Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 03:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní chování vůči lidem
PříspěvekNapsal: pát 23. úno. 2007 17:20 
Dobry den,
chtela jsem se s Vami podelit o problem ktery se tyka meho 1 rok a 2 mesice stareho krizence labradora a nemeckeho ovcaka Maxe.
Do 8 mesicu byl Max relativne hodny pes, trochu tvrdohlavy asi stejne jako kazdy psi pubertak. Nevim,co se mu mohlo prihodit, ale od jiste doby se u nej projevuje agrasivni chovani vuci lidem- zejmena osobam zenskeho pohlavi. Spolecne vychazime bez jakychkoli konfliktu, chodime na cvicak, uspesne zvladame vetsinu povelu... Na ostatni Max vrci, ceni zuby atd. Na nikoho zatim nevyjel, az minuly tyden k nam prisla na navstevu znama, kterou videl jiz nekolikrat a nikdy se nijak zle neprojevil. Minuly tyden po ni ale vyjel. Nikomu se nic nestalo, ale i presto me to dovedlo k zamysleni, proc to dela? Snazila jsem se prijit na pricinu (ton hlasu, vune, obleceni, gesta,..) ale nic me nenapada. Nejhorsi je, ze vrci i po me matce. Nerada bych aby v budoucnu doslo k natolik zavazne situaci a ja musela dat Maxe pryc. Pokazde kdyz zavrci, tak ho chytnu pritlacim k zemi a durazne opakuji, fuj, nesmis. Pokud se naopak necha pohladit, chvalim ho. Nevim zda-li jsem udelala pri vycviku nejakou chybu ja, nebo jestli je to v jeho povaze. Prosim poradne co mam delat, nerada bych o nej prisla.Dekuji Barbora M.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 25. úno. 2007 10:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Miklasová Barbora píše:
...Nevim,co se mu mohlo prihodit, ale od jiste doby se u nej projevuje agrasivni chovani vuci lidem- zejmena osobam zenskeho pohlavi.
Pes pochopil rozdíl mezi autoritou a emocionální nestabilitou.
Citace:
me to dovedlo k zamysleni, proc to dela? Snazila jsem se prijit na pricinu (ton hlasu, vune, obleceni, gesta,..) ale nic me nenapada. Nejhorsi je, ze vrci i po me matce. Nerada bych aby v budoucnu doslo k natolik zavazne situaci a ja musela dat Maxe pryc.
Na důvod nepřijdete, na to nemáte srovnávací vzorce. Dát psa podobného křížení pryč, to už tu bylo mnohokrát, stačí tak počkat nejvýše rok.

Citace:
Pokazde kdyz zavrci, tak ho chytnu pritlacim k zemi a durazne opakuji, fuj, nesmis. Pokud se naopak necha pohladit, chvalim ho. Nevim zda-li jsem udelala pri vycviku nejakou chybu ja
V těchto dvou větách je základní klíč k celému selhání vašeho systému výchovy a tím i komunikace se psem, jelikož.
Citace:
...pes pochopil rozdíl mezi autoritou a emocionální nestabilitou.

Citace:
Prosim poradne co mam delat, nerada bych o nej prisla.
9.-10.h. 608623144

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. úno. 2007 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
Pes pochopil rozdíl mezi autoritou a emocionální nestabilitou.
Nevím jak si vaší odpověď vysvětlit :shock: Chcete tím říci,že muži jsou stělesněním autority (proto je tento pes bere) a ženy emocionálně nestabilní proto na ně vrčí?????

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 25. úno. 2007 17:54 
rovnez jsem nepochopila co znamena rozdil mezi autoritou a emocionalni nestabilitou? pokud by to znamenalo, ze zeny jsou emocionalne nestabilni, proc pak nevrci i po me? Bere me jako autoritu? je to muj prvni pes, ptala jsem se na jeho chovani i na cvicaku, (rozhodcich i psovodu u vojaku), ale nikdo mi to nedokazal vysvetlit.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 08:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:33
Příspěvky: 18
Bydliště: Bratislava
Ja si myslím, že tým chcelo byť povedané akurát toľko, že pes rozumie čo je autorita a tej sa podriadi. Či sú emocionálne nestabilné ženy, alebo sú to muži, je úplne jedno. Ak niekto nechápe rozdiel medzi autoritou a emocionálnou nestabilitou, podľa mňa asi veľkou autoritou nebude... ;-)
Tým pravda nechcem nikoho uraziť...

