Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 10:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vrčí na kamaráda
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 09:24 
zdravím přítomné a prosím o radu,máme 2,5letého švýcaráka který je přátelský na všechny a na všechno,kromě jacka teriera který k nám chodil na návštěvy se svýma páničkama,jako štěnata si s polu hrávaly,pak nastal zlom,jack po něm začal startovat i v neutrálním prostředí,náš pes se jednou tak naštval že ho málem zaplácal tlapama do země,od té doby se nemůžou ani cítit a jsou každý na svém,ale to není vše,když k nám příjde jackův páníček sám,je to v klidu do té doby než ten na něj začne mluvit a nedejbože ho začne hladit,náš pes začne výhružně vrčet,pes dostal vynadáno a na místo, kamarád doporučení at si ho nevšímá,jenže ten to nerespektuje a tak už se situace opakovala,může to mít spojitost s jeho psem?nebo včem by mohl být problém všechny ostatní návštěvy miluje a vítá


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: vrčí na kamaráda
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 09:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
karla píše:
...jenže ten to nerespektuje a tak už se situace opakovala,může to mít spojitost s jeho psem?
Rozhodně ano. Problém jste způsobili vy tím, že jste toho jacka důsledně nepřibrzdili a dovolili, aby vašeho psa šikanoval. Teď s tím budetze mít zbytečné starosti do té doby, dokud váš pes nepochopí, že psa řešit nemusí, protože ho vyřešíte vy sami. Někdo to tam zabezpečit musí, buď vy, nebo váš pes. Volbu už jste učinili, pes to tak bere a chová se podle toho. Teď je na vás, jak to bude pokračovat a zda to tak necháte i nadále.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 10:17 
velmi rada udělám co řekneš,jack ho nikdy nekousl jen na něj řval ale i to jsem ho bránila alespon tím,že jsem ho zahnala podruhé ho chytla za kůži když se přiblížil a odhodila ale ten soptil pořád dál jeho pána naprosto neposlouchá nevím teda jak na to jesli můžeš bud tak honý přibliž mě to, děkuju


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. lis. 2008 10:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro detaily mi raději zavolej.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 07:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
V neděli se nám stalo, že jsme jeli na návštěvu a vzali jsem Denouše s sebou, protože tam má psího kamaráda. Jenom jsme začali vystupovat kámoš Ben, se šel podívat, že přijel Denny. Oba se na sebe moc těšili a .pr.. si mohli ukroutit. Denny vyskočil z auta a ty dva letěli k sobě. Nejdřív se k sobě postavili bokem a oba byli strnulí ................. já to mu říkám ticho před bouří a jak tohle soustředění dopadne dobře, je vyhráno. Ale ono to nepokračovalo dobře. Najednou Denny zavrčel, Ben samozřejmě taky a najednou motanice a Denny už Bena obskakoval. Naskočil na něho a držel se ho jako klíště. Já jsem okamžitě zasáhla a razantně ho srazila z Bena dolů. Podotýkám, že Denny se s Benem zná od malička a nikdy problém nebyl. Vždycky si spolu hráli. Po tomhle budu mít strach, aby si hrál s jakýmkoliv psem a já ho nemusela hlídat jestli na něho nezvarčí nebo na něho nezaútočí. Co s tím?

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 08:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzka \":o\") píše:
... Po tomhle budu mít strach, aby si hrál s jakýmkoliv psem a já ho nemusela hlídat jestli na něho nezvarčí nebo na něho nezaútočí. Co s tím?
Neměj strach, nebo ty situace budeš hrotit ještě dřív, než nějaký problém nastane. Pokud si nebudeš jistá sama sebou, znejistíš tak i psa a uděláš z něho plašana, co bude plašit stejně jako ty.
Přijeď sem na nějakou free sobotu, tady učím podobné situace řešit v klidu (a nejen ohledně psů).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. pro. 2008 09:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Už jsem na jedný free sobotě byla a určitě na nějakou ještě pojedu, ale fakt mě tohle dost překvapilo. Proč to udělal, co tím chtěl říct? Oni dva si rozuměli, akorát já jsem z toho byla kapánek vyhoukaná :shock: ...........nic takovýho jsem nečekala.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!