Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 12:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: agresivní štěně
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 18:53 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
dobry den,, mam doma velky problem, mam 5 mesacnu fenku americkeho staforda ktora je agresivna,.. hlavne nato ked ju chcem potrestat zacne vrcat. dokocna ma uz aj kusla. aj par krat vyjela proti mne,nato aka je mala je aj dost drza. popravde sa jej uz aj bojim.. bo je to bojovne plemeno, ale podla mna to ma v sebe lebo poslucha na slovo a ovlada skoro setky zakladne povely.a sa jej aj dost venujem skusila som uz asi setko..len sa bojim aby ma nenapadla ked bude starsia.. to by ma uz aj zabila, a neviem co mam robit, ci ju dat prec alebo je tam sanca na napravu,strasne dakujem za akukolvek radu alebo pomoc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 19:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Divím sa, že majiteľ sám označuje svojho psa za bojové plemeno, tí sami to zväčša nemajú radi. Fenka určite nemá v sebe to, že má kúsať majiteľa a podľa opisu majiteľovi jednoducho nerozumie a preto reaguje tak, ako reaguje. Bráni sa nespravodlivému alebo neadekvátnemu a nepochopenému trestu. Je to malé šteniatko a treba si dať záležať na tom, aby jej to, čo od nej chcete bolo správne vyvetlené tak, aby to bol schopný pochopiť pes, nie tak, ak by ste to vysvetľovali človeku. Trpezlivo a jasne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 19:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
můžu se zeptat jakou formu trestu používáte? a sjte si jistá že když trestáte pes ví proč přišel ten trest? je ten trest adekvátní

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
ahoj, moc mi to připomíná naše začátky, zkus si pročíst štěně bígla vrčí, snaž se z toho poučit. Taky mě napadla otázka, jak Ajku, jak trestáte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
tady máš odkaz, ať to nemusíš hledat.
http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... php?t=1018
Nevím, jestli máš stejný problém, jako my tehdy s přístupem ke psu, my to dělali tenkrát vše hooodnnnněěě špatně( a tvrdohlavě jsme si mysleli, že je to dobře, až se za to stydím).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 21:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mata,
mohla bys napsat něco víc, kde a jak fenku máte, jakým způsobem jsi jí učila povely - připadá mi dost zvláštní, že píšeš, že v tomhle věku už zná všechny základní povely - proč, kdy, za co a jak jí trestáš?
Podle toho, co jsi popsala, se chováš pro ní nesrozumitelně a ona ti to jenom dává najevo po psím způsobu, že tě nechápe. Jako agresivní označit 5 měsíční štěně - to se mi zdá trošku přehnané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2007 23:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lenko, přesně to mě napadlo hned jak jsem ten první příspěvek přečetla :lol: . Jak se má vaše "agresorka"?
Mata - je to štěně a opravdu se jen brání. Pročti si to téma o štěněti Lenky, pročti si i další témata a hlavně návody na hlavním webu Rudy, hodně nad tím přemýšlej, urovnej si v sobě co a jak by mělo být, a hlavně jak tě teď štěně vidí a jak chceš aby tě vidělo. Přestaň dělat vše co je špatné - zdvojené tresty, nesrozumitelné tresty, přehnané tresty. Vůbec s tresty hodně uber - raději říkej psu co má dělat než že něco dělat nemá, trestej zcela vyjímečně a když už tak jasně, rychle, srozumitelně a krátce.
Výcvik pozitivně motivuj - pochvala, hra, pamlsek. Využij intonaci hlasu. Pes by měl vždy vědět jak na tom s tebou zrovna je a nikdy by neměl mít důvod se tě bát. Věnuj hodně času společným hrám, mazlení,... zvykej ji přitom na potřebnou manipulaci - prohlídka očí, uší, tlapek, vybrání imaginárních klíšťat - jemně, v klidu, až to budete potřebovat tak se vám to vrátí.
A hlavně zapomeň na to bojové plemeno! Proč sis pořídila zrovna amstafa když se ho bojíš? :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 17:11 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
ale ona vie zaco urobila chybu. napriklad ked vyleze na stol a zacne jest co je na stole,, ma prisne zakakazane tam liest. ale ked sme neni pritomny vzdy neco uchmatne, a ked chcem ist co len k nej zacne vrcat a ked sa ju snazim nejako vytrestat,, ci uz vytaham za kozu alebo dat cez cumak.. zacne sa branit a napada ma..... ale neni to len tak ze hry. ona je vazne moc agresivna.. neznese nijaky trest... a ja viem o tom plemene pomerne vela, a mam snimi skusenosti.. ale toto som este nevidela.. ma riadny vycvik a neni ani nezmaznana, ale jakmile pride co sa jej nepaci hlavne ked sa jedna oo zradlo, si nenecha..ale ked jej poviem ze dole z postele, pochopi a ide dolu. a myslim ze toto jej ostane.. musi to byt vrodene po rodicoch. lebo vzdy som k nej bola ferova. a neni to moj prvy pes. a stretavam sa denne z ludmi co tychto psom maju, a radia mi aby som ju dala prec. lebov buducnosti to moze zle dopadnut. a bojim sa jej preto, lebo som to necakala ze by sa toto mohla stat..ma uz dost silne zuby a uz setky svoje.. a nekusne len tak jemne ze tu mas priucnu,, ale ze tu mas uz sa ma nedotykaj.. aj ked zere vrci ale to ma este nekusla, uz som jej skusala brat misku. proste setko ale na jedlo si nedaa dopustit.. neuveritelne pahltna a skoro setky hadky medzi nami su koli zradlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 17:16 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
a este jedna vec.. ja ju prec nechcem dat,, ale uz teraz mi spravila zly kusanec. a to neni nijaky pudlik,, ale opravdu velky pes. . a enchcem aby ohrozila niekoho z blizkych,, su tu aj male deti,, preto ju chcem dat prec.. co raz pes spravi a viac krat, spravi to znova. ona sa na mna nemoze ani pozret.. ked jej nepoviem, a ne to este vrcat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 17:48 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Mataxxx14 píše:
ale ona vie zaco urobila chybu. napriklad ked vyleze na stol a zacne jest co je na stole,, ma prisne zakakazane tam liest. ale ked sme neni pritomny vzdy neco uchmatne, a ked chcem ist co len k nej zacne vrcat a ked sa ju snazim nejako vytrestat,, ci uz vytaham za kozu alebo dat cez cumak.. zacne sa branit a napada ma..... ale neni to len tak ze hry. ona je vazne moc agresivna.. neznese nijaky trest... a ja viem o tom plemene pomerne vela, a mam snimi skusenosti.. ale toto som este nevidela.. ma riadny vycvik a neni ani nezmaznana, ale jakmile pride co sa jej nepaci hlavne ked sa jedna oo zradlo, si nenecha..ale ked jej poviem ze dole z postele, pochopi a ide dolu. a myslim ze toto jej ostane.. musi to byt vrodene po rodicoch. lebo vzdy som k nej bola ferova. a neni to moj prvy pes. a stretavam sa denne z ludmi co tychto psom maju, a radia mi aby som ju dala prec. lebov buducnosti to moze zle dopadnut. a bojim sa jej preto, lebo som to necakala ze by sa toto mohla stat..ma uz dost silne zuby a uz setky svoje.. a nekusne len tak jemne ze tu mas priucnu,, ale ze tu mas uz sa ma nedotykaj.. aj ked zere vrci ale to ma este nekusla, uz som jej skusala brat misku. proste setko ale na jedlo si nedaa dopustit.. neuveritelne pahltna a skoro setky hadky medzi nami su koli zradlu.


