Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: ned 01. črc. 2007 20:09 
Přeji krásný večer.
Trápí mě jistý problém s mím psem a doufám,že mi to alespon trošku poradíte.Máme doma 2 letou fenu zlatého retrívra (Angie) a máme problém s jejím chováním - je totiž agresivní.Včera jsme měli oslavu,při které se grilovalo maso.Když se sundávalo s grilu na stůl,stála u něj jako první.Známí jí ovšem zatahal za ocas a ona zavrčela a ohnala se po něm,ale nic mu neudělala.Nikdo však to zatahání,krom mé mamky,neviděl a proto si všichni mysleli,že zaútočila jen tak.Táta jí tedy dal pohlavek a ona se po něm znovu ohnala a když jí chtěl dát druhou ránu sekla ho zubem.Na sešití naštěstí nemusel,ale i tak to bylo nepříjemné ,,divadlo,,.Angie za to vlastně nemohla,protože se v podstatě bránila,ale na svého pána by si to dovolit neměla.Bohužel nebylo to poprvé.Asi před rokem stejným způsobem zranila mamku když se jí snažila sebrat papír od salámu,který ukradla.
Jindy na nás bezdůvodně vrčí.Například když leží na chodbě a má zavřené oči a já jdu kolem a začnu jí hladit,zavrčí na mě.Neožene se,ale vrčí.Přijde jako kdyby třeba měla špatnou náladu,nebo jako kdyby byla rozlobená,že jí někdo budí.Ale tyto agresivní výjevy dělá pouze na nás,tedy členy rodiny.Na cizí lidi si nic podobného zatím nedovolila - tedy na nikoho bezdůvodně nezaútočila.Vlastně když si jí nikdo nevšímá,nevšímá si ona nikoho a je v klidu.Jenže chodit kolem ni a nevšímat si jí je prostě z mého pohledu hloupé.Ráda bych jí nějak pomohla,protože jsme jí rozmazlili a za toto chování můžeme především mi a ona je pak trestána a my máme starosti.Pes je celé rodiny,ale v papírech je jako majitel uvedená mamka.Ta o nějaké odborné pomoci sice mluvila,ale nijak aktivně neuvažovala.Já bych ráda věděla co by se s naší Angie vlastně u pana Desenského dělo.Slyšela jsem na něj jen samou chválu.
Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: ned 01. črc. 2007 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Barča píše:
... je totiž agresivní....jsme jí rozmazlili a za toto chování můžeme především mi...

Ahoj Barčo, asi bych tvůj problém nepojmenovala agresivitou, ale s tou ROZMAZLENOSTÍ jsi podle mě uhodila hřebíček na hlavičku... bude nutné získat si respekt (o totéž se snažím se svým psem já). Zásadní je důslednost, trpělivost, spravedlnost. Pokud se pes rozhodne, že nesplní tvůj povel, tak ty ho musíš donutit povel splnit - jak tu někde psal Ruda - nesmíš prohrát! Pokud se ti to bude dařit, pes tě přijme jako toho chytřejšího - autoritu... K tomu, abys donutila psa splnit povel, je toho na fóru napsáno dost (stopovačka na přivolání), stačí si udělat "chvíli" času a trochu si tady pobrouzdat. Autoritu si rozhodně nezískáš ze dne na den, ale o to to pak bude pohodovější soužití... doufám, že tu nepíšu bludy, kdyžtak mě, zkušenější, rozneste na kopytech :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01. črc. 2007 21:30 
Mno to bude asi ten největší problém.Ona je totiž celkem v pohodě,k ostatním psům nekonfliktní.Trošku bych to přirovnala k náladovosti,prostě jak se vyspí,tak se chová...protože někdy se celý den v pohodě,hodná,přítulná a jindy je na n vidět ,,protivnost,,...s tou autoritou to bude asi pěkně zapeklité...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 13:26 
Barča píše:
Mno to bude asi ten největší problém.Ona je totiž celkem v pohodě,k ostatním psům nekonfliktní.Trošku bych to přirovnala k náladovosti,prostě jak se vyspí,tak se chová...protože někdy se celý den v pohodě,hodná,přítulná a jindy je na n vidět ,,protivnost,,...s tou autoritou to bude asi pěkně zapeklité...


