Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 15:46 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
mno hej, lenze tak ked sa opytam niekeho ineho cvicitela ,, tak mi povie ine a vsade ine a potom ked to napisem sem tak uz mam velky ego?? ak fakt supr. teda.... to ju mam ako rozmaznavat a setko jej dovolit.? myslim ze. deti sa tiez trestaju ked neposluchaju tak to je aj zo psami .. a ja si to setko citam co tu piseme a snazim sa tym riadit ale nie setko ide naraz.. tiez to chces cas...inak ja by som tam aj zasla, lenze ja som zo slovenska a mam stym mensi problem.. a kde zozenem nejaky kontakt, abo adresu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 15:48 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Mataxxx14 píše:
sak hej setci su najmudrejsi,, oki tak ked sa ma boji.. da sa to odstranit??? mam byt k nej jemnejsi a rozmaznavat ju?? to zabere??ako ja som snou denne vidim co robi,,a to skakanie po hlave myslim, ze napr ked nieco ma a chcem jej to zobrat a zacne si to chranit, tak poviem dobre nechaj si to,,ja som pan nie ona..



Pleteš víc věcí dohromady. Uvař si kafčo a pročti si to po sobě ještě jednou. Pak si projdi Lenčinou diskuzi. Pak celý veb. mezitím zvedni místo otázek telefon a zavolej Rudolfovi. Vyraž za ním. Nejde o to, aby sis nechala kadit na hlavu, ale jde o to, aby se tě pes už nebál. Jde to, jsem zářný příklad, ale po netu to nejde řešit. To bych tady popsala romány, čím jsme prošli a nemělo by to smysl. Musí se to vidět. a hlavně ty to musíš vidět. A nejlíp ti poradí právě Rudolf.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 15:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mataxxx14 píše:
mno hej, lenze tak ked sa opytam niekeho ineho cvicitela ,, tak mi povie ine a vsade ine a potom ked to napisem sem tak uz mam velky ego?? ak fakt supr. teda.... to ju mam ako rozmaznavat a setko jej dovolit.? myslim ze. deti sa tiez trestaju ked neposluchaju tak to je aj zo psami .. a ja si to setko citam co tu piseme a snazim sa tym riadit ale nie setko ide naraz.. tiez to chces cas...inak ja by som tam aj zasla, lenze ja som zo slovenska a mam stym mensi problem.. a kde zozenem nejaky kontakt, abo adresu.

rozmazlování je druhej extrém... kontakt je hned na hoře na stránce - ten banner s telefonem, o pár řádek níž je taky telefon a na hlavní stránce (kdyř klikneš nahoře v levo na "domovský web" je i adresa. Jinak Ruda řeší problémy psů s jejich páníky co jsou v USA a pod. Tam se to řeší videem a pod. Ze Slovenska za nim lidi taky jezděj, i z Německa... Zkuste mu alespoň zavolat - už kvůli vašemu štěndu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 15:55 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Mataxxx14 píše:
a neviem preco si tu setci myslite ze mam ego abo co sak citm co pisete a snazim sa tim riadit,, ale nejde to naraz. tiez sa snazim,, tak nemusete setci do mna hustit,, ako keby ste boli profesoinali,, tak klidek,.. a okrem toho ja som zo slovenska, tak by bol vecsi problem dojst,,preto chcem aspon takto nejake radi.. dakujem, aj tak


v klidu buď ty, vidíš, jak máš ego, když se hned urážíš? Nikdo tu nehustí, jen ti otvíráme oči. a jezdí za ním lidé i z větší dálky než je SR. Víš kolik jsem prošla cvičáků a cvičitelů, než toto pochopila? A přitom stačí vnímat. Fakt to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Mataxxx14 píše:
mno hej, lenze tak ked sa opytam niekeho ineho cvicitela ,, tak mi povie ine a vsade ine a potom ked to napisem sem tak uz mam velky ego?? ak fakt supr. teda.... to ju mam ako rozmaznavat a setko jej dovolit.? myslim ze. deti sa tiez trestaju ked neposluchaju tak to je aj zo psami .. a ja si to setko citam co tu piseme a snazim sa tym riadit ale nie setko ide naraz.. tiez to chces cas...inak ja by som tam aj zasla, lenze ja som zo slovenska a mam stym mensi problem.. a kde zozenem nejaky kontakt, abo adresu.


