Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 05:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Venčení sousedovic psa
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 07:06 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Od září chodím sousedům venčit dvouletého retrívra. Je venku ve výběhu, domů ho neberou - mají malé děti -, na svou velkou zahradu ho nepouští, protože nemají plot a pejsek by utekl. V pondělí se mi poprvé stalo, že jsme došli z procházky, sundala jsem mu košík, dala odměnu za to že je, pohladila ho a zavřela branku. Uklidila jsem koš a šla ho ještě pohladit přes branku. Tak jako to dělám vždycky. Vzal si poslední dobrotu, zavrčel a kousl mne. Má reakce byl šok, prostě jsem to nečekala. Vím, že nebyla správná, jen se mi jedná o to zda mi někdo může vysvětlit, co mi tím chtěl říct. Pokud někdo víte, děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 08:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podle mne si tak řeší komplexy způsobené odstavením od své smečky. Tím, že se dostane ven, má možnost porovnávat volnost s "basou" a neumí to "rozchodit"

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 08:55 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Desenský píše:
Podle mne si tak řeší komplexy způsobené odstavením od své smečky. Tím, že se dostane ven, má možnost porovnávat volnost s "basou" a neumí to "rozchodit"


Tak to mám celkem podobný názor, jen nevím, co s tím. Venku je báječný, na to, že se téměř neznáme, je ohromně poslušný a vděčný. Můžete mi poradit, jak zareagovat, pokud se mi to ještě stane? Majitel je velmi zaneprázdněn a pochybuji, že je přemluvím, aby si ho víc všímali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 09:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ifricova píše:
...Majitel je velmi zaneprázdněn a pochybuji, že je přemluvím, aby si ho víc všímali.
O důvod víc, proč nedávat psu víc, než je potřeba. Jestliže mu ukážeš "rajskou zahradu" a pak ho vrátíš na zem, nebude tě mít rád. Vím, že ho máš ráda, ale tím, že mu dáš víc než páníci, mu nepomáháš. On pak nebude vědět kam patří a co si o tom má myslet.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 10:19 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Desenský píše:
ifricova píše:
...Majitel je velmi zaneprázdněn a pochybuji, že je přemluvím, aby si ho víc všímali.
O důvod víc, proč nedávat psu víc, než je potřeba. Jestliže mu ukážeš "rajskou zahradu" a pak ho vrátíš na zem, nebude tě mít rád. Vím, že ho máš ráda, ale tím, že mu dáš víc než páníci, mu nepomáháš. On pak nebude vědět kam patří a co si o tom má myslet.

Takže "zalézt zpátky za plot" a nechat ho být. A to jsem si myslela, že mu pomůžu. Děkuji moc za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 10:34 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Není to trochu unáhlené rozhodnutí? Proč by ho nemohla venčit. Vždyť se chodí venčit i útulkáři....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 10:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
prostě nechápe "za co" je zase zavřenej...
nešlo by že by sis ho vzala? Když ho mají sousedi jen jako dekoraci... :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Dorotka píše:
Není to trochu unáhlené rozhodnutí? Proč by ho nemohla venčit. Vždyť se chodí venčit i útulkáři....


presne to iste mi napadlo. Co potom vsetci ti utulkaci? ludia si myslia, ze im aspon trochu pomozu a oni im v skutocnosti teda skodia. ked ich chodia vencit :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 10:53 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Petra píše:
prostě nechápe "za co" je zase zavřenej...
nešlo by že by sis ho vzala? Když ho mají sousedi jen jako dekoraci... :evil:

Vzhledem k tomu, že plánuji stěhování do 1+1, těžko. Nechci jeho majitelům křivdit, ale prostě to nedomysleli. Je to moje chyba, měla jsem se poradit dřív. V dubnu 2007 jsem o pejska přišla a prostě se mi stýskalo po vycházkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
my máme v 1+1 choďáka, bígla a kocoura a určitě jsou šťastnější než ten zlaťák

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ono, ako sa vravi: ked sa chce, tak sa da. je to vsetko len o voli a chceni...

ale aby som, sa vratila k tomu chrobakovi, ci teraz zacal vrtat v hlave: ze psom, ktory ziju v "base" vlastne ludia robia "medvediu" sluzbu, ked im chcu aspon trochu sprijemnit zivot. takze je vlastne lepsie in nechat tak? Nejako sa s tym neviem stotoznit :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Amaguk Bela píše:
ono, ako sa vravi: ked sa chce, tak sa da. je to vsetko len o voli a chceni...

ale aby som, sa vratila k tomu chrobakovi, ci teraz zacal vrtat v hlave: ze psom, ktory ziju v "base" vlastne ludia robia "medvediu" sluzbu, ked im chcu aspon trochu sprijemnit zivot. takze je vlastne lepsie in nechat tak? Nejako sa s tym neviem stotoznit :(

Skôr si myslím, že v tomto prípade je to o tom, že pes majiteľov má, ale v útulku to tak nie je......

