Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 10:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 12:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zuzka \":o\") píše:
Ono není moc příjemný, když mě čumí skoro do ksichnu s vyceněnýma zubama. V tu chvíli se neleknu a neskovám se pod postel, ale čapnu vodítko a vycukám ho. Pak sedí a už je v klidu a pochválím ho. Pak je klid a poslouchá povely, který by před tím neudělal.


Zuzka s týmto prestaňte, ono to vrčanie má svoj dôvod a vycukaním ho len podporujete. Zavolajte Rudovi čo najskôr, aby ste vedeli, čo použiť namiesto agresie z vašej strany. Je síce pekné, že chcete psovi ukázať, že sa ho nebojíte, ale vy psa vlastne napadnete za to, že vám nerozumie a on sa tomu bráni. A bohužiaľ má pravdu.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Je fakt, že já mu vůbec nerozumim. Jinak zítra volám p. Desenskému a určitě se nějak domluvíme.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 14:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Top určitě udělejte. Podle mého názoru na to jdete opravdu hodně, hodně špatně a psa vysloveně tlačíte do strachové agrese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 14:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Taky si myslím, že se pesan dost bojí. Proto mu dejte košík, hladké vodítko cca jeden a půl délky psa a pomocí vodítka jim zacházejte - dokud nebudete mluvit s Rudou. Tím, že má košík, dostanete jistotu, že vás nekousne a proto budete v klidu a psa máte šanci dostat taky do klidu :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 15:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
...vodítko cca jeden a půl délky psa...
Už sis to někdy zkusila? Tato krátká vzdálenost je pořád ještě v osobní zóně psa, proto používám dvě a půl délky psa.
Těch problémů ve vašem vztahu tam je evidentně víc, než vidíte, proto navrhuji alespoň zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 15:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Desenský píše:
Eva Štemberová píše:
...vodítko cca jeden a půl délky psa...
Už sis to někdy zkusila? Tato krátká vzdálenost je pořád ještě v osobní zóně psa, proto používám dvě a půl délky psa.
Těch problémů ve vašem vztahu tam je evidentně víc, než vidíte, proto navrhuji alespoň zavolat.
sakra, přepsala jsem se, je to přepis, samozřejmě 2 1/2, omlouvám se


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 06:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Desenský píše:
Eva Štemberová píše:
...vodítko cca jeden a půl délky psa...
Už sis to někdy zkusila? Tato krátká vzdálenost je pořád ještě v osobní zóně psa, proto používám dvě a půl délky psa.
Těch problémů ve vašem vztahu tam je evidentně víc, než vidíte, proto navrhuji alespoň zavolat.