To co ti tady lidi radi je mnohem dal nez vetsina "vycvikaru" podivej prumernej vycvikar ma sportovniho psa doma v kotci a cas od casu snim jede na cvicak. proslo mu rukama cca 10 psu a mysli si jak vsechno se psama umi. kdyz mu projde tech psu rukama 50 zacne zjistovat ze neumi vubec nic a zacne premejslet nad tim proc je spousta veci jinak nez se traduje. Rudovy prosli rukama uz tisice psu, neni to vycvikar jeto clovek ktery svuj zivot zasvetil vychove psu nikoli vycviku. Me osobne proslo rukama uz nekolik desitek psu se svejma psama skoro zadny problemy nemam setjne u Rudy casto koukam s otevrenou pusou jak jde spoustu veci udelat mnohem jednodusejc nez je bezny postupup.

Asi tak tak jak ti poradi vycvikari to udelat lze taky, ale pod jednou podminkou ze to budes umet ukocirovat tak aby pes neztratil v tebe duveru a to jsi zcela ocividne nedokazala neb tu duveru uz jsi ztratila.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 16:06 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Mataxxx14 píše:
mno hej, lenze tak ked sa opytam niekeho ineho cvicitela ,, tak mi povie ine a vsade ine a potom ked to napisem sem tak uz mam velky ego?? ak fakt supr. teda.... to ju mam ako rozmaznavat a setko jej dovolit.? myslim ze. deti sa tiez trestaju ked neposluchaju tak to je aj zo psami .. a ja si to setko citam co tu piseme a snazim sa tym riadit ale nie setko ide naraz.. tiez to chces cas...inak ja by som tam aj zasla, lenze ja som zo slovenska a mam stym mensi problem.. a kde zozenem nejaky kontakt, abo adresu.


Podívej, píšu to naposled. je iks cvičitelů, já prošla několikero. devadesátpět procent z nich umí to, co já. Každý z nich naučí psa sedni. Ale to naučí i vůl. Každý z nich ti dle knížky vychová ideálního psa. Jenže v reálu neexistuje prototyp psa, na nějž lze praktikovat univerzální návod. a tak při jakémkoliv projevu psa (vrčení) je poraděno sejmout psa. ale to je blbost. Tak to nefunguje. Podívej se na opravdovou úspěšnost těchto cvičitelů. A to nemluvím o tom, když má tvůj pes problém, málokterý cvičitel zná radu. Málokterý. Rudolf ji zná. Takže nemudruj, jeslti máš o psa zájem a zavolej mu. Po netu se nic nedozvíš, maximálně od někoho na jiným foru, že máš psa ztlouct.ale to nedělej, protože tvoje "agrese" spouští jen a jen její agresi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mato,

