Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp. 2008 13:09
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 8
Bouchá to tu fest. Peti se preventivně klepe už ve výtahu - a to si z ní dělám legraci. Pak se klepe zhruba první polovinu prochajdy i když nic nebouchá, ale co kdyby :lol: , tak jí beru na delší tůry mezi psy, aby se hodila do kupy. Kus cesty od baráku ji mam na vodítku a pak jí pouštím na volno. Zatím se mi daří ji přivolat, když něco bouchne. Lidi okolo jí pořád litujou, že jí mám oblíct, že je jí zima :smajlhihi: . Večer pravidelně obcházíme celé sídliště, aby si moc nezvykla na klid, ale pro jistotu fest utáhnu obojek, což je nejdúležitější hned u baráku, kde má tendenci to otočit. Pevně věřím, že to zvládneme, ale na Silvestra raději zmrznem na chalupě, kde je klid :D .
Těšíme se na fríčko pro psychouše, až budu moct pohovořit s podobnými nešťastníky jako jsem já :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 17:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Pokusila jsem se na strachu z petard zapracovat, ale Feli na ně zase začala štěkat. Když je zavřená, tak štěká, když je sama na zahradě tak štěká jenom když bouchnou daleko, když je to moc blízko tak se běží schovat. Jednou už se rozštěkala i když jsem byla na zahradě s ní. Přivolala jsem si ji a hned toho nechala. Co mám dělat když se rozštěká a já jsem s ní? Když jí přivolám, nebo jí dám nějaký povel, tak poslechne a přestane štěkat, ale tím její strach nejspíš nevyřeším. Na druhou starnu težko se jí budu smát, když obíhá kolem mě a štěká, nejdřív jí potřebuju dostat blíž. Mám ji vodit na vodítku, abych jí měla blíž a mohla ji na sebe upozornit i bez povelu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 17:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
... když obíhá kolem mě a štěká, nejdřív jí potřebuju dostat blíž...
Přišlápni jí couračku, pak se při obíhání sama přiblíží.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 22:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo poradil co s tou mojí fenkou na Silvestra? mám ji nechat normálně venku v boudě, vzít jí aspoň domů na chodbu, aby ty rány neslyšela tak intenzivně a nebo jí mám vzít třeba na zahradu, zavřít bránu aby neutekla do boudy a tam se jí smát i přes všechny ty rány? nechci zase něco pokazit nebo v ní způsobit šok, nejsem si jistá co by to s ní všechno mohlo udělat...
děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 22:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Nemůžeš někam pryč? Do polí....Na tu dobu nejhorší? Snad to v Troubkách nebude jak ve městě...Pokud nevíš, jak přesně na to, nezvládneš to. Tak ji zaveď "někam" do klidu...Držím palce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
asi bude nejlepší zatím do klidu že...
i tady v Troubkách máme obecní ohňostroj, takže ran bude hodně a jít do polí, to není špatný nápad ale zase uvidí moc toho světla, mám obavy, že to bude ještě horší, když uvidí to světlo, vždycky když něco bouchne, hned se dívá na oblohu...
asi ji vezmeme na chodbu, bude tam relativně vetší klid, nebudeme si jí všímat a mělo by to být zatím v pohodě, díky za radu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 23:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když jí vezmete do chodby, bude blíž vás, to bude určitě lepší. Ale když si jí nebudete všímat - teda nepodpoříte jí, když to bude potřeba - nebude to mít efekt. Vezměte si jí k sobě, buďte vy v pohodě a dejte jí najevo, jaké je to báječné a jak si ten ohňostroj užíváte, jaká je to prima zábava. Snažte se, abyste si to užili spolu a v klidu a v pohodě, o který se ona může opřít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
takže mám být v pohodě a pak bude i ona? :)
ale nemám ji hladit ani nic podobného, pouze s ní být v jedné místnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Na tohle se nedá napsat návot step by step. Záleží na tom, jak ona reaguje, na co je zvyklá a tak dál. Můžeš jí hladit nebo si s ní hrát, ale pozor na to, aby to hlazení nevzala jako utěšování. Pokud se bude bát, odveď její pozornost k něčemu jinému, třeba k té hře. Přečti si podrobně návod tady na poradně.
My jsme si dávali záležet na tom, abychom si to společně užívali jako bezva zábavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: úte 30. pro. 2008 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
toto bude prvy silvester s nasou fenkou a musim povedat, ze delobuchov sa bojim aj ja, teda skor sa hroznem zlaknem
nikdy v mojom zivote sme tuto zabavu ja ani moji blizki priatelia, rodina nijak nepodporovali a o to bude tazsie to prezit ako ohromnu zabavu, kvoli nej to skusim urobit co najpohodovejsie