no už to že zato nemohl pes je špatnej přístup zatáhnutí za ocas by neměl bejt důvod k ohnání se,ale musíš nato pejska zvykat že se ho může někdo neopatrně dotknout.tvůj pes už ale někam narostl a bez cizí pomoci ho z těch výšin nedostanete :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 13:42 
Samozřejmě vím,že je špatné že se ohnala.Dělat by to neměla a neomlouvám ji.Ale když se nad tím zamyslím,tak mě osobně by se taky moc nelíbilo,kdyby mě někdo začal tahat za vlasy jen proto,že sem se někam postavila.
A tou cizí pomocí myslíš něco určitého??Mě by třeba zajímalo jak by taková převýchova probíhala.Není možný,že by pes potom mohl mít doživotní trauma??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 14:03 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Barča píše:
Samozřejmě vím,že je špatné že se ohnala.Dělat by to neměla a neomlouvám ji.Ale když se nad tím zamyslím,tak mě osobně by se taky moc nelíbilo,kdyby mě někdo začal tahat za vlasy jen proto,že sem se někam postavila.
A tou cizí pomocí myslíš něco určitého??Mě by třeba zajímalo jak by taková převýchova probíhala.Není možný,že by pes potom mohl mít doživotní trauma??

Naopak, já cvičně několikrát za vycházku udělám psům nějaký naschvál.
Zatahám je za ocas nebo je štípnu, když mě nevidí. Aby byli zvyklí na tyto situace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Barča píše:
Přeji krásný večer.
Trápí mě jistý problém s mím psem a doufám,že mi to alespon trošku poradíte.Máme doma 2 letou fenu zlatého retrívra (Angie) a máme problém s jejím chováním - je totiž agresivní.Včera jsme měli oslavu,při které se grilovalo maso.Když se sundávalo s grilu na stůl,stála u něj jako první.Známí jí ovšem zatahal za ocas a ona zavrčela a ohnala se po něm,ale nic mu neudělala.Nikdo však to zatahání,krom mé mamky,neviděl a proto si všichni mysleli,že zaútočila jen tak.Táta jí tedy dal pohlavek a ona se po něm znovu ohnala a když jí chtěl dát druhou ránu sekla ho zubem.Na sešití naštěstí nemusel,ale i tak to bylo nepříjemné ,,divadlo,,.Angie za to vlastně nemohla,protože se v podstatě bránila,ale na svého pána by si to dovolit neměla.Bohužel nebylo to poprvé.Asi před rokem stejným způsobem zranila mamku když se jí snažila sebrat papír od salámu,který ukradla.
Jindy na nás bezdůvodně vrčí.Například když leží na chodbě a má zavřené oči a já jdu kolem a začnu jí hladit,zavrčí na mě.Neožene se,ale vrčí.Přijde jako kdyby třeba měla špatnou náladu,nebo jako kdyby byla rozlobená,že jí někdo budí.Ale tyto agresivní výjevy dělá pouze na nás,tedy členy rodiny.Na cizí lidi si nic podobného zatím nedovolila - tedy na nikoho bezdůvodně nezaútočila.Vlastně když si jí nikdo nevšímá,nevšímá si ona nikoho a je v klidu.Jenže chodit kolem ni a nevšímat si jí je prostě z mého pohledu hloupé.Ráda bych jí nějak pomohla,protože jsme jí rozmazlili a za toto chování můžeme především mi a ona je pak trestána a my máme starosti.Pes je celé rodiny,ale v papírech je jako majitel uvedená mamka.Ta o nějaké odborné pomoci sice mluvila,ale nijak aktivně neuvažovala.Já bych ráda věděla co by se s naší Angie vlastně u pana Desenského dělo.Slyšela jsem na něj jen samou chválu.
Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď.


