Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výtah
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Začali jsme mít nový problém.Když má jít do výtahu tak jde hrozně pomalu a z výtahu je to to samé.Nepomáhá ani,když vydám povel "jdeme",počkám vteřinku,vykročím a přitáhnu si ho jedním tahem k sobě.Musím ho doslova dolovat,ale i tak jde stále hrozně pomalu...Je to nepříjemné,když v suterénu čekají lidé na výtah a Oran,když vystupuje z výtahu tak jde strašně pomalu a na lidech vidím jak zuří.Já jsem v pohodě a dělám si z něj srandu,ale lidi mají vždycky nějaký proslov (Vy ho máte,ale vycvičeného...Ten jde,ale rychle...Nějak se mu nechce...atd).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výtah
PříspěvekNapsal: sob 31. led. 2009 16:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
annie píše:
Začali jsme mít nový problém.Když má jít do výtahu tak jde hrozně pomalu a z výtahu je to to samé.Nepomáhá ani,když vydám povel "jdeme",počkám vteřinku,vykročím a přitáhnu si ho jedním tahem k sobě.Musím ho doslova dolovat,ale i tak jde stále hrozně pomalu...Je to nepříjemné,když v suterénu čekají lidé na výtah a Oran,když vystupuje z výtahu tak jde strašně pomalu a na lidech vidím jak zuří.Já jsem v pohodě a dělám si z něj srandu,ale lidi mají vždycky nějaký proslov (Vy ho máte,ale vycvičeného...Ten jde,ale rychle...Nějak se mu nechce...atd).

A proč mu přizpůsobuješ tempo?Pokud jdeš rychle ty,nezbyde mu nic jinýho..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výtah
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
oránek má 7kg i s postelý ymslím že když o z toho výtahu vezmeš rychlým smikem s patřičným omentářem rychle to pochopí .-)) je to inteligentní pes

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výtah
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
davidkova renato děkuji za odpověd.Tempo mu nepřizpůsobuji.
Ajko máš pravdu Oránek má něco přes 7 kg i s postelí :D
Naschvál zrychluju tempo,když jdu do výtahu a z výtahu.Takže mu nic jiného nezbyde než se mi přizpůsobit a když se nepřizpůsobí tak se do toho výtahu sveze smykem nebo s tvrdším přistáním a podle spolupráce ho vtipně a hlavně s úsměvem okomentuji. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výtah
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 23:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud ti pes tohle dělá ze strachu, tak nezkoušej to co jsem udělala před pár dny já: Bony se začuchal a na povel "pojď" nešel a čuchal dál, tak jsem nastoupila sama do výtahu a jela jedno patro bez něj. Pak jsem se vrátila a otevřela mu - bez komentáře. Už se necourá :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výtah
PříspěvekNapsal: ned 01. úno. 2009 23:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Eva Štemberová - Výtahu se nebojí,ale jen se z něho a do něho příšerně loudá.Zní to jako skvělej nápad.Když mě nebude chtít následovat do výtahu po povelu "jdeme" tak to hned vyzkouším,pojedu bez něj jedno patro,chvilku tam počkám a jako by nic sjedu k němu zpátky.Jsem zvědavá jak na to zareaguje. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výtah
PříspěvekNapsal: pon 21. zář. 2009 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Potřebovala bych poradit - můj Ricky - 2 letý kříženec boxera a bord. dogy se bojí výtahu (Kromě toho ještě bouřky). Neříkám, že je to nevyhnutné, ale občas je to potřeba, abychom jeli. Zatím jsem s ním jela jen výtahovou plošinou pro vozíčkáře.... ale dostat ho dovnitř bylo nadlidské úsilí. Nepomohl ani povel JDEME - a žádná diskuse. Prostě vidím výtah a šprajc. Má 43 kg, takže když se zapře všemi čtyřmi, tak nemam šanci. Když jsme ho dali dovnitř - a DALI - myslim doslova, tak si lehnul na podlahu, vůbec mě nevnimal a koukal přes prosklené dveře ven. Sedela jsem u něj na zemi, bavila se s ním, ale prostě jako bych tam nebyla. Tak jsme se chvili vozili, ale pořad jen ležel a koukal skrz sklo. Po otevření dveří vyběhl a zpět už jsem ho nedostala. Ani na pamlsek, ani povelem, ani nijak. Odjela jsem tedy jednou bez nej... doběhl po schodech do 1. patra, a pak se vratil dolů. Prostě výtah ne e . Jak postupovat, abych v něm strach nepodporovala?

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výtah
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 09:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Přestěhovat se do sedmého patra :twisted: Tím chci říct, že je to něco jako s autem, prostě čim častějš, tím líp. Však on si nakonec zvykne. A třeba zastavovat v každém patře a pak zase jet, aby se naučil čekat, nenechat ho vylítnout ven, ale hezky pomalu. Já tohle nějak extra enřešim, je to normální vec, tak se jede a je mijedno jakej na to máš názor, bez pamlsků, bez nějakýho všímání si psa. Je mi fuk pokud je přilepenej na zemi, ale nebude utíkat, schovávat se do rohu apod. To řeším povelem třeba sedni, na kterým si opravdu trvám.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výtah
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 10:28 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
viděla bych to stejně...my měli něco podobného s jezdícími schody, když jsme jeli do Prahy(v Brně jsou jen kraťounké), tak jsme šli na metro A (to nejhlubší :twisted: ) a jezdili. Ze začátku Ari roztáhl nahoře nohy, špracl se a šílel (lidi kolem měli divadlo), s pomocí eskalátoru jsem ho ale strhla na schody. Prvně jezdil přikrčenej a histericky se sápal ven, ale nakonec si prostě musel zvyknout...při třetí jízdě se už choval normálně-sice si to neužíval, ale byl schopnej jet aniž by nějak brzdil provoz.

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!