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 13:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No taky myslim,že nemá cenu řešit kdo co má ve dva plus jedna a kdo by to tam taky moh mít kdyby jen trochu chtěl.
Tohle mne zajímá taky...to by teda pak potvrzovalo tu brutální fámu(podle mě),že pes je u boudy vlastně štastnej,páč nic jinýho nezná a puštět ho je špatně bo by pak "nechtěl hlídat".Budu ráda,když Ruda odpoví.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Tohle mě taky zajímá, psy do útulku jsem chodila venčit několik let a nikdy jsem si ničeho takového nevšimla. Do útulku nás chodilo víc a každý měl "svého" psa, kterého pravidelně venčil. Tehdy jsem chodila na základku, takže jsem Bena venčila každý den. Ben byl dominantní (Myslím doopravdy dominantní, celou dobu mě jen toleroval, ale nikdy mě neuznával, byla jsem prostě závažím na druhém konci vodítka), ale i tak si na mě zvykl a dokonce mě občas přivítal. Jemu ani v nejmenším nevadilo počkat v kotci do druhého dne na další procházku. Jiní psi si na své "venčitele" obvykle zvykli mnohem víc, některé rozhodilo, když jejich "venčitel" onemocněl a třeba týden nepřišel, ale jinak byli v pohodě. Je lepší tyto psy teda vůbec nevenčit, nebo ta pravidelnost dávala psům aspoň nějakou jistotu a nevadilo jim to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Je to přesně tak jak to napsal Ruda, za sebe jenom že nechápu proč si takoví lidé vůbec pořizují psa, nemají ho na hlídání, na sport ani jako kámoše, prostě díky nezodpovědným sobcům má pes doživotní kriminál, je mi z toho smutno.. :(

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Desenský píše:
O důvod víc, proč nedávat psu víc, než je potřeba.


a kolko je vlastne psovi potreba? nie je to teda tak, ze aj pes celozivotne na retazi je nakoniec v podstate v pohode? ze to len my sme zbytocne utlocitni a robime okolo toho zbytocny povyk... :?:
ak som nieco nespravne pochopila, tak sa ospravedlnujem, ale fakt mi to po precitani tohoto zacalo vrtat v hlave
:idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 14:38 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Pro mne je to těžké, ale myslím si, že je rozumné zajít za majitelem a říct mu, že končím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Je mi to líto, ale taky bych to udělala... Takových psů znám bohužel dost.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 15:05 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ifricova píše:
Pro mne je to těžké, ale myslím si, že je rozumné zajít za majitelem a říct mu, že končím.

Pokud ses ho nezačala bát, když tě kousnul, tak tomu nerozumím. Chodila jsi s ním půl roku ven, teď konec, tak jak to má ten pes chápat... Vždyť je přeci spousta majitelů, co psa mají jenom venku, jdou s ním ven a pak ho zase fouknou na zahradu. Někdo si dokonce najímá lidi na venčení. Nemyslím, že teď bude spokojenější. Ale je to pochopitelně tvoje věc. Já jen, že v poslední době špatně vydejchávám to naše lidské chování. Držím palce pejskovi, aby to dobře dopadlo. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Ano, je spousta psů kteří žijí venku, někdo z rodiny s ním jde na procházku a pak je zase venku, ale tohle je něco jiného. Ten pes je izolovaný od své smečky a je z toho zmatený. Chudák , je mi ho líto.... :(

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 16:02 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
ifricova píše:
Pro mne je to těžké, ale myslím si, že je rozumné zajít za majitelem a říct mu, že končím.


