Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 287 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osvojení Krupáčci - jak to bylo dál.
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro. 2006 01:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Dáreček
Obrázek
Dáreček, původním jménem Nero, se dostal do nového domova mezi prvními a žije spokojeným psím životem u svojí paničky a spoustou dalších zvířátek v Praze.
březen 2007: Dáreček odešel do psího nebe kvůli velkým zdravotním problémům.


Matýsek
Obrázek
Slepý Matýsek získal domov jako první! Moc jsme mu to všichni přáli. Další zprávy o něm nejsou.

Lary
Obrázek
Lary byl jedním z nejoblíbenějších Krupáků. Bohužel jeho pobyt na svobodě byl krátký. Zemřel krátce po vysvobození na genetickou vadu, která zavinila torzi žaludku.

Aida
Obrázek
Aida spolu s Astou se sice načekaly na svůj domov nejdéle, ale zato jsou umístěny spolu u nového pánečka.

Asta
Obrázek
Astička si užívá s Aidou společného domova od září 2007.

Askina
Obrázek
Askina si spokojeně žije u paničky Petry spolu s dalším pejskem a teď už i se dvěma roztomilými štěňátky, která se jí po příjezdu do nového domova narodila.

Besinka
Obrázek
Besinka se dostala spolu s dalším Krupáčkem Dastym k novému pánečkovi do Říčan.

Dasty
Obrázek
Dasty žije spolu s novým pánečkem a Besinkou v Říčanech.

Belka
Obrázek
Belka odešla do nového domova krátce po uvedení nabídky pejsků z Krupé v pořadu "Chcete mě?". Žije v rodince s jedním děvčátkem.

Můra
Obrázek
Můrka donedávna žila v rodince paní Kateřiny s několika dětmi. Po příjezdu do nového domova se prokázala její březost a porodila několik štěńat, která se dostali k novým majitelům.
Leden 2007: Letošní Silvestrovské oslavy Můru vyděsily natolik, že utekla a dosud je nezvěstná.

Merlina
Obrázek
Merlina se doslala k jedné slečně do Chomutova, která z ní byla nadšená. Bohužel po nějaké době jí utekla. Další zprávy nejsou.

Black
Obrázek
Black je Můřin bráška. Po prvním osvojení byl vrácen a následně osvojen novým páníkem po celodenním veřejném pochodu s psími nadšenci.

Máca
Obrázek
Máca byl osvojen spolu s fenkou Eny pánem z Českého Brodu a měli zastrašovat případné zloděje v rozlehlém areálu. Bohužel se oběma podařilo utéct a Máca je dosud nezvěstný.

Bert
Obrázek
Bertík od nového majitele utekl a nejsou o něm žádné další zprávy.

Balů
Obrázek
Balů se dostal do rodiny paní Jaroslavy s dětmi, dalším pejskem a kočkou. Po nějaké době prosákly nepodložené zprávy o rakovině a následném utracení Balůa.

Čip
Obrázek
Čip se má v novém domově poblíž Českého Brodu skvěle a s páníkem si podle zpráv výborně rozumí.

Dak
Obrázek
Dak žije spokojeně spolu s několika dalšími zvířátky v novém domově na brněnsku.

Deny
Deny po menších útrapách s útěkem, který se mu povedl při odvozu do nového domova, si v klidu žije v Bolevci u nové paničky Jany.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro. 2006 09:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
Jajula - velice pěkně napsané :jo:

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro. 2006 16:03 
moc moc pěkné :potlesk: :icon_thumright:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro. 2006 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
Moc dobrý nápad :jo:

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro. 2006 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
moc hezké


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. pro. 2006 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. říj. 2006 09:40
Příspěvky: 45
Bydliště: Frýdek-Místek
:jo:

_________________
Co tě nezabije to tě posílí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. pro. 2006 21:04 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
coze?? bertik utek? ach jo..proc zrovna on :-((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. pro. 2006 14:18 
nechápu, že jich tolik uteklo:(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. pro. 2006 16:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
Toho jsem si ani nevšimla, ach jo........ :cry:

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: útěky
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 16:11 
Já myslím, že je to jasný. Ti psi prostě měli ze začátku tendenci utíkat. Normální člověk nemá tak opevněnou zahradu, aby se z ní pes nedostal. My jsme jenom během pvních týdnů investovali asi 35 tisíc do kotce a oplocení, abychom vůbec Daka udrželi na zahradě. (A taky ho třeba 2 dny měli přivázaného na vodítku ke stromu, než jsme narychlo sehnali kotec.) A tolik do Krupáka zdaleka každý není ochoten nebo nemůže investovat. Zahradu máme celou "zaplotovanou" a to ještě nenáme pořešeno na všechny strany (tak bohatí taky nejsme) - nedávno Dak překousal a vylámal 3 dřevěné tyčky z plotu, jak se snažil dostat na souseda. Ale zaplaťpánbu, cíleně utíkat se už nesnaží. Když mi několikrát vyběhl bez vodítka na ulici, chytila jsem ho nejdál na rohu, kde si začal čuchat. Jednou se dokonce u branky vyčůral a vrátil se domů!!!!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 16:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Tessa,myslím,že jste se k tomu postavili naprosto skvěle! :jo:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 21:33 
No jo, jenže zbyla spousta dalších problémů, který se penězma vyřešit nedají.... rozhodně u nás Dak nemá ideální podmínky... potřeboval by hlavně, aby se mu někdo víc věnoval, a to já ani při největší snaze nemůžu... :-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 21:36 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Hele,dycky to může bejt lepší,to je jasný.Ale když uvážíš,z jakých podmínk ti psi vyšli...A navíc je s nima daleko víc práce a to ne každý je ochoten akceptovat a vzít si takovýho psa.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 21:41 
Ještě mě napadla jedna věc v souvislosti s útěky pejsků - jestli ti ostatní na tom byli stejně jako Dak, a já myslím, že jo, tak byli na sobě strašně závislí. Dak měl alespoň to štěstí, že přišel ke dvěma fenkám (ale i k sokovi), které mu nahradily dosavadní smečku. Je dobře vidět, na co byl zvyklý - když je třeba zavřený v kotci a fenky kolem něj běhají, je spokojený, ale to byste měli vidět, jak vyvádí, když jdou fenky 2x denně bez něj na chvíli ven - jak srdceryvně naříká. Proto si myslím, že pokud byli někteří osvojení pejsci sami, muselo to pro ně být nesnesitelné...to by taky mohlo vysvětlit některé útěky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Dak - pokus o fotku
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 22:22 
[img][img]http://img119.imageshack.us/img119/7822/dsc01087wf0.th.jpg[/img][/img]


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
no já nemohu mluvit když nemám zahradu, ale je fakt, že moc s Darčou nemám problémi. Učíme základní poslušnost a takové věci, ale jinak nemám vyloženě nějaké extrémní problémy. Ale myslím, že by na zahradě byl štastnej, stačí když přijedu ke gerdě, jak se mu tam líbí :D
ale jinak nemohu porovnávat, miluje ostatní psy, dlouhé vycházky, už i lidi i chlapy a le hlavně je na mě závislí, to je zas fakt, no naště stí mám práci, která mi vyhovuje dost časově, takže sním jsem dost časově dlouho

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dak - pokus o fotku
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
Tessa píše:

ten tedy je :D :D

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dak - pokus o fotku
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 22:44 
Heuréka!
Ty fotky jsou mizerný, protože Dak nesnáší foťák, třásly se mi ruce, jak jsem ho naháněla po zahradě, ale jsem šťastná, že se mi sem vůbec něco podařilo vložit...
[img][img]http://img292.imageshack.us/img292/15/dsc01088ft7.th.jpg[/img][/img]
[img][img]http://img65.imageshack.us/img65/4133/dsc01093ll2.th.jpg[/img][/img]
[img][img]http://img294.imageshack.us/img294/460/dsc01095vh2.th.jpg[/img][/img]


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. pro. 2006 22:49 
Dárek píše:
no já nemohu mluvit když nemám zahradu, ale je fakt, že moc s Darčou nemám problémi. Učíme základní poslušnost a takové věci, ale jinak nemám vyloženě nějaké extrémní problémy. Ale myslím, že by na zahradě byl štastnej, stačí když přijedu ke gerdě, jak se mu tam líbí :D
ale jinak nemohu porovnávat, miluje ostatní psy, dlouhé vycházky, už i lidi i chlapy a le hlavně je na mě závislí, to je zas fakt, no naště stí mám práci, která mi vyhovuje dost časově, takže sním jsem dost časově dlouho

No já bych řekla, že Dak je dost tvrdej oříšek, a byl by pro každýho - asi holt i mezi Krupákama byly značný rozdíly. Moje osobní přesvědčení po půl roce s Dakem je, že zásadní rozdíl je mezi pejskama, který tam ten člověk zavlekl, a těma, kteří se tam už narodili. A u Daka bych si zrovna tipla, že se tam už narodil :( , kdežto Dáreček téměř jistě ne :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. pro. 2006 12:24 
Offline