prajem vam zabavny posledny den v tomto roku, kt. bol krasny, lebo moj zivot sa tak hrozne zmenil kvoli Oliv a este stasnejsi ten Novy rok kt. pride, vela trpezlivosti a pochopenia medzi ludmi a psikmi
[smilie=hi ya!.gif]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 10:43 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
neboj, buď v pohodě :wink: já byla ze silvestra taky docela nervózní a i když jsem se to před Aroušem snažila tajit, pořád jsem si představovala, jak se bude Ari bát a jak bude vynervovanej (po zkušenostech se psem od dědečka, který mohl o silvestru umřít, jak se bál). Nakonec to proběhlo tak skvěle, že ani líp nemohlo. Nejen že se Ari nebál, ale dokonce se mu to děsně líbilo a táhl mě k tomu co nejblíž :D Potom mu nějací debilní kluci hodilli přímo pod nohy dost děsnej dělbuch, že i já jsem úlekem nadskočila, Ari, který zrovna čural, se po mě jen odhlédl a pokračoval :D
...takže hlavně být v klidu :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 17:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
ano to viem, budem sa snažiť ovládať :partyman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
S tím ovládáním je to těžké, když pes jančí a tahá na vodítku a bere na něm opačný směr a třese se při ranách jak osika. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2008 23:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak koukám že jsem na fóru zbyla si sama :lol: no když holt někdo musí Silvestra trávit v arbajtu, tak to je pak těžký :Hangman: naše Salynka je naprostej pohodář, nerozhodí jí žádnej dělobuch, petarda, prostě nic. Dokonce nás letos překvapila i Baruška...vysavače se bojí (musím se pochválit, že pod mým vedením už téměř vůbec :P ), tak petardy jí nechávaj v klidu...zvláštní. Nevím jak bude teda reagovat až se to rozjede naplno, ale věřím že to s přítelem doma zmáknou. Moc se neopijte :partyman: ..krásnýho Silvouše...jo a závidím vám :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 00:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak naši psi to taky vzala v pohodě- Ajka stihla při tom co jsme koukali na ohnostroj sežrat jedne chlebíček deuška si chtěla a hrát a black seděl u nás a koukal taky .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 01:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Bady prožívá první Silvestr a můžu říct, že je taky docela v pohodě a řeší spíš klobásy na stole, než dělobuchy venku:o) A hraje si i na balkoně. Kritickejch bylo jen pět minut po půlnoci, to to tu bouchalo docela fest, i zápach, tak si mi stáhnul ocas a sednul těsně ke mně, ale pomohla hračka:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 01:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
tak Jessie to samozřejmě vzala velice špatně, dali jsme ji do chodby, nejdřív to bylo jakž takž, ale o půlnoci to začalo pořádně bouchat, ona začala jančit, zrychleně dýchat, třepala se a snažila se pod něco schovat, pak jen ležela a koukala vyděšenýma očima, ale nemohla jsem ji nijak odlákat pozornost, dokonce ani její oblíbené pamlsky nepomohly a hračka už vůbec ne, sice jsme se jí pořád smáli a snažili se ji nějak zabavit, ale nepomohlo nic :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 01:40 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tak Rockyho přes Silvestra u sebe nemám, ale Sára (kočka) ve finále zalezla v ložnici pod postel a byli vidět jen očička. Tak jsem ji odtamtud vytáhla, tak už je to celkem fajn. Ale do poslední chvíle jen vyjukaně seděla na opěradle křesla a koukala, ale půlnoc teda nějak neustála no. Teda neustál, on je to kocour.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 11:09 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Arouš má ohňostroje očividně rád, všude to bouchalo nakonec i brácha dva na zahradě rozdělal., Ari s námi seděl naterase a spíš byl problém ho udržet aby se nerozběhl podívat zblízka. Až se skončilo, ta jsme ho na zahradu pustili. I když byla zamořená děsným zápachem, Arimu to vůbec nevadilo, spíš mu to přišlo jako něco nového k očichávání :D