Je pravda, že těch problémů je asi víc. Ale Denny, když vyjede, tak mu je jedno na koho, nerozlišuje.
Dneska jsem řekla manželovi, ať mu koukne na tu ranku do tlamy. Moc se mi to nelíbí. On si nechá ruce do tlamy strkat a i šťouchat do toho bolavýho a nijak nereaguje. Ale otevřít tlamu, aby jsme se na to mohli líp kouknout, to ne. Manžel mu chtěl otevřít tlamu a otevřel mu jí tak na čtvrt, pak jestli mu šáhl na to bolavý, nevim, ale prostě se ohnal. Zavrčel, vytáhnul zuby, ale ocas měl dole. Ono když je to u někoho jinýho, tak mám čas pozorovat jeho reakce. Přijde mi, že vše dělá ze strachu, i když nevím proč, nerozumím mu. Tady nejde o konkrétní situace, kdy to udělá, tady jde o to, že to vůbec udělá.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 06:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzka \":o\") píše:
...Přijde mi, že vše dělá ze strachu, i když nevím proč, nerozumím mu...
O důvod víc, proč s ním přijet. Vybalancovat strach psa s tím, aby v pohodě spolupracoval v tom, co se po něm žádá, je někdy dost obtížné a malými chybami se dá hodně zkazit, protože je pes narozdíl od vás nevyhodnocuje jen jako malé chyby, ale jako klíčové vztahy mezi pánem a jeho psem.
Teď tu mám rozpracovaného kavkazáka, u kterého udělat chybu, znamená okamžitý útok. Pořád musím přemýšlet u toho, co dělám a sledovat, zda chápe, co po něm chci. Neustále mi musí "vidět pod ruce" a věřit tomu, že to s ním nemyslím zle, i když někde trošku přitlačím, když je to nezbytné. Uhlídat si hranici důvěry a respektu je u zrazených psů mnohem těžší, než u psů, kteří věří tomu, že ať děláte co děláte, nikdy mu neublížíte. Věřte tomu, že zradit psa se dá snadno v několika vteřinách, ale napravit to je běh na dlouhou trať s tím, že vám pes ani malé chyby hned tak nepromine.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 07:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Tak dodržuji prozatimní rady a to nehrotit situace, aby mi pes nestartoval. Včera jsme byli na cvičáku a Denny při odložení, když jsem mu dala ruku před čumák, malinko otevřel tlamu s tím, že si chtěl hrát (nebyla v tom agrese, zavrčení ani vycenění). No podle cvičitelů jsem ho měla čapnout a vycukat, což já jsem neudělala. Za prví jsem neviděla důvod a za ruhý jsem nechtěla vyvolávat konflikt. Protože jeho výzva ke hře by zkončila tím, že já bych s ním cukala on by se vyburcoval k tomu, že by začnal cenit zuby a vrčet. Takže jsem si vyslechla jaká jsem "budiž k ničemu" a s úsměvem to přijala, protože jsem věděla, že pojedeme za p. Desenským a zatím nemám nic dělat.
Ale mě pak přišli jak na palici, protože viděli vrčení i za tím, když mu to bylo dlouhý a pokňukával si :(

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 07:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tenhle cvičák bych rychle vyměnil za lepší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Desenský píše:
Tenhle cvičák bych rychle vyměnil za lepší.

Okolo nás tj. cca 20 km jsou cvičáky dva, vyzkoušeli jsme oba. Na tom prvnim mi psa dusili, tak jsem ho vyměnila a šla na ten co chodím teď. Když viděli Dennyho porvé, jak štěká na psy (a to ne z agrese, ale chtěl k nim a hrát si s nima) a tahá a že on to umí, tak první co bylo, tak mi nabízeli elektriku a ostnáč. :( Z díky jsem odmítla, že to snad půjde odstranit jinak. Tady jsem byla ráda, že se nám hodně věnují.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. čer. 2008 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Zuzka \":o\") píše:
huanakr píše:
Zuzko, všechno je to o pochopení vašeho psa a o nějaké rozumné domluvě mezi vámi... a s tím vám, jak se mi zdá, na těchhle cvičákách neporadí :?

Víš co, já mám prvního psa a tudíž nemám žádný zkušenosti a tak jsem si myslela, že mi tam poradí, proto jsem cvičák hledala. Já potřebuju psa pro život a ne šampiona. Aby nevyjížděl po mě ani po psech, abych nemusela bejt na nervy když s ním někam jdu a tak....
Já mám psa druhýho a úplně stejný názor na psa - společníka jako ty... nám pomohly rady zde v poradně a praxe při osobních návštěvách na Ovčárech/Vlčárech. Jsem si jistá, že na tuto úroveň použitelnosti psa (tím myslím, že není problém s ním "soužít" a kamkoliv ho s sebou vzít, aniž by někoho obtěžoval) bych se s radami a návštěvami místního cvičáku nikdy nedostala... pokud máš problémového psa, je třeba změnit přístup a někdo ti musí ukázat jak - netvrdím, že to nikdo jiný než RD nedokáže, ale těchhle lidí bohužel není moc

