Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:17
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Silvestr a strach z petard, raket a dělobuchů
PříspěvekNapsal: čtv 01. úno. 2007 08:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Pane Desenský,
přečetla jsem si Vaší poradnu ohledně tohoto tématu, přesto bych Vás moc ráda požádala o podrobnější vysvětlení jak se zachovat v případě strachu psa z petard. Jak si mám správně vysvětlit Vaší radu "udělat si ze psa srandu"? Psa většinou vodím venku na volno, je ovladatelný a bezproblémový, takže trhnutí s vodítkem praktikovat nemůžu a nenechat psa proběhnout celou vycházku jen proto, že by někde mohli prásknout a já mohla dát psovi najevo, že bát se je špatně, to dělat nechci.
Jak se tedy zachovat ve chvíli, kdy je pes se mnou doma, nebo venku na volno? Pes se nechá přivolat a většinou za mnou po prásknutí přiběhne, jak ale dál? Je možné psa rozptýlit požadováním splnění nějakého povelu, aby začal myslet na něco jiného? Jak přesně na něj v této konkrétní situaci?
Pokud je pes citlivý na ránu nebo rachejtle, tak si ho připravuji už teď. Pokud máte doma počítač nebo cédo, tak to nebude žádný problém. Stáhněte si z netu veškeré zvukové efekty, které se týkají zvuků, na něž reaguje váš pes. Je to pracné, ale úspěšné. Moje fenka Eny se ve svých osmi letech, kdy jsem ji získal, hrozně bála těchto zvuků, dokonce i bouchnutí PET lahve na zem. Pouštěl jsem jí z beden tolik rušivých zvuků, že nevěděla, kde jí hlava stojí. Základem je již zmíněné zabránění úniku pryč. Naopak jsem fenku (i silou) podržel na středu sterea beden a měl jsem radost z toho, jak se klepe. Je pravda, že na ni nebyl hezký pohled, ale naše škodolibost slaví v tomto případě velké úspěchy. Radost se totiž na psa, stejně jako všechny naše emoce, spolehlivě přenese a to je ten klíš k úspěchu. Občas venku přidám nakopnutí plechu nebo jiná překvápka a opět si udělám radost z toho, jak se pes lekl. Možná vám to přijde trochu brutální, ale v tomto případě použiji raději trochu lidského zla, než abych sundaval při bouřce fenku oběšenou za obojek na plotě nebo s polámanýma nohama.
Vím o mnohých psech, jež se ze strachu z rány natolik báli, že se byli ochotni zabít proskočením okna, oběšením na plotě nebo si zlomili vaz někde mezi příčkami kotce... Těchto krutých pohledů bylo víc, než se vejde na tuto stránku a zkuste se svými psy udělat něco dřív, než pak žít s tím, co jsem musel vidět nebo jen slyšet já.
Pokud se na to necítíte, vězte že ještě jsem přes Silvestra azyl pro bouřkaře ještě nikdy neodmítl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. úno. 2007 08:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
Je možné jiné řešení např. pokud venku práskají vyjít se psem ven a vystavit ho rušivým zvukům takto? Nebo ještě nějaký jiný způsob? Strach se týká jen petard, bouřka problémy nedělá.
Možná by pomohlo to, co jsem na závěr provedl zmíněné fence a mnoha psům před ní. Koupil jsem rachejtle všeho druhu a začlo se s tréninkem. Po nějaké době už ležela v pohodě na gauči a přestala řešit mou zábavu. Útěkářské sklony řeším obvykle arogantní otázkou "kam jdeš?" a podobně.
V sobotu nedaleko nás bývají hony, tak ani nikomu nepřijde, že se vlastně střílí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. úno. 2007 08:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
V květnu jsem si vzala 2 letého křížence z útulku. Hodně se bál,dnes už je dobrý,jen se nenechá pohladit od lidí,které dobře nezná. Bál se opravdu úplně všeho, každého zvuku venku,plastikové láhve, bouchnutí šampaňského. Za tmy je obezřetnější,ale už je taky jakžtakž v pohodě.
Šapmaňského se už nebojí, protože vždycky dostane korkovou zátku,kterou rád rozkouše. Plastikové láhve taky ohryzává.
Teď ale začínají venku střílet petardy a já mám obavy,že ho to vyděsí. Prozatím se povedlo,že byl pokaždé na vodítku,když to někde bouchlo.Ale byla na něm znát značná nervozita a tendence zvolna utéct. Doted jsem měla jistotu,že když bude mít obavy nebo se na něj požene pes,tak neuteče pryč,ale bude se mě držet a já to za něho vyřeším. Mám ale strach ho teď pouštět,aby mu "neruplo" v hlavičce a neutekl pryč.
Jinak byl odchycen městskou službou (velký stres) na brněnském moto okruhu.