_________________
Človek je jediný živočích, ktorý sa dokáže červenať. A jediný, ktorý má aj prečo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 09:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
evina píše:
...Nevím jak si vaší odpověď vysvětlit :shock: Chcete tím říci,že muži jsou stělesněním autority (proto je tento pes bere) a ženy emocionálně nestabilní proto na ně vrčí?????
Proč to hned tolik globalizuješ na úplně všechny? Urazil jsem tvou ješitnost? :wink: Jistě že výjimky jsou, ale ve zmíněném případě to zcela jistě bude tak, jak jsem psal. Chceš se vsadit?
Přijď sem někdy na dva týdny a jenom sleduj, s jakými problémy sem lidé se psy chodí a jaké to má společné vzorce. Jeden chlap z dvaceti je tady u nás schopen dávat psovi srozumitelné povely a ještě je chtít alespoň účelově dotáhnuté do konce, aniž by se u toho rozčiloval, nebo ho nějak výrazně rozhodilo, že pes nešlape, ovšem u žen je to možná jedna z padesáti. Mají totiž ve většině případů problém s tím, že když je pes neposlouchá, snaží se ho "oblbovat" a ne se prosadit s chladnou hlavou.
Šéf smečky není ten svalově nejsilnější, ale ten psychicky nejstabilnější, který pořád ví, co chce a co dělá. Nezáleží na tom, zda je to muž nebo žena, ale jak se ten který umí prosadit. Znám nejednu malou hubenou stařenku, která ti převezme z minuty kontrolu třeba nad smečkou rotwailerů, protože na to prostě má a hlavně "v tom má jasno".
Pubertální dominátoři si neradi nechávají "do něčeho kecat", jestliže zastávají názor, že jsou lepší než ten, kdo se jim snaží velet. K takovému výsledku ti bohatě postačí velet více než jeden povel pro každý úkol.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Miklasová Barbora píše:
rovnez jsem nepochopila co znamena rozdil mezi autoritou a emocionalni nestabilitou? pokud by to znamenalo, ze zeny jsou emocionalne nestabilni, proc pak nevrci i po me? Bere me jako autoritu? je to muj prvni pes, ptala jsem se na jeho chovani i na cvicaku, (rozhodcich i psovodu u vojaku), ale nikdo mi to nedokazal vysvetlit.
.....budu asi neprijemny,ale podle mne jste stale nevyrovnana,psovi nejste oporou a myslim ze nato abiste vlastnila psa jeste nenastal spravny cas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 09:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
BinLadin píše:
...psovi nejste oporou a myslim ze nato abiste vlastnila psa jeste nenastal spravny cas.
Tohle zní velice hrubě, proto bych to poopravil do správné formy. Ne každý pes je schopen se nechat manipulovat každým člověkem a už vůbec ne jakkoliv. Prostě s dominantním psem se musí umět pracovat a to vy zcela jistě nezvládáte. Netvrdím, že byste neměla mít psa, to binladin trochu přehání, ale je potřeba, abyste se naučila s vaším psem pracovat, což jistě pochopíte, že "rychlokurzem po netu" asi nepůjde. Baví mne dělat s dominátory a učím to i lidi, kteří mi sem jezdí, tak proč mi nezavoláte. Odpadne nám oběma spousty zbytečně promarněného času u netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Citace:
Proč to hned tolik globalizuješ na úplně všechny? Urazil jsem tvou ješitnost?
Ano,moje ješitnost skutečně uražena byla,pokud jste to podal takto obecně :wink: Beru vysvětlení viz.níže.
Citace:
Šéf smečky není ten svalově nejsilnější, ale ten psychicky nejstabilnější, který pořád ví, co chce a co dělá. Nezáleží na tom, zda je to muž nebo žena, ale jak se ten který umí prosadit
Ano,s tímto naprosto souhlasím...a nejen proto,že to dnes a denně vidím u nás doma.Možná zvláštní ale ač se manžel snaží chovat dominantněji vůči mě,dětem i psovi,tak ho v konečném důsledku nebere nikdo...všichni už zjistili,že je naprosto nedůsledný a není třeba si z něj nic dělat.[/b]

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 16:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
evina píše:
Citace:
Proč to hned tolik globalizuješ na úplně všechny? Urazil jsem tvou ješitnost?
Ano,moje ješitnost skutečně uražena byla,pokud jste to podal takto obecně :wink: Beru vysvětlení viz.níže.
Citace:
Šéf smečky není ten svalově nejsilnější, ale ten psychicky nejstabilnější, který pořád ví, co chce a co dělá. Nezáleží na tom, zda je to muž nebo žena, ale jak se ten který umí prosadit
Ano,s tímto naprosto souhlasím...a nejen proto,že to dnes a denně vidím u nás doma.Možná zvláštní ale ač se manžel snaží chovat dominantněji vůči mě,dětem i psovi,tak ho v konečném důsledku nebere nikdo...všichni už zjistili,že je naprosto nedůsledný a není třeba si z něj nic dělat.[/b]


Evino, důrazně doporučuju vypnout ješitnost, ego a ostatní podobné pocity a číst nebo poslouchat, co Ruda píše nebo říká. Dá to práci, ale jde to a rozhodně se to vyplácí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. úno. 2007 09:24 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
[quote="Desenský Zavedla jsi zde uváhu zcela :mimo tému: psy a pak, mně sem ty celé rodiny iX let chodí, dělám s nima denně, tak vím, co porovnávám. Kromě toho se tu nebavíme o tom, jak na nějakém jednom cvičáku dělají lidé, ale na které straně vodítka je všeobecný problém co se týče pubertálních dominátorů.
Mimochodem, jestliže ten výše uvedený pes "fuckuje :thefinger: " ženy, jistě má nějaký důvod a pravděpodobně nebude problém v mužích...[/color]
[/quote]

V podstatě máš pravdu,Rudo.Jen bych to neformulovala "emocionální nestabilitou ".Ženská má ,na rozdíl od chlapa,vždy po ruce dost variant k dosažení svého :lol: ,což dobře funguje na chlapy a děti,ale ne na psy.Jistě,že v konečném výsledku stejný povel pro psa vyřčený různou intonací-variantou "a...b...c...z"udělá psovi v hlavě guláš a je to pak v jeho režii,co udělá.
Většinou se tyto problémy objevují v nepejskařských rodinách,kdy rodiče dovolí svému pubertálnímu dítěti psa a pomiňují to jen tím,že se o něj bude starat,Bohužel nevědí nic o tom,jestli je jejich potomek natolik vyzrálý a důsledný k výchově psa.V pejsksařských rodinách už i malé děti znají povely,hlavně intonaci povelů a reakci psů.Takže takové dítě(třeba holka)nebude zkoušet žádnou variantu,než "a".
Promiň,že jsem to trochu rozpitvala,ale ta emocionální nestabilita je dost široký pojem.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. úno. 2007 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
chtěla bych se zeptat agrese je dědičná nebo ji člověk u psa vypěstuje?
Odpověd asi tušim ale jen bych to ráda slyšela od někoho povolanějšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. úno. 2007 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Romča píše:
chtěla bych se zeptat agrese je dědičná nebo ji člověk u psa vypěstuje?
Odpověd asi tušim ale jen bych to ráda slyšela od někoho povolanějšího.


