Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem...
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 18:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
lusyrka píše:
Myslíte , že jí tedy můžu nechat volně puštěnou v přítomnosti dětí?...
Jak to mám vědět, když ji neznám?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem...
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2009 18:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
myslím že vuebc nevíte co máte doma fenka začíná dospívat jakožto kříženec hovawarta si začíná i hlídat- bohužel na ukor nějakého respektu ve vaší osobu doporučuju cestu na vlčáry

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zavrčí a štěkne po dětech, cvakne za rukáv cizím lidem...
PříspěvekNapsal: pát 03. dub. 2009 10:48 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
Děkuju...už si plánuju že k vám zajedem, jen ještě nevím kdy.(pokud tedy můžeme... 8) ) Byla bych ráda za vaši pomoc a rady ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 08:13 
Offline

Registrován: stř 10. čer. 2009 14:20
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín
Ahoj, nechci zakládat nové téma a tohle je nám podobné.
Mám rok a půl starého Mopse. Od štěněte je zvyklí na lidi (návstěvy,procházky a pod.) Jenže asi od půl roku co si začal trochu věřit vyjíždí po lidech! Nepříčetně štěká a nedá se zastavit, když jsme na procházce a prochází kolem nás nějaký člověk musíme ho hodně přitáhnout,aby tomu člověku nevyjel po nohách..(na ty je nejvíc zatížený)možná by neskousl,ale to nebudeme riskovat. Nejhorší je projíždející kolo. Pustí se i do kola a mnohdy se lidé tak leknou,že málem s kola slítnou. Štěká a štěká, to samé když k nám přijde někdo na návštěvu, trvá dobu než se vůbec můžem bavit, protože našeho Bona nejde vůbec uklidnit. Někdy když návštěva vstoupí a on si jich nevšimne asi se lekne a pak po něm zůstanou na zemi hnědé kapičky(někdy i na zdi nebo to udělal i v pelíšku)podle toho kde je.
Nejhorší ,ale je,že začíná být agresivní i na nás. Když mu řekneme třeba u jídla kdy na nás skáče,že chce něco od stalu "nesmíš"" nebo fuj" vyjede nám po ruce za to,že mu nechceme nic dát. A když venku grilujeme a jsou tam s náma i kočky(ty mu nikdy nevadily vždycky se s nima mazlil,protože je zná od mala)kočky kolem nás taky chodí a loudí a on to nemůže snést že tam jsou a můžou něco dostat a on ne (přitom od stolu nedáváme nikomu)a totálně po kočkách vyjede a vrčí. My ho napomeneme a vyjede i po nás:-(nevýme kde je chyba,vychovávali jsme ho s láskou a péčí,hlady netrpí aby měl důvod vyjíždět po nás..poraďte.. prosím :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 10:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Váš pejsek je pěkně rozmazlený, nejistý a nervozní, to je dost špatná kombinace. Chtělo by to celkovou změnu přístupu k němu.
Naučte ho přivolání, odvolání a odeslání na místo (návod je na hlavní stránce), všechno bez diskusí a na první povel. Bude to chvilku trvat, zachovejte při tom klid, důslednost, ale trvejte na tom, že bude po vašem. Když učíte, netresteje.
Naučte ho, že za žádných okolností nebude napínat vodítko, opravdu za žádných okolností. Pokud to napne, razantně ho odcukněte. Lepší několik srozumitelných cuknutí, než se s ním přetahovat. Tohle ale platí oboustranně, to vodítko nebudete napínat ani vy, ani preveztivně, když pojede kolem někdo na kole a podobně. Tím si vyřešíte vyjíždění po lidech a po kolech.
Návštěvy vyřešíte přivoláním nebo odvoláním, to je povel Ke mně nebo Vypadni. A pejsek musí zavřít hubičku a poslechnout. Nedovolte mu, aby dělal cokoli navíc, jen to, co chcete vy. Za splněný povel ho pochvalte, i jen za náznak spolupráce.
Pochvala ale neruší povel, pozor na to, aby si to tak nevyložil.
Nedávejte zákazové povely, ale povely, které ho budou směrovat k žádoucí činnosti. Žebrá u stolu - ne FUJ, ale Vypadni (=přesuň se jinam, než jsi).

