Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zdědili jsme pejska
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 20:05 
Všechny Vás zdravím :D , mám problém, který vznikl tím, že naše rodina zdědila 6 letého, tudíš velice vitálního vlčáka Dona po babičce, která je v nemocnici. Bydlím s manželem a jeho rodiči v domku s velkou zahradou a máme ještě dvě čivavy, které jsou naprosto ok. Jednou (poprvé a naposled) jsem šla z práce sama domů a Don mě nepustil ani za vrátka. Šílel jako bych byla cizí, přitom mě dobře znal už z dřívějška, tak mi nezbylo než čekat...brali jsme to, že se spletl, ale bohužel se vše stupňuje! Pokuď jsem doma sama nebo jen s tchýní, Don je neposlušný a na mě agresivní, že ani nemůžu vyjít z domu. Vrhá se na mě jak vlk... :( takže se ho už pochopitelně bojím a jemu jen roste sebevědomí! Už jsem vzdala i zavděčení se pamlsky, a o zavrčení na důkaz toho, že se nebojím ani nemluvě (málem mě sežral). Problém je hlavně v tom, že pokuď je doma chlap, tak je jako beránek, teda neposlušný, ale nosí mi aport a chce hladit...atd, ale jen táta odjede, začne. Proto si připadám jako blázen. Ještě, že u pár scén byla tchýně, jinak by mi snad ani nevěřili! A aby toho nebylo málo, tak se nám podhrabává z kotce, hl. proto, že se bojí bouřky, vytím a štěkáním obtěžuje sousedy a do auta nevleze.
Chápu, že to má Don taky složitý, nové místo, bez paničky, ale co máme dělat? :cry:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdědili jsme pejska
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 21:17 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
čikina píše:
ale co máme dělat? :cry:


Naložit psa do auta a udělat si výlet na Vlčáry. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2008 21:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a do té doby trvale náhubek a krátké vodítko - a čím dřív tím líp
(že do auta nechce - neptejte se ho! Náhubek, vodítko a šoupnout ho tam!)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zdědili jsme pejska
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 10:17 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
čikina píše:
Všechny Vás zdravím :D , mám problém, který vznikl tím, že naše rodina zdědila 6 letého, tudíš velice vitálního vlčáka Dona po babičce, která je v nemocnici. Bydlím s manželem a jeho rodiči v domku s velkou zahradou a máme ještě dvě čivavy, které jsou naprosto ok. Jednou (poprvé a naposled) jsem šla z práce sama domů a Don mě nepustil ani za vrátka. Šílel jako bych byla cizí, přitom mě dobře znal už z dřívějška, tak mi nezbylo než čekat...brali jsme to, že se spletl, ale bohužel se vše stupňuje! Pokuď jsem doma sama nebo jen s tchýní, Don je neposlušný a na mě agresivní, že ani nemůžu vyjít z domu. Vrhá se na mě jak vlk... :( takže se ho už pochopitelně bojím a jemu jen roste sebevědomí! Už jsem vzdala i zavděčení se pamlsky, a o zavrčení na důkaz toho, že se nebojím ani nemluvě (málem mě sežral). Problém je hlavně v tom, že pokuď je doma chlap, tak je jako beránek, teda neposlušný, ale nosí mi aport a chce hladit...atd, ale jen táta odjede, začne. Proto si připadám jako blázen. Ještě, že u pár scén byla tchýně, jinak by mi snad ani nevěřili! A aby toho nebylo málo, tak se nám podhrabává z kotce, hl. proto, že se bojí bouřky, vytím a štěkáním obtěžuje sousedy a do auta nevleze.
Chápu, že to má Don taky složitý, nové místo, bez paničky, ale co máme dělat? :cry:

No, můj názor je, že když pes neposlouchá.nebo je dokonce na tebe agresivní, neměl by se ,,uplácet" aby začal poslouchat nebo byl v pohodě...podle mě tím ještě víc tomu psu ukazuješ,že si na tebe může dovolit,a ty už nevíš co s ním..Je pravda že změnil ,,smečku",a nevím zda-li neměl krátkou dobu na adaptaci,nicméně tohle si pes nesmí dovolit,a jak je vidět tak tebe nerespektuje jako člena smečky. Také nevidím lepší řešení než si s ním zajet na ty Vlčáry,jak už tu bylo řečeno..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 12:45 
Díky za rady, ale nebude to jednoduché uskutečnit!budu se muset domluvit po tel.
vodítko i náhubek nikdy nepoznal, tudíš z nich šílí a do auta jsme ho museli utlumit léky...
Prostě zkažený pes no, hold stará paní něco takového neřešila a pak už jí přerostl přes hlavu.
Řekla bych, že Don asi taky nemá dobrý charakter, už jako štěně byl prý "zvláštní" a samotářský.
kastrace v tomto případě asi už nepomůže??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 12:57 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
čikina píše:
Díky za rady, ale nebude to jednoduché uskutečnit!budu se muset domluvit po tel.
vodítko i náhubek nikdy nepoznal, tudíš z nich šílí a do auta jsme ho museli utlumit léky...
Prostě zkažený pes no, hold stará paní něco takového neřešila a pak už jí přerostl přes hlavu.
Řekla bych, že Don asi taky nemá dobrý charakter, už jako štěně byl prý "zvláštní" a samotářský.
kastrace v tomto případě asi už nepomůže??

