Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Rad bych polozil otazku i ostatnim-pomerne casto se setkavam posledni dobe s prave s Kokrspanely pri jejich snaze napadat at psy nebo lidei. Zajimalo by mne zda jde o specialitu tohoto plemene nobo nebo nahodu? Jaje mate snimi skusenosti ?

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 10:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Máme doma trinásťročného kokríka a viem si predstaviť, že pri nesprávnom prístupe by sa takéto správanie u neho veľmi rýchlo objavilo. Prichádzam do styku s kokrami často a veľa znich toto správanie má. Bohužiaľ si myslím, že veľa ľudí ich nezvládne a potom to ospravedlňujú syndrómom závislosti na majiteľovi a podobne. Zatiaľ so všetkými sa podarilo pri správnom postupe správanie zmeniť k lepšiemu. Čím teda nechcem tvrdiť, že tento syndróm neexistuje, ale mne sa zatiaľ nepotvrdil. Predsalen, ako šteniatko je kokrík krásny a jeho kukuč v mladom veku niekomu nehovorí nič o tom, že ho treba usmerňovať už ako šteniatko.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 10:53 
Ahoj, také mám podobné zkušenosti s kokrem. U nás v ulici na Kladně měli kokšpaněla a ten, kdykoliv jsme procházeli kolem jejich zahrady, okamžitě přiběhl k plotu a začal štěkat a točit se dokolečka, docela z něj šla hrůza.
Ale jsou i hodní kokři, ale je to asi náhoda. V domě, kde pracuji, si po zemřelem pejskovi kokříkovi (ten byl moc hodný), pořídili dalšího kokra, ale ten je zase dost zlý. Ve výtahu s ním (s paničkou) nesmí jet nikdo cizí, protože by se na něho vrhl a stejně tak, pořád štěká na okolní "svět", takže nemůže být ani puštěn z vodítka, aby někomu něco neudělal.
Ale stejně si myslím také, že se na tom jaký pes je, podílí i výchova jeho majitele. (Související s výchovou pitbulů a jiných bojovných plemen - ne, všichni psi těchto plemen jsou zlí.)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Moje kamarádka má kokřičku - sobolku - 2 roky starou. je to největší miláček na světě, velmi klidná vyrovnaná fenka, lidi miluje, děti ještě víc, vychází se všemi psy, myslím, že se nemá vůbec žádný problém. její přítel má cca 7letou černobílou kokřici, velmi příjemný stvoření, vychází dobře i s mojí Máňou, na některé feny je "vyjížděcí" obecně se psy ani s lidmi nemá problém. Znám pouze dva problémové kokry - fenu a psa - kteří vyjíždějí po lidech i psech, oba jsou to zlatí kokři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Nedávno jsem četla- nevím co je na tom pravdy, ale psal to chovatel, co kokry dlouho chová- že obecně jsou vyrovnanější a "hodnější" kokři více barevní, než např. zlaťáci a černý, ale jistě se asi najdou i vyjímky jako všude.
Já měla kokra černou fenku(bez PP) jako prvního psa od mých 11let, dožila se 9let. Byla moc hodná a klidná, hlavně trpělivá k dětem a ostatním domácím zvířatům- potkan, morče, papoušek, kočka, co se týče psů, byla mojí chybou špatně socializovaná, takže se se všemi nesnesla, ale nikdy se nepoprala, spíš šlo asi o vrčení ze strachu. Vzdálení známí si pořídili kokra psa s PP taky černého, protože "se jim naše Besina moc líbila", ale to byla chyba, jinak si o plemeni a o výchově psa nic nezjistili a když byl pejsek v pubertě několikrát je pokousal, dali ho snad někam vycvičit, ale po čase se vše vrátilo zpět, tak ho prodali nebo dali do útulku, dost mě to mrzelo :( ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 08:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:33
Příspěvky: 18
Bydliště: Bratislava
Tak ja neviem, ale spájať vyrovnanosť psa s farbou jeho srsti sa mi 2x nepozdáva...

_________________
Človek je jediný živočích, ktorý sa dokáže červenať. A jediný, ktorý má aj prečo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 09:02 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
jody píše:
Tak ja neviem, ale spájať vyrovnanosť psa s farbou jeho srsti sa mi 2x nepozdáva...