pošlu ti SZ. Jenom ti chci říct - máš volbu. Buď se budeš ptát "výcvikářů", kteří ti budou asi většinou tvrdit, že pse si nesmí dovolit zavrčet, že trestat, vytřepávat, vycukávat a takovéhle věci. Pak máš možnost domluvit se s Rudou na návštěvě nebo ho požádat o radu po telefonu. V prvním případě budeš mít možná "vycvičeného" psa, který tě nebude mít rád a nebudete spolu mít dobrý vztah a nebudete si věřit. V druhém případě pes bude umět víc než v prvním a budete spolu v pohodě, naučíte se komunikovat pohledem, posunkem, budete spolu v souladu. Volba je na tobě. Já tě ale prosím jménem tvého pejska - zvol tu druhou.
O egu já ti psát nebudu - jenom připust prosím možnost, že ta druhá eventualita je vůbec možná a funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Mataxxx: Prosím Tě, četla jsi ty příspěvky , na které jsem ti dala hned na začátku a ještě kdosi, odkaz? Je to s tebou úplně , ale úplně stejný scénář. Mě taky ostatní radili se psem "fláknout na záda" atd(v mém okolí) a tady na poradně samé opaky, byla jsem z toho fakt mimo, úplně. A pes běsnící potvora, já hromádka nervů. Až jsem s epárkrát sešla s Petrou(viz . její příspěvky-ikonka bígl), pochopila jsem, že veškeré chyby tropím já. Doteď je mi z toho špatně, co jsem nevědouc, své fenečce málem způsobila. Neklesej na mysli, začni u sebe. Ale opravdu by chtělo, kdyby Ti taky někdo z okolí nabídl pomoc jako mě tehdy Petra. Ale musí to být někdo, kdo se psy UMÍ, nejlépe jestli si na to někdo troufne tady ze Slováků z poradny, nebo tedy jet za Rudou. Já za ním tedy ještě nebyla, protože mi stačila Petra, ale myslím si, že se za ním i tak stejně MUSÍM vydat, abych ten proces ještě doladila, myslím si, že ikdyž je to u nás O:K:, stejně Ruda odhalí chyby, které já nevidím. Plán, jak si počínat Ti takhle po netu stejně nikdo doslova neporadí, tak uvidíš během pár minut daleko víc, než vydedukuješ z psaných projevů.
Moc záleží na výrazu ve tvé tváři, když štěněti za něco nadáváš, na Tvých gestech, rychlosti pohybu....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lenko, za Rudou určitě zajeď, spoustu chyb dělám i já, i když už doufám nejsou tak strašné, ale u Rudy máš všechny informace "čisté" a ne přefiltrované přese mne nebo přes net.
Mata - ty jsi prostě Lenka přes kopírák :lol: , jenom doufám že i tvůj příběh bude mít podobný závěr :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 18:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
¨Mataxx, tak přemýšlím, co si od poradny očekávala. Vznesla si dotaz k problému, dostala si odpověď. Te´d je na tobě, co s tím udělᚨa jak se rozhodneš, nikdo tě nikam násilím tahat nemůže. Jen mě tak znovu napadá kolik strachu vnímá štěně ze tvých reakcí a kolik ho máš ty z reakcí štěněte ....

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 18:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
kopřivka píše:
Jo a z vlastní zkušenosti, která je ve své podstatě bolestivá, musím říct, resp. přiznat, že všude jinde cvičitelé (co se nazývali profíky v oboru) jsou opravdu v těchto věcech mimo. Pokud jde o strach, tak zejména. Každý ti řekne, jak máš na psa vlítnout, když vrčí...ale je to nesmysl. Tvoje "hmmm" může znamenat taky mnoho věcí né jen to, že s někým nemluvíš.
A tak fakt jeď za Rudolfem, poradí ti. V praxi to uvidíš. Uvidíš, že to není tak zlé a stačí jen vnímat. Je to i má zkušenost s ním a s lidmi zde. Těm patří můj dík a omluva, protože jestli jsem byla stejně "nevěřícná", tak se vám všem omlouvám.