Podle mně je to blbost. Znám hodně psů co jsou jen na dvoře a někdy se jde s nima ven. Pokud se pejsek venku chová normálně a není na tebe agresivní, tak s ním prosím tě chod dál ,má aspon něco. Když už má majitele na nic. Příště mu nestrkej ruku přes plot.
Myslím ,že spousta psů co jinak nekouše by takhle reagovala při strčení ruky přes plot. A neboj se ho ,poznal by to. Drřím oboum palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 16:34 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Alča píše:
Ano, je spousta psů kteří žijí venku, někdo z rodiny s ním jde na procházku a pak je zase venku, ale tohle je něco jiného. Ten pes je izolovaný od své smečky a je z toho zmatený. Chudák , je mi ho líto.... :(


No to ale nevyřeší to ,že se psem přestane chodit ven. To je problém ,taky je mi líto těhle chudáků ,ale tenhle má aspon někoho kdo s ním jde ven . Tak mu to tu neberte vy co radíte ukončit vycházky.Pokud bude jen za plotem a sám,bude z něj brzy agresor .Přimlouvám se psa chod s ním na prochajdy pokud můžeš.Aňa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Alča tohle byla fena mého bejvalýho nebo spíš jejich matinky- barák ajko kráva záhrada taky velká rodina v podstatě 24h někdo doma a pes? zavřenej v předsíni- občas puštěná na zahradu- dál do bytu prostě nesměla- ikdyž teda fakt netuším proč. a jednou za den s ní panička šla na hodniku ven - pes aktivní milej hodnej nicméně zničenej. a když sjme s ní začala něco dlěat byla z toho akorát tak zblblá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 17:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
nie je to teda tak, ze aj pes celozivotne na retazi je nakoniec v podstate v pohode? ze to len my sme zbytocne utlocitni a robime okolo toho zbytocny povyk... :?:
:idea:

no ty taky neznáš jaký je to např. celej den se potápět.... a žiješ bez toho spokojeně ale kdyby ti někdo dal k tomu "čuchnout" a tebe by to chytlo tak by si se pak taky nechtěla vrátit do města a do práce a nebyla by si příjemná na okolí :wink: prostě "co oči nevidí..." a na nás je, abysme ty chudáky nechali v sladké nevědomosti a "trpěli" tim že víme místo nich, oni si už zvykli... :(
jinak mam podobnou zkušenost s našim psem - bohužel, celej život na zahradě kam se za nim jezdilo, chodilo na vycházky.... a o prázdniny se jelo na 2 měsíce na chatu - za pár dní byl z toho hotovej, nevěděl na čem je a návrat na zahradu zase snášel hůř, ted když už jsem "velká" a mohla bych ho brát s sebou a podobně nedělám to, protože vim že pak by byl neštastnej...[/quote]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 17:22 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Jsem vděčná za jakýkoliv názor. Hlavní je, co bude dál s pejskem. Mluvila jsem s majitelem, nejsem si jistá, zda pochopil, o co mi jde.
Dejme tomu, že se smířím s tím, že mne jednou za čtrnáct dní pes kousne, ale co dál? Jak napsal pan Desenský, ten pes bude mít v hlavě guláš. Kam mne má zařadit? Nejsem pro něj v podstatě nic.

_________________
Irena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Eva Štemberová píše:
Citace:
nie je to teda tak, ze aj pes celozivotne na retazi je nakoniec v podstate v pohode? ze to len my sme zbytocne utlocitni a robime okolo toho zbytocny povyk... :?:
:idea:

no ty taky neznáš jaký je to např. celej den se potápět.... a žiješ bez toho spokojeně ale kdyby ti někdo dal k tomu "čuchnout" a tebe by to chytlo tak by si se pak taky nechtěla vrátit do města a do práce a nebyla by si příjemná na okolí :wink: prostě "co oči nevidí..." a na nás je, abysme ty chudáky nechali v sladké nevědomosti a "trpěli" tim že víme místo nich, oni si už zvykli... :(


takze ak tomu dobre rozumiem, pes celozivotne ne retazi je ok, len mu netreba dat "cuchnut" k niecomu lepsiemu? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 18:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Amaguk Bela píše:

takze ak tomu dobre rozumiem, pes celozivotne ne retazi je ok, len mu netreba dat "cuchnut" k niecomu lepsiemu? :wink:


Pes celoživotne na reťazi nie je ok, vieme to my, ale on nie, pokiaľ nespozná niečo iné. Teda buď zvážime, či sme mu schopní ten život zmeniť, alebo len mu ukázať to lepšie a nedotiahnuť to.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 18:45 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
rea píše:
Pes celoživotne na reťazi nie je ok, vieme to my, ale on nie, pokiaľ nespozná niečo iné. Teda buď zvážime, či sme mu schopní ten život zmeniť, alebo len mu ukázať to lepšie a nedotiahnuť to.

