Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní RTW a menšiny
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 00:42 
Ahoj lidi,jmenuji se Martina a mám 2 letého rotwíčka Rexe.A náš miláček je rasista.Bydlím v Litvínově Janově 20 let.V posledních 10 letech se ze sídliště stalo cikánské ghetto.Rexe jsme si přivezli v osmi týdnech a pohoda.Když mu byl asi tak rok v domě mě napadl cikán a pes se dostal ven z bytu,ještě že měl kšíry,jinak bylo po morgošovi.Pro psa jako bych přestala existovat.Vůbec nereagoval na žádné povely.Musela jsem ho zpacifikovat fizicky.Od té doby s tím zápasíme.Jakmile začuchá cikána je z něho nelítostná bestie.Jinak je to mazlík.Miluje svou smečku,děti i cizí (pokud jsou bílé) a ostatních lidí se nevšimne.Potkáme cikána nebo feťáka a bojujem.Je zcela mimo mou kontrolu.Takže než dojdu na 2 km vzdálené pole,kde ho můžu s klidem vypustit,jsem stahaná jako kůň.Pes má kšíry,7cm obojek a vodídko připnuté na obojím.Jako pojistka,kdyby náhodou něco ruplo.(zrušené 3 stahováky).A samo košík.Jakmile vyjedeme z Janova,je to milionový pesan.Jde u nohy,netahá je v klidu.Potká janovského cikána a konečná.Prosím poraďte.Má někdo taky takový problém,nebo jsem sama k ničemu?Díky moc :?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 00:47 
Offline

Registrován: čtv 28. pro. 2006 17:22
Příspěvky: 74
??!!??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 02:15 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Máš SZ.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Spíš mi připadá, že ten stres je ve vás a pes to pozná.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 10:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pes vám jen drží dál od těla to, s čím se setkal jako s nebezpečím. Dokud nepozná z této komunity přítele, aby zjistil, že ne všichni jsou stejní, bude používat vzorec obrany proti zlu. Celé je to skutečně ve vás. Podvědomý strach je pro psa čitelný a rychle se podle toho zařídí. Pokud potřebuji, aby mi psi neútočili po těchto lidech, musím být sám k nim tolerantní a nedat najevo něco, co pes vyhodnotí tak jako ten váš.
Příklad: jdeme kolem opilce, ten má "blbé kecy" a já jen psu v klidu a bez emocí povím, "...je divnej, ale to je tady normální..". Jdeme kolem jiného opilce, ten už je přátelský a j požádá o cigáro, přijdu a dám mu jej. Když mi pochválí psa, ačkoliv je pes nervózní, navedu nějaký dialog v přátelském modu a přátelsky se rozloučíme.Tím pes zklidní.
Evidentně v klidu kolem těchto lidí neumíte projít. Nezapomínejte na to, že čich psa je natolik citlivý, že jedinou molekulu kyseliny máselné nebo adrenalinu najde na metru krychlovém. Tak si spočítejte s jakou přesností váš pes změří tyto hladiny ve vás.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. pro. 2007 11:06 
Já se cikánů nebojím,v případě nutnosti se ubráním sama,i bez psa u nohy.Na to jsem si psa nepořídila.Žádnou zášť také necítím.A pes bohužel útočí i na cikáňata,jakmile odrostou z kočáru,což mě mrzí nejvíc.Protože jinak děti opravdu miluje.Hlavně ty co jsou ochotný si hrát a může to být úpně neznámé děcko.To s tím spřátelením je dobrý nápad a pokusím se ho zrealizovat i když to bude fuška.Rex má mezi černými spoluobčany v Janově přezdívku "černý ďábel".Přesto se opravdu co nejdříve pokusím vyzkoušet.Opravdu moc děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2007 17:37 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Ahoj mam 3l. dobrmanka taky nenavidi cigose a to mu zadny neublizil ani me.U me pod barakem sou dva chanovi tomu rikame chodim tam vencit vecer uz si zvykl rikam mu ze "nesmi "nebo nech ho neres to atd.porad na nej mluvim spis mu domlouvam mi toho totiz spolu nakecame o prochazkach :P docela dobre to pochopil jde u nohy a jen ho sleduje ale kdyby nebyl na voditku tak ho ma cigos asi za krkem :P
newim co je na tom pravdy ale rika se psy cikany nemaj radi kvuli jejich charakteristickemu pizmu.

