Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Je to tak týden a moje fenka Bára(už jsem tady o ní párkrát psala, byla jsem i na freečku,malá rezavá kříženka teriéra)se opět dostala do svýho vlastního světa bubáků a strachu :cry: nevím co to způsobilo, možná vysavač který jsem jakoby náhodou nechala v pokoji a ona kolem něj párkrát prošla. Každopádně věc se má tak, že venku je v pohodě, lítá, je veselá.....jak přijdem domů, ocásek má až na břiše, chvíli třeba leží s náma na gauči a najednou jde úplně sklesle do vedlejšího pokoje, kde je špinavé prádlo, ona se do něj zahrabe a tam leží. Když jí vezmem k nám, tak se občas začne i klepat. Je jak hromádka neštěstí....vždycky byla doma v pohodě, hrála si, obskakovala si svojí deku a teď?občas jí ke hře strhnu, jenže jak skončíme, tak zas uši dolu, hlavu při zemi, ocas na břiše a zas jde do toho svýho kutlochu :cry: nevím co sní. Strašně mě mrzí, že si neužívá normální psí život, lehce jí něco vykolejí, je nerváček. Myslíte že by na to pomohly bowenky?chci jí už jednou pro vždy dostat do pohody, ona si žije ve svým světě a prostě to není normální veselá čubís :(

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 09:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Je dosť ťažké pátrať po príčine a zbytočné, nemusí to byť vysavač u vás, môže to byť nejaký zvuk od susedov, alebo čokoľvek iné, čo vy nemusíte vnímať, ale fenka áno. A vlastne je to jedno, fenku treba dostať do takého stavu, aby takéto veci brala normálne. Bowenky iste pomôcť môžu, ale dôležitý je aj prístup okolia. Ako sa správate vy?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
No my jsme jí v tom asi 3x zabránili aby šla do toho svýho pelechu a vzali jí k nám na gauč, kde vždy normálně ležívala. Tak s náma chvíli ležela, jenže byla napjatá a nervózní, za chvíli se zvedla a šla tam znovu. Tak už jí v tom nebráníme. Teď tam ležela skoro celý dopo, před chvíli přišla za mnou. Večer si tam taky chodí lehnout, přijde někdy v noci, páč ráno už je u nás v posteli. I když se to třeba zlepší a zas bude dobrá, tak stejně nevěřím tomu, že bude dobrá na stálo. Je jak na houpačce :( ...např. zase začla štěkat na lidi, jak na začátku, co jsme si jí vzali, i když jsme to téměř odbourali. Takže začít zase znovu :cry:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 13:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Albi na tom gauči pri vás, to bolo znovu len schovávanie sa, k tomu sa pridalo to, že ste sa vlastne báli s ňou. Je lepšie zvoliť prirodzenú činnosť nevymykajúcu sa z bežných zvykov (čo znamená aj to, že fenku nebudete nútiť nasilu napríklad do hry), každý extrém jej hovorí, že sa niečo deje naozaj a utvrdzuje ju v tom. Akú činnosť na základe tohto princípu zvoliť, by si mala najlepšie vedieť odhadnúť sama, ide o to, aby sa psík prestal zaoberať svojim strachom a prišiel na to, že aj pri podnete, ktorého sa bojí, sa dá normálne fungovať a nie je sa čoho báť. Uzkostlivé sledovanie, či sa bojí, ako sa správa a podobne, znova len toto správanie podporuje. Ďalšou drobnosťou je, ako píšeš, že neveríš tomu, že bude ok. Je to drobnosť, ale dôležitá. Nie nadarmo sa hovorí, predstav si psa takého, aký chceš, aby bol a on taký bude.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Reo..děkuju za odpovědi. Máš pravdu, my jsme jí moc pozorovali, měla jsem totiž i podezření na falešku, tahala si do kutlochu v jednom kuse pantofli a když tam za ní přišla Salyna, tak po ní vyjela a pořád si jí hlídala. Přitom je jinak jejich vztah bezproblémový. Tak jsem se na Báru asi až moc zaměřovala, snažila se jí rozveselit a nejspíš vycítila že to není přirozený. Takže jsme se s přítelem rozhodli jí tolik nezkoumat, před chvílí si konečně v posteli hrála se Salynou, což celý týden neudělala, tak mám radost. Já vím, že není dobrý si myslet, že se nikdy nezlepší nastálo, jenže je to těžký. Někdy mi Bára přijde jak Reiman :-) má svůj svět. Nejhorší je, že pořádně netuším jak jí zvednout to sebevědomí...nelituju jí, jednám s ní klidně(to jsem se musela naučit). Přesto mi občas spadne zas dolu jako zrovna tento týden :(

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 16:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Albi s faloškou to súvislosť mať môže, ale faloška je len jedným z faktorov.