Rea ,dobře,tenhle pes na řetězu náhodou není,ale můžeš mi teda odpovědět(a nejen mě)?Spousta psů na řetězu je :evil: :twisted: ,bylo by tedy chybou je občas vzít ven? Totéž se týká psů venčených dobrovolníky v útulku,myslím,že se o pravidelnosti asi nedá moc mluvit,spíš jen jak to komu vyjde :oops: A co psi třá na vesnicích,jako štěněta je zavřou do kotce,kde se sotva otočí a vynesou je až nohama napřed :evil: :twisted: .Ty by se tedy taky nedoporučovalo,byť asi nepravidelně,občas vzít mimo kotec??

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 19:06 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Nerada, ale musím priznať, že Rudo a rea majú pravdu. Ak nie je možné dostať psa z jeho terajšieho prostredia natrvalo, je zbytočné ukazovať mu "rajskú záhradu" a potom ho opäť hodiť do sivej reality

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 19:08 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Pokiaľ ide o psov v útulkoch: tam je aspoň aký-taký predpoklad, že ich niekto adoptuje a budú žiť v relatívne normálnom prostredí - ten medzičas, keď ich niekto chodí nepravidelne venčiť, im v konečnom dôsledku neublíži, pretože po čase - je tu tá nádej - budú mať svojho pána a svoje venčenie. Povedala by som, že v útulkoch to má svoje opodstatnenie - pes, ak sa zdrží v útulku dlhšie, môže stratiť návyk na vodítko, prechádzky, život na uliciach...

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlasím s luxo myslím že to pochopila a eva štemberu asi taky- aneb pokud nejsme schopná tomu psovi en luxus- který mu ukážu- zajistit na furt nemá asi smysl mu ho ani ukazovat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 19:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
davidkova renata píše:
rea píše:
Pes celoživotne na reťazi nie je ok, vieme to my, ale on nie, pokiaľ nespozná niečo iné. Teda buď zvážime, či sme mu schopní ten život zmeniť, alebo len mu ukázať to lepšie a nedotiahnuť to.

Rea ,dobře,tenhle pes na řetězu náhodou není,ale můžeš mi teda odpovědět(a nejen mě)?Spousta psů na řetězu je :evil: :twisted: ,bylo by tedy chybou je občas vzít ven? Totéž se týká psů venčených dobrovolníky v útulku,myslím,že se o pravidelnosti asi nedá moc mluvit,spíš jen jak to komu vyjde :oops: A co psi třá na vesnicích,jako štěněta je zavřou do kotce,kde se sotva otočí a vynesou je až nohama napřed :evil: :twisted: .Ty by se tedy taky nedoporučovalo,byť asi nepravidelně,občas vzít mimo kotec??


Či je to v každom prípade chybou, to neposúdim, ale viem, čo to so psami robí. A k tomu nie sú u každého psa dôsledky rovnaké. Ak chce takéto akcie robiť útulok, mali by si dať záležať na tom, aby to boli akcie aspoň ako-tak spoľahlivé, poznám totiž tú situáciu, ako príde nadšenec s kopou rečí 2-3 krát a viac už nie, pretože to psychicky nezvláda, alebo bola predsava o tom, ako bude konať dobro ušľachtilejšia, ako je skutočnosť. Neberiem konanie druhých v tomto prípade osobne, lebo pri tom, čo je okolo, by som sa asi utrápila a nezachránila všetko, an keby som sa postavila na hlavu. Robím, čo môžem a som si vedomá toho, že pomôcť môžem len vtedy, ak sa aspoň ako-tak držím na nohách a hlavne zvážim, či tá pomoc je pre môj dobrý pocit, že som pomohla, alebo preto, aby bola pomoc účinná. Nesúhlasím s tým že psi sú na reťaziach a podobne, ale selektujem, ktorý z ich majiteľov je schopný názor zmeniť a zasiahnem tam, kde to má šancu. Ak to napríklad ty cítiš a robíš inak, je to tvoja voľba a nebudem ju komentovať v dobrom, ani v zlom, pokiaľ o to ty osobne nebudeš mať záujem.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2008 20:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Amaguk: neřekla bych netřeba ale nesmět, právě proto že to nejsem schopna dotáhnout do konce, hlavně když jsem cizí a k tomu psu se chovám mile a tak jak bych měla a pak ho šoupnu k majitelum "na řetěz který mu hoiděj akorát suchej chleba a ještě do něj kopnou"

anina0:: bohužel ne, nelíbí se mi to ani trochu ale je to hodně podobný jako že rači nechám psa utratit než aby se trápil v bolestech jenom proto, že: přece bez něj nemůžu žít; samozřejmě, každej pes to snáší jinak, ale jsou takový o jakejch se tu bavíme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 00:31 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
anina0:: bohužel ne, nelíbí se mi to ani trochu ale je to hodně podobný jako že rači nechám psa utratit než aby se trápil v bolestech jenom proto, že: přece bez něj nemůžu žít; samozřejmě, každej pes to snáší jinak, ale jsou takový o jakejch se tu bavíme[/quote]

