Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 18:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vidím, že tohle je na delší debatu. Zkuste si udělat čas a přijeďte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 10:13 
Naše malá histerka, má vodítko (jistíci, nebo jak to nazýváte) a přivoláni začíná zvládat a na lidi už taky nereaguje tak přihnaně. Včera jsme byli u mých rodiču, maji fenu NO asi 7letou. Ona snese každého psa. Jen jak jsme se přiblížili k plotu začala vyvádět, tak jsem ji přimačkla k zemi, jak jste mi radil, chvili to zabralo, ale jak jsme se dostali za plot, tak se to opakovalo. Tak jsem ji znovu přimačkla. Ona pak běžela očuchávat zahradu a feny NO si nevšímala, ale jakmile jsem ji zavolala a chtěla pohladit zase se do ni pustila. Mám si feny NO raději nevšímat, nebo naopak?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 18:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Maffi píše:
...Mám si feny NO raději nevšímat, nebo naopak?
Hladil bych si jí už jen proto, že to té druhé vadí. Ovšem je zapotřebí zabezpečit, aby se té NO ani nedotkla.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 21:42 
Dobrý den. Máme 13-ti měsíční fenku Yorka a poslední 3 měsíce řešíme problém s agresivním štěkáním na jakékoliv příchozí i na pouhé zazvonění. Po přečtení podobných příspěvků jsme nasadili kožený řemínek s courákem, ale Eimi jde proti němu s takovou vervou, že se až dusí. Připadá mi drsné s ní cukat, ale asi nám nezbyde nic jiného, jelikož stěká čím dál tím víc. Jinak je v pohodě. Absolvovali jsme s ní výcvik a základní povely zvládá.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 10:48 
Dobrý den! Naše fenka courák už má, ale stějně když s ní jdu venku tak na psi štěká a když někdo přijde tak taky... ale zato ted více poslouchá na přivolání... a cukání taky zabralo, ale musí ten pes zpátky fakt leťet, není to sice pěkný pohled, ale naše fenka si to uvědomila a teď chodí celkem v klidu, začali jsme s tím nedávno, tak nemůžu očekáva zázraky hned..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 12:57 
Díky za povzbuzení. Taky teprve začínáme a věřím, že výsledky se dostaví. Venku nám štěká na kolemjdoucí jen někdy a absolutně nechápu podle jakého klíče. Řekl bych, že je to spíše u domu, ale není to pravidlem. Někdy mám dojem, že štěká spíše ze strachu. Ještě nikdy nekousla.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jde o to dané cuknutí doprovázet taky patřiným komentářem- jako ejstli se nezbláznila že tak jančí a jeslti by se třeba enchtěla uklidnit? trošku ironicky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 23:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
ajka píše:
jde o to dané cuknutí doprovázet taky patřiným komentářem- jako ejstli se nezbláznila že tak jančí a jeslti by se třeba enchtěla uklidnit? trošku ironicky

Jen pro doplneni - vubec nejdo o to, CO se ji rekne, ale JAK se to rekne. Aby z tonu, intonace vycitila klid, nadhled a to, ze se opravdu vubec nic zavaznyho nedeje. Ten vysmesnej a arogantni ton, o kterym se tu tak casto pise fakt v techhle pripadech funguje daleko lip nez uklidnovani nebo naopak okrikovani.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 06:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Masnak píše:
Dobrý den. Máme 13-ti měsíční fenku Yorka a poslední 3 měsíce řešíme problém s agresivním štěkáním na jakékoliv příchozí i na pouhé zazvonění. Po přečtení podobných příspěvků jsme nasadili kožený řemínek s courákem, ale Eimi jde proti němu s takovou vervou, že se až dusí. Připadá mi drsné s ní cukat, ale asi nám nezbyde nic jiného, jelikož stěká čím dál tím víc. Jinak je v pohodě. Absolvovali jsme s ní výcvik a základní povely zvládá.