Myslím, že aj pes môže byť Rain man (ak teda myslíme to isté, píše sa to takto...). Zažila som dvoch takých psov NO z jedného vrhu, do puberty normálne šteňa, od puberty pomaly rástla bublina, až ostali naozaj vo svojom svete, podobalo sa mi to na autizmus. V týchto prípadoch som si istá, že ak sa aj stali vo výchove malé chybičky zo strany majiteľov, u normálneho šteňaťa by toto nespôsobili. Nikto tam ale nepátral nejak dôsledne po príčine, ako skončili títo psi, neviem.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 17:09 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Citace:
Nikto tam ale nepátral nejak dôsledne po príčine

to je jasný,myslím,že to ani nějak moc nejde vyzkoumat či prokázat..
S takovým psem asi nejde učinit žádný posun či pokrok co?Pokud je to podobný jako u lidí,tak leda nějaký zažitý sterotypy a žádný změny,což asi nebude snadný.A byli to psi s PP?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 17:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
No stretla som sa s viacerými takýmito psami, ale v iných prípadoch by som povedala, že išlo jednoducho o vrodenú labilitu nervovej sústavy a posun tam pri správnom postupe možný bol. Preto spomínam len tieto dve šteňatá, ktoré som mala možnosť sledovať dokonca tak, že som bola pri pôrode a viem, že naozaj hrubé chyby sa nekonali, tie som teda mohla vylúčiť. Boli to psi s PP a o to výraznejšie je o tom ticho. Obaja samci.

Albi ale sama chyby pripúšťa a preto by som to k týmto prípadom nezaradila, aj keď si to veľa ľudí takto vysvetlí.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 05:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pracuji často se psy, kteří žili ve dvou světech. Ostatně i moje šeltie Romyna je jednou z nich a nedávno tu byl bílus Bred z ulice, kde strávil třičtvrtě roku. Ve všech případech šlo o poruchy chování zapříčiněné nesprávným působením na psa, kdy pes absolutně nerozuměl světu, ve kterém se při nějaké radikální změně ocitnul. Dost často k tomu dochází i u psů, které mi sem lidé přivezou kvůli změně majitele. V podstatě se jedná o rozmazlínky "vychované" ve stylu anarchie, kteří se sesypou a vytvoří si komunikační bariéru, jelikož odmítají svět s pravidly. V podobných případech už je jen otázkou přístupu, zda se z toho pes dostane, nebo v tom odděleném světě uvízne. Vytáhnout je z toho ven, je něco jako psychologická alchymie, kdy se víceméně nenápadně experimentuje s podněty, na které pes reaguje, zjišťují se priority a uzpůsobuje se styl tomu, aby se pes otevřel a začal nějak komunikovat. Pokud však pes pozná, že se jedná o experimentování, jde to celé do háje.
V podstatě k tomuto rozpolcování osobnosti dochází při životních změnách z lepšího do horšího, kde se jedná o psy s nízkým sebevědomím, psi se často uzamknou do sebelítosti a nedokáží se sami vyrovnat se situacemi kolem sebe. Nejbrutálnější chybou je sebelítost u psa podporovat vlastní lítostí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: stř 17. čer. 2009 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Šmajrá :shock: snad nebude Bára ten případ....jako štěně jí našli na E55 Dubí, skončila v útullku, pak si jí vzali nějací lidé, kteří jí asi za 3 měsíce vrátili s tím, že jí prostě nezvládaj(6 měsíční 3kilový mimino :shock: )ona je skutečně temperament,ale jen když má dobrej den. Když nemá ty svoje stavy. Nevím jak se k ní chovali, měla reakci na nápřah, taky reagovala na křik a i zvýšený hlas. Pak byla v útulku zas asi 3 měsíce a pak jsem si jí vzala já. Se Salynou si padla hned do oka, na nás se začla hned lepit. Jen se jí od začátku nechtělo moc spolupracovat co se týče povelů, možná na to prostě není,takže jí učím hlavně přivolání a zůstaň.lehni atd. jí můžu naučit kdykoliv jindy nebo taky nikdy. Zkoušeli jsme agility, to jí taky moc nevzalo, vždycky na mě koukala jak hromádka neštěstí, buď se bála nebo jí to nebavilo. Přes to všechno doufám, že z ní jednou bude pohodová fenka a né nějakej Reiman :D když je vyladěná, je suprová...milá k lidem, ke psům, lítá, veselá, prostě správnej teriér jak má být, v tomhle rozpoložení by jí i ty agility stopro bavili. Jenže pak se NĚCO stane a je tam kde byla. Pane Desenský...jaký máte názor na ty bowenky?někde tady jsem četla, že fenku je nejlepší "očistit" v době hárání?může jí to pomoct?plus samozřejmě pár rad nám. Na freečko určitě zas přijedu.

