Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 16. dub. 2024 14:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: strach nebo jen pocit jistoty?
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 07:25 
Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Naše fenka cca 3letá se od jisté doby začala doma schovávat, ze začátku to bylo jen když byla bouřka,ale pak se ji to asi zalíbilo.A já řeším dilema, jestli ji to odnaučit nebo to nechat být?Protože dřív když to nedělala a já odcházela tak strašně kňučela,co se naučila schovávat tak už mé odchody zvládla, dokonce mi přijde, že je takto spokojenější. Je fakt,že nevím co má za sebou neb ji máme pár měsíců z útulku.Děkuji za každou radu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach nebo jen pocit jistoty?
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 08:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
s.o.n.j.a píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Naše fenka cca 3letá se od jisté doby začala doma schovávat, ze začátku to bylo jen když byla bouřka,ale pak se ji to asi zalíbilo.A já řeším dilema, jestli ji to odnaučit nebo to nechat být?...
... Je fakt,že nevím co má za sebou neb ji máme pár měsíců z útulku.Děkuji za každou radu.
Pokud to necháš být, bude se to zhoršovat s každou situací, kterou nebude umět fenka vyřešit.
Neřeš, co má za sebou, ale to, co má před sebou. Pokud psa "hodíš do historie", jeho žití bude jeden velký stres. Dostat jej z toho je náročné jak časově, tak i na přemýšlení, hlavně musí človět trošku sáhnout i do sebe a to je ta nejtěžší část toho všeho. Anebo to můžeš nechat plavat a dívat se na to, že se zatím bojí jen toho, pak už i toho a nakonec všeho.


Včera mi přišel další e-mail se zcela běžným textem začínajícím větami: ...máme destiletého psa... ...on měl ve dvou letech zlý zážitek... ...pomozte...
Víš jak toto řeším? Neřeším.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach z okolí,strach z hluku,strach ze všeho
PříspěvekNapsal: pon 11. úno. 2008 12:12 
Ahojky,
obracím se na Vás s prosbou o radu.Můj pejsek 2a půl roční bulteriér mívá šílené stavy strachu.Doma je absolutně v pohodě a jakmile vyjde na ulici,tak se začne třepat a mám co dělat,abych ho nějak přiměla se vyvenčit.Snažím se ho lákat na hračky, ale někdy to vůbec nepůsobí.Prostě se přikrčí ,dá ocas mezi nohy a pádí domů.Hned za dveřma domu je okamžitě úplně v pohodě,jakoby nic.Pak s ním jdu jindy a všechno je ok.a pak zase ten jeho strach,nebo přílišné pozorování jakéhokoliv divného bouchnutí,hluku,nebo cokoliv.Nevím si s ním rady.Předem děkuji za jakoukoliv radu.
adella


