Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 03:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: ned 04. bře. 2012 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 18:05
Příspěvky: 21
Bydliště: Nové Město p. Smrkem
Tak jsem tak nad tím přemýšlel,jak Andy vyjel na manželku a došel jsem k názoru.že si zřejmě hlídal svoje místo,jelikož v té kuchyni má za mnou jak sedím i deku na zemi a dost často tam odpočívá.Možná i trochu klimbal a jak po něm sáhla tak se zřejmě i lekl.Navíc jsme zrovna před tím asi hodinu probírali to její „ťuťu ňuňu a on mi rozumí“ a myslím si,že se i projevilo to Rudovo rčení, že "čím víc lezeš psovi někam,tak tě tam také jednou pošle".V každém případě by si to neměl dovolit,tak jsem manželku instruoval,aby když si ho bude chtít pohladit si ho přivolala k sobě,a pokud bude vrčet při žrádle,tak ať mu řekne něco jako "ti hrabe ne" a ať si ho jinak nevšímá,maximálně mu tam může něco přidat dobrého do misky.Pročetl jsem zde na poradně celou sekci o agresi a jsou na tom mnozí o dost hůře,tak uvidíme jak to bude dál.Jinak ale třeba druhý den na to měl,když jsem nebyl doma, zapíchnutou třísku mezi zubama a manželka to zvládla přes mňamky mu jí vyndat a ani u toho nevrčel.Nechá se od ní i bez problémů vyčesat i namazat tlapky.Byl na to učený od mala.Jinak jak jsem psal,já s ním žádný problémy nemám.Když je se mnou,tak si třeba přinese kost ke mně na sedačku a ještě si jí nechá ode mě přidržet,aby se mu lépe kousala.
Ještě jsem se chtěl zeptat na tu zákl.násobilku,jak píše Ruda:
Přivolání – jasné,odvolání – (vypadni, zmiz ,běž od toho),odložení – (zůstaň ve stoje v sedě v leže),odeslání na místo – jasné.Nemáme vše na 100%,ale pracujeme na tom.
Láďa .

_________________
"Dobrý pejskař nemůže být špatný člověk"

http://ladislavzastera.wz.cz/andy/index.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 06:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neumím posoudit psa, kterého nevidím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: AGRESE VČI DĚTEM
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2012 22:31 
Offline

Registrován: pon 17. říj. 2011 20:47
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den,

mám 5letého křížence/nalezence od malička. Je to fena, převážné příbuzensto teriéři :)

K jejímu temperamentu se přidává ještě velké seběvědomí a chování alfa samice. Po výcviku a snaze o co nejsprávnější přístup se psa daří usměrňovat a pro nás i kamarády je příjemným společníkem. Všímám si však stále více, že vyjíždí po malých dětech (hlavně do 5 let)!!!!!!! jsem vždy ve střehu a psa mám na vodítku či s košíkem, pokud je dítě nablízku a chce si "pejska pohladit". Kontaktu se raději snažím zabránit a pokd pes na slabšího" stejně vyjede, snažím se tvrdě zasáhnout (zařvu a přímáčknu ji k zemi nebo "dostane přes pusu"). Nezdá se ale, že bychi si s ním mohla být do budoucna jistá.
Je mi to líto. Snažím se být dobrá paní a respektovat všechny "vaše rady a zkušenosti", ale nevím, jak ji toto odnaučit :-OO

Budeme teď žít v uzavřenějším prostředí s lidmi, kteří mají malé děti a musím udělat vše, abych předešla konflitku nebo dokonce ohrožení. Bohužel však žijeme až na Dálném východě a přijít si k Vám pro radu je teď ka bohužel nemožné. Prosím poraďte, jaký zásah a následná výchova/prevence by byla adekvátní.

moc děkuji!!!!!!

sandy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AGRESE VČI DĚTEM
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2012 15:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Viz předchozí Rudův příspěvek:
Desenský píše:
Neumím posoudit psa, kterého nevidím.

a citace ze záhlaví poradny "Agresivita vůči lidem":
Citace:
Jedná-li se však o agresivní chování vůči dětem, pak se nezdržujte zbytečnými dotazy a odpověďmi, které zde stejně nenajdete, jelikož se jedná o příliš "vysokou hru" a raději mi zavolejte. Číslo na mne najdete všude na tomto webu.


sandy píše:
...Bohužel však žijeme až na Dálném východě a přijít si k Vám pro radu je teď ka bohužel nemožné...
Ve vašem případě, pokud je míněn skutečný Dálný východ, by to zřejmě šlo Skypem, ale IP adresa odeslání vašeho příspěvku je Telefónica O2... :?:

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2012 17:49 
Offline

Registrován: pon 17. říj. 2011 20:47
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Ok. Budu moc rada, pokud muzeme dat konverzaci pres Skype!Je to docela vazny problem a vsechny me dosavadni studie a metody nepomohly. Uz si nevim sama rady a netusim ani, kde jsem udelala chybu.
Jsem tento tyden na skok v Brne, ale vracim se zitra do Ciny, kde se psem zijeme. Jaky skype muzu prosim volat??
diky
sandy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AGRESE VČI DĚTEM
PříspěvekNapsal: čtv 28. čer. 2012 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
sandy píše:
...". Kontaktu se raději snažím zabránit a pokd pes na slabšího" stejně vyjede, snažím se tvrdě zasáhnout (zařvu a přímáčknu ji k zemi nebo "dostane přes pusu"). Nezdá se ale, že bychi si s ním mohla být do budoucna jistá.
Je mi to líto. Snažím se být dobrá paní a respektovat všechny "vaše rady a zkušenosti", ale nevím, jak ji toto odnaučit :-OO

sandy


Kdybyste respektovala rady a zkušenosti, nedávala byste psovi přes pusu a neřvala na něj a nevyhýbala se kontaktu, ale vedla byste psa, ukazovala mu v pohodě a klidu žádoucí chování a neřvala na něj a uřčitě byste ho nebila. Vašimi postupy dojdete leda tak k problému, určitě se vyplatí objednat se na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pát 29. čer. 2012 07:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pošlete mi na mobil sms s dotazem na skype nick a napište svůj, pošlu vám ho.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pes útočí na syna
PříspěvekNapsal: čtv 27. čer. 2013 20:19 
Offline

Registrován: stř 26. čer. 2013 19:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Nejdek
Dobrý den,
vím že se možná budu opakovat s dotazem, bohužel jsem nenašla přesnou radu. Před dvěma měsíci jsme si osvojili štěně od jedné staré paní, byli mu 4 měsíce, když jsme si ho přivezli domu. Chtěli jsme překvapit syna a tak jsme pro něj jeli o dva dny dřív, než se měll vrátit od babi. Od té doby se ho snažim učit samostatnosti,neboť je na mě příliš závislí. Zkoušela jsem úplně vše,ale pořád ho nemůžu naučit aby nekňučel když je tu sám. Začal mi vyjíždět po synovy,když zamnou přijde a chce mne obejmout, nebo kdyz ho chce pohladit když je u mne, když je s ním doma sám,tak to nedělá. Začal to samé dělat příteli když mne objima,nebo si povidame a nevšímáme si ho. Dokonce když jsme leželi v posteli a nevšímali si ho, kňučel a počůral se. Nejhorší je,že začal strašně vyjíždět po synovi,dělá vše aby ho odemne vyhnal dokonce ho skoro kousnul do obličeje. Prosím o radu,jak ho zbavit te zavislosti. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pon 01. črc. 2013 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Cituji nadpis této části poradny:
Citace:
Jedná-li se však o agresivní chování vůči dětem, pak se nezdržujte zbytečnými dotazy a odpověďmi, které zde stejně nenajdete, jelikož se jedná o příliš "vysokou hru" a raději mi zavolejte. Číslo na mne najdete všude na tomto webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: ned 18. srp. 2013 20:31 
Offline

Registrován: ned 18. srp. 2013 19:51
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
Dobrý večer, máme téměř dvouletého křížence vlčáka. Přivezli jsme si ho jako tří měsíční štěně z útulku. Byl téměř bezproblémový, hrál si s kočkou, trošku kousal když byl rozdováděný, ale to si jen hrál. Bydlíme na vesnici kde má kotec s boudou a velkou zahradu kde běhá na volno. Na procházky chodíme střídavě na volno i na vodítku. Problém je že výchovu nám ztěžuje babička s dědou, kteří nechají psa dělat úplně všechno a vše mu projde i když se na něj zlobí. Já se snažím to napravit a cvičit ho doma, umí sedni, lehni, dej pac, zůstaň, ke mě, za všechno chválím a občas pamlsky, pejsek mě úplně miloval, mohla jsem všechno, krmit ho z jeho misky, dávat mu ruce do pusy, nechal mě vše. Před týdnem mi ale babička řekla, že když mu chtěla hodit míček tak vrčel. Opakovalo se to asi dvakrát. Pak vrčel stejně na mamku. Nevěděla jsem co mám dělat. Nikdy jsem se ho nebála a dnes začal vyjíždět i po mě. Dostal velkou kost a já si k němu sedla, ale už s obavou že zavrčí.. a on zavrčel, tak jsem ho zavřela do kotce. Pak jsem šla k němu a chtěla ho pohladit, ale už jsem se bála, on se přitulil na stranu že se nechá a najednou po mě zase vyjel. Vím že když se bojím on to cítí. Jak se mám zachovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese vůči členům rodiny
PříspěvekNapsal: sob 14. zář. 2013 21:18 
Offline

