Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 12:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co mám dělat se štěnětem, aby mi z něho nevyrostl agresor?
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 07:47 
Dobrý den, prosím potřebovala bych poradit.
Pořídili jsme si štěňátko (fenku) bígla. Máme ji zhruba 3 týdny, nyní je jí 11 týdnů. Už jako dítě jsem toužila po psovi, rodiče byli vždy zásadne proti, nyní mám sama dceru, které je 9 let a protože je jedináček, také stále žadonila o pejska. Manžel byl proti, prakticky jsme dva roky zvažovali, zda do toho půjdem. Protože jsem poměrně sportovně založená, chodím běhat a zbytek rodiny takové potřeby nemá a nechápou mé zaujetí, chtěla jsem psílo přítele, aby mě při běhu doprovázel. Bígl se mi vždy moc líbil pro svojí živost a chytrost, proto, když se naskytla příležitost, štěně jsem si s radostí vzala.
Teď s postupem času si říkám, jestli to bylo dobré rozhodnutí. Besinka je úžasná, hravá a milá, všechny si nás získala, hlavně manžela. Mám ale obavy z jejího útočení. Manžel si s ní často hraje tím způsobem, že jí různé věci podstrkuje a pak bere, Besinka se samozřejmě snaží věc ulovit, zakusuje se a vrčí. tohle nebudu dále rozepisovat, určitě to všichni, kdo máte pejska znáte. Bohužel, v posledních dnech se stává, že tuhle hru začala praktikovat na naše končetiny /tedy jen na moje a mojí dcery). Je poměrně útočná, vyskakuje a zakusuje se, a nereaguje na okřiknutí. Dcera se jí kvůli tomu začala vyhýbat. Před několika dny mi dokonce Besina dost ošklivě pokousla, zcela znenadání mě začala kousat ruce, zvyšovala intenzitu kousání tak, že už to bylo neúnosné. Jak jsem již uvedla, na okřiknutí nereaguje, jen začala útočně vrčet, bohužel jsem asi zvolila nesprávný postup a rukou jí plácla přes zadek. Rozzuřila se a nemohla jsem jí z ruky dostat, prakticky jsem před ní musele utéct. Ruce mám plné modřin a ran. Jak tady postupně pročítám diskuze, vidím, že jsem při útoku nereagovala tak, jak bych měla. Každopádně jsem z té mé malé potvůrky měla strach a také jem na ní začala hystericky ječet, o plácnutí ani nemluvím. Jenže zachovejte chladnou hlavu, když se Vám jehličky zubů zaryjí do kůže a navíc stisk je tak intenzivní. Ještě chci dodat, že jsem se samozřejmě snažila odvést pozornost na nějaké hračky, ale Besina o ně nejevila sebemenší zájem.
Mám obavy, aby takhle nezaútočila na nějaké děcko, které k nám chodí za dcerou, nebo aby neublížila dceři. Nejsem zastánecem fyzických trestů, myslím, že mlácením jí kousání neodnaučím, navíc mi všichni říkají, že je to štěně a že to dělat přestane. Spíš mi zarazilo to vrčení, které vydávala při kousání, včera jsme byli na procházce a sleduji, že si troufá i na ostantí kolemjdoucí psy. Poraďte mi, jak vychovávat?
Ještě mám dotaz - Besinka nechce chodit na procházky. Nasadím obojek, sedne si a kouká, ani se nehne, když už jí konečně nalákáme na dobrotu, chvíli běží, oak si třeba někde lehne a začne se válet a zase nejde. Zkrátka pozoruji na ní, že když si usmyslí, že něco dělat nebude, tak to zkrátka neudělá a nikdo s ní nehne.
Jak vidíte, jsem absolutně bez zkušeností s chovem psa, uvítám každou radu, děkuji
Martina


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 07:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Asi by bylo vhodné sem všichni s fenkou přijet, abych vás s ní naučil dělat, než bude nějaký průšvih.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ahoj, máš miminko, které než přezubí, bude mít snahu do všeho kousat, ideální jsou kostičky z buvolí kůže. Co se týče kousání do ruk, někdo tu na poradně je pro hlasité vykviknutí, někdo ne, nám se ale osvědčilo při jakémkoli náznaku chytání za ruce či nohavice kalhot prostě vykviknout a jakoby naříkat a převést na jinou činnost(hračky, kostičky), to vrčení při hře je normální, je to štěňátko, bohužel většina ( včetně mě ) měla či má tendenci vrčení interpretovat jako projev agresivity. Není tomu tak.
Naší čubince se také ze začátku nechtělo chodit ven, v počátcích vývoje vztahu mezi vámi je ale od začátku dost důležité nepovolit a být důsledná, jestli se jde ven, stát si za tím a prostě se jde ven a nenásilně ji ven dostat( vaší vynalézavosti se meze nekladou), není od věci ji mít doma na krátkém vodítku a takto si ji na něm přitáhnout .
Obvzlášť bych si dala pozor na vaše tvrzení, cituji:
Zkrátka pozoruji na ní, že když si usmyslí, že něco dělat nebude, tak to zkrátka neudělá a nikdo s ní nehne.
vy jste vůdce smečky, vy rozhodujete, co se bude dělat a kam se půjde a vy musíte dostát kýženého výsledku, nebo se dostanete do situace, kdy si s vámi pejsek opradu bude dělat co ON chce, a ne co VY chcete.
Neplácejte štěníka na zadek, opravdu je to neúčinné a navíc kontraproduktivní. To ostatně vidíte sama. :wink: Snažte se na mimčo jít v klidu a bez agrese z Vaší strany. Hodně úspěchů s bíglíkem, taky toho draka máme doma! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04. zář. 2008 08:29 
No jasně, chce kousat a hrát si. Ale nevím, jak docílit toho, aby přestala s kousáním lidí, když už je to nepříjemné. Kvíkání ani pokřik FUJ nepomáhá, odvést pozornost je velmi obtížné, v zápalu kousání na žádnou jinou hračku nereaguje. Má různé hračky a snažíme se jí věnovat veškerý volný čas. Hodně si hrajeme venku na zahradě, kopeme si s míčem a honíme se. Bohužel, asi by potřebovala více naší přítomnosti, chodíme do práce a do školy, vlastně od včerejška byla poprvé delší dobu (5 hodin) sama, než přišla dcera ze školy. Protože je malá, zatím jí po tuto dobu máme zavřenou v garáži a přilehlých chodbách - má tam i pelíšek, jsou to velké prostory a nemůže na ní cic spadnout a ani nemůže nic poničit. Nechci ji zatím nechat venku na zahradě, už z toho důvodu, že je moc hezká a mám obavu, že by ji někdo ukradl.
Zatím bohužel děláme, co si Besinka zamane. Asi vidí, že si může vše dovolit. Když přiběhne a začne vrtět ocáskem a otírat se a olizovat, k tomu ještě připojí takový smutně-zadumaný pohled.....


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!