Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 02. led. 2012 19:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Lindchen, že by si Arisko rozšíril kompetencie na svoju "samičku"? Tak nejak to vidím. Nevšimla si si, neuvedomila, že sa to postune stupňuje. Ak je mu niekto nesympatický, nech si ho kľudne ignoruje, ale cenzúru si urobíš sama. To sú pravidlá, ktoré by si mu mala dať. Je možno príjemné, ak ťa niekto ochráni, od bígla by som to ale nechcela, obzvlášť, ak to nie je len ochrana taká, ako má byť, ale už aj zbytočné vyjadrovanie jeho názoru. Ak to teda naozaj nechceš, tu záleží na tvojich prioritách. Ak si bola na neho hrdá, že ťa ochránil, aj keď len sama v sebe, jeho správanie to upevní. Ak jeho rešpekt a ovládateľnosť máš, usmerni ho. Ak ho nemáš, zapracuj najprv na tom. Bez okrikovania a zákazov, ak je potrebné, použi vodítko.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 03. led. 2012 09:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když nechala psa dělat si co chce, proč se diví tomu, že si dělá co chce...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 27. led. 2012 17:10 
Offline

Registrován: pon 18. dub. 2011 08:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Náchod
Dobrý den pane Desenský, jestli tu už podobný problém někdy zazněl, tak se předem omlouvám, ale: Bratr má roční tibetskou dogu, která při večerních procházkách vrčí, nebo štěká na kolemdoucí. Někdy je nervózní a odmítá kolem lidí procházet. Obecně nemá ráda cizí lidi. V říjnu prodělala akutní zánět spojivek a od té doby prý vidí hůř na jedno oko. Myslíme si, jestli to třeba nesouvisí s tím, protože je pravda, že večer nepozná kolikrát ani nás a štěká, až když na ní promluvíme, uklidní se. Ráda bych se zeptala, co si o tom myslíte vy. Předem děkuji za odpověď .Tereza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: sob 28. led. 2012 09:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Otázka důvěry a nedůvěry vůči lidem, což je řešitelné správnou socializací.Více po telefonu nebo na fríčku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: sob 28. led. 2012 18:00 
Offline

Registrován: pon 18. dub. 2011 08:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Náchod
Taky jsme si říkali, že bychom jí mohli vzít na nějaké fríčko. Byť jen kvůli socializaci, ale Náchod-Vlčary jsou od sebe pěkný kousek a jí auto nedělá moc dobře (zvrací).
S tou socializací jste myslel brát ji více mezi lidí? Se psy není problém a doma poslechne dokonce i pětiletou neteř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: sob 28. led. 2012 20:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ten pekný kúsok cesty je dobrý na to, aby si zvykla na auto, problém zvracania sa totiž rieši práve vozením v aute. Socializácia pozostáva aj z kontaktu s ľuďmi, dôležité na nej je, ako sa správate a usmerňujete psa vy. Preto je lepšie riešiť to osobne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vyjíždění v baráku
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2012 11:22 
Offline