Co se týče toho utracení tak to já souhlasím úplně ,ale s tím venčením jsem to chápala tak, že si chudák pes užije aspon trochu. Možná je to tak jak píšete ,že at to radši nepozná ,aby mu to pak nechybělo a netrápil se ,ale brala jsem to z jiné strany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 07:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
OK, takže jste se všichni nakonec shodli, že pro psa na řetězu je lepčí nikdy nepoznat život bez řetězu, pakliže nejni naděje, že se z toho řetězu dostane navždy. Co ale s tímhle konkrétním psem, kterej už poznal? Co je pro něj lepší - když bude chodit na procházky dál, nebo když zůstane napořád v tom svym výběhu? Já osobně si myslím, že ta druhá varianta je pro něj horší a asi bych ho dál brala na procházky. S tím, že bych se vyhejbala situacím, při kterejch by pes mohl kousnout.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 07:27 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Souhlasím s Tintou, kdyby dotaz padl před půl rokem, jestli ho má začít chodit venčit nebo ne, tak by bylo o čem přemýšlet. Ale co teď po půl roce venčení? Teď to ten pes má chápat jak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 07:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Ja sa chcem opýtať, čo bude po presťahovaní... Aj potom ho budeš chodiť venčiť?

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 14:53 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
luxo píše:
je tu tá nádej

promiň Luxo, ale tohle mi přijde trochu polidštěné a trochu mimo rámec reality. Pokud vím, tak pes v útulku necítí žádnou naději. copak si umí vydefinovat, že je teď v útulku a potom už nebude?? Možná??
To je fakt nesmysl, podle mne.

Určitě je smutný a svým způsobem "nanic", když se někdo snaží a majitel ne. Protože bez toho majitele to nejde nikdy. Ale pes vystrčenej na zahradu odkázanej jenom sám na sebe stejně žádnýho pána nemá, tak jako ten pes v útulku.

Nemohl to ten pejsek udělat třeba z důvodu, že jediný jistý, co v životě má, je ta zahrada a slečny se třeba lekl nebo tak něco??

A proč by slečna nemohla tomu pejskovy dávat čuchnout k tomu pěknýmu světu?? Pomalu víc a víc. Vždyť si za chvíli zvykne i ten pes na ní ne?? A nakonec by si ho mohla vzít, co?

