale ted se bojí ráno, odpoledne, večer a v noci :-( Už fakt nevím, co s tím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 17:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
xpetruska píše:
Taky jsem to zkoušela, myslela jsem, že pak povolí a konečně půjde.. Ale prostě nejde... Dřív se takhle bál jen ráno, ale ted se bojí ráno, odpoledne, večer a v noci :-( Už fakt nevím, co s tím...

Ano, klidně ho táhni celou cestu, po pár krocích vždy ale povol, aby se mohl zase pohodlně nadýchat a znova: povel "deme" -> vteřina pauza -> jít bez ohledu na psa. Jo a když už se teď bojí ráno, odpoledne a večer, tak už se nemá co zhoršit, ale jenom zlepšit :wink: Ono také záleží, jak na něj mluvíš... mě se u některýho psa osvědčilo vůbec si ho nevšímat,jako by se vůbec nebál a prostě jít (tak jak jsem popsala kousek výš). Zrovna ve středu jsem takhle rozchodila po Praze dvouměsíční štěně, které na vodítku začalo chodit v pondělí a ve městě mezi tolika lidma a autama... bylo prvně. Po cca čtvrt hodince už vesele ťapkalo, jen občas zablokovalo, ale stačilo oslovenía vykročit a po dvou krocích už zase suverén.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 19:42 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Citace:
zkouším do něj šťouchat, hladit - nepomáhá.. zkouším škubnout stopovačkou - nic..

Tohle je cesta do pekel,protože svým chováním ho rozhodíš ještě víc. Na žádném psovi, a na bázlivém už vůbec, nemůžeš zkoušet,co zabere. Jeho rozhodíš,sebe shodíš a s každým takovým pokusem v očích psa vypadáš jako větší a větší blázen, který se opravdu nedá brát vážně.
Eva ti to popsala dobře, psa si nevšímej,prostě jdi,jen mu nechávej čas k nadechnutí.Nekomnutj,nehlaď, nešťouchej, neškubej.... a být tebou,tak si domluvím k tomu návštěvu na Vlčárech. Myslím,že hodina tam ti pomůže nejrychleji a nejúčelněji :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 21:23 
Offline

Registrován: sob 24. dub. 2010 23:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Hradec Králové
No tak jsem to zkoušela a výsledek? půl kilometru jsem ho táhla,nazpátek by pomalu běžel a ve výsledné fázi mu krvácí noha, asi má zlomený nehet, jak byl zapřenej :( Kdybych mohla, jedu na Vlčáry hned, jenže prostě dělám v práci tak blbě, že nemám možnost se tam v týdnu dostat a o víkendu to nejde :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 21:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fakt si nedokážeš zařídit jeden jediný den, který by tvému psu zlepšil život?
Dosud nevím, co máš za psa, ale zkus si pročíst téma mojí vlčice Wayi. Jestli se do těch parametrů vejdeš, dá se přijet i na víkend.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: sob 29. kvě. 2010 09:54 
Offline

Registrován: sob 24. dub. 2010 23:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Hradec Králové
Desenský píše:

Dosud nevím, co máš za psa, ale zkus si pročíst téma mojí vlčice Wayi. Jestli se do těch parametrů vejdeš, dá se přijet i na víkend.


Je to kříženec, matka měla být údajně kokršpanělka. Pokud by se dalo přijet i na víkend, určitě bych byla ráda... Samozřejmě nevím kdy byste měl čas, ale jakmile by to šlo, tak bychom přijeli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 21. čer. 2010 19:31 
Offline

Registrován: sob 24. dub. 2010 23:07
Příspěvky: 9
Bydliště: Hradec Králové
Tak musím napsat jak jsme na tom nyní. Myslím si, že jsme ten jeho strach překonali :-) samozřejmě za bouřky občas ještě zkusí se zapřít, ale už nějak zjistil, že mu to k ničemu nebude, stačí škubnout a už poslušně jde :lol: Zjistila jsem, že táhnout ho za sebou vcelku k ničemu u něj nebylo, byl schopnej nechat se táhnout klidně i 2km v kuse, ale platí na něj škubnutí. škubnu, povel a jdeme :icon_thumleft: Děkuji všem za radu a hlavně panu Desenskému, který mi poradil skvěle po telefonu =D> Tak snad to bude lepší a lepší, až se nebude bát ani při bouřkách, uvidíme... Posílám aktuální foto, kde je snad vidět, že strach už nemá.
Příloha:
denny (16).jpg
Ještě jednou VŠEM DĚKUJI! :wink:
Příloha:
denny (42).jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 21. čer. 2010 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
:icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes co se všeho bojí
PříspěvekNapsal: pon 21. čer. 2010 21:27 
Offline

Registrován: sob 12. čer. 2010 21:11
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno / NM
Dobrý den.
S přítelem jsme si na začátku února pořidili fenku. Je to kříženec bulteriéra (matka je čistokrevná bulteriérka, otec je bohužel neznámý). Teď jí je asi půl roku.
Máme s ní problémy při venčení a výchově. Jíst na procházku je boj. Když zjistí, že se s ní chystáme vyjít ven, tak se snaží schovat na různá místa a když ji dovedeme před dům, tak se začíná zapírat a pak celá procházka vypadá tak, že občas jde, občas se zapře a nebo naopak na vodítku tahá. Když projdeme kolem někoho cizího (pes, člověk), tak stáhne ocas a opět se snaží schovat na nejbližší místo. Při procházkách se snaží schovávat do keřů a husté trávy, aby ji nebylo vidět.
Doma se chová úplně normálně, ale jakmile domů přijde někdo cizí, tak se opět schovává. Ze začátku se i strachem počůrávala.
Chtěla jsem poprosit o radu jak tento problém řešit. Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach ze všeho
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tato otázka je zde již zodpovězena. Několikrát.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!