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
sa triasla ako osika, ale len o olnoci, keď toho bolo najviac, inak si to vlastne ani tak nevšímala, no aspoň nebola v tom strachu sama, miláčka moja :goss:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Naše se třese jak osika stále, jak se setmělo, tak to tu někteří ještě dost bouchají i dnes, a včera naše druhá čurací procházka nedopadla vůbec dobře, ještě víc se vypalšila, doma o půlnoci zalézala do všech i nemožných koutů. Snad zítra už bude klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
Johule píše:
Arouš má ohňostroje očividně rád, všude to bouchalo nakonec i brácha dva na zahradě rozdělal., Ari s námi seděl naterase a spíš byl problém ho udržet aby se nerozběhl podívat zblízka. Až se skončilo, ta jsme ho na zahradu pustili. I když byla zamořená děsným zápachem, Arimu to vůbec nevadilo, spíš mu to přišlo jako něco nového k očichávání :D

Přesně tak i u nás.Bobek měl asi pocit že se někde děje něco úžasně zajímavýho a on u toho právě není.Bydlíme na kopečku,takže stačí vystrčit hlavu a kolem dokola bylo plno záře,obloha přímo kvetla na všechny strany a samozřejmě rána za ranou.Očividně to byla i pro bobka náramná podívaná,které chtěl být ještě blíž a nebýt plotu,tak si myslím že i byl
:drinkers:

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Tak Mařena to zvládla tak ňák normálně, byla pod stolem, ale byla taky donucená se jít vyčůrat, by to nedržela dlouho. Strach samozřejmě má, pro jistotu je na vodítku, nažim se s ní moc "nesejřit", ale tak nějak jemněji a bez nátlaku. Snažím se vše dělat na klid a důvěru, žádné hrané radosti a nadšení, stačí normál obyč klid. Vše řeší povely poslušnosti a při krizi rychloškub vodítkem, nebo štípanec do zadku, aby vnímala mě. Do největších manévrů jí netahám, ale ten nižší level už prostě zvládnout musí. Bouchá to tu fest, lidi sou jak magoři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ještě jednou petardy
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 17:43 
Dobrýden.Snažila jsem se tu co nejvíce přečíst, přesto mám dotaz ohledně odstranění strachu psa z ran (bouřka, petardy). Fenka jorka1,5 roku,minulý Silvestr byl bez problémů. Nebála se velkých ran.V létěbyla velká bouřka,od té doby se ran a bouřek bojí.Třepe se a zaléza např. pod stůl. Dlouho nevyvádí, jakmile je klid vrátí se do normálu.Přečetla jsem si, jak postupovat u pejska se strachem z ran. Nenechat ho schovat a snažit se rozptýlit, ale nekonejšit ho. Dělám to tak,ale těžko se rozptýlí, nezabere hra,jídlo, prostě nic. Vyzkoušela všechno,co vím že jí baví,abych to s ní v případě ran zkoušela.Ale bez úspěchu.A teď ten dotaz když bych koupila malé petardy a cvičně každý den jednu před domem bouchla (fenka by byla doma), to proto,aby to byl zvuk, který se opakuje často a né málokdy. A v ten moment jí ,,cvičila,,. Nemůžu jí tím nějak ublížit. Mám strach, aby z ní nebyla klepající se kulička, která takhle reaguje na každou ránu.Děkuju moc za radu.S pozdravem Katka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No tak my večer šly opět venčit a mě z jejího jančení a zapřených nohou už v přízemí u výtahu nebylo dobře. Nějak jsme došly ven a tam já už ze zoufalství nad tím, jak blbne, jsem jí začala prostě zpívat a uvolněně se při tom hýbat a blbnout jak na diskotéce. Naštěstí byla tma, tak snad mě nikdo při tom neviděl. :lol: No a světe div se! Joooo, ona na mě teda začala hledět jak na cvoka, ale za chvíli nahodila ocásek do polohy nahoru, za další s ním začala normálně hýbat do stran a jala se věnovat venčení a čichání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ještě jednou petardy
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 22:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Rozhodně bych před pouštěním "cvičných petard" nejdřív naučil čubinku jak se má v těch situacích chovat. Detaily najdete ve vedlejších tématech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ještě jednou petardy
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 08:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
baki1 píše:
...Nemůžu jí tím nějak ublížit...
Můžeš, když nevíš jak na to. A pokud nevíš, jak na to, pak s fenkou raději přijeď.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 19:51 
Offline