Neuklidňujte ho, nechlácholte ho. Nechávejte mu venku stopovačku a doma hladké vodítko, pomocí kterého mu budete radit se splněním povelů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Essi
Citace:
Nedávejte zákazové povely, ale povely, které ho budou směrovat k žádoucí činnosti. Žebrá u stolu - ne FUJ, ale Vypadni (=přesuň se jinam, než jsi).

Proc? ...pokud dodrzim casovou postoupnost a budu srozumitelny budu mit stejny efekt.Zastavim nezadouci jednani ktere mi vadi.....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 12:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pokiaľ sú zákazové povely používané v tom zmysle, ako aj väčšinou sú, teda vedú len k zákazu a nemajú zmysel napríklad toho "vypadni", teda niečoho, čo pes robiť má, tak naozaj nikam nevedú, možno tak k hustejšej atmosfére. O zákazových poveloch sa v poradni píše dosť, stačí si dať vyhľadať kľúčové slová.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když dám takovému psu zákazový povel, stopnu činnost (možná), nechám ho ale v nejistotě, co dál, takže je větší pravděpodobnost, že po mě vyjede. Když mu řeknu, co dělat má - třeba odejít - činnost přeruším taky a ještě se vyhnu té nejistotě. Mám za co pochválit, když splní povel. Když dáš zákazový psovi tohoto typu a pak vyslovíš pochvalu, i když ho splní, bude to považovat za jeho zrušení a jsi zase na začátku. Když odejde, nemůže chybu opakovat, je jinde, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 07:37 
Offline

Registrován: stř 10. čer. 2009 14:20
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín
Mopsíka jsme koupili tchýni k Vánocům, hrozně si ho přála..být na mě vedu výchovu uplně jiným směrem,ale jsem tady malej pán. Napadlo mě,leda bych si ho teď zkusila vycvičit sama,poslouchal by mě potom?Protože tchýně s ním stejně nechodí na procházky,to jenom já ho vemu(jinak by se ven vůbec nedostal)ona otevře dveře pes se jde vyvenčit a když se mu chce,tak přijde,jenže to na něj volá "Bone Piškůtek,Piškůtek pojď domů)a když je venku mokro nebo prší pes samou rozcapeností ven nejde,aby se sám nenamočil. Pořád je to na něj samé ťuťu ňuňu..neumí ani sedni,ani lehni,ani ke mě(pokud nenalákáme na pamlsek)může všechno..na gauč do postele...jsem z toho už na nervy,protože máme doma 6 leté dítě a tomu taky neustále jde po nohách(jen co se rozběhne už po něm jde)myslíte,že "převýchovu zvládnu sama?nejhorší je,že doma na něj "vypadni"před tchýní řvát nemůžu.. :roll: obávám se však,že tohle jednou nedopadne dobře :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 08:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Sedni a lehni k ničemu nepotřebujete ani vy ani pes, ale měl by umět přivolání, odvolání, odložení a odeslání na místo. Kdybys ho vychovala, poslechl by tě, ale tu paní poslouchat asi nebude. Lákání na cokoli je velmi špatný postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 08:41 
Offline