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 14. pro. 2009 19:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Prostějov
Dobrý den. Už jednou jste mi tu pomohli a tak se na Vás obracím s pomocí znovu. Tentokrát zažíváme strach doma. Je to podobné, jako psala uživatelka Albi, akorát s tím rozdílem, že my se bojíme až po poslední procházce večer. Celý den je všechno v pohodě, holky se valí spokojeně po bytě a večer když se vrátíme z procházky, dám jim nažrát a ta menší (foxteriérka 2,5roku) stáhne ocas mezi nohy,třepe se , uši má do zadu, stojí v přesíni a chce odejít z bytu. :( Když ji z předsíně odvolám a zavřu dveře, jde se vmačkat k záchodu do škvírky a tam stojí a třepe se, do té doby, než jdeme spát. To si pak za náma skočí do postele a už je v pohodě. 8-[ Začala to dělat asi před třemi měsíci, pak měla asi čtrnáct dní pauzu a teď to dělá ještě víc. Vůbec si nedovedu vysvětlit proč to dělá a už vůbec, jak ji pomoct. Proto se s touto prosbičkou obracím na Vás. Napadlo mě, že to mohlo způsobit naše mimčo...večer,když jsem ho převlékala plakával, protože se bál mého stínu nad sebou. To jsem už vyřešila a přestal plakat, Terka se taky na pár týdnů přestala bát. Teď malej už nebrečí, ale Terka se začala bát ještě víc. Nevím, co se v té její malé nosaté hlavě odehrává..... :? :shock: Díky za každý tip jak na toho bubáka! :D

_________________
Dejte štěněti domov....ono Vám za to dá své srdce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 13:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Takže klasika nedovolit se schovávat, klidně ať má odložení v prostřed místnosti. Krmíte v pravdelnou dobu? To bych jí rozházela režim, jednou jí dát nažrat v pět podruhé těsně před spaním... A ještě jedna věc - nejsou venku už ohňostroje? Můžou být hodně daleko, vy je třeba neslyšíte.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 14. pro. 2009 19:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Prostějov
Krmíme ve stejnou dobu. Vždycky když se vrátíme z poslední procházky a co se týče toho rozházení doby, to by byl asi pronás trošičku obtížné. Mám psiny dvě a ta druhá je kríženec labradora a rotvajlera a z důvodu strachu z otočení žaludku u té velké, krmím až když je opravdu klid a žádná aktivita. A co se týče ohňostrojů, to si myslím, že s tím nesouvisí, dělá to už měsíc a půl. Ale každopádně díky za tip. :prayer:

_________________
Dejte štěněti domov....ono Vám za to dá své srdce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: sob 27. lis. 2010 09:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
Ahoj Bobino, bydlíte v domě s více byty a se sousedy a nebo v samostatném domku ?
Pokud bydlíte v bytě, nemohou třeba pejskouvou děsit nějaké zvuky nebo ruchy od sousedů, které se objevují až večer ?
Třeba je to nesmysl - ale nějaká hudba, zvuk pračky, drnčení větráku v digestoři......
Nebo nějaký spotřebič ve vaší domácnosti, třeba vadný. Proč tuto možnost zmiňuji:
Můj poslední pes, fenka NO Fram, na chalupě chodila s hrůzou okolo ledničky, snažila se ji obcházet s co největším
odstupem a úplně se klepala, měla stažené uši - což samozřejmě je atypické chování, každý pes se k ledničce hrne.
A Fram se za žádnou cenu k ledničce nechtěla přiblížit.
Až když jsem na ledničku jednou sáhla mokrou rukou a nakoplo mě všech 220, tak jsem zjistila, že milá
lednička probíjí. A tím se vysvětlilo i podivné chování naší fenky. Zřejmě dostala také pecku, když se mokrým čenichem
tulila k ledničce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: ned 28. lis. 2010 20:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 14. pro. 2009 19:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Prostějov
Bydlíme v cihlovém, činžovním bytě, ale v domě je ticho jako v hrobě, bydlí tu skoro samí důchodci, tak si myslím, že tím to taky asi nebude. Ale čučím na to s tou ledničkou :shock: to by mě teda taky nenapadlo! Šikovná psina Zkoušela jsem to odložení uprostřed místnosti, ale byl to horor! Chuděra malá! Ležela, třepala se snad ještě víc, než když si vleze k tomu záchodu. :( Tak jsem ji dala volno, ať se jde bát zase do koupelny. :rolleyes:
Tak budu muset mít oči na šťopkách, abych na to přišla. Ale fakt nevím, jestli to spíš nesouvisí s tím pláčem Filípka. :hmm: I když už neplače...... :dontknow:

_________________
Dejte štěněti domov....ono Vám za to dá své srdce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: pon 29. lis. 2010 06:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bobina píše:
...Tak jsem ji dala volno, ať se jde bát zase do koupelny.
Tohle způsobí zesílení pocitů strachu. Právě vychází moje druhá knížka, kde jsem tomuto tématu věnoval hodně velkou část.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 23:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 14. pro. 2009 19:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Prostějov
Desenský píše:
Bobina píše:
...Tak jsem ji dala volno, ať se jde bát zase do koupelny.
Tohle způsobí zesílení pocitů strachu. Právě vychází moje druhá knížka, kde jsem tomuto tématu věnoval hodně velkou část.

