Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:02
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: agresivní labrador?
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 09:20 
Dobry den,mám ročního labradora,který po nás vyjíždí i kousne,když se mu něco nelíbí,hlavně čištění uší,vyčesávání srsti a také po opakování nějakého povelu.Postaví se na zadní a vyjede.Denně s ním chodím do lesa,kde cvičíme a má i volno.Dá se říci,že je učenlivý,ale,když se po něm chce něco tvrdšeji opakovat tak se sekne.Mame doma také rušivý element babičku na kterou vrčí a ona ječí bojí se ho a on to ví,tak si dovoluje.Na cvičáku nám řekli,že je velice dominantní.Ještě bych chtěla napsat,že máme 9letého ovčáka,s kterym se dobře snesou a je videt,že jeho bere jako vůdce smečky,má před ním respekt.Myslíte,že by to šlo ještě nějak zvládnout?Byla bych vděčná máme ho moc rádi,chtěji ho od nas na výcvik zdravotní a policejní.Děkuji předem za radu. :P


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Teda vůbec nerozumim větě:

Byla bych vděčná máme ho moc rádi,chtěji ho od nas na výcvik zdravotní a policejní.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
taky to úplně nechápu, ale doporučuji přímo zavolat p. Desenskému, tohle nejspíš po netu vyřešit nepůjde

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky doporučuju zavolat úřímo rudovi. za druhé pes není dominantní ale spíš rozmazlenej- nejste pro něj autorita. za třetí té zminované větě taky nerozumím .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. bře. 2008 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Ivicek
Nato abych posoudil jky Va s pes ve skutecnosti je nejlepe psa i va svydet spolecne,to stejny napise i Ruda...virtualni svet je trosku odlisny od reality zivota takze popis ktery dateje vas subjektivni nazor,neni videt vzajemna vazba mezi Vami a psem,jak na sebe ragujete,rseni problemu...
Tohle jsou pro uspene vyreseni problemu dulezite veci a znetu nejdou vycist.
Zatim bych nehovoril u tohoto konkretniho hafana o dominaci,al eurcite o nevychovanosti,pes nema nastavene mantinely chovani a vi nevite jak prosadit svijy vuly.Vase babicka ma uz ve sven veku narok na nejakou sviji musku,od toho aby jste babicku dokazaly ichranit a psa zastavit jste tam Vy.zase muzete resit nekolika zpusoby-i tohle tema se zde uz nekolikrat probyralo,skuste vyuzit vyhledavace,je nahore zelena ikonka.
pokud se psem delate zalezi jak cvicite,zda dovedete dostatecne motivovat a navnadit aby pes sam chtel delat,ktomu se vaze i opacna strana stupnice -korekce kdyz pes nereaguje jak ma.Pokud pes se z Vasi strany setkav a spis z konfrontacnim pristupem bude vysledek takovi jak popisujete
Nevim a z udaneho nevyplyva jakym stylem se psem pracujete,ale pes ma evidentne vyskousene jak prosadit svoji vuli a prakticky Va snebere.I tohle jde resit,ale neni tona net,je potreba ukazat co a jak delat v tomto konkretnim pripade coz je asi nejlepsi kdyz si domluvite na navsteve s Rudem,protoze po netu Vam tohle nikdo neukazeco mate delat,kde delate chyby.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Náhlá agresivita - útočení
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 21:18 
Dobrý večer, pane Desenský. Máme 3,5 měsíční fenku maďarské vyžly - Báru. Zatím s ní nechodíme na cvičák, ale začínáme příští týden. Zatím docela zvládá přivolání a sedni a lehni.
Během posledního týdne se 2x stalo, že dostala záchvat nepříčetnosti a agresivity. Poprvé to bylo, když jsme ji chtěli vyčistit uši - tak začla zuřit, vrčet a kousat. Podruhé se záchvat konal dnes. Situace: na zem nám spadly kosti od kuřete a Bára je samozřejmě chtěla. Kosti jsme vzali a vyhodili, avšak Bára začala být nepříčetná a kosti chtěla. Začla mě vší silou kousat - zakousla se mi až do krve. Napomínání nezabíralo. Snažil jsem se jí sklidnit tím, že jsme jí povalili na zem a drželi. To nepomáhalo a kousala dál. Nakonec jsme jí v zoufalství museli dát košík, aby nás nerafala. I s košíkem záchvat trval asi další půlhodinu. Opravdu jsme se až báli, protože vypadala fakt hrozivě a nebezpečně. Teď má 10 kilo, tak jí ještě zvládneme. Ale když by měla 20 a velké zuby, tak nevím... V říjnu se nám má narodit mimčo, a tak nepřipadá v úvahu, aby bylo díky Báře v ohrožení. Jak máme postupovat? V případě, že by byla nutná osobní návštěva u vás p. Desenský, není v tom problém. Děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá agresivita - útočení
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 22:02 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
B01D píše:
Dobrý večer, pane Desenský. Máme 3,5 měsíční fenku maďarské vyžly - Báru. Zatím s ní nechodíme na cvičák, ale začínáme příští týden. Zatím docela zvládá přivolání a sedni a lehni.
Během posledního týdne se 2x stalo, že dostala záchvat nepříčetnosti a agresivity. Poprvé to bylo, když jsme ji chtěli vyčistit uši - tak začla zuřit, vrčet a kousat. Podruhé se záchvat konal dnes. Situace: na zem nám spadly kosti od kuřete a Bára je samozřejmě chtěla. Kosti jsme vzali a vyhodili, avšak Bára začala být nepříčetná a kosti chtěla. Začla mě vší silou kousat - zakousla se mi až do krve. Napomínání nezabíralo. Snažil jsem se jí sklidnit tím, že jsme jí povalili na zem a drželi. To nepomáhalo a kousala dál. Nakonec jsme jí v zoufalství museli dát košík, aby nás nerafala. I s košíkem záchvat trval asi další půlhodinu. Opravdu jsme se až báli, protože vypadala fakt hrozivě a nebezpečně. Teď má 10 kilo, tak jí ještě zvládneme. Ale když by měla 20 a velké zuby, tak nevím... V říjnu se nám má narodit mimčo, a tak nepřipadá v úvahu, aby bylo díky Báře v ohrožení. Jak máme postupovat? V případě, že by byla nutná osobní návštěva u vás p. Desenský, není v tom problém. Děkuji.


