Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě. 2007 21:00 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Před dvěma dny jsme byli ve městě před obchodním domem napadeni volně pobíhajícím pitbulem bez košíku.Výsledek na mém 7dmi měsíčním štěněti bordó dogy.je zázrakem jen prokousnuté ucho.Horší je, že do teď se trochu bál psů.Když jsme šli na cvičák, tak mu trvalo tak půl hodiny než se zklidnil a pak vesele dováděl s ostatními štěňaty.Byli jsme tam 4x.Ale teď je ten strach strašný.Nechce jít ani na procházku a na veterině jak uviděl pejska, který je o hodně menší než on, tak zalezl pod židli a měl jsem hodně práce ho dostat ven.Zítra máme jít na cvičák a přemýšlím co dělat, jestli jít a nebo ho nechat odpočinout.Jak mu můžu pomoci,spraví to čas??

Další otázka je jak se zachovat v takové situaci a jak uchránit psa před napadením.Já se na pitbula vrhl, jelikož slečna stála a pak jen řvala ať nechám jejího psa na pokoji atd...ve finále na mě chtěla dát na policii stížnost, že jsme neměli košíček a náš pes jí prý kousnul.Někdo nám radí třeba pepřový sprej a někdo zas způsobit útočníkovi bolest aby pustil.Pak je tu otázka, co bude následovat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. kvě. 2007 21:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
to je mi líto :cry: , co se týče jak postupovat se štěndem vám řekne p. Desenský, ale jak zabránit napadení svého psa nebo jak rozdělit 2 rvoucí se psi je v sekci agresivní chování, tak si to tam pročtěte

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 19:48 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Chtěl jsem ale rozum zvítězil...ještě by se na mě hojila...

Jinak máme za sebou cvičák.Nakonec jsme šli.Bafík byl docela v pohodě.Jen má strach, když se k němu nějaký jiný pes(fena) přiblíží poněkud rychleji, zbrkle.To znm. že pokud je pes v jeho těsné blízkosti tak je to v poho, ale pokud pes přibíhá k nám (třeba vedle k páníčkovi) to pak Enty stáhne ocas a začne zdrhat.Pak taky nedokážem posoudit jak se zachová když potkáme přímo pitbula.Prý si může pamatovat útočníka a reagovat jen na tuhle rasu.

Ale moc se mi ulevilo, že nemá přímo panickou, nebo agresivní reakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 19:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no tak to je super :D zkuste p. Desenskýmu zavolat než se sem dostane tak to může chvilku trvat a co sem tady už vyčetla tak záleží na čase, telefon je nahoře a ráno mezi 9-10 hodinou volat :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
V první řadě - zavolejte hned zítra po 9. hodině Rudovi.
Než se s ním domluvíte - pejska nelitujte, dodávejte mu sebejistotu. Nenechávejte ho utíkat a nenechávejte ani pejsky, aby ho honili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 06:44 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Snažíme se k němu chovat jako kdyby se nic nestalo a pak se tak nějak vyvarovat rychlému přiblížení jiného psa.Včera byl jen na cvičáku a teď si bude běhat vesele po zahradě a tam je pánem.Nejsem celý týden doma a pochybuju že po tom co se tsalo s ním přítelkyně půjde někam sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Včera jsem se vracela s Feli z procházky a přiběhl k nám rotvajler a začal jí očuchávat. Felče se to přetalo líbit, uskočila a ukázala mu zuby. Bylo to bez vrčení a bez agresivity, ale rotvík to nejspíš nepochopil a napadl ji. Hned jsem se dostla mezi ně a rotvíka chytla, Feli počkala kousek od nás, dokud si pán rotvíka nevzal. Po tomto incidentu jsem se k Feli chovala, jako by se nic nestalo a Felča byla v pohodě, ale dneska si jí chtěl očichat další pes a Feli se začala bát a vyjela na něj. Rozeběhla se na něj a cvakla mu zubama přímo před čumákem, kousnout ho nechtěla, ale bylo to mnohem agresivnější než dřív. Okřikla jsme jí, musela si sednout za mě a já jsem si pejska hladila. Po chvilce k němu natáhla čumák a očuchali se, potom jsme se rozešli. Řešila jsem to správně? Jak jí vysvětlit že když jí pes jenom učuchává, tak se nemusí bránit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 13:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
..., ale dneska si jí chtěl očichat další pes a Feli se začala bát a vyjela na něj. Rozeběhla se na něj a cvakla mu zubama přímo před čumákem, kousnout ho nechtěla, ale bylo to mnohem agresivnější než dřív. Okřikla jsme jí, musela si sednout za mě a já jsem si pejska hladila. Po chvilce k němu natáhla čumák a očuchali se, potom jsme se rozešli. Řešila jsem to správně? Jak jí vysvětlit že když jí pes jenom učuchává, tak se nemusí bránit?
Okřiknout není dobře, ten zbytek ano. Místo okřiknutí použij arogantní, nadřazený tón otázky typu "ti hrabe nebo co?..." Je to mnohem účinnější. Pokud použiješ agresi proti strachu, těžko zvládneš správné načasování s přesností na desetiny, proto je pro vás lepší tato alternativa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadení svého psa jiným psem
PříspěvekNapsal: pát 12. říj. 2007 07:33 
I já mám špatnou zkušenost s majiteli agresivních psů. Rad pana Desenského je jistě správná. Potrestat agresora. Ale já než jsem se vzpamatovala, bylo na trest pozdě.A pak ani netuším jak velkou silu mohu použít a kam trest směřovat. Běla


