Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:17
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: reakce na střelbu
PříspěvekNapsal: sob 17. čer. 2006 20:48 
Dobrý den pane Desenský,

mám 2,5 roční hovawartku, která má reakci na střelbu. Vadí jí střelba z tzv. startovačky, se kterou se střílí na zkouškách. Když se vystřelí, tak má tendenci utíkat, někam se schovat. Nevím si s tím rady :cry: . Lidi kolem mně říkají, to chce střílet, střílet a střílet. Na vycházce, když jí, prostě v každé situaci. Zkoušela jsem to třeba na procházce a když zjistila, že střílím já, tak na mě skákala. Když jsem chtěla jít tu samou cestu po pár dnech, tak tam nechtěla jít.
Na cvičáku jsme to trénovali v odložení a když vstala, tak jsem jí měla potrestat. Samozřejmě vstávala a utíkala pryč, nešlo jí přivolat. Pak už se nemuselo střílet a ona automaticky vstávala, protože ležela na tom samém místě, jako když se střílelo a ona si to místo s tou střelbou spojila.
Teď jsem asi 2 měsíce nestřílela a řeším, zda se mám do toho zase pustit a prostě fakt střílet nebo jestli byste na to neměl nějaké lepší řešení.
Dělám to hlavně pro to, že mě práce s ní baví, už máme nějaké zkoušky a kvůli střelbě se nemůže už moc posudout dál, což mě mrzí, nehledě na to, že může být kvůli tomu vyřazeno z chovu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu
PříspěvekNapsal: sob 17. čer. 2006 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Strilet to chce, ale z dalky a nekym jinym nez jses ty. Fenka pri tom musi byt zamestnana nejakou hrou. ze zacatku strile z pomerne velke dalky (na zacatku bych zkusi cca 200m) pokud fenka pri hre nebude na strelbu reagovat muze se strelec postupne zacit priblizovat. V pripade ze fenka zareaguje tak se ji v klidu "vysmat" a prevest orientaci fenky na jinou cinnost. Tahle metodika je pomerne zdlouhava , ale ma vysledky.

PS pokud budes s ni strilet zblizka sama, tak strelbu u ni jen zafixujes.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu
PříspěvekNapsal: sob 17. čer. 2006 21:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tchor píše:
...PS pokud budes sni strilet zblizka sama, tak strelbu u ni jen zafixujes.


Tu střelbu už si terka u fenky střelbou zblízka posílila. Tady už klasická metodika nikterak nepomůže. Já osobně to řeším netradiční metodou, která spadá do sekce léčitelství, aby se fence posunul práh citlivosti CNS (centrální nervové soustavy).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. čer. 2006 21:37 
A v čem pane Desenský spočívá tato "metoda"? Mně jen zaráží, že jí třeba střelba od zbraní, se kterými se střílí na střelnici, nevadila a vadí jí střelba z té startovačky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. čer. 2006 21:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
http://www.psycholog-psu.com/tachyony.html

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:strelba
PříspěvekNapsal: úte 20. čer. 2006 03:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
U me Aji vznikla reakce na strelbu po umyslne hozene petarde pod psa.Situace bila takova ze se Aja pri strelbe davala na nekontrolovatelny uprk.Vec jsem resil prevadenim pozornosti psa,pochvalami a pri reakci a strelbe jsem delal ze nevim co se deje.Kazdopadne jde o problem ktery lze resit,ale vysledek se nedostavi hned.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. čer. 2006 09:19 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
No, pokial pes este nebol postreleny, je to jednoduchsie. Ked vie, NACO ta strelna zbran sluzi, je to horsie: Starec bol postreleny a nenavidel zbrane (preto siel potom po krku), a Bojka len upadne do zuriveho stekotu a vtedy by najradsej zlikvidovala vsetko, co sa na cloveka so zbranou ponasa (samozrejme, okrem mna ;))

