Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 04:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kouše lidi, neumím ho zvládnout
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 12:16 
Dobrý den,
prosím Vás o pomoc/radu. Dva roky bydlím u přítele, který má psa - takovýho samorosta, nikdo neví jak je starý (odhaduju tak 5 let), nikdo ho nikdy nevedl k poslušnosti. Problém je v tom, že ho máme ve firmě, kde se pohybuje spousta lidí a pustit ho ho můžu z garáže, kde je zavřený, až když všichni odejdou. O víkendech je venku celý den. Je mi ho líto, když je takhle zavřený, ale takhle údajně je zvyklý odjakživa. Zkoušela jsem ho vzít na vodítko, ale má z něj uplně panickou hrůzu, lehne si a je schoulený a klepe se. Tak jsem zkusila mu to vodítko nechat, aby ho za sebou tahal, ale pul dne lezel bez hnutí schoulený v koutě a teprve když jsem mu ho sundala, vstal, ale snad 14 dní na něm bylo vidět, že ve mě najednou nemá důvěru, jako by byl uraženej. Nicméně hlavní problém je ten, že když všichni "adepti na kousnutí" odejdou, pustím ho a nedejbože někdo cizí neohlášeně a bez zazvonění přijde, vrhne se na něj a kouše, je naprosto nezvladatelny, i když na něj křičím, jsem v tu chvíli uplně bezradná, to se stalo asi 3x, potom ho musím čapnout za kožich, ale v zápalu agrese se ožene i po mně. Dnes ovšem přišel neohlášeně jeden zaměstnanec, pes se na něj vrhnul a moc ho pokousal, až jsme toho člověka museli odvézt do nemocnice za šití. Jinak na mě, přítele a pár lidí z práce je hodný. Už fakt nevim co s tím, píšu Vám proto, že dnes po tom incidentu padlo slovo "utratit", to teda fakt nechci, na druhou stranu si nemůžeme dovolit mít ve firmě psa, který jde po zaměstnancích. Tak si říkám, že Vy můžete být naše jediná nadeje, jak ho zkrotit ..... Moc děkuju za radu


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 15:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Lucie,
zavolej přímo Rudovi, s tímto problémem Tě rozhodně neodmítne a po netu se to řešit nedá. Není totiž recept, který by zafungoval tak, že se psem přestanou být problémy a jinak poběží všechno při starém, tady se bude muset zcela změnit-podotýkám velmi citlivě- přístup k psovi. A že Tě (anebo kohokoli jiného) čeká spousta perné práce, to je jisté.

P.S. Funguje-li pes jako hlídač, nemůže se nikdo divit, že napadne člověka, který mu "vnikne" na pozemek, pokud takového již dříve neuznal za právoplatného člena smečky. :wink:

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
MELODY píše:
,
P.S. Funguje-li pes jako hlídač, nemůže se nikdo divit, že napadne člověka, který mu "vnikne" na pozemek, pokud takového již dříve neuznal za právoplatného člena smečky. :wink:

TO MELODY: ....i pokud ma plnit funkci hlidace a zejmena proto ma pes bit plne ovladatelny.Toto neni tento pripad,jak jsi napsala tohle nejde resit po netu-opravdu je nejlepsi zavolat rovnou Rudovi.Pes pouzivany k hlidani ma vypadat uplne jinak,ale toje mimo toto tema a patri to jinam.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
BTW: Blazkova Lucie...
Jak uz zde zaznelo je tohle spis na Rudu.Zejmena proto jak se pes chova mi prijde ze je psychycky nevyrovnany,ve stresu a ma tezce nervi-spolu stim ze je prakticky nevychovany a dela si jen co chce sam toto muze bit pricina jeho chovani.
Sam si netroufnu a zejmena po netu radit.Tohle bude spis asi tak nato si domluvit na navstevu na Ovcarech i spejskem nebo Rudy u Vas.
Dalsi veci je pokud napada lidi tak jak popisujete neni jine reseni nez mit psa opatrenehom pri pousteni na volno kosem a voditkem,pokud tohle neni schudne zabezpecit pohyb psa tak aby krome Vas a Vaseho pritele neprisel do kontaktu snikikm i za cenu ze budete nuceni cast dvora prepazit mrizi .-to co se Vam dneska stalo uz je bezpecne prestupek,pokud uz ne nedbalostni trestni cin nehledic nato ze staci aby si kdokoliv ted na Vaseho psa stezoval a muze nastat situace ze Vam muzou psa odebrat a nechat utratit protoze je potencialne nebezpecny okoly.
To jak popisujete ze je pes drzen ve mne vyvolava celou radu otazniku -i to muze bit pricina jeho chovani.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 19:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
BinLadin píše:
MELODY píše:
,
P.S. Funguje-li pes jako hlídač, nemůže se nikdo divit, že napadne člověka, který mu "vnikne" na pozemek, pokud takového již dříve neuznal za právoplatného člena smečky. :wink:

TO MELODY: ....i pokud ma plnit funkci hlidace a zejmena proto ma pes bit plne ovladatelny.Toto neni tento pripad,jak jsi napsala tohle nejde resit po netu-opravdu je nejlepsi zavolat rovnou Rudovi.Pes pouzivany k hlidani ma vypadat uplne jinak,ale toje mimo toto tema a patri to jinam.

To samozřejmě, BinLadin, ovladatelnost je nutná. Ale v případě psa, jemuž se nikdy nikdo nevěnoval ji ani nečekám. To P.S. je spíš jen objasnění, že hlídacímu psovi nemůžeš mít za zlé, že hlídá. Jinými slovy- není se čemu divit, útok není nijak překvapivý.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 19:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Respektive, pes je tam coby hlídač, takže hlídá! Že to dělá po svém (a z našeho úhlu pohledu blbě), to je věc neexistujícího výcviku. Takže není "špatně" ten výpad proti vetřelci, ale ta nemožnost ho zastavit a převzít odpovědnost.
Aby to někdo špatně nepochopil, neschvaluji napadení, dávám přednost nekontaktnímu zadržení (nebo minimálně kontaktnímu), jenom to nevidím jako nelogické.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 20:16 
To jak popisujete ze je pes drzen ve mne vyvolava celou radu otazniku -i to muze bit pricina jeho chovani.

To je právě ono, já se dostala už k "hotovýmu" a neuznávám zavírání do garáže. Nikdo na něj nikdy neměl čas a v podstatě si ho skoro nikdo nevšímal. Když jsem přišla, začala jsem se o něj starat a nevěřil byste, jaký se z něj stal mazel. Jenže k jiným lidem to je dost špatný. Chtěla jsem, aby byl uvazaný u boudy - ale už jsem psala, jak se chová, když má na sobě obojek s vodítkem a ani si radši nepředstavuju, jak by se tvářil na kotec, tak nevím, asi bych měla zavolat p. Desenskému, ale co když ho on zkrotí, na něj bude hodný, ale jakmile si ho přivedem domu, bude to zase pri starém?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 20:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Blažková Lucie píše:
To jak popisujete ze je pes drzen ve mne vyvolava celou radu otazniku -i to muze bit pricina jeho chovani.

To je právě ono, já se dostala už k "hotovýmu" a neuznávám zavírání do garáže. Nikdo na něj nikdy neměl čas a v podstatě si ho skoro nikdo nevšímal. Když jsem přišla, začala jsem se o něj starat a nevěřil byste, jaký se z něj stal mazel. Jenže k jiným lidem to je dost špatný. Chtěla jsem, aby byl uvazaný u boudy - ale už jsem psala, jak se chová, když má na sobě obojek s vodítkem a ani si radši nepředstavuju, jak by se tvářil na kotec, tak nevím, asi bych měla zavolat p. Desenskému, ale co když ho on zkrotí, na něj bude hodný, ale jakmile si ho přivedem domu, bude to zase pri starém?

určitě zavolejte! p. Desenský ne jen že ukáže psovi jak se má chovat, ale naučí to i vás :!: to je na tom to nejlepší, pes nebude fungovat jen jemu

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
MELODY píše:
Respektive, pes je tam coby hlídač, takže hlídá! Že to dělá po svém (a z našeho úhlu pohledu blbě), to je věc neexistujícího výcviku. Takže není "špatně" ten výpad proti vetřelci, ale ta nemožnost ho zastavit a převzít odpovědnost.
Aby to někdo špatně nepochopil, neschvaluji napadení, dávám přednost nekontaktnímu zadržení (nebo minimálně kontaktnímu), jenom to nevidím jako nelogické.

MELODY,pokud uz chces onecem psat nebo diskutovat je dobre aspon neco o danem tematu vedet.Buhuzel tve odpovedi mne utvrzuji o opaku.
Tento pes tuplem nema co delat aspom ninimalne v takovem stavu jakym ted je na objektu pri jeho ostraze.
Vse co dela je ze strachu a absence jakekoliv posluzsnosti nebo zpusobu jak jej zvladnout vse jeste zhorsuje.
Proc a jak spolu s tim jak ma vypadak sluzebni pes je vsak na jine tema a tady je tahle diskuse :oops:

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Blažková Lucie píše:
To jak popisujete ze je pes drzen ve mne vyvolava celou radu otazniku -i to muze bit pricina jeho chovani.