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadení svého psa jiným psem
PříspěvekNapsal: pon 15. říj. 2007 05:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Běla Kyselová píše:
...Rad pana Desenského je jistě správná. Potrestat agresora. ...
To není správný výklad. Přesnější je, zastavit agresora za každou cenu, i kdyby měl být zraněn, pokud to bude nezbytně nutné k odvrácení napadení vlastního psa. Z toho vyplývá, že nepoužívám silnější argument, než který je nutný, ale pokud jiný pes s**e na city, pak já při ochraně toho svého dvojnásob. Pro lepší pochopení předkládám srovnávací informaci, své děti také nenecháte zbít cizím silnějším a labilním člověkem, abyste ho museli do zbytku života z toho léčit...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach?
PříspěvekNapsal: pát 16. kvě. 2008 22:12 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Zdravím,dnes jsem byl venčit Čendu-pejsek,kokršpaněl, 8roků...pustil jsem ho na volno..pozdeji sel okol nejaky cikan, čenda ho šel jen očuchat,nic více. On ho však se slovy táhni nakopl. :evil: S tím šlověkem jsem si to vyřídil,ale mám problém s pejskem. Od té doby,cca 7 hodin se neustále třese,zraněný není a proto ho nechci zatím brát k veterináři,aby mu zbytečně nedávali nějaké prášky nebi podobně. Na to třesení utěšování nepomáhá, navíc mám strach, aby kvůli této příhodě nezačal být na cizí lidi njakým způsobem agresivní....Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. kvě. 2008 06:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tak ho neutěšuj - ani náhodou. Jestli si jsi opravdu jistý, že nemá ani vnitřní zranění, odveď jeho pozornost na nějakou činnost, kterou má rád. Chovej se ty k němu normálně, aby se on mohl začít chovat normálně k okolí. Až půjdete ven, dej si záležet na pozitivní atmosfeře a naprostém klidu. Sleduj ho opravdu nenápadně, a jakmile na něm uvidíš náznak nejistoty, promluv na něj suverénním tónem, přivolej si ho, zabav ho. Hlavně na něj nemluv chlácholivým tónem a neutěšuj ho, tím ho ve strachu a v depce a nejistotě vydatně podporuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. kvě. 2008 09:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jak moc byl nakoplý? a kam? prohmatejte opatrně břicho jestli je měkké a bezbolesivé, sliznice (dásně, spojovky) jestli jsou hezky růžové a po zmáčkmutí (dásně) se do 1-2 vteřin zpět zakrví - sice už je to dlouhá doba, ale jen pro jistotu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. kvě. 2008 11:01 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Eva Štemberová píše:
jak moc byl nakoplý? a kam? prohmatejte opatrně břicho jestli je měkké a bezbolesivé, sliznice (dásně, spojovky) jestli jsou hezky růžové a po zmáčkmutí (dásně) se do 1-2 vteřin zpět zakrví - sice už je to dlouhá doba, ale jen pro jistotu