jestli si nedelate srandu, tak bude vazne lepsi, kdyz ji date pryc..teda pro ni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ahoj Petro, vrčící agresorka je milující fenečka, je to takové citlivoučké stvořeníčko....Ale k dětem je to stále střídavě oblačno. Viz co jsme si psaly v e-mailech plus další a další. Ale už vím, od Tebe a od ostatních tady, že chyba není v psovi, ale v dětech(potažmo ve mě, že jim fakt nestačím vysvětlit, že to a ono nesmějí se psem. tak jak jsi psala tenkrát po naší první návštěvě KM-Míša má tendenci stále ji atakovat, hladit, atd, atd.)Ale jsem dužna ještě napsat do příslušného tématu, jak pokračujeme, aby i ostatní věděli, že jejich slova nepřišly nazmar. Jen tedy na veterinu se jí moc nechce. Včera jsme šli navolno, hm, na třikrát jsem se pro ni vracela.Ale to je odbočení od tématu s jiným problémem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Proč hned dávat pryč? Nám jste to sice taky radili, ale pokud přijde na to, co dělá špatně, a co má dělat jinak a proč, myslím si, že to zvládne. Hlavně si, prosím, Mato, pročti ten můj problém s vrčícím bíglem. Hlavu vzhůru, věř všem na poradně, mAJÍ PRAVDU!!!! (haha, ode mě to zní fakt blbě, když já jim taky nevěřila, já vím, ale už věřím).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mato,
jsem přesvědčená o tom, že se tě štěně bojí. Vytřepání a vytahání za kůži je neadekvátní trest - je to přímá hrozba zabitím. To, že fena takto trestá štěňata je pověra. Ty jí vlastně říkáš - já tě chci zabít a divíš se jí, že se brání? Proč jí nenecháš doma hladké vodítko a široký nestahovací obojek a nesundáš jí z toho stolu za to vodítko? Podle toho, co píšeš, na ní vyvíjíš nepřiměřený tlak a ona se mu jenom brání. Má na to právo, není to plyšák, je to živý tvor. Měla bys podle mého názoru hodně ubrat a snažit se jí porozumět a naučit se s ní komunikovat. Můj názor je, že pohodová a srozumitelná výchova se nedá nahradit jakýmkoli výcvikem, když v něm právě ta srozumitelnost a hlavně pohoda chybí. Přečti si důkladně celou poradnu. Ruda tu mockrát psal, že pro život se psem je nejdůležitější důvěra a respekt. Ty vyžaduješ jenom ten respekt, ale její důvěru sis zatím nezískala. A to není její chyba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. lis. 2007 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Mataxxx14 píše:
ale ona vie zaco urobila chybu. napriklad ked vyleze na stol a zacne jest co je na stole,, ma prisne zakakazane tam liest. ale ked sme neni pritomny vzdy neco uchmatne, a ked chcem ist co len k nej zacne vrcat a ked sa ju snazim nejako vytrestat,, ci uz vytaham za kozu alebo dat cez cumak.. zacne sa branit a napada ma..... ale neni to len tak ze hry. ona je vazne moc agresivna.. neznese nijaky trest... a ja viem o tom plemene pomerne vela, a mam snimi skusenosti.. ale toto som este nevidela.. ma riadny vycvik a neni ani nezmaznana, ale jakmile pride co sa jej nepaci hlavne ked sa jedna oo zradlo, si nenecha..ale ked jej poviem ze dole z postele, pochopi a ide dolu. a myslim ze toto jej ostane.. musi to byt vrodene po rodicoch. lebo vzdy som k nej bola ferova. a neni to moj prvy pes. a stretavam sa denne z ludmi co tychto psom maju, a radia mi aby som ju dala prec. lebov buducnosti to moze zle dopadnut. a bojim sa jej preto, lebo som to necakala ze by sa toto mohla stat..ma uz dost silne zuby a uz setky svoje.. a nekusne len tak jemne ze tu mas priucnu,, ale ze tu mas uz sa ma nedotykaj.. aj ked zere vrci ale to ma este nekusla, uz som jej skusala brat misku. proste setko ale na jedlo si nedaa dopustit.. neuveritelne pahltna a skoro setky hadky medzi nami su koli zradlu.