Doma bych to řešila trošku jinak, než venku. Píšeš, že zvládá povely. Nech jí tu couračku, ale nejdřív dej povel na přivolání, když někdo zazvoní. Pak si ho vynuť tou couračkou. Nemůžeš jí ale přece nechat, aby se dusila, když by to vodítko mělo zůstat prověšené. Necukej tehdy, kdy ona ho napne, ale těsně před tím, než ho napne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 12:56 
Jasně, že ji nenechám dusit. Párkrát už jsme s ní cukli a bylo vidět, jak je z toho vyjevená. Při povelu " ke mě " přijde, slabě poštěkává a vrčí, ovšem je to o dost lepší. Vidím to velice nadějně.
Mirek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: občasná agresivita
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 23:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Hledam procitam ale nejak se nedohledavam, jestli jsem to nekde prehlidla, dejte mi prosim vedet.
Salva nam zacina stekat na lidi. Obcas nejaky clovek venku, obcas stekne i na lidi u baraku nebo v nem. To s tim barakem chapu, zacina si asi myslet, ze cely panelak je jeji :wink: Jde mi o to, ze se tu pohybuje spousta spatnych a zlych lidi, takze je pro mne lepsi, kdyz jim da najevo, ze je "nebezpecna", ale na druhou stranu nechci, aby "vyjizdela" na kazdeho. Takze otazka zni, jak se v danych situacich chovat? Se stekanim zacala tak pred 14 dni, takze pokud je to jeste v "plenkach" nerada bych neco pokazila.
Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: občasná agresivita
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 08:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Takhle na dálku se špatně vymýšlí konkrétní postup, protože na každého psa platí něco trochu jiného, ale pokusím se jeden příklad uvést.
Pokud mi pes takto štěká, vezmu ho jemně pod bradou, aby se na mně podíval, případně mu lehce podržím mordu, aby nemohl štěkat a pošeptám mu blízko hlavy, aby stichl. Je jedno, co se mu řekne, ale duležité je neokřikovat, aby v tom byla znát ta názornost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: občasná agresivita
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 14:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Anie píše:
...Nebude mit pak v hlave gulas kdyz ho nekdy stekat necham a nekdy ne?
Pokud budeš důsledná, brzy se v tom zorientuje a začne sledovat chování lidí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivna fenka
PříspěvekNapsal: ned 21. čer. 2009 18:03 
Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu, pretoze si uz neviem pomoct so svojou fenkou. Je to krizenec, ma 13 mesiacov a v 6-tich mesiacoch (pred prvym haranim) bola sterilizovana. Dostala sa k nam, ked mala tri ci styri mesiace a dlhsi cas zila najprv vonku, pri dome. Jedine psy, s ktorymi vtedy prichadzala do kontaktu, bol nas rovnako stary maly bradac a labrador od susedov. Ked si navykla na voditko, zacala som ju bravat na prechadzky medzi ludi a ine psy, aby sa socializovala. Zo zaciatku sa bala nielen psov (prejavovalo sa to vrcanim a cvakanim), ale aj aut, bicyklov (uskocenie a nasledne vybehnutie za bicyklom ci autom) a ludi (skrcenie sa pred rukou). Postupne sa strach podarilo odburat (aspon som si to myslela). Na psy prestala vrcat, javi o nich zaujem a s niektorymi sa aj zahra. Jej spravanie sa vsak meni, ked je na prechadzke v spolocnosti nasho druheho psa. Na ine psy neskutocne vrci (aj tie, s ktorymi sa kamaratila), trha sa, je neovladatelna, vobec ma nevnima. Skusala som ju uz upokojovat i karhat, ale nic nezaberalo. Rovnako si dovoluje na ludi prechadzajucich okolo. Nielen na tych v tesnej blizkosti, ale aj tych vo vacsej vzdialenosti, za ktorymi sa snazi rozbehnut. Keby nebola na voditku, nemala by zabrany chnapnut za lytko, ako som sa uz raz presvedcila.
---zlúčenie príspevkov---
Teraz sa vsak takto sprava uz aj ked je vonku sama, bez nasho druheho psa, rozbehne sa za cudzim clovekom a vrci mu okolo noh. Na fenku, s ktorou sa predtym hrala, nepriatelsky stekala a kusala ju do zadnej nohy. Prekvapilo ma jej spravanie,neviem, ci jej agresivita este pochadza zo strachu alebo uz prameni z niecoho ineho. Nechcem, aby som ju vsade musela z obav pred uhryznutim vodit na voditku, no neviem, ako mam teraz pokracovat co vychove a kde nastali chyby :( Ci za to moze sterilizacia v tak mladom veku alebo to, ze ma az nezdravy vztah s nasim druhym psom (su na seba vcelku naviazany) alebo.. (Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok, hladala som najprv v temach o agresivite i ostatnych nieco, co by mi pomohlo najst riesenie, ale mam pocit, ze by som potrebovala radu priamo pre nas :( Vopred dakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 22. čer. 2009 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
ma 13 mesiacov a v 6-tich mesiacoch (pred prvym haranim) bola sterilizovana.

Proč byla kastrovaná, byla nemocná? Proč před prvním háráním? Tím jste jí znemožnili dozrát, dospět.

Citace:
Dostala sa k nam, ked mala tri ci styri mesiace a dlhsi cas zila najprv vonku, pri dome. Jedine psy, s ktorymi vtedy prichadzala do kontaktu, bol nas rovnako stary maly bradac a labrador od susedov.

Odpovídáš si sama - nedostatečná socializace na cokoli včetně psů.

Citace:
Na ine psy neskutocne vrci (aj tie, s ktorymi sa kamaratila), trha sa, je neovladatelna, vobec ma nevnima. Skusala som ju uz upokojovat i karhat, ale nic nezaberalo.

Chlácholení je hrubá chyba, kárání za strach je stejná chyba. Měla bys její strach odstranit, naučit jí, že se není čeho bát a tím pádem ani na co vyjíždět.