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 00:28 
Offline

Registrován: čtv 18. čer. 2009 18:20
Příspěvky: 8
Prosím o radu. Máme doma 14 měsíčního psa border kolii, který viděl naší 16 letou dceru zvracet a od té doby na ní vrčí.Myslíte si, že mu kromě vodítka mám na dvoře dávat i košík.Potřebuji, aby si k sobě našli cestu a hlavně aby jí začal uznávat.Chová se tak, že jí chce zahnat jako nejslabšího ve své smečce. Chce to výchovu a hlavně důslednost u nás už začal poslouchat , ale ona se ho těĎ bojí.Věřím mu , že by jí neublížil jen jí zahání , ale to si nemůže dovolovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 07:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je zřejmé, že pes nemá správně nastavené mantinely a tudíž ani respekt. Jeho chování by se dalo vyložit jako vyhánění od sebe všechno, co mu nedává smysl, tedy neodpovídá jeho známým šablonám. K tomu však pustím jenom hodně dobře vychované psy a těm ostatním to zatrhnu tak, aby věděli, co znamená staré úsloví "mlčeti zlato". I v tomto případě používám známý třífázový vzorec, který tu již několik let prezentuji: -napomenu, -varuji, -ukončím nežádoucí činnost na jednou pro vždy. Osobně bych to vyřešil tak, že zavrčí-li mi takový pes na někoho, na koho by si svou nevymáchanou hubu neměl ani v krajních případech otevřít, "předhodil bych mu ho pod svou asistencí jako kus hadru" a jednal bych sním na hranici šikany, kde je cílem dosáhnout respektu, nikoli strachu. Ještě bych u toho dal psu hodně jasně najevo, jak se tím bavím.
Na tohle nemá zpočátku každý a málokdo je u toho přesvědčen o tom, co dělá a čeho chce skutečně dosáhnout, proto jsem raději smáznul z tohoto textu detaily toho, jak se to provádí.
Pokud chcete více informací k tomuto, pak vás to naučím osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pomozte prosím...
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 10:45 
Offline

Registrován: stř 05. srp. 2009 10:42
Příspěvky: 1
Bydliště: Paculova 1117, Praha 9, 198 00
Dobrý den, mám rok a 4 měsíce starého labradora, kterého už nezvládám, ale nechci se ho vzát. Problém je v tom, že je agresivní a to ke mně jako k pánovi a i k ostatním lidem, už to přerostlo tak, že si nenechá nasadit ani náhubek, nebo dát kapky do uší, nebo někdy i připnout vodítko, nebo když leží přes celou postel a já ho chci posunout, tak vrčí..:( nemluvím o tom když něco sebere a já mu to chci vzít, ted to zkouším po dobrým, tak že ho vždycky volám copak to má at mi to přinese ukázat a pak na něj pomalu šahám, občas to vyjde a pes věc pustí, ale musím ho prostě takhle přemlouvat. Pes vždycky vrčí a vycení zuby a pak se ožene, dřív to dělal po ruce ale teď se normálně postaví na zadní a skočí po mě a kousne mě třeba do ramene, to samé mi ted začal dělat na psy, a když chci trhnout vodítkem udělá to samý, postaví se na zadní a vrčí a někdy po mně vyjede..:-( už nevím co dál..nevím jaké chyby dělám, každý říká něco jinýho, ale já už nevím, jak na něj správně..Poraďte prosím, pejska se nechci vzdát, vím, že je dominantní a myslí si že je vůdce smečky, ale nevím, jak mu ukázat že není...Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomozte prosím...
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Petra20 píše:
pak na něj pomalu šahám

tohle je problem ty se toho psa bojis a kdyz sekne tak mu ustoupis. Musis se chovat sebejiste a s nadnesenou "aroganci. Dokud se ho budes bat a budes mu uhybat situace se nezlepsi. Stejne tak se nezlepsi pokud psa v tu chvli "agresivne napadnes". V teto fazi a v tomto veku stenete je z toho jedina cesta presvedcit psa ze si stejne udelas svoje at on se treba stavi na hlavu. problem je ze se ti to nepovede dokud se ho budes bat. takze ti vrele doporucuju se s Rudou domluvit aby ti to ukazal v realu.

PS: nepodcenuj tuhle situaci pokud ti tohle dela ve 4 mesicich a ty uz se ho bojis bude se situace jen zhorsovat dokud nepredelas cely svuj pristup ke psovi v a po puberte bude naprava vyrazne tezzsi.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomozte prosím...
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Láďo, píše rok a čtyři měsíce, tedy puberťák jako vyšitý. Neváhala bych a zajela (po domluvě) na Vlčáry - musíte mít nasekánu spoustu chyb, že se do vás takhle pouští, takže jediné řešení bude řešení komplexní - vše od začátku a správně. Pročtěte zejména základní články na hlavní straně webu, nechte psu trvale pohodlný náhubek a vodítko. A opravdu na Vlčáry zajeďte!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomozte prosím...
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
omlouvam se ten rok jsem prehlidnul.

