Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: rozpolcený pes
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 18:44 
Dobrý den, hledám tu už dlouho odpovědi na moje atázky a nic...Můj pes je asi nějaký zvláštná případ. Je to kříženec jezevčíka z útulku. Venku je celekm v pohodě. Ale doma je hrozný, pokud celý den nekňučí, tak štěká, návštěvy k nám nemůžou obskakuje je, když mu chci např.vytáhnout ospalku, klíště atp. chce mě sežrat, koupání, česání néééé, dneska mě napadl vysávala jsem.. Píšete tu, že ho mám unavit - že bude doma v klidu, nedávno jsme byli na túře cca 7 hodin v lese, přišel domů a za chvíli kňučel že chce ven.. Jindy mu hrábne, venku se bojí a čůrá doma... A když ho pošlu na místo (něco mi provede)vyšponuje se na všechny čtyři vztyčí ocas udělá kolečko dvě a pak milosrdně odkráčí...pomoc já už nevim


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Nahoře na baneru máš telefonní číslo na Rudu a dobu, kdy máš volat :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: rozpolcený pes
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
raduna píše:
Dobrý den, hledám tu už dlouho odpovědi na moje atázky a nic...Můj pes je asi nějaký zvláštná případ. Je to kříženec jezevčíka z útulku. Venku je celekm v pohodě. Ale doma je hrozný, pokud celý den nekňučí, tak štěká, návštěvy k nám nemůžou obskakuje je, když mu chci např.vytáhnout ospalku, klíště atp. chce mě sežrat, koupání, česání néééé, dneska mě napadl vysávala jsem.. Píšete tu, že ho mám unavit - že bude doma v klidu, nedávno jsme byli na túře cca 7 hodin v lese, přišel domů a za chvíli kňučel že chce ven.. Jindy mu hrábne, venku se bojí a čůrá doma... A když ho pošlu na místo (něco mi provede)vyšponuje se na všechny čtyři vztyčí ocas udělá kolečko dvě a pak milosrdně odkráčí...pomoc já už nevim


Z Vašeho dotazu není zřejmé, kolik je pejskovi let a jak jste doposud postupovala při výchově a výcviku. Co je ale evidentní, že máte spoustu velmi vážných problémů :? a proboha neváhejte a zavolejte si o radu tomu nejpovolanějšímu hned zítra, než se Vaše situace ještě více vyhrotí. Držím Vám pěsti !! PS: napište, co Vám pan Desenský poradil a jak se Vám daří....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 19:50 
Je mu 6 nebo 7 let, panu Desenskému jsem volala, řekl mi abych si pročetla fórum a že dělám všechno špatně (což vlastně vím), no a tak pročítám, pořád dokola. Psa jsem se pokoušela vychovávat ze začátku, za piškot udělá vše, ale bez piškotu ani ránu (už jen slovo piškot má na něj blahodárné účinky), dočetla jsem se že hlavní je přivolání psa. Tak budem pořádně trénovat a když to nepůjde, tak se rozjedu za panem desenským..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no mylsím že pejsek neví čí je a neví co si od vás myslet tím pádem vám endůvěřuje a snaží se převzít opratě. vymezte mu jasně daná pravidla a mantinely a zajedte k rudovi

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 20:10 
Nedůvěřuje mi to je pravda, ale jen v uzavřených prostorách, v bytě, domě, ale jakmile jsme na chatě nebo na zahradě nechá si líbit všechno a rázem je z něho úplně spokojenej pes - v tom je ta jeho rozpolcenost...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 04:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
raduna píše:
Nedůvěřuje mi to je pravda, ale jen v uzavřených prostorách, ...
Tohle je omyl. Pes buď důvěřuje, nebo nedůvěřuje. To, že má někde více únikového prostoru ještě neznamená, že je to důvěra ve vás. Ten termín rozpolcenost bych nazval spíše nevychovaností. Jakmile si pes dělá co chce a ne to, co se chce po něm, není to rozpolcenost.
Není to o tom psa unavit, ale vychovat. Jak ho usměrňujete, aby dělal, co má? Vyprávíte mu to? nebo mu po proběhnutí reflexního oblouku mechanicky pomůžete splnit jednoduchý a jednoznačný povel...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 06:06 
pokud udělá něco co nechci, pošlu ho na místo, když nejde ani po třetím odvolání tak ho tam odvedu, jenže to začne vrčet a štěkat...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ale otázka byla jak to děláš aby dělal to co chceš!? Nauč základní povely, které pes musí poslouchat VŽDY a NAPOPRVÉ. Už druhé vyslovení povelu je chyba. Trvale obojek + krátké vodítko, venku stopovačku. Pes ti nevěří, nerozumí, nechápe co po něm chceš.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 12:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Trochu doplním Petru- S pomocí vodítka, popř. stopovačky zařídíš "mechanicky", aby pes povel splnil a pak nemusíš řešit otázku trestu. Tak že pokud ti doma například nepřijde, tak si ho můžeš přitáhnout a zařídit tak v klidu splnění povelu.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!