Citace:
a kde nastali chyby


Pravděpodobně (pokud nebyla ze zdravotních důvodů) zbytečná kastrace, nedostatečná socializace, nevhodný přístup, asi nevhodný vzor ve vašem druhém psovi. Objednejte se na Vlčárry, tohle na dálku nevyřešít nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 22. čer. 2009 20:55 
Essi,
dakujem za reakciu. Sterilizovana nebola zo zdravotnych dovodov, ale preto, ze uz mame psa a toto bola (pre nas) jedina moznost, ako ich chovat spolu. Keby bolo rozhodnutie len na mne, nedoslo by k tomu a doteraz ma to mrzi. Ale uz s tym nic nenarobim.
Je mozne, ze aj napriek vsetkej mojej snahe je socializacia nedostatocna.
Nedavno sme sice bez problemov absolvovali vystavu psov (ako divaci) - teda nie vzdy sa sprava, ako som opisala v prvom prispevku, no objavuje sa to, myslim, coraz castejsie. A akoby ju pritomnost nasho psa, ci inych psov, ktorych uz pozna, posmelovala.
Neviem, nakolko je v blizkej buducnosti pre mna navsteva pana Desenskeho realna, preto som ziadala aspon o pisomnu pomoc


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 22. čer. 2009 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Je to na celkovou změnu přístupu, podle mého názoru, na určité způsoby seznamování s lidmi i psy, které by bylo dobré dodržet, jsou o atmosféře, gestech, o tom, jak si stoupnete, kam dáte ruce, jak se tváříte... a to je opravdu lepší 1* vidět než 10* číst na netu, opravdu.

Pročti si téma o přivolání, bázlivos, chození a netahání na vodítku. Tím bych začala - nikdy a za žádných okolností nebude napínat vodítko ani ona, ale ani vy... . Je to někdy u psovoda nevědomá reakce - vidíš psa, čekáš, že bude štěkat, přitáhneš = napneš vodítko, tím odstartuješ agresi. Opravdu je lepší přijet a vidět to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 11:52 
Essi, nieco mam uz nacitane, aj o (ne)tahani na voditku, o dolezitosti privolania.. takze som sa domnievala, ze to zvladnem sama. Ale asi to tak nebude. Pouvazujem nad navstevou. Dakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita vůči lidem i psem
PříspěvekNapsal: pon 06. črc. 2009 09:59 
Offline