Fakt neznam lepsi radu nez zajet na Ovcary a nechat si to ukazat v realu.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomozte prosím...
PříspěvekNapsal: úte 18. srp. 2009 21:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
... dovtedy, pre lepšie pochopenie, treba použiť funkciu "Hledat" napríklad so slovom "vrčí".

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ohrazování
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2009 18:56 
Offline

Registrován: ned 25. říj. 2009 17:02
Příspěvky: 2
Bydliště: Liberec
Dobrý den, mám v květnu čtyřletého zlatého retrívra, je skvělé povahy, hrozně hodný a do teď s ním nebyl jediný problém. Přes den , když jsme ve škole nebo v práci nám psa hlídá babička, která s námi žije. Nedávno k nám přijela návštěva a Alík začal skákat po poslelích a vůbec lézt do ložnice - v životě tam nebyl a ani si tam nedovolil jít. Nebijeme ho, používáme metodu "z očí do očí":). Babička si ho vzala a "provedla" a on začal strašně vrčet a kousl ji do ruky...Snažila jsem se tomu zabránit, hned jsem se tam rozeběhla ale pozdě... Naštěstí to nebylo vážné, jen ji trochu škrábl ale stejně... Proto Vás žádám o radu, co dělat. Alík nikdy neměl s babičkou jediný porblém, byli to skvělí parťáci, mají své zvyky jako je třeba dopolední koukání z okna, jelikož on je strašně zvědavý a musí mít přehled :).
PS: Sousedům hárá fena a oni jí mají přes den puštěnou a ona se nám chodí vyprazdňovat na zahradu, máme s tím strašné problémy a Alík je strašně nadržený v tomto směru... Myslíte že to může mít na jeho chování nějaký vliv? Díky, Dáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 05:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přečti si témata "agresivní retriever" a podobná. Je tam popsáno řešení.
Jedno je však jisté, bez ohledu na důvody psa, má se chovat tak, jak chcete vy, aby se choval. Hrajete si s ním někdy na přetahování se o hračky?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2009 06:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...hranica respektu a strachu je tenucka ako britva...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: stř 04. lis. 2009 16:08 
Offline

Registrován: čtv 22. říj. 2009 13:29
Příspěvky: 2
Bydliště: Chrudim
Ahoj,
Máme 10ti měsíční štěně neapoského mastina. Před 14 dny jsme byli na návštěvě u rodičů. Pes zůstal na chvíli sám v pokoji s mojí sestrou, která na gauči pracovala s PC. Poté, co se na chvilku vzdálila, pes vyskočil na gauč a lehl si na počítač. Když pak chtěla sestra pokračovat v práci, pes na ní vrčel. Přestože je se psem v běžném kontaktu, s touto reakcí se u něj ještě nesetkala a tak před ním utekla. Na pomoc si přivedla druhou sestru, která psovi sebrala mu počítač a stáhla ho z gauče a uložila na místo. Druhý den ráno jsme v pokoji seděli s manželem naproti sobě a pes ležel mezi námi na zemi čumákem ke mně a ocasem k manželovi. Když ke mně zpoza stolu z boku přistoupila sestra ( první :-) ), pes náhle s vrčením vyletěl a ňafnul jí do ruky. Manžel ho okamžitě stáhnul za boky a já jsem proti němu vystartovala, že takhle teda NE! Sestra ač v šoku, zhodnotila překvapeně situaci „ že ji sice mohl kousnout, ale že ji jenom stisknul “. Pes na ni ještě asi tak 2 minuty zkoušel vrčet, když se přiblížila, ale asi tak za půl hodinky si spolu zase v klidu hráli si a mazlili se.
Mám to považovat za agresi, nebo třeba vycítil její „respekt“ a nejistotu před jeho aktuálně 60 kg a jen na ni „machroval“, když před ním předtím „ utekla“?
Nebudu se pozastavovat nad tím, že to ještě nikdy neudělal, všechno je jednou poprvé, ale psovi do hlavy bohužel nevidím a proto jsem se rozhodla napsat, aby to bylo i naposled. Předem díky za všechny podnětné náhledy na „incident“ a rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: stř 04. lis. 2009 17:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je to agrese. Řešení: přivolání, odvolání, odložení, odeslání na místo a to vše na jediný povel. Viz. info v okolních tématech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: stř 04. lis. 2009 18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. čer. 2009 18:32
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha 4 - Lhotka
A když je ten pes štěně (7měsíců) a už vyjede - jaký následuje trest? Ať už jde o vyjetí po ruce z lehu bez povelu (jak bylo napsáno v dotazu) nebo když má povel "místo".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: stř 04. lis. 2009 18:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud mi pes neplní povel, který má plnit a ještě k tomu dělá nežádoucí činnost, pak ho donutím požadovaný povel splnit adekvátně k prohřešku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: stř 04. lis. 2009 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. čer. 2009 18:32
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha 4 - Lhotka
A je na "místě" dlouho, třeba půl hodiny? A co takovou agresi způsobuje? Pes machruje, snaží se stavět výše nebo se mu prostě jen nelíbí? A vlastně důležitá příčina?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: stř 04. lis. 2009 19:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
pavlamu píše:
... A co takovou agresi způsobuje? Pes machruje, snaží se stavět výše nebo se mu prostě jen nelíbí? A vlastně důležitá příčina?