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE:Re:Strelba
PříspěvekNapsal: úte 20. čer. 2006 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Jo to souhlasim.Pomalu stejne prima je mit opakovane umyslne hozene pod psa (mam Belgickeho ovcaka-Tervuerena) kdy povahove je pes velmi vnimavy a projevem plemene je spatna naprava negativnich zazitku.Dneska po trech letech prace mi pri streble pes neutece,ale je nejisty a prestava pracovat.Po odezneni onnostroje pak je nesvuj.Mne se dost osvedcilo Rudem doporucovany vysmesny ton:dotaz a delat ze se nic nedeje.Tkto jsem prezil celkem bez uhony i slavnostni ohnostroj v centru Brna-mnel jsem akorat smenu. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. srp. 2006 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
začetla jsem se tady do dotazu na reakci na střelbu.že fenka utíká.já mám opačný problém.můj psík, kříženec Jim,kterému jsou 3roky,je to nalezenec,ale mám ho od štěňete,mi začal vloni na jaře reagovat na střelbu.rozhodně si nejsem vědomá toho, že by se mu něco stalo nebo co to spustilo.dříve ani neregistroval,že se střílí.u něj se ale strach neprojevuje tak,že by utekl,naopak běží ke mně a lepí se na mě. dříve nebyl schopen zůstat v odložení, čekal výstřel a tak okamžitě přišel k "mamince".trochu jsme to odstranili při obranách, nejdřív práskání bičem /má to podobný zvuk jako poplašňák a postupně občas výstřel,ovšem s rozumem,aby jsme mu nezkazili obrany, je dobrý v obranách a bavějí ho/. tudíž i pár závodů v ZM vyhrál.leč stále se neodvažuji na ZVV1. včera jsem s ním chtěla udělat ZPU2,což je zkouška,kde se nestřílí. celý min týden na tom samém cvičáku cvičil poslušnost bez problémů.přišly zkoušky, nástup, dala jsem ho do klece než měl přijít na řadu, najednou koukám Jim se klepe jak osika. asi si spojil nástup=závod=střelba.
ovšem tentokrát některé cviky nebyl schopen udělat, ještě jsem neřekla,že jeho reakce je taková,že se sice přijde schovat ke mně,ale je schopen cvičit /nebo byl/ dál. i pro aport odběhnout.
tentorkrát byl tak konsternovanej, že polohy-dělají se krok před psovodem,sice udělal,ale s posouváním se ke mně, na povel mi nezaštěkal vůbec,ale třeba vysílání udělal, v dlouhodobém odložení zůstal. odložení vstoje za pochodu, lehl si,asi se tak cítíí bezpečněji.
tak jsem se nějak ocitla v začarovaném kruhu. odložení zvládne,ale projevuje se na to celkové poslušnosti.jak je mimo tak je to znát na jeho výkonu.jo a ještě problém s přivoláním,on totiž ode mě nechce odejít.poprvé mi to udělal na závodech zač.července, tam se to také na poslušnosti projevilo,abych byla přesnější, na přesnosti a provedení cviků, sice jsme to vytáhly na druhý místo,ale jen díky obranám.u obran totiž ožije. je mi líto že se s ním nemůžu posunout někam dál,když na to má.ale samozřejmě ho mám ráda a nepatřím mezi pejskaře pro který když pes nesplnuje jejich účely,tak ho dají pryč.navíc dělá i flyball a coursing a to jen aby měl pohyb a dělal věci co ho baví.ke služebáku jsem já přišla v podstatě jak slepej k houslím.
poradil by jste mi jak to řešit?střílet venku a dělat příjemnou jemu činnost,na to můžu zapomenout,je to vášnivej aportér,ale jak se střílí, jde mi vedle nohy a míček nechce. metoda střílet,střílet a střílet, no nevím, bojím se abych ho nepřetočila úplně.
děkuji za každou radu.taktéž samozřejmě dělám že se nic neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. srp. 2006 22:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Martina T píše:
...samozřejmě dělám že se nic neděje.
Máš v tom tolik (pro psa) nejasností, že bych vás musel oba vidět, abych věděl, kde je zdroj vašeho problému.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. srp. 2006 22:40 
terka píše:
A v čem pane Desenský spočívá tato "metoda"? Mně jen zaráží, že jí třeba střelba od zbraní, se kterými se střílí na střelnici, nevadila a vadí jí střelba z té startovačky.