To je právě ono, já se dostala už k "hotovýmu" a neuznávám zavírání do garáže. Nikdo na něj nikdy neměl čas a v podstatě si ho skoro nikdo nevšímal. Když jsem přišla, začala jsem se o něj starat a nevěřil byste, jaký se z něj stal mazel. Jenže k jiným lidem to je dost špatný. Chtěla jsem, aby byl uvazaný u boudy - ale už jsem psala, jak se chová, když má na sobě obojek s vodítkem a ani si radši nepředstavuju, jak by se tvářil na kotec, tak nevím, asi bych měla zavolat p. Desenskému, ale co když ho on zkrotí, na něj bude hodný, ale jakmile si ho přivedem domu, bude to zase pri starém?

Pejska neznam,a rozhodne tohle po netu nevyresite.Pro reseni vaseho problemu uz je potreba mit skusenosti aznalosti z oblasti kynologie.Tohle je opravdu zrale na navstevu Ovcar.Stav psa se bude casem zhorsovat,a ted strilim hodne od boku ale je mozny ze krome utoku ze strachu prameniciho z absence socializace,neznalosti niceho jineho nez gaqraze bil mozna pes i bit.To vse pak je duvod jeho reakce,proc je v nervech.Ale tohle opravdu bude vedet spis Ruda nez ja.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 08:58 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
BinLadin píše:
Tento pes tuplem nema co delat aspom ninimalne v takovem stavu jakym ted je na objektu pri jeho ostraze.
Vse co dela je ze strachu a absence jakekoliv posluzsnosti nebo zpusobu jak jej zvladnout vse jeste zhorsuje.
Proc a jak spolu s tim jak ma vypadak sluzebni pes je vsak na jine tema a tady je tahle diskuse :oops:

No ale to není vinou toho psa přece!Já to chápu tak,že Melody si myslí,že reakce toho psa jsou vzhledem ke všem okolnostem pochopitelné.
Služební pes je hezkej pojem,já osobně si ho představuju někde u policie nebo podobně,ale bohužel tímto titulem bývá označeno nepřeberné množství nejrůznějších kříženců v nejrůznějších objektech s těmi nejrůznějšími způsoby reakcí na danou situaci.Aby taky ne,když se podíváš na "psovoda".Takový pes není u mě služební,ale to ty víš určitě líp než já,určitě se s tím často setkáváš.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 10:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Renčo, děkuji, chápeš to správně. :jo:

Všechny ty dovysvětlivky jsem psala, aby se BinLadin opět nezačal točit na něčem, co špatně pochopí 8) . Evidentně zbytečně. :?

BinLadin, ještě jednou:
pes je nevychovaný, nikdy se nikdo neopokusil mu postavit mantinely co ano a co už ne (jestli si budeš myslet, že mám na mysli stavění dřevěných překážek, vážně už to se mnou švihne #-o ), ve dne je pro nedostatek socializace zavřený v garáži a mimo pracovní dobu lítá po pozemku firmy........POVAŽUJU ZA VYSOCE LOGICKÉ, ŽE NAPADNE PRVNÍHO, KDO NA "JEHO" ÚZEMÍ VEJDE :!: :!: a náramně bych se divila, kdyby to bylo jinak. Není to OK, to ale ostatně není celý život toho psa. Už je to srozumitelné? :wink:

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Mila Melody pletes tady dohromady tri veci:
1)priciny proc je natom pes tak jak je natom
2)pozadvky jak ma vypadat sl. pes a co ma splnovat.metodiky vicviku.
3)Prakticke nasazeni sl. psa
Pokud je pes puzit na objektu ma bit zabraneno takovim nahodnym kontaktum jak zde bilo popsano.Ale zse tohle taky na jine tema.
Myslim ze pokud uz se chcem o tomto bavit bude spi lepsi zalozit samostatne vlakno aby se nezahlcovalo tady tohle kde pisatelka resi pomerne dost akutni problem.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Melody promin, ale opravdu nevis o cem mluvis.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 18:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Milý BinLadin,
ale houby. Pes je na tom mizerně, jelikož se nikdy nikdo nepřičinil, aby na tom byl jinak. A já se tomu za stávajících okolností nedivím. Toť vše. Jako cestu vidím pomoc Rudy.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
No ja jako cestu vidi EZS a psa predat nekomu kdo se mu bude s laskou venovat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 10. čer. 2007 20:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Tchor píše:
No ja jako cestu vidi EZS a psa predat nekomu kdo se mu bude s laskou venovat.

