Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 11:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: do koterca možme vojsť len keď žerie
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 18:00 
Dobrý deň,volám sa Mirka a pracujem v Útulku pre psov v Nových Zámkoch. Máme problém s jednou fenkou nemeckého ovčiaka. Potulovala sa na väčšom pozemku kde dvakrát zautočila na človeka(údajne to boli len okoloidúci).Nedalo sa k nej však priblížiť a tak hrozilo jej zastrelenie. Nakoniec sa ju podarilo nahnať do menšieho dvora a chytiť pomocou tyče.Po slabej narkóze sme ju odviezli do útulku. Je u nás len pár dní no zatiaľ nebadáme žiadnu zmenu. Neviem či bola týraná alebo zanedbávaná no očividne sa bojí,keď sa k nej priblížime vrčí a cerí zuby,do koterca možme vojsť len keď žerie.Neviem či to chce len čas kým si zvykne a pochopí že jej nechceme ublížiť. Poraďte mi prosím ako s ňou máme zaobchádzať. Je ešte mladá asi okolo 2 rokov a veľmi pekná a nechcem aby došlo k najhoršiemu.Nemôžme ju totiž donekonečna držať zavretú v koterci.
Vopred Vám ďakujem za radu a prajem veľa úspechov.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 19:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
19Mirka píše:
...Poraďte mi prosím ako s ňou máme zaobchádzať...
Pro začátek bych jí dal permanentně vodítko,aby bylo jak ji ovládat. Začal bych čtyřmi povely, které by měli být "abecedou" všech psů, tj. přivolání, odvolání, odložení a odeslání na místo. Důležité je zachovat suverénní klid, který ujistí fenku, že o nic moc nejde, dodržovat přesný reflexní oblouk (viz. str. přivolání na mém dom. webu). Tím vytvoříš základní komunikační jazyk, bez kterého těžko pochopí, jak se s lidmi domluvit. Pokud ji budeš učit přivolání, nedělej ho cvičácky s čelním kontaktem, ale naopak si jinauč nejprve dojít za paty. Myslím, že budeš mít problém i s tahem vodítka, zde je zapotřebí, aby ti ho nevytáhla z ruky. Pro začátek postačí, když si ji navedeš po pár krocích a pak ho povolíš. Permanentní tah by ji zbytečně děsil, ale nesmí být po jejím. Zpočátku je vše taková dohoda, kdy ji učíš a tobě její spolupráce udělá radost. Měla by ve finále být spokojenost na obou stranách. Ber v potaz, že její agrese pramení ze strachu a dosud jí nic jiného nezbývalo. Pokud se pokusí po tobě vyletět, přitáhni si ji na přivolání čelně a zapomeň na reflexní oblouk. Tím pochopí, že sice šéfuješ, ale nestojíš proti ní, dokud si neřekne. I toto posiluje důvěryhodnost.
Kdyby bylo třeba zavolej.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivní pes v útulku
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. čer. 2007 12:08
Příspěvky: 18
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
pane Desenský chtěla bych Vás poprosit o radu.Nastoupila jsem to útulku na výpomoc.Před týdnem se u nás objevila mladá doga.Mám strach se k ní přiblížit,protože mi stále upřeně hledí do oči,což beru jako výzvu k útoku a když se k ní přiblížím,tak vrčí a je agresivní.Takže k ní raději nejdu blíž.Chtěla bych si k ní najít cestu,ale nedaří se mi to.Vím,že je agresivní protože mi nedůvěřuje.Jenže já ji bohužel taky nedůvěřuji a mám strach,že mě pokouše.Vím,že se chovám špatně,protože tu nejistotu ze mě vycítí.Prosím,poraďte mi,co bych měla udělat,abychom se spřátelily.Děkuji

_________________
Kdyby všechna zvěř zahynula,člověk by zemřel samotou ducha,protože vše,co se stane zvířatům,stane se i lidem.(citát,náčelník Seattle)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní pes v útulku
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 11:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
joy21 píše:
...Vím,že je agresivní protože mi nedůvěřuje.Jenže já ji bohužel taky nedůvěřuji a mám strach,že mě pokouše...
Vždycky když jdu do kotce s nováčkem, který by mne "samou láskou sežral", hodím se do klidu a naprosto přátelsky, ale sebevědomě bez "ukecávacích dialogů", s ním hovořím, kdy ho nesleduji zpříma, kdy by mohl z očí vyčíst mírnou nejistotu. Dokud se nezbavíš vlastního strachu z ní, nemáš šanci si získat její důvěru. Nejprve naučím toho psa pravidelné vzorce, až později je začnu mírně měnit, aby si zvykl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní pes v útulku
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. čer. 2007 12:08
Příspěvky: 18
Bydliště: Ostrava
Děkuji za radu.To bude asi to nejtěžší zůstat v klidu a dělat,jakože se nic neděje.Jakmile mě totiž spatří,upřeně se na mě začně dívat a sleduje každý můj krok a to mě znervózní a bohužel tu nervozitu přenesu i na ní a pak je agresivní.Ale pokusím se být v pohodě a normálně s ní začít komunikovat.Určitě to s ní nevzdám,protože je to jinak nádherný hafan.Mějte se moc pěkně a těším se na připravovanou knihu.

_________________
Kdyby všechna zvěř zahynula,člověk by zemřel samotou ducha,protože vše,co se stane zvířatům,stane se i lidem.(citát,náčelník Seattle)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. pro. 2007 13:06 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Když jsem si přivedla svého dogouše z útulku, tak si chránil i misku s vodou. A když vyjel po mých feňulích kvůli žvanci, tak jsem ho tak zpacifikovala, že si to za klobouk nedal a už to podruhé nezkusil. Mám ráda své holky nade vše a první den, co jsem ho měla, byl pro mě cizí pes. Vjel do mě takový vztek, že jsem vůbec nepřemýšlela, že by mi mohl něco udělat. Dneska si říkám, že kdybych tenktrát měla strach, asi bych ho dneska už neměla.
Omlouvám se za tento příspěvek, protože je mi jasné, že každý pes je jiný i situace a nemůže to být návod.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!