Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pon 06. črc. 2009 21:40 
Dobrý den, mám skoro dvouletého Jacka Rusella. Je to necelé dva měsíce co vletěl pod auto a vypadalo to, že to nepřežije, ale na štěstí zabojoval. Od té doby se bojí, ale aut vůbec. V nemocnici byl 5 dní po návratu domů byl mazlivý a čím víc se dostáva z toho všeho, začíná být agresivní (jen někdy, ale stejně) dokonce i vyjel na mne. Někdy se z ničeho nic začne klepat, jindy zase vrčí nebo se ožene když ho někdo chce po¨
hladit a pořád má v očích strach. Bojím se toho, že si myslí že jsme mu tu bolest způsobili my a ne auto. To auto neviděl, protože měl límec na krku, slyšel naposledy jen hlas mého přítele jak na něj volá a pak se probudil až doma v přítelově náruči když ho přinesl domů.¨Můžete mi nějak poradit
Děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 13:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Toto správanie vyplýva skôr z vašej nezrozumiteľnosti pre psa, ako zo samotnej nehody. Niečo tam je zle, ťažko posúdiť z opisu situácie. Možno nejaké to rozmaznanie a ľutovanie v procese liečby, alebo niečo podobné, skúste porozmýšľať a pýtať sa podrbnejšie. Okolité témy môžu pomôcť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 13:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Nepřemýšlet, zvednout telefon, volat Rudovi, domluvit návštěvu, dodržet jeho instrukce...pak půjde vše rychle do normálu. :wink:

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: čtv 19. lis. 2009 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
Dobrý den chtěla bych se zeptat mám ročního Bernského salašnického psa když mu byli 4 měsíce srazil ho nákladák naštěstí ho tuknul jenom do zadní nohy,ale pes se od té doby strašně bojí.
Když projíždí velké auto tak zabrzdí nechce jít a couvá má prostě strach čím víc roste tím více je ho problém udržet.Zkoušela jsem ho na auta zvykat,že jsem chodili po ulici aby viděl,že mu to auto nic neudělá,ale nějak to nepomohlo normální malá auta mu nevadí jenom ta velká.Dá se stím ještě něco dělat?
Jinak je celkově takový bázlivý když ho chce někdo pohladit tak couvne nevím jestli to souvisí stou nehodou.Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 06:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bibi píše:
...Jinak je celkově takový bázlivý když ho chce někdo pohladit tak couvne nevím jestli to souvisí stou nehodou.
S nehodou ne, se špatným přístupem. Pokud nestačí informace, které jsou zde již popsány, pak je lepší přijet se psem za mnou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
A mohl by jste mi prosím aspon trochu napsat kde dělám chybu? K vám je to trochu z ruky a nedovedu si představit tak dlouhou cestu autobusem z naším ročním puberťákem :D Asi by nás vyhodili z autobusu po pár kilometrech... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 09:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bibi píše:
...nedovedu si představit tak dlouhou cestu autobusem z naším ročním puberťákem :D Asi by nás vyhodili z autobusu po pár kilometrech... :-k

Chceš vědět, kde děláš chybu? Právě v tomto přístupu. S tímto přístupem je totiž zbytečné ti tady cokoli radit, stejně si do toho hodíš nějaké svoje zbytečné iluze.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 10:19 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Bibi,celé tohle téma je návodem,jak postupovat. Pročti si to a zamysli se nad tím,co čteš. Je jedno o jaký strach se jedná, náprava je vždy na stejném principu, vždy je to o komunikaci psa a pána a důvěře psa v tebe.
Našeho psa taky srazilo auto na přechodu, byly mu asi dva roky. Hezky si to spojil s tím "klapáním" na zelenou na přechodu a taky brzdil a zmatkoval,když jsme přecházeli, nejlíp na přechodu,kde ze strany najíždí auta,když jdou chodci. Chce to moc nepřemýšlet - prostě jsme došli k přechodu (a vybírala jsem schválně takové trasy,aby přechodů bylo,co nejvíc), dala jsem povel "zastavujeme" (bydleli jsme v Praze,takže požadavek,aby před každou silnicí sedl), připla krátké vodítko, ve chvíli,kdy naskočila zelená, rázný povel k noze a stejně rázné vykročení bez váhání a všímání si psa. Po přechodu opět zastavení, odpoutání psa "tak je hodný,volno" a konec. Během dvou týdnů už bych to postřehla jen já,že těká očima, po třech týdnech bez problému. Stejně jsem postupovala u vořecha,kterýho jsme našli vyhozenýho pod mostem - nějakej dobrák ho z něho shodil,takže pes se bál chodit po mostech u zábradlí. Atd. atd. atd. prostě stejnej princip, takhle to chci,takhle to bude, nebudu litovat,nebudu řvát,ale prostě si to prosadím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 10:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Hele, me v lete nejakej kr...en narazil do cuby autem schvalne. Kdybych to slysel vypravet, tak snad neuverim, ze je mozny, aby toho byl nekdo schopnej. Sli jsme po krajnici na rovny prehledny silnici, cuba byla na voditku, to auto bylo z dalky videt, ale pochopitelne jsem cekal, ze nas normalne objede. A ten ... na ni normalne z boku najel a odhodil ji ze silnice. Arya je utulkarka, kdyz jsem si ji bral (je to dva roky) bala se uplne vseho. Myslis, ze ted mela na nejaky strachy cas nebo ze se mi od ty doby boji aut? Cely je to jen v tom, ze ty se musis chovat jako by se vubec nic nestalo, a pes ti to musi uverit.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
Desenský píše:
Bibi píše:
...nedovedu si představit tak dlouhou cestu autobusem z naším ročním puberťákem :D Asi by nás vyhodili z autobusu po pár kilometrech... :-k

Chceš vědět, kde děláš chybu? Právě v tomto přístupu. S tímto přístupem je totiž zbytečné ti tady cokoli radit, stejně si do toho hodíš nějaké svoje zbytečné iluze.


dost mě udivil váš přístup!Já sem přijdu pro radu a vy mi odpovíte,že je zbytečné mi něco radit....jen proto,že si netrofnu jed tolik kilometru ze psem autobusem? Měla jsem iluze,ale o vás opravdu jsem věřila,že mi poradíte...Tak se omlouvám,že jsem vás obtěžovala....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Bibi, dokud ty si nedovedeš představit že něco půjde, tak to taky nepůjde. Je to o tom, že nejdřív musíš být ty přesvědčená že to jde, teprve pak o tom můžeš přesvědčit psa. Takže pokud jsi přesvědčená že máš problémového puberťáka, pes se jen řídí tvým "přáním"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Desenský píše:
Bibi píše:
...nedovedu si představit tak dlouhou cestu autobusem z naším ročním puberťákem :D Asi by nás vyhodili z autobusu po pár kilometrech... :-k

... "S tímto přístupem..."
Práve táto odpoveď (viz vyššie)pána Desenského bola takáto,kvoli tejto tvojej vete.Keď napíšeš-"dobře,poperu se s tím a udělám cokoliv,aby ten pes dělal, co po něm vyžaduji",tak ti Rudo odpíše buď radu,alebo odkaz na témy,kde sa toto už rozoberalo a ešte pridá toto- :icon_thumright:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach po nehodě
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 09:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
tak jsem si přečetla vaše názory za které děkuji mám sice psa puberťáka,ale určitě není problémový jsou horší psy. :yawinkle:
Chtěla jsem jenom radu,ale špatně jsem to napsala důkladně znovu pročtu celé téma a dojedu do Brna a uvidím jestli jsem už ztacený případ :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!