Docela dost,bylo to ze strany,takze zebra a kus bricha,prohmatal jsem,je měkké, jen občas trochu zakňučel, ale běhá a vše v pořádku,sliznice růžové,dásně se prokrvují..spíš to vypadá že má jen naražená žebraa,ale možná ho vezmu ještě odpoledne k veterináři abych měl jistotu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. kvě. 2008 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jestli běhá, nechodí jako nahrbený do oblouku, prokrvují se mu sliznice a nemá krev v moči ani ve stolici, asi bych toho doktora vynechala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadl nás pes
PříspěvekNapsal: sob 11. dub. 2009 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Dobrý den,

nevím, kam tento dotaz dát, tak jsem ho šoupnul sem. Včera se nám stala taková situace. Byli jsme na výběhu. Lidi am známea a víme, že psiska jsou v pohodě. Přišel tam další pejsek. Howavard ( enbo jak se to píše ). Ten tam byl již den před tím a Rony si s ním v pohodě hrál. How byl v pohodě. Jenže včera přioběhl a začala hra s Ronym.

Tak si hrál s Howem a byli od nás asi kolem 20-30 metrů. Stopovačku mám 10m. How po něm vyjel a rony utíkal za mnou. Udělal jsem tu chybu, že jsme jej začal chlácholit a litovat ( podle mě jsem mu měl asi říci něco jako: " dobře ti tak, máš být tady a potom ybch tě ohl bránit... " ) :( Potom mi to došlo až, že jsem udělal strašnou chybu. Mno zachvilku how přiběhl znovu a rony se schovával. How po něm vyjel znovu, ale to už jsme si dal pozor a držel jsem jej. Přítelkyně stála za Ronym ( vím, měla stát před ním :( ). How to zkošel pořád a pořád, ale já jsem jej pořád držel, až si pro něj přišel majitel a byl klid. potom chvilku ještě rony měl ocas dole a ochomejtal se kolem nás ( ale to jsme mu už říkal, ať není srab a jde si hrát ) a pak si šel hrát s maďarskou fizlou, která tam neúnavně pořád dokola honila balónek. :D

Jak byste hodnotili tuto situaci?

Příště si dám větší pozor. Ronyho to snad nepoznamenalo. Dneska zase si chtěl hrát ( Ridgeback ) a byl v pohodě. Ale tohoto jsme se moc bál, že to přijde a přišlo to... .

Byl jsme z toho docela nešťastnej z toho... :(

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Udělali jsme dobře?
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 07:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Toho howíka bych srazil k zemi a pokud by s tím byl problém, přinejmenším bych ho otočil zády ke svému psu, aby se mi na něj vykašlal. Pokud by se ti povedlo ho srazit k zemi a udržet ho tak, aby nemohl na tvého sáhnout, pak je dobré si svého přivolat, pomazlit a ukázat mu, jak dopadnou všichni, co ho budou chtít sešikanovat. To je totiž nejefektivnější zákrok, který toho psa umí uklidnit, zvláště pak když ti sleduje ruce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Udělali jsme dobře?
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Akorát Rudo, to bys tam musel být u toho ty:-) Kolik je mezi náma pejskařema statečnejch, abychom srazili cizího howíka k zemi?