Jo, klidně. Není sranda snažit se napravovat závažné chyby bez dostatku zkušeností.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2007 07:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý všední den mezi 9. a 10. h. dopoledne jsem u svého diáře. Tudíž si můžeme sjednat schůzku se psem zde u nás. Ve výjimečných případech v místě ustájení psa, ale berte v potaz, že mám psů dvacet, vy jen jednoho.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2007 07:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Tchor píše:
No ja jako cestu vidi EZS a psa predat nekomu kdo se mu bude s laskou venovat.

Asi tak nejak.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2007 07:17 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
BinLadin píše:
Tchor píše:
No ja jako cestu vidi EZS a psa predat nekomu kdo se mu bude s laskou venovat.

Asi tak nejak.

Akorát že zájemci se na takovýho psa jen pohrnou...Jsou jich plný útulky :cry:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2007 07:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
MELODY píše:
Milý BinLadin,
ale houby. Pes je na tom mizerně, jelikož se nikdy nikdo nepřičinil, aby na tom byl jinak. A já se tomu za stávajících okolností nedivím. Toť vše. Jako cestu vidím pomoc Rudy.

To ze je pes vyuzivan k ostraze je podstate vysledek nezvladnute vychovi,chybejici socializace,ze pes neumi normalne komunikovat,nema ovladatelnost,je v nervech,stresu......to vse zrejme usti v napadani ze strachu,je mozny ,ale to hadam ze se jej i pokusili pro jeho chovani zlomit a zase to vse se projevuje v jeho chovani apristupu k okoly...,to ze hlida nejaky objekt je vlastne vysledek bezradnosti jeho soucasneho majitele protoze nemuze psa nikam jinam umistit a tohle z jeho pohledu resi nekolik jeho problemu,ale jen zdanlive.
Pokud chci delat cokoliv z obran a hlidani predmetu nebo v nasem pripade objektu pes musi bit vklidu,uvolneny,bez stresu se zvladnutou poslusnosti......tady neni splnena ani jedna podminka.
Mila Melody nevim cim se se svym psem zabyvas,ale pochybuji ze to jsou obrany bit sportovni.Tohle bi si mnela vedet protoze tyhle znalosti jsou naprosty zaklad pokud je neznas mas dost hrube mezery ve vedomostech.
P.S.: ....ono at delas jakykoliv sport se psem pes ma bit vprvni rade vpohode,vysmaty a uvolneny

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2007 09:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nějak nechápu, o čem se dohadujete. Pes je na tom vinou lidské lhostejnosti a hlouposti a nezodpovědnosti tak, jak je, to znamená, že blbě. Na tom se shodneme asi všichni. Nikdo tady nepsal, že by ten pes na tom nesl jakoukoli vinu.

Lucie, ten pes nepotřebuje "zkrotit" ani uvázat u boudy, ani zavřít do kotce, potřebuje svatou trpělivost a spoustu klidu a času na nápravu toho, jak mu lidi svojí lhostejností ublížili - socializaci.
On za to opravdu nemůže.

Faktem je, že ten pes se absolutně k ochraně objektu nehodí, ale absolutně. Jestli ještě párkrát někoho takhle pokouše, nepůjde o krk jeho hloupým majitelům, ale bohužel jemu. Odnese to zase ten chudák týraný pes.
O tomhle zase chápu já, že psal Tchoř a Bin Ládin.
Takže první věc, kterou by měli majitelé pro toho psa udělat - je zajistit, aby nemohl nikoho pokousat. A to způsobem co nejšetrnějším k tomu psovi. A zajet na Ovčáry, hledat mu jiného majitele.
A na jištění objektu si pořídit raději kameru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2007 09:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Psi vo firmách síce majiteľov mávajú, ale aj tak sú to vpodstate väčšinou psi nikoho a všetkých. Tento by si zaslúžil majiteľa podľa môjho podpisu. Takého, ktorý riadi to, čo sa okolo psa deje a usmerňuje psa, ako sa má správať. Dôsledne a spravodlivo. Ten pes je na mieste, kde je tým posledným, čo treba riešiť, až keď je nepohodlný, je plný neistoty a koná tak, ako vie. Je dobré, že sa o jeho život začal niekto zaujímať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!