Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: deprese?
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 21:19 
Offline

Registrován: sob 15. kvě. 2010 18:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Kopřivnice
Dobrý den,
máme cca 5-ti letou kříženku asi huskyho a ovčáka. Máme ji celkem 2 roky, předtím byla v útulku. Měli jsme ji společně s dalším psem, kterého nám bohužel před 3 měsíci srazilo auto. Od té doby z celkem vyrovnané feny, která byla zvyklá spát v jakémkoli počasí venku v boudě, chtěla si hrát, byla komunikativní, se stává netečná plášule. Po odchodu jejího psího kámoše začala být smutná, ale postupně to začíná gradovat tím, že před bouřkou se sápe do baráku, kňučí (nikdy předtím jsem ji neslyšela kňučet), škrábe na dveře. To samé se ted začalo dít, když nad námi přelétají horkovzdušné balóny, opět se dobývá do baráku. Předtím se psem v noci hlídala, ted ani nevyleze z boudy. Celkově mi připadá, že strádá a já nevím jak ji pomoct. U té bouřky jsem se s ní snažila zůstávat venku a chlácholit ji (takové to:"no nepos...., ty si hrdinka, spíše ironicky). Když jsem tam byla s ní, tak ok, ale jakmile zajdu do baráku tak to začíná na novo. Když jsem si ji nevšímala příp. okřikla ať neskáče po dveřích tak už jednou se dostala ze zahrady ven (nevím jak, nenašla jsem žádnou díru, možná přeskočila). Máme v plánu pořídit dalšího psa, ale mám obavu, aby toto chování pak nepochytil od ní. Mohli byste mi prosím poradit? Jedná se o kastrovanou fenu, celoročně venku na velké zahradě, základní povely zná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: deprese?
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 20:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Podle popisu to vypadá, že se upla na psa, jeho brala jako šéfa = ochranku. Vy jsem si toho nevšimli a nestopli to. Fena je ted jako "armáda bez generála". Ona neví, ona se bojí, ona je sama... to, že dřív v noci hlídala, byl pravděpodobně štěkot strachový, ale dělal alespon to, protože tam měla svojí psí ochranku. Na vás je, abyste jí zvedli (a hodně) sebevědomí. Pokud jí pořídíte druhýho psa, měl by to být pes dospělý, vyrovnaný, přirozený vedoucí typ nebo vychovatel (zkušený). Ale .. budete tam, kde jste byli: fena se upne na psa a nedejbože historie se může opakovat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: deprese?
PříspěvekNapsal: čtv 09. srp. 2012 17:18 
Offline

Registrován: sob 15. kvě. 2010 18:46
Příspěvky: 12
Bydliště: Kopřivnice
Ano je možné že psa předtím brala jako ochránce. ač byl menší, byl takový akčnější, živější a ji to hecovalo - nám to asi připadalo jako že jsou sehraná dvojka. To přirovnání k armádě bez generála teď dokonale sedí. Ráda bych to změnila. Pořízení druhého psa zvažujeme, ale radši bychom štěně a to až poté, co se dá fena trochu do kupy. I když se mi strašně líbí ten kříženec labíka v mikroazylu :) Mohli byste mi prosím poradit jak feně pomoct? Vlčáry jsou trochu z ruky, přesto pokud by ji to pomoho, dojela bych. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: deprese?
PříspěvekNapsal: čtv 09. srp. 2012 20:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vždycky je lepší osobní řešení problémů s psychikou, jelikož to není jeden problém, ale celý komplex mnoha na sobě závislých problémů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!