Jak jsem to tady četla,uvažovala jsem,že bysme ho vzali s přítelem za město a on by někde v dálce pouštěl ty petardy.Uviděla bych jeho reakci. Myslíte,že by to pro něj mohl být zbytečně velký stres, nebo by to pomohlo?
Nevím,jestli ho petardy moc děsí,ale zkoušet to bez vodítka někde úplně náhodně rozhodně nechci! Mohl by si vzpomenout na stres z toho odchycení a choval by se asi jinak,než dosud:(
Pokud na něho přenášíte vlastní strach, nedivte se, že se bude bát, i kdyby se před tím nebál!
Bez vodítka se tyto akce opravdu nezkouší. Vaši poslední větu nechápu, to ho odchytávali střílením?

Na závěr jednu důležitou informaci: čím více se budete vrtat v jeho historii, tím déle (až nevratně) ho v ní udržíte...
:!:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2007 17:56 
Offline

Registrován: stř 22. srp. 2007 11:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 6
Ahoj,poradil by mi někdo prosím,mám od února tohoto roku pejska z útulku,kříženku jezevčíka a knírače a jelikož se blíží silvestr tak mám docela strach z petard.Bydlíme v podkroví a je tady docela ten rachot hodně slyšet a trvá to poměrně dost dlouho.Mám ještě jednoho psa,ale s ní jsem tohle nikdy neřešila protože tý je to fakt úplně jedno a v pohodě spí,jakoby se nic nedělo.Ale ta druhá sice už není takovej plašan,jako když sem jí přivezla,ale už teď,když tady občas někdo něco práskne,tak se utíká schovat pod stůl.Známí mi doporučili sedalin,ale já nejsem příznivcem takovýhle prášků.Tak nevím jak bude reagovat,mám jí ho dát,nebo ne,zase si říkám když už bude rozklepaná tak je asi na jakýkoli prášek pozdě.Nebo mám dělat jako že se nic něděje?Ale to jí asi zase nepomůže.Nemá s tím někdo zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. pro. 2007 11:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenka Krejčířová píše:
Prosím, nemá někdo k dispozici zvuky petard a ohňostroje? S blížícím se Silvestrem je marně hledám na netu. Včera mi fenka po odstřelené petardě zmizla v křoví....
Odbourání reakce na nárazový zvuk o Silvestru je třeba řešit pomalu a to už zhruba od léta. Řešit to teď před Silvestrem znamená leda to, že psům naložíte víc, než kolik unesou. Doufám, že alespoň nebyla navolno. Každý krok psa pryč od zdroje jeho iluzorního problému je mílový krok psovoda ke skutečnému problému jeho psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach z dělobuchů a podobných ran
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
Dobrý den pane Desenský!
Sice jsem pročetla celou tuhle sekci o strachu, ale potřebuju vyloženě váš názor a hlavně radu na chování mého psa.
Mám jeden strašně veliký problém se svou fenkou rasy bernský salašnický pes (2 roky). Bojí se ohňostrojů, dělobuchů a všech zvuků tomu podobných (kopání do míče, klepání koberce, bouřka a podobně...). Chtěla bych ji to odnaučit, protože je to pro mě veliká zátěž. Stačí jít jen na procházku, třeba i v létě a jakmile někdo začne třeba klepat koberec, tak ona stáhne ocas a snaží se mi vyškubnout z vodítka, celou cestu pak táhne domů (kdyby mohla tak se normálně uškrtí). Tohle dělá úplně pokaždé, vůbec nevím co s tím dělat. Doma taky vždycky zaleze do boudy. Stačí aby někde bouchla petarda a ona letí do boudy a tam se klepe a strašně zrychleně dýchá. Jednou se mi stalo, bylo to v zimě už po Vánocích večer, kdy už byla tma, tak jsem s ní šla ven a někdo začal střílet petardy a světlice, bylo to strašně blízko, asi 300 m, ona se mi snažila vyškubnout z vodítka, byla úplně v panice, táhla mě 10 m po zemi, já jsem měla úplně uškrcenou ruku, navíc viděla všechnu tu zář, úplně táhla a snažila se mi vyvléct, ty rány byli hrozně dlouho a já ani nemohla dojít domů, stále táhla na opačnou stranu, musela jsem obejít celou vesnici a ona mě jen táhla a škrtila se, zrychleně dýchala a dusila se, když jsem ji doma pustila, vletěla tryskem do boudy a vůbec pak nevylezla. Opravdu mě to moc trápí a nevím co s tím mám dělat, takový pes je úplně k ničemu, když s ním nemůžete jít na procházku ani v létě. Dnes jsem šla odpoledne ven a když jsme šli po silnici, tak kolem nás projela auto a po 30 m mu prostě bouchl výfuk a vyšlehl z něho oheň, pes se zbláznil stejně jako jsem vám to popisovala před chvílí, pak mě zase celou dobu táhla domů. Už jsme z toho fakt zničená a nebaví mě chodit ven, když se vyleká každého zvuku, který ji připomíná dělobuchy. Jsem fakt zoufalá a nevím co s tím, moc bych uvítala když by jste mi někdo poradil co s tím, už vážně nevím jak dál. Přemýšlela jsem i o koupi výukového cd se zvuky, zdá se mi to jako dobrý nápad a možná by to pomohlo. Ale určitě bych ráda uvítala vaši radu a pomoc.
Předem děkuji, doufám, že mi poradíte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 03. zář. 2008 14:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