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach někdy prostě
PříspěvekNapsal: pon 11. úno. 2008 18:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
adella píše:
...Snažím se ho lákat na hračky, ale někdy to vůbec nepůsobí...
Toto je brutální chyba, která vše jen zhoršuje. Na hlavní stránce webu mám na toto téma celou stránku, tak se na to podívejte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z okolí,strach z hluku,strach někdy prostě
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2008 07:58 
Včera jsem to zkusila a dávala jsem svému pejskovi jen jasné povely a myslím si,že by to mohlo působit. Šel tak poblíž mě koukal na mě a měl tendence se zastavovat,ale po povelu se vždy rozešel,takže si myslím,že by se to mohlo postupně spravovat.Když jsem ho po chvíli pustila z vodítka,tak zůstal stát a já pořád šla,když jsme byli dost daleko od sebe,tak pořád stál a díval se za mnou, tak jsem se zastavila a zavolala na něj a v tu ránu se za mnou jak šílenec rozběhl a vítal mě jak kdyby mě celý den neviděl.Bylo to supr.Děkuji za radyVypadá to,že ho z toho dostanu.Moc díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2008 10:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Adella pri šialených stavoch strachu u psa je dosť trúfalé a riskantné psa pustiť z vodítka a skúšať, čo sa stane. Mali by ste si ho istiť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2008 10:23 
Ahojky,
neboj já si to uvědomuju pustila jsem ho ,až tam kde jsem věděla,že se nic nemůže stát.Nepřežila bych kdyby se mu něco stalo.A jsem na něj za včerejšek hrdá.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2008 13:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S nespolehlivými psy ani já nedělám bez vodítka.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2008 14:30 
Pouštím ho málokdy a to jen na bezpečných místech.Jinak je vždy na vodítku.Jsem zvědavá,jak to půjde dnes,jestli se bude pořád tak moc bát.Takže dávat jen jasné povely a chválit ho za to,že jde můžu?nebo vůbec nechválit?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2008 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nechválila bych za to že jde, ale za splnění povelu - a ne přehnaně.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2008 14:36 
To vím,jakmile ho chválím přehnaně, tak se mi opět rozeběhne domů.Nevím čím to je.úplná katastrofa jsou pro něj malé řvoucí děti.Snaží se utéct kamkoliv a sjakoukoliv silou.Nevím proč.Nikdy mu žádné dítě nic neudělalo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2008 14:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
je prostě citlivý a nesnese velké emoce. Takže chválit i trestat velmi s rozumem, hlavní u něj bude opravdu tvůj klid a být mu velkou oporou. Hodně pomáhají takové detaily jako že když se třeba bojí sněhuláka tak s tvým příkladem a tvou pomocí zjistí že ho to nesežere - a jemu stoupne sebevědomí a zároveň se posílí jeho důvěra v tebe

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 11:56 
No já nevím,ze začátku ty povely zabíraly,ale ted prostě ráno jdeme ven a jakmile se otáčíme směrem domů,tak už nasadí rychlejší tempo,přikrčí se a nic jiného ho nezajímá.Odpoledne je to v pohodě i večer,ale ráno je to děs.nevím co už mám dělat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
vyjdi o půl hodiny dřív, jdi jako normálně, ale když se otočíte domů a pes začne slepě táhnout, tak jdi jinam. Po chvíli zase otoč domů - a když zase začne, zase jdi jinam (proto ta půlhodina). Mělo by mu dojít že když bude magořit moc si tím nepomůže.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 13:41 
tak to mě nenapadlo,zkusím to,snad to půjde.Děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Strach ze všecho
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 20:21 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Dobrý den, omlouvám se že jsem založila nové téma i když tu už podobná jsou, ale nevím si rady. Přivezla jsem si 14-ti týdenní fenku Border kolie. Už jí mám doma týden a ona se pořád všeho bojí. Zkoušeli jsme na ní už všechno co nám kdo řekl ale nic.... Už nevím co mám dělat. Už jsem s ní byla i na procházce, jedna kamarádka (má taky borderku) mi poradila abych s ní chodila ven. ze začátku vůbec nechtěla ale pak za mnou docela ochotně šla. Ale jak jsme šli kousek po silnici, jelo auto a ona se hrozně bála. Vodítkem jsem si ji třitáhla k sobě ale ona se skrčila a čekala na nejhorší. Teď když jen slyší že někde vrčí auto tak utíká. A nic nepomohlo že jsem si z toho dělala srandu. Původně jsem si ji sebou chtěla brát na školu, to znamená jízdu vlakem nebo autobudem, ale když vidim jak to s ní je.... :cry: :cry: Můžete mi prosím pomoci???

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Napiš prosím, co vám kdo poradil - to je, co jste na ní ztím praktikovali. Protože ono střídání způsobů je pro psa samo o sobě dost stresující. Co víš o tom, jak byla čubina odhovávaná? A také - 14 dní je na nápravdu hodně krátká doba, hlavně při tom střídání stylů. Napiš víc informací o psovi a o přístupu, který uplatňujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 21:50 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
když jsme si pro ni přijeli tak byla v kotci s rodiči a dalšími 2 štěňaty a vedle v kotci byli další psy. Majitel nám řekl že v kotci vyrostla a že se s ní nemazlil. Doma to byli hodiny proležené na zemi a volání aby přišla ke mně... Pak mi ta kamarádka poradila abych jí připla vodítko a když jí budu chtít přivolat tak at jí za to vodítko zatáhnu. že jinak se to nenaučí. Tak jsem to asi dvakrát zkusila. nefungovalo to tak jsem napsala na ifaunu a tam mi radili že jí mám dávat pamlsky a tak. Ale pamlky si začala z ruky brát až včera. Asi v pondělí jsem si přečetla stránky pana Desenského a začala si z ní dělat srandu. moc to nepomohlo...