Vůbec si neumím představit ,že se takhle chová 3,5 měs. štěně . To není samosebou možná je to blbost ,ale navštívila bych veterináře a psa nechala vyšetřit .Vůbec to plemeno neznám tak nevím jakou má povahu ,ale 3,5 měs. a takhle kousat no je to divný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá agresivita - útočení
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2008 06:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rmikar píše:
...To není samosebou možná je to blbost ,ale navštívila bych veterináře a psa nechala vyšetřit .Vůbec to plemeno neznám tak nevím jakou má povahu ,ale 3,5 měs. a takhle kousat no je to divný.
To se spolehni, že navštívit veterináře je fakt hloupost. Co ti poradí, vykastrovat? V tom lepším případě jen nějaké prášky.
Toto chování se dědí po předcích a je třeba jej zastavit hodně brzy cíleným postupem přesné metodiky. Zavolejte mi hned v pondělí mezi 9. a 10h. dopoledne, kdy jsem každý všední den u svého diáře. Domluvíme si schůzku na co nejdřív to půjde.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15. bře. 2008 19:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Návšteva veta, ak jeho prvá rada, ako často býva, nebude kastrácia, alebo lieky na utlmenie, neublíži, aj keď si tiež myslím, že nie je tým pravým riešením. Podľa toho, ako bola položená otázka, by to nemal byť problém pre veterinára. Aj ja poznám psov, kde bola chyba vyhodnotená ako nejaká záhadná diagnóza a pritom išlo o určitú črtu psa, s ktorou jednoducho majiteľ nevedel pracovať. Tri a pol mesiaca je príliš pekný vek na to, aby sa strácal čas hľadaním diagnózy.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 07:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rea píše:
...poznám psov, kde bola chyba vyhodnotená ako nejaká záhadná diagnóza a pritom išlo o určitú črtu psa, s ktorou jednoducho majiteľ nevedel pracovať. Tri a pol mesiaca je príliš pekný vek na to, aby sa strácal čas hľadaním diagnózy.
O tohle se tu totiž jedná. Většina veterinářů (tedy ne každý) se nepohybují v oblasti etologie a poruch chování psů. Vím, s čím mi sem lidé chodí a jaká "moudra" od vetů dostávají, proto se snažím je tohoto ušetřit a řešit jádro problému s cílem jej vyřešit co možná nejdříve s výsledkem, ketrý se od toho očekává. Ty zmíněné kastrace a pilule jsou skutečně extrémní, ale nechtějte vědět, jak často je problém s chovánípsa takto řešen a vždy to pochází od veterinářů, co si hrají na etology. Bohužel lidé jim věří a pak mi sami řeknou, že to stejně nepomohlo. Jenže mezi tím je psu víc než rok, socializační fáze už jsou u konce a tím ztratili lidé možnost dostat psa pod kontrolu řádově ve dnech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Tak dneska se nám stala taková nepříjemnost se psem. Máma stírala a pes ležel na schodech, aby tam mohla setřít musela ho vyhodit a když mu řekla ať jde ven tak jí neposlechl. Připomenula mu to tak asi ještě třikrát a když nehodlal uposlechnout tak ho chtěla pokárat a on po ní zle vyjel, když ho chtěla pokárat za to, že se po ní ohnal, tak na ní začal zle vrčet a zakousl se jí do ruky. Má ošklivou ránu a pár menších škrábanců na ruce od jeho zůbů a ruku má jednou takovou jak jí má napuchlou a nemůže s ní dost dobře hýbat. Na psa potom zařvala a on odběhl ke dveřím, kde na ní ještě chvíli zle vrčel, ale když otevřela dveře tak vyběhl ven jako že se nic neděje. Už asi od čtvrtka jí nehodlá poslouchat a ona mu povel musí říct alespoň pětkrát než uposlechne a teď už jí dokonce napadl. Na nikoho jinýho si tohle nedovolil, dokonce ani na mě nebo na babičku, jenom na mamku. Nikdy se takhle nechoval, prosím poraďte jak se máme chovat kdyby zas takhle zaútočil a co máme udělat kdyby nehodlal uposlechnout.
Máme takoví pocit, že má zase jedno z těch svých období kdy se snaží dostat "o žebříček víš"