No tak u nás to bylo přesně to samý. S přítelem jsme chodili na střelnici i se psem a to byla pohoda. Jenže já myslím, že na cvičáku jsem čekala, jestli se lekne nebo ne a trochu jsem byla na nervičky já. Na střelnici mi to bylo šumák, tam o nic nešlo a fenka byla taky OK. já jí teda střílela i zblízka při hraní nebo jen tak, když jsme šly ven nebo jsem někomu řekla a vůbec jsem to neřešila, dělala jsem, že její obavy vůbec nevidím a funguje to na ni spolehlivě. A když se teď vystřelí na cvičáku, tak na to taky kašlu a je to taky OK. Je to ve mně a ne v ní. :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. srp. 2006 22:47 
Dodatek: ale stejně to nić nemění na tom, že Dara je nerváček a cholerik, do vyrovnané psí osobnosti má daleko.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. lis. 2006 22:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
máte někdo zkušenost s nahrávkou zvuků včetně střelby při odstraňování reakce na střelbu?
můj pes má taky reakci, pomalu na tom pracujeme,ale tohle mě zajímá jestli má někdo zkušenost.
taky jsem slyšela jak nekteří lidi berou psa na střelnici,aby se odnaučil, má někdo zkušenost?nechci to zkoušet,to mě nenapadlo,pač čert ví jestli by to pak nebylo horší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09. lis. 2006 08:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Martina T píše:
máte někdo zkušenost s nahrávkou zvuků včetně střelby při odstraňování reakce na střelbu?
můj pes má taky reakci, pomalu na tom pracujeme,ale tohle mě zajímá jestli má někdo zkušenost.
taky jsem slyšela jak nekteří lidi berou psa na střelnici,aby se odnaučil, má někdo zkušenost?nechci to zkoušet,to mě nenapadlo,pač čert ví jestli by to pak nebylo horší
Pokud máš na mysli to cédo od Barona, tak to je k ničemu. Není to realistický zvuk. Mohla jsi ušetřit peníze a stáhnout si něco z internetu, kde jsou k dispozici skutečně kvalitní zvuky používané i ve filmech. Jeden problém to však ještě má. Pokud by to mělo znít autentičně, budeš to potřebovat přehrát přes hodně dobrou aparaturu.
Co se týče střelnice, určitě bych se k ní zpočátku nepřibližoval zblízka. V sobotu 18.11. bude free sobota se zaměřením právě na střelbu, jelikož mne zdejší myslivci informovali o tom, že budou okolo nás pořádat malý hon, tudíž bude i praktická střelba.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09. lis. 2006 16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
ano, přesně to CD mám na mysli. no kvalitní aparatura, že by mě Jimík zruinoval?:).
zkusím toho 18.přijet, mám volejbalový turnaj,ale pokud se zúčastní obě další dámy,tak nebudu muset jet /musí tam být dvě ženský/.
od kolika hodin bývají ty soboty?cca?

já si myslím,že zvuky na CD mu fakt vadit nebudou.no a já si něco stahovat z internetu?tak nějak ani nevím kde to hledat,ju to zkusit:)) najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10. lis. 2006 08:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Martina T píše:
...
od kolika hodin bývají ty soboty?cca?
Vidím, že jsi dlouho nebyla na mém hlavním webu, jinak by ses tam dočetla, že od 9.00 hodin.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. lis. 2006 08:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dzedzy píše:
...Má to cenu ještě řešit v jeho věku? A jestli ano, tak jak? ...
Měla bys začít výukou plného vnímání psa vůči psovodovi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. lis. 2006 08:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dzedzy píše:
...Rocky začal nervˇoznět a koukal kam se schovat a nebylo kam, tak se kouknul na mě co já s tím jako hodlám dělat, a já se tvářila naprosto neutrálně a neřešila to, tak on to přestal taky řešit, protože mu nic jiného nezbývalo...
...Chyba je (malinko) hodně taky na mojí straně, protože se přirozeně leknu a lekám se dokud se trochu neotrkám a nezvyknu si na to, pak už mi to v určitém odstupu ode mne nevadí. Kdyby mi to ale někdo hodil pod nohy budu vraždit. Takže i sama z nich mám strach (osobně bych to do ruky nevzala, protože podle zákonu schválnosti by to právě mě bouchlo v ruce, ikdybych udělala všechno přesně podle návodu). Ale strach má Rocky okoukanej ještě od Buda ne ode mne. Dokud neviděl, že má z toho hrůzu Bud, tak mu nikdy žádný rány nevadili. ...
Víš kolik je jedna a jedna, že jo?...