Registrován: stř 10. čer. 2009 14:20
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín
ráda bych se do toho pustila a něco s ním udělala, protože on nemá páníčka on je náš páníček. Kdo by to řekl,že z Mopse se tohle stane. Když s ním budu venku budu pracovat alespoň na té poslušnosti při chůzy,aby po lidech a kolech nevyjížděl. Doma s tím nic nenadělám,není to můj pes. Až jí pokouše dítě bude se divit. Já alespoň zamezím pokousání dalších lidí,protože je mi trapné když s ním jdu a on se mi vytrhne a utočí na lidi a já za ním utíkám a omlouvám se těm lidem..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Cuccy píše:
ráda bych se do toho pustila a něco s ním udělala, protože on nemá páníčka on je náš páníček. Kdo by to řekl,že z Mopse se tohle stane. Když s ním budu venku budu pracovat alespoň na té poslušnosti při chůzy,aby po lidech a kolech nevyjížděl. Doma s tím nic nenadělám,není to můj pes. Až jí pokouše dítě bude se divit. Já alespoň zamezím pokousání dalších lidí,protože je mi trapné když s ním jdu a on se mi vytrhne a utočí na lidi a já za ním utíkám a omlouvám se těm lidem..

Pokud uz se psem budetedelat mnel bi mit jednotna pravidla a podle nich fungovat,jinak budete psovi delat v tom co chcete gulas.....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 10:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Cuccy prečítaj si tento príspevok http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?p=125433#p125433, najlepšie aj pár príspevkov pred ním. Z tohto sa dá pochopiť, prečo je vhodné presvedčiť majiteľku, že pes je pes.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 09. črc. 2009 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Cuccy píše:
Mopsíka jsme koupili tchýni k Vánocům, hrozně si ho přála..být na mě vedu výchovu uplně jiným směrem,ale jsem tady malej pán. Napadlo mě,leda bych si ho teď zkusila vycvičit sama,poslouchal by mě potom? (...)myslíte,že "převýchovu zvládnu sama?nejhorší je,že doma na něj "vypadni"před tchýní řvát nemůžu.. :roll: obávám se však,že tohle jednou nedopadne dobře :-(

Myslím, že zvládneš, u nás taky psa "tchýni" vychovávám já 8) Přičemž mě poslouchá dobře - a ostatní... no většinou ze slušnosti celkem taky (na vodítku je prý ale tahá, já to ale neviděla). Taky jim nejdřív připadalo ponižující učit psa povely jako "k noze", ale zvykli si. Ono s tou naší hyperaktivkou by to ani bez výcviku nešlo. A u vás to taky nepůjde, když s váma takhle voře. A není pravda, že by mě psice nenáviděla za to, že po ní něco chci, spíš myslím, že se na mě těší, páč se k ní snažím chovat srozumitelně (z mého pohledu narozdíl od některých jiných 8) )
A řvát "vypadni" je nesmysl, za 1) řvaní stejně nikam nevede, je lepší mluvit normálně a za 2) můžeš vymyslet jiný povel (odchod, místo, jdi pryč) co bude tchýni více konvenovat :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 09:41 
Offline

Registrován: stř 10. čer. 2009 14:20
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín
No tak jsem se sama pokusila o převýchovu...když jsem s ním sama,tak se mu snažím co nejvíce věnovat..srozumitelně ho zkouším naučit co se jak má a nemá..od chození na vodítku bez tahání a hlavně ,aby nevyjížděl po lidech (pořád se v tom vůbec nezlepšil) je z těch lidí uplně hotovej..štěká a vyjídží po nich...nevím si s ním rady..už kolikrát jsem mu jasně dala na jevo, že tohle dělat nebude,tak se v tu chvíli zarazil a nechal toho..jenže potkali jsme někoho dalšího a on jakoby věděl,že to dělat nemůže,ale stejně vyjížděl..
Doma jsem už i před tchýní, začala s tím, že na nás nemůžře přece vyjíždět kvůli jídlu. A několikrát jsem ho před ní napomenula a rázně ho poslala pryč..jenže jak jsme s tchýní tak on ví,že ona mu všechno dovolí a ze mě si nic nedělá..mám strach, že nás všechny pokouše...protože si myslí, že je tak král...vždycky jsem na něj už odmala byla nejvíc autoritatnivní, protože vím že pes nesmí lidem přelést přes hlavu, jenže tím pádem si ze mě vůbec nic nedělá, protože ví, že ostatní se ho vždycky zastanou...co dál udělat? :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 07:24 
Offline