Registrován: sob 03. led. 2009 22:41
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
chtěla bych požádat o radu. Moje prateta má 5let starého NO, ale nikdy ho necvicili. Teď k ní do bytu přibylo víc lidí a pes se chová velmi agresivně vůči dětem, nedávno tam hárala fenka labradora, kterou oplodnil, vyjíždí jen po lidském mase, jiné ho nezajímá a oni ho chcou utratit. Nechci se na to nečině koukat . Nechci, aby byl potrestán pes, za lidské chyby. Jak mu můžu pomoct? Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči lidem i psem
PříspěvekNapsal: pon 06. črc. 2009 22:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Presvedčiť rodičov, aby chyby prestali robiť, psa nemusia nutne nejak vážne cvičiť, stačia základy ovládateľnosti a hlavne zrozumiteľná výchova a komunikácia. Väčšinou ale ľudia nepripustia, že chyba je v nich, pretože náprava takého správania vyžaduje aktívny prístup, ktorý títo ľudia väčšinou nechcú obetovať a obviňujú radšej psa. Tým, ako to chcú riešiť, myslím svoj postoj vyjadrili, v prvom rade musia pripustiť, že existuje aj iné riešenie. Ale už aj také hľadanie nového majiteľa chce aktívny prístup a ten pes im za to nestojí.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: občasná agresivita ze strachu
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Tak se od vcerejska motam kolem problemu. Vcera v parku Salva cuhala, o kus dal pani vyklepavala z okna igelitku, Salva pri tom mela ocas mezi nohama, ale cuchala dal a nevsimala si toho. Od te doby skoro na kazdeho cloveka steka. Do ted to nikdy nedelala. (Teda obcas jako zahradnik, ktery ji chtel postrikat vodou, nebo zednici, kterym neco upadlo a lekla se. Taky lide s holema). Jenze od vcera steka na vsechny. Jeji postoj - Ocas vztyceny, obcas najezena, a postoje me pripadaji jako ze si chce hrat a dorazi. Dela to na lidi kteri jsou o kus dal, nebo kteri projdou...Kdyz ji chytim a mluvim na ni, nechce se na me za zadnou cenu podivat a porad steka. Delat to v parku, kde ji poustim navolno...Kdyz steka mluvim na ni klidnym, vysmesnym hlasem, jako co prdli, ze o nic nejde a nikdo ji nic nedela...ale ona me nevnima...Nejaka rada prosim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: občasná agresivita ze strachu
PříspěvekNapsal: čtv 09. črc. 2009 06:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže tě fenka nevnímá, když jí chceš ovlivnit sebevědomí, znamená to nedostatek důvěry a respektu. Je to způsobeno především tím, že nejsi přesvědčená o tom, co děláš a nedokážeš tak přesvědčit svou fenku, protože na zvednutí sebevědomí potřebuje cítit tvé sebevědomí, ne jen jakýsi pokus o inscenaci nějaké hry. Neustálým zkoušením bez vlastního přesvědčení a jisté dávky drzosti, se jen těžko chytíš. Naučit tě ovládat své postoje a pocity tě nikdo po netu nenaučíme. Zkus přijet na ten čundr, jak jsem ti psal.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní chování vůči cizím lidem i psům
PříspěvekNapsal: pon 28. pro. 2009 21:11 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 00:20
Příspěvky: 2
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Dobrý den.
Mám 2letého křížence, vlčáka s něčím ... (vypadá to na Pittbula). Jedná se o psa, ale v domácnosti s námi ještě žije též kříženec, fenky- jezevčice s ohařem. Jde o to, že před 1/2 rokem spolu měli štěnata a od té doby mám s psíkem opravdu nemilé problémy. Doma je miliónový, jak ke mne jako k paničce, tak i k návštěvám, za to venku je z něj agresivní pes. Vyjíždí mi, jak po lidech, tak i po psech, kde neřeší, zda je to fenka nebo pes a neřeší ani velikost. Jelikož nemáme 100% přivolání, naše venčení se bez košíku nebo haltiny a stopovačky zkrátka neobejde, mám totiž opravdu strach. Faktem je, že cvičák jsme nenavštívili.. jeho agresivní chování se projevuje tak, že se mi před cizím psíkem staví na zadní a výhrůžně štěká a kdybych jen trošku polevila, hned by se na něj vrhnul, což mě nutí k okamžitému opuštění místa, aby nedošlo k nějakému konfliktu. Toto samé se někdy vyskytuje i u cizích lidí, aníž by si ho kdokoli všímal. I přesto, že se snažím nedávat najevo svůj strach. Je to tím, že jsme v domácnosti samé ženy, tudíž má pocit, že nás má neustále hlídat a chránit? Nikdy před tím mi tohle nedělal, vždy si chtěl pouze jen hrát, ale teď je vše úplně jinak a já to chci za každou cenu vyřešit, i kdyby to mělo stát cokoli. Budu ráda za jakoukoli odpověď, abych se ji mohla chytit a začít to řešit, sama si opravdu nevím rady. Předem moc děkuji. Sládková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči cizím lidem i psům
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2009 06:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tím, že jste ho nechali nakrýt fenku, jste ho povýšili nejen na dospěláka, ale šéfa samce ve smečce. Je jen otázkou času, než se začne chovat podobně neurvale všude, tedy i doma. Dokud nebudete vládnout vy jemu, bude vládnout on vám. První, čím bych začal, je naučit ho fungovat na první povel bez kompromisů. Psa lze ovládat jedině povelem, nebo vodítkem. Pokud nic neumí, znamená to, že potřebujete mít psa pořád s vodítkem, tedy i doma, abyste ho mohli ovládat a učit fungovat na první, jediný povel. Venku bych psa učit, že mi nebude napínat vodítko ani na půl vteřiny. Vodítko je nástroj psovoda na psa a ne naopak. Pokud se mi nějaký pes opře do vodítka za účelem se mnou manipulovat, nenechám si to líbit a vysvětlím mu, že tudy cesta nevede. A kdyby se mi pes postavil na zadní, smetl bych ho jedním tahem zpátky na všechny čtyři a běda mu, kdyby mne při tom nevnímal...
Detaily tu rozepisovat nebudu, ty sděluji jen osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 31. pro. 2009 16:49 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 00:20
Příspěvky: 2
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Moc děkuji za odpověď a jen dodatek: doma vyšlapuje jako hodinky, poslouchá na slovo a vaší radu si beru k srdci a začnu se tím okamžitě řídit. S pozdravem Sládková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 4letá fena
PříspěvekNapsal: pát 26. bře. 2010 12:29 
Offline