Odpoved vubec neni jednoznacna, agrese je strasne sirokej pojem. Je ji spousta druhu (sebeobrana, vnitrodruhova, lovecka, strachova atd.) a kazdy druh ma u kazdeho psa jinej spousteci mechanizmus i prah zpusteni. Zakladni nastaveni je vrozeny a tedy i dedicny (dedivost povah , je polygeni a rozhodne neplati ze po rodicich s nejakou povahou budou stenata se stejnou), ale spousta veci se da obema smery ovlivnit vychovou psa.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 08:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
OT verze této diskuse je přesunuta na optimální místo mimo poradnu.

Citace:
chtěla bych se zeptat agrese je dědičná nebo ji člověk u psa vypěstuje?
Žádná vlastnost není přímo dědičná. Dědičná je pouze vloha pro tuto vlastnost, proto je dobré znát rodiče jedince, aby se možnost zdědění vlohy dokázala eliminovat. Jestliže je agrese zděděná, pak jedině negenetickou cestou v době imprintingu a jednotlivých socializačních fázích vůbec. To je odpověď na druhou část této otázky, kdy je jisté, že jednotlivé vlohy lze buď posílit, nebo potlačit. Rozdíl je však v tom, s jakým úsilím. Jestliže je nějaký pes s vrozenou dispozicí pro kořistnickou agresi veden správnou výchovou, je možné této vlohy úspěšně využít třeba u aportů. Pakliže však někdo neumí s touto vlohou u psa zacházet, může dojít k rozvinutí agrese nesprávným směrem a nepříjemnostem s jejím využitím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nesnese dotyk cizích lidí
PříspěvekNapsal: pát 06. dub. 2007 21:35 
Ahoj, může mi někdo poradit? Mám rok a půl starýho křížence NO s dobrmanem. Je to hyperaktivní zvíře, ale to je v tomhle věku asi každej druhej. Můj problém je v tom, že nesnáší cizí lidi, obzvlášť když se ho chtěj dotknout - je řeč konkrétně o veterináři, naočkovat se nechal, poslechnout s vrčením a kontrola noh už byla příliš a vlastně ani neproběhla, protože na sebe prostě nenechal šáhnout. Byl agresivní. Totiž, když si ho někdo pohladí bez předchozího pozvolnýho seznámení, tak po něm vyjede, někdy jen zavrčí, někdy se rovnou ožene (stalo se to většinou v MHD, když ho někdo chtěl bez dovolení pohladit). Vždycky měl košík, takže se nikomu nic nestalo. Nebo třeba jednou jsme jeli s kamarádem, kterýho neznal na vejlet, a když jsme se potkali, Petr ho pohladil( uznávám, že nevhodně mu položil ruku na hlavu) a Grizzly po něm okamžitě vyjel. Tak jsem mu řekla, ať ho zatim nehladí. Během vejletu se zkamarádili a pak už mu Petr házel klacky a váleli se v trávě jakoby nic. Návštěvy jsou v klidu, očuchá je před vchodem do domu, a pak už ho můžou hladit a nic. Až při poslední návštěvě vrčel, tak jsem ho odkázala na místo. Později se začal opatrně motat kolem, řekla jsem návštěvě ať ho zatim nehladí, Grizzly se nedůvěřivě přiblížil, očuchal a pak už se začal vnucovat, že teda chce poladit. Jako malý štěndo jsem se ho snažila seznamovat s lidma, ale on si prostě pamatuje jen ty známý a ostatní jsou nepřátelé.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06. dub. 2007 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tohle vypadá na to, že má strach a proto vyjíždí. Když si lidi prohlédne a zjistí, že vůbec o nic nejde, uklidní se a dál to neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nesnese dotyk cizích lidí
PříspěvekNapsal: sob 07. dub. 2007 09:32 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
magdonovadcera píše:
.... ale on si prostě pamatuje jen ty známý a ostatní jsou nepřátelé.


Já bych neřekla, že ostatní jsou nepřátelé...já bych řekla, že prostě o kontakt s cizími nestojí. Něco podobného mám doma, akorát s tím rozdílem, že čubinka nebyla jako malá socializovaná vůbec. My to zvládly tak, že jsme chodily na místa kde je hodně lidí (k východu z metra), pokud jí chtěl někdo hladit a ona neuhnula, tak směl jen po těle, zásadně ne na hlavě. Dnes už se občas podrbat nechá, ale stále to nevyhledává. Nenutím jí. Uvidíš, že si o pohlazení časem taky sám řekne... :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2007 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mařena taky nesnesla, aby na ní sahali cizí lidé, ze začátku dokonce nesnášela, aby na ní nějaký cizí člověk promluvil, okamžitě začala vrčet a fakt by i kousla. Brala jsem jí hodně do práce, musel si uvyknout na to, že kolem mého stolu chodí hodně lidí, že na schůzkách je hodně lidí, že na zahradě kouří hodně lidí + jejich psi, prostě hlavně jsem ji tahala mezi lidi, kteří se jí buď všímali, nebo ne. a hlavně jsem ji nechala hladit lidem, o kterých vím, že mají psy skutečně hodně rádi a vůbec se jich nebojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2007 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Black teda nekouše ale jak ho někdo pohladí en tak bez toho aniž by on měl před tím možnost si k němu apson čuchnout tak se stáhne za mě- tak že to řeším tak že mu dám znovu sedni k noze a daného člověka poučím ak to m udělat pakje všechno v pohodě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2007 13:21 
Essi píše:
Tohle vypadá na to, že má strach a proto vyjíždí. Když si lidi prohlédne a zjistí, že vůbec o nic nejde, uklidní se a dál to neřeší.