Dík, žes' mi přihrála na "smeč".

Citace:
...budu vraždit...
To je ta největší chyba, kterou můžeš udělat. Nezáleží na tom, jaká je reakce pána, ale nakolik je odlišná od normálu! Ty nevíš, že pes vyhodnocuje strach i agresi na stejné úrovni žebříčku emoční nestability a tím pádem to u něho instinktivně způsobuje nejvyšší stupeň emocionální odezvy? Proč myslíš, že bývají často pokousaní právě lidé, kteří se psů bojí? V životě nemůžeš stabilizovat psa svou vlastní nestabilitou!

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. lis. 2006 11:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. srp. 2006 13:36
Příspěvky: 11
Dzedzy, řeším stejný problém jako ty. Arny je plašák na střelbu. Věř mi, že to co ti radí Ruda fakt funguje. Nejdůležitější je zachovat klid. Nedávno jsme zaznamenali pokrok, když nedaleko našeho domu někdo bouchal petardy. Balú byl zvědavej a letěl se podívat na zahradu co se děje, Arny měl samozřejmě tendence zalést někam do kouta. Vzala jsem ho na vodítko a s nadšením "jé, jdeme se tam taky podívat" jsem ho vyvedla ven. Balú skákal a štěkal na světýlka, Arny mi seděl u nohy a vybroval. A já? Smála jsem se a podporovala Balúa v jeho jančení a a přitom mluvila na Arnyho. Když to skončilo a dala jsem Arnymu volno, tak si to samozřejmě nasměroval dom, ale řekla jsem mu, že ještě nejdem. Napřed se na mě tvářil, že to snad nemyslím vážně a když jsem otevřela branku, že jdeme ven, tak jeho výraz mluvil za vše . I když se mu evidentně nechtělo a furt se rozhlíšel na druhý přivolání se přidal k nám a vyšel ven ze zahrady. Před pár měsíci bych ho ani doma nepřivolala k sobě, natož ho dostat ven.
Nejtěžší pro mě bylo odbourat právě vztek na ty lidi co bouchají petardy a zamezit myšlenkách typu "to je v pr.... teď mě ten můj plašan zdrhne, kde já ho budu hledat, co se mu stane apod." Katastrofický scénáře na to jsem v tomhle případě byla expert. Začali u nás hony a o víkendu se tu hodně střílí, takže když zaslechnu střelbu, ve vteřině spacifikuju nejprve sebe a pak se teprve věnuju psovi. Venku je to samozřejmě horší než na uzavřený zahradě, takže mám Arnyho na 10m stopovačce a v kapsi halťák. Za velký úspěch považuju, že mě začal vnímat a sice ne na poprvé, ale nechá se přivolat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. lis. 2006 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 13. čer. 2006 13:15
Příspěvky: 10
Bydliště: Nitra, SK
Ainy tiež reaguje na buchnutie čohokoľvek, na strelbu, na výkrik ale potom to nerieši. naľaká sa tak isto ako aj ja v tom prvotnom momente, ale zasmejem sa na nej, aj na sebe a hneď na všetko zabúdame :-)

petardy neznášam ale ohňostroje milujem a preto sme aj minulý rok na silvestra dívali všetci traja z okna na ohňostroje a ona bola z toho úplne uchvátená. asi preto že to páničku uchvacuje. :wink: od mala sme chodili s rodičmi na ohňostroj do Budapešti (na moje narodky) - oni tam totiž presne ten deň oslavujú najväčší štátny sviatok, odtiaľ ešte pochádza tá moja láska k ohňostrojom. tak dúfam, že aj tento rok to bude v pohode!