Jak to mám vědět, když jsem toho psa v životě neviděl? Nevýhoda netu :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: stř 04. lis. 2009 23:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. črc. 2006 11:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Máme doma pár dní fenku čivavy, která před chvílí zavrčela na partnera. Dost mě to vyděsilo, sice to nebylo od takového prťavce nic nebezpečného, ale určitě máme zaděláno na problém v podobě preferování jednoho z páníčku a strach z toho druhého, o což tedy vůbec nestojím, ale svým chováním to určitě působím. Pomůžete mi rozluštit co dělám špatně? S malou trávím většinu dne já, učím ji zatím jen základy, jako zvykání na obojek a vodítko, zůstávat v bytě samotná, nebát se výtahu a dalších novot,hlavně těch hlučných, neschovávat se za mě, když se na prochajdě blíží jakýkoli větší pes, což je v našem případě i jorkšír :-),...
Partner přijde večer z práce, sice se jí ještě několi hodin věnuje,ale přece jen je s ní málo času ve srovnání se mnou. Dnes jsem šla partnerovi naproti, fenku jsem nechala doma. Po našem příchodu ji partner vyčesal, pak jsem si s ní sedla na gauč, ona se ke mě stočila a spala. Partner si k nám po chvíli sedl a chtěl ji pohladit a ona zavrčela. Možná jen nechtěla rušit při odpočinku,ale ode mě se vteřinu předtím pohladit nechala. Můžete mi prosím poradit? Nebo aspoň nasměrovat na sekci kde hledat odpověď? Už jsem jich pár prolezla,ale bez úspěchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 05. lis. 2009 06:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tuto situaci bych přešel s humorem a najust bych si ji vzal na klín a hladil. Jakmile mi pes poví něco ve stylu "já nechci", udělám opak, protože pes nemá nárok na tyto formy argumentů vůči hierarchicky vyšším pozicím. Hlavně žádné kárání, žádná agrese ani utěšování. Prostě suverenita.
Na mne tu věčně něco vrčí ve stylu "vypadni", na což zpětně reaguji "taky tě rád vidím..." a najust se mu věnuji, škádlím ho a hrajeme hru na to kdo koho rychleji vytočí, což já nejsem. Nikdy nejdu za hranici, kdy se pes přetočí do hysteráku, to by nemělo ten správný efekt a došlo by k nenávistným pocitům ze strany psa. Pokud se to správně vybalancuje, na konci pes zjistí, že se dá vydržet mnohem víc, než jen nějaké banality. Pak pes rychle pochopí, že "mlčeti zlato". Je to ale hodně o ovládání psa za pomoci vlastních pocitů a především s pevným přesvěčením v tom, co dělám, což mám vždy rychle promyšlené, abych nesáhnul vedle a situaci naopak nezhoršil. Jakoukoli nejistotu nebo nervozitu pes rychle prohlédne a pak už se to posouvá někam, kam nemá.
Pokud si s tím nevíte rady, pak je lepší si to nechat předvést. Práce s pocity se po netu jaksi rozebírat nedá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 05. lis. 2009 09:26 
Offline