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2007 18:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Nevim, ale můj názor je ten, že ta "nenávist" je v lidech, ne ve psech. Když tady vidim pojmy jako cigoš a morgoš, tak si dokážu představit, jaký sympatie k těmhle lidem chováte ... :roll:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2007 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Diesel píše:
Ahoj mam 3l. dobrmanka taky nenavidi cigose a to mu zadny neublizil ani me.U me pod barakem sou dva chanovi tomu rikame chodim tam vencit vecer uz si zvykl rikam mu ze "nesmi "nebo nech ho neres to atd.porad na nej mluvim spis mu domlouvam mi toho totiz spolu nakecame o prochazkach :P docela dobre to pochopil jde u nohy a jen ho sleduje ale kdyby nebyl na voditku tak ho ma cigos asi za krkem :P
newim co je na tom pravdy ale rika se psy cikany nemaj radi kvuli jejich charakteristickemu pizmu.

Pes reaguje na Vse podvedome reakce kdy z Vasi strany mu ztoho vychazi zdroj nebezpeci....az budete i V i pohode nebude tenhle problem.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2007 20:55 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Jo mate pravdu nemam z cikanu dobrej pocit :( ublizili mi mnohokrat a mam i kamarady...(hlavne nechci zavyst rasisticky tema!!)ale svy emoce kvuli svymu psovi se snazim zvladnout uz ste nam tu poradili mnoho dobrych rad :wink: diky!!jsem jen ve strehu a Diesel tim padem taky.

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2007 21:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Xenofobie je nakažlivá a přenosná i na psy. Dostal jsem před lety od šesti členů této komunity po hubě, jenom proto, že jsem šel kolem, přesto vím, že někteří z nich jsou lepší, než kdejaký z našich (oni tomu říkají Gadžů). Jsem člověk neskutečně zvědavý, proto jsem měl už asi v šestnácti v ruce i originální slovník romsko-český, podle kterého se učili romštinu policajti a dodnes se hodně z "skororomů" diví, když jim na jejich pokus o romštinu odpovím čistou starou romštinou, kterou nezná dnes snad ani jejich matka. Měl jsem před lety perfektního psa, který se vyznal v lidech a dokázal rozlišit cikány a "cikány". Ty přátelské bral za kámoše, stejně jako já a ty "skoroitaly" srážel k zemi, nebo je opřel o zeď na orla, když jsem procházel. Všechno se to učí myšlenkami psovoda. Pes v tom zpočátku jasno nemá a o něco se "chytit" musí.
Pes je obrazem svého pána.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2007 21:37 
tinta76 píše:
Nevim, ale můj názor je ten, že ta "nenávist" je v lidech, ne ve psech. Když tady vidim pojmy jako cigoš a morgoš, tak si dokážu představit, jaký sympatie k těmhle lidem chováte ... :roll:



Pokud budu bydlet v Dolním Podluží a ne v cigánském ghettu,tak taky nebudu mít problém a můj mazlik už vůbec ne,ale přesto díky.Potvrdilo se mě to co jsem si myslela.Totiž to ,že problém je ve mě.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2007 21:47 
Měl jsem před lety perfektního psa, který se vyznal v lidech a dokázal rozlišit cikány a "cikány". Ty přátelské bral za kámoše, stejně jako já a ty "skoroitaly" srážel k zemi, nebo je opřel o zeď na orla, když jsem procházel. Všechno se to učí myšlenkami psovoda. Pes v tom zpočátku jasno nemá a o něco se "chytit" musí.


Je to možné,protože náš Rex 2 cikánské rodiny z našeho domu toleruje,ale dalších 7 rodin z téhož domu agresivně napadá.Ty 2 rodiny jsou čistotné,nehlučné,nefetují atd. a kolem jejich členů projde bez povšimnutí a Ti ostatní stačí pouze když se promenádují po naší chodbě(kontrolují, co by kde šlohly) a pes se snaží vybourat dveře.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!