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mám takový pocit že rada je jen jedna a tu znáš

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 15:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pomalý začátek rychlého konce. Tel.č. znáš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Benick píše:
...... Máma stírala a pes ležel na schodech, aby tam mohla setřít musela ho vyhodit a když mu řekla ať jde ven tak jí neposlechl. Připomenula mu to tak asi ještě třikrát a když nehodlal uposlechnout tak ho chtěla pokárat a on po ní zle vyjel, když ho chtěla pokárat za to, že se po ní ohnal, tak na ní začal zle vrčet a zakousl se jí do ruky.

A neohnala se po něm náhodou koštětem a nebo hadrem ? Ptám se, protože moje máma to dělá na psy taky, samozřejmě když u toho nejsme, zjistila jsem to náhodou, psi jí jenom vidí s násadou v ruce a mizí. :roll:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Desenský- Jo číslo znám a už se plánuje cesta k Vám, potřebujeme hodně poradit kuli jeho agresivitě vůči ostatním psů, dětem a některým lidem, ale bude to asi až o prázdninách.
Alča- Ne tohle by máma neudělala, ona nedokáže ublížit ani mouše, natož pak psovi. Ale potom jí po zbytek dne poslouchal jako hodinky a ani jednou nezaváhal, ale tu ruku má asi naštíplou :roll:

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 19:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Benick,
jsi tu už nějakou dobu, určitě jsi poradnu četla. Takže určitě víš, že pejsek by měl mí i doma vodítko jako couračku a že ho maminka měla ovládat - vyhodit přes to vodítko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Essi- To ho má mít jako pořád? Věčně po celý život za sebou tahat vodítko? To mi příde trošek zbytečný, navíc tady v baráku jsou takoví inteligenti, kterým prostě nevysvětlíš, že by to vodítko prostě měl mít a sundaj mu ho.
achjo proč je to u nás tak složitý a všichni mě připadaj jak bl**i

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Benick,
píšeš, že se dostanete k Rudovi někdy o prázdninách. Přitom se ptáš, co dělat, aby vás tvůj pes nepokousal.
On tvoji maminku pokousal při pokusu o manipulaci s ním a pak při fyzické konfrontaci. To vodítko vám umožní s ním manipulovat tak, abyste na něj při tom nemuseli přímo sahat a nevyvolali konfliktní situaci, kterou neumíte řešit. Takže mu to vodítko nechte jako ovládací prvek do té doby, než vám Ruda vysvětlí, co a jak, v čem je přičina problému a jak to řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 21:33 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Nějak si neumím představit, jak to chcete za takových podmínek vydržet až do prázdnin. :? Co když do té doby mamka nebo někdo jinej skončí v nemocnici s mnohem vážnějším pokousáním?