Právě dost lidí už mi řeklo, že to dělá ze strachu, ale já fakt nevim, protože žádný příznaky strachu na něm nevidim. Asi to dost způsobuju sama, protože když vidim, že má někdo v úmyslu ho pohladit, okamžitě znervóznim, páč se bojim, že ho kousne. Vim, že je to velká chyba, ale je hrozně těžký se od toho oprostit. Teď jsme byli na chatě, kde je jen živej plot a když jsem ho na chvíli zpustila z očí, v rámci hlídání vyběhnul na nějakou nebohou paní s dcerou( obě se zachovaly výborně, zůstaly stát a vůbec nepanikařily) a Grizzly asi tý pani chňapal po rukou, protože začla volat: no už mě kouše! Nijak jí neublížil, ale kromě toho že já jsem málem měla infarkt(a ta paní asi taky) jsem viděla, že jsem prostě nedokázala zareagovat rychle tak, jak bych měla. Ještě navíc měl na krku stopovačku, jenže v šeru a ještě při běhu do kopce se mi prostě nepodařilo na ní šlápnout. A to ho nikdo pohladit nechtěl, to si prostě hlídal "svůj"rajón, kterej si sám vytyčil.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2007 13:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
magdonovadcera píše:
. Asi to dost způsobuju sama, protože když vidim, že má někdo v úmyslu ho pohladit, okamžitě znervóznim, páč se bojim, že ho kousne. Vim, že je to velká chyba, ale je hrozně těžký se od toho oprostit. l

Tak to zkus,jelikož v tom to asi vězí :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2007 13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
davidkova renata píše:
magdonovadcera píše:
. Asi to dost způsobuju sama, protože když vidim, že má někdo v úmyslu ho pohladit, okamžitě znervóznim, páč se bojim, že ho kousne. Vim, že je to velká chyba, ale je hrozně těžký se od toho oprostit. l

Tak to zkus,jelikož v tom to asi vězí :wink:


Mě na to uklidnění hodně pomohlo, že Mařena nosí košík v podstatě všude. Možná i tam, kde už ho mít ani nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2007 13:43 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
magdonovadcera píše:
A to ho nikdo pohladit nechtěl, to si prostě hlídal "svůj"rajón, kterej si sám vytyčil.


Tak na mýho psa taky nikdo nesmí šáhnout, prostě to nemá rád. V lepším případě se podívá jako že se z toho dotyčného pozvrací, v horším případě se lekne a pak by dělal, to co píšeš. Popisuju neutrální půdu. S tím se dá pracovat, že sama sebe hodím do pohody. Ještě je občas nebezpečné, když najednou vyběhne dítě podporované maminkou, aby si utíkalo pohladit pejska (grrr!!!).

Na domácím revíru se nechá hladit jen lidmi, které zná a to jen tak jako a hned jde pryč. prostě opravdu cizí lidi nemusí. Neberu mu to, jediné, co nedovolím, aby mi na ně startoval...Ale nevnucuju mu nikoho. Jo a po hlavě ho mohu hladit jen já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2007 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
magdonovadcera píše:
Essi píše:
Tohle vypadá na to, že má strach a proto vyjíždí. Když si lidi prohlédne a zjistí, že vůbec o nic nejde, uklidní se a dál to neřeší.


Právě dost lidí už mi řeklo, že to dělá ze strachu, ale já fakt nevim, protože žádný příznaky strachu na něm nevidim. Asi to dost způsobuju sama, protože když vidim, že má někdo v úmyslu ho pohladit, okamžitě znervóznim, páč se bojim, že ho kousne. Vim, že je to velká chyba, ale je hrozně těžký se od toho oprostit. Teď jsme byli na chatě, kde je jen živej plot a když jsem ho na chvíli zpustila z očí, v rámci hlídání vyběhnul na nějakou nebohou paní s dcerou( obě se zachovaly výborně, zůstaly stát a vůbec nepanikařily) a Grizzly asi tý pani chňapal po rukou, protože začla volat: no už mě kouše! Nijak jí neublížil, ale kromě toho že já jsem málem měla infarkt(a ta paní asi taky) jsem viděla, že jsem prostě nedokázala zareagovat rychle tak, jak bych měla. Ještě navíc měl na krku stopovačku, jenže v šeru a ještě při běhu do kopce se mi prostě nepodařilo na ní šlápnout. A to ho nikdo pohladit nechtěl, to si prostě hlídal "svůj"rajón, kterej si sám vytyčil.


Podle mě to dělá ze strachu a také proto, že cítí tvoji nervozitu. Přemýšlí tak, že si říká, panička je nervní, je to nějaká divná situace, tak se asi něco děje a já si musím dát bacha. A také může mít tendenci tě díky tomu tvému strachu - co se stane - chránit. On neví, že ty se vlastně bojíš jeho.
Tyhle pocity si zakaž, sama sobě, udrž se v klidu - Ruda učí nejdřív zhluboka vydechnout - a dej mu svoji jistotu, aby se on o ní opřel. A domluv se s Rudou a přijeď na Ovčáry, tam to uvidíš v praxi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2007 22:08 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Souhlasím s Essi...kdybys napsala hned, že máš strach, bylo to hned jasné.....přenášíš to na svého pejsu a to je špatně.
I mě s tím Ruda pomohl, domluv se s ním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 20:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mix s dobrmanem s tímto typem agrese, to je tedy "pěkný". Ozvi se brzy, nebo bude hůř a ne za dlouho. Oni totiž používají podobnou stupnici, jakou používám já 1,2,5...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. dub. 2007 19:00 
Naty píše:
Souhlasím s Essi...kdybys napsala hned, že máš strach, bylo to hned jasné.....přenášíš to na svého pejsu a to je špatně.
I mě s tím Ruda pomohl, domluv se s ním.


