Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 03:11
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 16:08 
Offline

Registrován: sob 26. led. 2013 18:41
Příspěvky: 2
Bydliště: Trutnov
Dobrý den,jsem majitelem štěněte Staforda.Odebral jsem ho od matky v 8 týdnu,dnes je mu 11 týdnů.Je velice inteligentní a učenlivý,bez problému zvládá základní povely sedni,lehni,k noze,nesmíš a případně na otázku co máš dělat běží na místo a při lehnutí vždy štěkne.To vše je naprosto dokonalé s přihlédnutím k jeho věku,bohužel má jednu velikou neřest.Po prvé se mi to stalo asi po týdnu jeho vlastnění kdy při hraní s ním a stálé manipulaci která už se mu zjevně nelíbila dostal hysterický záchvat vzřejmě strachu.Nepříčetně začal "řvát" s vyceněnými zuby a to až do okamžiku kdy dokud jsem ho nepustil a on utekl na své místo.Vypadal velice vyděšeně.Toto se od té doby stalo již několikrát a to i v případě když je např. v kuchyni u přítelkyně kde nechce uposlechnou několikanásobném příkazu např na místo,v ten moment pro něho v mírné agresi hrábnu a on se opjet sepne a začne nepříčetně kníčet s vyceněnými zuby,pokud v tom afektu pokračuji a položím ho např. úchopem pod krkem na záda beze slova je to k nevydržení.Pokud na něho začnu promlouvat,během pár sekund se sklidní,přestane,začne se klepat a velice se choulí k nohám pokud to dovolím,pokud ne,uteče na místo a dělá ukřivděného.Jednou tato situace trvala snad několik minut a pokud nezmírním,je hysterický neustále.Vždy ho skolím tak aby mě nemohl něják kousnou a jakmile ho pustím nemá ani snahu,uteče na místo ale myslím že přímo v tom zápalu by mě možná i kousl.Prosím o radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 18:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
Promiň, ale celý tvůj přístup k němu je špatný. Prosím přečti si Rudove knížky nebo prostuduj pořádně poradnu, ať pochopíš základní principy a odhalíš chyby, které děláš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Je hysterický, protože má strach! Teď tu byl velmi podobný dotaz, odpověď najdeš tam.

Jestli chcete dospět ke klidnému, všestranně spokojenému soužití, tak to bude chtít značně změnit přístup v některých věcech, ale stonásobně se to vyplatí! Držím palce :icon_thumleft:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
proboha, budete taky sve nekolik tydnu stare dite - pokud nejake mate nebo budete mit - drzet pod krkem za to, ze vam nerozumi? Stene je to same co male dite - mate miminko, ktere v 11 tydnech ma pravo na to, aby neumelo povely a jen si hralo, lumpacilo a okusovalo vas (nadnesene receno). Mate stene doma 3 tydny - zapomente na vsechny nesmysly o zlych bojovych psech apod a chovejte se k nemu jako k miminku - uzivejte si hrani, pretahovani, blbnuti i okusovani a prestante na neho tlacit, ten pes vam nerozumi, ma z vas v hlave absolutni gulas. Jak muzete tlacit na 11 tydenni stene? Zmente tlak a "skoleni ho k zemi" za laskavost a vlidnost, zmente cely svuj pristup ke psovi, tohle je cesta do pekel.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Aňula: přesně :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 08:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
můj ted už 7mi ěmsíční pes chytal histeráky tasky- většinou za to mohla bolest a nepochopení- pomohlo zklidnění a vysvětlení daného požadavku- tím že na něj budete ještě hrubější nic nevyřešíte jednejte v klidu jasně a věcně. to jak jednáte nyní je naprosto nepřípustné pro takto malé štěně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 09:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neměl bys takhle tlačit na štěně, jinak z něho vyroste pořádný agresor. Přijeď na nějakou free sobotu, uvidíš, jak se dá domluvit se psem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 21:07 
Offline

Registrován: sob 26. led. 2013 18:41
Příspěvky: 2
Bydliště: Trutnov
Já se ptal pouze jen na radu ohledně daného problému.Vychoval jsem už tři hafany a vždycky fungovaly naprosto skvěle a byly báječnými společníky.Bohužel jen toto dané chování se mi nikdy nestalo a ptám se tedy na radu pouze u této situace.Pes je jinak naprosto klidný,vyrovnaý a skvěle poslouchá,dělá pokroky jako půlroční pes,i daleko lépe než psy u většiny kritiků s výchovou.Ok,zkusím ubrat na naléhavosti a přidám důslednosti a doufám že máte pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterie SFB
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2013 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
to že jsi vychoval tři psy je jistě super ... a právě proto jistě víš, že každý jedinec je jiný a reaguje jinak, jinak komunikuje a jinak se projevuje. Někde jsou rozdíly větší, někde menší, ale vždy jsou. To co jeden pes v pohodě přejde, nebo ti "odpustí" druhý nemusí absolutně pobrat. Pak ti z toho logicky vyplyne, že pokud se ti pes projevuje takto, bude chyba na tvé straně a ne na jeho. On jen reaguje na to co ty nechápeš. Ignoruješ nějaké jeho signály "dlouho" před tím, než ti jde do hysterie. Jinak řečeno, snažíš se ho učit svůj jazyk bez toho, aniž by jsi si dal práci naučit se ten jeho. Jdeš si dál po svém i přes to, že ti pes už dávno "říká" dost nebo nerozumím = "netlač" ... hysák je silné přetížení nervové soustavy = moc vzruchů, nebo příliš intenzivní vzruchy. Tohle měj na paměti, jinak si koleduješ o dos nepříjemné problémy ve vzájemném vztahu až doroste.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!