Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 06. srp. 2010 07:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
:help: Dobrý den, od včerejška hlídáme našim dalmatina, kterému je 14 let a je hluchý. Nikdy v minulosti na mě nevyjel, ale od té doby co naši odjeli jen leží, nejí, nepije nechce ven a když ho chci vyhnat na zahradu, vyměnit mu vodu nebo jen k němu otevřu dveře vyjede na mě. Vůbec nevím co mám dělat, chudákovi se stejská, ale já ho tam takle nemůžu nechat. Chtěla jsem ho včera nalákat ven, že jsem vzala do ruky vodítko, hned vyskočil, ale jak jsem mu ho chtěla připnout, začal ošklivě vrčet a celej se naježil (táta si ho pouští většinou na volno... hazardér...). Další problém je, že naši s ním nikdy nikam moc nechodili a psům se vždy vyhýbali, takže se nesnese s jinými psy a my máme Benjamina, takže výhoda, že máme dva baráky, ale v tom případě je dalmatin v baráku sám i přes noc... Bojím se aby se tam neustejskal i když se budu snažit bejt co nejvíc s nim, ale nevím jak, abych mu neublížila a on mě taky ne... Napadlo mě uplácení pamlskama, ale nejsem si jistá, jestli by to bylo dobré. Hlavně ten pes je už starej, špatně chodí a má nemocný dásně (neléčený) špatný veterinář, hned bych s nim zajela k našemu, ale jeho chování u veterináře je na oblbovák :( skusim tam jít na blint sama a uvidíme :dontknow: . To bude pro něj utrpení těch 14 dní a pro nás taky :( Ale lepší, když je u nás, než v psím hotelu!!! Jen se dozvědět, jak na něj :-k

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: ned 08. srp. 2010 11:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Snad vše, co jsi tu popsal, je špatně. Žádné litování, žádné uplácení.... prostě mu jednou připněte vodítko, hladké, dva a půl délky psa a už mu ho nesundavejte. Klidně i košík, protorný, kovový, přes který s emůže nařrat i napít, až bude chtít. A ovládejte ho za to vodítko, jasně, srozumitelně, s citem. Bez emocí, bez litování. Vemte ho k sobě do baráku, na tu chvíli, co budou páníci na dovolené, tak je klidně mějte oddělené dveřma, pokud se budou chtít sežrat, ale musí být v kontaktu a musí chodit ven ten pes.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: ned 08. srp. 2010 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Ono už se mu taky hodně špatně chodí, takže to vůbec nepomohlo a pomoc si nenechal. Byli jsme nuceni použít Sedalin, teď je v pohodě, chodí ven, nemá strach, vítá mě, když za ním příjdu, nechá si vyměnit vodu i dosypat granulky, vezme si ode mě z ruky piškotek aniž by vrčel... Jsem ráda, že mu stačí 1/2 ráno a 1/2 večer a to je jedna tableta na 17kg. Proklínám naše, udělali tolik chyb a z něj je nešťastný samorost, zdravotně taky nic moc a to má vady, se kterými by se dalo něco dělat např. strava z Lidlu, zakalené oči o kterých pořádně ani nevědí, ani si nevšimli, že mu chybí zuby, pelíšek (plastová vana, ze které se mu v jeho věku špatně leze)... podle mě ho hrozně zklamali, aby se pak nedivili až přijedou, že na ně bude naprdnutej. Kdyby se o něj starali a chovali se k němu jinak a snažili se s ním pracovat, mohl tu být s námi a být v pohodě, ale oni se prostě vyvarovali "překážkám" psi, hodně lidí, výlety... místo aby měl pohodový "důchod" je ve stresu :( Teď už je na změny pozdě :( Je mi do breku, když si uvědomím, že se k němu chovaj jako k věci a ne jako k duši. Když jsem jim volala ten problém, táta se mi vysmál. Vůbec ho neznaj, jen kolem něj choděj. Nedokázali pochopit, že pes má city, starosti i radosti... prostě věc, v pravém slova smyslu "popelnice", co sní vše, co se jim už nehodí, vždyť to neni slepice... :(

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: ned 08. srp. 2010 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Benjule píše:
Byli jsme nuceni použít Sedalin,