Právě že původně jsem ten strach neměla, to vzniklo až po tom, co to párkrát udělal.. Každopádně to jde nejspíš ruku v ruce. Zejtra zkusim zavolat na Ovčáry a domluvit se, tak uvidim.. Dík za rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Agrese z nedůvěry???
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. říj. 2007 19:30
Příspěvky: 19
Bydliště: Cvikov
Všem krásný dobrý den. Už jsem sem psala ohledně borderáčka Jima ... agrese vůči lidem ... z kluka jednoho chlupatýho se vyklubal celkem fajn hafan ... ale problém je, že jen co se týče mě, je sice pravda, že je u nás opravdu jen chvilinku, ale chtěla bych poradit, jak hafanovi pomoct vysvětli, že z těch ostatních dvounoháčů ne každej je špatnej ... ale nevím jak na to ... já si důvěru celkem získat umím ... dokonce je z něj už na mě i celkem závisláček :wink: ... samozřejmě ho nechci k tomu, aby věřil ostatním nutit hned, ale určitě bych potřebovala poradit, jak na to ... nechtěla bych, aby si už nikdy s lidmi nerozuměl ... je sice fajn, že my dva si spolu rozumíme, ale myslím, že až pochopí, že nedovolím, aby mu ostatní ublížili, bude na tom lépe a hlavně ne v takovém stresu, jako teď když se k němu jen někdo přiblíží ... Moc děkuju za každou radu
S pozdravem vám všem co máte rádi hafany a snažíte se aby se měli dobře :D Pavla

_________________
Člověk si svého psa může a velmi pečlivě vybírá třeba i po celém světě, ale pes svého člověka bezpodmínečně miluje, i když si ho on sám nevybral, protože jeho člověk je pro něj celým světem!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese z nedůvěry???
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 21:27 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
borderak píše:
Všem krásný dobrý den. Už jsem sem psala ohledně borderáčka Jima ... agrese vůči lidem ... z kluka jednoho chlupatýho se vyklubal celkem fajn hafan ... ale problém je, že jen co se týče mě, je sice pravda, že je u nás opravdu jen chvilinku, ale chtěla bych poradit, jak hafanovi pomoct vysvětli, že z těch ostatních dvounoháčů ne každej je špatnej ... ale nevím jak na to ... já si důvěru celkem získat umím ... dokonce je z něj už na mě i celkem závisláček :wink: ... samozřejmě ho nechci k tomu, aby věřil ostatním nutit hned, ale určitě bych potřebovala poradit, jak na to ... nechtěla bych, aby si už nikdy s lidmi nerozuměl ... je sice fajn, že my dva si spolu rozumíme, ale myslím, že až pochopí, že nedovolím, aby mu ostatní ublížili, bude na tom lépe a hlavně ne v takovém stresu, jako teď když se k němu jen někdo přiblíží ... Moc děkuju za každou radu
S pozdravem vám všem co máte rádi hafany a snažíte se aby se měli dobře :D Pavla


asi to chce co nejvice pozitivnich zkusenosti s dalsimi lidmi. schazet se s takovymi, co budou v pohode a budou si taky umet ziskat jeho duveru.

jinak, jestli ma nejake oblibene dobrotky, tak se na to pouziva figl s (s pro psa) cizimi lidmi a dobrotkou. proste jdete, jdete a proti vam, nebo kolem vas pujde clovek se kterym se domluvis a ten mu jen tak par tech dobrotek hodi, aniz by si ho jinak vsimal - ale nebude se priblizovat tak, aby to v psovi vyvolalo stresovou reakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. říj. 2007 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. říj. 2007 19:30
Příspěvky: 19
Bydliště: Cvikov
Určitě to zkusíme! Problém je bohužel v tom, že k němu nikdo moc důvěry nemá, po tom co na něj zabrumlá a nebo zavrčí ... Když mu někdo dává piškoty, tak je v pohodě, vezme je a zblajzne, ale běda jak dojdou, to už z něj kámoš zase neni ...

_________________
Člověk si svého psa může a velmi pečlivě vybírá třeba i po celém světě, ale pes svého člověka bezpodmínečně miluje, i když si ho on sám nevybral, protože jeho člověk je pro něj celým světem!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. říj. 2007 13:12 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
borderak píše:
Určitě to zkusíme! Problém je bohužel v tom, že k němu nikdo moc důvěry nemá, po tom co na něj zabrumlá a nebo zavrčí ...


tak jezdi na ovcary, tam se vzdcyky najde par lidi, kterym to vrceni bude putna :-).

Citace:
Když mu někdo dává piškoty, tak je v pohodě, vezme je a zblajzne, ale běda jak dojdou, to už z něj kámoš zase neni ...


dojdou? tak at ho nekrmi tema piskotama - at mu vzdy da jeden dva - nejlepe v situaci kdy je ten pes na hrane mezi chovanim v pohode a uz projevy strachu, tak at vytahne dobrotku. ten moment prekvapeni, kdy si pes neni jisty a ocekava treba neco zleho a mistotoho prichazi takovehle pozitivni vyusteni situace (alespon pro ten okamzik) se zapisuje psovi do hlavy dost silne. a jak mu ty piskoty da tak at si ho zase vubec nevsima - proste byl kontakt - necekane prijemny a ted zas si jdu (jako clovek) po svejch a pes me nezajima.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. říj. 2007 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já bych ho nejdřív (možná s náhubkem?) brala na procházky mezi lidi - choď někam kde je větší koncentrace lidí, kteří si ho vůbec nebudou všímat - centrum města, pěší zóny,... - tam, kde kolem něj bude spousta dvounožců, ale nikdo ho nebude řešit. Až tohle bez problémů zvládne, pak bych přistoupila k tomu, že TY se občas dáš s někým do řeči, ale psa si opět nebude všímat (sleduj jeho reakce). Až bude zvládnuté tohle, může ten člověk promluvit na psa, nevnucovat se mu, NEHLADIT ZHORA! Může mu jen tak mezi řečí nabídnout piškot a dál se bavit s tebou. Časem by měl opatrně začít zkoušet jestli třeba zase něco nevypadne :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. říj. 2007 10:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obávám se, že tímto tempem resocializaci u tohoto psa do dospělosti nestihne. Pak už se s tím hodně špatně hýbe. V těchto případech si analyzuji psychologický profil psa a výši priorit vůči jednotlivým instinktům a na základě hodnocení přizpůsobím postup na principu využití silných a slabých stránek psa, kdy on sám ví, že vše kolem něho funguje v systému něco za něco. Detaily vám tu popisovat nebudu, protože alternativ je nepřeberné množství a ty se během postupu permanentně mění a stále přizpůsobují daným situacím v reálném čase.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Borderka
PříspěvekNapsal: pon 29. říj. 2007 19:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. říj. 2007 19:30
Příspěvky: 19
Bydliště: Cvikov
Jimy je v pohodě když si ho nikdo nevšímá ... teď už začíná reagovat opravdu celkem dobře. Tady je vlastně v takové menší smečce( 3 pejsci) takže může pozorovat, jak se k sobě pes a člověk u nás chová. Ke mě si opravdu cestu našel hodně rychle (dnes trdlík přeskočil plot, když mě slyšel na ulici přicházet a vítal mě opravdu šílenou radostí) už vychází dobře i s ostatními (tady byla nedůvěra oboustraná, ale přes aportek se to vyřešilo :-) ) Včera vítal s radostí i pro něj úplně cizí návštěvu. Myslím, že to postupuje dobře a že to nebude tak problematické (asi pomohlo i to, že je ve smečce našich hafanů jako ten ,,druhý,, protože náš první borderák si ho srovnal a asi pochopil, že ještě výš jsem já. Nechci se nějak přeceňovat, proto si myslím, že to bylo hodně jeho snahou. Tady akorát dostal šanci se zařadit a získat láskyplné zázemí :-) Moc děkuji za všechny rady :-) některé jsme vyzkoušely a určitě to taky pomohlo k tomu, aby se líp ,,zařadil´´