_________________
Tímea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. lis. 2006 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
no tak jsem pustila to CD se zvukama, nejdřív potichu a když mi řpišlo že to Jim snad ani neslyší,tak jsem to dala úplně nahlas, a.... nic, nezájem.
jinak jsem mu dneska nafoukla a bouchla dva pytlíky a ohromně se tím bavila,takže se za chvíli začal bavit i Jim /o Dagovi nemluvím,ten reakci nemá a všechno je pro něj prča/,dokonce se Jim o ty prasklý pytlíky začal přetahovat, jakož i takovej ten igelit jak jsou na něm ty bouchací bubliny.poprvé čuměl, pak jsem ho vyblbla že at si to chytí,tak jsme se o to i tahaly /s oběma/ a moc se jim to líbilo.
já ho fakt podezřívám, že si přede hraje na krávu.pistolku nosím ven sebou nadále,ale nestřílím,jen napraázdno s ní zacvakám a to nejvíc v momentě kdy se chystáme ven,pak třeba v parku,kyž se mi zařadí k noze,tak si říkám "jsem zvědavá jak dlouho to vydržíš frajere u mě" a neřeším to. ono nás to čeká za pár dní, venku petardy a dělbuchy... , to bude tréninku. střílet si mu ještě netroufnu,ale až na to dojde,mám v úmyslu u toho nebýt já,někomu ho dám at se s ním jde projít a druhý at z dálky střelí.pač já bych ho měla hned zase u nohy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. lis. 2006 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
ale slyšel to CD, šponoval uši,ale ani to s ním nehlo.
tak jak mám poznat jestli to funguje?:))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. lis. 2006 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
měly by tachyony vliv při "léčbě" střelby?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. lis. 2006 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
[quote="Dzedzy"],, Pojď sem miláčku, to nic není. To nenadáváme na tebe neboj."Takže jemu vyloženě vadí všechno i ty pěnový bublinky ne tolik, ale že by to musel to tedy zase prý nemusí mít všechno, ale to teď mámě přivezli novou obývákovou stěnu a ta byla zabalená celá v těch bublinkách a to jsme pak v jednu chvíli praskali celá rodina, ale nijak jsme to s Rokýnem ne probírali a neřešili.

Tu větu jsem zvýraznila, protože to podle mého názoru přímo odporuje a poškozuje všechno to, co tady Ruda napsal a co vysvětluje. Psa, který se něčeho bojí nebo se lekne přece nesmíš nikdy chlácholit - to tu Ruda napsal snad 10*. Tím ho naopak utvrdíš v tom, aby se bál stále víc.
K tomu nápadu se střelnicí - já bych to tak neřešila, ale na stanovisko se zeptej Rudy. Podle toho, co jsi tu napsala, mi Roky připadá dost jako nervák a pracovala bych na něm od začátku a střelbu řešila v průběhu té práce, ne jako zvláštní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. lis. 2006 08:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Martina T píše:
měly by tachyony vliv při "léčbě" střelby?
Ano

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. lis. 2006 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rudo když jsme u toho silvestra zjistila jsme že hafani na kravál nereagujou bouchačky jim nevaděj do týdoby než tomá ěnjaký světelný efekt to jim už vadínemají ěnjaou panickou hrůzu nebo tak. bouřky se nebojí ale ty světelné efekty na silvestra zrovna nemusí co s tímhle tím?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. lis. 2006 18:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
... bouřky se nebojí ale ty světelné efekty na silvestra zrovna nemusí co s tímhle tím?
Stejná technologie odbourání strachu jako z rány, jen se nebude zvykat na ránu, jako na světla. Třeba taková Snowee skládala závěrečky na "dýze"...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. lis. 2006 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
artemis píše:
To je ta největší chyba, kterou můžeš udělat. Nezáleží na tom, jaká je reakce pána, ale nakolik je odlišná od normálu! Ty nevíš, že pes vyhodnocuje strach i agresi na stejné úrovni žebříčku emoční nestability a tím pádem to u něho instinktivně způsobuje nejvyšší stupeň emocionální odezvy? Proč myslíš, že bývají často pokousaní právě lidé, kteří se psů bojí? V životě nemůžeš stabilizovat psa svou vlastní nestabilitou!


