Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strach z policistů a jejich uniforem
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 06:26 
Má fena Nessii (bígl,4roky) má šílený strach z policistů!Nikdy neměla žádný traumatizující zážitek. Vždy když nás policisté kontrolují na ulici, stačí aby přišli k nám na 2metry a Ness už skáče okolo mě a chce se vyškubnout z vodítka. Zkoušela jsem, aby se jeden známý policista k ní sklonil a pohladil, ale vyvádí stejně. I poté co si sundal čepici. Nevíte v čem je zakořeněný její strach? A další strach, který se u ní projevuje je ze psů, kteří jsou neupravení, mají dlouhé chlupy, vypadají nevzhledně. Jak říkám, nikdy ji žádný pes ani člověk neublížil.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. srp. 2008 07:30 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Myslím, že je to jak u lidí, někdo ti je sympatický,jiný nikoli, někdo tě přitahuje, jiný typ lidí ti nahání strach.
Má fenka lab. r. nemúže vidět v televizi pochod křesťanú s knězem v čele,nevím jestli ji vytáčí jejich hlasový projev, nebo hábit kněze, ale štěká jak pominutá, prostě se jí to nelíbí - nebo oni ?

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp. 2008 10:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Uniformy vyhodnocují psi jinak, než barevný oděv. K tomu si přičtěte vaše vnitřní pocity s jejich setkáním, protože ten má mnohdy daleko větší vliv než ten oděv samotný. Vyjde vám výsledek.
Celý problém spočívá v tom, že si pes "škatulkuje" a jakmile něco neodpovídá jeho škatulce, nechá se vykolejit. Psi přemýšlí dosti odlišným způsobem než my. Během socializace se učí vzorce a tím žijí celý život. Když se jako štěňata setkají s věcmi nebo situacemi nestardardními, nepovažují je za nestandardní. Už z toho důvodu se po celý život mých psů tvářím, že všechno je standardní, aby nic nebo nikoho neřešili podobným způsobem, jak popisujete, tedy strachem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp. 2008 12:04 
Také jsem se přesvědčila, že můj strach se odráží na chování psa. Mého předešlého pejska Bodíka pokousal na procházce větší pes. Začala jsem se bát, aby se to neopakovalo a můj pes se také začal bát větších psů. Bylo zajímavé, že se mnou se jich bál a smanželem ne. Tak jsem si řekla, že je to ve mně a strach o Boda jsem překonala. Od té doby bylo vše zase O.K.
Eva C.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z policistů a jejich uniforem
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 14:33 
Offline

Registrován: stř 01. říj. 2008 12:49
Příspěvky: 22
Bydliště: Ostrava
DObrý den, máme doma 8 měsíční fenečku zlatého retrívra a s policií (možná že se s uniformami policistů nepotkávámeú nemáme problém, za to rybáři - ti se naší Sáře teda vůbec a vůbec nelíbí. A nedej bože na horách, když potkáme někoho s něčím nezvyklým - sněžnice, veliký batoh, běžky....vyjíždí uplně stejně. Jakto řešítě? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach z policistů a jejich uniforem
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dotyčnýho člověka pozdravim a dám se s nim do řeči. "Petrův zdar! Tak jakpak dneska berou?..." je dobré podat mu ruku aby psice poznala, že se neni čeho bát. A společně se můžete zasmát nad tim, jak je hloupá, že se bojí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!