_________________
Člověk si svého psa může a velmi pečlivě vybírá třeba i po celém světě, ale pes svého člověka bezpodmínečně miluje, i když si ho on sám nevybral, protože jeho člověk je pro něj celým světem!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 14:50 
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak mám zvládnou našeho psa.Je to naše štěně (otec je rotvas+asi ovčák,matka ridgeback+asi belgičák tervi.),on už tedy není štěňě jsou mu 2,5roků.Vyrůstal doma,chodilo knám spoustu lidí,setkával se se psy,ale zase né moc.Pak jsme se museli přestěhovat a ho i s fenou dát do kotce,kde je ubytovaných i asi 20 dalších psů.Po čase když vyděl jiného psa uplně přestal vnímat. Začla jsem s ním chodit na cvičák,kde se klepal,jak by mu byla zima,já si myslím,že od nervů,po pár hodinách kdy si zvykl na psi mě začal trochu vnímat,ale jakmile se objevil někdo nový,bylo všechno nanovo, uplně ho to rozhodilo,taky začal být nepříčetný na lidi,kteří si ho chcou pohladit. Na cvičáku doporučily chodit mezi lidi a ať mu dávají pamlsky a hladí ho,čož si nějak nedovedu představit, je to velký pes a i když má nahubek,asi málokdo by to udělal. Taky se nám stalo,že jsem po place cvičáku šla s naším figurantem (měli jsme za sebou asi 3hodiny dráždění na hadr). Baryka jsem měla navolno on běhal po place a kroužil kolem nás,najednou vběhl mezi nás a zakousl se mu do ruky. Já už vážně jsem bezradná,vím,že jsem něco asi zdrbala ve výchově,ale nevím jak dál. Je taky zlváštní,že naše fena,která byla 5roků doma,začla být to samé, a to jsem do té doby s ní problémy neměla (je jí 8let),a s kamarádkou,která na ní taky nemůže sáhnout jsme šly na veterinu pěšky a kousek od cvičáku už se pohladit nechala a byla taková jak jí znám jen já.K vám to mám daleko,tak jestli by jste neměl nějakou radu prosím . Děkuji Nona


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Nona sama víte co to zpusobilo bud o odstraníte nebo zjistíte co se tam vlastně stalo.
ale jednoznačně doporučuju zajet za Rudou z ostravy to enní zas taková štreka a dá vám to víc než tady něco číst

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím pomoc
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 15:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zaujímavý a pestrý prípad už od prvotného chovateľského zámeru

Nona píše:
otec je rotvas+asi ovčák,matka ridgeback+asi belgičák tervi


...cez socializáciu

Nona píše:
i s fenou dát do kotce,kde je ubytovaných i asi 20 dalších psů.


...výcvik

Nona píše:
měli jsme za sebou asi 3hodiny dráždění na hadr




Nona píše:
Baryka jsem měla navolno on běhal po place a kroužil kolem nás,najednou vběhl mezi nás a zakousl se mu do ruky.


... a postoj k problému

Nona píše:
K vám to mám daleko,tak jestli by jste neměl nějakou radu prosím . Děkuji Nona


Tých chýb sa stalo iste viac a radou cez internet ich nenapravíte, zavolajte Rudovi a choďte za ním osobne aj so psom, pri tejto kombinácii okolností, ak vám na psovi záleží, to ďaleko nie je.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 17:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nona,

vy s takovým nevyrovnaným nervákem, který vám startuje po lidech, děláte obrany????????
Určitě se domluvte na konzutlaci s Rudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Nona
Myslim ze pes je celkove ve stresu....tech chyb je tam vic,co bych neelal urcite tak cokoliv co souvysdi z obranamy.Pes se bude jesdte vic pretacet, je tam problem jak predpokladam i z ovladatelnosti a pokud je pes v nervech nevite jak psa sklidnit..to vse se tam sklada a zhorsuje momentalni stav.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 18:51 
No právě proto jsem s ním přestala chodit (na obrany), i přesto,že mě byl doporučovaný opak. Štěňata byla neplánovana,bohužel stalo se. A s tím výcvikářem to bylo před cvičením,ale myslela jsem,jako že máme za sebou 3 hodiny obrany celkem za celý cvičák, né najednou. A bez auta,které opravdu a bohužel nemám,jet busem,to nevím,ale pokud nebude jiného zbytí,tak asi budu muset. Nona


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 18:57 
Jo a fenu jsem si brala v roce a psa měl přítel,než jsme začli žít spolu,a nebyl to záměr mít křížence ani mladé jejich. A vím, že jsem to pokazila u něj z výchovou,někde proto jsem s ním začla chodit na cvičák,kde jsem si myslela,že mě pomůžou,ale bohužel je to ještě horší. Tak jen chci říct,že na co vlastně ty cvičáky jsou,když né od toho aby radily a pomáhaly???