Registrován: úte 08. srp. 2006 08:31
Příspěvky: 60
Tessa píše:
Dárek píše:
no já nemohu mluvit když nemám zahradu, ale je fakt, že moc s Darčou nemám problémi. Učíme základní poslušnost a takové věci, ale jinak nemám vyloženě nějaké extrémní problémy. Ale myslím, že by na zahradě byl štastnej, stačí když přijedu ke gerdě, jak se mu tam líbí :D
ale jinak nemohu porovnávat, miluje ostatní psy, dlouhé vycházky, už i lidi i chlapy a le hlavně je na mě závislí, to je zas fakt, no naště stí mám práci, která mi vyhovuje dost časově, takže sním jsem dost časově dlouho

No já bych řekla, že Dak je dost tvrdej oříšek, a byl by pro každýho - asi holt i mezi Krupákama byly značný rozdíly. Moje osobní přesvědčení po půl roce s Dakem je, že zásadní rozdíl je mezi pejskama, který tam ten člověk zavlekl, a těma, kteří se tam už narodili. A u Daka bych si zrovna tipla, že se tam už narodil :( , kdežto Dáreček téměř jistě ne :-)


Ahojky. Já mám taky Krupačku - Askinu. Taky se nám první 3 dny snažila podhrabat všude možně. Nechávala jsem ji přes den přivázanou na 10 metrovém vodítku a první 3 noci spala se mnou, protože by se celá ulice nevyspala. Ale po těch 3 dnech přestala. Asi je to taky tím, že přišla k druhýmu psovi. Teď jsou nerozlučná dvojka. Dokoce bráchu před týdnem štípla do zadku, když jí psa bral ven. Když je venku, tak chodí celá nervózní po dvoře a čeká, až příjde zpět. S těma plotama je to fakt. Taky už nám zdrhli všichni 4 psi. Šla kolem nějaká slečna se psem a náš cizí psi nesnáší. Takže si našel místo, kama podlézt a byl pryč no a Askina a štěňata neváhali a šli za ním. No ve mě by se krve nedořezal, když mi naši volali, že jsou psi na poli. Nebyla jsem doma tak je musela jít chytat mamka. Pes poslouchá, tak na zavolání přišel a s ním jedno štěně a potom se zavolalo na druhý štěně a s ním přila i Askina. No já ji viět uprostřed pole, tak mě asi klepne. No tak se plot zpravil a na druhý den se prozměnu probourali k sousedům. To taky přišla Askina s malým, když mě viděli. Teď už je tam nepouštíme. Jen když tam někdo je a to stejně Askina chodí a zkoumá, kudy by prostičila hlavu. Stačí opravdu chvilka a byly by včudu. Nedivím se, že se některým podařilo utéct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. pro. 2006 15:28 
Ahoj,
no myslím, že my majitelé "Krupáků" bychom si navzájem rozuměli nejlíp. Protože co jsem tu včera pročetla ze zpráv za poslední půlrok, kdy jsem na fóru nebyla, ti psi mají dost společných rysů v jejich chování po osvojení. A tudíž jejich majitelé mají spoustu společných problémů. Prostě kdo to nezažil na vlastní kůži, nemůže mít představu, o čem je řeč... (a to se nechci nikoho dotknout).


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. pro. 2006 18:17 
Offline

Registrován: úte 08. srp. 2006 08:31
Příspěvky: 60
Tessa píše:
Ahoj,
no myslím, že my majitelé "Krupáků" bychom si navzájem rozuměli nejlíp. Protože co jsem tu včera pročetla ze zpráv za poslední půlrok, kdy jsem na fóru nebyla, ti psi mají dost společných rysů v jejich chování po osvojení. A tudíž jejich majitelé mají spoustu společných problémů. Prostě kdo to nezažil na vlastní kůži, nemůže mít představu, o čem je řeč... (a to se nechci nikoho dotknout).


Můžeš mi říct, odkud jsi? Máš napsaný Brno-venkov. Kde přesně? Já jen tak ze zajmavosti. Já jsem totiž z Vyškova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. pro. 2006 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
Tessa-
DAK je moc pěknej, přeju ti s ním moooc krásný život-a všem tvým hafulákům samo taky....