Na používání sedalinu pozor!!Mám takový pocit,že dlouhodobější podávání je malinko neprospěšné pro srdce.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: ned 08. srp. 2010 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
My mu ho chceme potom nějak vysadit, to je jen aby pochopil, že mu neublížíme, nějaké dlouhodobé podávání neplánujeme :wink: tak snad mu to neublíží :roll:

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 06:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Sedalin se zdráhám dát jednou, natož víckrát. Nechte mu pevný kožený hladký obojek a na něm couračku, případně i košík. Telefon na mne je zde na webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Již jsme spolu hovořili, on se do couračky zamotával, když se zachumlával a vůbec nechtěl komunikovat a nešlo mu vstát, a to byl boj ho připnout a pak boj ho odepnout :( jen vrčel. Už dnes byl podle mě úplně v pohodě, i když už z něj měly tabletky vyprchat, takže si myslím, že je čas, toho nechat. Měl 3 tabletky, 1/2 po 12-ti hodinách. Asi jsem docílila toho, o co mi šlo... aby neměl strach a pochopil, že mu nechci ublížit. Teď za mnou chodí po zahrádce, jako ocásek a u jabloní chce, abych mu odkusovala jablka :D a vypadá, že mu je dobře. Úplně jsem z něj měla radost \:D/ . Už jsem byla zoufalá, když tam ležel po... a po... v rozcupovaným pelíšku a nechtěl nás tam pustit to dát do pořádku :( a že je hluchej, tak na něj nejde houknout, jako na Benjuli a nechtěla jsem v něm vyvolávat další stres. On vodítko moc nemusí (takže vrčel ještě víc, když byl připnutej) a košík nikdy neměl...

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 08:09 
Offline

Registrován: pon 19. črc. 2010 09:46
Příspěvky: 53
Bydliště: Veselí nad Moravou
Eva Štemberová píše:
Snad vše, co jsi tu popsal, je špatně. Žádné litování, žádné uplácení.... prostě mu jednou připněte vodítko, hladké, dva a půl délky psa a už mu ho nesundavejte. Klidně i košík, protorný, kovový, přes který s emůže nařrat i napít, až bude chtít. A ovládejte ho za to vodítko, jasně, srozumitelně, s citem. Bez emocí, bez litování. Vemte ho k sobě do baráku, na tu chvíli, co budou páníci na dovolené, tak je klidně mějte oddělené dveřma, pokud se budou chtít sežrat, ale musí být v kontaktu a musí chodit ven ten pes.


Evo, proč zrovna vodítko dva a půl délky psa? (zajímá mě to). Já teda chodím s asi 3 m vodítkem. Když trénujem třeba ve městě na rušním místě chůzi u nohy, zkrátím si ho na půl m, ale jinak psa nechávám pobíhat na celou délku. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Na volno ještě nemáme dobré přivolání. Dík za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 08:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vodítko 2 a půl délky psa je couračka na doma, ne vodítko na ven. Moc píšeš, málo tu čteš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 08:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Benjule píše:
Již jsme spolu hovořili, on se do couračky zamotával,...

Pokud něco nefunguje, pak je to jen problém v tom, že nedokážu na dálku bez znalosti toho konkrétního psa dát jinou informaci, než univerzální. Když zavoláte do servisu, že vám nejede auto, také vám nejprve řeknou, ať dolejete benzín. Detaily mohou řešit, až budou vědět, co konkrétního je za problém, jelikož to ostatní se vždy komentuje s výrazy "asi" nebo "zřejmě", a to logicky nemůže nikdy vyřešit problém zcela.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 08:52 
Offline

Registrován: pon 19. črc. 2010 09:46
Příspěvky: 53
Bydliště: Veselí nad Moravou
Desenský píše:
Vodítko 2 a půl délky psa je couračka na doma, ne vodítko na ven. Moc píšeš, málo tu čteš.


A je to tu zas. Nestíhám to všechno sledovat, je tu toho strašně moc a já musím i vydělávat. Mimochodem, otázka šla na Evu.

