Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 13:39 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Odesláno... Je tam i kontakt na dočaskářku. U alba už to má přepsaný.

Jinak chytli holku, která s DP nemá zcela evidentně vůbec zkušenosti a, co je mnohem horší, vůbec netušila, co se v Bardějově a okolí děje. Jako bonus ji jedno štěně kouslo. Sice při hře, ale kouslo. :Hangman: V SOS Psíky jsou normální ...píp... ...píp... ...píp...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 13:52 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
takže ze strany PČR podniknuty nějaké kroky? ti psi pokud nepojednou zpátky, prostě MUSÍ do karantény.. štěně, kouše, jasně, bude si hrát s jiným štěnětem, dítětem.. a frajerky ještě zneužijou nějakou prostou duši.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Volala jsem na městskou veterinární zprávu, leč již o tomto čase marně. Mám zavolat ráno, s tím, že by bylo lepší podat písemné oznámení, aby se na to nakonec nevykašlali.
Počítám, že ta slečna z Ostravy vůbec neví, která bije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 14:05 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
seš nejlepší :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
No, jsi laskavá :-)
Teď jsem volala té dočaskářce, byli u veterinářky, která to už řešila s sos psíky. Myslím, že bude nejlepší, když zítra napráskám tu organizaci a slečnu se štěňaty snad ohlídá ta vetka. Co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 14:20 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Slečna byla blbá, no. Ale de facto za to "nemůže". Chtěla jenom pomoct... Dle jejích slov to byla její první dočaska. Btw. SOS Psíky jsou asi informovaní, ptž až jsme spolu se slečnou vedly hodně dlouho dvoudenní diskuzi, tak si mě před chvílí blokla. :finga:

Cituji slova dočaskářky:
Tak paní co dělá převozy mi řekla že se nemám ničeho bát protože ty případy vztekliny byly pouze u lišek a kun... a jen u dvou psů kteří se s nima porvali a pak kousli svoje majitele... takže byli ihned utraceni.
A že kdyby tam byla nákaza vztekliny tak už to tam má polovina osady těch cikánů protože ti nemají naočkované žádné psy..


Oni se fakt zbláznili..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
to sou pindy to fakt nemá obdoby

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Když teď o tom tak přemýšlím, i ta vetka má povinnost takovou věc ohlásit na vet.správě, ne? Každopádně, když se těch podnětů sejde víc, tak tím líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 14:29 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Menek, nevím - vet. správa by mohla tu karanténu asi nařídit, protože karanténa, je karanténa..a oni by měli nejlíp vědět, co dělat- předpokládám, že budou vědět tu dočasnou opatrovnici a zařídí se..
a ta holka je teda opravdu neuvěřitelně "prostého ducha", nicméně, že bych jí přála, aby onemocněla, to zas ne..
je to tam jen u lišek a kun, dobře, naši psi to teda TŘEBA nedostanou, ale našim liškám a kunám to dopřejem s klidným svědomím, ta je fakt hodná :help: upozorňuju, že bydlet v Ostravě, jsem asi trošku nervozní 8-[ kdybys nevolala na kraj, volala bych já na státní správu na suchdol, ale než si to předaj..tak je to takhle fakt lepší, rychlejší - na tohle se s klidným svědomím jen čumět nedá [-X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 07. čer. 2013 10:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
:icon_thumright:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 07. čer. 2013 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Tak na vet. správě to je podané. Paní tam půjde ta štěnda zkontrolovat. Očkováky, čipy atd. Blbé je, že v rámci států EU není žádná směrnice, která by omezovala převoz psů přes hranice a už vůbec nemají možnost nějak postihnout ty, kteří to na Slovensku dělají. Takže budou potahovat tu dočaskářku, což jsem tak úplně nechtěla. Žila jsem v naivních představách, že mohou dělat nějaké pořádky s tím OS.
Jinak jsem včera volala ještě té vetce, která je prohlížela, byla dost nakrknutá, proč se o to starám, že jsou psíci v karanténě u té slečny /znají se/.
Tak jsem asi pěkně píchla do h...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 07. čer. 2013 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Pro dobrotu na zebrotu. Jak pro tu naivni slecnu, tak pro tebe :Hangman:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pát 07. čer. 2013 14:17 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Menek - no, to je sice smutný, ale ta holka může za svojí prostoduchost sama.. a navíc, můžeš to zdůvodnit tím, že je toho plnej internet a že máš primárně strach o naše české psy, takže ať si řeči nechaj.
Ještě přemýšlím o tý policii - protože i to, že převezla zvířata v rámci státu EU, předpisy nikdo nesplnil. Včera jsem se dozvěděla, že se bude v pohraničí tam u vás znovu provádět plošná vakcinace lišek, takže ta obava je fakt ODŮVODNĚNÁ.. a za své činy, holt i prostá duše, ponese následky..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 13:32 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Takže SVS k tomu má postoj kladný a vlastně je to v pořádku. Jestli tam ovšem byla ostravská, resp. moravskoslezská KVS, tak se ani nedivím. pro ně byl v pořádku aj "chov" Žišky. :dontknow:

Dobrý den!

Mohu se jen zeptat, to Vy jste dala mé telefoní číslo na nějaký úřad?? Nebo to byla nějaká jiná dobrá duše? Mimochodem, ověřovala jsem si zákony ČR na převoz zvířat, a zjistila jsem, že převoz byl naprosto legální, jelikož štěňata jsou mladší než 3 měsíce... což ošetřuje dodatek v zákoně, který jste nejspíše přehlídla.. Pro Vaši informaci ho přikládám do zprávy.

Takže pokud někde uvidíte podobné štěňátka k adopci ze Slovenska jako mám já doma, můžete být klidná

Jinak jsem včera dostala papír od veterinářky, že štěňata jsou zdravá a vztekliny prostá... (aby na to byl i papír pro některé lidi co se rádi vrtají v cizích záležitostech)

Pěkný den
Faiková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
To mne zajima ten test kterym se dokaze, ze stenata jsou vztekliny prosta... ja vim jen o jedinem a to stene by to neprezilo...

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 14:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Předpokládám že standardně: kontrola první a pátý den ... jako při pokousání psem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 15:19 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Myslím, že ta paní to mohla napsat i slušnější formou. ale můžeme jí poděkovat za uklidnění poprasku, asi to má podchycené. takže se omlouvám, že jsem někoho do toho pomohla "natlačit" a pak tohle :oops:
nicméně jsme získali celkem nový náhled na věc. vzteklina, nevzteklina, budou se sem tahat dál a nikdo s tím nic neudělá, protože je to naprosto v pořádku. dokud se sem jeden pes, který není prostý, fakt nedoveze..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 06:44 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Mesačný výkaz nákazlivých ochorení zvierat (apríl 2013) štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR k dispozícii tu (formát PDF)
tu http://www.svssr.sk/
Ak som dokument dobre čítala,tak je tam zdokumentovaný 1 prípad (1 líška,1 kataster Rokytov (mal by to byť okres Bardejov)

Tým nechcem povedať,že netreba byť opatrný a obozretný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 09:42 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Našla som toto (celkom zaujímavé čítanie-info)
http://www.boldivet.com/besnota.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 10:58 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
46Babeta píše:
Mesačný výkaz nákazlivých ochorení zvierat (apríl 2013) štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR k dispozícii tu (formát PDF)
tu http://www.svssr.sk/
Ak som dokument dobre čítala,tak je tam zdokumentovaný 1 prípad (1 líška,1 kataster Rokytov (mal by to byť okres Bardejov)

Tým nechcem povedať,že netreba byť opatrný a obozretný...

Od januára 2013 do 13.mája 2013 7 zadokumentovaných prípadov besnoty na Slovensku
http://www.svssr.sk/zvierata/choroby_besnota.asp


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 12:39 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Nemám rada šírenie paniky,demagógií (v žiadnom smere)
Tak sa pokúsim o moju interpretáciu tejto vety(iný pohľad,ak chcete)
°°A že kdyby tam byla nákaza vztekliny tak už to tam má polovina osady těch cikánů protože ti nemají naočkované žádné psy..[/i]°°

Pani(slečna?) ňou chcela možno povedať,že obyvatelia rómskej osady by boli už všetci chorí besnotou (vzteklinou)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 12:47 
Offline

Registrován: čtv 23. úno. 2012 10:39
Příspěvky: 27
Bydliště: Slovensko,stredné
Alvi píše:
To mne zajima ten test kterym se dokaze, ze stenata jsou vztekliny prosta... ja vim jen o jedinem a to stene by to neprezilo...