Tohle by se melo tesat do kamene a kazdy kdo si chce poridit psa by se to mel ucit povnne na zpamet.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20. lis. 2006 10:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dzedzy píše:
Desenský píše:
Proč myslíš, že bývají často pokousaní právě lidé, kteří se psů bojí?

Já nevím, ale mě máma vždycky říkala, že se psa nemám bát, protože, když se ho budu bát, tak vylučuju jinej pach, kterej psa dráždí. A říkalo se to u nás všeobecně. To je fáma? :oops:
Hladina adrenalinu je při strachu stejná jako při agresi, proto ji jen dobře trénovaní psi umí rozlišit naučenými vzorci chování. Ti ostatní se zbaví problému tím, že ho vyřeší strachovým útokem nebo útěkem.

Prostě když jsi v pohodě, můžeš teprve dostat do pohody psa. Jinak to prostě fungovat nemůže.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20. lis. 2006 11:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
tinta76 píše:
...Myslíte, že to byla náhoda, nebo ten pes prostě "věděl"?
Na tuhle jednoduchou otázku snad znáš odpověď, když ji znají i malé děti :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
tohle řeším veřejně,pač nejsem jediná kdo má problém se střelbou,ale je to psíš na Rudu, Jima viděl,takže viděl i to,že jakmile věděl,že mám pistolku v ruce,tak se ode mě neodplepil.takže,pistolkou cvakám naprazdno když jdem ven,když dostane žrát a to jí položím k misce.dneska už při cvakání nepropichuje břicho ocasem,dokonce už dva dny ačkoliv ví že jí mám sebou a i jí mám v ruce,ode mě normálně odejde,spíš čumí jestli nevytasím i ten balonek co mám v ruce.co se týká jeho závislosti,na cvičáku ho na jedno kolo obran vrazím do ruky kamarádovi,at s ním jde kousat,at si ho i sám vytáhne z kotce a okšíruje.kouše,to jo,ale ne že by se nestíhal dívat,kde jsem,já se jdu vždycky schovat.věci jako obíhání maket s ním dělám sama,pač si nejsem jistá jestli by dotyčnému neutekl mě hledat,ale plánuju to zkusit,jen si ten člověk musí houknout.
Rudo co dál,ještě jemně,nebo začít zkoušet střílet?a jak ?abych u toho nebyla?nebo u toho mám být?protože já Jima stejně pořád podezřívám,že dělá kůžičky přede mnou.
no a navíc se musíme připravit i na dělbuchy,a že přijdou brzo.Rudo řekl bys mi tvůj názor?já mám v plánu se určitě stavit,akorát ted mám nějak dost práce,před vánocema.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
ten balonek nemám v ruce,ale samozřejmě v kapse.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 20:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Martina T píše:
... co dál,ještě jemně,nebo začít zkoušet střílet?a jak ?abych u toho nebyla?nebo u toho mám být?...
Dej ho někomu, komu věří, na vodítko a začni sama v dlouhých intervalech se střelbou. Dej mu tolik času, aby se srovnal a postupem času ten interval zkracuj. Klidně ať ví, že to způsobuješ ty, jen nesmí panikařit a zkoušet prchnout, nebo se schovávat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
OK zkusím to, jen mi řekni, má mě Jim vidět?protože on bude po mně čumět i když půjde s jiným na vodítku.
zkusím to na cvičáku,ale vezmu ho mimo cvičákovej plac?do lesa?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
on nebude chtít prchnout,teda mně to nedělá,naopak se na mě přilepí,jak s někým jiným netuším,tak když začne některou z těch věcí dělat,tak přestat?
Rudo jestli příští rok zmákne ty ZPU2,tam střelba není,ale on se mi když jsem je s ním dělala rozsypal,pač byl nástup a ten si spojil nástup=závod=střelba.ne že by necvičil,ale přivolání nebylo,pač neodešel,S-L-V krok před psovodem se přibližoval ke mně.ale třeba aport přes překážku,vysílačku,kladinu,odložení,to udělal,to bylo v druhý polovině poslušnosti,tak jestli se postupně oklepal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 21:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Martina T píše:
OK zkusím to, jen mi řekni, má mě Jim vidět?protože on bude po mně čumět i když půjde s jiným na vodítku.
zkusím to na cvičáku,ale vezmu ho mimo cvičákovej plac?do lesa?
Střílej mu tak, aby věděl, že to způsobuješ ty. Jen ne zezačátku dávky zasebou, ale jednotlivě.
Citace:
ale on se mi když jsem je s ním dělala rozsypal,pač byl nástup a ten si spojil nástup=závod=střelba.
