Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: sebevedomi a motivace k praci
PříspěvekNapsal: čtv 22. úno. 2007 16:35 
Mam par tydnu dvouleteho australskeho honackeho psa. Ziskala jsem ho od slecny, ktera ho dostala z docela dost krutych podminek, pes se bal schodu, zvracel strachem, etc..proste nesocializovany zlomeny pes..sileny..slecna byla ale sikovna a za dva mesice dokazala psa hodne spravit...pes zvlada kde co, cistotnost v byte, neboji se jezdit autem, vystrelu, mestskeho provozu, proste vetsina veci je O.K. Slecna si ho bohuzel ale nemohla nechat, protoze uz mela dva velke psy. Odvedla s nim kus prace, ale byla asi prvni, kdo se mu v zivote vubec venoval..Pes si neumi hrat, nerozumi "psi reci" atd...Zacala jsem s nim pracovat, je sikovny, vodim ho mezi psy, snazim se mu zvysovat sebevedomi a zacala jsem i se zakladnim vycvikem a myslim, ze nam to celkem jde, pes je zravy, takze pamlsky a pamlsky...o vycviku neco vim, predtim jsem taky mela AHP, takze i neco o jejich povaze...Ale tenhle jejich povaze moc neodpovida, je apaticky, hrozne tezko se nuti do nejake aktivity, na balonky a aporty nereaguje, nebo vyjmecne...snazim se ho ruzne rozveselovat...ucim ruzne jednoduche cviky a hooodne chvalim a uplacim piskotama....Poradte mi prosim, jak u neho zvysit zajem o praci, nebo o jakoukoliv cinnost, treba jenom litani za balonkem. Taky doufam, ze se to zlepsi, po nejake dobe az on vic pochopi co a jak a zacne to mit rad. Asi fakt na zadnou aktivitu nebyl zvykly. A jeste mi poradte neco ke zvyseni psiho sebevedomi...jak ho "probudit k zivotu" ?? dekuju za odpovedi


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: sebevedomi a motivace k praci
PříspěvekNapsal: čtv 22. úno. 2007 17:47 
jeste me napadlo, ze upadl do takove letargie proto, ze pred nedavnem vlastne zmenil majitele a je v nove prostredi..je fakt strasne zarazeny, jakoby do sebe uzavreny...jinak mazel a hodny kluk, hodne se na nas upnul...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. úno. 2007 19:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
australany trochu znám a jediný co mě u něj napadá k zvýšení zájmu-zkuste ho vzít k ovcim, ke kravám nebo konim, je možné že přes to tím prolomíte a řekne si " to je ta panička co mě vzala za zvířátky" :wink:
držim palce, a prosím dejte vědět jak ste dopadli-dost mě to zajímá :D :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. úno. 2007 20:58 
jo, ke kravam a ke konikum uz jsem ho vzala, zatim sice jenom podivat a ocuchat pres plot a ohradu..no, cekala jsem trochu vyraznejsi zajem...ale nebal se, spis se jenom podivoval co je to za velky zvirata..zatim jsem nemela moznost ho pustit volne ke stadu, ale chystam se na to..taky me napadlo, ze to je to, co by mu mohlo pomoct...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. úno. 2007 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
Tak zkusit spíš menší ovce, pokud máš možnost. U pár australanů, který znám, se jejich pasecí instinkt taky projevil u menších zvířat

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
Jestli můžu, normální reakce ACD na zvířata v ohradě je ,že si jich NEVŚÍMÁ, jeho práce začíná až když je má do tý ohrady zahnat..,nebo z ní vyhnat.Jinak je mi ho upřímně líto, sám se snažím získat od jednoho vola fenku ACD, která taky nemá na růžích ustláno...
párkrát jsem ji hlídal jako štěně, šel s ní jeden trek a ona mě má daleko raději než pána, což on nemůže rozdejchat (a přitom nemá na ni čas), ale prodat mi jí nechce..., ale snad se jednou oba dočkáme...

