Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 15:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Můj pes manželku pouze toleruje
PříspěvekNapsal: pon 10. srp. 2009 13:30 
Offline

Registrován: čtv 12. bře. 2009 09:33
Příspěvky: 1
Bydliště: Slovensko
ahojte,

mame cc, bude mu 2 roky, pes. Psovi sa vela venujem, chodime cvicit od mala, je vyborne socializovany, na psov neutoci, velmi vyrovnany, a sebavedomy. Problem, ak to mozem nazvat problemom je jeho vztah k manzelke. Nazval by som ho " tolerancia", to znamena, ze pes sa k nej neprejavuje, akceptuje ju do tej miery, ze ju pocuva na povely, zerie od nej na povel, nech si siahnut do misky, nejde do dveri prvy a tak podobne. To vsetko ked je s nim sama, pripadne ked je s nou a inymi / aj cudzimi / ludmi. V mojej pritomnosti akoby neexistovala, vzduch je viditelnejsi ako ona. Ked sa s nim chce pomaznat, nejavi zaujem, ked zena prejavi zaujem ho pohladit, zdviha chvost a jemne vrci, dava najavo ze nechce a hned ide ku mne. Ked mu veli, pozera na mna, ze ci ma sluchat. Ked je osloveny, alebo sa robi ze nepocuje, alebo krci hlavu, akoby sa bal, a zazera. Ja to neriesim, nevsimam si to, inokedy ho jemne , intonacne napomeniem, ziadne tresty. Ked bol mladsi, tak po zene 2-3 krat vystartoval cvakal do luftu, strasil, v situacii ked bol predo mnou a zena chcela ist ku mne. To som ho okamzite zvalil, pridusil a vyhodil von. Zene dokonca mysli, ze je "falosny", cely den su sami, on ju ignoruje, pridem domov, hned uteka k nej a tvari sa milo, kym ho nepochvalim. Zena vela cestuje, 4-5 dni od mala sme sami, zena je s nami zvysok. Akoby tazsie prechadzal z pozicie 2, do pozicie 3, i ked to ocividne chape. Co myslite? Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cane corso a manzelka
PříspěvekNapsal: pon 10. srp. 2009 23:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pre psa nie je normálne prijať pozíciu pod tým, kto sa správa ako hierarchicky nižšie postavený člen. Manželke funguje na jasnú komunikáciu, ale je zmätený z jej podriadeného správania. Zmeniť sa to dá tým, že manželka sa k nemu bude správať normálne, nie sa mu vtierať do priazne. Viac by sa dalo posúdiť po bližšom poznaní komunikácie medzi vami navzájom.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj pes manželku pouze toleruje
PříspěvekNapsal: pon 24. srp. 2009 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. kvě. 2009 10:58
Příspěvky: 5
Bydliště: Krompachy
U nás je to podobné,taktiež pes má 2 roky,máme ho od šťeňaťa,zničoho nič na manželku zaútočil a to:sedel mi pri nohe rozprával som sa s ňou,ona ho hladkala a prudšie dvihla ruku a on vyštartoval,ale neuhryzol ju,stihla uhnúť.Pes dostal svoje odo mňa,ale opakuje sa to stále.Skúšame cez košík,ona čupne podáva mu pamlsky,zoberie,ale chvost ako "anténa" a to isté mi začal robiť aj pri ostatných ľudoch.Na 5 m sa ku mne nikto nepriblíži.Sedí mi pri nohe a uprene pozerá na mňa...ak sa niekto priblíži smola.Pri cudzích by sa to dalo chápať,ale členov rodiny tolerovať musí.Žiarli?...Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Můj pes manželku pouze toleruje
PříspěvekNapsal: úte 25. srp. 2009 08:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Nehledala bych lidské pojmenování chování vašeho psa. Dříve než se stane něco horšího, tak bych si stanovila priority: a) jak se má pes správně chovat? to asi každý ví, takže si za tím názorem stůjte.
b) slova pana Desenského-čím více psu někam lezete, tím více vás tam má. Reagovat na "sprosté gesto" psa podbízením mlsinek - to není reakce jedince, který stojí "nad psem".
V těchto situacích je problém strach člověka ze psa. Pouze suverénní a lehce či více přezíravá komunikace manželky se psem může vést k cíli. Samozřejmě za vaší podpory. Je to strašně jednoduché, ale na psaní hrozně složité. A myslete na to, že i vám pes určuje co smíte a co nesmíte. Jedna z věcí kterou máte v tuto chvíli od něj nedovolenou je komunikace s jinými lidmi. To asi není v pořádku, že? :( Přivolání-odvolání-povely bez demokracie-strikně splněné před cizími lidmi a s úsměvem bez chvostu "ako anténa", tudy by mohla vést cestička. Hodně štěstí...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!