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 14:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vidím, že jste konečně pochopili, že i "páchat" dobro, není pro psa tak stravitelné, jak by si mnozí mysleli. V tomto konkrétním případě, kdy je jasné, že vlastníci psa (pozn: mám jinou představu o pánících) se psu věnovat nebudou a návraty jsou pro psa více stresující, než si dokážete představit, se nabízí jedno řešení, které bych udělal já a se kterým tu vlastně vždycky dokončuji převýchovu psů, a to něco jako "odvykací venčící kůru". Každý pes, který se mi sem dostane, projde nejdříve seznamkou a musím si u něho získat přátelství, proto mu věnuji hodně svého času, ve většině případech i na úkor svých vlastních psů. Druhá fáze, kdy už jsme kámoši a on spolupracuje, putuje do kotce, kde ho pravidelně pouštím, abych doladil, co je ještě potřeba. V momentě, kdy je připraven k odchodu do nového, se jim téměř nevěnuji, aby je z té samoty "vysvobodil" ten nejhodnější člověk na světě, který si bude říkat jeho pán, kterého bude mít jenom pro sebe a většinou se s ním nebude muset dělit a určitě ne s takovou smečkou, jako tu mám já. Už to samotné mi pomáhá s prvními dny adaptace v novém domově.
Před lety jsem měl v mikroazylu jednoho dobrmana. Byl to dominantní zabiják a pokusil se mne sejmout už v brance, když se naše pohledy střetli. V té době jsem byl zatížený spíše na ovčouny, než dobrouše, ale tento mne zaujal už jen svou suverénní dominancí na hodně vysoké úrovni. Jako jiní, i on měl být utracen, místo jsem pro něho měl, tak jsem ho přijal. Soupeřili jsme spolu o postavení ve smečce ještě párkrát, ale vždy i po jasné porážce jen hrdě odkráčel, ovšem pomyslným prostředníkem, jako to dělají namyšlení machýrci, mi nekynul. Prostě to byl velice rovný, hrdý a naprosto sebevědomý dominantní pes. Měl jsem ho za to rád a musím říci, že hodně změnil můj dosavadní a dá se říci doživotní názor na dobrmany, alespoň na některé. Dodnes reaguji na pojem Mauro, protože to byl pro mne opravdový pojem pro někoho, kdo byl skutečný pan Pes a nemám odvahu se podívat na jeho fotku. Oblíbil jsem si ho natolik, že jsem ho brával všude s sebou a tím ho zařadil do své smečky. Měl jsem rád jeho, on mne mnohem více, jak už to u psů bývá zvykem. Mohl běhat kdekoli navolno, spolehlivou poslušnost měl za několik dní a precizní za pár týdnů. Mohl běhat mezi lidmi, děti, které mi sem chodili pomáhat se psema si ho pod mým vedením a časem i beze mne, rádi vodili ven a nikdy nezpůsobil sebemenší problém. Brzy se stal miláčkem všech. Kdykoli si naněj vzpomenu, vybavuji si přesně jeho tmavé pálení a trochu více výrazný samčí výraz, než bývá zvykem. Jenže tím, co jsem s ním dělal, mám namysli tu úzkou vazbu na sebe a svou smečku, kde byl také oblíbencem, jsem se mu krutě pomstil, jen jsem to ještě nevěděl. Tehdy jsem byl ještě mladý pitomec, který stejně jako každý neznalý, páchal dobro s nejlepšími úmysly. Problém totiž nastal, když jsem ho chtěl umístit. Za dva dny mi ho člověk, který nebyl v dobrmanech žádný zajíc a kterého jsem měl proklepnutého snad do pátého kolena, jelikož jsem mu dával svého miláčka, přivezl zpátky a jel rovnou z chirurgie, kam ho ten pes poslal s pořádnými kousanci. Tehdy mne polilo a netušil jsem, co se mohlo stát, když s námi všemi byl ten pes andílek pro děti na hraní. Myslel jsem si, že mi ten člověk neříkal pravdu, ale přes své známé, kteří mi na něj pěli samou chválu, jsem si myslel, že mu něco provedl. Omyl. Jenom jsem si nedokázal připustit fakta, protože jsem neznal až tak velkou oddanost "cizího" psa. Jenže on si nemyslel, že by byl cizí Vždycky u mne byl Mauro spolehlivý, řekl bych, že až spolehlivější, než bývá u psů, které nemá člověk odmala, zvykem. Zkusil jsem ho umístit ještě jednou, zase stejný výsledek, tentokrát se vrátil ani ne za dvacetčtyři hodin, kdy už nebyl člověk pokousán, ale "jenom" omlácený košíkem, kdy ho pes natlačil do rohu. Tenkrát už jsem začal připouštět, že to ten pes dělá jenom proto, že nechce jít od nás někam jinam. Jenomže já na tom nebyl dobře ani s prachama, ani s místem pro ostatní, takže se umístit musel. Začal jsem se mu tedy méně věnovat a začal se zmíněnou "odvykací kůrou". Když jsem ho umísťoval potřetí, kdy měl jít do služby k psovodovi, který o podobného dobrmana přišel a tohoto velice stál, věděl, co má za sebou včetně těch kiksů, které se vyskytly během předchozích umístění, viděl jsem, co má ten pes v očích, když ho odváděli do auta. Nechtěl jsem vidět tento výraz a doufám, že už ho nikdy neuvidím. Několik týdnů jsme si s novým majitelem volali a všechno probíhalo tak, jak jsme předpokládali, pes se dal dohromady a po několika měsících jsem ztrácel obavu, že se něco neočekávaného vyvrbí. Už jsme si moc nevolali, všechno bylo, jak má být. Pes v pohodě, ten člověk také, tak jsem se věnoval plně ostatním psům a pomalu se snažil na Maura zapomenout. Po půl roce jsem se dozvěděl, že ten pes už nežije. Ten člověk snad onemocněl a neměl na něj čas, což byl moment, kdy se dostal do nějakého útulku a tam na někoho prý škaredě vyletěl. Neznali mne, aby mi zavolali a já si pro něho mohl přijet, což už by jasně znamenalo, že zůstane můj napořád. To bylo v těch očích Maura, z nichž jsem to četl jako z obrázkové knihy. Od té doby vím dvě věci, není dobré dávat psům nic navíc, co by je mohlo později ve srovnání s realitou odrovnat a ta druhá, jestliže se mi pes vrátí dvakrát, mám nového člena smečky. Stejnou chybu jsem udělal ještě jednou a dodnes toho lituji, že mne první případ málo ponaučil. Proto je u mne třeba Sato už napořád.
©
Tento text, ani jeho části nechci vidět na žádném jiném webu