No co já vím tak ten zmiňovaný Jekyll - Hyde syndrom se snad vyskytoval jen u zlatých kokrů :?: :?: Opravte mě někdo,jestli ne :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Já neříkám, že s tím souhlasím, ale viděla sem už víc článků nebo statistik, kde zmiňují agresivitu v souvislosti s barvou, jde třeba o větší četnost rozšíření jednoho zbarvení....tak mě to napadlo sem napsat
Tohle je třeba kus článku z ifauny:
V padesátých létech 20. století se u kokrů objevila kousavost – agresivita. (První zmínky pocházejí z Anglie). Bohužel tito jedinci nebyli hned vyřazeni z chovu a tak se tato kousavost geneticky předávala skrytě i neskrytě na potomky. I přesto, že se později začalo s radikálním vyřazováním agresivních jedinců, může se ještě čas od času, zejména u psů bez průkazu původu (jejichž rodiče mohli být pro agresivitu vyřazeni z chovu) objevovat. Cambridgeský výzkum prokázal, že ze všech zbarvení jsou nejčastěji agresivnější kokrové zlatí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 09:24 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Do Českého chovu zatáhl syndrom zuřivosti zlatý kokršpaněl,proto se většinou toto postižení objevovalo u zlatých kokršpanělů,potažmo čených. Takže tohle opravdu není výmysl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 12:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U mnoha "sériově" chovaných plemen psů, kde se hledělo na exteriér a tolerovala se i nestandardní povaha, se začaly tyto symptomy vyskytovat. U kokrů to bylo nejdříve a právě u zlatých. Je pravdou, že u černých se to objevuje vzácně, ale přeci jen se to objevuje. Kokříci byli v polovině minulého století velice žádanými psíky bohatých paniček, což je prvopočátek celého problému.
Čím dál častěji se s tím stejným malérem setkávám u golden i labrador retrievrů, kde u labíků vedou světlí nad černými, ale ještě asi před deseti lety to bylo opačně. Škoda, že nejagresivnějšími jedinci jsou ve většině případech právě i ti nejhezčí. Komentářům o blondýnkách se raději zdržím, abych se někoho nedotkl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 13:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ja mám pocit, že sa niekde sériovo vyrábajú majitelia, ktorí majú vštepené, že ich pes má určite nejaký syndróm. Tak spolu so psom trpia, lebo ho majú predsa hrozne radi. Ale nechcem zľahčovať problémy v chove, samozrejme. Ani nikomu krivdiť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 14:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rea píše:
Ja mám pocit, že sa niekde sériovo vyrábajú majitelia, ktorí majú vštepené, že ich pes má určite nejaký syndróm...
Tohle ještě jde, ale když se mě majitelé ptají, jestli náhodou nemá jejich pes vzteklinu...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. črc. 2007 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Desenský píše:
rea píše:
Ja mám pocit, že sa niekde sériovo vyrábajú majitelia, ktorí majú vštepené, že ich pes má určite nejaký syndróm...
Tohle ještě jde, ale když se mě majitelé ptají, jestli náhodou nemá jejich pes vzteklinu...

Možno by mohlo byť zaujímavé do pripravovanej knihy dať aj kapitolu takýchto "perál"

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2009 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
janaA píše:
Do Českého chovu zatáhl syndrom zuřivosti zlatý kokršpaněl,proto se většinou toto postižení objevovalo u zlatých kokršpanělů,potažmo čených. Takže tohle opravdu není výmysl

Pridávam sa k tebe.U nás na sídlisku má jedna pani zlatého kokra,od ktorého je permanentne dokúsaná,keď ju vidím s ofačovanými rukami,ani sa nemusím pýtať,čo sa jej stalo.Odpoveď je stejná-napadol ma Deny.Napr.pes je pri nej,ona ho chcela pohladiť,a on sa jej zúrivo zakusol do ruky.Alebo jej liezol do postele,vykázala ho,nech ide dolu,a zas ju napadol.Hovorila,že má z neho strach,ale utratiť ho nechcela,tak ho dala vykastrovať.pes sa o niečo skludnil,ale nie úplne.Tieto zmeny v správaní sú neurologic.povodu,sú dedičné a pes ich nemože kontrolovať.Je to záchvat besnenia,na ktoré trpia jednofarebné kokry.Takto postihnuté psi niekedy dobre reagujú na protikrčové lieky.Ale najlepšia metoda je takéto psi nemnožiť.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2009 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 23:26
Příspěvky: 43
Bydliště: rybnice
před lety jsem měla černou fenku kokra a je pravda že jsem si kolkrát říkala zaplat bůh že je to holka kluci jsou víc nezvladatelný ale povedlo se mi ji natolik usměrnit že byla relativně klidná na lidi a děti byla miláček na ostatní psy si sice troufala ale nějak kupodivu ji to její vyskakování tolerovali ono to nikdy nebylo moc velký troufání a tak jsme měli vcelku klidný život jen se chuděra nedožila ani 7 let zemřela na rakovinu pro mě to byla a je pořád rána bolavá pro mě to byl jeden z nejlepších psů v mém životě chodila manželovi sama pro noviny -přes sídliště ! tenkrát ještě nejezdilo moc aut a všchni ji znali jak si to mastí s novinama v čumáčku...byla prostě úžasná v jejím roce života se mi narodila dcera a po příjezdu z porodnice jsemji položila na práh Besinka ji olízala celou pusinku /pediatři by se asi zhrozili / ale mojí dceru od té chvíle měla jako vlastní a to ji dokonce začalo tect i mléko a malou chtěla kojit ,naučila ji i chodit a podobně kdybych chtěla jednou kromě našich dobrmánků ještě jiného psa pak jedině kokra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2009 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jediný pes,který mě jako dítě dvakrát kousnul byl zlatý kokr.byla tam naprosto nezvládnutá výchova,byl to pes mého dědy. ten pes,pokud zalezl v kuchyni pod linku,tak pokud by tam někdo pro něj vlez,tak ho sežere.pěkná bestie to byla.jmenoval se Gaston.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2009 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Kokry sú veselé a kamarádske psy,ale keby som si nejakého chcela kúpiť,tak jedine s kontrolovaného chovu,aby sa vylúčil ten syndrom.Majitelka toho kúsavého mala pred ním tiež zlatého,a hovorila o ňom,že to bolo zlatíčko,a citujem-"ne jak tento hajzl".Pani práve obdivujem,je už z neho zrelá na blázinec,začala mať z toho migrény a je až neurotická,kedy na ňu ten pes vyletí,lebo to príde vždy nečakane.,a doma že chodí obalená v deke,aby ju nedokúsal.Najhoršie je,že sa ho začína báť,a to je ešte horšie pre ich vzťah.Ale utratenie kategoricky odmieta.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: ned 15. bře. 2009 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tak já znám zlaté kokry (bez PP) dva. Jeden je naštěstí vždy za plotem, ale zato na mě vydrží štěkat i hodinu v kuse, když např. na zahradě hrabu listí. Milé zvířátko. Další je totálně nevychovaná agresivní prudička. Kradla lidem na táboře fusekle, někam si je odnášela a když se jí to někdo pokusil sebrat, dostala hysterák a jelo se na chirurgii.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. led. 2011 11:54
Příspěvky: 1
Bydliště: Opava
Zdravím Vás,