No asi nejvíc se musím omlouvat všem já, ano, JSEM MATA PŘES KOPÍRÁK, to bylo moc dobré, Petro!!! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Ahoj, som zo Slovenska...cesta k Rudovi Ti zo Serede bude trvať najviac 3 hodiny, takže to nie je až tak ďaleko...ak Ti na svojom psovi záleží, tak ako píšeš,tak nájdeš spôsob, ako sa k Rudovi dostať....vzala som si psa z ulice a hoci sa nejedná o nejakého agresora, vyskytli sa problémy, z ktorými som nevedela pohnúť (podotýkam nebol to môj prvý pes), pýtala som sa mnohých ľudí, ktorí sa tu zaoberajú chovom či výcvikom psov a najčastejšou odpoveďou bolo, aby som ju zlomila či zbila...radšej som sa prestala pýtať...a potom som kdesi čítala o Rudovi, objavila som tieto stránky a šla na prvé možné free, ktoré sa tu konalo - jedna z prvých vecí bola, že som si musela uvedomiť, že v prvom rade som ja tá, ktorá sa musí učiť a ktorá musí zmeniť prístup, musela som hlboko vstúpiť do vlastného ega äto je asi to najťažšie pre začiatok) - pár ľudí, čo ma tu pozná určite vie, o čom hovorím - výsledok sa dostavil naozaj rýchlo.....som niekde na začiatku, vyhodila som z hlavy všetky veci, o ktorých som si myslela, že ich viem...začínam odznova, učím sa spolu s mojimi psami krok za krokom.....skús na chvíľu popremýšľať, čo Ti tu ľudia píšu, zabudni na všetko, čo ti výcvikári radili a snáď pochopíš, čo je pre vás oboch (myslím teba a tvojho psa ) to najlepšie.....

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 16:32 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
mno dakujem vam,, tiez som ju nechcela trestat.. ale ked som nic ine okrem toho nepocula, setci mleli len to svojej,, az tu som dosla na ine narozy ktore sa mi viac pacia,, a je mi luto ze to som nerobila od zaciatku pri svojim havovi.. k zladom k mojmu veku bude problem dostat sa tam ale pokusim sa co najviac,, aby som setko zmenila uz teraz sa snazim.. a myslim ze je to lepsie psa napominam len hlasom alebo gestami a zatial nezavrcal, sem tam chmatne ale len jemne,, cize je to lepsie o dost.. len este to privolanie vonku ale vyskusam to s tou stupackou, cize keby ze sme nenapisem asi by som ju uz nemala,, diki mocc..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 18:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mato, to je super.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 09:10 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Dej vědět, jak to u vás pokračuje. Jsem ráda, že to vidíš už trošku jinak a hlavně, že ti čubinka ukazuje a odpovídá chováním, že ses dala pomalu správným směrem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita u malého štěněte
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2012 10:43 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2012 08:23
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobrý den,
máme doma štěně ZR (nar.24.5.) a mám problémy s agresivitou (pokud se to dá u štěněte tak nazvat). Je hodný, hravý, mazlí se, rychle se učí a je taky nebojácný. Problém ovšem nastane, když dělá něco zakázaného (většinou žere nějaký odpadek). V podstatě při jakékoli takové činnosti vrčí a kouše, když se mu ji snažíme překazit. Dřív na FUJ zareagoval, pak to přestalo zabírat, tak jsme přidali placnutí novinama, i to časem přestalo pomáhat, tak nám poradili zatahat za kůži na krku. To se ale stalo spouštěčem toho agresivního chování. Zkoušeli jsme i chytnout a zavřít mu čumák společně se zlým FUJ nebo NESMÍŠ. To vše ho ale akorát víc rozzuří. Když na něj křikne cizí člověk, většinou to stačí, ale na mě nedá, trochu lepší je to u přítele.
Jednou pomohlo, až když přišel můj otec a vynesl ho ve vzduchu za kůži ven z pokoje, kam nesměl. Pes samozřejmě ječel, ale zklidnil se. Je tohle opravdu správná cesta? Nevím, jestli dovedu psovi takto ubližovat. Četla jsem některé příspěvky zde, je tedy řešením nechat mu i v bytě obojek s připojeným vodítkem, aby bylo možné ho vždy zatahat, když bude dělat něco, co nemá? Jak přesně máme postupovat? Psy mám od dětství (tohle je můj 11. pes) a nikdy žádné problémy nebyly, všichni byli mazlové. Věřím, že ze mě cítí, že se ho bojím a tak si na mě dovoluje. Myslím, že ho nerozmazlujeme - nespí v posteli, nekrmíme od stolu, pamlsky jen když si je zaslouží. Tak prosím o kritiku, co děláme špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivne stena
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2012 21:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Vložila som tvoju otázku do témy, kde nájdeš odpoveď. Pred vytvorením novej témy je potrebné presvedčiť sa, či problém nebol riešený.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita u malého štěněte
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 10:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Rej- píše:
...co děláme špatně.