podívejte se na hlavní stranu webu, je tam článek jak na strach, a pak si tu pročtěte sekci Strach, fobie a zvýšení sebevědomí psů od nejstarších témat/příspěvků, kde jsou roizebírány základy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 07:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud si s tím nevíte rady ani po přečtení toho, co je zde na toto téma napsáno, pak už nezbývá než mi zavolat, domluvit si termín schůzky a přijet i s fenkou, abych vás naučil s ní správně pracovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno. 2008 21:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Karlova 316 Beroun
Ahoj můj pes má taky problém s dělbuchama a ohnostrojem a vůbec vším co dělá kravál,ale jen u nás na zahradě.Zřejmě nám někdo hodil něco na zahradu,kdYž jsme nebyli doma a on už si tam není jistý.Trvalo mi to docela dlouho než jsem na to přišla ,ale letos o prázdninách jsem s ním byla věčně pryč a byl v pohodě.Jen jsme se vrátili domu,tak o víkendu někdo dělal ohnostroj a byl zase vyplašenej a dobýval se do domu.Už jsem navrhla manželovi,že budeme muset koupit nový dům,ale ani nechtějte vědět jak se tvářil a co z něj padalo za perly :roll: .Pokud jste se s tím někdo setkal,tak budu ráda,když mi poradíte jak ho mám toho strachu zbavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak psala Eva, postupuj podle návodu na hlavní stránce. To znamená - nenechat schovávat, zalézat, je potřeba upoutat jeho pozornost na sebe, neutěšovat, nechlácholit a tvářit se, že si ten ohňostroj ty sama náramně užíváš, že se ti to moc líbí. A vydržet, bude to chvíli trvat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 11:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ivousek, pokud nechápeš princip odbourání strachu z toho, co se tu o tom napsalo, nezbývá než přijet a nechat si to vysvětlit. Podívám se na psa, na styl práce s ním a vychytám chyby.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 07:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 03. úno. 2008 21:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Karlova 316 Beroun
Essi to všechno dělám.Lítám s ním po zahradě a blbneme spolu,ale už to trvá moc dlouho a stačí,když nejsem doma a začne houkat siréna nebo alarm a je to v čudu.Vrátím se domu a najdu tu neštastnou kouličku a sežraný dveře.Za Rudou určitě přijedu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. říj. 2008 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
myslím, že už je to neúnosné, zhoršilo se to, metody na to zdá že nefungují, bojí se každého zvuku, co jí to připomíná, jdeme třeba ven, ona má ocas nahoře a zhruba o 100 m ho má dole, je trochu vystrašená a táhne, pořád se vyděšeně dívá kolem sebe a čeká kdy něco bouchne, vůbec si tu procházku nedokáže užít, jako kdyby slyšela zvuky, které jsou pro člověka neslyšitelné a bojí se jich, ted už jen stačí, abych ji pustila na zahradu ona je sice šťastná, ale jakmile někdo zpovzdálí zavře víko popelnice, nebo začne lámat klacky, hned ji to připomíná rány ohňostroje a běží na dvůr k baráku, sice se neschová do boudy, možná je to taky tím, že ji z tama vždycky vytáhnu, ale jen sedí u dveří a hledí, takových zvuků se ale doma nebojí, kdybych před ní takhle zlomila klacek nebo zavřela s bouchnutím víko popelnice, tak to ji vůbec nezajímá...
neočekávala bych, že by se to zhoršilo, ale jít na procházku, tak tomu říkám katastrofa, nejspíš bysme měli přijet, byla bych ráda, kdyby se toho zbavila, jste poslední možnost, jak se dá ta její fobie zastavit
bydlíte ale od nás celkem daleko a přijet o víkendu by asi nemělo smysl, navíc ted se blíží čas petard a praštěných kluků, kteří je střílí už 2 měsíce dopředu, to by asi taky nemělo smysl...myslíte, že by bylo lepší přijet až po Vánocích?
jak to vlastně probíhá? nebo lépe řečeno, jak to dlouho trvá než se taková fobie zvládne?
děkuju vám za odpovědi
mimochodem, chystám si koupit vaši knížku, velice mě zaujala a proto bych si ji ráda přečetla, jsem ráda, že vám vyšla vaše první kniha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 01. říj. 2008 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jessiana asi ybs měla začít pracovat na odbourání už teď protože silvestr by pro ní pak byl stravitelnější- že bydlíš daleko? smaž kilometry a koukej za rudou dojet. zavolejmu protože máš važnej problém a nevíš jakk ho dál řešit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 02. říj. 2008 07:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jessiana píše:
...jak to dlouho trvá než se taková fobie zvládne? ...
To záleží na povaze toho, kdo to pomáhá u psa odbourat, na jeho odhodlanosti a spoustě jiných faktorů. Nejdůležitější z nich je však dělat to jenom správně, jinak to nemůže fungovat, nebo až po letech.