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Udělali jsme dobře?
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 12:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Učil jsem děcka ze základky ubránit si své nebo mé půjčené psy, je fakt, že různými způsoby. A když jim chtěl někdo cokoli vytknout, měl problém se mnou sobně. Pokud jde něco mému psu po krku, nezajímá mne, čí to je, ale jak rychle od nás útočník vypadne s tím, že se s podobným záměrem už nikdy nevrátí. Majitel toho psa by si měl vyřešit výchovu svého psa sám a pokud tam není, nebudu na něho čekat a nic nedělat. Pravdou je, že jsem žádnému psu nesplnil víc, než o kolik si řekl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Udělali jsme dobře?
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 19:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Do cizích psů tímto způsobem šahám celkem běžně (bohužel). Agresor jde vždy k zemi (většinou stačí jen hlava) nebo si popovídáme hezky zblízka - vetšinou. Ale pokud je vedle mě páneček, volím slova: Chovej se slušně, na mýho psa si nikdo otvírat hubu nebude. Přede mnou se sprostě nemluví..atp. A ukončuju to propuštěním psa případným, tak pojď sem ty hysteriku. Ještě mi nikdo za to nevynadal. Spíš se začnou vyptávat co a jak. Nebo omlouvat. Nebo prostě jen odejdou. Pokud je to vyloženě prudič, tak ještě řeknu, že si nepadli do oka a že to rači necháme bejt. A na páníčky nemluvim skoro vůbec, jen na psy.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Ahojky,

Nám se dneska a včera stalo, že mi Rony šel trošku vepředu na vodítku (ale nebylo napnutý-šel po levé straně) a uviděli jsme pejska ( včerejší incident ). Ani nevím co to bylo. Ale bylo to velký. :mrgreen: No. Rony k němu došel první ( ale netáhnul, bylo prověšený vodítko) a já neudělal ani krok a pes už byl v něm. Ani jsem tam nestihnul dojít a to jsem byl tak metr od nich. Psa jsem od Ronyho odtáhnul za obojek (další chyba) a předal majiteli, který stál opodál a čekal co jako bude. No. Rony jenom si tak zabručel. Cedník z něho nebyl tak jsme to nechali být. A navíc jsme si to krásně užili, tu procházku, když jsme u vody potkali 9měsíční fenku nějaké nespecifikovatelné rasy. :mrgreen: Takže jsme se uklidnili.

Další "překvápko" se mi stalo, když jsem šel dneska venčit po příchodu z práce. Šel zase na prověšeném vodítku vedle mě a čuchal si v trávě. Zmerčili jsme psisko, tak že se jako půjdeme seznámit. Rony zase došel k tomu psisku dříve než já (nepoučil jsem se z včerejší chyby) a ten an něj skočil. Tentokrát byla rychlejší majitelka než já a psa si odtáhla pryč a dala mu co proto (vypadalo to spíše, že má strach a útočí ze strachu). No. Veselo... :mrgreen:

Jak seznamujete psiska? Já jsem se poučil už a seznamuju tak, že Rony musí jít vedle nohy a u toho psa jsme prostě zároveň a já tak mohu rychle zasáhnout a psa zpacifikovat. :sunny:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 05:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nechápu jednu věc, proč pouštíš při seznamce nestabilních psů svého do přední linie. On je tvým nadřízeným, že ho pouštíš před sebe? Kdo z vás dvou na tom vodítku koho seznamuje? Pokud seznamuji nestabilního psa, mám ho minimálně půl kroku za sebou, abych mu viděl do "ksichtu", kdyby vymýšlel hlouposti, abych měl šanci to vyčíst dřív, než to udělá a případně včas zakročit tím, že mu vlezu do cesty. Nebo umíš číst telepaticky z temene hlavy? Já si umím přečíst svého psa přes oči psa stojícího naproti němu, tak ho klidně před sebe pustím, navíc mám dost dobře vyvynutý postřeh pro rychlé zákroky v reálném čase a ještě k tomu moji psi vládají brzdné povely naprosto spolehlivě. Pokud však vedu k jinému psu takového, který sám neví, co udělá, nebude se pohybovat v těchto situacích předemnou. Do předních linií si pouštím jenom hodně dobře zvládnuté psy, kteří mne vnímají i tehdy, kdy na mne nevidí vizuálně.
Dal jsi svému psu kompetence poněkud vysoké a navíc příležitosti se porvat, tak se ti hold pere...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Desenský píše:
[color=#800000]Nechápu jednu věc, proč pouštíš při seznamce nestabilních psů svého do přední linie. On je tvým nadřízeným, že ho pouštíš před sebe? Kdo z vás dvou na tom vodítku koho seznamuje? Pokud seznamuji nestabilního psa, mám ho minimálně půl kroku za sebou, abych mu viděl do "ksichtu", kdyby vymýšlel hlouposti, abych měl šanci to vyčíst dřív, než to udělá a případně včas zakročit tím, že mu vlezu do cesty..... color]