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 18:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Nona píše:
No právě proto jsem s ním přestala chodit (na obrany), i přesto,že mě byl doporučovaný opak. Štěňata byla neplánovana,bohužel stalo se. A s tím výcvikářem to bylo před cvičením,ale myslela jsem,jako že máme za sebou 3 hodiny obrany celkem za celý cvičák, né najednou. A bez auta,které opravdu a bohužel nemám,jet busem,to nevím,ale pokud nebude jiného zbytí,tak asi budu muset. Nona


Nona
Kazdy problem ma nejake reseni,nekdy jednodusi,jindy slozitejsi...ten stav psa se bude pravdepodobne casem jen zhorsovat.Bude potreba hafanovi ukazat ze nema duvod se bat,ze vse je poradku spolu se zvladnutim ovladatelnosti psa,stejne jak psa dostat do pohody .... ale tohle opravdu nejde resit po netu,je potteba vzdy vse upravit na miru danemu psovy.
Uz jen to kdyz se resi po telefonu s Rudem jde mozna aspon navest k moznemu reseni.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: chutnají mu návštěvy
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2008 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Máme doma 3 malé psy. Nejstaršího pohodového křížence, nejmladší čubu křížence a pak 2letého drsnosrstého jezevčíka. S tím řešíme furt nějaké problémy. Momentálně je to problém asi největší- kousání návštěv. Když přijde k nám návštěva ostatní 2 vítají a štěkají. Drsňák štěká taky ale výstražně. Dělám to, že když někdo přijde, drsňák musí sedět na svém místě a čekat, než mu řeknu, že může jít. Místo má na chodbě, takže kouká na vchodové dveře. Návštěva přijde, sundá si boty, ostatní psi vítají a drsňák štěká. Štěkot se málokdy dá utišit, i když se snažím. V okamžiku kdy vidím, že se uklidnil a neštěká a je zvědavý jdu s nim pomalu k návštěvě a nechám ho, aby si je mohl očichat. Většinou vše pak probíhá již v klidu. Nejsem vždy doma, takže když je s ním doma mamka, bere ho do náručí, což je určitě špatně, protože pak má v ní pes navíc oporu a je ve výšce, takže se cítí o to víc pevný v kramflecích. Jenže včera i když jsem doma byla, tak chňapnul po jedné slečně. Vypadal už klidný, takže jsem ho nechala jít a on si jí oběhl a štípnul jí do nohy, okamžitě jsem ho chytla a vytřepala za krk, vrčel. Následovalo hlasité vykázání na místo a příkaz celé rodiny, aby si ho nevšímali. Na místě ležel několik hodin, pak jsem ho musela vzít ven na záchod. Vrtěl ocasem, vypadal klidně.
Vím určitě, že chyba nastala v rozmazlení. Rodiče ho vždy upřednostňovali před ostatníma, měl vždycky nejvíce pozornosti. Od té doby, co máme fenku, je stále "šikanován". Prostě ho kouše, provokuje, furt ho vybízí ke hře, nalejzá mu zadkem na hlavu a různě si na něj sedá, prostě si vydobila dominanci vůči němu. Ale ta je na lidi strašně hodná a na povely funguje.
Drsňák je často samotářký, i když zrovna nic neudělal, lehává sám na chodbě v pelechu, i když jsou všichni ostatní v obýváku. Jde mi o to jak elimininovat to, že on bude rozhodovat, kdo k nám může a kdo ne. Jak ho správně trestat a jak se chovat při návštěvách. Tedka pracuji na tom, aby se dostal na žebříčku na nižší pozici, tzn. dostává nažrat jako poslední, kadžý pamlsek si musí zasloužit. Když náhodou je nevrlý a nějak zavrčí, odvrátím se od něj, jakože mě nezajímá a pak si ho několik hodin nevšímám. Jaká opatření tedy přibrat, když přijde někdo k nám. Děkuji za názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2008 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Sqeeny,
v kostce řečeno, vůbec se tomu psovi nedivím, že se od vás drží co nejdál....... . Ono mu nic jiného nezbývá. Podle tvého popisu to totiž vypadá na to, že on se těch návštěv docela hodně bojí. Maminka ho rozmazlovala, nosila ho v náruči, to je asi podporovala jeho strach. Vy ho trestáte za špatné chování, místo abyste mu ukázali, jaké je vlastně správné. On to prostě neví, protože jste mu to nikdy nevysvětlili. On neví, co má dělat, vy ho k tomu ještě hodně neadekvátně trestáte - když ho vytřepeš za kůži, vyhrožuješ mu v psí řeči rovnou zabitím - pak si ho nevšímáte..., když on už dávno neví, za co vlastně a proč.
Fenka si vůči němu nevytvořila žádnou dominanci, jen se na rozdíl od vás s ním snaží komunikovat tak, jak to psi dělají. Ona se ho snaží vytáhnout z té jeho depky.
To žraní poslední, pamlsky a takové věci - tím se pozice nezískává. Tu byste si museli a také měli zasloužit úplně jinak.
A ten tvůj dotaz na to, jak ho správně trestat, to snad jsi myslela jako vtip, ne? Proč ho chceš trestat za to, že vy se k němu chováte tak, že on neví, co chcete, že vám nerozumí?
Jaká opatření přibrat? Přestat ho lámat a buzerovat, ale vysvětlit mu pro něj srozumitelnou a nenásilnou formou, co je dobře a co dobře není. Uvést ho do pohody a zvednout mu sebevědomí tak, aby neměl strach z návštěv. Netrestat ho nepřiměřeně, se splněním vašich požadavků mu pomoct v klidu a pohodové atmosféře, aby vůbec získal důvod s vámi spolupracovat.
Spíš by ses měla ptát na to, jak s ním komunikovat a jak ho motivovat a chválit, než jak ho trestat.