Registrován: pát 13. zář. 2013 18:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Moravský Krumlov
Máme dva psy, resp. pes - thajský ridgeback, fena-kříženec labradora. Se psem je problém. Jakmile někde sedím, on je pár metrů ode mě a někdo z rodiny jdeke mě, sedá si mezi nás. Vyvrcholilo to tím, že na mého zeťe, když mi podával klíče od auta vystartoval a zarazil se mu zuby o obličej. Nekousl, ale bylo to děsivé. Proč se staví mezi mě a ostatní členy? Je to žárlivost? Musím uvést důležitou informaci, je to velice dominantní pes, cizí lidi "nemusí" ( ale to patří k tomuto plemenu ), je to velice ostrý hlídač.
Je mu 5 let, s fenkou není problém. Je poslušný, ale toto plemeno má svou hlavu a to je kámen úrazu. Poradíte mi prosím proč k tomu dochází a jak to "srovnat" ? Děkuji za odpověď. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 08:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Žárlivost psa je špatný výklad pro zasahování psa do pravomocí člověka. Nemám příliš rád zosobňovaní plemen a asociaci určitého chování k danému plemeni, jde-li o chování vůči členům rodiny nebo přátelům. Pes mi nemá co kecat do toho, kdo ke mně jde, nebo s kým se bavím a je jedno, zda jde o člověka, jiného psa, nebo třeba Santa Klause. Jakékoli zabránění někomu v komunikaci se mnou, jde-li o žádoucí komunikaci, považuji za nehoráznou nevychovanost, rozmazlenost a pohrdání autoritou. Mám k tomu dosti zásadní postoj, co mi má co nějaký pes organizovat život, když mne neživí, na nákupy nejezdí, složenky neplatí a td.? Prostě bude po mém a je mi jedno, zda je TR nebo pejsek ze zlata.
V předchozích příspěvcích tohoto tématu jsme tuto otázku mnohokrát řešili. Pokud odpovědi zde nebudou stačit, pak je tel. č. nahoře na této stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní vůči rodině
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě. 2014 08:36 
Offline

Registrován: pát 16. kvě. 2014 13:28
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno Bystrc
Dobrý den,
mám dotaz máme problém z naším psem.Je to Bandog křížený nevíme s čím.Je mu 1 rok a 5 měsícu a 42 kilo do ted bylo vše v pořádku .Zakladní poslušnost umí.Byl vždycky mazel nikdy neutočil ani nekousal.Ale je to měsíc co začal utočit jen při určitých chvílích.Celou naši rodinu zná od mala.Nikdo mu nikdy neublížil svůj řád doma má,ale poslední dobou začíná vyjížden a to po me mamce ale jen po ní.Už ji i pokousal jednou do ruky.Jsou to určitý chvíle třeba když si chce vzít župan z křesla kde sedím já.Nebo něco se mu nelíbí a je hotovo.Snažím se ho usměrnit a odešlu ho na místo ale i tak tam vrčí a když projde mamka cení zuby.Nějaká rada?Bere ji jako slabý članek?Nebo jen zkouší být dominantní a uplatnuje si to na mamce?Děkuji L.S


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě. 2014 10:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
především 1. Nezakládejte zbytečná nová témata k problémům, které už se tu řešily. Ptát se můžete docela dobře i v těch stávajících, dokonce je dobré si je před položením svého dotazu přečíst, často už v nich jsou použitelné odpovědi.

2. Zapoměňte na dominanci! Vynucování si výhod v rodině agresí není dominance, ale důsledek vaší chyby ve výchově. Na posouzení, jestli to pes dělá z frackovské rozmazlenosti, ze strachu nebo z jiného důvodu, jste ale uvedla málo informací. Spíš než řešení po netu bych asi doporučoval zavolat rovnou Rudovi Desenskému.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: ned 18. kvě. 2014 10:46 
Offline

Registrován: pát 16. kvě. 2014 13:28
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno Bystrc
Stava se to většinou když něco udělá tak hned začne vyjíždět nebo jak jsem napsala mamka si chtěla vzít župan z křesla a v tu chvíli vystartoval až k ní a vrčel na ní já seděla na křesle tak jsem ho odvelela na místo i tak vrčel a následně i když mamka vstoupila do místnosti vrčel.A to že ji pokousal se stalo protže mamka chtěla zvednout obal ze země na koberci on ležel a vyjel po ní a kousl ji .Myslela jsem si že dospivá tak ma potřebu si dokazovat převahu.Nikdy nedostal za to bytí vždycky jsme se ho snažili odvelet na misto a pak ho nějak odpoutat ot te agrese treba ze jsme si hrali z balonkem ...pak byl klid


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě. 2014 06:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tento problém po netu nevyřešíme. Tel.č. a optimální čas, kdy je zavolat, je nahoře na této stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agrese vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2015 07:32 
Offline

Registrován: pon 02. bře. 2015 09:59
Příspěvky: 1
Bydliště: Dolní Němčí
Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně 8 letého jorkšíra. Před rokem se k nám nastěhovala přítelkyně syna a vše bylo v pořádku, pak se jim narodil syn, přítelkyně na něj občas zvedne hlas a někdy ho i plácla a pes si k ní stoupne a docela zuřivě na ni štěká. Ona mi tvrdí, že psa neplácla a prý to dělá jen když jsem já doma, jinak že je zalezlý v pelechu a nevšímá si jí. Když malý usne tak si jí nevšimne ani přede mnou. Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2015 05:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý pes dělá jen to, co mu umožníte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!