Registrován: čtv 15. zář. 2011 08:59
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 6
Ahojky,tak jsem přemýšlela kam to napsat,tak jestli špatně,tak se omlouvám:)) Nevíte jak odnaučit psa hlídat to co nemá? Já jim nějak nedokážu vysvětlit,že hlídat čtyřpatrový činžák nemusejí! Už jsem s psama zvládla spoustu věcí,ale tohle je zatím peklo...Mám dva,každý je jiný,ale vzájemně se strhávají. Když jdu s každým zvlášt tak to jde,i když s fenou je to v baráku horší,ona je hlídač a ještě plašan. Kdyby se ti lidé na který štěká nechali očuchat,tak by to šlo určitě líp,ale často nadávají,což fenu rozčílí. Ona potřebuje mít klid a pohodu-venku mi dřív vyjížděla na lidi,ale to už jsem zvlvádla,může chodit i bez vodítka,přivolání slušný,je to pes jednoho pána,závislák.Je to kříženka pikardskýho ovčáka,byla týraná.Pes je mix všeho,dříve velmi agresivní na ostatní psy,nyní jsme dosáhli toho,že se nepere,ale musí být pod mým dohledem. Dříve na lidi v baráku neštěkal-bohužel tohle chování převzal od feny-někde jsem udělala chybu,a stále dělám. Jsem si vědoma toho,že občas ještě mám rezervy v respektu,na tom také pracuju:) Hlavně nevím jak se přesně zachovat,když ti lidé nadávají,psi řvou jak pominutí-trvá mi to chvíli než je uklidnímje to rámus a lidi si stěžují. Myslím,že kdyby se mi povedlo zklidnit fenu,i pes bude v pohodě. dík za odpovědi-jakékoli nejasnosti doplním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2012 10:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Napsáno je tady o strachu z lidí docela hodně. Lepší je však přijet na fríčko a nechat si některé věci předvést.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2012 16:34 
Offline

Registrován: čtv 15. zář. 2011 08:59
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha 6
Desenský píše:
Napsáno je tady o strachu z lidí docela hodně. Lepší je však přijet na fríčko a nechat si některé věci předvést.

jj,myslím,že to zkusím a přijedu...z toho co jsem si tady přečetla,tak je mi jasný,že to bude z části i tím,že jsem emocionálně nestabilní-dokáží mě občas pěkně rozhodit,i když jen v některých situacích. Také jsem v malém prostoru nucena napnout vodítko,což je škoda,ale nevím jak zabránit v tu chvíli psům,když mě nevnímají a já nechci,aby se lidé báli,že je psi pokoušou,což by neudělali,oni fakt jen starší,jsou to ohromní mazlíci a skvělí psi-jen to ještě s nimi neumím tak,abych tu jejich výchovu doladila k dokonalosti-jsou to první psi,které vychovávám,baví mě to moc,naučila jsem se o psech plno zajímavých věcí,jsou to skvělá zvířata!. Pokusím se přijet na nejbližší fríčko,jestli někoho ukecám s autem. Fena mi sice také v autě zvrací,pes občas knučí,ale jezdíme stále,aby si zvykali. Děkuji za odpověd!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2012 23:00 
Offline

Registrován: pon 12. bře. 2012 21:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Mladá Boleslav
Ahoj,už dlouho si tady čtu o chování pejsků.Hodně věcí mi tu pomohlo a zjistil jsem kde dělám chyby.Ale teď bych potřeboval pomoc :dontknow: Mám 13 měsíců štěně bůhví čeho.Vypadá to jako Brazil fila s Canem Corsem,váží 75kg,mám ho od 4 měsíců.Spolu to zvládáme docela dobře,problém je z cizími lidmi a psi....to je hrozný.Ale teď začal vyjížďět po mém otci.Už dvakrát na něj vrčel a jdnou to bylo už v pohybu proti němu.Vždy to bylo když jsem byl doma a pes přededveřma a táta ho chtěl překročit.Hrozně si mě hlídá,když jdu do práce tak půl dne až navyjímky na mě čeká u vrat,když jsem v dílně tak tak sedí před dílnou a nikoho tam nepustí..Venku chodíme na vodítku i na volno ale jen s košikem.Základní povely zvládáme.
Není to můj první pes,ani ho nemám proto abych si něco dokazoval.Před Atomem jsem měl 4 boxery.Jednoho z útulku jinak od štěňátek.Měl jsem smůlu a umřeli mi na vrozené vady.Jedem měl špatný srdíčko (2 roky),druhý něco s míchou a na měsíc ochrnul pak byl v Praze na operaci a umřel tam (3roky) a poslední měl nemocnou srst bral silný léky jinak by se asi uškrábal,jezdil jsem s ním po celé republice a nikdo mu nepomoh ale i přesto se dožil 5 let.....A Boxer z útulku byl šedivej když jsme si ho brali a ten jedinej umřel po 2 letech u nás stářím.
Atoma jsem vlastně zachránil,chtěli ho na psí zápasy ale neměli v hospodě na zaplacení tak jsem si ho vzal.Je hrozný vědět že chovaj psi jen proto aby koukali na to jak umíraj...
.Děkuju předm za rady :kniha:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2012 08:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stav se tady na nějakém fríčku, nebo zavolej kvůli individuální návštěvě, řeknu ti kde jsou nedostatky a jak je vyřešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vrceni pri lezeni u nohou
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2012 07:49 
Offline

