Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 03:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: agrese nebo nemoc?
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 14:40 
Offline

Registrován: stř 05. srp. 2009 09:37
Příspěvky: 1
Bydliště: Lanškroun
Dobrý den, mám 3 letého psa Kavkazského ovčáka. Není to můj první pes, ale ti předtím byli vždy zvladatelní. Tento pes již jako malé štěně byl velmi chytrý, učenlivý. Chodil bez vodítka, poslouchal. Mám ještě dvě fenky, které si získal a oni mu nosili hračky, pečovali o něho. Tím asi začalo růst jeho sebevědomí. Na vycházce nikdy nedělal potíže, nevšímal si psů, kteří se po něm ohnali. K lidem byl vstřícný a nechal se drbat. Občas se stalo, že jsme potkali někoho, kdo mu nebyl po chuti a zabrblal. To jsme mu vysvětlili, že se to nesmí. V 6 měsících po mě vyjel, svalil jsem ho na zem a 3 měsíce byl zase v pohodě. Pak jsme byli na návštěvě a kamarádka se s ním mazlila. Najednou mu secvaklo a kousnul jí. Nic mu nedělala, jen ho hladila asi 5 minut po hlavě a chválila jak je hezký. Strhnul jsem ho, vynadal a on se hned uklidnil, dal mě packu a koukal jako že se nic nestalo. Naložil jsem ho do auta a tam čekal až vše vyřeším. Chodí na různé akce, stýká se s ostatníma psama. Zhruba v 15 měsících napadl bezdůvodně fenku labradorky, se kterou se normálně kamarádil. Zničeho nic . Přišla k němu a on jí kousnul. Včas jsem zasáhl, povalil ho na zem, ale čím víc jsem řval, tím víc řval on. Po tomto incidentu vydržel 5 měsíců. Jedna z našich fenek měla štěňátka, jednou se prali a štěně zakřičelo. Psovi jako když sepne a okamžitě vystartoval na mě. Už se mu povedlo do mě kousnout, ale protože štěnda byla polekaná, psa jsem dal domů, nasadil košík a šel uklidnit mrňata.
---zlúčenie príspevkov---
Zase byl hodný až doteď. Zničeho nic na sebe naše fenky zavrčeli, pes dostal okamžitě impuls a napadl mě. Vůbec nechápu jeho jednání. Bez varování vystartuje, zaútočí, během pár minut se zklidní, omluví se podáním packy a několik měsíců je v pohodě. Poslouchá, na vycházkách ho cvičím a není s ním žádný problém. Celý den za mnou chodí, mazlí se, nechá se povalit na záda, strkat ruku do jídla i do krku, všechno možné. Teď si nevím rady, jestli jsem něco zanedbal ve výchově, nebo jestli netrpí nějakou poruchou. Slyšel jsem, že by to mohla být štítná žláza. Mám ho moc rád, a přál bych si abychom spolu vycházeli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese nebo nemoc?
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 03:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zdravotní problém bych v tom vůbec nehledal. Je to standardní chování dominantního kavkazáka, který chce mít vše pod kontrolou, a to i za cenu použití svých dostupných zbraní, tedy zubů. Jeho chování je jen trochu méně předvídatelné, což není pro toto plemeno psa nic neobvyklého.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!