Držím mu palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2008 19:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tím, že jste psa rozmazlili, dostali jste ho naprosto mimo realitu a on se teď nevyzná v tom, co dělat má a co nemá. Zvláště pak tvrdými sankcemi ho o to více dezorientujete, o co méně rozumí tomu, co se po něm vlastně chce. Vaše taktika je založena na agresi a chcete po psu, aby nebyl agresivní? To nemůže vyjít. Přikázat všem, aby si ho nevšímali, je přesně to, co ten pes hned mezi dveřmi od těch lidí chce, tudíž to co po něm chcete vy, je v rozporu s vaší taktikou a následným dopadem na psa. Na jednu stranu chcete, aby ho nechal každý být, což chce i on a na druhou stranu ho tlačíte k tomu, aby si o to neříkal, když ho v tom sami byť nevědomně podporujete. On však nechápe jak to má řešit jinak než agresí, když ji k řešení stresových situací vůči němu sami používáte. Nejprve rozmazlovat a pak na něj hrubě tlačit je "lítání z leva doprava", v tom by se nevyznal ani člověk, natož pak pes.
Je to na celkovou rekonstrukci metodiky, proto vám navrhuji jen to, abyste mi zavolali v době, kterou mám uvedenou ve svém banneru a něco už vymyslíme, aby pes dělal, co po něm chcete a hlavně aby i on věděl, co po něm chcete. Hodilo by se vám sem s ním i spolu s lidmi, kteří na něj výchovně působí, přijet, protože to bude debata na déle, než se dá zvládnout po telefonu. Není náročné toto stabilizovat, jen je třeba vědět jak. A já vím jak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem...
PříspěvekNapsal: čtv 26. bře. 2009 09:51 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč náš pes takhle začíná blbnout...? Máme hodnou, milou, přátelskou 16 - ti měsíční čubinku křížáka ovčáka s howavardem. Je ale dost energická. V jednom tématu jsem zde řešila i skákání přes plot. Začíná nám ale spíš dělat starosti, že když přijde návštěva, ať dospělák nebo dítě, občas na někoho vyjede stylem, že jakoby vyštěkne, zavrčí a skočí po ruce, cvakne zubama, chytí za rukáv. Na naše děti ( 5 let a 16 měsíců) nikdy nevyjela, ba naopak, proč tedy na děti reaguje takhle? Nebo zavrčí a skočí dítěti do obličeje, což dítě vyděsí a mě teda taky! Potrestám jí okřiknutím, a jdu jí přivázat. Je to tak dobře?nevim co s ní...
Myslela, jsem ,že je v pohodě, když v létě běhala jako štěňátko mezi dětma a hrála si s nima, ale ted je to naopak. :cry: ..díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem...
PříspěvekNapsal: čtv 26. bře. 2009 13:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že to není dobře. Okřikneš jí a uvážeš, říkáš jí - tohle ne, ale už neříkáš, co ano. S tím uvázáním bych byla hodně opatrná, aby to nebrala jako - dítě, uvážou mě, ono za to může.... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem...
PříspěvekNapsal: čtv 26. bře. 2009 14:23 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
Aha...no vidíš...a jak mám teda reagovat na takovou situaci?Myslím, že nechce ublížit, jen se po dítěti oštěkne, ale netušim proč. Dítě jí chce třeba jen pohladit když k němu přiběhne..tak nevim... :?
Essi píše:
Myslím, že to není dobře. Okřikneš jí a uvážeš, říkáš jí - tohle ne, ale už neříkáš, co ano. S tím uvázáním bych byla hodně opatrná, aby to nebrala jako - dítě, uvážou mě, ono za to může.... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem...
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2009 09:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hovíci jsou hyper od přírody. Osobně bych to vyřešil tak, že bych si ji jediným povelem přivolal a dal jí jinou aktivní práci, jako je donést tenisák nebo cokoli, u čeho může také bláznit, ale bez sahání po lidech. Znamená to naučit si pořádné přivolání a nošení předmětů, alespoň pro ně běžet a nějak se jim věnovat. Vždycky je lepší nezkrotnou energii směrovat než se ji pokoušet zastavit. Okřikování a úvaz neřeší nic v dobrém, jen se tím odkládá a graduje skutečný problém, který dřív nebo později většinou z nevybití energie nastane.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem...
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2009 18:50 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
Jasně, takže neuvazovat, ale zabavit. Běhání pro míčky (nebo jak my jim říkáme syčáky...) jí děsně baví, takže si budem muset asi víc hrát...
A jinak...mám stejně strach, aby jednou nekousla¨. Věřim jí, ale někdy vypadá vztekle :roll: Na přivolání přiběhne si myslim dobře, ale abych jí nepřivolávala až bude pozdě...
Myslíte , že jí tedy můžu nechat volně puštěnou v přítomnosti dětí?
Desenský píše:
Hovíci jsou hyper od přírody. Osobně bych to vyřešil tak, že bych si ji jediným povelem přivolal a dal jí jinou aktivní práci, jako je donést tenisák nebo cokoli, u čeho může také bláznit, ale bez sahání po lidech. Znamená to naučit si pořádné přivolání a nošení předmětů, alespoň pro ně běžet a nějak se jim věnovat. Vždycky je lepší nezkrotnou energii směrovat než se ji pokoušet zastavit. Okřikování a úvaz neřeší nic v dobrém, jen se tím odkládá a graduje skutečný problém, který dřív nebo později většinou z nevybití energie nastane.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!