Registrován: čtv 22. říj. 2009 13:29
Příspěvky: 2
Bydliště: Chrudim
Desenský píše:
Je to agrese. Řešení: přivolání, odvolání, odložení, odeslání na místo a to vše na jediný povel. Viz. info v okolních tématech.


Mockrát děkuji za odpověď. Na cvičáku manželovi poradili, že když bude vrčet, že ho máme nechat, že „brblání“ je u těchto psů normální a že s ním máme takovéto situace vyhledávat a řešit. To se mi moc nezdá. S takovýmto obříkem bych takovýmto situacím raději předcházela. Pesan je jinak takové „velké mimino“, s lidmi a jinými zvířaty zatím vychází v pohodě. Není to máš první ani jediný pes, ale první neapol. K tomuto plemenu je kromě encyklopedických charakteristik konkrétních informací, rad a zkušeností k dispozici minimum, skoro nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: čtv 05. lis. 2009 09:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. črc. 2006 11:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Desenský píše:

Pokud si s tím nevíte rady, pak je lepší si to nechat předvést. Práce s pocity se po netu jaksi rozebírat nedá.


Díky za radu! Myslím,že partnerovy pocity vůči fence jsou "takové všelijaké"...máte pravdu, po netu to nejde rozebírat. Přijdeme na free sobotu v Pze určo, a možná i na Vlčáry, ať na sobě zapracujeme. A teď jdu studovat sekci o zvyšování sebevědomí a učení samostatnosti, protože ta naše čivavka je strašpytlík. Věřím,že z ní může vyrůst silná osobnost i v tak maličkém tělíčku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: sob 14. lis. 2009 11:49 
Offline

Registrován: ned 25. říj. 2009 17:02
Příspěvky: 2
Bydliště: Liberec
Ano..někdy se přetahujeme ale jen do té míry než ho to začne tak bavit a začne na ten předmět vrčet....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: 2letý dobrman
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. led. 2009 23:26
Příspěvky: 43
Bydliště: rybnice
Dobrý den mám velký problem se svým psem. Mám 2leteho dobrmana a začal se chovat podivne.Z ničeho nic vyjede po každem členu z rodiny i když ho hladime , jak mile to udelá ješte v tom okamžiku si to uvedomi ,poté stuhne a pak se jde omluvit olízáním.. Je to hodný pes ale dnes sem si všimla ,že když ležel na zádech začal podívne kývat hlavou asi tak půl miuty vypadalo to jak záchvat nebo tik .. potřebuji poradit co snim ..vidim na nem, že nevyjiždí schválne.. ale čekáme rodinu a tak se bojim...Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 09:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ladka v tomto prípade by som nestrácala čas na nete a konala v reále.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zavolej hned mezi 9. a 10. Rudovi a domluv si konzultaci, co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní labrador?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 15:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. říj. 2009 13:15
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno - Bystrc
Zdravím všechny, taky mám s tím mým štěkadlem problém s agresivitou. Je to 15 měsíční kříženec labradora s ..??
Jsem už jeho druhá panička, protože ti původní majitelé se ho snažili zbavit za jakoukoliv cenu a tak se pejsek ze Šumavy dostal do Brna.
Chodili jsme u nás na volný výběh pro psy a tam došlo k pár incidentům, Sam byl napaden když mi nesl balónek jiným psem aniž bych stihla zakročit včas a byl první problém, ihned po rvačce se choval v pohodě, pak najednou jakoby do něho vlítl roj včeliček začal zdrhat a našla jsem ho skoro až u domu, na psí výběh se už nechtěl vrátit. Změnili jsme místo venčení, Sam byl kamarád se všema, nevadil mu pes, fena ani štěně, pak došlo k další rvačce kvůli jedné feně, musela jsem ty dva od sebe roztrhávat, panička toho dalšího nejevila jakýkoliv zájem zakročit. Od té doby si k sobě pustí jen hafany které zná z dřívějška a jsou v pohodě, na ostatní bude hned vrčet a starovat po nich, feny ani štěnat problém nejsou. Pak je klasické přivolání, do prvního incidentu chodil na volno a na povel přišel, teď za sebou venku tahá 10 metrovou šňůru a jsme jakoby na začátku, na cvičáku a na oploceném výběhu přijde, ale jak vycítí svobodu jsem bez stopovačky namydlená :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní labrador?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 15:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
v sobotu je v Brně freečko, rozhodně bych toho využila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní labrador?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Luckaq
Pes reaguje ze strachu,jsou tam jasne projevy neduvery a a panicke hruzy z kontaktu pro nej neznamymi psy.Co se tyka stopovacky je to vec nezvladnute poslusnosti a absence respektu s duverou ve Vas.To se i prijevuje pri reakci na nezname psy.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní labrador?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 17:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud ti nestačí informace, které jsou zde již napsané, pak je lepší si domluvit osobní schůzku. Tel.č. je nahoře na této a každé stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro. 2009 17:46 
Offline