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 22:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Essi- Dobrá tak já se pokusím to něják ostatním vysvětlit, že to vodítko musí mít, ale nevím nevím, když nepochopili ani to, že když k nám neska přišla náštěva, že nemusí být zavřený, že stačí pouze košík a vodítko. Si v tom baráku vážně připadám jak s debilama s prominutím
Dzedzy- něják se to musí skousnout. On tohle nikdy dřív neudělal a teď je už zase úplně v pohodě, tak nevim jestli jenom blbej den.
Opravdu nevim co v něm způsobilo tuhle náhlou agresi, nikdy dřív nikoho nekousnul a ani neodmítnul uposlechnout, jestli víte o něčem co by to mohlo způsobit tak mi prosím písněte budu opravdu moc ráda, aspoň se příště můžeme vyhnout nepříjemným chybám

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 22:32 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Pokud vím, tak tu Ruda dost často píše, že se povel nemá opakovat. A pětkrát už vůbec ne. Já teda opakuji, ale maximálně jednou dvakrát, ale první opakování je důrazné jako že to snad nemyslí vážně že to musím znovu opakovat a při druhém už je zle a donutím ho udělat co chci.
Možná to vypadá jako nenápadné chybičky, ale řekla bych že jsou zásadní a když ještě uděláte něco nebo respektive tvoje mamka co si třeba ani sama neuvědomuje, je z toho ve výsledku průser.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 22:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
A co kdyby neuposlechl ani na to důrazné zopakovaní povelu?

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 22:40 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Benick píše:
A co kdyby neuposlechl ani na to důrazné zopakovaní povelu?


Tak ho pomocí vodítka donutím splnit to co po něm chci. A neberu ohled ani na to zda se mu to chce nebo nechce a ani zda je mu to příjemné či není.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 22:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Jo tak děkuji. A co kdyby to vodítko neměl? Prosím nemnějte mě za debila, že se pořád tak ptám, ale vím jak to u nás chodí a když ho někdo uvidí s vodítkem tak mu ho sundá i kdyby věděl, že ho má mít. Tak se prostě ptám "co kdyby náhodou"...

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 23:00 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Benick píše:
Jo tak děkuji. A co kdyby to vodítko neměl? Prosím nemnějte mě za debila, že se pořád tak ptám, ale vím jak to u nás chodí a když ho někdo uvidí s vodítkem tak mu ho sundá i kdyby věděl, že ho má mít. Tak se prostě ptám "co kdyby náhodou"...


Pak je to vaše blbost. Sorry, na tohle odpověď ani rada není. Komu není rady, tomu není pomoci. Chytrému napověz........ znáš. To nemyslím to přímo na tebe, ale na toho kdo mu ho sundá.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 23:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Dzedzy- neomlouvej se, nemáš za co, já si připadám že sem tady mezi ...no nebudu sprostá. V týhle rodině prostě co se nevyzví v knihách nebo od jednoho známího či z cvičáku tak ostatní jsou jen plky a už vůbec když to říkám já, jediný kdo mi věří je mamka ale problém je v tom, že se za mě nepostaví....Ale tohle je už OT takže no coment

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 23:13 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Benick píše:
Dzedzy- neomlouvej se, nemáš za co, já si připadám že sem tady mezi ...no nebudu sprostá. V týhle rodině prostě co se nevyzví v knihách nebo od jednoho známího či z cvičáku tak ostatní jsou jen plky a už vůbec když to říkám já, jediný kdo mi věří je mamka ale problém je v tom, že se za mě nepostaví....Ale tohle je už OT takže no coment


