Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 05:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: návrat k hlídacímu psovi po letech
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2007 19:57 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
Dobrý den pane Desenský,

pročetl jsem tady v poradně docela dost informací ale nějako se nemůžu dostat k tomu mému problému, a to je návrat k osmi letému něm.ovčáku. Mluvil jsem s Váma po telefonu ale nějako jsem to pozapomněl. Takže problém je v tom ,že jsem musel před 4 roky odejít z firmy a opustit psa. Ten mezitím stačil škaredě pokousat majitele a několik lidi. Já bych se teď chtěl k němu vrátit ale mám " trému nebo strach" z "prvního" kontaktu. Navíc jsem zjistil že ty 4 roky neměl na sobě ani obojek,je to takovej strašnej "samorost". A já bych strašně nerad udělal nějakou osudovou chybu. Navíc je na všechny ve firmě docela zlej. Jestli máte chvilku mě buď někam odkázat ať tady nebloudím na tom servru,nebo poradit osobně? děkuji

pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 16:35 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
ahojky ,
jestli mi můžete kdokoliv k tomuto tématu co říct ,tak budu rád za každou radu.

pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30. srp. 2007 16:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a to je tvuj pes nebo si byl jen zaměstnanec kterej psa potkával? každopádně první věc je zbavit se té trémy - strachu, prostě ke psu suveréně jít jako dřív, ale počítat se vším
pokud p. Desenský neodpoví, tak bejt tebou tak mu zavolám ještě jednou a ujistim se v tom, co sis zapamatoval a zeptat se na to, co si zapomněl :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: návrat k hlídacímu psovi po letech
PříspěvekNapsal: pát 31. srp. 2007 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
šupik píše:
Dobrý den pane Desenský,

pročetl jsem tady v poradně docela dost informací ale nějako se nemůžu dostat k tomu mému problému, a to je návrat k osmi letému něm.ovčáku. Mluvil jsem s Váma po telefonu ale nějako jsem to pozapomněl. Takže problém je v tom ,že jsem musel před 4 roky odejít z firmy a opustit psa. Ten mezitím stačil škaredě pokousat majitele a několik lidi. Já bych se teď chtěl k němu vrátit ale mám " trému nebo strach" z "prvního" kontaktu. Navíc jsem zjistil že ty 4 roky neměl na sobě ani obojek,je to takovej strašnej "samorost". A já bych strašně nerad udělal nějakou osudovou chybu. Navíc je na všechny ve firmě docela zlej. Jestli máte chvilku mě buď někam odkázat ať tady nebloudím na tom servru,nebo poradit osobně? děkuji

pet

pisi SZ.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31. srp. 2007 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Na tohle je nejlepsi asi rovnou volat Rudu nejlepe ve vsedni den mezi 9 a 10 hodinou dopoledne,kdy si planuje co bude delat dalsi dny.Tel.cislo najdete na domovskem vebu nebi pomoci zdejsiho vyhledavace.
Obecne tohle asi nepude resit po telefonu,bude to chtit domluvit nejspis pspbni konzultaci.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. zář. 2007 10:41 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
Eva Štemberová píše:
a to je tvuj pes nebo si byl jen zaměstnanec kterej psa potkával? každopádně první věc je zbavit se té trémy - strachu, prostě ke psu suveréně jít jako dřív, ale počítat se vším
pokud p. Desenský neodpoví, tak bejt tebou tak mu zavolám ještě jednou a ujistim se v tom, co sis zapamatoval a zeptat se na to, co si zapomněl :wink:


Ahojky ,byl jsem zaměstnanec ,ale měl jsem toho psa na starosti . každodenní pohyb a vše co ktomu patří. Nikdy jsem s ním neměl problémy (až na pár hádek, ale bez pokousání !!!!! ) a teď jsem nervézní jen proto,že ten pesan škaredě pokousal několiko lidí. A vždy v takové nevinné situaci. majitele pokousal po 4 měsících při sundávání košíku.
Ono se řekne jít do kotce bez trémy , ale ..... budu to muset asi zkusit. A není lepší ho pustit ven a příjít k němu venku ? jěště budu muset jednou zavolat nebo meditovat a uklidnit jak psa tak sebe .
Ještě jednou dííkyy..pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 20:46 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
Zdravím

p. Desenský ,co je potřeba , nebo za jakých okloností jste ochoten přijet k psovi a poradit jak zlepšit jeho chování (nebo hlavně naše). A vychytat chyby

diky pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no bylo by asi dobrý kdyby byl někdo schopnej kdo toho psa tedka ošetřuje aby mu před tvím příjezdem nasadil košík a vodítko- v tom kotci aby sis ho pak mohl vklidu vytáhnout a neměl s ním problém- to je teda jen muj nazor

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 21:07 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
jenže to je ten další problém, ten můj šéf mu po pokousaní obojek ani košík nedal a tak je to zamotané ,pes neměl obojek 4 roky a není kdo by mu ho nasadil. Takže budu muset vlézt do kotce a udělat to já. Teď jde o to kolik to může nadělat paseky ( a stehů hlavně).
pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 21:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud to nepude tak ho pořád můžete sedovat nebo uspat a pak mu ten košík, obojek, stopku dát