U pana Desenského by se s Angie dělo jenom dobré. Hlavně vy byste se naučili, jak s ní máte komunikovat a jak s ní vycházet. Takže doporučuju vzít pejska a zbytek rodiny, zavolat Rudovi mezi 9.-10. hodinou dopoledne a domluvit si konzultaci.
Podle toho, co popisuješ, ona není agresivní. Nemůžete jí přece trestat za něco, co jste jí naučili sami. Nejdřív jí musíte vysvětlit, co je dovoleno a co ne, a teprve, když to pochopí, jí můžete potrestat. Myslím, že dřív je to o ničem, ona znejistí - nerozumí vám - a z toho může plynout zhoršení jejího chování.
To, že zavrčí, když jí někdo ruší ze spaní, bych vůbec nepovažovala za projev agresivity. Mám v noci v posteli většinou tři, nejméně dva psy. Když do nich v noci strčím, taky zabručí. Nijak to neřeším. Chápu to jako - dej mi pokoj, spím.
Není dobře, že jí táta uhodil - pokud chtěl trestat, tak do dvou vteřin po provinění, pak už čuba nechápe, za co. Ohnat by se po něm neměla, to je fakt, ale celé mi to připadá dost nešťastné. Když se ohnala po mamince, ta jí asi ustoupila, že?
Co nejdřív se domluvte na konzultaci. Do té doby bych se snažila nejít do případného "přímého konfliktu", tím myslím braní ukradených věcí a tak. Dala bych čubině doma na stálo hladké vodítko, které se nebude zachytávat o nábytek, na krk široký kožený nestahovací obojek. Pokud si něco vezme co není její nebo bude třeba, aby uhnula třeba z gauče, přivolejte jí a navigujte jí při tom vodítkem. Po příchodu nikdy netrestejte, i když je to příchod vynucený. A zavolejte Rudovi co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Barča píše:
Samozřejmě vím,že je špatné že se ohnala.Dělat by to neměla a neomlouvám ji.Ale když se nad tím zamyslím,tak mě osobně by se taky moc nelíbilo,kdyby mě někdo začal tahat za vlasy jen proto,že sem se někam postavila.
A tou cizí pomocí myslíš něco určitého??Mě by třeba zajímalo jak by taková převýchova probíhala.Není možný,že by pes potom mohl mít doživotní trauma??
:LOL::LOL::LOL: No, já když jsem poprvé odjížděla od p. Desenského (vpodstatě jsem měla stejný problém jako ty), tak pes měl určitě velké trauma :lol: Do té doby ho nikdo nepřinutil spolupracovat ani komunikovat, pokud sám nechtěl, jenže p. Desenský se neptal... mám pocit, že i hodně sebejistý pes v přítomnosti RD ztrácí pevnou půdu pod nohama a že je mu oční kontakt s takovouhle autoritou dost nepříjemný... určitě je dobré arogantního a rozmazlenýho psa trochu "setřít" a srovnat sebevědomí:wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Barča píše:
Samozřejmě vím,že je špatné že se ohnala.Dělat by to neměla a neomlouvám ji.Ale když se nad tím zamyslím,tak mě osobně by se taky moc nelíbilo,kdyby mě někdo začal tahat za vlasy jen proto,že sem se někam postavila.
A tou cizí pomocí myslíš něco určitého??Mě by třeba zajímalo jak by taková převýchova probíhala.Není možný,že by pes potom mohl mít doživotní trauma??