Registrován: pát 26. bře. 2010 08:23
Příspěvky: 2
Bydliště: Lukavice
Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně naší feny. Bojí se a je nedůvěřivá k cizím lidem i dětem (i když ji nikdo cizí nikdy neublížil) a bojí se psů (nezáleží na tom, jestli jde o štěně nebo starého kmeta). Pokud je ale v prostředí, kde si je jistá, tak se chová jako suverénka. Má 4 roky a kupodivu se podařilo a má štěňata. Jenže se obáváme, že se může její chování po štěňatech ještě zhoršit. Jejímu chování určitě nevíce přispěla 1 věc - v necelých 3 měsících byla škaredě napadena psem. I když jsme podporovali, aby se setkávala s cizími psy a snažili se překonat její nedůvěřivost, tak její reakce jsou typu:stažený ocas, cenění zubů a když ani pak pes, který se chce seznámit (či štěňě) neodejde, tak po něm cvakne+štěkně a odběhne se staženým ocasem. Máme doma ještě psa (o rok a půl staršího) a stačilo aby se s ním neviděla třeba jen na 3 dny a tyto reakce se u ní projeví. A to je s ním od štěněte a nikdy ji neublížil (nepočítám šarvátky když dospívala a ujasňovali si postavení ve smečce). Když se takto začne projevovat, vždy ji okřikneme a případně vykážeme ze smečky. Jenže i po přijetí zpět, je to schopná udělat zase.---zlúčenie príspevkov---Co se týče lidí, tak od nich se drží dál, někdy je zaštěkává (pokud je v místě, kde si věří). U dětí se bojíme víc. Jednou viděla postižené dítě v MHD (jen ho viděla, jeho nepřirozené pohyby) a začala po něm vrčet a štěkat (měla cca 8měsíců). Od té doby už se nám stalo, že i na děti cenila zuby a dokonce vrčela na kočárek. Před nedávnem jsme si pořídili štěně (fenka). Pes ji přijal dobře, ale fena ne. Už nám 2x po ní vyjela (a to když, se šla malá seznámit a podruhé,když kolem ní jen prošla - to se stalo ještě než porodila). Navíc je děsně majetnická na manžela (i vůči mě - v mládí mi ničila věci, když jsme odešli společně pryč), takže když manžel drbe fenu, tak hrozí že napadne štěně, když se přiblíží. Mohl byste nám prosím poradit, jak tuto situaci řešit? (tuto situaci nejspíš budeme taky řešit, až budeme mít i lidský přírůstek do rodiny)
Děkuji (a omlouvám se, za tak dlouhý dotaz)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pát 26. bře. 2010 19:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázka je naozaj dlhá, v takýchto prípadoch je lepšie zavolať, číslo je v banneri na hornej lište poradne. Dovtedy odporúčam prečítať si staršie príspevky v tejto a okolitých témach o agresivite a strachu, kde sa píše aj to, že okrikovanie nič nevyrieši a že chovať na takejto fenke nie je vhodné.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: sob 27. bře. 2010 06:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Místo okřikování a vykazování ze smečky - promiň, ale trestat psa za jeho strach velmi tvrdým trestem považuju za naprostou hloupost - byste jí měli ukázat, že se nemá čeho bát a ukázat jí, jak se má chovat. Podle tvého příspěvku bude nutná ukázka a konzultace, zavolejte Rudovi co nejdřív. Než se pokazí i ta štěňata.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 05:59 
Offline

Registrován: pát 26. bře. 2010 08:23
Příspěvky: 2
Bydliště: Lukavice
Pokoušíme se je na sebe zvykat. Dáme je k sobě, drbeme je a mluvíme na ně, že je vše ok. Bohužel jakmile ji začne malá očuchávat, tak to vydrží jen chvíli a už jí cuká pysky a případně začne ještě vrčet. V lepším případě se sebere a jde pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 06:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Asi jí teda necháváte očuchávat moc dlouho, pro začátek bych tu dobu zkrátila. A konzultaci si domluvte co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 08:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle po netu skutečně nevyřešíte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadání ostatních psů
PříspěvekNapsal: čtv 01. dub. 2010 14:09 
Offline

Registrován: úte 30. bře. 2010 22:35
Příspěvky: 1
Bydliště: Vodňany
Dobrý den, můj přítel ma 4 letou fenku Bulmastifa. Nesnáší všechny psi okolo, hned je napadá a je nezvladatelná. Svého pána miluje, je žárlivá i na ostatní lidi a dává to najevo svým chováním. Povely moc nevnímá, jen když se jí chce, ale to je samozřejmě výchovou. Potřebovali bychom poradit co s ní, nebo nejlépe za Vámi zajet kdyby to šlo. Jsem Vám vděčná za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese vůči psům
PříspěvekNapsal: čtv 01. dub. 2010 15:03 
Offline

Registrován: sob 16. led. 2010 18:08
Příspěvky: 1
Bydliště: Zlín
Dobrý den, mám dvouletého psa rhodézského ridgebacka. Od mala si hrál s fenami, se psy málokdy. Posledních pár měsíců začal být agresivní na ostatní psy (na feny ne). Jednou jsme potkali psa, s kterým si tak 2x jak byl štěně hrál. Tak jsme k němu přišli. Můj pes strnule stál, skoro se ani nepohl, ocas nahoru, druhý pes klidně stál, hýbal ocasem, já jsem na něj mluvila klidným hlasem a usmívala se, ale po očichání psa začal vrčet a štěkat a jít mu dokonce po krku. Od té doby ho ke psům nevodím. Když kolem nás nějaký pes projde tak řeknu jdeme a jde.. Někdy když je až moc blízko tak začne na něj štěkat... Používáme halti ohlávku, na vodítku netahá jde u nohy. Ale, když je pes moc blízko tak se snaží jít rychleji, za ním. Já cuknu s vodítkem, chvíli jde tak jak má ale pořád se to opakuje dokud není pes od něho dál..
Další věc, už od mala je velice bázlivý, hlavně na muže je agresivní. Když k nám přijde nějaká žena tak je v pohodě. Ale pokud nějaký muž tak se schová pod stůl, bojí se, vrčí a je agresivní. To jsem ho měla na zahradě, tak jsem ho uvázala ven... Akorát od mého otce se nechá pohladit, hraje si s ním.. Bojí se venku hlasitých zvuků, když někde něco uslyší tak si sedne a prostě nechce tou cestou jít. Ja se mu směju, chvíli čekáme a trvám na tom že tou cestou půjdeme, ale jde tím stylem že má ocas stažený a jde tak rychle jak jen může aby to měl co nejrychleji za sebou.