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 30. pro. 2006 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
držím všem co mají krupáčky palečky.
Dak je fešáček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31. pro. 2006 17:27 
PetraPohlodkova píše:
Můžeš mi říct, odkud jsi? Máš napsaný Brno-venkov. Kde přesně? Já jen tak ze zajmavosti. Já jsem totiž z Vyškova

Ahoj,
my jsme ze Zastávky u Brna - je to asi 20km od Brna, bohužel na opačnou stranu, než bydlíš ty - my jsme kousek od dálnice na Prahu. Ale zase po dálnici jsme ve Vyškově za půl hodinky, takže ta vzdálenost je relativní... :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. led. 2007 14:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Ahoj Tesso, jsem ráda, že jsme se mohli něco dozvědět i o Dakovi. A fotečky - paráda.
Petruš - zdravím tebe i celou tvou rodinku (lidskou i psí :) )

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 18:01
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha
Všimla jsem si dobře, že se ztratila Můra? ...To je mi moc líto :cry: ...Dělám školu v Hradci, to není od Pardubic daleko, můžu pro to něco udělat? Taky znám v Pardubicích pár lidí, mám se ptát nebo by to nemělo být moc veřejné? Doufám že se brzo najde...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Taky doufám a držím Můře palce.
Myslím, že to může být tak, jak píše Tessa, že ti psi byli na sobě závislí a možná se chtějí hledat. Já jsem dostala pejska tříletého, ze dvora, kde bylo hodně psů, a to jsem cítila, že je nešťastný sám. Vždycky se nadšeně vítal se psy, co jsme potkávali, tak jsem mu nakonec pořídila smečku, aby nebyl sám.
Ale zpátky nechtěl to ne, tam na původním místě se moc dobře neměl a mně měl už rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
Katjo, když se podíváš na debatu o Můře, Petra tam píše že jí volala paní z Hradce,že viděla ovčáka v Hradci pobíhat.
když tam děláš, tak bys třeba mohla vytisknout Můřiny fotky a kontaktem a rozvěsit to tam?
jukni do tématu o Můře co tam Petra píše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
a veřejném by to určitě mělo být,aby se Můra našla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 19:47 
Offline

Registrován: stř 23. srp. 2006 20:15
Příspěvky: 22
Bydliště: Pardubice
Katja píše:
Všimla jsem si dobře, že se ztratila Můra? ...To je mi moc líto :cry: ...Dělám školu v Hradci, to není od Pardubic daleko, můžu pro to něco udělat? Taky znám v Pardubicích pár lidí, mám se ptát nebo by to nemělo být moc veřejné? Doufám že se brzo najde...

Ahoj, prosím tě, když jezdíš do Hradce, nemohla bys tam rozhodit pár fotek Můry, napiš mi email na Kadleckova.K@seznam.cz a já ti pošlu leták, prý se v Hradci nějaký ovčák potuloval.Moc děkuju Káťa

_________________
kackac


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 31. bře. 2007 19:44 
Offline

Registrován: úte 08. srp. 2006 08:31
Příspěvky: 60
Ahoj, dlouho tu nebylo nic novýho, tak posílám nové fotky Askiny. Udělala velký pokrok. Dokonce za náma sama přijde a nechá se pohladit, aniž by chtěla utéct - a nejlíp, když za to dostane i piškot. Pro ty je schopná jít i přes celý dům, jen aby ho dostala. Když je venku sama bez štěňat, tak když dostane povel ke mě, někdy dojde a když ne, tak se zastaví a otočí se směrem ke mě. I to je pokrok. Dřív mě brala jako tu na druhé straně vodítka a úplně mě ignorovala. Když chce jít ven nebo na zahradu, tak do nás strká čumákem. Teď s ní chodí většinou ven naši i se psem. Když ji neberou s sebou, tak si sedne doprostřed místnosti a odmítá jít zpět na dvůr. Už není žádné honění, aby jsme ji odchytili na vodítko. Přijde sama a nechá se chytit. Miluje procházky, když může dovádět s našimi psy.

Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 31. bře. 2007 19:51 
Offline

Registrován: úte 08. srp. 2006 08:31
Příspěvky: 60
a štěňata
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 31. bře. 2007 20:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No to je skvělý :jo: a štěnata jsou nádherný,ten jeden je úplně jak malamut :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01. dub. 2007 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 18:01
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha
Tak to je perfektní :D Mám z vás radost :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01. dub. 2007 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
PetraPohlodkova píše:
a štěňata
Obrázek

ty jsou fakt nádherný....a každej je jinej...nechali jste si je? :wink:

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01. dub. 2007 11:04 
Offline

Registrován: úte 08. srp. 2006 08:31
Příspěvky: 60
jana-ariel píše:
PetraPohlodkova píše:
a štěňata
Obrázek

ty jsou fakt nádherný....a každej je jinej...nechali jste si je? :wink:


Jo, nechali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01. dub. 2007 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
PetraPohlodkova
ObrázekObrázekObrázek

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01. dub. 2007 18:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
Petra - ahoj,tak to gratuluji, koukám že přerostou maminu. Darča je taky v ok stavu, kromě toho že má prostatu a půjde asi na kastraci a budu mít za týden další šmudlu - Sindy :-))

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. dub. 2007 07:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Petra - to je krásný, doufala jsem, že k tomuhle stavu dospějete. Jste hrozně šikovní.
A celkově je pohodová, spokojená? A jak reaguje na cizí psy?