Neviem síce,ako sa to dá zistiť,možno odberom krvi na prítomnosť protilátok na rabies
Laicky a možno naivne si myslím,že tie šteňatá by už boli po smrti,ak by boli besnotou nakazené...

Našla som napr. podmienky Českej republiky na vývoz neočkovaných šteniat do veku 3 mesiacov do iných krajín...

°°4.3. Cestování s mláďaty mladšími 3 měsíců z České republiky do ostatních členských států

Členské státy mohou povolit cestování s mláďaty mladšími 3 měsíců, která nejsou očkována proti vzteklině, pokud jsou provázena pasem a od narození pobývala v tomtéž místě, aniž by přišla do styku s volně žijícími zvířaty, nebo jsou provázena matkou, na které jsou závislá.°°

zo stránky http://www.svscr.cz/index.php?art=5328


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 12:58 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Babeto, já Ti děkuju v každym případě za pohled "z druhé strany" nicméně jsem byla v přesvědčení, že takhle malí psi ten pet pas a takdál na vycestování do čr neměla, samozřejmě - domněnka. myslím, že tam stejně psala jen o osvědčení, že teď, takže až v čr.
to, že se štěně nakazí.. a oni ho převezou do čr, kde druhý, třetí den akce propukne, to je taky možný, i když je to tedy "ojedinělý případ" -
nicméně, pro mě, jako českého majitele psa je celkem nepochopitelné, že vůbec je ta možnost sem tahat zvíře, JAKÉKOLI, aby se adoptovalo zde, navíc, pokud je v místě okolí odlovu toho tvora nahlášen, ne zcela dávno, případ vztekliny. nic ve zlym, ale pokud si dovezu psa odkudkoli já jako konkrétní zájemec a psa si nechám, je po tom každýmu naprosto prd. za každýho takovýhodle psa to ale odnese nějakej v našem útulku.. a pokud už ty psy ve velkym vozím, tak proč zrovna z takovýhodle místa? není to zbytečný?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 15:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
46Babeta :rp:

Citace:
...
6. Není dovoleno bez předchozí domluvy s administrátorem vkládat žádné odkazy na jiné než vlastní internetové stránky.

7. Není dovolena žádná forma spamování této poradny např. opakovanými stejnými texty, texty mimo dané téma, dvěma a více příspěvky přímo za sebou apod. ...

Pro jistotu: registrační podmínky najdeš v záhlaví každýho tématickýho okruhu poradny.

Téma dočasně zamykám, abych ti dal prostor k vychladnutí. Další opakovaný nerespektování RP bude posuzovaný s větší přísností!

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Importy bezprizorních psů ze zahraničí
PříspěvekNapsal: pon 17. čer. 2013 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
46Babeta píše:
Našla som napr. podmienky Českej republiky na vývoz neočkovaných šteniat do veku 3 mesiacov do iných krajín...

°°4.3. Cestování s mláďaty mladšími 3 měsíců z České republiky do ostatních členských států

Členské státy mohou povolit cestování s mláďaty mladšími 3 měsíců, která nejsou očkována proti vzteklině, pokud jsou provázena pasem a od narození pobývala v tomtéž místě, aniž by přišla do styku s volně žijícími zvířaty, nebo jsou provázena matkou, na které jsou závislá.°°

S dovolením bych tu vypíchla tučně vyznačené, které 100% nebylo dodrženo při převozu do čr, tato štěňata, pokud jsem správně pochopila, jsou z cikánské osady, kde se volně pohybovala a po které se po nocích určitě pohybují i volně žijící zvířata. Tato klauzule se vlastně vztahuje převážně k PP chovu psů, kde je opravdu štěně odchováno pod dohledem chovatele, pet pas dostávají při prvním odčervování ve 4 týdnech a v 6-ti jsou očkovaná, nikoli štěňata, kterým se toto provede rychle a těsně před transportem, jen aby se alespon nějaká podmínka dodržela.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!