No jo...já si moc vážím Vaší odpovědi, ale já jaksi chtěla nějakou radu. :rolleyes: Bohužel, kdybych měla víc času (taky koukněte na čas, ve kterém píši) tak si od Vás nakoupím knížky všechny, jelikož Vás velice uznávám a myslím, že psům moc rozumíte. Dle mne asi nejvíc.....to je čistě můj názor. Asi na to hold budu muset přijít sama.... :-k :dontknow:

_________________
Dejte štěněti domov....ono Vám za to dá své srdce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro. 2010 05:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Už v první knize, na hlavní stránce mého webu i zde v poradně je několikrát napsáno o tom schovávání. Druhá kniha, která mi právě vyšla a je snadno dostupná, obsahuje veškeré odpovědi na otázky řešení strachu, a to do naprostých detailů. Z toho důvodu nevidím důvod, proč bych měl psát totéž ve zkrácené verzi sem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach ze změny?
PříspěvekNapsal: úte 11. říj. 2011 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Mám trochu problém se svojí psovou. Před rokem jsem se odstěhovala od rodičů z domku se zahradou sama do bytu a psisko bylo po práci a přes noc se mnou a ráno jsem ji dala zase k našim na zahradu. Po čase se začala bát a shovávat a nechtěla odtamtud jít do bytu a tak jsem ji celkově přestěhovala k našim, je to přes tři měsíce. Ven si ji beru po práci a o víkendech na celé odpoledne a cca 2x týdně si ji beru i do práce. Vše vypadalo v poho, ale mám pocit že se to vrací do původních kolejí. Lehává zase na divných místech a za každou cenu se mi snaží nacpat do auta, zase mi připadá tak nějak nesvá. Ráno se snažím odejít dřív než se nají aby neviděla že odjíždím bez ní, i když je jí to jasný. Je aby časem nepřestala žrát úplně... Nevím jak to vyřešit, do bytu si ji na 100% vzít nemůžu a tak jediné co mě napadá, je vrátit se zpět k rodičům. Napadá někoho další možnost jak to vyřešit? Rodiče se jí nijak zvlášť nevěnují a ani nebudou, to už jsme probrali. Prosím poraďte jak toto řešit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se doma
PříspěvekNapsal: stř 12. říj. 2011 09:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
I zde platí totéž, co jsem už napsal tady

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach vyjít z místnosti
PříspěvekNapsal: úte 03. čer. 2014 10:31 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2014 20:48
Příspěvky: 1
Bydliště: Most
Dobrý den, mám doma 2letou fenku Am. Pittbula, je hodná, poslušná, nemá problém se psi ani s lidmi. Občas se bojí věcí jako jsou žehlící prkno, sušák na prádlo, ale nic co by nikdy nezvládla. Ale v sobotu se stalo něco s čim si nevím rady. Celý den byla dobrá, byl u mě 3letý synovec, hráli si, všechno v pohodě, ale večer si zalezla za dveře ložnice a odmítá vyjít ven. prostě se bojí vyjít do bytu. tak jsem jí vytáhla a přemístila se do pokoje na postel z které odmítá slézt, nejde ani k žrádlu, když přijde někdo domu nejde za ním. Když s ní chci jít ven tak jí tahám na vodítku a je nejistá, přikrčená, ocas stažený. pak když je venku tak je vše super, běhá, hraje si. jakmile stojíme u dveří do bytu odmítá jít dovnitř. nikdy nic podobného neměla. Možná tuším z čeho by to mohla mít. večer přišla moje maminka z dětského dnu převlečená za piráta, je možné že se lekla jí? a co teď s tím?

Děkuji za všechny rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strach vyjít z místnosti
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2014 08:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
petra_eng píše:
...Možná tuším z čeho by to mohla mít. večer přišla moje maminka z dětského dnu převlečená za piráta, je možné že se lekla jí? a co teď s tím?
Pravděpodobně to bude tím. Ať je to jakkoli, nechal bych jí pořád připnuté vodítko, aby se nemusela tahat za kožich a pod. a vyžadoval bych po ní běžné věci bez ohledu na to, jak se tváří. Její gesta a výraz bych zcela ignoroval.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!