Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 08:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní prvorodička
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. úno. 2010 17:00
Příspěvky: 5
Bydliště: Horní Moštěnice
Dobrý den, za běžných okolností poslušná a mazlivá fenka YT 2 roky, den před porodem obrat v chování o 180 stupňů. Přišla za mnou na postel, lehla si vedle mě, jakmile jsem ji chtěla pohladit, tak s vrčením utekla. Při porodu jsem jí pomáhala, ze začátku byla nešikovná, pak už si uměla poradit, ale při pomoci jsem riskovala vlastní ruce, jak byla vzteklá :shock: Po porodu si nechá brát štěňata (neochotně, ale nevrčí ani necení zuby, pouze mnou), ale jakmile bych chtěla sáhnout na ni, tak by mi tu ruku sežrala... :grr: Vůbec nechápu, co to způsobilo, kde jsem udělala chybu. Vůbec mi nedůvěřuje a nevím proč... pomoct jsem musela, vůbec by nevybalila první štěně z obalu a druhému ukousla pupeční šňůru až u břicha a všude byla samá krev... proč se mě bojí? :dontknow: snažím se s ní komunikovat bezdotekově, ale reaguje jenom, když jí donesu jídlo, dokonce za mnou přišla žebrat, ale když jsem ji oslovila, tak utekla zpět do brlohu. ](*,)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní prvorodička
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 19:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Dej jí pár dní čas a nesleduj její změnu chování. Jestli potřebuješ štěňata vážit nebo pod nimi vyměnit plenu či to na čem leží , udělej to v době, kdy se fena venčí, týden jí je před ní neber z pelíšku. Prostě ji nech rozhodovat o svém potomstvu. Je nervozní, tak bych její nervozitu neprohlubovala. Možná měla dva dny před porodem nějaké bolestivé stahy a zrovna se to sešlo s tím, že jsi ji pohladila-tak si to spojila vjedno. Nebo je to úplně jinak. Hlavně pohodu a ať všichni prospívají. :love4:

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní prvorodička
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. úno. 2010 17:00
Příspěvky: 5
Bydliště: Horní Moštěnice
Dneska je třetí den po porodu a je to už lepší :prayer: začala v noci sama od sebe tím, že se jí chtělo na záchod a skočila ne mě do postele, pochopila jsem a už jsme utíkaly ke dveřím a rychle na zahrádku =D> sice jsem se v noci nevyspala, protože jsem s ní tak 4x šla ven, ale za ten náznak toho, že ví že existuju a jen já ji můžu doprovodit na záchod je k nezaplacení :rolleyes: sice je zbrklá a dělá, aby co nejrychleji byla zpátky v brlohu s miminama, nehledí na cestu pomalu, ale to je jasný, že se o ně bojí. Už se těším, až mimina otevřou oči a budou chtít poznat víc než maminy struky, to už doufám, nebude snad ani tak nervózní.. Ale je mi záhadno, proč v pelechu nechává třeba 2 štěňata spát na druhé straně ostatní 3 kojí, čistí, má je pěkně u sebe a o ty dvě se nestará (ale na delší siesty si k sobě přišoupne pěkně všechny). Teprve až začnou křičet že chtěji za mámou a papat, nechá je tak chvíli řvát (někdy i třeba 5 minut) a pak až se začne klidit za nimi. Je to z pohodlnosti? udělala to několikrát v noci, mě to vždycky vzbudilo, ze začátku jsem je vždycky dala blíž k Roxynce, protože jsem to nechápala, proč je nechává samotné a křičící, ale pak jsem ve dne viděla její systém kojení, tak si dávám na noc špunty do uší a vzbudí mě akorát když chce Roxynka na záchod :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!