Registrován: ned 26. dub. 2009 19:56
Příspěvky: 5
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Vážený pane Desenský,omlouvám se že píši ohledně tohoto již popsaného tématu.Můj pes jmenuje se Bubby přiznávám že je to mazel ,ale bojujeme se strachem z jakékoliv rány .Telefonoval jsem Vám asi před 4 měsíci kde jste mi poskytl rady jak na to,já vím že si nemůžete pamatovat každý telefonát a každý mail ale asi to dělám špatně nebo nevím kde je prostě problém.Celé to začalo asi před rokem kdy soused je to prostě divný člověk který okolo sebe neustále háže petardy protože mu prý ptáci berou zrní od slepic .Jo ještě bych asi měl napsat že Bubbymu je 19 měsíců.A od té doby jakmile někde bouchne dělbuch tak pes běží domu div dveře nevyrazí,má zrychlené dýchání a klepe se jak osika.Což na vycházce když je na vodítku tak to nějak ustojíme ale jak je na volno tak běží se někam schovat.Jinak máme přivolání jakž takž ale při výstřelu najednou nemáme nic.Jako aspoň trochu zodpovědný majitel s ním chodím na cvičák a to je kámen urazu tam jak je známo se občas střílí aby si psy zvykli.Ale zpět k problému po tom telefonátu o kterém jsem psal jsem začal aplikovat jak jste poradil jakože nic se neděje atd ale po několika měsících výsledek nic .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 19:51 
Offline

Registrován: ned 26. dub. 2009 19:56
Příspěvky: 5
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Tuto neděli jsem opět byli cvičit a když jsme byli na louce před cvičákem tak dole na cvičišti střelili no a pak to vypadalo jako by střelili do Bubbyho ,ocas pod sebe a pryč našel jsem ho asi kilometr od cvičáku v trávě ležel a klepal se a dělal že prostě není.tak jsem ho odvedl zpět ke cvičáku a šli jsme cvičit no cvičit ,Bubby si lehal klepal se a rychle dýchal prostě špatné a přiznám že toto se opakovalo jž několikrát .Prosím pomozte mi jak na to protože tohle nikam nevede a já si nevím rady .Jestli by pomohlo dojet k Vám rád tam dojedu jen aby se Bubby netrápil.
S pozdravem Růt


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub. 2009 05:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Začni pilovat přivolání na první povel i v podobných situacích, což znamená, že tě musí pes vnímat a máš vždy jen jeden pokus (jediný povel). Až se tu někdy stavíš, naučím tě některé akupresurní body, které po jejich aktivizaci rovnají psychiku, tedy i tyto formy stresu. Pokud si ho však nebudeš umět přivolat, není jak se mu dostat na tyto body. Tvoje zásadní chyba byla v tom, že pes neměl stopovačku, kterou by si zašlápnul při jeho pokusu o útěk. Pokud vím, říkal jsem ti o vysoké prioritě přivolání. Věř tomu, že tím útěkem kilometr do pryč se jeho stav rapidně zhoršil. Už z toho důvodu nic podobného psu neumožním.
Podle toho, co píšeš, že jsem ti radil, je jasné, že jsi nepochopil to zásadní, že všechno, co lidem radím kolem strachu psů, je napsáno tady v mé psí poradně, kde hlavní prioritou je neumožnit psu jakýkoli únikový manévr. Jestli chceš stav psa pořádně a možná už nenávratně ještě zhoršit, nech ho zase prchnout před zdrojem jeho strachu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: ned 26. črc. 2009 20:23 
Offline