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 06:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To vodítko fungovat bude, když s ním budeš správně zacházet. Ty pamlsky - těmi psa spíš asi uplácíš, než získáváš důvěru. Ale to je jen můj názor.
Nenech jí, aby se schovávala, zalézala pod stůl, postel nebo tak. Nikdy jí nelituj a nemluv utěšovacím, chlácholivým tónem. Když chceš, aby k tobě přišla, přitáhni si jí jemně tím vodítkem. Jde o to, abys jí tím vodítkem vysvětlila, co vlastně po ní chceš. Když přichází, chval jí, nijak přehnaně a ne moc nahlas - nechceš jí vyděsit. I když jí přitahuješ, pořád chval. Když je u tebe, pohlaď, pomazli. Pořád pohoda, klid. Když se udělá pár kroků k tobě dobrovolně, tah vodítka musí hned přestat. Kdyby se odpojila a vydala jinam, zase jemně přitahuješ. Nedívej se jí přímo do obličeje, netrvej na tom, aby přišla před tebe. Nech jí klidně, ať ti příjde za záda. Při prvních přivoláních si dřepni. Nechoď směrem k ní a nenatahuj k ní ruce. Pokud má zájem o něco dobrého, klidně jí to dej. Odejít může až tehdy, kdy jí to ty dovolíš. Při práci s tím vodítkem je důležité, aby měla přiměřeně utažený obojek a nevyvlékla se ti. Když jí potřebuješ přitáhnout, dbej, aby měla karabinku vodítka pod bradou, ne za ušima.
Ona časem pochopí, že jí u tebe nic nehrozí, důvěru postupně získá. Nenech ostatní z rodiny, aby jí litovali a chlácholili. Měla by být atmosféra klidu. Také bych si k ní sedla nebo lehla na zem. Ona tě bude asi pozorovat, možná očuchávat.
14 dní je hodně krátká doba, měj s ní spoustu trpělivosti.
Asi by bylo nejlepší domluvit si konzultaci s Rudou. On ti ukáže v praxi, jak na to, jak se zachovat, dá vám radu pro vás obě na míru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 07:59 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Nenech jí, aby se schovávala, zalézala pod stůl, postel nebo tak.

Když chceš, aby k tobě přišla, přitáhni si jí jemně tím vodítkem.

Také bych si k ní sedla nebo lehla na zem. Ona tě bude asi pozorovat, možná očuchávat.

Asi by bylo nejlepší domluvit si konzultaci s Rudou. On ti ukáže v praxi, jak na to, jak se zachovat, dá vám radu pro vás obě na míru.



My jí máme venku na dvoře. má výbeh i do zahrady, která je poměrně velká. Domů nesmí. A na zahradě se schová kamkoliv. Na zavolání sice přijde, ale zastaví se tři metry ode mě a pak se otočí a jde zpět.
Když jí mám na vodítku, lehne si a čeká co bude. Žádný menší tah z mé strany nemá cenu. A tahat silou jí k sobě také nechci, aby se mě pak nebála ještě víc.
A když si na zem lehnu nebo sednu tak sice ke mě přijde, ale ne blíž na metr a půl. Ani si mě nejde očichat ani nic podobnýho. Kolikrát i podřimuje když vidí že se nic neděje. A když se k ní pomalu nakonim tak se zvedne, stáhne ocas a uteče. A když zůstanu jen nečinně ležet tak jí to za chvíli přestane bevait a jde si lehnout jinam. Nejlépe do záhonku kde má na všechno dobrý výhled.
Myslíte, že bych panu Desenskému mohla zavolat v jinou dobu než mezi 9-10? já jsem totiž ve škole a telefonovat nesmíme. :cry:

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Můj názor - vzali jste si deprivanta z kotce a pustili ho na dvůr se zahradou, kde je sám, těch kontaktů s vámi asi nemá tolik, kolik by bylo potřeba. Bude to práce na dost dlouho a měli byste vědět, jak na to. Píšeš, že se na zahradě schová kamkoli, jako by to byla hotová věc. Tak s tím něco dělej. Proč vůbec nesmí domů? To je vykulená a sama na dvoře a na zahradě, když zrovna nikdo nejde ven? Ona zatím nemá ani jeden důvod pro to, aby si myslela, že z lidí kouká něco dobrého, příjemného, že by bylo dobré se s nimi bavit a vyhledávat je. Neumí s lidmi komunikovat a ani o to nemá zájem. Tenhle způsob odchovu tomu asi také moc nepomůže. Proč nesmí domů? Má zájem tam jít? Jestli jo, tak jí tam pusťte. Po netu tohle určitě nevyřešíš, opravdu to chce konzultaci.
Jestli jí nechcete mít jako "hlídače" na dvoře a na zahradě, měli byste jí brát ven, ukazovat jí svět a socializovat jí. Ale na to opravdu musíte vědět, jak na to.
Zavolej Rudovi co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 11:50 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Sorry, ale vy si vezmete psa, kterej nema vazbu na lidi, celej svůj zatím krátkej život žil sám se psy a vy si ho přivedete domů a téměř ho ,,hodíte" skoro do horších podmínek než měl tam, protože tam měl alespoň ty ostatní psy v tom kotci. Tady má sice celou zahradu, ale je na ní SÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁM. To že s ním tam jste pár hodin denně je k ničemu. Nejste tam v noci, nejste tam v době, kdy se něčeho lekne nebo bojí, aby jste mu řekli ,,V poho... Nic se neděje, to neřeš." Atd. atd. Vzali jste si psa tzv. ,,deprivanta" a ten chce zcela odližnej způsob výchovy.
Pokud chcete aby si na vás vytvořil vazbu, musí s váma být co nejvíc a hlavně v noci. Je to divné, ale mám dojem, že nejlepší vztahy a vazby se utváří v noci ve spánku. Proč a jak tomu je to neřeknu, protože to nevím, ale obvykle psy co s spí se svými majiteli až už přímo v posteli nebo vedle něj, ale prostě v jedné místnosti, mají lepší vztahy než ti co s nimi nespí. Alespoň mi to tak přijde. Toť můj názor.
Určitě bych jí vzala do domu (pokud tam chce) a alespoň první týdny a měsíce ji věnovala veškerý čas, který bych mohla.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 12:58 
Než jsem stačila reagovat,již je tady totožný názor,který potvrzuji.To že mu nedáte šanci zjistit,že Vy jste to bezpečí,a to především tím,že nebude sám.Hlavně v noci!Náš s náma spal čtyři měsíce a i když je to Sao,pes který může být venku,spí sám venku teprve tři dny a to proto,že to chce!Bere to jako svou práci,hlídá v noci pension a to je mu teprve pět měsíců.Prostě dávat lásku,mazlit,mazlit a být s ním.Hodně štěstí...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 16:00 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Vždyt já se s ní mazlim. Kvůli ní jsem se hrozně zhoršila ve škole prorože nemám čas na učení, ale rozhodla jsem se jí věnovat a já se jí budu věnovat. A že se takhle chová...jak jsme to mohli vědět? A není sama...celý den s ní někdo je. V noci ne, to spí v boudě. Knučela jen první dvě noci, pak už ne. A já bych si jí ráda vzala domů, ale mám rodiče a ty jsou proti psovi v domě. A ona ani nemá zájem chodit domů.

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 17:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Nikysek02 píše:
A že se takhle chová...jak jsme to mohli vědět?

keby som ja kupovala stendo a chovatel mi ukazal rodicov a stenda v koterci otacam sa na pate a odchadzam a dodatocna informacia ze sa s nimi nemazli, je natolko zavazna, ze kazdy clovek pri troche zdraveho rozumu musi ratat s tym, ze taketo stendo nebude " normalne".

