Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Význa ke hře nebo agresivita?
PříspěvekNapsal: úte 08. kvě. 2007 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. kvě. 2007 11:57
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústecký kraj
Nevím, zda se tento dotaz nehodí spíše do sekce "štěňátka", ale zeptám se tady, snad mi někdo poradí :pray . Naše fenka - 7 měsíců si vždycky jakoby předníma nahoma lehne a vystčí zadeček (výzva ke hře) a začne útočit na naše ruce, nereaguje na fuj! [-X a zdá se, že jí to velice baví, líta kolem mě jako šílená. Ale nás to nebaví a hlavně to bolí :( Poraďte prosím, co s tím, jaké máte např. zkušenosti s jemným kousnutím psa za krk a zavrčením (po psím způsobu) nebo může se používat jemné plácnutí přes čumáček nebo chycení čumáčku (není to už moc?)? Nám nezabírá nic, jen vstát a dát ruce z dosahu. Také mi někdy mezitím líže obličej a pak, když jí řeknu hodná a pohladím, většinou začne znova hryzat. Je to naše temperamentní teriérka :heart:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. kvě. 2007 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkuste převést kousaní z rukou na hračku je tu dost takovýchto dotazu zkuste pohledat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. kvě. 2007 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
je to ciste hra. prevedte ji na kus hadru nebo neco podobnyho, netrestejte ji nepochopi za co ji trestate

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 07:25 
Offline

Registrován: čtv 28. zář. 2006 11:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Klimkovice
Je to opravdu jenom hra, náš Mates to dělá do dneška, jenom mu nedávejte hadry. Já jsem Matesovi také dávala staré hadry a on mi potom začal ze šňůry sundávat pověšené vyprané prádlo. Hadr jako hadr. Raději klocek, balónek prostě hračku. Hlavně netrestat. Ono také pomůže, pokud už je to nepříjemné přehlížet a nevšímast si psa. Ono ho to přestane bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. kvě. 2007 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Povely jako fuj a nesmíš pes často nepochopí, mnohem lepší je psovi říct co má dělat, než mu řikat co dělat nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. kvě. 2007 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. kvě. 2007 11:57
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústecký kraj
Pokouším se všemožně, ale nic z toho nepomáhá, jen vstát a dát ruce z dosahu, a to mi nepřijde moc výchovné, hračka občas zabere. Snad to chce čas. Také jsem začla více studovat starší příspěvky a uvádím výňatek z textu p. Desenského (snad se nezlobí :? )
"Stupnice trestů začíná zvýšením hlasu při vyslovení jména psa, pokračuje ostrým povelem, který pes musí striktně splnit, pokračuje paralýzou pohybu hlavy nebo celého těla, ovšem ne na zádech, ale na všech čtyřech s očním kontaktem a zbytek už používat nemusím. Musel by to být pes totálně arogantní nervák, abych musel použít silnější trest".

Tak nyní zkouším držet Elišku ve stoje a koukat do očí a snad to bude po čase fungovat :pray Ve stoje psa se mi to moc nedaří, nevím, jakým způsobem jí mám držet hlavu, aby mě nekousala, mám malé plemeno a když Eliška, 5 kg - fenka JRT zakloní hlavu, mám její zuby zakouslé v ruce, kterou mám na jejím krku. [/color]
[color=green]Ještě 1x díky všem za radu a jdu studovat další příspěvky a taky díky za tyto stránky =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. kvě. 2007 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Experimentovat s tresty se moc nevyplácí. Já jsem Feli naučila povel "chyť ho" (spíš než povel je to u nás zahájení hry). Po tomto povelu vezme do huby nejbližší hračku a začneme si hrát. Naučit se to dá snadno a většina psů miluje hru na honěnou a když jí tuto hru nabídnete, tak zapomene na nějaký kousání do rukou. Další možnost je naučit jí odeslání na místo a když si nebudete s ní chtít hrát, tak jí jednoduše pošlete pryč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 20:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. kvě. 2007 11:57
Příspěvky: 6
Bydliště: Ústecký kraj
Jinak už je to ok, byl to pravděpodobně jen nějaký štěněcí projev. Časem to přestala dělat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2008 22:56 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
miri píše:
Jinak už je to ok, byl to pravděpodobně jen nějaký štěněcí projev. Časem to přestala dělat :wink:


stejně by mě zajímalo jak si na to přišel :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2008 12:33 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Nevšimla som si túto tému skôr...
Ja som to u šteňaťa riešila prenikavým "au" - prosto som "akože" vykríkla od bolesti, keď si neuvedomil silu svojho zákusu. Okamžite zmiernil silu zákusu - ale ešte dodnes deň - a to už má šesť rokov - ma takto vyzve na hru a JEMNE kúše ruky

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2008 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 19:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Šternberk
No náš Rufínek je při kousání jako v tranzu..připadne mi...že najednou přijde o sluch...a na aaauuu...nebo fuj...nesmíš kousat...jaksi nereaguje....na něho pomůže jen to....že ho od sebe několikrát odeženu.....zkouší to...ale pak si de po svým...a většinou si kutí svoeje:)Nejhorší je...že už trošku povyrostl...a vyplazí se k nám do postele..potajmu.....pak cítím ňufání...a hryz...a je po pěkném probuzení....Dnes to přítel schytal do bradavky....to bylo kvílení:):)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!