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 15:55 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Desenský píše:
Vidím, že jste konečně pochopili, že i "páchat" dobro, není pro psa tak stravitelné, jak by si mnozí mysleli.
©
Tento text, ani jeho části nechci vidět na žádném jiném webu


Tak pokud jsem to správně pochopila, mám se snažit být s ním co nejvíc? A brát ho všudemožně s sebou? Půjdeme na procházku a pak než ho zavřu s ním ještě budu chvíli na naší zahradě, budeme si třeba hrát a až po chvíli ho dám do výběhu doma.
Nejsem žádný velký znalec psů, proto jsem velice ráda, že mi pomůžete. Skutečně nejjednodušší by bylo si zacpat uši. Měla jsem krásného bernského salašnického psa. Byl to můj první pes a zařekla jsem se, že i poslední, protože mi to "rvalo srdce", když jsem ho musela nechat uspat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 16:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že to znamená, že se se sousedy buď dohodneš na tom, že si pejska vezmeš a bude tvůj, nebo se od něj pomalu odpojíš a necháš ho žít tak, jak bohužel žije. Moc doufám, že se jeho páníčkům trochu rozsvítí v hlavě.
Přeneseně řečeno, dokud neochutnáš zmrzlinu, nevíš, jak je dobrá a nebude ti chybět, když jí nebudeš moct jíst. A jemu dáváš ochutnat a pak......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 16:23 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
jan2 píše:
luxo píše:
je tu tá nádej

promiň Luxo, ale tohle mi přijde trochu polidštěné a trochu mimo rámec reality. Pokud vím, tak pes v útulku necítí žádnou naději. copak si umí vydefinovat, že je teď v útulku a potom už nebude?? Možná??
To je fakt nesmysl, podle mne.

Určitě je smutný a svým způsobem "nanic", když se někdo snaží a majitel ne. Protože bez toho majitele to nejde nikdy. Ale pes vystrčenej na zahradu odkázanej jenom sám na sebe stejně žádnýho pána nemá, tak jako ten pes v útulku.

Nemohl to ten pejsek udělat třeba z důvodu, že jediný jistý, co v životě má, je ta zahrada a slečny se třeba lekl nebo tak něco??

A proč by slečna nemohla tomu pejskovy dávat čuchnout k tomu pěknýmu světu?? Pomalu víc a víc. Vždyť si za chvíli zvykne i ten pes na ní ne?? A nakonec by si ho mohla vzít, co?


Jan2,
zdá sa mi, že rozdiely medzi češtinou a slovenčinou sú čím ďalej tým väčšie - pojem "je tu tá nádej" - neznamená, že PES má NÁDEJ, že sa dostane z útulku. Tento pojem znamená, že možno, dúfať, predpokladať, nádejať sa, rátať, že psa z útulku si raz niekto adoptuje - to na vysvetlenie.
Dávať psovi "čuchnout k tomu pěknými světu" je kontraproduktívne. Ten pes o existencii "pěknýho světa" nemá ani potuchy! prosto na "normu" považuje svoj neveselý život. To je ako smädnému ukázať jazero a nedovoliť mu z neho piť.
Správne to tu už niekto vystihol: bude tá dievčina schopná zaručiť provi nový život? Čo bude, keď sa odsťahuje - o tom už písala - bude ho venčiť aj naďalej?