Registrován: čtv 31. kvě. 2012 11:17
Příspěvky: 1
Bydliště: recko
dobry den mam 2leteho pejska krizenec pudla s terierem kdyz jsem si ho vzala mel 3 mesice a mam jeden maly problem kdyz lezi u nohou a chci s ni pohnout vrci a nekdy slabe kousne ne jen me ale i druhe nevim co s tim mam delat pak se hned sice omlouva tim ze me olizne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 05. srp. 2012 19:02 
Offline

Registrován: stř 29. úno. 2012 22:12
Příspěvky: 13
Bydliště: košice
Dobry den,chcela by som sa poradit.mame 3rocnu fenku mix NO.Nevieme co s nou je,je agresivna na vsetkych,ktori pridu k nam domov(byvame v RD).Na zeny a deti nie,ale zvacsa na muzov.Ti ktori maju hrubi hlas,akoy jej nahanali strach a kusne ich.nie silno,ale ranka tam ostane.nevieme co s tym :(inych nenapada,na ulici a tak je pokojna.iba ked k nam niekto pride.co s tym mame robit?:(zvacsa ju okrikneme a posleme na miesto nech sa hanbi.ale nejak to nezabera:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2012 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Retuska, pročetla sis celé téma? Je docela dlouhý.

Proč čuba nemá nandaný košík, když přijde návštěva?
Proč nemá couračku?
Proč neumí povel "místo"/ "vypadni"?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 13. srp. 2012 08:10 
Offline

Registrován: stř 29. úno. 2012 22:12
Příspěvky: 13
Bydliště: košice
kosik nema,pretoze doma kosik nenosi.povel miesto ovlada ale neostane tam napr dve hodiny pokial ta navsteva tu je.a co je couracka nerozumiem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Retuska píše:
...a co je couracka nerozumiem
Pak to znamená, že tu vůbec nečteš. Odpovědi na tyto i další otázky jsou v mých knihách i tady na poradně. Dokonce tu máme vlastní vyhledávač.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nepodmíněná agrese vůči cizím lidem či podmětům
PříspěvekNapsal: pon 06. kvě. 2013 10:13 
Offline

Registrován: pát 03. kvě. 2013 19:30
Příspěvky: 1
Bydliště: Jablonec Nad Nisou
Dobrý den,
máme ročního psa křížence německého ovčaka(matka) a zlatého retrívra(otec).Hafan je vůči psům naprosto nekonfliktní,většinu času na procházce je na volno.Chodíme venčit s kamarádkou a její o 3 měsíce starší fenou zlatého retrívra.
Občas venku naprosto bezdůvodně vyjede po lidech.Jdeme,nic nevypovídá o tom,že se chystá zaútočit a když je přibližně na stejné úrovni jako člověk,kterého přecházíme,začne štěkat a vrčet a pokud "napadený"zvedne ruce,začne skákat.Dotyčného se NEDOTÝKÁ! Je "jen" hrozně blízko.Asi 2x to udělal i na vodítku.Toto chování u něj sleduji cca 2-3 měsíce.Celkem to mohlo být max 10 případů.Psa jde poměrně bez problémů odvolat.Buď přijde okamžitě a ví,že to neměl.Nebo se podívá,co se vůbec divím,popojde dál a až poté následně přijde.
Velmi si hlídá i svou ulici.Pokud ho pustím bez vodítka a nevšimnu si cizích lidí,běží k nim,štěká,udělá kolem nich kolečko a zase se vrací.Sousedi mají psi doma,pouští je jen vyčůrat, takže je prakticky jako hlídací pes v ulici sám.Pokud je někdo na zahradě,v dílně, táta v přízemí v zašívárně, tráví venku většinu času.Má pelech v oné zašívárně v domě, kde je přes noc,bytě neusne tak tvrdě a je tam chladněji.V bytě (na gauči:))tráví cca 1/4 času,kde je to mazel.Jakmile venku uslyší divný zvuk, běží ke dveřím a chce ven!Za hlasitého štěkotu oběhne celou zahradu a poté se vrací.
Doma mazel (retrívr) a venku hlídač (ovčák).
Budu ráda za veškeré rady či zkušenosti s podobným chováním.
Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agrese nebo strach?
PříspěvekNapsal: stř 11. zář. 2013 19:54 
Offline

