Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cvakání naprázdno
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 06:57 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
Dobrý den,

můj maltézák vyjíždí po psech jen když je na vodítku nebo ho na tom vodítku ke psům pustit nechci. Jak je na volno nebo ho nechám v klidu se očuchat tak je v pohodě a jen by si hrál. Na to už sem tady ale rady dostala, tak už to zvládáme. Akorát nevim co znamená, když už si s nějakým psem očuchávaj čumáky a on mu najednou jakoby cvakne po tlamě. Necvakne ho úplně ani nekousne. Připadá mi jakoby zkoušel co si k němu může dovolit. Zatím žádnýho psa tímhle nevyprovokoval ale bojim se že jednou by ho za to mohl nějaký pes servat. Se svým bráchou si takhle hrajou že si cvakaj naprázdno po tlamách a tahaj se za chlupy ale cizí pes to takhle brát nemusí. Taky ho chci "skamarádit" s hafanem, který byl pokousaný jezevčíkem a tak se psů bojí. Nevíte jak na to?Na neutrálním území bez vodítek?Ze zkušenosti vim že jak se nám zamotaj vodítka i když se jenom očuchávaj tak je zle - asi nevědí co se děje a začnou být nervozni. Tak to nechci skazit hned při "představování". Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cvakání naprázdno
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 22:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
"Čumák na čumák" je pre neistého psa pomerne náročná pozícia, váš pes ju nezvláda a preto preventívne cvakne. V tomto rozpoložení, pokiaľ neviete, ako obidvoch psov usmerniť, nie je pre jazvečíka, ktorý sa psov bojí, vhodným psom na prekonávanie strachu. V týchto situáciách treba zohľadňovať veľa signálov, byť v kľude, vedieť, čo sa deje a mať to pod kontrolou. Naučte sa najprv rozumieť vlastnému psovi tak, aby ste mohli pomôcť ďalšiemu. Dôležité je, v akom stave sú pri zoznamovaní vodítka.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cvakání naprázdno
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 13:31 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
rea píše:
"Čumák na čumák" je pre neistého psa pomerne náročná pozícia

S tím souhlasím, ovšem je naprosto běžná v psí komunikaci, můj pes tohle taky nedává a přijde mi, že se to nijak nelepší a můžu se snažit sebevíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cvakání naprázdno
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 17:24 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
Tak seznamování máme víceméně za sebou. Druhému pejskovi jsou už 4 roky zatímco nám je něco málo přes rok a jelikož se o něj báli tak ho pokaždé vzali pro jistotu do náruče. Ale zkusili jsem s nima jít na procházku na vodítkách a když se zklidnili normálně se očuchávali a v poho akorát ten náš je hrozně divokej a furt by si hrál tak na něj párkrát hupsnul a když na něj mírně zavrčel tak vzál zpátečku. Pak to ještě párkrát zkusil a viděl, že nemá o hraní zájem tak toho nechal a v klidu spolu ťapkali a počurdávali po sobě značky takže v klidu. Evidentně si druhý pejsek nechtěl s tim našim rarachem hrát ale jinak se kluci asi pochopili. Nicméně po návratu na dvorek utíkal hafan rovnou domů asi chtěl mít klid:)tak si příště výjdem znova a toho mýho divočáka musim zklidnit páč na to jeho divoký hopsání nejsou ostatní pesani zvědavý:) Jinak děkuji za rady:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cvakání naprázdno
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 06:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Najdi si v poradne neco o zvedani do naruce, muzou si tim zavarit na velky problem. Pokud je chcete opravdu seznamit tohle bych vynechala a zavolala Rudovi jak na to nebo si to nechala prakticky predvest na nejake free.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cvakání naprázdno
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 14:12 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
Právě já jsem jim to taky říkala že ho nemaj zvedat nahoru. Když jsem tady byla poprvé a řešila to vyjíždění po psech tak sem toho našeho taky brala pokaždý do náruče ale tady mi bylo řečeno že to je to nejhorší co můžu udělat a taky že když psa vemu do náruče a bude nahoře nad druhým psem tak psi to berou, že ten co je nahoře tak má jako navrch. A hlavně vždycky když ten můj poděs takhle začně jančit tak na něj hned všichni začnou ječet fuj a co to děláš a to já už taky nedělám:(naopak se ho snažim uklidňovat tím že si k němu dřepnu a posadim ho, otočim mu hlavu tak aby mi koukal do oči a snažim se mu to vysvětlit ale on to je takovej herec že se naoko zklidní a pak se začně plížit a najednou vystřeli a vrhá se na toho psa s šíleným štěkotem:(ale jak říkam ten druhej na něj zavrčí a on se klidí. Nejvíc podíl na tom mám asi já páč se dycky bojim co bude tak to asi cejtí a je nesvůj:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cvakání naprázdno
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Nejde o tom,že by měl navrch, spíš o to, že cítí tu nejistotu, kterou máš ty. Další věc je, že po zvednutí do náruče většinou následuje i litování psa a to je další věc, kterou pes neumí řešit. To kde je váš problém sis teď našla taky. Začni si víc věřit, že to zvládnete v pohodě a být víc v klidu :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!