Jsou jen dva způsoby nápravy jakéhokoli chování psů. Precizní a odfláklý. Který si myslíš, že funguje?

Nebo ještě jinak. Před lety jsem dostal osmiletou chovnou vysloužilkyni, taky berňuli, s brutální fóbií z rány, bouřky a všech nárazových zvuků. Dostal jsem ji 12.12., tedy před Vánoci, o dva dny později byla toho roku v noci pořádná bouřka a hromobití. Sice zvláštní v tuto roční dobu, ale po tom, co mi tahle fenka lítala po zdích a shazovala vše, co měla v cestě, mne upozornila na svůj nepřekonatelný strach, který bylo nutno rychle řešit. Začal jsem s tím tedy ihned něco dělat, protože do Silvestra zbývalo přesně 14 dní. Neflákal jsem to a "obul" jsem se do toho pořádně. O Silvestra jsem jí sám střílel ty největší rakety, co se dali od vietnaců koupit a udělal jsem jí soukromý ohňostroj jen a jen pro ni. Nejenže to bez stresu v pohodě přežila, ale přestala se toho navždy bát a i bouřky trávila jinou zábavou, než bylo shovávání se, zalézání a prchání. Celé to bylo postaveno na naprosto precizním nastolení důvěry a respektu, pak i dalších podstatných věcech, které jsem tady mnohokrát psal.
Tohle byla jedna z mých nejrychlejších akcí převýchovy v tomto směru, ale mělo to pro ni už na začátku mnoho plusů. Ta fenka nebyla příliš rozmazlená, hlavně byla v té době moje a dobře věděla, o koho se může spolehlivě opřít.