Já to vlastně mohu udělat i tak, že když jdeme, tak dám "Počkej" - to je u nás zastavit se, držet pořád v ruce vodítko a udělat pár kroků ke psu, se kterým se chceme seznámit - tzn. budu v první línii a trošku si toho psa oťuknu.

Jenže co když třeba ten pes v tu chvíli nevyjede a vyjede až k němu pustím ronyho? Já bych asi v takové situaci, kdy si nebudu jistý tím, že ten pes bude přátelský nebo ne tak bych asi odešel. :-k

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
U nás platí, že já rozhoduji, s kterým psem si bude můj pes hrát a s kterým ne. Při seznamovačce je VŽDY za mnou nebo tak, abych se nejdříve já s neznámým psem seznámila.(platí u psů vedených majitelem na vodítku nebo u psů pod dohledem majitele, bez majitelů-tuláky obyčejně rázně vyhazuji). Teprve pak může dojít ke kontaktu cizí pes a můj pes. Bedlivě sleduji chování svého i cizího psa, pokud je znatelná nějaká nejistota z jakékoli strany, strach či zavrknutí, jdou se napřed povinně očichat zezadu(opět si vše hlídám, nesmí dojít k napadení), pokud je oboustranná spokojenost z přítomnosti a druhý pes je v pohodě a nadšeně vrtí ocasem, dovolím si kontakt huba - huba. Ale sleduji a případně koriguji.
:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
hodně poznáš z toho jak se oba účastníci tváří - a když už dovolím kontakt, strkám mezi psy ruce - jednak mám možnost zakročit opravdu okamžitě a hlavně málokterý pes půjde do ruky, ale pokusí se tu ruku nějak obejít, přitom už máš čas si všimnout že se něco chystá a zakročit dřív než se to semele, můžeš psy rukama korigovat když jsou nejistí,... (nechytat za obojek!)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 06:58 
Offline

Registrován: sob 11. led. 2014 19:14
Příspěvky: 10
Bydliště: vacenovice ceská republika
Dobrý den včera našu pol ročnu stafordku napadol labrador.Majitel psa mal asi asi 60r no psa vobec nezvládol.Ked bol od nás asi na 5m pes začal pána riadne tahat zo zurivím vrčaním mieril na nás.Ako ho pes tahal pán spadol na zem neviem čo sa stalo ale bola všade krv tiekla mu z hlavy aj nosa....Jeho zrejme manželka z dcerou mu išli pomáhat no psa ani jedna nezaistila a ten sa ešte dva krát vrátil a zautočil na nás!Neviem či to je normálne ale psa ani na chvílu nezaujal stav pána vobec sa k nemu nemal išiel len našej po krku..Naša fenka nieje vážne zranená má pár kusancou a škrabancou ale po psychickej stránke je na tom zle po ceste domov sme stretli ešte jednych zo psom a naša mi znervoznela a začala na nich vrčat z takým pískavím knučaním ako keby chcela povedat nechajte ma už na pokoji.Ako mám teraz postupovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2014 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
asi bych doporučila výpravu na vlčáry. ale určitě enchlácholit kontaktovat se psama které znáte a víte že jsou v pohodě chovat se nromálně jako yb se nic nestalo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2015 11:21 
Offline