Registrován: pon 09. zář. 2013 20:12
Příspěvky: 2
Bydliště: OPAVA-Holasovice
Dobrý den po přečtení Vašich stránek jsem zjistila, že jsem zmršila výchovu své fenky.Je to kříženec výmaraka a corsíka. A to za prvé střídavou vychovou v rodině z důvodu práce a za druhé jak jste již psal o cvičácích které učí potrestání psa povalením na záda atd. Musím říct, že i tak je to mazlivec fenka nikdy by na nikoho z rodiny nezautočila i kdyby ji udělal cokoli akorát od té doby co jsme se přestěhovali vyjíždí na každého psa a člověka co projde za plotem nebo kolem plotu. Když s ní jdu na procházku a procházím kolem plotu, kde jsou cizí psi tak se naježí, ocas má normální nemá ho svěšený mezi nohama uši ma vzadu. Musím říct, že už jsme zvládly to,aby k plotu nevystartovala. Nechápu její změnu chování, když jsme bydleli ve městě tak vše bylo vpřadku.Ráda bych, aby si byla schopna proběhnout i s ostatními hafíky. Parkrát pokousala fenu od rodičů pokaždé, když jí hlídala mamka pokud jsem je obě měla já bylo vše ok dokonce spaly vklidu vedle sebe nebo semnou. Mám rok a půl starého syna, když jsem přišla s porodnice tak nebyla překvapená vypadalo to jako by věděla. Přišla očichala a vše ok. Venku mi na děti reaguje zježením tak nevím.
Pro mě je to super pes a budu se snažit, aby měla lepší život než do teď. Mám co napravovat i když jsem to neudělala já, tak za to můžu já protože jsem jí svěřila mé rodině, která to, teď už vím se psama neumí. Všimla sem si totiž, že se bojí ruky

_________________
sachmett


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese nebo strach?
PříspěvekNapsal: sob 14. zář. 2013 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Sachmett, a jak přesně zní Tvoje otázka? Jsem se v tom trošku ztratila...
A tak všeobecně - zjištění, že je něco špatně a co to je, je nejlepší první krok správným směrem :icon_thumleft: .

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese nebo strach?
PříspěvekNapsal: ned 15. zář. 2013 06:44 
Offline

Registrován: pon 09. zář. 2013 20:12
Příspěvky: 2
Bydliště: OPAVA-Holasovice
Otázka zní proč to dělá a jak jí to odnaučit. Je možné, že by to mohlo být změnou prostředí, ale už tady bydlíme 3 roky a žádná změna. A znamená to zježení agresi nebo strach?