Na tvém místě bych začal ihned.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. říj. 2008 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
to muselo být zvládnuté tedy neuvěřitelně rychle, byla bych štěstím bez sebe, kdyby moje fenka byla potom taky tak bezstarostná a neběhala při takových ranách se staženým ocasem do boudy a přitom se nedívala na oblohu kde zas co bouchne...
možná se budete divit, ale za chvíli mi bude 15 let a proto bohužel tato léčba nezáleží jen na mě, ale i na mých rodičích a jejich ochotě jet za vámi tu dálku, ovšem problém by se ale vyřešil
o psy se zajímám už od 5 let, kdy jsem je nemohla spustit z očí a neustále jsem si prohlížela knížky, pak to vzrostlo až tak daleko, že jsem si kupovala měsíčně minimálně 3 časopisy o psech a po pejskovi jsem toužila aspoň 8 let, když se mi to konečně splnilo a rodiče mi dovolili psa, naskytl se problém s takovýmto jejím chováním, nikdy bych nevěřila, že pes může mít až takovou fobii...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. říj. 2008 19:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pát 25. dub. 2008 18:59
Příspěvky: 21
Bydliště: Čechy
Do boudy? Takže je sama na svůj velký problém...Nu což, třeba to zvládne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 06:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jessiana píše:
... bohužel tato léčba nezáleží jen na mě, ale i na mých rodičích a jejich ochotě jet za vámi tu dálku, ovšem problém by se ale vyřešil...
Zkus je přemluvit k nějakému výletu na free sobotu a ozvi se mi, kdybyste sem jeli. Psi plašani mě hodně zajímají a věřím, že bych tady rodiče už trošku zpracoval na individuální návštěvu, kde vás naučím s tím něco účinného dělat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
dobře, nějak se s nimi domluvím, pokud by se vším souhlasili, tak bysme vám rovnou zavolali a domluvili se na individuální návštěvě, pokud by to byla ale problém, pak bysme nejdřív přijeli na tu free sobotu
mohu se ještě zeptat, jak by to probíhalo? vysvětlil byste nám jak postupovat nebo byste si ji tam nechal? nemám o tom vůbec představu, ale asi si tam spíš necháváte agresivní psy a podobně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 16:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Veškeré případy řeším zcela individuálně podle toho, co je pro psa nejvhodnější.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05. říj. 2008 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
děkuji, free sobota tedy nebude ani potřeba, rodiče vám potom zavolají a domluví se na termínu
ted byste ale asi nemohl řici kdy by to tak přibližně bylo, jako který měsíc nebo týden, nejlepší by byl pro nás víkend...určitě by vám ale rodiče zavolali, kdy by se vá mto hodilo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. lis. 2008 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
Znovu dobrý den!
Máma vám asi před týdnem-dvěma volala ohledně té naší bernačky.
Přijeli bysme, ale problém bude jinde. Nikdy jsme tak daleko nejeli, vlastně skoro vůbec není zvyklá cestovat, navíc tak daleko. Cesta k vám je dlouhá, ale taky problematická, museli bychom jet po dálnici, nikdy nevíte, kde se stane nehoda, zůstanete tam trčet a co se psem. Navíc tam bychom nemohli dělat přestávky a kdybysme nejeli po dálnici, cesta by trvala minimálně 4 hodiny asi i víc.
Byla bych moc ráda, kdyby se ten problém vyřešil, ted už je období petard a ani s ní skoro nechodím ven, to prostě nejde, pořád někde něco práská a tahat se nenechám, nic na ni neplatí. I na řetězáku by se uškrtila.
Ale chtěla jsem se zeptat, jak plánujete na 31.1.2009 tu free sobotu na Moravě, určitě bysme přijeli, navíc jsem četla návrhy, že by to mohlo být v Prostějově nebo někde poblíž, což je naprosto vyhovující, máme to pár kilometrů. Myslíte, že tam byste mohl nějak poradit nebo jakkoli se s námi domluvit? Je to asi naše jediná možnost, protože jet za vámi tak daleko je opravdu náročné pro nás všechny, možná až neuskutečnitelné.
Předem děkuju za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. lis. 2008 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Cesta není vůbec problematická, jedeš celou cestu (no od Prostějova teda) po dálnici a z Humpolce chviličku, tak (nevím, půl hodiny)po krásné cestě. Naprosto bez problémů. Zastávky . Proč by se nedalo zastavit? Po cestě je jedno parkoviště za druhým. Kdybych řešila, co vše se může na dálnici stát(fakt to ale dny před cestou stejně řeším, ale nakonec jedu), tak jsem tam vlastně ani nemohla jet. A to jezdím sama, s dítětem. Manžel se neangažuje-zatím. (někdy někoho po cestě naberu, ale to jsou většinou neřidiči).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. lis. 2008 23:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Nezkoušel jste někdo socializační CD se zvuky z Barona, prý jsou tam nahrávky ohňostrojů a dá se tak pejska na ně zvykat, když mu to pouštíte doma..... :?: :?: :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Štěkáček - než jsem si jela pro štěně,tak jsem o tom uvažovala,ale chovatelka mi to víceméně rozmluvila,že na zvykání na zvuky apod,stačí si pustit hlasitěji nějaký film,kde se třeba střílí /takovejch je spousta/,sanitky taky jezdí docela často,tak jsem to nakonec zavrhla a nepotřebovali jsme to,všechmo jsme se učili za běžného provozu.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 09:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stekacek píše:
Nezkoušel jste někdo socializační CD se zvuky z Barona, prý jsou tam nahrávky ohňostrojů a dá se tak pejska na ně zvykat, když mu to pouštíte doma..... :?: :?: :?:
Někdo mi to sem dovezl a považuji to za naprosto nepovedenou věc. Zvuk je zcela nereálný a příliš zkreslený. Mnohem lepší zvuky se dají stáhnout z netu. Kromě toho, aby si pes spojil reprodukovaný zvuk s reálným, potřebuješ zvuk v reálné kvalitě a hodně dobré audiozařízení na reprodukci. Stejně, realita je realita, protože ultrazvuk doprovázející dalekonosné rachejtle jen tak něco nepřehraje a tlak vzduchu při bouřce, který pes velmi citlivě vnímá, také nenahradíš.
Reprodukovaným zvukem si psy vždy jen trošku připravím na realitu a to hlavní přichází v reálných situacích. Klíčová je však naprostá důvěra psa a také respekt v jedné vyvážené rovině. Bez toho nemá cenu se do toho ani pouštět.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Desenský píše:
Stekacek píše:
Nezkoušel jste někdo socializační CD se zvuky z Barona, prý jsou tam nahrávky ohňostrojů a dá se tak pejska na ně zvykat, když mu to pouštíte doma..... :?: :?: :?:
Někdo mi to sem dovezl a považuji to za naprosto nepovedenou věc. Zvuk je zcela nereálný a příliš zkreslený. Mnohem lepší zvuky se dají stáhnout z netu. Kromě toho, aby si pes spojil reprodukovaný zvuk s reálným, potřebuješ zvuk v reálné kvalitě a hodně dobré audiozařízení na reprodukci. Stejně, realita je realita, protože ultrazvuk doprovázející dalekonosné rachejtle jen tak něco nepřehraje a tlak vzduchu při bouřce, který pes velmi citlivě vnímá, také nenahradíš.
Reprodukovaným zvukem si psy vždy jen trošku připravím na realitu a to hlavní přichází v reálných situacích. Klíčová je však naprostá důvěra psa a také respekt v jedné vyvážené rovině. Bez toho nemá cenu se do toho ani pouštět.