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 21:09 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
nasadil košík a vodítko

to je můj problém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 21:11 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
šupik píše:
nasadil košík a vodítko

to je můj problém
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 21:15 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
Eva Štemberová píše:
pokud to nepude tak ho pořád můžete sedovat nebo uspat a pak mu ten košík, obojek, stopku dát


to je příliš drastické- uspávat, myslím že vyskouším variantu vlezení do kotce a pak uvidím ....odbourám trému a jdu do toho....teď si ho kupuju pamlsky přes pletivo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 21:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
šupik píše:
Eva Štemberová píše:
pokud to nepude tak ho pořád můžete sedovat nebo uspat a pak mu ten košík, obojek, stopku dát


to je příliš drastické- uspávat, myslím že vyskouším variantu vlezení do kotce a pak uvidím ....odbourám trému a jdu do toho....teď si ho kupuju pamlsky přes pletivo.

to je krajní varianta, píšu přece "když to nepude" :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. zář. 2007 21:22 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
to je krajní varianta, píšu přece "když to nepude" :wink:[/quote]

Já ti rozumím, ono to pujde , jen jsem nechtěl dostat kousanec z vlastní chyby. Taky tam mám více problému s pesanem ale to bych potřeboval odborníka ...
diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08. zář. 2007 15:34 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
Dobrej den p. Desenský,

tak první krok jsem udělal dneska. udělal jsem to trochu složitěji ale podařilo se mi s ním návázat kontakt. Pustil jsem ho ven a po přivolání jsem ho bez potíží uvázal. Pak jsem s ním trochu chodil po place a zkoušel co si všecko zapamatoval. Je toho dost. Přivolání je trochu složitý ale to je tím že to ty leta nedělal. Sice jsem tu svojí nervozitu úplně neodboural ale na první stkání to nebylo nejhorší. Košík jsem nechal na později až budem zase ůplně v pohodě....tak jsem Vám chtěl poděkovat za rady co jste mi dal. snad to teď už bude v pohodě. Jen ještě malou otázku ...? jak teda trestat psa za jeho projevy protestu, když ne políčkem nebo plesknutím? ..ještě jednou díky
pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. zář. 2007 08:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
šupík tak to máme radost že to dopadlo takhle hezky jen tak fdál

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tresty a trestání
PříspěvekNapsal: pon 10. zář. 2007 06:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
šupik píše:
...ještě malou otázku ...? jak teda trestat psa za jeho projevy protestu, když ne políčkem nebo plesknutím? ...
Své psy v podstatě za neochotu spolupracovat netrestám. Jsou dva důvody, kdy pes nespolupracuje, když špičkově umí a dá přednost něčemu jinému, nebo zas tak moc neumí. Z toho důvodu raději s chladným klidem předvedu psu, co po něm chci, tudíž splní povel jedním tahem, byť nuceně. Síla tlaku odpovídá jeho zkušenostem s tím, co umí a důvěrou k tomu, kdo psa nutí spolupracovat. Bacha na to, je to hodně tenká hrana, kterou překročit znamená nabourání vzájemných vztahů, nebo pořádný úraz a ještě větší nabourání vztahů. S tresty je to mnohem horší, musí pes stoprocentně vědět, za co byl udělen, nestačí váš dojem, že ví za co a k tomu správné načasování s přesností na desetinu vteřiny, kdy se nesmí překročit reálný čas psa, ve kterém hraje značnou, respektive klíčovou úlohu reflexní oblouk. Já osobně pracuji raději intuitivně směrem do oboustranné pohody, než v modu trestů.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. zář. 2007 18:19 
Offline

Registrován: pon 27. srp. 2007 20:43
Příspěvky: 13
Bydliště: Úsov 789 73
Jo diky je to velice složitá odpověď ,ale po několikatém předčtení je to vlastně jasné, Jen je na to potřeba hodně umění a hodně chapaní se navzájem. myslel jsem spíš na to když on vlastně skouší co si muže dovolit, a někdy to okřiknutí nestačí a je třeba s ním trochu zatřást. On taky zkouší drcat do mě ,tak já mu to vlastně vracím ,je to vlastně taková hra. diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. led. 2008 23:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. pro. 2007 22:56
Příspěvky: 20
Bydliště: Pavlišovská 2295, Praha 9
šupik píše:
Jo diky je to velice složitá odpověď ,ale po několikatém předčtení je to vlastně jasné, Jen je na to potřeba hodně umění a hodně chapaní se navzájem. myslel jsem spíš na to když on vlastně skouší co si muže dovolit, a někdy to okřiknutí nestačí a je třeba s ním trochu zatřást. On taky zkouší drcat do mě ,tak já mu to vlastně vracím ,je to vlastně taková hra. diky


šupik ahoj,

jsem na tom skoro stejně jako Ty, možná hůř, svýho pesana, aby mohl žít po smrti rodičů ve stejném prostředí dalších sedm let, musím dát jinému majiteli. Je to ale pes milující svobodu, nenaučený na košík.
Chci předejít většině možných komplikací, problémům s aklimatizací... Je mi třeba jasné, že mu musím dát na cestu ze Slovenska do Čech a sebou do nového domova věci, které měl v původním domově, tj. hračky, deku s jeho vůněmi, milované klacíčky, jeho misky. Košík však nikdy nepotřeboval, vodítko taky ne, reaguje na pána a povely rukou, košík nesnese a stopku si nenechá připnout. Vím, že se pes má chovat tak, jak já chci, ovšem on bez vodítka a košíku poslouchá lépe než s nimi...
Poraďte kdo víte. Díky
Táňa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!