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 17:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nikysek02 píše:
Vždyt já se s ní mazlim. Kvůli ní jsem se hrozně zhoršila ve škole prorože nemám čas na učení, ale rozhodla jsem se jí věnovat a já se jí budu věnovat.

to se jí ovšem přestávám divit, když (podle toho co píšeš) jí furt "otravuješ", vem si ven učení a čuby si nevším - zvlášť ne když přijde k tobě sama a začne tě čuchat. K noze si třeba nasyp pár pamlsků - třeba maso a jestli si pro ně přijde tak se na ní ani nedívej - jen periferně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 19:10 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Dneska jsem ke mě po dlouhém přemlouvání přišla a tak jsem jí vzala na cvičák. Nejdřívě byla hrozně vystrašená ale když přišla kamarádka se psem (taky Border kolie) tak celá pookřála a potom se s nim dokonce honila a hrála si. I k lidem šla ochotně. Ale když jsme přišli domů, zase před námi začala utíkat. i přes to, že na cvičáku ke mě normálně a v pohodě šla a nesnažila se utíkat. Nechápu proč přede mnou ted utíká. Chovám se k ní pořád stejně. Neutěšuju jí, mluvim na ní veselým tonem...

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 20:19 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Muj pes se u nasich taky min boji a chova se normalnejc. Dokonce se sel nechat pohladit od tatky i pres beznou obavu z muzu. Holt maji psa, ktery je v pohode a to ho nejspis ovlivnuje.
Mozna by nebylo spatne, kdyby jste s kamaradkou a jejim psem chodili na vychazky popr. na cvicak casteji.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 20:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a možná ji vzali i k vám domu, dejte štěndovi čas :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 22:27 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
čas jí dáme kolik bude potřebovat....ale s tím domovem...to bude horší....já bych si jí klidně vzala domů..ale rodiče nesouhlasí :cry: A pujde to i bez toho, aniž bych jí brala domů?

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 23:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Připadá mi to, že ona na tom cvičáku našla jiné psy - to je něco známého..... . A také tam bylo jiné prostředí, jiní lidé, a tebe zná přece jen aspoň trošku..., takže jí tohle k tobě přiblížilo. A doma se to zase vrátilo do starých kolejí.
Jestli to půjde, domluv se s lidmi s opravdu pohodovými pejsky, aby k vám přišli na návštěvu a také ber štěníka ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 16:48 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
ber štěníka ven.... Lehko se to řekne, ale ona ke mě odmítá přijít. Dneska jsem u ní ležela celý den, zkoušela jsem si jí nevšímat, dávat jí pamlsky ale nic nefungovalo. Přišla nejblíže na metr a když jsem k ní vztáhla ruku-utekla. Chtěla jsem jí vzít na procházku, ale neměla jsem šanci jí chytit. Honit jsem se jí ani nepokoušela. Jak jí mám k sobě přivolat??? Mám pořád dál ležet na zemi? Mám pocit že to nikam nevede. Sice si lehne dva-tři metry ode mne a klidně spí, ale jak se hnu tak je hned ve střehu a jak se k ní třeba jen náhodou přiblížim tak uteče o pár metrů dál. Volat na ní a lákat jí nemá cenu.

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 17:00 
Offline

Registrován: sob 10. čer. 2006 19:27
Příspěvky: 17
Bydliště: Čechy
Nech jí trvale delší vodítko či šňůru a v případě potřeby si jí přitáhni,honit jí fakt nemá smysl,spíš to tím zhoršíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 18:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Voláním, lákáním neuděláš nic. Už jsem ti psala, že jí za žádných okolností nemáš honit, že jí tím děsíš a naopak od sebe doháníš. Když voláš pejska a on k tobě přichází a ty uděláš krok směrem k němu, většinou ho zastavíš. Nikdy jí nehoň. Už jsem ti psala a pár dalších lidí tady i jinde, že jí máš nechávat vodítko nebo stopovačku. Měla bys s ní jednat vlídně, ale s jistotou, přivolání si udělat jemně stopovačkou. A dej jí čas, moc spěcháš a tlačíš na pilu. Máš jí chvilku, zkoušela jsi všechny možné metody.... . Nemůžeš čekat, že se obrátí za jeden nebo dva dny. Bude to trvat dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 19:10 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Já jí nehonim.... A dlouhé vodítko... To jí ho mám nechta celý den??? Nebo jí ho mám nasadit když přijdu ze školy a pak jí ho večer sundat?