Registrován: ned 26. dub. 2009 19:56
Příspěvky: 5
Bydliště: Světlá nad Sázavou
No tak píši po 3 měsících praní se se strachem.Už je to o trochu lepší , na cvičáku vše odcvičíme bez plazení a dneska jsme zkoušeli střelbu při cvičení ,raději jsem s Bubbym poodešel o pár metrů dále a výstřel Bubby sebou cukl a asi měl chut pryč ,ale já nepovolil a jdem zpět cvičit .Bubby kouká na mě jak na blázna že chci jít zpět no vždyt tam přeci střílejí ale já ho nenechám o tom přemýšlet šup do řady a jedem dále .Snad to mohu brát za pokrok protože byli časy že po cvičáku jsme se posouvali jen plazením.No a pořád cvičíme hlavně přivolání.Co vy na to pane Desenský jak mám pokŕačovat dále..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 07:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je prima, že jste se posunuli k lepšímu. Důležité je naprosto přesvědčivě pokračovat dál a ve finále naučit psa bavit se tím, čeho se původně bál. Nevysvětluje se to dobře po netu, protože je to o práci s psychikou, náladami, myšlenkovými pochody psovoda, které jsou přenesitelné na psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 21:00 
Offline

Registrován: ned 26. dub. 2009 19:56
Příspěvky: 5
Bydliště: Světlá nad Sázavou
A když zavolám ,domluvíme nějaké datum tak mi poradíte kde by se to dalo ještě vylepšit ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
Musíme se pochlubit s dnešním úspěchem. Ginny měla od malička příšernej strach z rakejtlí a petard. Na freečku to nedala znát,prtž si toho v tom zmatku a tolika psů,kteří odváděli její pozornost prostě nevšimla. Už dřív při bouchání petard sem odváděla její pozornost hračkama a podobnýma věcma. Ale pořád byla lehce vyklepaná. Dneska si tak jdeme směrem k Václaváku na metro, Ginny byla na volno a začli kousek od nás střílet rakejtle... Nejen,že na ten zvuk nijak nereagovala,tk si dokonce sedla,a koukala,co se to objevilo na obloze! Sem strašně ráda,že se nám to díky Rudovi radě konečně povedlo. Tkže Rudo,patří ti náš dík!!!

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 29. říj. 2009 21:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
:icon_thumright:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 18:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub. 2009 18:45
Příspěvky: 35
Bydliště: Mělník
Zdravím všechny,
strach z dělobuchů a bouřky řešíme taky. Nejdříve jsme na všeobecnou radu veterináře zkoušeli na Silvestra prášky na uklidnění avšak s téměř nulovým účinkem.
Potom jsem si ale přečetla knížku pana Desenského a od té doby, vždy když začnou venku lítat dělobuchy nebo hřmět, tak hrajeme schovku s piškotama. Ze začátku je rozjezd pomalejší, ale po chvíli už Deny běhá radostně po bytě a nějaký rány za oknem ho vůbec nevzrušují. Tak snad se nám tento problém časem povede postupně odstranit.

_________________
Náš intelekt mezi nás staví bariéru, zatímco zvířata mezi námi rozdíly smazávají.
Joy Adams


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Petardy
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2009 19:36 
Offline