Omlouvám se, je to trochu delší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 01. dub. 2010 19:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
žandílek všetko je to výchovou. Informácií v tejto sekcii poradni v starších príspevkoch je dosť. Je však otázkou, či chce problém riešiť aj priateľ.

Marittanaučiť sa komunikovať so psami bez psov je dosť nemožné, o to skôr pre psa, ktorého majiteľ neovláda. Tiež platí, že v predošlých príspevkoch je veľa informácií aj pre tento prípad.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 01. dub. 2010 19:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: už nevím jak dál...
PříspěvekNapsal: ned 11. dub. 2010 22:07 
Offline

Registrován: ned 04. dub. 2010 08:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Mirotice u Písku
Dobrý den.Budu se snažit ve zkratce popsat náš problém.Máme ročního pejska cane corso a někde jsem ve výchově udělala děsnou chybu,která se nám teď vrací jako bumerang.Kolem baráku,na zahradě,v baráku je pesan jako plyšák.Podřizuje se,lehne k nohám,odhaluje bříško,olizuje si koutky,"vyždíbává mi blechy",děti si ho mazlí,koho pustím dovnitř k tomu se chová v pohodě,ale procházky s ním jsou pro nás oba jeden velký stres.Utočí na psy(i feny),kola,auta.Jeho váha se blíží k 50 kg,tudíž je pro mě nadlidské ho udržet.Povely neslyší,když mu hlavu otočím na mě a koukám se mu do očí tak puberták opovrženě odvrátí hlavu a dává mi drsně najevo že mě má tam,odkuď vyměšujeme střevní zbytky.Minule se nám u vrat objevil vlčák a náš pes hlavou vyrazil 3 plaňky,jen aby se k němu dostal.Zatahala jsem ho za ocas,ohnal se po mě,svou ohromnou tlamu zastavil milimetr u mého předloktí.Nekousl mě,došlo mu že chce kousat na zlé straně. za neposlechnutí povelu a za jeho opovržení vůči mě,jsem byla nucena ho degradovat na poslední stupínek v naší smečce.Víte co udělal mladej?Sedl si vedle baráku na samotku a seděl tam až do tmy než jsem si ho zavolala.Ted nosí stopovačku,pořád nemá všechny výhody,ale agrese přetrvává.Děkuji za odpověď.Edita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 08:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vyřešeno po telefonu. Domluvena návštěva.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 10. kvě. 2010 14:36 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Občas bývá moje fena agresivní, ne vždy, ne na každého psa nebo člověka, je nevyzpytatelná. Plánuji s kamarádkou, že za Vámi přijedeme o naší dovolené na víkend, někdy v červenci, pokud to půjde, samozřejmě po předešlé domluvě. Ale do té doby nechci nadělat větší paseku. Jde o to, že když by tedy mohla vystartovat, zavolám ji k sobě a upoutám pozornost i případně na pamlsek, který dostane, jen pokud míjení se proběhne v klidu. Přesto někdy vystartuje, to potom nic nedostane a škubnu vodítkem k sobě aby mi seděla u nohy. To je vlastně jediný trest. Asi nedostačující. Moje kamarádka říká, že má fena má radost, když mne vytočí, proto to pořád zkouší. Já nevím, myslím, že to prostě zkouší, je dost dominantní (ocas pořád jak anténu), myslí si o sobě, je rozmazlovaná... Moje kamarádka mi radí, že když se na ní budu opravdu zlobit, když něco vyvede, mám na ní zavrčet a vycenit zuby. Zkoušela jsem to. Výsledek byl takový, se dostavila reakce taková, že mi začala šíleně olizovat obličej a nebyla k zastavení. Nechávám ji samozřejmě mne olízat k její libosti, v tomto případě si však nejsem jistá, zda mne opravdu pochopila, že to byl trest, má grimasa a zuby a že jsem byla naštvaná a ona se lísá, nebo že to hraje (je to pěkně vyčůraná fenečka), protože ví, že mám olizování ráda a vždycky se směju a nahlas, prostě se z toho raduju. Chtěla bych znát názory ostatních chovatelů.

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 10. kvě. 2010 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Simono, pročetla sis téma než jsi svůj příspěvek vložila? Řekla bych, že názorů ostatních by ses tam určitě dobrala. V kostce: psa musíš nejdřív NAUČIT, jak se má k ostatním chovat a né povalovat na záda nebo škubat vodítkem. Ani odvádění pozornosti problém nevyřeší, protože pejskovi nenapoví, jak se tedy vlastně chovat. Trestáním psa nic nenaučíš. Představ si, že tě někdo "učí" jíst příborem tak, že ti nic neukáže, neřekne, ale při každé chybě tě seřve.
Seznamování s asociální vlčandou považuju z tvé strany za nesmysl. Nemyslím, že se musí kamarádit každý s každým. Taky by sis chtěla potřást rukou s našponovaným sériovým vrahem??