Podívej, jestli tady nesedím tobě nebo více lidem, tak mně zamítni přístup a máš klid. Já to přežiju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
chápu Vaší reakci, ale já tomu psu vážně nerozumím, nežili jsem v jednom bytě přes 2 roky a to se každý změní i on postoj ke mě. Naši mě vůbec nepoučili, co a jak a na co je třeba zvyklý. Snažila jsem se najít to co mu dělá největší problém. Čtu čtu a čtu a snažím se mu porozumět a myslím si, že nám to docela jde. Dělám, jak nejlíp umím. Mám 2 práce, starost o dva baráky, dva psy a není to jednoduché, nemůžu také odstrkovat svého psa, protože ten na hlídání potřebuje větší pozornost :( peru se s časem, jak to jen jde. Už jsem někdy vyčerpaná, ale nevzdávám to. Byli jsem oba vhozeni do vody a teď se v ní učíme plavat... :book3:

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
das píše:

Podívej, jestli tady nesedím tobě nebo více lidem, tak mně zamítni přístup a máš klid. Já to přežiju.

nonono, nejsi nějak vztahovačný? Zkus to vzít trochu sportovněji a ustát to :wink: Rudova poznámka nebyla učitě od věci.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 10:30 
Offline

Registrován: pon 19. črc. 2010 09:46
Příspěvky: 53
Bydliště: Veselí nad Moravou
:O

jak jinak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
:hura: tak jsem se jela podívat na dalmatina domů a milé překvapení, hned šel ven, přivítal a běžel se vyvenčit, na "povel" šel zase domu. \:D/

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Benjule píše:
:hura: tak jsem se jela podívat na dalmatina domů a milé překvapení, hned šel ven, přivítal a běžel se vyvenčit, na "povel" šel zase domu. \:D/

:icon_thumleft:

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 16:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
das, nebuď cíťa :wink: odpověděl ti ten, od koho tu "délku" mam. A couračka má být takto dlouhá (nebo u některých psů i delší), abys psu nesahal do osobní zóny a on neměl potřebu se bránit, tj jít po tobě zubama (nebo zdrhat)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 06:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Hlásím, že jsme včera vysadili tabletky a vše je v pohodě \:D/ Děkuji všem, co se mi snažili poradit. :rolleyes:

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Dalmatin je naprosto v pohodě, ale mám ještě jeden dotaz. Chtěla bych zkusit, jestli bych je mohla venčit oba najednou. Tenkrát dalmatin kousnutím do hlavy Benjuli vysvětlil, že to je jeho území, a to byl Benjamin štěňátko. Teď mohou být oba na zahradě, nemusej se, ale ignorujou se, jestli by se ignorovali i na procházce. Bohužel nemám k sobě ještě někoho, kdo by to jistil, tak co myslíte? Mám to zkusit? :dontknow: Každého venčit zvlášť je pro mě ubíjející...

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dej jim pro jistotu náhubky, zezačátku je nepouštěj navolno oba a uvidíš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Náhubky vůbec nepoužívám a naši taky ne. A ani jeden nic takovýho nikdy neměl :( nevim, jak by reagovali, jestli by nebyli ještě víc nevrlý... Spíš jsem myslela postupně je vyvést ven, jednoho někde připnout a pak přijít s druhým a zkusit co a jak... Problém je, že je dalmatin hluchej a naši se s nim zvířatům vyhýbali, kdyby bylo po jejich, nebyli by spolu ani na zahradě :( neznám tu psí mentalitu, ale myslela jsem, že když na zahradě kolem sebe choděj ale ignorujou se, že by to mohlo jít, ale nejsem si jistá... Vím třeba na 100% že v baráku by byl problém, ale na cizí půdě... :hmm:

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
na procházkách bejvaj pejsani v zásadě víc v klidu víc prostoru na unik a tak asi bych se toho tolik nebála

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Pokud to nechceš jistit košíkama, musíš počítat s tím, že když bys to musela řešit, můžeš taky něco utržit třeba i omylem.
Pokud jsou v pohodě na zahradě, tak by to mělo jít líp i na procházce. Navíc když se jde, tak se hafani chovaj vždycky líp než když se stojí na místě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jenom bych to rozhodně nedělala tak že jednoho někde uvážeš a pak k němu přijdeš s druhým - tímhle postupem si vykoleduješ rvačku. Jestli nechceš vycházet s oběma zároveň, tak pokud má tvůj pes spolehlivé odložení, nech ho odloženého někde venku bokem, vem druhého na vodítko a za chůze svého pusť (druhého stále na vodítku nebo stopovačce)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 17:44 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
K tomu venčení - hodně záleží na tom, jaký je tvůj pes. Jde "odeřvat" od druhého psa? Je schopnej ti jí vedle nohy bez vodítka na povel? Pokud jsi si jistá, že svého psa ukoriguješ, tak vyraz s oběma. Svého můžeš mít na volno. A nebo, pokud potřebuješ nebo musíš mít vodítko a máš ho dobře ovladatelného, můžeš ho kdykoliv upustit a soustředit se na dalmatina.