Jsi si opravdu jistá, že ví že na ten stůl nesmí? Četla už jsi o použití řetízkáče? U toho lezení na stůl by to mohlo hodně pomoc. Když jí řikáž aby slezla ze stolu a z postele používáš stejný povel a stejnou intonaci?Tvoje fenka se tě bojí a proto bych se snažila co nejvíce vyhnout trestům a určitě bych se jí při trestání ani nedotkla. K potrestání stačí tón hlasu a kdyžtak si můžeš pomoc vodítkem, jak napsala Essi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 00:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Ve veku Vasi fenule mluvime o vychove,nikoliv vycviku.To ze Vis ze pes nesni na stul jeste neznamena ze tohle skutecne vi a zna i Vase fenule. To jak nasledne resite nastalou situaci je silne neadekvatni....kdyz chci trestat psa musim presne vedet kdy,co a proc a jak.jinymi slovy je nesmirne dulezite nacasiovani ,provedeni a zpusob-zo aby moje reakce nebyla neadekvatni duvodu korekce.
To jak pes n a Vas naswledne reaguje je jen vysledek ze jste postupovaly spatne.Pokud delam ze psem je dulezite abyste delaly vzdy klidu a pohode.Bez zbytecneho stresu a nervu,to ze jdete resit problem a uz dopredu pristupujete k psovy s obavou ze nekdy bude nebezpecny psa znejisti a vynervuje-proste si vytvarite dalsi znacne problemy aniz byste vyresily stavajici.Vysledek bude nervozni a nervni pes ktery se Vas bude bat.
Pokud mi pes dela co nechci,vklidu napr. ve Vasem pripadu leze mnna stul staci uplne v klidu durazne Ne a psa sundat dolu.Proc sundavat psa ze stolu kdyz je mnohem ucinejsi jeho chovani zastavit hned na zacatku. Nešnechat jej na stul vylez .pokud dal chce na stul je napr. mozno ze zacatku vyuzit napr. pernamentne noseneho voditka kdy je se slovy Ne,dan na mysto....tech moznosti jak rikam je vice,nehlede ze mam mit vypracovan jak system pochval tak trestu se vzestupnou intenzitou.Takze je pak zbytecne volit jak ve Vasem pripade tu nejtvrdsi variantu coz ve svem vysledku jen psa znejisti.
Navic mam pocit ze ve veku cca 5 mesicu uz chcete po psovy vzhledem i k danemu plemeni prilis,ukradly jste mu kus detstvi....nejlepsi metodou jak psa neco nucit je si se psem hrat a aby vychova probyhala spis formou hry.jak nato lze najit i tady na strankach....
Ruku na srdce,obavam se ze tohle neni pes pro Vas.Vim ze kazdy nejak zacinal a clovek se uci z chyb.Ale pokud se znich nepoucim muzu mit kolik chci psu,ale porad budu delat zakladni chyby a zustanu na stejne urovni misto abych se poucil a tim sel na dalsi uroven.Opravdu nejlepsi bude pokud se domluvite na co nejdrivejsi navsteve na Vlcarech kde Vam Ruda pomuze i prekonat Vas strach ktery citim.pokud nedokazete tohle zvladnout v sobe nepodari se vyresit uspokojive ani zbyvajici cast Vaseho problemu.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 08:14 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Mataxxx14 píše:
ale ona vie zaco urobila chybu. napriklad ked vyleze na stol a zacne jest co je na stole,, ma prisne zakakazane tam liest. ale ked sme neni pritomny vzdy neco uchmatne, a ked chcem ist co len k nej zacne vrcat a ked sa ju snazim nejako vytrestat,, ci uz vytaham za kozu alebo dat cez cumak.. zacne sa branit a napada ma..... ale neni to len tak ze hry. ona je vazne moc agresivna.. neznese nijaky trest... a ja viem o tom plemene pomerne vela, a mam snimi skusenosti.. ale toto som este nevidela.. ma riadny vycvik a neni ani nezmaznana, ale jakmile pride co sa jej nepaci hlavne ked sa jedna oo zradlo, si nenecha..ale ked jej poviem ze dole z postele, pochopi a ide dolu. a myslim ze toto jej ostane.. musi to byt vrodene po rodicoch. lebo vzdy som k nej bola ferova. a neni to moj prvy pes. a stretavam sa denne z ludmi co tychto psom maju, a radia mi aby som ju dala prec. lebov buducnosti to moze zle dopadnut. a bojim sa jej preto, lebo som to necakala ze by sa toto mohla stat..ma uz dost silne zuby a uz setky svoje.. a nekusne len tak jemne ze tu mas priucnu,, ale ze tu mas uz sa ma nedotykaj.. aj ked zere vrci ale to ma este nekusla, uz som jej skusala brat misku. proste setko ale na jedlo si nedaa dopustit.. neuveritelne pahltna a skoro setky hadky medzi nami su koli zradlu.


neví, co udělala za chybu. neumíš jí to po psím vysvětlit. Když vyleze na stůl a já beńechci, aby tam lezla, dám ji V KLIDU dolů. přijde -li ke stolu znovu s úmyslem vylézt nahoru, nepustím ji tam. Až po mnoha opakováních se dá hovořit o cviku jako o naučeném.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 08:16 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
řádný výcvik...fakt pardon, ale v pěti měsících? To nemá ani pes, co bude v budoucnu u armády.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 08:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
"musi to byt vrodene po rodicoch. "


Nic není vrozené!!! ten pes vám nerozumí a bojí se vašeho jednání. Chyba je tedy ve vás, protože komunikujete špatně. Nehledejte ji v pejskovi.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 08:24 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Mataxxx14 píše:
a este jedna vec.. ja ju prec nechcem dat,, ale uz teraz mi spravila zly kusanec. a to neni nijaky pudlik,, ale opravdu velky pes. . a enchcem aby ohrozila niekoho z blizkych,, su tu aj male deti,, preto ju chcem dat prec.. co raz pes spravi a viac krat, spravi to znova. ona sa na mna nemoze ani pozret.. ked jej nepoviem, a ne to este vrcat..


Věř, že to opravdu není agrese, ale strach. Já to měla v bleděmodrym doma...a jde z toho ven. vyprdni se na "výcvik", to jako bys řekla, že 6ti letý dítě zvládá integrály z matematiky vysoký školy. Prostě nezvládá. netlač na pilu. Buď v klidu. Misku jí neber, co je to taky za moudro. Co pán jako alfa jednou "nechá" ostatním, nechce už. Je to pro něj už nezajímavý...nebo ji jídlem motivuj. buď na ni spravedlivá, důsledná, ale ne tvrdá.
A co se týká tvého strachu...zbavíš se ho. Snadno. vyraž třeba za Rudou, nech si vysvětlit, proč to pes dělá v reálu (né po netu) a pozoruj, jak komunikuje on se psy.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Mataxxx14 píše:
ale ona vie zaco urobila chybu. napriklad ked vyleze na stol a zacne jest co je na stole,, ma prisne zakakazane tam liest. ale ked sme neni pritomny vzdy neco uchmatne, a ked chcem ist co len k nej zacne vrcat a ked sa ju snazim nejako vytrestat,, ci uz vytaham za kozu alebo dat cez cumak.. zacne sa branit a napada ma..... ale neni to len tak ze hry..

já to pochopila tak, že pes ve vaší nepřítomnosti něco sežere ze stolu a vy ji za to po příchodu zbijete. V tomhle je tolik chyb, že kdyby ta fenka nebyla zlatá, tak už bás dávno sežrala.
1) pokud nechci aby pes v mé nepřítomnosti něco sežral, tak to tam nenechám! Můžu na tom dlouhodobě pracovat, s těžko zaručitelným výsledkem, ale nemůžu si myslet že pětiměsíční mimino bude chodit kolem dobroty a ani si jí nevšimne!
2) Pokud nemám možnost potrestat do dvou )no dobrá do pěti) vteřin po provinění, je trest chybou - v tu chvíli už pes neví za co je trestát. A trestat po příchodu za něco co pes provedl třeba před hodinou? Chyba nejhoršího kalibru. V pojetí psa je trestán za váš příchod, což samozřejmě nechápe, bojí se a schovává.
3) vaše tresty jsou naprosto nepřiměřené, pes se vás strašně bojí a brání se - ostatně sama to píšete "začne sa branit a napada ma". Uberte! Nechte psovi trvale krátké vodítko a jako trest použijte ostré NE! a cuknutí. To stačí. Trestejte ale opravdu jen tehdy když si to pes zaslouží a vždycky HNED!