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: pon 10. kvě. 2010 22:13 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Zito, díky za názor, ale právě v tom jak naučit je problém. Bydlím na sídlišti, chodíme s pejsky je nás jen pár kamarádek a s těmi si moje Ája hraje. Snažím se s ní chodit všude, jak to jen jde, i do práce, všude kde to zná není problém. Dávám Ti za pravdu, samozřejmě. Ale víš, jací jsou majitelé jiných psů...Pokud jsi ze sídliště, jako já, tak víš. Většinou už z dálky, když vidí jiného psa, jdou od nás dál (myšleno všeobecně), nemají potřebu se seznamovat, na cvičák chodit nechci, nemají tu dobrou pověst a agility to také není to pravé.Pes umí šaškovat, ale přiběhnout na zavolání se nenaučí a lecjakým kouskům nežádoucím se přiučí. Majitelé tedy jdou jinam, často se osmělím a vnucuju aby se naši pejsi aspoň očuchali, většinou ok, dost často taky hned berou malé pejsky do náruče, na to Ája nereaguje nijak. A to je právě to proč píšu, trestat ji nechci, to není novinka a co tedy mám dělat... Nový pes a člověk, který se pokouší o kontakt je problém. Jen trpělivost a beze strachu by stačila aby Ája pochopila, že se nic neděje, ale takových, kteří právě tohle pochopí je málo. Dost se taky stává, že Ája by chtěla seznámení, ale opatrně, nejdřív očichat, ale příchozí pes se prostě na Áju rozeběhne (i když v dobrém) a to ona prostě nemá ráda takové hr fr. No už jsem tu přečetla co šlo. A tohle není ta správná rada, máme odzkoušeno vše o čem jsi psala a v podstatě ji netrestám. Jen chci vydržet do doby než budu moci jet za panem Desenským s kamarádkou a bez újmy.

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nechápu, kam zmizely tvé další 2 příspěvky???
S přivoláním vám skutečně žádný cvičák nepomůže, to si budeš muset vybudovat sama. Je tu o tom i výstižný a pochopitelný článek. Dál si zkus najít "prověšené vodítko" - a potom zařídit, aby bylo skutečně pořád prověšené. To ti pomůže nenadělat další paseku, než se dostanete na Vlčáry. Můžeš pohledat třeba taky na "dominanci" a "rozmazlenost".
Docela věřím, že tam u vás na severu není snadný shánět psovi stále nový kamarády a držím palce, ať to vyjíždění brzy vyřešíte :yawinkle:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 12:02 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Ahoj Zito, taky jsem se divila, kam zmizely mé dva příspěvky...já to na svědomí nemám. Já nemám problém s přivoláním, Ája je poslušná.Mám problém se startováním na cizí psy (ne všechny) a nedůvěrou k cizím lidem. To vždy jen chvilku než pozná, že nic nehrozí. Přivolání je naprosto ok, jen bych chtěla kolem těch určitých psů projít v klidu a to zvláště pak u té feny, pokud ji vidí dřív Ája než já, nejde.

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 12:08 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Ještě k prověšenému vodítku, Ája mne na vodítku netahá:-). Tahá mého syna. Ten mi výchovu dost kazí, ale já jsem její panička, takže ona ví jaká má být, když se mnou. Může běhat i navolno, ale musím být pořád ve střehu aby nešla zvláště ta zlá fena...Ája umí chodit na vodítku i na stopovačce. To byly první věci, které jsem ji naučila, přivolání a chození na vodítku a u nohy. Jen ta fena kdyby nebyla:-) ...

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a jde na prověšeném vodítku i když potkáváte tu fenu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
simona39 píše:
Přivolání je naprosto ok, jen bych chtěla kolem těch určitých psů projít v klidu a to zvláště pak u té feny, pokud ji vidí dřív Ája než já, nejde.

simona39 píše:
Ája umí chodit na vodítku i na stopovačce. To byly první věci, které jsem ji naučila, přivolání a chození na vodítku a u nohy.

Nechápu. Popiš, proč to nejde.
Pokud má Ája přivolání i chůzi na vodítku bez problému, tak ji při setkání s fenou prostě přivoláš a dáš na vodítko (k noze), ne? Nebo alespoň tak to dělám já se svojí čubou, když potkáme na ulici fenku, kterou Elí nesnáší.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 11. kvě. 2010 17:16 
Offline

Registrován: stř 03. zář. 2008 07:14
Příspěvky: 26
Bydliště: Česká lípa
Když potkáváme tu fenu, strašně se snaží i s prověšeným vodítkem, fixuju ji na sebe, ale její hlava se chce pořád točit směrem k té feně (nebo občas jinému zdroji vzruchu), taky se naježí, takže i když de vedle mne, kouká na mne, naježí se, furt má fenu v merku a když ta fena začne na ni štěkat nebo udělá hubu - nakrčí nos, Ája nezvládá a vystartuje,takže v tu chvilku se stopovačkou uteče, případně když je na vodítku škrtí se, je jak ježek, štěká a vrčí, případně se rozeběhne naproti feně, ale jen do půl cesty, na přivolání přiběhne zpět a sedne si ke mně. Chci projít v klidu, chci aby to ignorovala, něco prostě není dotaženo v mém vedení do konce. Nechci tyhle kina. Trvá to jen chvilku. Ája se zas uklidní a vnímá jen mne nebo kámoše. Často reakci spustí i kámoška fena, když začne štěkat na tu fenu, když nás je víc a Ája se prostě přidá... Dnes jsme potkali více psů i lidí, které nezná a vše ok. Jen kdyby šla ta nenáviděná fena...