Potom jedeš příliš ve stereotypech. Zkus mu ty stereotypy navodit s úplně jinými, překvapivými vzorci. Vymýšlej klidně nějaké nesmysly, aby si to nemohl zaškatulkovat do těch předchozích vzorců.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
no oni ty závody se takhle jedou.nejdřív nástup a pak to ostatní.myslím závody ve služebáku.ale poslední závod absolvoval v červenci,v srpnu se mi rozsypal na tý zkoušce,tak jsem mu se závodama dala na chvíli pokoj.ale on ten hajzlík:) ví kdy jde o něco,jsem i na cvičáku zorganizovala lidi,aby mi udělali nástup,a Jimík?...nic,nezájem,pohoda.věděl že žádnej závod nebude,jen cvičení poslušnnosti v rámci výcviku.
a zkoušky taky začínaj nástupem.ale já dostala na výběr jestli jít nejdřív na těch ZPU2 na stopu nebo poslušnost,já si vybrala poslušnost,takže příště stopa,tam se uklidní.a poslušnost jsem si vybrala jako první,pač jsem je zkoušela už na jaře a nějak jsme neprošli stopou,vyprd se mi na oba předměty,býval by mu stačil jeden,aby jí udělal.tak snad do třetice to příští rok vyjde:) a když ně,zkouška je od slova zkoušeti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
to střílení zkusím jak říkáš,jen mi řekni mám přestat,když bude mít nějký blbý reakce?vystřlím max 2x?v delších intervalech?se ptám asi blbě,ale nechcii udělat chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29. lis. 2006 21:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Martina T píše:
to střílení zkusím jak říkáš,jen mi řekni mám přestat,když bude mít nějký blbý reakce?vystřlím max 2x?v delších intervalech?se ptám asi blbě,ale nechcii udělat chybu.
Zapni intuici, nestřílej víc, než kolik už neunese, aby nešel do hysteráku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. lis. 2006 14:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Tak my jsme se taky zlepšily, ale po hodně pomalých krocích, stejně jako s vodou, vše pomalu. Dřív nechtěla jít ven ani dvě hodiny před bouřkou, první vánoce a silvestr byly pod prášky, vycházky večer po sídlišti až od 15/2, kdy se zásoby petard povážlivě ztenčily, do té doby nemyslitelné jítpo setmění ven!!! Teď už dokážem jít venku za bouřky - na kšírách -, petardy zkousnem vzdálený bez úprku, je fakt, že na mě vždy kouká, jestli na ní koukám a jestli se taky bojim, te´d, co jsem se dočetla, že nesmím dělat vůbec nic, co nedělám obvykle, tzn vůbec reagovat nijak JINAK (Ať už pozitivně, nebo negativně), sme absolvovaly prochajdu za střílení vzdálených dělbuchů. Ocas sice stažený, ale žádný náznak úprku, útěku, prostě na prověšeném vodítku za obvyklé buzerace srovnávání chůze u nohy :-)))))) (začala mrška tahat na vodítku)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. pro. 2006 08:08 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Moje Anička se po střelbě dostane až do stresu a kňučí. A tak jsme se vypravili za Rudou na Free sobotu - téma reakce na střelbu. Ruda mi řekl, jak se k ní mám chovat, dal jí masáž, použil krystaly.
Včera jsme se dostaly do takové palby, že dával ocas dolů i druhý pes. Ale hned se zas dal do pohody. A Anča? Pravda, nebyla ve své kůži, ale reagovala na mě a BĚHALA PRO KLACÍKY, i OCAS MĚLA NAHORU - v blízkosti toho randálu.
Večer ( to už už jsme byly doma ) jsme slyšely dost silný ohňostroj, že se bály obě moje kočky, dokonce i Dorota, ale ta mi věří, takže se dostane hned do klidu. Nenechala jsem Anču nikam zalézt, říkala jsem jí, co blbne a tak a vcelku dobrý. Myslím, že mi uvěřila, že se nic neděje. Tak doufám, že to nezakřiknu.
RUDO, DĚKUJI TI ZA ANIČKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Doporučuji všem, kdo máte podobné problémy, vím, že ještě nemám vyhráno, ale pokrok je to úžasný.
Rudo, myslíš, že by pomohlo Anče ještě jednou zopakovat krystaly?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. pro. 2006 09:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dorotka píše:
...Rudo, myslíš, že by pomohlo Anče ještě jednou zopakovat krystaly?
Samozřejmě. Neznám jediný případ, kdy nby to bylo ke škodě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. pro. 2006 11:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Dorotka píše:
Včera jsme se dostaly do takové palby, že dával ocas dolů i druhý pes. Ale hned se zas dal do pohody. A Anča? Pravda, nebyla ve své kůži, ale reagovala na mě a BĚHALA PRO KLACÍKY, i OCAS MĚLA NAHORU - v blízkosti toho randálu....