Co se týká žrádla - stále jsme u strachu, taky už se to tu probíralo (doporučuji postupně přečíst celou poradnu, ze začátku alespoň problémy které jsou podobné tomu vašemu, hlavně to Lenčino). Začala bych krmit z ruky - prostě místo z misky zblajzne večeři z vaší ruky. Pokud by u toho vrčela, neřešit, hlavně nesahat. Až bude tohle zvládat v pohodě, pak bych každou dávku rozdělila třeba na 3x, první z ruky, potom druhou do misky a až to sežere tak přisypat třetí. Celou dobu stůjte u misky. Až zvládne tohle, tak tu poslední dávku přisypte už v průběhu žraní té druhé. U tohohle bych nějakou chvíli zůstala. Pak bych natrénovala odvolání od misky - za velkou odměnu, pomozte si vodítkem. Pak ji zase vyšlete "dojet" misku. Účelem je, aby si pes byl jistý že mu jídlo neseberete, ale vždy jen přidáte - pak ochotně odejde i od plné misky (jak jinak by mi pes přiaportoval buřta? ví že ho dostane a ještě velkou pochvalu!)

Nejlepší radou ovšem zůstává zajet na Vlčáry...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 11:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Vzpomínám si živě jak mi před lety čtyřměsíční fenka maliňáka přistála všema čtyřma na jídelním stole. Odpérovala se ze země a byla tam. Dokázala z přemíry temperamentu přebíhat po kapotě auta, že se jede na procházku. Všechno se naučila i to, že se po autě neběhá.To co radí Petra je skvělý návod jak na to. Zákazový povel ne jak radí BinLadin taky používám. Ne nechtoho s tím důrazen na ne.Takové mrně o samotě s jídlem a třeba i odpatkovým košem bych nikdy nenechala. A dokonce bych tam to jídlo nenechávala v dosahu jeho tlamy ani v mojí přítomnosti, nač pokoušet tak malé štěně. Pomalu v klidu vychovávat co smí a co ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
samozřejmě že nejlepší je návštěva u Rudy...
ještě k tomuto:
Mataxxx14 píše:
.. co raz pes spravi a viac krat, spravi to znova. ona sa na mna nemoze ani pozret.. ked jej nepoviem, a ne to este vrcat..

1) pes dělá jen to k čemu ho jeho člověk dovede
2) buzeraci typu "bez mého svolení se ani nevys***" používám OBČAS na svého DOSPĚLÉHO psa když má snahu mne poslat do háje a i tak to trvá pár minut. Styl "dokud ti neřeknu tak se na mne ani nepodíváš" je sám o sobě velkým trestem, pro takové štěně naprosto nepřípustný, i pro dospěláka velmi stresující. Nech ho žít! Srovnej si v sobě základy musí-může-nesmí tak aby byly přijatelné pro VŠECHNY (hlavně nezapomeň na psa) a k tomu pak začni své štěně vést a to nikoli tresty, ale citlivým usměrňováním a pozitivní motivací.

Cos tebou ten pes zažil dobrého, když se tě takhle bojí? Ty tvoje "bojová plemena" jsou psi s vrozenou obrovskou láskou a oddaností k lidem, musíš jí ubližovat (fyzicky i psychicky) strašně moc, když jsi ji už jako štěně donutila použít proti člověku zuby :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 14:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Bojová plemena neexistují. a jestli si někdo pořídil psa proto, že je to "bojové plemeno", bán bůh s ním, potažmo se psem.

Jen chci říct, víš o tom, že již před iks lety, kdy nebyla tv nova, aby z těchto psů utvořila pseudobestie, tak že už před těmito lety se tito psi používali a používají v canisterapii pro staré nemohoucí či ochrnuté či mentálně postižené lidi?

hlavně že je to bojové plemeno, že áno.

Bojí se tě, bojí se tě moc a je to ostuda. Ale poté, co si chybu přiznáš, zmírníš a budeš chtít psovi rozumět a mluvit s ním, všechno půjde. Ale zapomeň na to velké umělé JÁ, které je tvořeno jenom a jenom diktaturou, která je jenom maskováním toho, že nemáš přirozenou autoritu. Respekt získaný z diktátu vede jenom ke strachu a vede bu´d k psychickýmu zhroucení pejska (i člověka) nebo k sebeobraně )i u člověka).
Autorita není dána vynuceným respektem přes diktaturu, ale vnitřní silou, vnitřní vyrovnaností, vnitřním klidem, tím co vychází z vás. a je to nejen respekt, ale i důvěra. A ten respekt je právě díky té důvěře a naopak. Tento respekt je dobrovolný, nikoliv vynucený strachem.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 15:17 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
hej mate tu aj prawdu.. ona tiez nema podla mna respekt a niekdy sa so mnou zahrava.. ked napriklad nechce prist na zavolanie a nemozem ju chytit. ale nikdy som ju pri vycviku nebila.. vzdy som ju ucila na pochvalu a nejaky pamlsek,, a vratim sa k tomu stolu.. jej to staci ked poviem dole.. a ide dole,, ale ked lezi a nechce sa jej tak ju dam dole,, lenze ked zacne vrcat ked sa jej idem doknut, to neni podla mna stach ale nadriadnost,, ona si mysli ze tam moze byt,, tak co mam robit,ked zacne vrcat a zurite ked ju chcem od niecoho odvolat, vzdy ked to spravi zoberem piskot a ide, ale nemozem ju nechat vrcat. co ked to bude stale robit ked sa k nej priblizi.... a k tomu jedlu je to dobry napad ju krmit z ruky,, vyskusam to hned pri prom krmeni dufam ze to zabere.. a este ja ju nebijem po prichode,, nikdy som to neurobila , ale ked pridem a ona je na tom stole a hosti sa,, cize to vidim,,ako zere.. keby to zedla uz je neskoro to viem aj ja..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 15:38 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
MYSLÍš SI TO ŠPATNĚ!!!
Viděla jsti někdy šéfovat, tedy snažit se šéfovat mimino nad dospělákem?
Ona je jen zrcadlo, pokud na tebe vrčí, děláš něco špatně. Ona fakt nepotřebuje sejmout, ale rozumět ti.

Už v pěti měsících jsi u ní vybudovala strach! Mysli si dál něco o nadřazenosti, chovej se k ní dál stejně a je to otázka měsíců, kdy tě šeredně pokouše v sebeobraně. bohužel pak lze říct jen, dobře ti tak, když stále "mluvíš a jsi přesvědčena" o nadřazenosti.