To je pravda. Našeho prvního psa takhle děsily spíše obrazové efekty na obloze při ohňostroji, než ty rány....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
Lenka Krejčířová: nejspíš máš pravdu :)
ale když si představím co to bude za hrůzu jet tak dlouho, nevím, já budu pevně doufat, že to zvládneme...
Dzedzy: moje fenka má jen 2 roky, tak na starou nevypadá :D ještě, že máme auto, bez toho bysme se nedostali nikam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Určitě to zvládnete, nesmíš to vidět dopředu jako hrůzu, pocity tak přeneseš na pejska. Určitě ale musí jet s vámi někdo, kdo ho bude hlídat, nebo ho mít upásaného nebo jinak zabezpečeného. my si cestu vždy uživáme, zastavíme na benzince, dáme se synem něco dobrého a jede se dál. No ale já jako zase ráda řídím, že jo a nebojím se(ten respekt z cesty tam je, jak jsem psala, ale ten asi musí být). Co se týče délky jízdy, když je průjezdná dálnice, máš to i za kratší dobu, než uvádí na mapy.cz. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
Když někam jedeme se psem, tak je vzadu v autě, máme combíka, takže tam není problém ;) Akorát nejhorší je ji dát do auta. Trochu se bojí zavírání toho kufru, ono totiž když se to zavře a ty jsi uvnitř toho auta, je to takové nepříjemné nauši, cítíš tlak, tak to je ji nepříjemné, ale jinak se těší když se někam jede. Ale když uděláme zastávku, tak stačí, aby se zastavilo a ona začně kňučet, že chce ven. Navíc když otvíráme kufr auta, tak ji musím hned chytat, protože z ní je úplnej ďábel, má v sobě najednou hrozně moc pohybu, je taková rozdováděná, kdybych ji nechytila, tak by mi utekla.
Je taky pravda, že tyto letní prázdniny jsme s ní byli na dovolené až na Slovensku v horách, cesta byla taky dlouhá, to bylo poprvé co jela tak daleko...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 23:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Jessiana píše:
Když někam jedeme se psem, tak je vzadu v autě, máme combíka, takže tam není problém ;) Akorát nejhorší je ji dát do auta. Trochu se bojí zavírání toho kufru, ono totiž když se to zavře a ty jsi uvnitř toho auta, je to takové nepříjemné nauši, cítíš tlak, tak to je ji nepříjemné, ale jinak se těší když se někam jede. Ale když uděláme zastávku, tak stačí, aby se zastavilo a ona začně kňučet, že chce ven. Navíc když otvíráme kufr auta, tak ji musím hned chytat, protože z ní je úplnej ďábel, má v sobě najednou hrozně moc pohybu, je taková rozdováděná, kdybych ji nechytila, tak by mi utekla.
Je taky pravda, že tyto letní prázdniny jsme s ní byli na dovolené až na Slovensku v horách, cesta byla taky dlouhá, to bylo poprvé co jela tak daleko...


Jessiana píše:
Přijeli bysme, ale problém bude jinde. Nikdy jsme tak daleko nejeli, vlastně skoro vůbec není zvyklá cestovat, navíc tak daleko. Cesta k vám je dlouhá, ale taky problematická, museli bychom jet po dálnici, nikdy nevíte, kde se stane nehoda, zůstanete tam trčet a co se psem. Navíc tam bychom nemohli dělat přestávky a kdybysme nejeli po dálnici, cesta by trvala minimálně 4 hodiny asi i víc....


Zkus ze všeho nedělat takový problém a uvidíš že to bude lepší. Pořád řešíš katastrofické scénáře. To co popisuješ je úplně normální hlavně u psů kteří nejsou zvyklí často jezdit autem. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
dobře, já na vás dám :D díky vám :wink:
navíc jsou i horší věci než takový detaily, že :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ten nepříjemný tlak odstraníš když máš při zavírání kufru otevřené některé dveře. Ale holky mají pravdu, zbytečně to neřeš a jeď. A pokud jedete dva, není problém ani když je na dálnici nehoda - to se nám stalo když jsme jeli na bíglí tábor - těžká bouračka, přistával i vrtulník, trčeli jsme tam pár hodin. No tak jsem brala bígly jednoho po druhém (vezla mě jedna chovatelka takže jsme jich měli plné auto) a venčila na krajnici nebo uprostřed (protisměr byl taky zastavený). Teď jezdíme často Plzeň - Kroměříž a zvládáme to bez problémů vždy s jednou zastávkou (teda pokud nepotřebuju 2x zastavit já :oops: )