Registrován: sob 03. říj. 2009 13:54
Příspěvky: 12
Mám 10měsíčního JR teriéra. S výcvikem jsme začali hned od 8 týdnů, chápe rychle, stále ještě odměňujeme"dobrůtkami". Problémy přetrvávají venku, kdy ač trénujeme a většinou poslechne a přijde na zavolání někdy uteče za pejsky a přestane nás "vnímat". Na zavolání nereaguje, běží za psy desítky metrů (pokud odcházejís páníčky,) schování se mu nepřichází v úvahu, prostě by odešel. V poslední době se mně a synovi (12let), stalo, že když jsme ho došli, chytili a chtěli připnout, začal vrčet. Chytli jsme ho tedy za kůži na krku a jeho agresivita ještě více rostla, začal cenit zuby. Nevím, zda jsme dělali chybu-chytili jsme ho za čumák, synovi se vysmekl a kousl ho, připnul ho na vodítko ale útočil na něj i potom. Já jsem ho "udržela", ale jeho agresivita narůstala, položila jsem ho na záda a držela, dokud neuhnul pohledem. Pak se nechal připnout. Nevím, kde dělám chybu, zda je trest vytahání za kůži neadekvátní a jeho agrese je toho důsledkem, mrzí mne ale, že naprosto nereaguje na přivolání, ačkoli jindy poslechne. Snažím se vazbu mezi námi upevňovat ale někdy mám pocit, že je "bez emocí", tam, kde jiní pejsci visí na pánovi, on je naprosto "sám za sebe". Jinak je milý, nechá si vzít misku s krmením, utřít packy, tady agrese není. Po čtení různých knih a diskusí vím, že chyba je spíš v nás, potřebuji poradit, kde ji děláme, jak upevnit přivolání, vazbu a jak trestat abychom si vztah nezhoršili. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: sob 19. pro. 2009 14:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Prvou chybou je naháňanie psa po privolaní. Prečítajte si sekciu o privolaní psa. Neadekvátny trest nekazí len privolanie psa, ale aj váš vzájomný vzťah. O tomto sa hovorí TU
V puberte pri takomto jednaní by bol sám za seba asi každý, psa v tomto veku totiž ovplyvňuje to, čo sa s ním a v ňom deje, menia sa priority a preto aj privolanie, ktoré dovtedy fungovalo, často fungovať prestáva. Vás má na to, aby ste vysvetľovali a vy trestáte.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivní chování psa vůči členům rodiny
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 14:59 
Offline