Registrován: stř 10. čer. 2009 14:20
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín
Prosím poradí mi někdo? Je to už neúnosné. Nemůžeme ani ráno snídat jak kolem nás pořád skáče a jak ho pošleme pryč a vstyčeným ukazováčkem naznačíme, že to dělat nesmí (tenhle povel zná) vyjede po ruce. Vím, že chyba je v tom, že je rozcapenej až hrůza,ale za to já bohužel nemohu,protože pes není můj. Jen chci, když tady žiju,aby se jednou nestalo,že někoho povezeme do nemocnice s brutálním kousnutím. Sama se opravdu snažím o to,aby to pochopil, že je pes a má svoje žrádlo a že všichni na něj nejsou zvědaví jak po nich štěká. Myslím,že kdyby jsme přijeli do Vlčár dostal by tam infakrt ze všech těch pejsků a vůbec. Navíc jsme z východu a to je pěkně daleko a s ním cestovat to je horor. Už cesta k veterináři je noční můra. Za každou radu budu vděčná. :pray


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 08:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Cuccy píše:
Prosím poradí mi někdo? Je to už neúnosné...
Každý tu známe odpověď na tvou otázku, jen málokdo ti to napíše na přímo, protože se ti to nemusí líbit. Srovnej si do latě všechny, kdo mají výchovný vliv na psa, ať dělají, co dělat mají. Tady není samostatný problém ve psu, zde je problém s působením lidí na toho psa, jehož jeho chování je jen odrazem nesprávné formy působení lidí na psa. S tím tady nikdo nic nevymyslí.
U psů platí více než kde jinde, že "samotný voják v poli bitvu nikdy nevyhraje". Tato otázka není o psu, ale o lidech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 08:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle neni problém psa, ale vás, lidí. Pokud si nestanovíte pravidla, jak se ke psu jednotně chovat a nebudete se jich držet, nic se nezmění, naopak, troufla bych si tvrdit, že se to ještě zhorší - když ty se k němu budeš chovat podle něj takhle ošklivě, tvrdě ti to vrátí. Pes je rozmazlenej a to dost, on sám si neřekne "á to není hezké, proto budu dělat to co mi říká ona a ne že si budu dělat co se mi zlíbí, když mam ostatní omotaný kolem prstu". Nejlepší bude, když dáte psa do kennelky, vezmete zbytek rodiny a vyrazíte na osobní konzultaci. Pes určitě infarkt nedostane.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Já se už předem omlouvám za možná velice nevhodnej příspěvek, ale skutečně se tady mluví o psu rasy mops, nebo sem někde přehlídla, o jakého psa jde?
Cuccy - jak je možný, že nejste schopni přepravit autem mopse??????? Proč doma netahá šňůru, za kterou ho na to místo odvedete a třeba ho tam i přivážete, abyste se mohli v klidu nasnídat? Vždycky se tu radilo na rozmazlence a rozcapence rozhodit denní rytmus, sebrat okamžitě všechny výhody. Jak se můžete ohlížet na tchyni, nebo čí to je, když vám ten pes prostě obtěžuje život?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pokud ten pes není její a nebudou mít všichni k tomu psovi jednotný přístup, Cuccy s tím toho moc neudělá, i s těmi nejlepšími úmysly. Pokud by zakročila tak, jak popisuješ, otočí toho psa proti sobě totálně a tchýni taky, nemělo by to vůbec smysl. Požádala bych majitele psa, aby si ho zajistil tak, aby mě nemohl obtěžovat. S tím, že budu předem počítat s možnou reakcí majitele..., který vyhodí mě a ne toho psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Essi píše:
Požádala bych majitele psa, aby si ho zajistil tak, aby mě nemohl obtěžovat.

Pokud je tedy tchyně fakt takhle "zvláštní", zřejmě bude cuccy akorát moct požádat.....a přitom by stačilo se normálně lidsky se všemi spolubydlícími domluvit...škoda škoda. Vždyť mops má být společnský příjemný plemínko, mazlik gaučový radostný a milý....a ne terorista.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 11:10 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
Essi píše:
Dát psa do auta a zabezpečit ho není asi takový problém, jako přesvědčit zbytek rodiny. Protože vyslechnout rady a nechat si předvést praxi potřebujete všichni.