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 17:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ifricova píše:
Tak pokud jsem to správně pochopila, mám se snažit být s ním co nejvíc? A brát ho všudemožně s sebou? Půjdeme na procházku a pak než ho zavřu s ním ještě budu chvíli na naší zahradě, budeme si třeba hrát a až po chvíli ho dám do výběhu doma...
Ne. Jesliže se ten pes začal chovat, jak se zachoval, znamená to, že neumí žít ve dvou světech. Buď mu zajisti ten lepší, nebo ho nech v tom horším, ale vyber mu jen jeden.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 17:10 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Ano, počítala jsem s tím, že ho venčit budu dál. Ale ono jde i o to, že Ben naprosto neví, jak se má chovat mezi lidmi atd. On s ním sice majitel ráno jde ven, ale to je styl, až udělá hromadu, jde se domů. Ben ve dvou letech neumí téměř nic. A to ho přece musí učit ten, kdo ho krmí, kdo je pán. Myslela jsem teď s ním být co nejvíce, naučit ho, že jsem přítel a pak prostě pomalu mizet. Prostě na mne musíte polopaticky, přesně říct co, i když to nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2008 17:24 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
Dobře. Moc děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 07:53 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
luxo píše:
zdá sa mi, že rozdiely medzi češtinou a slovenčinou sú čím ďalej tým väčšie - pojem "je tu tá nádej" - neznamená, že PES má NÁDEJ, že sa dostane z útulku. Tento pojem znamená, že možno, dúfať, predpokladať, nádejať sa, rátať, že psa z útulku si raz niekto adoptuje - to na vysvetlenie.
Dávať psovi "čuchnout k tomu pěknými světu" je kontraproduktívne. Ten pes o existencii "pěknýho světa" nemá ani potuchy! prosto na "normu" považuje svoj neveselý život. To je ako smädnému ukázať jazero a nedovoliť mu z neho piť.
Správne to tu už niekto vystihol: bude tá dievčina schopná zaručiť provi nový život? Čo bude, keď sa odsťahuje - o tom už písala - bude ho venčiť aj naďalej?

Mě se to nezdá :D Já rozumím po slovensky celkem slušně. Prostě podle mne naděje je lidský pojem. pochopila jsem to tak, jak jsi to napsala, tedy správně. Naděje, že se dostane pryč z útulku. Ale to je jen lidská emoce. ten pes podle mne v rámci naděje, že odejde z útulku, neuvažuje.
Protože to je pak úplně stejný, ajko ten případ tady. Taky by se dalo hovořit o naději. Ale opět jen z lidského pohledu.
To nevím, jestli by byla schopna se o něho starat. Ale už jenom to, že se snaží mu dopřát lepší život a uvažuje, že bude přeci jen se stěhovat, a tak dál, tak to je pro mne mnohem víc zodpovědnější a možná tedy vhodnější majitel, než ti současní.
Nehledě na to, ten es si už "čuchnul" k lepšímu, tak to asi nezapomene a nemůže se to stejně nakonec obrátit proti stávajícím majitelům??
Pořád mi z toho nejlíp vychází, že by si ho slečna vzala. A že se bude stěhovat?? No a? Pes putuje za pánem kamkoliv. Nemám pravdu??

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 09:19 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Desenský píše:
ifricova píše:
Tak pokud jsem to správně pochopila, mám se snažit být s ním co nejvíc? A brát ho všudemožně s sebou? Půjdeme na procházku a pak než ho zavřu s ním ještě budu chvíli na naší zahradě, budeme si třeba hrát a až po chvíli ho dám do výběhu doma...
Ne. Jesliže se ten pes začal chovat, jak se zachoval, znamená to, že neumí žít ve dvou světech. Buď mu zajisti ten lepší, nebo ho nech v tom horším, ale vyber mu jen jeden.


A je možné, že jinému psu by dva světy nevadily? Nebo je to spíš vyjímka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Myslím, že ani člověk nedokáže žít "skutečně" ve dvou světech, natož pes...

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 21:30 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2008 22:11
Příspěvky: 14
Bydliště: Bystré 360. 569 92 Bystré
A je možné, že jinému psu by dva světy nevadily? Nebo je to spíš vyjímka.[/quote]

Ben bude dle mého výjimka. Do roku prožíval se svou rodinou naprosto vše. Zhruba v jednom roce "prý napadl, pokousal, škrábl", nevím přesně co, jednu malou holku. A šel do výběhu, ze kterého má skutečně pěkný výhled na svou rodinku. Takže dle mého se mu šíleně stýská po své rodině a chce být s ní. Je pravda, že jsem byla svědkem, jak cca desetileté dívence, která se kamarádí s majitelovýma dcerama, skočil do obličeje. Asi žárlí, je mu smutno a neví, jak to dát najevo.
Myslím si, že pes, který má "normální " život, by v tomto nepoznával dva světy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zkus ty lidi přesvědčit, aby ho dali někomu rozumnému. Takhle se dřív nebo později stane malér.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!