Barčo, ona převýchova probíhat bude, když budete konzultovat s Rudou. Jenomže ne její, ale vaše. Ona z toho trauma mít určitě nebude, pokud se budete řídit tím, co vám Ruda řekne. Naopak, bude v pohodě a spokojená a vy taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2007 20:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
najvacsiu tramu z navstevy som mala asi ja ( z toho aka som blba) psica si to doslova uzila lebo bowenove masaze a krystalovu energiu mala v cene :P

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 12:46 
Barča píše:
Samozřejmě vím,že je špatné že se ohnala.Dělat by to neměla a neomlouvám ji.Ale když se nad tím zamyslím,tak mě osobně by se taky moc nelíbilo,kdyby mě někdo začal tahat za vlasy jen proto,že sem se někam postavila.
A tou cizí pomocí myslíš něco určitého??Mě by třeba zajímalo jak by taková převýchova probíhala.Není možný,že by pes potom mohl mít doživotní trauma??


protože zlaťáky mám a vím co jsou zač ,a jak jsou s idealizovaní musí člověk, už od malinka zvykat, že zatahání za kůži ouška nebo ocas není důvod pro ohnání se zubama.jinak ti osatní už poradili, já jen že musíš přestat přirovnávat psa ke člověku a začít myslet po jejich protože kdyby pesani měli naše myšlení jsme už dávno pod jejich nadvládou a to bys koukala :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2007 13:44 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
alan píše:
protože zlaťáky mám a vím co jsou zač ,a jak jsou s idealizovaní musí člověk, už od malinka zvykat, že zatahání za kůži ouška nebo ocas není důvod pro ohnání se zubama.jinak ti osatní už poradili, já jen že musíš přestat přirovnávat psa ke člověku a začít myslet po jejich protože kdyby pesani měli naše myšlení jsme už dávno pod jejich nadvládou a to bys koukala :wink:

Akorát bych doplnila,že zlatáky nemám,mám NO,ale myslím,že je to úplně fuk :wink: Tahám jí ze srandy každou chvíli za všechno možný,ale jako srandu to i bere :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07. črc. 2007 21:08 
Když to tady všechno tak čtu,tak si trochu připadám jako hlupák.Na jednu stranu sme chtěli pro psa jen to nejlepší,nadruhou jsme mu ale víc uškodili.Všem za rady moc děkuju.O návštěvě pana Desenského budu uvažovat,ale vše záleží na rodičích,protože v papírech jsou majiteli oni a i Angie je má jako největší autoritu.A ti se k tomu zatím nijak aktivně nestavějí.
Nejhorší je,že Angie se jeden den chová uplně normálně.Člověk by se po ní mohl pomalu válet a ona si s vámi bude hrát,ale jindy by vás rafla při první možnosti.Neivím,nevím co s tím našim pesanem.Každopádně ještě jednou moc děkuju.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08. črc. 2007 08:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Barča píše:
...Nejhorší je,že Angie se jeden den chová uplně normálně.Člověk by se po ní mohl pomalu válet a ona si s vámi bude hrát,ale jindy by vás rafla při první možnosti...
Máš pravdu, nestabilní chování je to nejhorší a věř, že samo se to nezlepší. Jenom zhorší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2007 19:11 
Jenže je prostě problém,že nejsem plnoletá a ač je ten pes celé rodiny,mají za něj formální zodpovědnost rodiče.Mamka by s tím souhlasila,ale táta je razantně proti,že se Angie bude trápit a že se jí u vás nepomůže a že i kdyby se změnila,tak se náš příštup nezmění natolik,aby to vydrželo.Mno prostě nevím už jak to udělat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14. črc. 2007 19:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Barča píše:
Jenže je prostě problém,že nejsem plnoletá a ač je ten pes celé rodiny,mají za něj formální zodpovědnost rodiče.Mamka by s tím souhlasila,ale táta je razantně proti,že se Angie bude trápit a že se jí u vás nepomůže a že i kdyby se změnila,tak se náš příštup nezmění natolik,aby to vydrželo.Mno prostě nevím už jak to udělat.


proc by se mela trapit, kdyz konecne narazi na nekoho, kdo bude vedet, jak se k ni chovat? vzdyt je to presne opacne..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. črc. 2007 11:43 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Barča píše:
Jenže je prostě problém,že nejsem plnoletá a ač je ten pes celé rodiny,mají za něj formální zodpovědnost rodiče.Mamka by s tím souhlasila,ale táta je razantně proti,že se Angie bude trápit a že se jí u vás nepomůže a že i kdyby se změnila,tak se náš příštup nezmění natolik,aby to vydrželo.Mno prostě nevím už jak to udělat.