Tak si jeď po svém solo. Ať si to každej udělá podle svého, ale taky podle toho pak nese následky. Ty si to udělej správně apes ti bude fungovat.
Babička měla Buda, kterej si z ní vyloženě dělal hadr na podlahu, když to tak řeknu. Mezi nima bylo jasné kdo tam je alfa - ON. Když s ním šla babička ven, tak za ním vlála jak prapor. Dyl ochoten se i odpichovat zadními, aby jí táhnul ještě víc. Já jsem si pravidla stanovila jinak. Babička je přijmout nechtěla. Mě Bud šlapal a netahal jí ne. Ně by nikdy taky tak nepokousal, jako pokousal jí a ani jsem se ho nikdy nebála tak jako občas ona jeho. A to to byl JEJÍ pes, nééééééééééé můj.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 05. dub. 2008 23:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dzedzy neposudzovala by som, čia je to blbosť, ale každopádne je to také, ako keby som povedala, že vypijem pohár vody, ale jedine, ak potom ostane plný.
Benick je úplne zbytočné s niečím začínať, ak sa psovi potom ukáže, že to tak vlastne nie je. Neteba len vedieť, ako na to, ale treba zabezpečiť aj základné podmienky.
Mimochodom, čosi o dôslednosti sa dozvieš v každej knihe o psoch, toto k tej dôslednosti patrí. Len to treba členom rodiny asi vysvetliť. Je to ťažké, ale iným smerom cesta nevedie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 06:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsou jenom dvě alternativy, jak problém s přímou kontaktní agresí proti členům rodiny ze strany psa vyřešit. Buď budete bezpodmínečně ovládat vy psa, nebo on vás. V tomto ohledu neznám jediného psa, který by uměl komunikovat na základě kompromisů ve porospěch člověka. Říkám ti rovnou, tohle je jen začátek. Jakmile pes jen jedinkrát vyhraje a připusť si, že vyhrál, příště bude hůř. Pes se umí velmi rychle naučit s lidmi manipulovat tak, aby se ho všichni báli. Nevěříš?

Tohle jsem měl teď ráno v mailu:
...1 pokousání
pes volně pobíhal po zahradě. Manželka přijela se synem autem dom, otec podržel psa aby mohla zaparkovat. Syn vylezl z auta a šel se přivítat s dědou. Děda čupěl a pes seděl před ním, když se syn přiblížil pes vyzkočil a zakousl se synovi do tváře. Otec musel psovi mordu rozpáčit aby syna pustil. Nedokážu si představit jak by to dopadlo kdyby tam děda nebyl. Syn měl šeredně potrhanou tvář, naštěstí se nemuselo nic šít a synovi zbyla jenom malá jizva na tváři.
2 pokousání
na zahradě si syn s malým bratránkem spolu hráli s míčem, psů si vůbec nevšímaly, manželka seděla opodál na lavce a koukala se na kluky. Pes šel kolem a bez důvodvě zaútočil na syna, nejprve ho kousl do stehna, když manželka na něj zařvala pustil ho a skočil mu do tváře. Syn měl pokousanou jenom bradu, protože stihnul uhnout. Potom si pes lehnul a měl naježené chlupy, manželku poslech až si vzala do ruky klacek, potom pes poslechl a šel do kotce.
Dříve tak asi před dvěma lety, pes vystartoval po mojí mámě, když šla okopávat záhon, kde měl pes zahrabaný pamlsek. Pes mámu chytl pouze za botu protože před ním uhla...


Když se na to pořádně podíváš, tak to první pokousání zdaleka nebylo první a to ještě nevím, co všechno ještě nepřiznali. Ta podtržená slovíčka hovoří sama za sebe. Tenhle člověk si také "tak trochu" namlouvá, že ještě nemají pořádný průs*r. Chceš sem nakopírovat i další úryvky z několika mailů jen za tento týden? Jeden je lepší než druhý. Všechny mají jedno společné, nevládne tam člověk, ale pes, a to hodně hrubou silou, protože mu to někdo z lidí umožnil.
Jestli si myslíš, že tvůj pes následnou agresi také odloží do léta, ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Alex- To jsem nemyslela na lidi odsad z poradny, ale od nás z domova ;)

Desenký- já vám to všechno věřim, vim, že když si pes jednou k něčemu čuchne tak to bude chtít zkoušet dál, to samí je i s tím utíkáním, se kterým jsme měli dřív problémy u voříšků, tenhle to naštěstí nedělá. Další příklady sem psát nemusíte. Ale tak Vám všem teda děkuju za rady jak na psa, ale spíš by se mi hodili rady jak na lidi z domova, jak tak koukám:(

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Hele lidi teď mě tak něco napadlo. Před chvíli Burák zase zaútočil na bráchu, je ale fakt, že chybu udělal bratr. Ale chci se zeptat jestli je možný, jestli neútočí proto, že se bojí vztyčený ruky.
Totiž, máma když mu chtěla vynadat, tak mu chtěla zatřást s kožichem a jakmile vytáhla ruku ohnal se po tý ruce. Teď když mu brácha chtěl vynadat tak taky po něm tu ruku vztáhnul (nevim jak), ale taky se hnedka ohnal po tý jeho ruce, která na něj šla. Je tedy možný že útočí ze strachu tý ruky?