Ještě - nauč si základní poslušnost a při tom vystupování nekompromisní zůstaň, pak otevřít, přivázat a teprve povel volno nebo hop nebo tak něco. Právě na těch dálničních odpočívadlech je samostatné vyskočení splašeného psa docela riziko (jde to i tak že pes má trvale vodítko, které při zastavení pomocník zevnitř auta přidrží dokud neotevřeš a vodítko nevezmeš)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
díky za tip ;)
moc jsi mi pomohla :)

poslouchat ona umí, a krásně i když ji některé povely ještě moc nejdou, třeba zrovna přivolání a tak, ale ted se mi těžko cvičí, když při výcviku někdo střelí a ona letí do boudy...
ale určitě to takhle zkusíme, i za tohle děkuju :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 18:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp. 2008 13:09
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 8
Zdravím pana Rudu a všechny jeho přátele. Dosud jsem se nedokopala k líčení problémů své čtyřleté čubiny, protože jich je tolik (psychických i zdravotních) že jsem nevěděla z kterého konce začít :? Když se ale teď pekelně blíží Mikuláš a úplně chápu problém slečny s berňačkou, jelikož totéž zažívám se svou Gaskoňskou honičkou i když s tím rozdílem, že má 20 kg, takže ji naštěstí přeperu :D . Před dvěma roky jsem byla za Rudou (nevím zda si bude pamatovat...) a snažím se chovat dle jeho rad - teda nenechat Peti zdrhnout a schovat se , takže když se nám přihodí, že jen co vyjdem ven - bydlím v Praze na sídlišti a tak se to přihodívá často - začne někde něco práskat, Pet okamžitě zdrhne ke dveřím. Tam ji ulovím a násilím odvleču (za kůži, když nemá postroje, jinak se z obojku vyvleče) kus od domova, kde ji pak můžu pustit a ukočírovat přivoláním a chůzí u nohy, aniž by zdrhla zase. Ona se totiž v tu chvíli začne chovat, jako bych ji vedla na porážku a má totální amok. Teď když pořád i ve dne někde něco bouchá se mi ani nevyvenčí, já ji sice (když jsme dál od domova) ukočíruju, dělám si z ní srandu, nebo jsem jinak v pohodě, tahám ji mezi pohodový psy, kteří se nebojí, ale její fobie se docela zhoršuje. Už ve výtahu, když jdem ven, se klepe a jak něco bouchne, tak se nevyvenčí, i když s ní chodim třeba přes hodinu!!! Je možné, že něco dělám špatně, že jsem třeba špatně Rudu pochopila, mám vše včetně knihy nastudovaný - mimochodem moc dobrá kniha, ale nějak se mi nedaří. Peti je na toto plemeno dost poslušná, ZZO zvládla ze služebáků nejlíp :lol: , ale tohle je její velkej problém. A můj ještě větší problém je, že si chci pořídit před Silvestrem štěně ohaře a jak jsem se dozvěděla z knihy, hrozí nebezpečí, že tu fobii okouká od Pet :( . Tak mi nezbyde, než je venčit sólo. A začít u štěňáka s pomalým přivykáním na střelbu. Můžete-li mi někdo poradit, co mám dělat, nebo co nemám dělat :D a co dělám špatně, budu moc moc ráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 19:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
Peti: Jééé zdravím sousedku od vedle z paneláku (máme hnědou dobrmanku a světlého křížence) :oops: Omlouvám se za OT. Pet je úžasná, se mi ani nechce věřit, že má nějaký problémy. My s tímhle naštěstí problém nemáme (zato řešíme spoustu jiných :lol: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 19:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp. 2008 13:09
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 8
Jak je svět malej :lol: .... To já vaše psiska znám moc dobře, ale většinou jsem je viděla s páníkem, tak mně mrzí, že paničku neznám... Teda já většinou civím na psy a páníky vnímám jen tak bokem :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp. 2008 13:09
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 8
Ale nechci to zakecat, fakt máme problém :cry: Dneska jsem s Pet 3x obešla třešňovku za barákem, připojila se ke dvoum puberťákům (teda psím :lol: ), aby se ten uzlík nervů odreagoval, asi stokrát jsem jí připískávala, protože v nedalekém lese u botanický nějakej pablb neustále práskal petardy a moje Petarda se pořád chystala makat domů. Ve finále jsem zvolila formu cvičákové buzerace (s velkou radostí a spoustou pamlsků - takže ne tak úplně), a to se na chvíli odreagovala. Ale ne zas tolik, aby se vyvenčila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 20:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Peti, nejvyšší čas se znovu stavit, abychom pokročili k dalším lekcím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp. 2008 13:09
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 8
Děkuju moc za nabídku pomoci, mrzí mně, že jsem prošvihla Pražský freečko... budu muset vyřešit problém s cestou - do Ovčár to bylo autobusem blíž. Ale hned jak to vymyslím, zavolám a domluvíme se. Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01. pro. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp. 2008 13:09
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 8
Rudo, mohu vás poprosit, zda bychom mohli přijet tento víkend, nevím, zda je to s ohledem na váš čas možné, třeba po ukončení free soboty, (nebo v neděli???)máte-li trošku času. Během fríčka máte asi spoustu jiných zájemců o rady... Nebo mám zavolat zítra dopol. a domluvit se raději telefonicky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bojí se petard, ale jenom když je sam
PříspěvekNapsal: čtv 04. pro. 2008 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Feli se poslední dobou začala bát petard, ale jenom když je sama. Dřív na ně štěkala, ale to jsem jí zakázala. Když jsme venku tak si toho většinou nevšímá, jenom když práskne hodně blízko, tak zvedne ocas, nastraží uši a někdy se trochu naježí. Teď tady mám puštěný video s ohňostrojem a Feli leží vedle mě, ale když odejdu, tak začne jančit. Nejhorší je to na zahradě, to se snaží za každou cenu dostat dovnitř a já se bojim aby si neublížila, tak ji teď taťka pouští jenom na vyvenčení a musí čekat zavřená než já se vrátim ze školy. Jak ji mam toho strachu zbavit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bojí se petard, ale jenom když je sam
PříspěvekNapsal: čtv 04. pro. 2008 20:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
...Dřív na ně štěkala, ale to jsem jí zakázala...
Tohle je vždycky začátek, ale nevyřešila si problém, jen jsi ho odsunula a teď se to projevilo v plné parádě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. pro. 2008 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Dřív štěkala i předemnou, ale teď se nebojí když jsem s ní. To mi věří víc než dřív?