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 19:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Nikysek02 píše:
A dlouhé vodítko... To jí ho mám nechta celý den???
presne tak, daj pozor aby na konci nebola slucka aby sa nemala o co zachytit a moze ho za sebou plandat. ja ked som doniesla nesocializovaneho RTW vlacil za sebou asi 6 metrovu snuru a vzdy ked som isla okoklo a on mal snahu ujst napriek tomu ze som si ho nevsimala som ju len prislapla aby nemohol, chvilu som tam postala prehodila som par slov s travickou a vtacikmi bez toho aby som sa na neho pozerala a isla dalej. tak isto na vychadzky sme chodili tak ze ja som mala koniec snury v ruke a on isiel 5 metrov vedla. postupne sa vzdialenost skracovala pridali sme piskoty a nacvik privolania a teraz si ho nova panicka nevie vynachvalit :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 19:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Nikysek02 precti si tohle o privolani. Tady ti to zatim nikdo neposlal a mam pocit, zes to na uvodni strane webu bud prehlidla nebo sis myslela, ze se te to netyka. Ale bez toho s tou neduverou nic neudelas, musis zacit oboji najednou, dost tesne to souvisi.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 21:01 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Tak jsem si to všechno pečlivě pročetla ale narazila jsem na něco, co mě zarazilo. Všichni lidě co psali že mají problém s psi, tak se pes nebojí. Moje fenka se mě bojí. Můžu s přivoláním začít ikdyž se bojí: nebude se tak bát ještě víc?

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to by se rychle odstranilo kdyby měl pes možnost žít s vámi, ale takhle... :nknw: vždyť ona nemá žádný důvod čekat od lidí něco dobrého a sama na zahradě na to fakt nepřijde... u "páníka" musí být "nejlíp na světě" a tahle fena si to fakt nemyslí :( .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. kvě. 2008 21:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Nikysek02 píše:
... Můžu s přivoláním začít ikdyž se bojí: nebude se tak bát ještě víc?

Ona ti neduveruje i proto, ze nejistotu a neduveru citi z tebe. Neres to tolik dopredu, proste zacni a uvidis. Kdyz jsem si bral svoji cubu z utulku, vubec jsem si nepripustil, ze bych ty jeji strachy nezvlad. To bych si ji bejval ani neodvez, protoze bych ji nenacpal do auta. Jinak, nez ze ji dostanes k sobe, ji nepresvedcis, ze neni proc se te bat. Ale samozrejme musis jemne a s citem. Prave proto tam treba zustava porad pripnuty to voditko, abys na ni nemusela hned sahat rukama.
Stejne by ale byla nejlepsi osobni konzultace a prakticka ukazka u Rudy, takhle z toho asi musis mit hroznej zmatek a cubina z tvejch pokusu taky... :-s

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. kvě. 2008 05:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nikysek02 píše:
Tak jsem si to všechno pečlivě pročetla ale narazila jsem na něco, co mě zarazilo. Všichni lidě co psali že mají problém s psi, tak se pes nebojí. Moje fenka se mě bojí. Můžu s přivoláním začít ikdyž se bojí: nebude se tak bát ještě víc?


Jo, můžeš a je to podle mého názoru právě cesta, jak jí toho strachu zbavíš. Pořád by měla být atmosféra klidu, pohody, nepřeháněj tlak ale ani nedávej bouřlivé pochvaly, mohla bys jí vyděsit.
Domluv si tu konzultaci, jak nejdřív to půjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 16:41 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Tak jsem jí dala dlouhý vodítko a ona jak se ho bála tak vůbec nic nežrala. Ráno jsem jí našla zamotanou kolem stromu. Když jsem pak přišla odpoledne domů, fenka byla na zahradě a misky se ani nedotkla. Tak jsem jí dala vodítko kratší. Ale to si nějakym záhadným způsobem rozepla. Vůbec nechápu jak to mohla dokázat. Ale už přede mnou tolik neutíka a víc se mazlí. Na procházky chodí ochotně a ráda. :-)

