Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 12:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: ned 09. pro. 2012 07:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Najdi si tu "majetnická agrese", pokud to nebude stačit, pak je lepší mi zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2012 10:24 
Offline

Registrován: ned 02. zář. 2012 19:16
Příspěvky: 10
Bydliště: Opava
Dobrý den,Podívám se.JanaB. :roll: :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pořád vrčí a vyjíždí
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2013 09:20 
Offline

Registrován: úte 15. led. 2013 18:18
Příspěvky: 1
Bydliště: Moravský Krumlov
Ahoj, už to byl rok co jsmesi pořídili fenečku srnčího ratlíka. Ze začátku(myslím tím asi 5 měsíců) jsme spolu měli skvělý vztah, jenže pak jsem musela na výkendy a někdy i týdny opouštět domov a moji rodiče Nelinku(tak se jmenuje) totálně rozmazlili. Všechno ji dovolili a já jsem si dovolila jí to zase zakazovat. Přestávalo se jí to líbit, občas zavrčela ,ale poslechla. Jelikož jsem z naší rodiny byla jediná co ji trochu vychovávala a jí se to samozřejmě nelíbilo, chodí raději za mými rodiči , kteří ji za nic nepotrestají a mluví na ni jako na dítě. Teď je to ale mnohem horší. Zaprvé vrčí už na všechny a kdykoliv na ni chci šáhnout, v lepším případě vrčí, v tom horším po mě vyjede a kousne mě. Na internetu jsem četla, že to může být z toho, že si myslí že je v naší smečce až nademnou a tudíž si ode mě nenechá nic líbít. Tak jsem Vás chtěla poprosit o radu, jak bych jí to vrčení mohla odnaučit(všude píšou že jí mám zbít, ale to mi přijde surové, občas ji přetáhnu novinama, ale to ji nebolí) a jak se stát ,,vůdcem" smečky. Děkuji Tereza


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: sob 19. led. 2013 11:22 
Offline

Registrován: sob 13. říj. 2012 18:27
Příspěvky: 23
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
bitím se nic nezíská, naopak... doporučovala bych si přečíst knížky od p. Desenského a promluvit si s rodiči a jejich přístupu k psovi...
zajímavá jsou taky videa na youtube - pořad Buď já nebo pes od Victorie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2014 23:49 
Offline

Registrován: pát 22. črc. 2011 19:43
Příspěvky: 9
Bydliště: Chomutov
Dobrý den, před pár týdny se mi stala nepříjemná věc s mým 3 letým KBT. Byli jsme sáňkovat s koňmi, z čehož měl Falco velkou radost, koně miluje a sáňkování mu zřejmě taky přišlo jako super zábavná činnost, takže se dostal do tak dobré nálady, že na mě začal skákat a nakrývat mě (což normálně nedělá, udělal to jen 2x v životě, vždy, když jsem se po několika dnech vrátila domů (to bylo naše jediné odloučení) a on měl takovouhle skoro nezvladatelnou radost). Když jsem seděla na sáňkách, tak jsem ho vždy odstrčila a když jsem seděla na koni, tak na mě nemohl, ale když jsem pak slezla, začal znovu, tak jsem ho znovu odstrčila a on najednou zaútočil, začal mě kousat do ruky, ale natvrdo, bezpečně u něj poznám, kdy to myslí vážně. To nikdy dřív neudělal. Má reakce byla, že jsem ho chytla pod krkem, trochu jsem mu asi ubrala kyslík a počkala, dokud se neuklidnil, trvalo to docela dlouho. Pak jsem ho vyhnala pryč. Následně jsem ho na pár dní sesadila na poslední místo ve smečce. Zbytek toho dne za mnou chodil dolejzat. Zajímá mě, proč to udělal a co jsem udělala špatně? Chápu to správně jako absolutní ztrátu respektu z jeho strany?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2014 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no situacvi sme nidko neviděl takže těžko soudit, mohlo jít jen o to že se opravdu přepnul a rozvášnil a neznal mezí- když se mi tohle stane u mého 1 a třičtvrtě starého hovawarta prostě ho posadím sklidním počkám až se rozdejchá a pokračujem dál s tím že ho nenechám přejít do tak vysokejch otáček a snažím se tomu předcházet, občas si dáme chvilku poslušnost aby zase začal používat mozek- ale on je na hovawarta celkem hodně vzrušivej- myslím emocionálně- takže situací kdy to řešíme máme celkem dost.
ještě se zeptám co je to KBT?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2014 21:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Podle mne zbytečně tvrdý trest. Jak psala Ajka, nikdo jsme tam nebyl. Ale podle popisu prostě moc vzrušení smíšený s nejistotou. Tak se přetočil. Víc bych neřešila a jen si pohlídala tu míru vzrušení, jak psala Ajka a zavčas uklidnit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2014 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Kerry blue terier

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 06. bře. 2014 00:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Tohle mi občas dělá můj 14 měsíční dobrouš. Když je unavenej (psychicky) a já po něm pořád něco chci (třeba cvičíme), začne se takhle přetáčet, začne to nakrejváním, pokračuje kousáním vodítka nebo kousáním do mě. Už u toho nakrejvání psa klidnim, posadim, uhladim, dám mu nějakej povel, převedu na něco jinýho... ale je fakt, že nekouše natvrdo, prostě jenom kouše... Ale pak dál už neřešim, uklidnim a jedem dál...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě. 2016 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. kvě. 2016 11:20
Příspěvky: 2
Bydliště: Tyršova 16, Vyškov
Srdečně Vás zdravím, pane Desenský,

zajímalo by mě, jak dobrou mají psi paměť? Jsou schopni si pamatovat člověka nebo povely i po několika letech? Anebo například pokud byl pes někým týrán a je díky tomu agresivní třeba v útulku, tak jestli si pamatuje svého násilného pána po dlouhé době? Pokud ano, je schopný mu "odpustit," když to s ním původní majitel už myslí dobře? Nebo je jeho vztah, ať už bázlivý nebo agresivní, k němu poznamenán na celý život? Především v oblasti důvěry.

Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 23. srp. 2016 08:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Psi si hodně pamatují, ale v tomto ohledu se chová každý jinak, stejně jako je to u lidí. Jedni odpustit umí, jiní začnou extrémně nenávidět.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!