Registrován: čtv 12. bře. 2015 09:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den,
mám problém s tím že nevím jak si získat zpět důvěru měho psa, kterého jsem nedokázala ubránit. Popřípadě pomoci jak se bránit před agresivním psem. Já sama se bojím ho chodit venčit po incidentu co se nám stal. Musí ze mě cítit ten strach a hroznou nervozitu když jsme venku. Mé půlroční štěně boloňského psíka bylo napadeno stafordšírským teriérem a s mými 50kg jsem toho psa nedokázala strhnout z mého štěněte dokud nepřiběhl majitel a nesundal ho. Měl naštěstí alespoň náhubek tak to dopadlo bez úrazu ale psychika nás obou je na nule.
Děkuji moc za všechny rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadení psa a co pro něj udělat po psychické stránce
PříspěvekNapsal: pát 13. bře. 2015 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
V prvni rade se musite psychicky srovnat vy. Lze tomu trochu pomoct tim, ze se "ozbrojite" tak, abyste dokazala sveho psa ubrait. Osobne doporucuji dostatecne dimenzovany elektricky paralyzer - jeho ucinnost je 100% a pusobi velice selektivne (narozdil od ruznych spreju). Nemensi vyhodou ve vasem pripade je, ze jdete do kontaktniho boje spolecne se svym psem a pomoci paralyzeru zvitezite...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Byl napaden, jak teď postupovat při seznamování s jinými psy
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2015 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Zdravím, můj LR byl několikrát napaden různými psy a já mám strach z jeho reakce na jiné psy. Krom 1 případu, kdy mi na něj zpoza rohu vyběhl pitbul, o kterém jsme oba nevěděli a pes naštěstí díky své rychlé reakci vše ustál,obvykle mého čuchajícího psa zmerčí jinej, můj ho zaregistruje, zaujme postoj hlava vzpřímená, ocas nahoru, uši lehce dopředu, ALE! NEJEŽÍ SE, NEKRČÍ ČUMÁK, NEUKAZUJE ZUBY...to všecko během cca 3 vteřin, když už 2.pes běží s vrčením na mýho,výpad udělá vždy ten cizí. Můj pes nereaguje na zuřivce za plotem, při míjení cizích šteklounů jen sleduje, nevyjíždí, ale podělala jsem tyto útoky.V 1.řadě totižstáhnu svýho psa dozadu, aby 2.psa náhodou nekousl, ale ten 2. pes mě oběhne a já už zas jen bráním mýmu psovi se bránit :( Dnes to byl puberťák asi xridgeback. Okamžitě po odchycení útočníka (vždy volně, můj vždy na vodítku) ihned vyklízíme pole...JE CHYBA ZASTAVIT, KDYŽ SE NA NÁS TEN PES ŘÍTÍ? BOJÍM SE,ŽE BY MŮJ PES PŘIŠEL O MOŽNOST ODRAZIT ÚTOK.Jak dát najevo zmetkovi, že jestli nezdrhne,je po něm? Bohužel ti malí útočníci jsou páníčky chváleni za odvahu, ačkoliv já v poslední vteřině cukám svým psem, který cvakne drzounovi těsně nad vazem?Když potkáme nějakého přátelského, jehož páníček nabízí očuchání, tak trnu už při očichávání hlavy, protože můj pes si naoplátku nechce nechat očichat genitál,a já mám pocit, že by psi skončili v klubku. Při jakém signálu už odcházet? Nějaké rady? P.S. Kupuju paralyzer, psa si budu bránit, ať ho nedomrvím úplně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Byl napaden, jak teď postupovat při seznamování s jinými
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2015 07:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
xmercinka píše:
... BOJÍM SE,ŽE BY MŮJ PES PŘIŠEL O MOŽNOST ODRAZIT ÚTOK...
Od toho je tam pán. Více po telefonu nebo osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!