Zvláštní a samotářský...to mi zní trochu úsměvně..podívej,každy pes se narodí s určitým charakterem,a vrozenými dispozicemi,ale pak už je jen na páníčkovi jak ho vychvá,a ten jeho charakter či určité jednotlivé jeho dispozice bude rozvíjet, případně potlačovat..

Z vašich příspěvkůmi přijde,že ten pes pro vás spíše představuje jen jakousi obtížnou zátěž..ale možná se mýlím :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
bokken píše:
Z vašich příspěvkůmi přijde,že ten pes pro vás spíše představuje jen jakousi obtížnou zátěž

Ale to JE obtížná zátěž a jak vidíš, snažej se s tím něco dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 13:18 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
bokken píše:
čikina píše:
Díky za rady, ale nebude to jednoduché uskutečnit!budu se muset domluvit po tel.
vodítko i náhubek nikdy nepoznal, tudíš z nich šílí a do auta jsme ho museli utlumit léky...
Prostě zkažený pes no, hold stará paní něco takového neřešila a pak už jí přerostl přes hlavu.
Řekla bych, že Don asi taky nemá dobrý charakter, už jako štěně byl prý "zvláštní" a samotářský.
kastrace v tomto případě asi už nepomůže??

Zvláštní a samotářský...to mi zní trochu úsměvně..podívej,každy pes se narodí s určitým charakterem,a vrozenými dispozicemi,ale pak už je jen na páníčkovi jak ho vychvá,a ten jeho charakter či určité jednotlivé jeho dispozice bude rozvíjet, případně potlačovat..

Z vašich příspěvkůmi přijde,že ten pes pro vás spíše představuje jen jakousi obtížnou zátěž..ale možná se mýlím :?:


bokken,
tvoji odpovědi nerozumím, mohla bys to nějak objasnit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 13:28 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Gerda píše:
bokken píše:
Z vašich příspěvkůmi přijde,že ten pes pro vás spíše představuje jen jakousi obtížnou zátěž

Ale to JE obtížná zátěž a jak vidíš, snažej se s tím něco dělat.

Možná jsem to napsal špatně..pokusím se to objasnit. Z těch příspěvků mi přijde že ten pes jako takový pro ně představuje jakousi obtíýnou zátěž,a teď nemyslím ty problémy s ním...prostě mi přijde že ho berou jen jako zděděný majetek, a ne jako zvíře, kterého by chtěli mít jako souřást rodiny a mít k němu nějaký ,,hlubší vztah". Ale jak říkám,může to být pouze můj mylný dojem,a mé příspěvky nejsou myšleny útočně,nebo aby se někoho dotkly. Vidím že se to snaží řešit,a to je jedině dobře, to je první krok :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 13:43 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Ak nezacnete na toho psa pozerat realnym pohladom a hlavne nezacnete s tym nieco robit, tak vam prerastie cez hlavu (vlastne uz teraz si robi s vami co chce)
Za chvilu budete riesit otazku, ktoru riesili majitelia tohoto psa :
http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... php?t=2498

Akurat ze ten vas pes nemusi mat tolko stastia.
Prosim, zacnite aspon s tym telefonatom...

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
bokken píše:
jako zvíře, kterého by chtěli mít jako souřást rodiny a mít k němu nějaký ,,hlubší vztah".

Těžko můžeš mít hlubší vztah ke zvířeti, který si na tobě honí triko a napadá tě s tim, že tě chce kousnout. Myslim, že čikina potřebuje radu, jak usměrnit psa, aby s ním ten "fstach" mohla navázat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
náhubek & vodítko mu musí nasadit váš muž a nesundávat (a zajistit proti tomu aby si jej sundal sám). Až bude toto mít, není problém jej do auta nacpat třeba násilím. Ale udělejte to opravdu co nejdřív, jinak fakt riskujete průšvih.
Kastrace psa v žádném případě nevychová, tady nejde o hormony ale o hierarchii a poslušnost!