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 20:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Benick píše:
Alex- To jsem nemyslela na lidi odsad z poradny, ale od nás z domova ;)

Desenký- já vám to všechno věřim, vim, že když si pes jednou k něčemu čuchne tak to bude chtít zkoušet dál, to samí je i s tím utíkáním, se kterým jsme měli dřív problémy u voříšků, tenhle to naštěstí nedělá. Další příklady sem psát nemusíte. Ale tak Vám všem teda děkuju za rady jak na psa, ale spíš by se mi hodili rady jak na lidi z domova, jak tak koukám:(

a byl táta už na poradně? čet tu něco? třeba by toi mohlo zabrat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 20:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Benick ruka mohla byť to, po čom sa ohnal, mohla to byť reakcia konkrétne na toto, ale nevznikla by, keby bolo ostatné v poriadku. Nezjednodušíš to, nech sa budeš snažiť akokoľvek...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 20:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Eva- nebyl a to když viděl p. Desenskýho v televity ve všechnopárty tak byl jak utrženej ze řetězu a hned musel na něj znát kontakt a hned hledal na netu. Ale teď když mu něco řeknu co se tady dozvím tak jenom pohrdavím tónem odpoví "ale prosim tě"
Nechce ničemu věřit, pořád mele tu svou, "on je to dominantní a chytrý pes, má teď blbí dny dej si na něj pozor, nepuštěj ho na volno Bena jsme taky pouštěli až když mu byli tři roky takže má rok čas, má velkou sílu neudržíš ho..."
Ale jaká je pravda? Od tý doby co chodim sem do poradny a pročítám si to tady tak se můj vztah s Borkem hodně zmněnil. Boris na mě nikdy nezavrčel, nikdy se na mě křivě nepodíval, nikdy si nedovolil neuposlechnout můj příkaz, mnohem víc si snim rozumim a mám snim mnohem menší problémy než ostatní, takže já jsem vlastně vysmátá oproti nim. Teď si, ale budu msuet ještě něco pročíst o trestech, v tom mě snad budou poslouchat...
Takže v tomhle Vám všem tady můžu poděkovat, jen aby to pochopili i ostatní z domu

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 21:36 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Benick píše:
Teď si, ale budu msuet ještě něco pročíst o trestech, v tom mě snad budou poslouchat...


Nejsem si jistá, kolik si toho tu o trestech přečtech, protože spíš se tu učíme dělat se psy BEZ trestů a když už trest, tak ale až po té co pes víme, že pes stoprocentně ví, co se po něm chce. A když pak už tedy trest, tak v podobě ošklivého pohledu nebo něco čemu pes porozumí v jeho řeči. Nééééé v naší.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 21:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
ano, ten ošklivý pohled opravdu funguje. Dnes se naší lady nechtělo sednout, následoval můj škleb a ejhle, už si lapěla na .pr...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 14:00 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
Po tom, co jsem si přečetla, jsem hrozně vděčná za naše hafany. I když povely až tak bravurně neovládají, tak zaútočit na nás by je ani nenapadlo. Když jsme si domů dovedli Ludvíčka, tak ten měl sklony k tomu, že vyjížděl po rukách, když se mu někdo přiblížil k misce, nebo když se mu čistily ušiska. To jsem vždycky řešila tak, že jsem okamžitě psa drapla a svoji ruku jsem mu strčila do papule, ať si zkusí hryznout paničku. A nehryzl!:) takže dle výsledku soudím, že to byl správný postup... Dneska mu můžu hrabat rukou do misky jak chci... no je to paráda. Jsem moc ráda za naše "potvory"!

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 14:39 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Benick píše:
Hele lidi teď mě tak něco napadlo. Před chvíli Burák zase zaútočil na bráchu, je ale fakt, že chybu udělal bratr. Ale chci se zeptat jestli je možný, jestli neútočí proto, že se bojí vztyčený ruky.
Totiž, máma když mu chtěla vynadat, tak mu chtěla zatřást s kožichem a jakmile vytáhla ruku ohnal se po tý ruce. Teď když mu brácha chtěl vynadat tak taky po něm tu ruku vztáhnul (nevim jak), ale taky se hnedka ohnal po tý jeho ruce, která na něj šla. Je tedy možný že útočí ze strachu tý ruky?


