Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 08:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní štěně Bulíka
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 11:31 
Offline

Registrován: sob 26. led. 2013 14:20
Příspěvky: 1
Bydliště: Hodonín
Dobrý den!

Prosím o radu, pořídili jsme si štěňátko psa Anglického Bulteriéra, nyní má 6 měsíců, doposud byl téměř bezproblémový, tedy jednou po mě vyjel když jsem mu chtěl vzít kost ale to jsme si vyjasnili po té už problémy nebyly, ale teď je pes silně agresivní kdykoliv se k němu přiblížím když leží na pelechu nebo u žrádla, dokonce i když někdo vaří tak sedí pod linkou a vystartuje když se ho někdo pokusí dotknout.
Co se týče posloušnosti tak základní povely zvládá na 100%, venku tomu tak ještě není, ale na tom se pracuje :-)
Pan chovatel (prodejce) mi řekl že je silně dominantní, dal mi pár rad (tresty) po kterých bych měl jeho chování zklidnit, ale bohužel vše je bez úspěchu.

Zkoušel jsem dle rady chytnout psa za kůži na krku napodobovat psí stisknutí a tlačit mu hlavu k zemi, musel jsem k tomu použít vlastní váhu jelikož i na jeho zdánlivý věk je pes větší a silnější, vrčel jsem na něj opakoval "nesmíš" dokud se pes neuklidnil někdy to trvalo i 15 minut, když byl pes v klidu tak jsem ho zlehka pochválil a po té si ho nevšímal aby věděl že nebude žádné chlácholení a s takovou kamarádi nebudeme, bohužel mu to klidné chování vydrží sotva 5 minut do dalšího varovného vrčení k jeho blizkosti....

Proto Vás prosím o radu, pejska milujeme ale s takovou to nejde, jen se to zhoršuje :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní štěně Bulíka
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 14:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Huntelaar píše:
...ale s takovou to nejde, jen se to zhoršuje

to se ani nedivím :( máte tam jednu chybu za druhou, ale to se dá ještě napravit! :wink: v první řadě vám doporučím, abyste si to tu pročetli, začněte od nejstarších příspěvků. Protože už se to tu probíralo mockrát, tak je nesmysl to tu pořád psát dokola, navíc uvidíte díky diskuzi vývoj, jak probíhala náprava.

V první řadě dejte psu couračku, což je permanentní vodítko, které bude za sebou tahat. Je dlouhé dva a půl délky psa. připněte ho na kvalitní pevný, dobře utažený obojek. Naučte psa základní násobilku: přivolání, odvolání (vypadni), odložení a odeslání na místo. vynucení povelu uděláte díky navigaci za couračku. A jen díky těmto povelům můžete vyřešit 99% problémových situací. Více se dočtete :wink:

Ideální by bylo zajet na freečko nebo na osobní konzultaci samozejmě :wink: ale myslím, že tady najdete dost inspirace, jak změnit chování ke psu a tím chování psa k vám :sunny:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!