_________________
sachmett


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita německého ovčáka 4 Roky
PříspěvekNapsal: ned 15. zář. 2013 09:07 
Offline

Registrován: sob 23. bře. 2013 20:51
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme doma již od štěněte 4 letého Německého ovčáka. Pes je odmalička vedený k výchově a 2krát týdně chodí na cvičák a obrany. Poslední rok s ním máme problém již pokousal 3krát svého majitele a 1krát cvičitele na cvičáku. První pokousání proběhlo na cvičáku kdy se psovi nelíbilo že mu někdo jiný nařizuje poveli, cca po deseti povelech sedni mu byl stlačen zadek k zemi. 2 případ se stal při venčení na poli kdy pes se napadl s jiným psem a při opakovaném volání zpět, pes nereagoval a byl odtažen násilím. 3 případ. Máme doma ještě malou fenku. Při hárání feny se pes závírá a je puštěn jen když fena je zavřená doma ale mají společnou zahradu. Pes skákal na ženu majitelku psa s tím že jí chce nakrýt pes byl několikrát strnut z nohy s povelem nesmíš, po možnostech schození psa ze sebe, byl zavolán majitel psa a ten za obojek psa chtěl sundat z paní, pes v tu chvíli vystartoval. (fena je již vykastrována) 4 případ - Pes štěká za plotem na psa při snaze ho přivolat kdy cca po 10 přivolání nereaguje , jde majitel psa pro psa kde ho bere za obojek a dochází znovu ke konfliktu.
Chtěla bych tedy poradit jakým způsobem máme se psem zacházet aby nedocházelo k dalším konflikům.
Pes se jeví jako dominantní a poslouchá si jak chce, výchova od mala nebyla nejdůslednější od majitele.
Děkuji mnohokrát za radu. (jsem obyvatelkou domu a zahrady a nechci abych byla také pokousána )

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: ned 15. zář. 2013 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já se tomu psovi nedivím. Zacházet s ním tak, aby se necítil ohrožen, nervat psa stále ze obojek a získat si jeho důvěru, kterou majitel po zásluze nemá. A co nejdříve se objednat k Rudovi na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: ned 15. zář. 2013 14:16 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Mousies,
určitě Ti odpoví Ruda nebo někdo z oprávněných poradců. Úplně nejlepší by bylo, kdyby sem, na tyto stránky, zabrousil majitel nebo se majitel vydal na Vlčáry.
Podle toho co popisuješ, je ve výchově nasekáno plno chyb. Jako první pomoc je košík (nesundavatelný) na tlamu a stále připevněná couračka na nestahovatelné vodítko. Což je hladké vodítko, min 2,5x délky psa. (U NO asi 3-4m). Pokud chceš donutit psa k poslechnutí, použiješ couračku. Tím mu nevstoupíš do jeho osobní zóny a on po Tobě nevyjede. Pokud ano, máš čas se na "útok" připravit. Povel se dává jen jednou a trváš na splnění. Myslím si, že pes není dominantní, ale rozcapený a právě dospěl, (nejen fyzicky, ale i mentálně).
Věřím, že majitel i ostatní obyvatelé domu, se snaží postupovat podle rad a pokynů ostatní pejskařů, kynologů ze cvičáku, ale myslím si, že postupy, byť jsou veřejně známé a uznávané, jsou mylné. Je velice dobře, žes našla tyto stránky. Chce to je hledat v poradně a číst a číst...
Nevím, jaký vztah máš s majitelem (kamarád, známý, tykáte si, vykáte si...) a se psem. Já bych si ho nevšímala. Pokud máš psa, či fenu, tak to je jiná...
Jak všem i Tobě na poradně tykám...
Doufám, že Ruda nebo oprávnění poradci mě opraví a něco přidají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 05:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že není rozcapený, ale vychovávaný silou a agresí ze strany majitelů a protože se nenaučil nic jiného, vrací jim to, co do něj majitelé a cvičák vložili. Nezná jiné vzorce chování a používá ty známé. Podle popisu jedná agresivně z důvodu přenesené agrese nebo z důvodu sebeobrany proti agresi ze strany majitele. Pes si opravdu nemusí nechat líbit všechno, co si člověk usmyslí. Určitě konzultace na Vlčárech a ne jenom jedna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 08:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle po netu nevyřešíme, jelikož je tam mnoho zásadních systémových chyb závažného charakteru. Tel. č. a čas, kdy lze domluvit osobní návštěvu, je nahoře na tomto webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem..
PříspěvekNapsal: pát 10. črc. 2015 12:55 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2015 11:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Hlavní 397, Hanušovice
My máme doma čistého 15 měsíčního Hovíka. Je to asi 14 dní, co začal blbnout celkově. Na cvičáku začal napadat psy, se kterými dřív pěkně běhal a blbnuli spolu. Teď si ho nedovolím vůbec pustit z vodítka, aby se neporval.A jak tu píšou jiní, začal i u nás vyhrožovat návštěvám, které nezná od malička. Nestačí mu, že té návštěvě sami otevřeme branku a jdeme s ním. Skáče kolem něj a štěká a štěká a naznačuje kousnutí do ruky. Asi tak před týdnem začal stejně vyjíždět i na procházce po kolemjdoucích. Doma
hozený míček nepomůže. Běží pro něj, hned zpátky, pustí ho a opět se pustí do návštěvy.
Pomůže jen povel lehni a zůstaň. (Odložení zvládáme dobře i dlouhodobé)
Venku jsem to začala řešit tím, že mu dám povel k noze, pořádně mu vynadám ( co to bylo, co děláš !) a stojím tam s ním třeba i 5 min. dokud neuznám, že už se dostatečně uklidnil a nedám další povel. Vypadá to dobře, jen si nejsem jistá, zda chápe souvislost.
Předpokládám, že je to všechno pubertou, ale nechci něco zanedbat, aby nebyl problém v budoucnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: stř 15. črc. 2015 08:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obávám se, že máte naučené nějaké šablonky postavené na pozitivní motivaci, které přestaly díky pubertě psa fungovat. Jakým způsobem jste socializovali vůči lidem?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem..
PříspěvekNapsal: stř 15. črc. 2015 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Helca píše:
Venku jsem to začala řešit tím, že mu dám povel k noze, pořádně mu vynadám ( co to bylo, co děláš !)