Benick, neviem, aky velky je vas pesik, ale ak je velky aspon ako macka, tak s tym riesenim necakajte, fakt ne.

aby sa vas tatko necudoval, ked mu vas "dominantni a chytry pejsek" skoci do ksichtu, pretoze ma zrovna "blby den" ............

drzim ti palce!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
SV píše:
Benick píše:
Hele lidi teď mě tak něco napadlo. Před chvíli Burák zase zaútočil na bráchu, je ale fakt, že chybu udělal bratr. Ale chci se zeptat jestli je možný, jestli neútočí proto, že se bojí vztyčený ruky.
Totiž, máma když mu chtěla vynadat, tak mu chtěla zatřást s kožichem a jakmile vytáhla ruku ohnal se po tý ruce. Teď když mu brácha chtěl vynadat tak taky po něm tu ruku vztáhnul (nevim jak), ale taky se hnedka ohnal po tý jeho ruce, která na něj šla. Je tedy možný že útočí ze strachu tý ruky?


Benick, neviem, aky velky je vas pesik, ale ak je velky aspon ako macka, tak s tym riesenim necakajte, fakt ne.

aby sa vas tatko necudoval, ked mu vas "dominantni a chytry pejsek" skoci do ksichtu, pretoze ma zrovna "blby den" ............

drzim ti palce!

SV pokud vím benick má černýho NO
jinak ten nápřah možnej je obvzlášt když vím co si tu psala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 15:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Dzedzy- Jo tak díky za radu. já jsem mezi všemi pověsná vzražedným pohledem (a to, že to říkají lidi, který jsou docela brutální, tak to už něco znamená...). Tak to vyzkouším i na bafika;)

SV- Mám přerostlího NO, ráda bych to řešila dřív, ale žel, nemám se jak dostat k Desenskýmu a potom mám před závěrečkama takže mám opravdu moc učení, takže si zatim budeme muset poradit sami...

Ajka- já si to taky myslím, takže jsem už lidi upozornila na to aby na něj tu ruku nenapřehovali. Dnesa, když jsem přišla ze školy a on mě šel výtat tak jsem po něm chtěla chňápnout rukou a chytnout ho za kožich, jak to dycky dělám, a když viděl tu ruku tak se trošek přikrčil a chtěl kousnout, ale když viděl, že to je přátelský tak toho hned nechal

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhlá agresivita - útočení
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 07:11 
B01D píše:
Dobrý večer, pane Desenský. Máme 3,5 měsíční fenku maďarské vyžly - Báru. Zatím s ní nechodíme na cvičák, ale začínáme příští týden. Zatím docela zvládá přivolání a sedni a lehni.
Během posledního týdne se 2x stalo, že dostala záchvat nepříčetnosti a agresivity. Poprvé to bylo, když jsme ji chtěli vyčistit uši - tak začla zuřit, vrčet a kousat. Podruhé se záchvat konal dnes. Situace: na zem nám spadly kosti od kuřete a Bára je samozřejmě chtěla. Kosti jsme vzali a vyhodili, avšak Bára začala být nepříčetná a kosti chtěla. Začla mě vší silou kousat - zakousla se mi až do krve. Napomínání nezabíralo. Snažil jsem se jí sklidnit tím, že jsme jí povalili na zem a drželi. To nepomáhalo a kousala dál. Nakonec jsme jí v zoufalství museli dát košík, aby nás nerafala. I s košíkem záchvat trval asi další půlhodinu. Opravdu jsme se až báli, protože vypadala fakt hrozivě a nebezpečně. Teď má 10 kilo, tak jí ještě zvládneme. Ale když by měla 20 a velké zuby, tak nevím... V říjnu se nám má narodit mimčo, a tak nepřipadá v úvahu, aby bylo díky Báře v ohrožení. Jak máme postupovat? V případě, že by byla nutná osobní návštěva u vás p. Desenský, není v tom problém. Děkuji.