Možno by pomohlo, keby si táta prečítal niečo z týchto stránok.

Keď Angie niekoho fakt pohryzie, to sa budete trápiť asi všetci.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 02:17 
ahoj. mame podobny problem. Fenka me jednou rafla, podruhe se jenohnala. Asi bude problem mezi mnou a ji, k panickovi (ten ji cvici a je takova hlava rodiny) si nedovoluje. Vsechno jsem poctive precetla, zjistila, jak jsme byli jako panicci nemozni, a tak se ted snazim nevyvolavat "konfliktni situace", i kdyz tomu se nejde jen tak vyhnout (kdyz jsem ji brala rohozku, tak se podruhe ohnala prave.) Asi jsem ji spis mela privolat, jenze: Urcite by jen tak nesla, takze bych musela lakat na piskot: nebylo by to to "zensky oblbovani", o kterym Ruda psal, ze to taky neni uplne ono? Co jsem teda mela delat? Snazim se ted nerocilovat, nezvysovat hlas apod. Jenze: ja proste nevim, a to jsem se tady nedocetla, jak se mam priste zachovat, jestli se po mne zase ozene? Prece to nemuzu jen tak prejit, mela by pocit, ze si to muze dovolit a to prece nejde? :? Mam ji se smichem rict: "co blbnes" a prejit to? To bych potrebovala vedet. (Jinak - myslim, ze problem v tom, ze ja jsem ji nekolikrat placla, priznavam, taky jsem na ni zvysovala hlas - to uz si hlidam a kaju se :oops: . Navic jsem vseobecne, nevim jak to nazvat - "submisivni"? ... zni strasne :rolleyes: -- proste ona vi, ze nejsem zadny vudce, jenze to je ve mne, to nemuzu jen tak zmenit 8-[ . Presto se snazim, aby, kdyz dam povel, tak ho splnila apod.) Je tu nekdo, kdo by mi mohl na ty dve otazecky, prosim, odpovedet? Moc diky.

--- spojení příspěvků ---

jeste bych mela dodat, ze poprve me rafla, kdyz jsem ji vyhzovala z gauce. nejprve zavrcela, to jsem ji rekla nesmis a pak me rafla. Asi jsem ji mela spis privolat k sobe a ne do ni strkat, nebo mit to domaci voditko (i kdyz si myslim, ze by se ohnala i tak). Podruhe jsem ji brala ru rohozku, to se jen malinko ohlana, ale ja jsem nevedela jak reagovat (to bych prave potrebovala poradit, aby uz se nestalo, ze ze mne bude citit tu nejistotu). Tak jsem to vicemene presla... Taky si nejak zacina vic hlidat mlsky pred nama obema. Nesouvisi to? Jo - je to madarsky ohar a je ji pul roku. Diky za odpoved, prosim nekamnovat .


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 06:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
vidím v tomto i mé počáteční problémy. Dokonale prostudujte mé vlákno štěně bígla vrčí. V podstatě po přečtení části poradny už je vidět, že jsou vám nějaká řešení jasná, jen nevíte ještě, jak je správně aplikovat. Zákazové povely(to vaše nesmíš) a fyzické tresty nepoužívat, doma mít štěníka trvale na vodítku a vše řešit přes vodítko, v klidu, s úsměvem, bez řvaní. Jak řešit ohnání se? V podstatě se snažit nedat mu k tomu šanci, aby to udělal. Zatím pro něj nejste dostatečně srozumitelná a štěník proto takto reaguje.
--- spojení příspěvků ---
viewtopic.php?f=23&t=1018