Registrován: ned 31. led. 2010 17:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Mám 6-letého německého ovčáka, jeho otec pochází z Grabštejna (Liberec), z vojenské posádky, matka sloužila u policie. Už u štěněte se projevilo jeho dominantní chování. Chodila jsem s ním do kyn. cvičiště 2 roky, projevoval se jako výborný hlídač a obranář. Pak jsem musela zkončit z prac. důvodů. Přes den se pes chová normálně, poslouchá, zvlášť venku. S příchodem večera začne na každého vrčet, stačí jen kolem něj
projít, ale stále ještě respektoval autoritu. Poslední měsíc to je neúnosné. Na každého z rodiny, kromě přítele, který se mu 4 roky víc věnuje než já, nejvíce ho poslouchá, všechny napadl nebo pokousal. Došlo to tak daleko, že v noci ho přivazujeme, přes den je venku. Ráno, když ho jdu odvázat, vrtí ocasem a v zápětí na mě vystartuje. Vím, že je to špatné, ale začínám se ho bát. Podotýkám, že je to můj v pořadí 3 německý ovčák, takže nějaké zkušenosti už mám, nikdy před ním jsem neměla problémy,ale s tímhle si opravdu nevím rady. Ještě se chci zeptat, zda na to může mít vliv operace - ve 2letech mu bylo odstraněno 1 varle(nevylezlo), teď má jen jedno. Fenky snáší dobře, psi ne. Děkuji moc za odpověď. Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování psa
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Zřejmě ste si již déle zadělávali na problém, kterej musel dříve nebo později přijít. A ten čas právě nastal. Doporučuju neprodleně domluvit individuální konzultaci na Vlčárech. Mnoho informací najdete také zde na poradně, začít můžete třeba zde viewtopic.php?f=9&t=4525 .

Položím upřesňující otázky: jak dlouho je to už neúnosné, stalo se to horším skokově nebo postupně, jaké má jiné projevy agrese?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování psa vůči členům rodiny
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 21:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tato agrese se projevuje tedy jenom v noci nebo za šera?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování psa vůči členům rodiny
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To, že má jen jedno varle na to asi moc vliv mít nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování psa vůči členům rodiny
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobně mě napadlo- pokud to dělá psolední dobou a jindy s ním nebyly problémy tak jestli nemá nějaké problémy se zrakem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování psa vůči členům rodiny
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 21:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ajka píše:
osobně mě napadlo- pokud to dělá psolední dobou a jindy s ním nebyly problémy tak jestli nemá nějaké problémy se zrakem

Přesně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování psa vůči členům rodiny
PříspěvekNapsal: úte 09. úno. 2010 07:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
ajka píše:
osobně mě napadlo- pokud to dělá psolední dobou a jindy s ním nebyly problémy tak jestli nemá nějaké problémy se zrakem

Přesně.

To vůbec nemusí být zdravotní problém. Většina psů přepíná na denní a noční režim, někteří s tím začnou v dospělosti z nudy. Moje fenky jsou běžně přes den vůči lidem roztomilé a večer jsou schopny stejného člověka, který tu byl ráno, postavit do latě. Řešení problému tazatelky není na debatu po netu, těch problémů ve vzájemných vztazích založených na autoritě a důvěře je tam mnohem víc, než se zde dá popsat. Pokud je tazatelka vůbec vidí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita vůči členu rodiny
PříspěvekNapsal: úte 09. úno. 2010 18:50 
Offline

Registrován: ned 31. led. 2010 17:42
Příspěvky: 2
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Ahoj, děkuji za vaše připomínky. Ta agrese u psa byla vždy, ale pořád jsme to zvládli, jak říkám, pes venku poslouchá. Horší je to doma a právě večer, kdy nám chce "šéfovat". Myslím, že mého přítele bere za velitele a nás ostátní až pod ním. Marně přemýšlím čím nastal ten zlom, že posledních 14 dní absolutně doma nerespektuje moje příkazy. Přijdu večer domu z práce, přivítá mě, nejradši by mě olízal obličej a pak během půl hodiny, stačí, když slyší moje kroky,že jdu, tak vrčí a chystá se vystartovat. Vykážu ho na místo a pes se ani nehne, sedí a vrčí. Pak přijde přítel, dá mu povel a pes odejde na místo. Prostě nerespektuje. Jak jste říkal, p. Desesnský, není to debata pro nett, takže Vám zavolám. Zatím moc děkuji a všechny zdravím. Jana


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!