Panebože, všechno! Neuražte se, ale váš příspěvek je úplně typická ukázka toho, kam vedou rady z minulýho století, případně z knih "doktorky z Brna". Myslím, že víc než stávající téma, by vám mohlo pomoct téma Štěně kouše, vrčí. Ne snad, že by v něm byly rady jiný, ale je rozsáhlejší, a když si ho přečtete opravdu od začátku, jsou v něm hezky popsaný i změny chování po změně přístupu majitele. (Pozornost věnujte hlavně příspěvkům Lenky Krejčířový, na nich je to uvědomování si chyb načtenejch z knih a změna vztahu se štěnětem znát přímo předpisově.)

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresívne šteňa
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
99% nezadouciho chovani a nejistoty maji na svedomi silova reseni a necitlivy pristu s neadekvatnimi reakcemi majitelu psu, ktere jsou pro psa nesrozumitelne, v jeho reci jde o jasnoy signal ze ho zabijite (tak oblibene vytrepani za kuzi,prevalovani na zada) ,vysledek je nervni vystresovany, nejisty pes, bojici se vlastniho stinu, pred kterym by nejradeji prchl nebo byl zabit....tak radeji kousne prvni. Neduslednost, spatne nacasovani, aplikace rad ktere funguji, ale pro jineho psa ... u meho psa ho jen znejisti...vysledek viz. vyse. Staci jen trocha selskeho rozumu, empatie a citu s odhadem a mate super kamarada...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresívne šteňa
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2012 15:38 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2012 08:23
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Děkuju a děkuju. Témata jsem si tady pročítala dva dny, ale na tyto dvě zmíněné jsem nenarazila. Omlouvám se, nemám to tady ještě tak "zmáklé" a neorientuju se.

Neurazím se, protože vím, že něco děláme špatně, že je chyba u nás. Rady jsem dostávala od veterinářů, kamarádů, co už dlouho mají psy a z knížek. Samozřejmě, že kdybych dříve objevila tyhle stránky a knihy pana Desenského, čerpala bych odsud. Nemyslete si, že mě naše současné "metody" těší, to bych sem jinak nepsala. Jdu tedy studovat. Ještě jednou děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresívne šteňa
PříspěvekNapsal: stř 29. srp. 2012 13:31 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2012 08:23
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobrý den znovu. Poctivě jsem několik dní četla všechno z obou dvou témat a tak se chci ujistit, že nyní jsem na dobré cestě.
1) Vrčí když se mu snažím vzít fujtajbl: snažím se ho nyní naučit povel "pusť" pomocí pamlsku těsně nad čumáčkem, s hračkou to funguje na 100%, s fujtajblem mu to většinou spíš vypadne jak se snaží vzít piškot, než že by to vědomně upustil. Správně?
2) Vrčí když ho po probuzení musím vzít do rukou (jedem někam autem..): Snažím se ho přivolat, hazím hračky, do auta ho nezvedám, snažím se ho nalákat tak, že dělám opičky/pamlsky/hračkami. Správně?
3) Vrčí a kouše, když se ho snažím sundat z míst, kam nesmí (gauč, postel, stolek): zde trochu tápám. Mám ho radši odlákat hračkou (pochopí pak ale, že tam nesmí? nebo až nebudu doma a nehodím mu hračku, tak si tam bude vesele skákat?) nebo mu nechat vodítko i doma? Jak ho přesně používat? Jaký dát povel těsně před tím, než ho použiju?
4) Je vhodné učit přivolání tak jak jej popisuje p. D. už v tomto věku (3měs.)?

Jinak bych ráda všem znovu moc poděkovala, už teď se situace z redukovala z jednoho vrčení denně na jedno vrčení týdně:))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresívne šteňa
PříspěvekNapsal: sob 01. zář. 2012 07:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vidím v tom docela dost chyb. Z Prahy je to sem hodinu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!