jsou tu i jiná podobná vlákna, pohledej a napiš, jak se lepšíte :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Měla bys mít určitě i to domácí vodítko. A také určitě zachovat naprostý klid, vykašlat se na plácání a zákazové povely. Když rafne, přitáhla bych si jí naopak k sobě, neuhýbala bych rukou ani nezvyšovala hlas. Od takových věcí bych jí přivolávala, nebrala bych jí je. Nejlepší je zavolat Rudovi, protože podle tvého popisu je to dost na celkový restart systému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
K tomu všemu jen doplním, že byste si měli ve "smečce" přeorganizovat priority - jestli chcete model manžel->pes->ty nebo raději model manžel+ty->pes. Detaily jedině osobní konzultací s Rudou na Vlčárech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 18:56 
Diky. Vazne myslite, ze je to s nama tak hrozny? :shock: To snad ne. Ja se priznam, ze je mi zatim hloupy Rudu otravovat (priznam se, ze mi neprijde, ze bysme byli nejaky vazny pripad). Zkusime aplikovat ty rady (uz zkousime) a pokud to nebude mit uspech, tak tam tedy zajedem. Nebudem rvat, trestat, rozcilovat se, dame voditko na doma a budem pilovat privolani, naucime "na misto". jedina vec, kterou moc nevim, jak udelat je posileni moji pozice vuci ni - zrejme me jako autoritu nebere. Co jsem se tak na netu docetla tak: ji mam ted davat jidlo ja, mam trvat na dodrzeni prikazu, prijit se hrou a ukoncit ji ja, to samy s mazlenim, nemam ji nechat, aby si neco vyskemrala/vyknucela (to jsme nikdy nedelali). Snad moje autorita stoupne i s tim nerozcilovanim se. Napada vas jeste neco?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
otravovat Rudu tím rozhodně nebudeš, problém Ti totiž může hodně rychle přerůst přes hlavu. Autoritu neposílíš tím, že budeš psa krmit. Užívej si štěněte, neřeš začátek a ukončení hry, buduj vztah a hlavně si hlídej emoce a celkově jak se tváříš, když pes dělá náhodou něco co nemá. Pes tohle vše totiž vnímá. :wink: Hlavně si vem k srdci větu Rudy, kde reagoval tenkrát na mě, že má fenka je beránek a že si dovede jasně představit, jak se tvářím, když něco provede. Snad to tam někde najdeš...Moc ti držím palce, určitě to zvládneš, když budeš chtít, tak moc jak já. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
stryc.fido píše:
jedina vec, kterou moc nevim, jak udelat je posileni moji pozice vuci ni - zrejme me jako autoritu nebere. s tim nerozcilovanim se. Napada vas jeste neco?

myslím si že při nácviku přivolání a při uposlechnutí vždy se také zvýší autorita páníčka,tím,že pes zjistí,že musí poslechnout .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Při přivolání nejde jen o respekt, ale také o důvěru. Zatím jí asi moc pejsek nemá, a není co se divit. Určitě začněte tím, že Rudovi aspoň zavoláte. I ty nejlépe míněné pokusy můžou být špatné, když se špatně provedou. Jednou vidět je lepší než 10x číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: pát 12. čer. 2009 00:06 
tak zatim je vsechno v poradku. Akorat rodina obcas zlobi. Manzelovi musim ty nase novy zasady neustale opakovat :? A tchan nam to taky bojkotuje, i kdyz jsme mu rikali, ze ma Dasa voditko doma schvalne, tak ji ho sundal. A co myslite, ze ten den Dasa udelala, jakmile jsem prisla domu? Vrhla se na tu rohozku zase :-) Ale nejak jsem ji to v nestrezenem okamziku sebrala, kdyz ji nehlidala. :lol: Zkouska prevychovy bude ale, az zas neco provede, coz se zatim nestalo, to se pak teprve uvidi. tak to nechci zakriknout.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: sob 15. srp. 2009 22:20 
Ahojte, mám stejný nebo ještě horší případ. Mám 6ti měsíční stěně zl.retrievra který má svojí hlavu. Když ho chci prohlídnout jestli nemá klíště, začnu ho prohlížet tak začně vrčet, tak ho hladím a prohlížím dál jenomže pak po mě doslova vyjede a pokoše mě tolik že mi teče dost krev. Nemůžu mu ani vyčistit ouška, ta samá reakce. Nebo neco ukradne, nějaký papír, když se mu ho snažím vzít, opět po mě vyjede. Dostane přes čumák tak se po mě znovu vyjede. Už mě pokousal do krve tolikrát že se ho začínám i bát. Prosím poraďte. Nidke jinde jsem tento případ tady nenašel