_________________
Tady je moje Ája http://fotoalba.cz/simca39


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní chování nejspíše ze strachu? 1
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 14:53 
Offline

Registrován: pát 21. kvě. 2010 09:07
Příspěvky: 1
Bydliště: Botanická
Dobrý den pane Desenský, dnes jsem Vám již kvůli tomuto problému volala, (ohlávku už mám objednanou) přesto raději objasním celou naši situaci s novým pejskem, jelikož problém bude možná hlubší. Před pár dny jsme se ujali devítiměsíční fenky Cane Corso od lidí, kteří se už o ní nemohly ze závažných důvodů nadále starat. Fenka vyrůstala s velmi dominantní starou boxerkou. Devítiměsíční Fenka se venku na psi ukazuje jako velmi agresivní, je vidět že je venku velmi vyplašená (není zvyklá na město a je vidět že ani na ostatní psi) vypadá to že není socializovaná, a jeví se nám to jako velmi zanedbaná výchova od prvních majitelů. Byli jsme u kynologa na poradě, ale vůbec nám neporadil. Fenka vrčí dokonce i po některých cizích lidech. Mám pocit že když ji pokáráme tak si další kontakt se psi bude vždy spojovat se stresem.
---zlúčenie príspevkov---
Pejsek chodí krásně u nohy, netahá, ale bohužel ve městě je spousty pejsků na volno, kteří jsou zvědaví, a v takovém případě fenka reaguje agresí, i přesto že sedí poslušně u nohy. Myslíme si že to chce čas aby si fenka zvykla nejen na nové prostředí ale hlavně i na nás, jelikož má velmi malé sebevědomí, a dost se bojí, možná proto startuje? Bojím se že na začátku uděláme chybu která se pak bude těžko odstraňovat. Naše fenka labradora, která nám bohužel nedávno zemřela, byla velmi vychovaný a vycvičený pes. Ale s agresivitou u psa vůbec nemáme zkušenosti, stejně tak ani s bázlivostí. Bojíme se že může být tento problém pro nás neodstranitelný a abychom neudělali ještě horší chybu než předchozí majitelé.proto bychom se Vás chtěli zeptatat pokud se situace nezlepší, zda bychom mohli za Vámi přijet příští sobotu nebo neděli, na individuální poradu aby jste se podíval na fenečku v čem je problém, a zda s tím můžeme něco dělat, případně jak? Přijeli bychom hned ale máme malé mimčo , manžel práci a jsme z Brna, navíc vím, že toho máte mnoho. Byli bychom Vám moc vděční, protože jsme z toho velmi nešťastní, zatím nemůžeme najít pomoc ani řešení, nezdá se nám totiž, že by se situace po několika dny lepšila ať zkoušíme různé metody. Děkuji moc za odpověď a Váš čas. Vaše velká obdivovatelka. MgA. Kristýna Tůmová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 17:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Kiki nestrácala by som čas a rovno by som zavolala, kedy môžem prísť. Dohadovať sa o tomto cez poradňu dosť dobre nejde.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 21:27 
Offline

Registrován: sob 05. čer. 2010 21:21
Příspěvky: 1
Bydliště: Cítoliby
Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu s naším pětiletým malým kníračem Timem.Do 1 roku věku to byl bezproblémový inteligentní pejsek, přibližně v roce s ním ale postupně začaly problémy.Ač do té doby v pohodě snášel návštěvy a obecně lidi i zvířata okolo sebe, najednou začal tím, že příchozí kamarádku chytil za nohavici.Po nějaké době kousl do nohy neteř, která v našem bytě prostě jen přešla místnost.Pak už na všechny návštěvy vrčel a přestal snášet i tchýniny psy, s nimiž do té doby klidně běhal po zahradě. Nemůžeme je nechat pohromadě, pokud to uděláme, Tim se na ně hned při příchodu vrhne a pere se. Nedávno chytil za nohavici mého otce, protože na zahradě chtěl vejít do garáže.Před 3 lety se nám narodil syn. Pes sice jeho přítomnost v bytě akceptuje, problém nastane, když má Tim pocit, že ho syn zažene do "slepé uličky".To se stalo bohužel minulý týden a pes syna kousnul do nohy.Jediní, vůči komu pes není agresivní, jsem já s manželem.Ještě doplním, že když začaly problémy v jednom roce psa, kontaktovali jsme chovatelku, od níž jsme si psa vzali, a ta přiznala, že jeho matka je úplně stejná.Nerada bych dělala nějaké závěry typu pes je rozmazlený, má pocit, že je "nad námi", atd., nejsem odborník.Předpokládám, že jsme si současný stav věci zavinili sami, ale nedokážu odhadnout, čím přesně jsme to udělali, a hlavně: jak z toho ven.Prosím proto o radu, pokud si myslíte, že je nutná osobní návštěva u Vás, rádi Vás navštívíme.Předem děkuji za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči psům a lidem
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 22:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tel.č. je v banneru

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!