No, ale je to jeden z duvodu, proc je asi tezší je presvedcit, aby jeli na Vlcary, je to daleko a pesan asi v aute vyvádí či co.
Já mám jednu radu, mozna hloupou, ale kdo vi: Zkus se na toho pesana vykaslat. Tys psala, ze ho vencis, ze se o nej staras a tchyne ze mu max otevre dvere ven atp. Proste ji nech, at se o nej stara sama, kdyz ho tak moc chtela. At ho krmu, venčí, hraje si s ním... Uvidis, ze az na nej budu sama a pesan jí bude nevyvenčený vyvádět jak šalený, protože bude absolutně nevyběhaný, tak třeba snáz změní názor. Třebaaž jí z nudy rozkouše oblíbené oblečení, boty, gauč ... Ber to tak. Je to její pes, tak at se zacne starat, pokud ty prebíráš její zodpovednost na sebe a ona te ani pred psem nepodpoří, nezaslouží si tvou pomoc. Snad jí to pak dojde, že opravdu neco není v pořádku. Doufejme.

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2009 07:56 
Offline

Registrován: stř 10. čer. 2009 14:20
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín
Děkuji Všem za rady, přesně jsem věděla, že mi nikdo nemůže pomoci, dokud nebudeme chtít tady všichni s tím psem něco dělat. Chtěla jsem se jenom ujistit , že opravdu není žádná možnost jak to udělat jinak. Ano opravdu je to mops. Choval by se jistě tak jak by měl,kdyby se tady všichni nezbláznili. Opravdu mě to rozčiluje,ale nedokážu si představit co by se stalo,kdybych psa vzala a přivázala ho někde. Myslím,že bych si mohla balit kufry. To co se děje tady budu muset asi teda nějak probrat s tchýní ač jsem se už snažila, budu se snažit dál. Vím, že to nikam nepovede,ale aspoň něco proto udělám. Co,ale chci,tak kdybych ho vzala ven a on vyjížděl po lidech a na někoho skočil, bude to v tu chvíly můj problém, proto prosím o radu zda je možnost to toho psa naučit,aby na lidi neštěkal jak šílenej a neskákal na ně a samozřejmně netahal na vodítku. Aby mě prostě poslechl, když s ním budu sama. Pokud taková možnost není, pak nezbývá nic jiného než, že ho nechávat doma,protože nechci podstupovat riziko,že někde někoho rafne.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2009 09:22 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Místo těch kšírů, na kterých ho vodíte, bych mu dal hodně pevný kožený obojek, utažený tak, aby se z toho nevyvlíkl. Ve stejnou chvíli, kdy by vodítko napnul (skutečně ve stejnou chvíli, je to htra na postřeh) bych za vodítko trhnul a to dvakrát větší silou, než jakou do toho vyvinul ten pes. Pokud by tah do vodítka zopakoval a je jedno z jakého důvodu, pak to prvotní trhnutí bylo málo. Pokud mi pes napne vodítko potřetí, pak to považuji za pohrdání autoritou s projevem neskonalé drzosti, a to už se s ním nemazlím. Detaily tu však psát nebudu. Na to jsou třeba free soboty, nebo alespoň telefon.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2009 14:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Náhubek řeší jen dočasně popřípadě možné následky. I kdyby mopsovi nějaký byl, dusil by se....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: pon 10. srp. 2009 07:45 
Offline