mám také anglického kokršpaněla. Nyní mu je rok. Cirka od 7. měsíce začal být dost agresivní co se týče jídla - jakmile něco venku našel a chtěl jsem mu to vzít začal to bránit a vůbec mu nevadí mě pokousat - což také udělal již několikráte. Nevím co jej přimělo k tomu aby se takhle začal chovat, zvlášť ke mě. Přitom povel nesmíš a fuj používáme a reaguje na něj. Ale jakmile se zmocní jídla či nějaké té věci tak je zle.
Jediné jídlo u kterého není tak agresivní jsou granule. Ty jsem mu od mala dával nejdříve z ruky, pak do misky. Mohu mu dát jídlo do misky, tu mu kdykoliv během jídla vzít a je stále v klidu.
Toto chování nechci svádět na nějaké syndrom či dědičnost, je mi jasné, že jsem někde udělal chybu, jen nevím kde a mrzí mě to.
Proto jsem se rozhodl obrátit na toto forum s prosbou o pomoc.

Děkuji za odpovědi a rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 12:47 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
My jsme měli černého kokříka, kluka, kterého jsme si vzali asi ve třech letech po paní co zemřela, byl hrozně zanedbaný, na první pohled nebylo snad ani poznat, že to je pes, klíšťata z něj padaly velké jako hrozny. První cesta s ním byla hnedka na chalupu, kde musely všechny chlupy dolů na nejkratší možnou délku a následovala pořádná koupel. I přes to, že nás vůbec neznal a hned jsme ho tak trápili byl nejhodnější pes na světě, nikdy jsem ho neslyšela vrčet ani nic podobného. Dali jsme ho dědečkovi na baráček a byli to nejlepší parťáci. Jediný problém, který s ním byl, tak že se strašně bál bouřky to potom ničil dveře a všechno co mu stálo v cestě. Ale úplně stačilo, když s ním někdo byl a bylo všechno v pohodě.
Jinak osobní zkušenost z agresivním kokrem nemám ani v okolí žádného neznám, ale z vyprávění o pár vím a všichni mají zlatou barvu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Tak já měla taky kokra, černého. Byl zlatíčko. Sice občas, když se mu něco nelíbilo, tak brulal, ale vždycky jsem mu řekla, aby se ne.....l a tím to skončilo. Lidi miloval a malé pejsky taky. Někdy vrčel na velké psy, kolem fenek tancoval kankán. Nebyl žádný posera, nebál se bouřky, klidně u ní na verandě spal. Na Silvestra s námi vítal nový rok na balkoně. Dožil se 11 let. Za poslední rok měl skoro 200 epileptických záchvatů, vždycky jsem ho držela, aby si neublížil a nikdy mě nekousl. Hrál si se zlatým kokrem a černou kokřicí z vedlejšího domu, oba hodní. Moje střihačka psů má 4 kokry, všichni jsou v pohodě. Osobně neznám žádné agresivní kokry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 14:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
desos píše:
Ještě nějaké rady a nápady? : )


Áno. V okolitých témach je ich veľa. Nie si v tej správnej téme.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kokrspanel-skusenosti
PříspěvekNapsal: pon 31. led. 2011 18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
desos píše:
Takže mi nezbude nic jiného než se tím zahlceným forem prokousat skrz naskrz. Navíc jsem ani nezaložil nový thread ale dotázal se přímo ve vlákně týkajícího se kokrů.
Za mne - ze všech dostupných internetových psích poraden a fór, tohle je jednoznačně nejmíň zapráskané nesmyslama a opravdu v každém vlákně jsou hodnotný informace k věci. Jo a těch vláken je tu hodně, to je fakt. Protože se každej na všechno ptá znova a znova, aniž by pohledal :wink: Zkus hledat pojmy jako zákazové povely, vrčení, agresivita atd..

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!