Pokud ti leze stále na stůl, je to jen a jen důkaz toho, že jsi jí to špatně vysvětlila, jinak by tam nelezla. Další věcí je to, že trestat psa neznamená bít ho. To jest, nikdo tu neřekl, že ho biješ. Pouze ho nepřiměřeně trestáš. Co uděláš, když ji vidíš na stole?

Tipnu si: Letíš k ní prudce, s křikem, chytneš ji za obojek a taháš dolů...vše špatně.

Být v klidu. vnitřně přesvědčen o tom, že to bude dle mého. Pes by měl mít obojek a courat vodítko. Nebrat psa za obojek, netahat, nekřičet, neškubat za kůži a tak dál.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 15:41 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
a to s tím respektem jsi pochopila jinak, než jsem to myslela. Domnívám se, že ta tvoje čubina má respekt, ale respekt vycházeící z diktátu, ze strachu, nikoliv z vnitřní přirozené autority. Tudíž né nadřazenost, ale strach. a pravděpodobně ti ani za mák nevěří, protože ti nerozumí. respekt bez důvěry je nic, zrovna jako důvěra bez respektu.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mataxxx14 píše:
hej mate tu aj prawdu.. ona tiez nema podla mna respekt a niekdy sa so mnou zahrava.. ked napriklad nechce prist na zavolanie a nemozem ju chytit. ale nikdy som ju pri vycviku nebila.. vzdy som ju ucila na pochvalu a nejaky pamlsek,, a vratim sa k tomu stolu.. jej to staci ked poviem dole.. a ide dole,, ale ked lezi a nechce sa jej tak ju dam dole,, lenze ked zacne vrcat ked sa jej idem doknut, to neni podla mna stach ale nadriadnost,, ona si mysli ze tam moze byt,, tak co mam robit,ked zacne vrcat a zurite ked ju chcem od niecoho odvolat, vzdy ked to spravi zoberem piskot a ide, ale nemozem ju nechat vrcat. co ked to bude stale robit ked sa k nej priblizi.... a k tomu jedlu je to dobry napad ju krmit z ruky,, vyskusam to hned pri prom krmeni dufam ze to zabere.. a este ja ju nebijem po prichode,, nikdy som to neurobila , ale ked pridem a ona je na tom stole a hosti sa,, cize to vidim,,ako zere.. keby to zedla uz je neskoro to viem aj ja..


Já jsem ale nepsala, že ona nemá respekt, ale že ty nemáš její důvěru, ale ten respekt vyžaduješ. To sundavání - to není nadřazenost, ale právě ten strach, podle toho, co píšeš. Jak jsem ti psala, přečti si poradnu, přivolání, štěňata, agresivní chování....., prostě všechno.
Jak píšeš - nemůžu jí chytit - proč asi? Psa přeci nehoním - pokud nemá spolehlivé přivolání, nechám mu stopovačku, abych ho mohla na přivolání navést. Hlavně když je to 5 měsíční štěně. K tomu si přečti o reflexním oblouku.
A hlavně zavolej Rudovi a domluv si schůzku. Moc to potřebujete. Uvidíš, jak zvládat pejska v klidu a bez stresu pro obě strany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Mataxxx14 píše:
hej mate tu aj prawdu.. ona tiez nema podla mna respekt a niekdy sa so mnou zahrava.. ked napriklad nechce prist na zavolanie a nemozem ju chytit. ale nikdy som ju pri vycviku nebila.. vzdy som ju ucila na pochvalu a nejaky pamlsek,, a vratim sa k tomu stolu.. jej to staci ked poviem dole.. a ide dole,, ale ked lezi a nechce sa jej tak ju dam dole,, lenze ked zacne vrcat ked sa jej idem doknut, to neni podla mna stach ale nadriadnost,, ona si mysli ze tam moze byt,, tak co mam robit,ked zacne vrcat a zurite ked ju chcem od niecoho odvolat, vzdy ked to spravi zoberem piskot a ide, ale nemozem ju nechat vrcat. co ked to bude stale robit ked sa k nej priblizi.... a k tomu jedlu je to dobry napad ju krmit z ruky,, vyskusam to hned pri prom krmeni dufam ze to zabere.. a este ja ju nebijem po prichode,, nikdy som to neurobila , ale ked pridem a ona je na tom stole a hosti sa,, cize to vidim,,ako zere.. keby to zedla uz je neskoro to viem aj ja..

Dany postupovat jeji chovani jen posilis...ty vlastne fenu chvalis za cinost kterou nechces aby delaa.Pokud jsi nervozni ze se problem nedari resit tohle vse se prenasi na psa a ten jde do obranne reakce....
Na reseni daneho problemu je idealni aby pes mnel prepnute voditko a tohle bylo reseno ppomoci voditka bet zbytecnych dotyku na psa.Klidne dam povel Ne,asoucasne s povelem misto dovedu psa n ajeho mistonebo tam kde jej chci odlozit.Podrobny popis je zase mozny najit na na techto strankach-v pravo nahore zelena ikonka s napisem hledat.
Pokud Ti fenule neveri a tady jeto celkem zrejme krmenim z ruky vse jen zhorsis-

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 16:55 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
BinLadin píše:
Mataxxx14 píše:
hej mate tu aj prawdu.. ona tiez nema podla mna respekt a niekdy sa so mnou zahrava.. ked napriklad nechce prist na zavolanie a nemozem ju chytit. ale nikdy som ju pri vycviku nebila.. vzdy som ju ucila na pochvalu a nejaky pamlsek,, a vratim sa k tomu stolu.. jej to staci ked poviem dole.. a ide dole,, ale ked lezi a nechce sa jej tak ju dam dole,, lenze ked zacne vrcat ked sa jej idem doknut, to neni podla mna stach ale nadriadnost,, ona si mysli ze tam moze byt,, tak co mam robit,ked zacne vrcat a zurite ked ju chcem od niecoho odvolat, vzdy ked to spravi zoberem piskot a ide, ale nemozem ju nechat vrcat. co ked to bude stale robit ked sa k nej priblizi.... a k tomu jedlu je to dobry napad ju krmit z ruky,, vyskusam to hned pri prom krmeni dufam ze to zabere.. a este ja ju nebijem po prichode,, nikdy som to neurobila , ale ked pridem a ona je na tom stole a hosti sa,, cize to vidim,,ako zere.. keby to zedla uz je neskoro to viem aj ja..