Dobrý den, vím že už je asi pozde reagovat na tento příspevek, ale přece tu přihodím svou skušenost...s mým rotwíkem jsem mela stejnej problém, akorát že už od 2 měsíců...byla sem zoufalá doslova já a moje spolubydlící jsme byli šikanovaní mým psem...bylo to pouze o tom, že sme nemely vyřešenou dominanci v naší tzv. smečce...hold si holčička myslela že je nademnou...takže sme pracovali na tom, aby pochopila že já su ta alfa a né ona...sice to trvalo, pač je to hoodne dominantní pesan, ale pochopila to..a ted je mazlivá a nikdy by me už neublížila.... chápe kde je její místo....no rozhodne přeju pevný nervy...ted je v pubertě, takže z ničeho nic delá, jako kdyby nezanla žádnej povel kterej dřív zvládala na 100%..takže nastoupila stopovačka...a najednou si na vše vzpomela....sice odvolání už nemáme stopro..ale stopovačka jí to snad oživý...tak se mějte a spoustu radostí s Vašim psékem... :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 07:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
s.a.m. - nezlob se, ale nedovedu si představit hoodne dominantní štěně ve dvou měsících... nechápu jakou dominanci jste řešili s psím mimčem?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 07:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucie, tam řešili jen prosazování se, dominanci jistě ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Rudo, díky za odpověď... bohužel, různí lidé si to vyloží různě.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Dobrý den,
mám problémy s mým psem a to v tom, že je agresivní. Je mu rok, je to labrador a je to pes. Kdysi míval výjevy agrese, ale mysleli jsme si, že jsme ho to odnaučili a byl strašnou dobu klid, tak půl roku. Teď se to ukázalo znovu a to ve formě, že mě kousl. Je to takový paličák, že když si řekně, tohle dělat nebudu, tak toho chce docílit tím, že na mě zavrčí, vycení zuby a štěká. Minulí týden si kousal kost, byla velká a tak mu jí manžel chtěl vzít, všechno bylo v pořádku i mu jí donesl. Pak jsem mu řekla, že je už velkej pašák a v tom na mě zavrčel, tak jsem po něm šáhla a chtěla jsem ho zatřepat za kuži se slovy nesmíš. Ale on byl rychlejší, ohnal se a kousnul mě do palce. Já s ním chodím cvičit na cvičák. Jeden cvik (nový) mu nešel, nebo ani nechtěl aby mu šel a opět na mě vyjel (bylo naštěstí bez újmy). Včera si hrál s labradorkou a tak vášnivě, že měl prokousnutý pysk (u toho řval a šel se mě s tím ukázat, nelitovala jsem ho, jenom jsem koukla, že je to dobrý), pak jsem si všimla večer, že má krev u dásně a tak jsem se mu chtěla kouknout na zuby. Vždycky nic neudělá a nechá si tlamu otevřít, teď se po mě opět ohnal, vrčel a cenil zuby. Já už se ho fakt bojím. Nevím, kdy mu rupne v bedně a ožene se po mě. Jinak je to strašně hodný a přítulný pes. S každým se kamarádí. Nevím, co se stalo, jestli třeba tomu pomohla i puberta. Prosím poraďte.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Zuzko zavolejte nebo raději zajeďte za Rudou. Také jsme kdysi měli podobné problémy. Váš pes není agresivní, jen si špatně rozumíte, možná, že je dokonce rozmazlený. Každé vrčení se musí vyhodnotit jinak. Pokud si dovolí po vás vyjet, určitě to udělá znovu.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 12:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
No já už jsem rozhodnutá, že příští sobotu za Rudou zajedeme. Zavolám, mu, protože kdyby jsme to nechali ladem, tak by to dobře nedopadlo pro nás pro oba.
Jenom doufám, že to půjde napravit a odstanit. Když vyjede, tak mi je z toho strašně smutno. Proč ta naše chlupatá kulička to dělá :( Dneska jsem ho drbala na pupíku a on si kýchnul a já už se lekla, že se po mě zase ohání, ach jo :( :( :( A on mě při tom jenom chtěl olíznout.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Zuzko :o) - přestaňte bejt tak ustrašená, tím tomu moc nepomáháte... předpokládám, že vy chcete být vůdce, vy vychováváte psa... tak se tak chovejte, Ruda vás naučí JAK. ;o)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Samozřejmě, že chi být vůdcem, ale jaksi se mi to nedaří a Denny ze mě má leda dobrej den. Ono není moc příjemný, když mě čumí skoro do ksichnu s vyceněnýma zubama. V tu chvíli se neleknu a neskovám se pod postel, ale čapnu vodítko a vycukám ho. Pak sedí a už je v klidu a pochválím ho. Pak je klid a poslouchá povely, který by před tím neudělal.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Zuzko - já tady samozřejmě nechci rozumovat, ale on to do vás hustí, pak vy to do něj hustíte, takže se všichni chováte agresivně a co si z toho má vzít ten pes? Zase agresi... měli byste se všichni dát do klidu a do pohody ;) a na to je právě super Ruda, ten to umí naučit a nasměrovat, on totiž umí vést :D

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!