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: sob 15. srp. 2009 22:25 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
veslik píše:
Ahojte, mám stejný nebo ještě horší případ. Mám 6ti měsíční stěně zl.retrievra který má svojí hlavu. Když ho chci prohlídnout jestli nemá klíště, začnu ho prohlížet tak začně vrčet, tak ho hladím a prohlížím dál jenomže pak po mě doslova vyjede a pokoše mě tolik že mi teče dost krev. Nemůžu mu ani vyčistit ouška, ta samá reakce. Nebo neco ukradne, nějaký papír, když se mu ho snažím vzít, opět po mě vyjede. Dostane přes čumák tak se po mě znovu vyjede. Už mě pokousal do krve tolikrát že se ho začínám i bát. Prosím poraďte. Nidke jinde jsem tento případ tady nenašel


A obávám se, že ani nenajdete. Tohle je na osobní konzultaci. Na hlavním webu nebo v baneru máte telefonní číslo i dobu kdy máte volat. Zavolejte a domluvte si schůzku. Tohle není na řešení po internetu.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: ned 16. srp. 2009 07:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nemáte jeho respekt a už vůbec ne jeho důvěru. Když něco ukradne, dostane přes čumák a vyjede - udělá přesně to, o co jste si řekli. Na agresi odpovídá agresí. Jak vy se chováte, když vás kousne? Napište víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: ned 16. srp. 2009 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
Essi píše:
Nemáte jeho respekt a už vůbec ne jeho důvěru. Když něco ukradne, dostane přes čumák a vyjede - udělá přesně to, o co jste si řekli. Na agresi odpovídá agresí. Jak vy se chováte, když vás kousne? Napište víc.
přesně to mě taky zarazilo-dostane přes čumák,au


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: ned 16. srp. 2009 15:54 
Že dostane přes čumák jako že ho lechce plácnu. Když mě pokouše hodně tak dostane přes zadek hodně. To už ale nedělám, teď když mě pokouše tak ho nechám být a jdu si umýt krev :/ Jak ho mám potrestat? Slovní pokárání opravdu nefunguje.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: ned 16. srp. 2009 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
veslik píše:
Že dostane přes čumák jako že ho lechce plácnu. Když mě pokouše hodně tak dostane přes zadek hodně. To už ale nedělám, teď když mě pokouše tak ho nechám být a jdu si umýt krev :/ Jak ho mám potrestat? Slovní pokárání opravdu nefunguje.

jenže on si bohužel pamatuje to plácnutí a bojí se,to ho budete hodně dlouho přesvědčovat než vám začne zas věřit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivni zl. retriever
PříspěvekNapsal: ned 16. srp. 2009 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
veslik píše:
Že dostane přes čumák jako že ho lechce plácnu. Když mě pokouše hodně tak dostane přes zadek hodně. To už ale nedělám, teď když mě pokouše tak ho nechám být a jdu si umýt krev :/ Jak ho mám potrestat? Slovní pokárání opravdu nefunguje.


Za co ho chceš trestat? Trestáním chceš získat jeho důvěru, že mu neublížíš, když mu chceš vybrat třeba to klíště? A tím, že to necháš být a jdeš se ošetřit, to je velmi špatně. Bude nejlepší, když zavoláte Rudovi a domluvíte si termín konzultace hned po čundrování. Chce to restart systému z vaší strany. Ne tlak na psa a tresty, ale srozumitelné, klidné a důsledné chování, kterým získáte jeho důvěru a respekt a on nebude nucen - z jeho pohledu - se bránit ohrožení pokousáním.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!