Dany postupovat jeji chovani jen posilis...ty vlastne fenu chvalis za cinost kterou nechces aby delaa.Pokud jsi nervozni ze se problem nedari resit tohle vse se prenasi na psa a ten jde do obranne reakce....
Na reseni daneho problemu je idealni aby pes mnel prepnute voditko a tohle bylo reseno ppomoci voditka bet zbytecnych dotyku na psa.Klidne dam povel Ne,asoucasne s povelem misto dovedu psa n ajeho mistonebo tam kde jej chci odlozit.Podrobny popis je zase mozny najit na na techto strankach-v pravo nahore zelena ikonka s napisem hledat.
Pokud Ti fenule neveri a tady jeto celkem zrejme krmenim z ruky vse jen zhorsis-
HEJ, OKI TAK A CO MAM DELAT. KED NA MNA ZACNE NPR VRCAT ALEBO PODOBNE,, MAM JU NECHAT TAK A NEL HLASOM JU VYKARHAT? bude to stacit ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 18:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Mataxxx14 píše:
HEJ, OKI TAK A CO MAM DELAT. KED NA MNA ZACNE NPR VRCAT ALEBO PODOBNE,, MAM JU NECHAT TAK A NEL HLASOM JU VYKARHAT? bude to stacit ?
Neřeš detail, když máš problém komplexní. Domluv si termín s Rudou a sama pro sebe si rozřikej, zda to štěně máš ještě natolik ráda, abys si mu dokázala věřit, že to, co dělá nemá za účel tě napadnout nebo se nad tebe nadřadit a abys si byla ochotna kvůli němu měnit zažité obrázky o výchově psů a pracovat nejen na psovi, ale v první řadě na sobě. Pokud zní odpověď ne, tak jdi od toho a najdi jí jiného pána, nemá cenu, abyste se trá¨pily obě a není ostuda dát zdopovědně štěne do rukou vhodnějšího pána. Poku zní odpově´d ano, tak máte obě hodně velkou šanci svůj vztah změnit směrem k pohodě a radosti- ale "samo" to nepůjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 18:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mata,

Jediná rada, kterou ti můžu dát - zavolej Rudovi a domluv si s ním návštěvu nebo ho požádej, aby ti poradil on.
Napíšu svůj názor, jak bych to řešila. Když na tebe zavrčí, poznáš z dalších gest a z tónu toho vrčení, proč vrčí. Jestli je opravdu naštvaná nebo se bojí, je nejistá a tak. Ono vrčení je normální komunikační prostředek. A podle toho, co jsi zatím napsala si myslím, že ona ti říká něco jako "bojím bojím, nechápu, jdi raději pryč a nech mě být...." .
V tomhle případě bych jí nekárala - za co, za strach? Přece jí nebudeš trestat za strach, tím se to jenom zhorší. Vyhýbej se situacím, ve kterých dochází k tomu vrčení, řeš je tím, že jí budeš ovládat přes vodítko, které jí necháš i doma, venku přes stopovačku. Musíš při tom respektovat reflexní oblouk - to je jméno, povel + 1 vteřina a pak jí poradit, pomoct jí se splněním toho povelu. Chválit hlasem - přiměřeně, ne estrádu - při prvním náznaku spolupráce z její strany, po splnění podrbat, pohladit, dát najevo spokojenost. Když udělá něco, co považuješ za špatné a nedovolené, zkus jí to vysvětlit, stačí změnou tónu hlasu, výrazu tváře.
Krmení bych jí dala tak, aby se kolem ní dalo chodit. Ze začátku bych kolem ní občas prošla, nedívala se přitom na ní a nevšímala si jí. Vysloveně stylem - já ti kašlu na nějakou misku, co blbneš, že vrčíš? A přesně v tomhle stylu bych se k ní chovala. Pohoda, klid, srozumitelnost. Pokud zavrčí, vysmála bych se jí, ne abych jí trestala.
A Rudovi zavolej hned zítra mezi 9. a 10. hodinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 18:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Mataxxx14:
Precti si cely tema, na ktery ti posilala odkaz Lenka Krejcirova - http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?t=1018. Ale opravdu cely od zacatku do konce! Mam pocit, zes to urcite neudelala. Je to myslim strasne poucny, nektery vety, ktery tady dneska pises ty, psala tehdy ona skoro doslova stejne (vrceni!) a taky tu ze zacatku vlastne nikomu neverila, protoze odborny knihy i vsichni ostatni okolo radili neco jinyho. Ono je pro nekoho tezky si priznat, ze musi maknout hlavne na sobe a pes se pak "srovna" vice mene sam.

Lenko respekt! To by meli davat cist kazdymu novackovi, co si porizuje stene... :wink:

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 20:54 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
inak co to je ta stopovacka?? pocujem to prvy krat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. črc. 2006 22:18
Příspěvky: 19
Mataxxx14 píše:
inak co to je ta stopovacka?? pocujem to prvy krat

Stopovací vodítko - jednoduše dlouhá šnůra, třeba 10 nebo i víc metrů, kterou pes tahá za sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 21:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ach jo kdyz to tady procitam tak premejslim proc si nekteri lide porizuji psa.

Pro zadavatelku pokud budete chtit se psem vychazet bude potrebovat ziskat z5 ztracenou duveru toho stenete. zaklad vychovy psa je klid a rozvaha, pro psa pochopitelny reakce, duslednost a nemennost pristupu. Bohuzel podle toho co tady pisete neverim ze to dokazete zvladnout bez cizi pomoci. Vzhledem k tomu ze jste uz duveru toho stenete ztratila bude mnohem tessi ji ziskat z5 nez ji udrzet od zacatku. Tohle opravdu nevyresite pres net a bohuzel ani na vetsine cvicaku.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Lenko respekt! To by meli davat cist kazdymu novackovi, co si porizuje stene...

:D jsem ani nevěděla, že budu tak čtená. Musím říct, že teď po čase bych si naliskala. Jenže já tehdy vůbec nebyla v klidu,psala jsem vše pod tlakem, tak, jak mi myšlenky letěly. Problém jsem měla a velkej. jen doufám, že si to Mataxxx14 přečte, má tam celkem slušnej studijní materiál. Mataxxx: po čase se nám vrčící běsnící bíglinka změnila v milující fenečku. Věřím, že na to přijdeš taky, chtělo by to ale když už ne na Vlčáry, alespoň se sejít s někým zkušeným, já se sešla s Petrou a začala na vztahu se psem od základů pracovat. Bíglice se nám doma ohnala i po dceři(samozřejmě byla k tomu tehdy dohnána naším neadekvátním jednáním, takže za to jsme mohli my,ne pes), když měla něco nevhodného v hubě, nenechala si to ani vzít, v tu chvíli by mě byla pokousala, měla jsi ji vidět, jak jančila, když se jí mělo vytáhnout jen blbé klíště, atd, atd. Prostě jak pracovat se psem musíš vidět v reále. Já to viděla párkrát u Petry, Petra Ti to taky popíše, jakých pokroků jsme dosáhli. Různé nechutnosti ukořistěné venku si teď úplně v klidu nechá vytáhnout z huby, vrčení jsme úplně ignorovali, měli feňulku doma na vodítku. taky si přečti Rudův příspěvek, jak záleží na tvém pohledu do očí psovi, když něco provádí.....začni to řešit co nejdřív, jinak to vše neskončí dobře, vím, jak by to skončilo u nás, tak jak jiní psali, byla by to ¨vynervovaná troska. VŠEM DÍK ŽE TU JSTE!!!! A ještě jednou omluva za takovou tvrdohlavost.... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Lenka Krejčířová píše:
Lenko respekt! To by meli davat cist kazdymu novackovi, co si porizuje stene...