Pes splní povel a následne mu vynadáte,akurát si spojí to že keď splní povel dostane trest..Musí mať v tom vašom chovaní pekný guláš :roll:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2015 08:11 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2015 11:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Hlavní 397, Hanušovice
Konzultovala jsem to se cvičiteli na cvičáku. Jeden mi poradil, že prý ho mám zavřít do kotce, když přijde návštěva po které vyjíždí. Druhý zase, že když pěkně zůstává na odložení, tak to používat dál, jen ho pro jistotu uvázat na dlouhé vodítko, aby náhodou nevystartoval při nějakém špatném pohybu dotyčného. Zkusím to a uvidím. Co se týče té socializace, máme ho od 8 týdnů. Týden se stýkal pouze se členy rodiny. Pak chodily i návštěvy. Každý přišel, nechal se očichat, pohladil ho, příp. podrbal. Na procházky chodíme denně. Potkáváme se s lidmi i se psy. Na cvičák chodíme od jeho 6 měsíců. Zdá se, že to tam považuje za svůj druhý domov. Hlídá prostor i tam. :) Já si myslím, že ty
rvačky na cvičáku pramení z té puberty. Že si chce vylepšit pozici v rámci "cvičákové smečky". Chystám se k vám na freečko 19.9. Domluvili jsme si na víkend chatu u Žďáru nad Sázavou, aby to nebylo pro nás tak daleko. Tam uvidíte, jak jsme to zvládli. Vaříte jim i těstoviny?Mám možnost nějaké přivézt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2015 06:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Helca píše:
Konzultovala jsem to se cvičiteli na cvičáku. Jeden mi poradil, že prý ho mám zavřít do kotce, když přijde návštěva po které vyjíždí.
To způsobí ještě větší averzi vůči lidem.

