Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:57
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kříženec RR z útulku
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 16:21 
Zdravím všechny.Asi před 8týdny jsme si vzali z útulku cca 6-9 měsíců starého křížence RR a Stafordského teriéra.Od začátku si na nás hodně zvykl a k nám je jeho chování naprosto v pořádku. V celku se i dobře učí, takže za tu krátkou dobu jsme zvládli některé základní povely a doma nás poslechne na slovo.Problém ale nastává při kontaktu s jinými lidmi, kdy zezačátku to vypadalo že nás chce jen bránit,ale teď už útočí i zcela nečekaně..viz příklad ze včera, kdy jsme byli asi 4hodiny na procházce se známými ,pes kolem běhal, nechal se pohladit od všech, aportoval klacky a vše bylo naprosto v pořádku, ale poté byli u nás na návštěvě a pes naprosto z ničeho nic zaútočil na ruku známé, která si psa vůbec nevšímala, jen se otočila na fotky, které byly za ní na stěně.psa jsme potrestali a od té doby jen ležel u mě a ani se nehnul, pochopitelně již s košíkem.Jsme rozhodnuti za panem Desenským zajet na osobní návštěvu,ale prozatím budu ráda za jakékoliv rady a vaše odpovědi. Lucka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: pokračování: Náš pejsek z útulku
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 16:22 
... Jiný případ se nám stal asi po 4týdnech, co jsme psa měli doma a to kdy u nás byl kamarád, od kterého se pes nechal několik minut hladit a poté z ničeho nic opět vystartoval.Toto jsou asi 2 nejdůležitější případy, co se nám staly. Další problém začínáme mít i při venčení, kdy dříve jsem neměla strach, že by zaútočil na nějakého psa, vždy se jen očuchávali, se psi které jsme znali víc si v klidu hrál, ale poslední dobou pozorujeme, že i na psi začíná být agresivnější, už si nejsem jistá, že jde jen o hru, takže ho radši k psům nepouštíme.Co se týče povelů venku, když nemá žádný jiný blízký podnět, tak poslechne na slovo, ale když vidí psa, hodně se rozmýšlí kam poběží.Doma je to zlatíčko, se kterým můžeme dělat co nás napadne, dokáže si vyhrát sám s hračkama, takže byt nedemoluje, ale jeho sílíci agresivita nás značně znepokojuje.
díky za rady a všem šťastný Nový rok :D .....................Lucka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: náš pejsek z útuklu
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 21:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Tak za prvé s návštěvou Vlčár zbytečně neotálejte. Dostanete zde rady přesně na míru a nebudete muset zkoušet, co by asi tak mohlo u Vás pomoct.
Pejsek nejspíš prochází pubertou a za začíná zkoušet kam až může zajít. Dbal bych na důsledné přivolání (detaily máte na hlavní stránce i tady na poradně ve vedlejších tématech).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náš pejsek z útuklu
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 23:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Od razení jsou tu moudřejší a povolanější a je potřeba určitě zajet za p. Desenským, ale jedna věc, která se mi osvědčila s mou fenkou BO(taky z útulku).Zkuste neřešit předem, to co se ještě nestalo.Je třeba být ve střehu a počítat předem s tím co se stane, ale nebýt z toho předem ve stresu, pes to cítí a znervózňuje ho to, je napjatej atd. Mě Bára jednu dobu vyjížděla naprosto nevypočitatelně na různý lidi a psy(i na ty se kterýma si jindy třeba pohrála), já furt přemýšlela, čím to je a nakonec mi to došlo..je to těžký, pač je jasný, že je člověk vyjukanej z toho co se zas stane, a tak, ale zkuste vycházky absolvovat s čistou hlavou a nemyslet na to, kdy zas pejsan něco vyvede a třeba uvidíte, že se to částečně eliminuje. Každopádně přeju ať to dobře dopadne :-)

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!