:D jsem ani nevěděla, že budu tak čtená. Musím říct, že teď po čase bych si naliskala. Jenže já tehdy vůbec nebyla v klidu,psala jsem vše pod tlakem, tak, jak mi myšlenky letěly. Problém jsem měla a velkej. jen doufám, že si to Mataxxx14 přečte, má tam celkem slušnej studijní materiál. Mataxxx: po čase se nám vrčící běsnící bíglinka změnila v milující fenečku. Věřím, že na to přijdeš taky, chtělo by to ale když už ne na Vlčáry, alespoň se sejít s někým zkušeným, já se sešla s Petrou a začala na vztahu se psem od základů pracovat. Bíglice se nám doma ohnala i po dceři(samozřejmě byla k tomu tehdy dohnána naším neadekvátním jednáním, takže za to jsme mohli my,ne pes), když měla něco nevhodného v hubě, nenechala si to ani vzít, v tu chvíli by mě byla pokousala, měla jsi ji vidět, jak jančila, když se jí mělo vytáhnout jen blbé klíště, atd, atd. Prostě jak pracovat se psem musíš vidět v reále. Já to viděla párkrát u Petry, Petra Ti to taky popíše, jakých pokroků jsme dosáhli. Různé nechutnosti ukořistěné venku si teď úplně v klidu nechá vytáhnout z huby, vrčení jsme úplně ignorovali, měli feňulku doma na vodítku. taky si přečti Rudův příspěvek, jak záleží na tvém pohledu do očí psovi, když něco provádí.....začni to řešit co nejdřív, jinak to vše neskončí dobře, vím, jak by to skončilo u nás, tak jak jiní psali, byla by to ¨vynervovaná troska. VŠEM DÍK ŽE TU JSTE!!!! A ještě jednou omluva za takovou tvrdohlavost.... :D

Kazdy nejak zacinal a udelal nejakou chybu,dulezite je zda se zni dokaze poucit.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 22:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
tak to si piš, že já už poučena jsem, jen mě mrzí, že jste se mnou měli všichni tolik práce...Snad se s vámi někdy setkám a poděkuji osobně. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 01:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Petra píše:
samozřejmě že nejlepší je návštěva u Rudy...
ještě k tomuto:
Mataxxx14 píše:
.. co raz pes spravi a viac krat, spravi to znova. ona sa na mna nemoze ani pozret.. ked jej nepoviem, a ne to este vrcat..

1) pes dělá jen to k čemu ho jeho člověk dovede
2) buzeraci typu "bez mého svolení se ani nevys***" používám OBČAS na svého DOSPĚLÉHO psa když má snahu mne poslat do háje a i tak to trvá pár minut. Styl "dokud ti neřeknu tak se na mne ani nepodíváš" je sám o sobě velkým trestem, pro takové štěně naprosto nepřípustný, i pro dospěláka velmi stresující. Nech ho žít! Srovnej si v sobě základy musí-může-nesmí tak aby byly přijatelné pro VŠECHNY (hlavně nezapomeň na psa) a k tomu pak začni své štěně vést a to nikoli tresty, ale citlivým usměrňováním a pozitivní motivací.

Cos tebou ten pes zažil dobrého, když se tě takhle bojí? Ty tvoje "bojová plemena" jsou psi s vrozenou obrovskou láskou a oddaností k lidem, musíš jí ubližovat (fyzicky i psychicky) strašně moc, když jsi ji už jako štěně donutila použít proti člověku zuby :cry:

BTW: ....tohle si nemuzes dovolik u kazdho psa.Pokud tohle udelas u psa s trochou labilnejsi povhou muzes mit problem,stejne jak u psa kde je nizke sebevedomi...pokud chces uz takto postupovat musus mit vse velmi peclive nacasovane a provedene.Tohle neni zrovna vec vhodna pro zacatecniky.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 08:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tuto debatu sleduji od začátku. Komunikace těch dvou mi přijde na kritické hraně nepřátelské úrovně, proto vše graduje do vzájemných naschválů, nenávisti, strachu a žádného porozumnění. Srovnat tohle není nikdy jednoduché a po netu to řešit skutečně nelze.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
BinLadin - byla to má reakce na to, že Mata to považuje za normální. Já to považuji za trest nejtěžšího kalibru, který si můžu dovolit použít na svého dospělého tvrdohlavého drzého a sebevědomého bígla. Nikdy bych ho nepoužila na štěně, stejně jako ho nepoužívám u choďáka, který má úplně jinou povahu. Cílem mého příspěvku bylo vysvětlení že přístup "ona sa na mna nemoze ani pozret.. ked jej nepoviem" je velmi, VELMI chybný

Mata - Rudá ma pravdu, pokud ti na vašem vztahu záleží, tak se s ním domluv na návštěvě a zajeď tam. Pokud tam jet nechceš, najdi pro fenku dobrý domov, kde ji budou mít rádi a nebudou se k ní chovat jako ty ďoteď.
Lenčina agresivní bestie bylo vystresované štěně, které nikomu nevěřilo, bálo se, nerozumnělo lidem a její lidé nerozumněli jí a báli se taky... ty a tvoje fenka jste na tom dost podobně.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
TO PETRA: .....pak ano souhlasim.K tomu neni co dodat.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 14:11 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
ale ja ju prec nechcem dat a spravim preto setko . a nemyslim si ze ma nema rada a ze jej je tu zle,, a praveze vobec si nemyslim ze ona sa ma boji. to neni taky strach. keby sa ma bala chova sa inak, a nema sa preco bat.. preco k inym psom keby som sa tak chovala je setko v pohode,, problem je ze ona si neda skakat po hlave..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 14:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Mataxxx14 píše:
ale ja ju prec nechcem dat a spravim preto setko . a nemyslim si ze ma nema rada a ze jej je tu zle,, a praveze vobec si nemyslim ze ona sa ma boji. to neni taky strach. keby sa ma bala chova sa inak, a nema sa preco bat.. preco k inym psom keby som sa tak chovala je setko v pohode,, problem je ze ona si neda skakat po hlave..