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. dub. 2007 07:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
krasny zpravy a Petro jsi taky skvela :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. dub. 2007 07:36 
Offline

Registrován: úte 08. srp. 2006 08:31
Příspěvky: 60
Jajula píše:
Petra - to je krásný, doufala jsem, že k tomuhle stavu dospějete. Jste hrozně šikovní.
A celkově je pohodová, spokojená? A jak reaguje na cizí psy?


Ahoj, myslím si, že je v pohodě. Už si celkem zvykla i na auta - ale kolem cesty moc nechodíme. Když projíží auto, tak se zastaví a dívá se na něj. Jen vlak nám dělá problémy. To zalehne a plíží se pryč. Co se týká cizích psů - dřív jak nějakého viděla, tak se snažila co nejrychleji utéct z dohledu. To bylo v době, kdy čekala štěňata. Teď zase naopak jako kdyby vyroste, začne poskakovat, celá se naježí a štěká. Ale ne ve zlém, že by na ně dorážela, ani zuby necení. Ona celkově pořád štěká když nás vidí. Chodí nám za zadkem a štěká a štěká a štěká. A ten pes je taky tak ukecanej.
Jinak ji budu muset nechat vyklastrovat. Hárá co 2 měsíce a stěma 2 psy je to opravdu rachot. Starej pes k ní nechce toho mladýho pustit a potom se rvou. Chtěla jsem to oddálit, jak se dá, ale už to asi nepůjde.

Fenku si beru ke koním. To je neutahatelný zvíře. Už s náma chodila na kratší vyjížďky a byla v pohodě. Je hrozně rychlá. Ale teď s ní mlátí puberta nebo co. Když jsem na zemi, tak poslouchá, ale jakmile vylezu na koně, tak bych si mohla vyřvat hlasivky. Takž má teď s koníkama dochozený, než dopilujeme přivolání ze sedla. Chodíme jezdit do vojenskýho prostoru a myslivci jsou tam drsní, takže by to nemuselo dopadnout dobře. Na chození u nohy jsem jí musela koupit Halti ohlávku. Je to super věc. Sotva jsem jí nasadila, šla v pohodě. Jinak to byl souboj já versus ona. Má velikou sílu. Už začíná chodit u nohy i bez ní, ale ještě to není ono. A taky se nesnáší s cizími psy. Ti, co chodí ke koním jí nevadí a je s nima kámoška, ale jakmile potká cizího, tak se hned rve. Pes ten by si zase s každným psem hrál. Tomu chůze u nohy nedělá nejmenší problém. Ale je hrozně paličatej. Jakmile je za něc potrestanej, tak se okamžitě urazí a dělá, že nevidí, neslyší. Povahou jsou každý úplně jiný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 10:09 
Offline

Registrován: úte 08. srp. 2006 08:31
Příspěvky: 60
Ahoj, posílám nové fotky Askinya štěňat. Už je 14 dnů vykastrovaná. Kastrace probíhala v klidu, Aski to brala statečně. Jen byl trošku souboj ji dostat potom do ordinace na injekce a vytahování stehů. Ale zvládli jsme to.

Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 10:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Díkyza fotky, Petro. To je moc prima, že se jim daří dobře. :wink:

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
Petro - jsem ráda že se Vám všem daří, jen tak dále :-))

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pejskové jsou krásní držíme palce

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě. 2007 18:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
jsou to zlaticka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 06:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
:jo:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kdo je dobře poznáte?
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 14:34 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Prosím, kdo si útěkáře pamatujete líp, zkoukněte teď pár fotek. Vím, že naděje je malá, ale přece jen...

SkoroBert
píší o něm, že je mu 7 a že je tam už od října loňského roku
http://www.volny.cz/utulek-melnik/index ... ge4081.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 14:36 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
skoroBert
údajně 1 rok
http://www.ovcak-v-nouzi.wz.cz/view.php ... 2007050068


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 287 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!