Já tak chodím s hotelákama a bez větších problémů, protože vím, že svoje psy můžu kdykoliv upustit a ovládnout je pouze hlasem. :icon_thumleft:

A k tomu náhubku. Já osobně si myslím, že náhubek je něco, co by měl umět nosit každý pes. Ale to je asi věc názoru. :dontknow:

Viz fotka. U nohy mi jde na volno s košem můj pitbull, vedle něj na volno russellice, protože ti dva jsou kápové a reagují víc než dobře. Pak vpředu hromada mých nudlí, z nichž jeden byl teda hotelák. A nejdál ode mě thajec, na hotel. Je to blbá fotka, ale holt držet v ruce pět psů a ještě fotit mi moc nešlo. :-k

http://img5.rajce.idnes.cz/d0504/3/3776/3776391_288fdf632a9ae119358aaabbbbfc135c/images/eris_023.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
[quote="impact"]A k tomu náhubku. Já osobně si myslím, že náhubek je něco, co by měl umět nosit každý pes. Ale to je asi věc názoru. :dontknow:
quote]

Tak jorků jsem moc s náhubkem neviděl... nebudu ale detailista. Určitě by ho měl ale nosit pes, u kterého nějaké riziko je. Pokud hlídám v podstatě cizího dalmatina, kterej na mě vrčí, asi bych neváhal a zašel mu tenhle milý dárek koupit. Ono se pak s tím psem daleko líp manipuluje, když se člověk nemusí bát o ruce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Undertaker píše:
můžeš taky něco utržit třeba i omylem.


To potvrzuju!Já jsem skoro vždycky pokousaná vlastním psem,páč on je tak mimo,že vůbec neví kam kouše...

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 21:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
No na mě už je miloučkej, ale nevim co by zkusil na Benjuli... přítel odmítá jít s náma, raději půjde s naším jinudy, nechápu jeho postoj :dontknow: . No každopádně to sama raději zkoušet nebudu, sice musím min. 3x denně s každým zvlášť a pak jsou na zahradě, ale bez dohledu raději na střídačku. Je to víc času, ale je to bez stresu, myslela jsem, že by mi to ušetřilo čas a že by se třeba po nějaký době snesli... mrzí mě to, že ani naši, ani přítel s tím nechtěj nic mít... :( ´vždyť tady to je o našich a jejich postoji, kdyby táta tenkrát Merlina nepustil bez upozornění na volno a já měla Benjuli na vodítku (na zahradě) mohlo to být jinak, jenže táta je jak náhlej nehet, nedal jim čas :(je to škoda, třeba to mohli být parťáci.

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 21:53 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Undertaker píše:
Tak jorků jsem moc s náhubkem neviděl...

A zrovna jorkům by se tak často šiknul. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: ned 15. srp. 2010 17:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Tak mi to nedalo a zkusila jsem s nima jít ven... Merlin chodil za Benjulí jako ocásek :D jen jedno malý zavrčení, když jsem se k Benjuli sehnula pro vodítko, ale jinak super \:D/ u baráku si šel každej ke svým dveřím... přestávám chápat :-k snad mi to naši nezkazej... :pray

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: ned 15. srp. 2010 18:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Ono je to občas dost o tom v tom problém nevidět a jde to samo (oproti tomu je ale dobré mít vymyšleno jak vyřešit případnou rvačku :wink: )
Nicméně gratuluju že se zadařilo, jentak dál :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: ned 15. srp. 2010 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
No měla jsem je ze začátku jen na krátko, ale jak jsem viděla že si sebe nevšímaj, povolila jsem vodítka, pak se dokonce i očuchávali :D mám z toho hroznou radost :D

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídáme našim agresivního dalmatina
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. kvě. 2010 19:16
Příspěvky: 58
Bydliště: Horní Branná
Tak zítra už naši přijedou... bude mi smutno až si ho budou odvážet zase do města, vypadá, že mu je tady dobře a zvykli jsme si na sebe :roll: a má u nás lepšejší papání, ale nemusí mít strach, objednala jsem mu pytel i na doma :roll: pěkně přibral a nabral sílu, tak snad budou naši rozumný... děkuju všem za rady :yawinkle:

_________________
Denisa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!