pokud si nenecháš poradit, tak nenechej. ale stále dokola tu neomílej tento bohapustý nesmysl. Iks lidí ti tu řekne, že se tě bojí a ty stále tvrdíš jak je to blbost, jakej je to prevít a jak se ti chce nadřazovat. Když si nenecháš poradit, tak nenehcej. Takových jako ty je tu dost a dost, takže věř, že na prvotní diagnozu tu máme VŠICHNI už nějakou zkušenost, když ti říkáme, že je to strach.
Co si vlastně tedy dokazuješ? Chceš slyšet od cizího potvrzení toho, co tady melduješ? Nedostaneš ho. Radíme ti tu, o co jde a co máš udělat, aby se to změnilo. Nechceš si nechat poradit - tvá vina. ale upozorňuju tě, že jsem zpočátku byla úplně stejně zaslepená jako ty. Jenže jsem si nakonec nechala poradit. ale víš co tomu předcházelo? Všude mi meldovali, jak na mne pes vrčí ze strachu a jak ho mám za to ztrestat. Čím víc jsem ho trestala, tím víc vrčel (není to náhodou kontraproduktivní?). Až jsem jednou těm výcvikářům řekla, že jim na to kašlu, že je to čim dál tim horší a že jediného, čeho jsem dosáhla je to, že mne pes v sebeobraně rafnul. Mám od té doby dva klouby na ruce.
A prd nadřazování. Strach jako nikdy to byl. Strach ze mně. Tlačila jsem stejně jako ty. A stejně jako ty jsem byla přesvědčená, že je to "nadřazenost".
takže tak. Komu není rady, tomu není pomoci. Díky tomu, co ti tu druzí píšou a i já, jsem byla schopná získat zpátky tu ztracenou důvěru. bylo to těžký. ale šlo to.
Jestli nejsi schopna ale sama sobě přiznat, že něco děláš blbě a svádíš to na psa, že se ti chce v 5 měsících nadřazovat, tak toho psa dej pryč. Fakt. Buď si přiznáš vinu a budeš hledat pomoc tam, kde ti fakt pomůžou nebo si budeš pořád mlít svou o nadřazenosti, ale pak se rozluč s tím, že budeš mít někdy normálního psa. a buď ráda, že tě ještě neporafala.
a udělat tohle jinému psoovi, tak je to jiné, máš pravdu. Protože jiný pes by tě už dávnou kousnul do obličeje. Takle je tak zlatá, že ne. Fakt se styď za to, jak jsi zaslepená.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To je dobře, že si nenechá skákat po hlavě. Je to asi chytrý pejsek s vlastním názorem, to je přece super, ne? A proč bys jí taky po té hlavě měla skákat? To teda nechápu.
Podle toho, co jsi popsala, ona se tě opravdu hodně moc bojí. Psi podle své povahy se před strachem snaží utéct nebo jsou zdroj svého strachu odehnat, zlikvidovat.
Přijeď na Vlčáry, uvidíš v praxi, jak je to vlastně všechno pohodové a jednoduché.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 14:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Jo a z vlastní zkušenosti, která je ve své podstatě bolestivá, musím říct, resp. přiznat, že všude jinde cvičitelé (co se nazývali profíky v oboru) jsou opravdu v těchto věcech mimo. Pokud jde o strach, tak zejména. Každý ti řekne, jak máš na psa vlítnout, když vrčí...ale je to nesmysl. Tvoje "hmmm" může znamenat taky mnoho věcí né jen to, že s někým nemluvíš.
A tak fakt jeď za Rudolfem, poradí ti. V praxi to uvidíš. Uvidíš, že to není tak zlé a stačí jen vnímat. Je to i má zkušenost s ním a s lidmi zde. Těm patří můj dík a omluva, protože jestli jsem byla stejně "nevěřícná", tak se vám všem omlouvám.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 14:33 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Ne, problém je v tobě a dokud to nepřipustíš, tak se nehneš z místa. A věř, že nejsi sama. Všichni, kteří tady píšeme své problémy, jsme na tom stejně. Vyhrává ten, kdo uvěří a přehodnotí své pošetilé ego. Pak může postupovat dál. Tato poradna je neocenitelná pomoc, ale jen pro někoho.
Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že to je pro mě jeden z nejtěžších úkolů - změnit sebe, pořád se s tím peru, ale na rozdíl od tebe jsem o krok dál:
věřím, že moje "psí problémy" ovlivňuju především já a ne pes.
Všechno chce uzrát, tak aspoň přemýšlej, co ti tady ostatní napsali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 15:33 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
sak hej setci su najmudrejsi,, oki tak ked sa ma boji.. da sa to odstranit??? mam byt k nej jemnejsi a rozmaznavat ju?? to zabere??ako ja som snou denne vidim co robi,,a to skakanie po hlave myslim, ze napr ked nieco ma a chcem jej to zobrat a zacne si to chranit, tak poviem dobre nechaj si to,,ja som pan nie ona..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 15:37 
Offline

Registrován: ned 11. lis. 2007 17:26
Příspěvky: 11
Bydliště: sered
a neviem preco si tu setci myslite ze mam ego abo co sak citm co pisete a snazim sa tim riadit,, ale nejde to naraz. tiez sa snazim,, tak nemusete setci do mna hustit,, ako keby ste boli profesoinali,, tak klidek,.. a okrem toho ja som zo slovenska, tak by bol vecsi problem dojst,,preto chcem aspon takto nejake radi.. dakujem, aj tak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2007 15:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Mataxxx14 píše:
ale ja ju prec nechcem dat a spravim preto setko . a nemyslim si ze ma nema rada a ze jej je tu zle,, a praveze vobec si nemyslim ze ona sa ma boji. to neni taky strach. keby sa ma bala chova sa inak, a nema sa preco bat.. preco k inym psom keby som sa tak chovala je setko v pohode,, problem je ze ona si neda skakat po hlave..


prosimte mam doma devet psu ruznyho stari, vsicni me plne respektujou a v naproste vetsine pripadu mi staci se na ne podivat aby pochopili ze po nich neco chci. Pro upresneni jsou to dobrmani, BOM a NO, vsichni vytazeny v sebevedomi co nejvejs aby mohli samostatne pracovat jak pri vsetranem sportu tak pri zachranarske praci. Jsou to psi hodne aktivni, ale kdyz potrebuju otocim celou smecku na nekolika metrech. On se respekt nedela trestama, ale jednoznacnosti a citelnosti. V okamziku kdy pes bude presne vedet co v kterem okamziku muze od tebe cekat, a to ze v nastavenych mantinelech (ktere jsou ale nemenne) muze v klidu zit tak prestanes mit problemy. Sama to ale opravdu nezvladnes pokud to myslis s napravou vaseho vztahu vazne tak se co nejdriv domluv s Rudou na osobni kontaktu, ale priprav se na to ze to co uslisis si za ramecek nedas. kdyz se tim ale budes ridit tak dokazes vas vztah se psem jeste srovnat, nikdy neni pozde vzdy to nejak jeste jde, ale cim pozdejc tim to jde hur.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!