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 09:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
V tom bych s tebou úplně nesouhlasila. co jsem měla možnost sledovat , tak naopak už jako štěňátaka měla tendenci nahánět či pohánět koně nebo krávy a instinktivně jim jít po holeních. Mimo jiné občas aplikovali tuhle tendenci i na lidi :wink: To, že si zvířat pes všímá pouze při práci a jinak ne je podle mého už výsledek "kultivování" a nasměřování jejich vloh.Jinak bych se připojila k doporučení holek a zkusila bych ty ovce, možná se koní a krav opravdu může bát, pokud vyrůstal někde v izolaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
No jak myslíš, ale obvykle bývají ACD na ovce zbytečně moc tvrdí ( ale v tomto případě bych ho taky zkusil...,za zkoušku nic nedáš)je docela zajímavý pozorovat rozličné styly práce u jednotlivých plemen BOC, ACD, AKE (tu mám teď 2 měsíce doma, taky 1,5 letá ničím nepolíbená, ale docela rychle se rovná...miluje spaní v posteli:)) ) corgi etc. Ahoj

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. lis. 2007 19:46 
Hallo lidi, tag pisu po pekne dlouhe dobe...a musim rict, ze s australackem se nam dari..je to moje zlato...aportky, jednoduchy cviky, litani u kola, etc... i do ovecek uz si kousnul :D pekne se rozbehal, osvalil....dala jsem si rok na to, ze ho dostanu z nejhorsiho a v unoru to ten rok bude a je to paraaaada....to jsem se Vam chtela jenom tag pochlubit.... :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. lis. 2007 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jesterko to je super zprávička jen tak dál

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. lis. 2007 20:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak to gratulujem!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. lis. 2007 20:59 
...no my jsme si tag nejag pomohli navzajem...ja jsem na sobe musela zapracovat a popremyslet a dostat se z negaci abych je na neho neprenasela...jako dostat ho zezacatku z tech jeho "depresi" fagt bylo blby a hlavne neslo to jinag, nez byt v pohode a f klidku...naucil me toho strasne moc a ja na oplatku se snazim mu to vracet...nejsem uplny psi zacatecnik, ale diky nemu se porad dozvidam nove a nove veci...on je takovy "mudrc" na to ze je to australak, tak vic premysli nez beha :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 14:09 
...Ahoj lidi, tak se zas po hooodne dlouhe dobe ozyvam..australacek je naprosto f pohode a uz je z neho poradne divoky dabel, presne tak jak ma ACD byt...je to uplna parada..jsem nadsena, ani jsem nedoufala, ze se tak spravi...je maximalne poslusny, prace ho bavi, pohyb o kterem drif nemohla byt ani rec je ted uplne super...zlepsovani pokracuje a pokracuje...je pekne svalnaty a furt vysmaty..kazdy den mam radost, gdyz vidim jaky byl a jaky je ted...davame si porad dlouhe tury po horach a i u kola semnou lita...neni snad lepsi pocit, nez dat takoveho pejska dohromady...mejte se pekne..Wendula a Cairo


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. říj. 2008 14:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vencan píše:
Jestli můžu, normální reakce ACD na zvířata v ohradě je ,že si jich NEVŚÍMÁ, jeho práce začíná až když je má do tý ohrady zahnat..,nebo z ní vyhnat.Jinak je mi ho upřímně líto, sám se snažím získat od jednoho vola fenku ACD, která taky nemá na růžích ustláno...
párkrát jsem ji hlídal jako štěně, šel s ní jeden trek a ona mě má daleko raději než pána, což on nemůže rozdejchat (a přitom nemá na ni čas), ale prodat mi jí nechce..., ale snad se jednou oba dočkáme...

a co to zkusit přes někoho? Jako že by ji prodal ěnkomu jinýmu a ty si ji pak od něj koupil?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!