Citace:
Druhý zase, že když pěkně zůstává na odložení, tak to používat dál, jen ho pro jistotu uvázat na dlouhé vodítko, aby náhodou nevystartoval při nějakém špatném pohybu dotyčného. Zkusím to a uvidím.
Jestli napne během úvazu vodítko, spustí se automatická agresní reakce. Celé je to mnohem složitější a rozhodně se nevyplatí cokoli jen zkoušet. Je nutné předem vědět, co děláte, čeho chcete dosáhnout a jak v reálném čase zastavit a opravit případné chyby.

Citace:
Co se týče té socializace, máme ho od 8 týdnů. Týden se stýkal pouze se členy rodiny. Pak chodily i návštěvy. Každý přišel, nechal se očichat, pohladil ho, příp. podrbal. Na procházky chodíme denně. Potkáváme se s lidmi i se psy. Na cvičák chodíme od jeho 6 měsíců. Zdá se, že to tam považuje za svůj druhý domov. Hlídá prostor i tam.
Kolik těch lidí, které na procházkách potkáváte, si ho pohladí? Socializace vůči lidem totiž není projít kolem člověka, ale do detailů řízený osobní kontakt. Stejné je to při socializaci vůči jiným psům. Ovšem nemá cenu experimentovat, ale bezpečně vědět co děláte atd, viz. výše. I během socializace se dá nasekat hromady chyb, které se pak musí pracně odstraňovat.
Doporučuji před fríčkem jednu individuální návštěvu, kde vám vše vysvětlím a nejdůležitější prvky předvedu.


Citace:
Vaříte jim i těstoviny?
Ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem..
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2015 20:20 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2015 11:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Hlavní 397, Hanušovice
[
Pes splní povel a následne mu vynadáte,akurát si spojí to že keď splní povel dostane trest..Musí mať v tom vašom chovaní pekný guláš :roll:[/quote]

Blbost, jen jsem špatně napsala pořadí. Samozřejmě, že nejdřív mu vynadám a potom ho teprve dám k noze... Omlouvám se za nepřesný popis událostí. Bylo toho tolik. kolik jsem chtěla vměstnat do pár vět, až z toho vznikl paskvil.. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem..
PříspěvekNapsal: sob 18. črc. 2015 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Helca píše:
Citace:
Pes splní povel a následne mu vynadáte,akurát si spojí to že keď splní povel dostane trest..Musí mať v tom vašom chovaní pekný guláš :roll:

Blbost, jen jsem špatně napsala pořadí. Samozřejmě, že nejdřív mu vynadám a potom ho teprve dám k noze... Omlouvám se za nepřesný popis událostí. Bylo toho tolik. kolik jsem chtěla vměstnat do pár vět, až z toho vznikl paskvil.. :)


Zvlaste pokud resite neco co nechcete aby pes delal, musite ukazat co je spravne, a prave kdyz resite strach je potreba ukazat, ze se nejen nema bat, ale neni ani zadouci aby neco resil....Chce to dobre odhadnout hranici, kdy je pes v pohode a casem zvysovat zatez pro psa... Tady se jedna o priblizeni se k lidem ze kterych obecne ma strach. Idealnei je brat ho do mesta, hospod, mhd, vlaku... Pokud je v pohode, nebranit kontaktu.. Kdyz se citi nejiste, podporit jej, podrzet a treba lidi, kteri mu nesedli nechat zpocatku v klidu jen projit okolo. Pokud zvlada i tesne, casem vytvorit situaci kdy bude i kontakt... To vse v klidu, bez emoci a stresu pro psa.
To ze reaguje....a nekdy ne...zjistete si, co tuhle reakci spousti a vyvarujte se teto situace...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2015 10:31 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2015 11:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Hlavní 397, Hanušovice
Děkuji, určitě zavolám. Budu ráda, když se domluvíme na soukromé návštěvě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!