Registrován: sob 03. led. 2009 18:40
Příspěvky: 16
Bydliště: Oldřiš
Dobrýden chtěl bych se zeptat jaké používáte petardy na odnaučení strachu z ran, ty světelné nebo bouchajicí?Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 17:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Začínám malými bouchacími. Ale musím podotknout, že začínat s tím bez podrobných znalostí a správné vazby na psa v prosinci je nesmysl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 23:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tu je niečo od Rudy na toto téma.Už ho sem dávala Essi,ale aby ste to nemuseli hladať..http://www.rozhlas.cz/default/default/r ... 2&br=64&s= My nacvičovať nemusíme,mám šťastie,že psi s tým negatívnu skúsenosť zatial nemali,tak sú v pohode,a taký menší tréning na sídlisku majú či chcú alebo ne,lebo to rachá teraz furt s každej strany. :evil:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 31. pro. 2009 16:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro ty z vás, kteří jsou už teď nervózní z půlnoci dnešního silvestra, ale i pro lidi se psy-bouřkaři jsem poupravil a doplnil stránku Jak zvládnout strach, ... na svém hlavním domovském webu. Dal jsem vám tam několik fotek, které by se vám mohly hodit. Jsou na nich důležité akupresurní body, které běžně a s velkým úspěchem používám u psů stresáků, hysteriků a epileptiků.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 31. pro. 2009 16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Děkujeme :prayer: Je dobré tuhle metodu používat i při menším strachu? Není hysterická, ale klidnou jí to taky nenechává...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: čtv 31. pro. 2009 16:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Uklidňuje to tak jak tak. Je jedno, zda je pes velký nebo malý stresák.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 00:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
Dokud nám nezačli nějaký kr...ni střílet pod oknama, bylo vse v poho.. Pak se ozvala rana jk z dela, ze sem se lekla i ja, a nez sem si vsimla, kam Ginny mizi, tk uz byla za matcinou posteli a matka me tam nepustila.. Naopak mlela neco o tom, at ji prestanu tejrat, atd... Tk snad Ginny jeste nekdy vyleze, prtz si tam vzala i voditko, ktery mela preventivne pripnuty... A asi zabiju matku... :dontknow:

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 09:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud chceš nastavit výchovný systém, měla bys začít organizací těch, kteří jsou hierarchicky výš v systému a mají na psa výchovný vliv.

O půlnoci jsme tu na Vlčárech vystříleli docela dost raket ohňostroje a psi to zvládli bez úhony. A to jsme to stříleli cca 50m od Mackova výběhu. Dokonce nějaká ta zbloudilá rachejtle prolítla po velkém psinci a letěla, kam neměla. I tohle jsme se psy zvládli.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
Ja jenom pocitam dny,kdy od ty psychopatky vypadnu,prtz uz mi z ni hrabe... Hlavne,jak se snazi vychovavat Ginny... Nedavno se chlubila,jk Ginny placla,az spadla z postele,atd..

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Tak jsme taky zvládli ohńostroj - a sice takto - Meggy v klidu spala na gauči a ani to s ní nehlo. Ron byl v ložnici - spal v posteli a sem tam se zlobil, že ho nepustíme s tím kraválem udělat krátký proces... a RIky - to největší tele - se třásl jak osika. Tak jsme brnkali a masírovali akupresurní body. Dýchal kratce, koukal s obavami z okna na tu zář kolem, pořád se díval, co já na to :shock: Jak jsem se pohla po bytě, tak všude za mnou... posera :Hangman: ale celkem brzy se uklidnil a pak už klid.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
My v noci venku na venčení moc nezvládali, chodila na stopce a jančila a chtěla se zahrabávat, ale doma to bylo oproti loňskému roku o dost klidnější, zabraly naučené Rudovy body. :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. pro. 2009 13:38
Příspěvky: 69
Bydliště: okr.České Budějovice
V centru Prahy bylo veselo, rány už od odpoledne :dozdi: Jack byl ostražitý a v pozoru jestli někdo neútočí :hnev:
Když přišlo to hlavní, přiběhl sednul si mi k nohám a koukal co na to říkám. Až do 1 se nehnul od nohou. Dneska při venčení byl jak ostříž, reagoval i na zvuky v dálce jedoucího vlaku, ale tramvaj která mu sviští kolem hlavy ho nerozhodí :hmm:

_________________
Vytrvalost je stav mysli - Když přicházejí potíže, slabí obviňují.
http://jackben.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 11:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
U nás bylo taky veselo. Sice se to dalo zvládnout, ale oproti loňsku se Bady bál víc, takže se asi někde stal nějakej error a musím makat.

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Silvestr a strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: pát 01. led. 2010 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Tak jsme petardy zvládli v pohodě. Sice jsem se z večera, pro jistotu učila Rudovy body, ale ani to nebylo potřeba. Enďas nebyl nadšený, ale ani vystresovaný. Celou dobu se držel u mě a odmítl se vzdálit. Tak jsem ho nechala. 6 měsíční štěndo, to vůbec neřešilo, běhal se dívat ven na rachejtle. Tak jsme na sebe pyšní.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!