bokken: souhlas s holkama - kdyby jim to bylo jedno tak by psa strčili do útulku nebo ho nechali utratit. Jedno jim to není, ale taky nejsou zrovna nadšení z toho že je chce hafan sežrat. Ne že bych se jim divila.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 14:17 
Hlavně se mi tu nepohádejte :-), je to tak!mám psi šíleně moc ráda, ale todle je můj osobní tyran!
Těžko se to popisuje, ale... jeho pohled říká nemám tě rád, či bojíš se, co!a to na něj mluvím klidným a milým hlasem.Je to opravdu krásný pes, kterého je škoda, ani nevíte jak bych chtěla pustit Dondu z kotce a spolu s malejma čubičkama lebedit na zahradě.
Pokud jsem venku s ostatními (teda s chlapy), tak vypadá vpoho, ikdyž nesmím si nic dovolit. Pohladit ho smím jen když on chce a když mi kradl klobásku, tak jsem řekla rázné fuj, nesmíš a to pekelně zavrčí... to ovšem dělá i na mužský, pokud po něm něco chtějí!jindy jim nezbývá než se s ním poprat a to doslova, aby šel do kotce!vzdoruje do poslední chvilky a na to já opravdu nemám ani sílu ani kuráž!bohužel tatík, ten kterého poslouchá "nejvíce"je velký dobrák a povaha mírumilovná, bez jakékoliv psí zkušenosti. Už jsem tu vytiskla pár článků a dám mu je přečíst, jak ho kazíme piškůtky atd.(odhaduji tak pytel denně:-), bez kterých to nejde:-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 14:24 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Dorotka píše:
bokken píše:
Dorotka:Napiš konkrétně čemu nerozumíš,a já se ti to pokusím objasnit :)


Tvé reakci, tónu - nerozumím. Kdyby pro ně ten pes nic neznamenal , tak ho šoupnou do útulku a je, ne?
Čikina tady hledá pomoc a chce to řešit, proto nerozumím, čím ji tvoje odpověď může pomoci. Ale třeba se mýlím, že?

Jous to písmenka,ýádný tón zde nehledej,mimojiné jsem psal že to nebylo myčleno jakkoliv špatně či útošně,jen jsem se ptal,a vzápětí jsem dodal že je to jen můj poci který může být mylný...Samozřejmě že kdyby ten pes pro ně nic neznamenal,dají ho do útulku,ale třeba nemohou..opravdu za jsem tím nemyslel nic zlého,byla to jen otázka. Pokud to ona nepochopí a nějak se jí to dotkne,nemám problém posléze omluvit. V čem je problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 14:25 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Gerda píše:
bokken píše:
jako zvíře, kterého by chtěli mít jako souřást rodiny a mít k němu nějaký ,,hlubší vztah".

Těžko můžeš mít hlubší vztah ke zvířeti, který si na tobě honí triko a napadá tě s tim, že tě chce kousnout. Myslim, že čikina potřebuje radu, jak usměrnit psa, aby s ním ten "fstach" mohla navázat.

Samozřejmě,tohle chápu. Jedniná a podle mě ta nejlepší rada co mě napadá je,aby si zajela do Vlčár :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 14:31 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
Ale já jsem neapsal že je jim to jedno. MOýná jsem ale špatně pochopil něco z jejího příspevku,stane se :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2008 14:33 
Offline

Registrován: pát 09. kvě. 2008 10:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Chomutov
čikina píše:
Hlavně se mi tu nepohádejte :-), je to tak!mám psi šíleně moc ráda, ale todle je můj osobní tyran!
Těžko se to popisuje, ale... jeho pohled říká nemám tě rád, či bojíš se, co!a to na něj mluvím klidným a milým hlasem.Je to opravdu krásný pes, kterého je škoda, ani nevíte jak bych chtěla pustit Dondu z kotce a spolu s malejma čubičkama lebedit na zahradě.
Pokud jsem venku s ostatními (teda s chlapy), tak vypadá vpoho, ikdyž nesmím si nic dovolit. Pohladit ho smím jen když on chce a když mi kradl klobásku, tak jsem řekla rázné fuj, nesmíš a to pekelně zavrčí... to ovšem dělá i na mužský, pokud po něm něco chtějí!jindy jim nezbývá než se s ním poprat a to doslova, aby šel do kotce!vzdoruje do poslední chvilky a na to já opravdu nemám ani sílu ani kuráž!bohužel tatík, ten kterého poslouchá "nejvíce"je velký dobrák a povaha mírumilovná, bez jakékoliv psí zkušenosti. Už jsem tu vytiskla pár článků a dám mu je přečíst, jak ho kazíme piškůtky atd.(odhaduji tak pytel denně:-), bez kterých to nejde:-(

Tak snad se tě můj příspěvek nějak nedotkl,já jen čekal na tvou odpověď a vše by se vyjasnilo hned,ovčem pokud by počkali i ostatní-nic proti nim :-) Takže pokud je to tak jak píšeš,držím palce ať vám to dopadne a problém vyřešíte :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!