Na to štěkání jsem nepoužila striktní zákaz, jenom jsem si jí pokaždý přivolala a nějak jsem jí zaměstnala a když zkusila štěkat, tak jsem jí napomenula.

Táta mi říkal, že když je Feli na zahradě a prásknou, tak začne škrábat na dveře a když jí pouští dovnitř, tak se plazí. Tak jsem jí dneska pustila ven, s tim že až prásknou a ona bude chtít dovnitř, tak půjdu za ní ven a ukážu jí, že se nic neděje. Po chvilce začala škrábat na dveře a když jsem otevřela, tak se chtěla protáhnout dovnitř, ale to jsem jí nenachala. Zeptala jsme se jí co blbne a vyšla ven. Hned se uklidnila a přinesla mi hračku. Tudy teda cesta zřejmě nevede...

Nevim jestli by se semnou bála, kdyby jsme byly hodně blízko. Napadlo mě koupit pár petard a udělat si ohňostroj. Má to cenu? Nebo bych jí mohla nechat puštěný zvuky ohňostroje, nejdřív potichu, aby nejančila a postupně zesilovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2008 00:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp. 2008 13:09
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 8
Tak jsme se dneska vrátili od Rudy a díky Mikuláši do toho nejlepšího. Hodila jsem Pet na lonž (jindy chodí na volno..) a před barákem to fest prásklo. Samozřejmě, že obojek jsem neměla dost utažený - ačkoliv jsem ho utáhla o dírku víc než obvykle a tak se mi hned vyvlíkla a zdrhla k baráku. Dostala vynadáno a utáhla jsem ho jak nejvíc to šlo. Chvilku jsem s ní musela zápasit, ale po pár metrech to už šlo. Akorát jsem si dávala bacha, aby netáhla za vodítko. Obešly jsme selé sídliště za slavnostních salv ve stylu neustálého přivolávání zpátky, aby nezatahala (to musím zatím nastudovat, jak nejlépe na to, neb za normálních okolností netáhne) a Peti se dokonce vyčůrala a ve finále už vypadala se vším smířená.
Díky Rudo, dal jsi mi velkou naději, že by to mohlo jít a já tomu pevně věřím. Hezký večer přeje Zdeňka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2008 08:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Trénink s ostrými petardami je lepší dělat s nějakým kámošem, s předem domluvenými signály, třeba i mobilem, aby nebyl člověk překvapený petardou a měl tak čas na zvládnutí psa. Nejprve se to učí z velké dálky a přibližuje se to úměrně tomu, kolik pes už vydrží.
Pokud je na to člověk sám, je třeba dodržet pravidlo směru zvuku, aby nešel směrem ke psu, ale od něho nebo kamkoli jinam.
Pro více detailů je lepší zavolat, nebo se tu stavit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2008 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Pojedu na freesobotu do Plzně, mohla bych se na ty detaily zeptat tam?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2008 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. bře. 2008 16:03
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha
No vidíš, tak to bude už jen lepší. Jste šikovný holky :D Podrbej za mě Pet za uchem. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
ivousek píše:
Essi to všechno dělám.Lítám s ním po zahradě a blbneme spolu,ale už to trvá moc dlouho a stačí,když nejsem doma a začne houkat siréna nebo alarm a je to v čudu.Vrátím se domu a najdu tu neštastnou kouličku a sežraný dveře.Za Rudou určitě přijedu.

otazka jak tohle delas,pokud jsi prilis krecovita,prehravas jako bi jsi nic nedelala....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Peti - a jak vypadají vaše další dny? Předpokládám, že na sídlišti to tak nějak pobouchává pořád (teda aspoń u nás jo), tak jak reaguje fenka na další bouchací procházky? Zvládá stejně dobře jako toho Mikuláše?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!