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 18:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
No vides, bezvadny. :icon_thumright:
Ale to voditko bych ji porad nechal. Ono i to, ze ji vymotas/vysvobodis posiluje jeji duveru k tobe.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 19:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Nikysku, píšeš, že nemůšež vzít čubís domů, ale šlo by zařídit, aby si ty spala s ní párkrát venku? Proti rodičům se někdy těžkou bouří, ale možná by neměli nic proti tobě na zahradě nebo v kotci. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:17 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Hyena píše:
Nikysku, píšeš, že nemůšež vzít čubís domů, ale šlo by zařídit, aby si ty spala s ní párkrát venku? Proti rodičům se někdy těžkou bouří, ale možná by neměli nic proti tobě na zahradě nebo v kotci. :wink:

máme na zahradě takovou chatičku, tak tam s ní můžu spát. Ale jen o víkendu... :cry: . Bude to stačit? nebo tam s ní mám být i před týden. Sice to nebude nic lehkého, přemluvit rodiče, ale snad by to šlo...

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:19 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
zbynek píše:
No vides, bezvadny. :icon_thumright:
Ale to voditko bych ji porad nechal. Ono i to, ze ji vymotas/vysvobodis posiluje jeji duveru k tobe.

A nestačí jen to kratší vodítko? ona se toho dlouhého hrozně bojí.

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud před tebou s tím kratším nebude utíkat...
jinak víkendy jsou pořád lepší než nic :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Já bych jí to dlouhé nechávala jen v tvé přítomnosti, pokud tam budou jen tvoji rodiče, kteří ji pravděpodobně nevychovávají, tak bych jí dala to krátké - jen pro lepší manipulovatelnost.

A přestaň jí litovat, tím nic nedokážeš - už ta věta, ona se toho dlouhého hrozně bojí, říká, že jí lituješ, jenom si to ty sama neuvědomuješ, takže pozor na to :)

Ale opravdu si ty sama promluv do duše, jestli to není jenom tvoje chvilková záležitost... za chvíli jsou prázdniny a ty budeš mít jistě další aktivity... sama sobě si odpověz, jak moc do nich bude zapadat i tvůj pes, protože pes potřebuje někoho jednoho vůdce, který ho bude vést a provázet jeho životem... :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:42 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Petra píše:
pokud před tebou s tím kratším nebude utíkat...
jinak víkendy jsou pořád lepší než nic :wink:



Dneska neutíkala vůbec když jsem k ní šla. i bouřku jsem přečkali..sice se klepala strachy ale pak se uklidnila. Dokonce si vedle mě zdřímla. :D

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. kvě. 2008 20:45 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2008 18:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Holšice 19
Lucie Kratochvílová píše:
Já bych jí to dlouhé nechávala jen v tvé přítomnosti, pokud tam budou jen tvoji rodiče, kteří ji pravděpodobně nevychovávají, tak bych jí dala to krátké - jen pro lepší manipulovatelnost.

A přestaň jí litovat, tím nic nedokážeš - už ta věta, ona se toho dlouhého hrozně bojí, říká, že jí lituješ, jenom si to ty sama neuvědomuješ, takže pozor na to :)

Ale opravdu si ty sama promluv do duše, jestli to není jenom tvoje chvilková záležitost... za chvíli jsou prázdniny a ty budeš mít jistě další aktivity... sama sobě si odpověz, jak moc do nich bude zapadat i tvůj pes, protože pes potřebuje někoho jednoho vůdce, který ho bude vést a provázet jeho životem... :)



Asi ji lituju..ale když měla dlouhé vodítko, vůbec se nehýbala..ani nažrat se nešla.
A chvilková záležitost to rozhodně není. O prázdninách na ní budu mít čas. A jak nastane školní rok, bude se mnou jezdit do školy. Na intru máme možnost si přivézt i mazlíčky tak toho využiji. :-)

_________________
Nikola Blehová


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 232 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!