Mám tytéž zkušenosti. Normálně by se Jája před rokem u takového hluku podělala a se staženým ocasem by obíhala velké kruhy. Krystaly dostala před střelbou myslivců, ne zrovna kvůli nim (já jsem ani nevěděla, že tam je lov), ale kvůli srovnání se. To jsem netušila, jak obrovský zásah to pro ni byl. Sice na myslivce čučela, ale brvou nehla a za chvíli si šla po svých bez mého zasahování.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. pro. 2006 18:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
Rudo mezi svátkama mám dovču, můžu tě přijet navštívit a popovídat zase o Jimovi,a eventuelně zkusit taky ty krystaly?a masáže?no prostě ,aby ses na něj podíval. ještě jsem mu netřílela sama,se trochu bojím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. pro. 2006 20:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Martina T píše:
Rudo mezi svátkama mám dovču, můžu tě přijet navštívit a popovídat zase o Jimovi,a eventuelně zkusit taky ty krystaly?a masáže?no prostě ,aby ses na něj podíval. ještě jsem mu netřílela sama,se trochu bojím
OK, jen si o ty krystaly musíš říci. Jen tak je nikomu nevnucuji, leda by si o ně řekl pes sám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. pro. 2006 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
Rudo musím říct ,nechci to zakřiknout,venku se střílí o sto šest,a Jim, dobrýýý.jednak ho ignoruju když něco a vyzkoušela jsem taky když se doma chtěl schovat mi pod nohy,že jsem ho vysunula pryč ode mě a ještě jsme se šli podívat k oknu.dneska v parku pohoda,nelepil se na mě, ted se za okny střílí a ...dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31. pro. 2006 09:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jen tak dál :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31. pro. 2006 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
My už odbourali ty světelné... teda aspoň teď jsme procházeli úmyslně kolem chlapa s takovou tou tyčkou jak z toho lítají barevné koule a pohoda.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. led. 2007 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
no a ted nevím jestli mi nevynadáte.na silvestra jsem byla na cvičáku /tam jsme pařili/, psíky mívám v altánu v kleci, je tam teplo a jelikož to jsou byťáci,tak přes noc je nechat venku nehrozí.
když se odpálili rachejtle na cvičáku,tak jsem vzala psy ven, všude jinde se ještě rachotilo,tak Dagovi to nevadí a Jim to zvládl /aspon pokud si pamatuju/ celkem v pohodě,sice nebyl ode mě 1Ometrů,ale taky jsem ho neměla nalepenýho na noze a břicho si neprovrtávala ocasem.já totiž měla nějaké to promile,takže ze mě nemohl cítit žádný obavy /jen alkohol/ a u Daga vidí,že to vůbec neexistuje.
takže už vážně přikročím ke střílení z poplašňáku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. led. 2007 18:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
rachejtle se odpálilY , at nejsem jak tatar. psy jsem vzala ven až poté,aby to neměli z první řady.až když se na cvičáku doodpálilo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!