Registrován: stř 10. čer. 2009 14:20
Příspěvky: 11
Bydliště: Jičín
Přesně tak, náhubek by ho dusil, už takhle se mu špatně dýchá. Normální obojek už jsem zkoušela,ale nechce na tom chodit, snaží se z toho vyvlíknout a jde za mnou a tahá .. Nelíbí se mu to,protože nemá vlastně, "žádný" krk . prostě je to rozmazlenec a rozcapenec :evil: já bych udělala všechno proto,aby s ním tady všichni jednali , když "zlobí" tak jak se má,prostě mu důrazně naznačit , že takhle se prostě chovat nebude a nemá! Včera jsem byla svědkem totálního selhání. Opět se grilovalo,pes na nás vyskakoval a já jsem ho okřikla a jasně mu naznačila,že tohle prostě dělat nebude. Dělal to dál, tak jsem na něj zařvala a plácla mu. V tu ránu se po mě ohnal. Tak jsem ho znovu napomenula a plácla (důrazně) ale on ještě důrazněji vyjel po mé ruce. Do toho se vložila tcýně a se slovy "Boníí nech toho, na tady máš kousek párečku" a to bylo všechno moje úsilý víte kde. A takhle je to vždycky.
Čeho jsem si,ale všimla, když s ním jdu třeba do krámu štěká a skáče po lidech jen co je vidí z dálky. Když ho,ale uvážu, než přijdu z obchodu, Dělá, že tam vůbec není a na nikoho neštěká a nechává se hladit i od lidí co kolem projdou. Jen co si pro něj,ale přijdu a někdo jde kolem nás opět začně vyštěkávat. Sám na to asi nemá nebo nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začal být nepříčetný na lidi
PříspěvekNapsal: pon 10. srp. 2009 08:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nápřahové tresty, jako je plácnutí, jsou zcela nevhodné. Najdi si tu téma, které se trestů týká, dozvíš se víc.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vůči nám až moc ochranářský
PříspěvekNapsal: úte 11. srp. 2009 09:32 
Offline

Registrován: pon 10. srp. 2009 09:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Benešov
Dobrý den,
s přítelem jsme si min. rok pořídili křížence rh. Ridgebacka s labradorem a pak jsme se dozvěděli,že je ještě zkřížený s pitbulem.Učili a učíme ho povelům.Vše bylo v pořádku, brali jsme ho mezi lidi,aby si zvykal na cizí, ale on si stále držel od lidí odstup, když ho někdo chtěl pohladit, tak utíkal.Teď je mu rok a 2 měsíce a nedávno si dcera hrála s kamarádkou venku, kočkovali se a pes si myslel, že jí kamarádka ubližuje a nejspíš ji chtěl chránit a kousnul dceřinu kamarádku do ruky. Jakmile si holky hrají s někým koho on moc nezná, tak je hned ve střehu a brání je.To samé když se přiblíží k mému příteli někdo, koho on nezná,ke mě také, tak je hned ve střehu a chrání. Pošťák podával mýmu taťkovi dopis a on mu vyjel po ruce.Teď k nám přijeli na návštěvu příbuzný, přítel si podával ruku se strejdou na pozdravení a teddy mu vyjel bez varování po noze, zakousl se mu do tepláků, byl k nezastavení, naštěstí ho nepokousal, ale co kdyby to bylo malé dítě?!. Ihned jsem ho bacila rukavicí, co jsem měla v ruce a poslala ho na místo, ale těžko říct jestli on ví, že udělal něco špatně. Venku na procházku jsme ho brali na volno, ale teď už s ním chodím jen na vodítku.K nám je velice přítulný,nikdy na nás nezaútočil, nezavrčel, když přijedeme z práce domů, tak je strašně šťastnej, běhá jak splašený, mlátí ocasem jak ďas, ale vůči nám je asi až moc ochranářský a já se bojím, že jednou to může špatně dopadnout,
prosím o radu co dál …


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vůči nám až moc ochranářský
PříspěvekNapsal: stř 12. srp. 2009 00:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Koľko má dcéra rokov? Bol pri ich hre pes bez priameho dohľadu človeka, ktorý psa ovláda? Príčinou jeho správania je najpravdepodobnejšie strach a nedôvera, ktoré rieši tak,ako to vidí u vás. On ťažko bací rukavicou a pošle na miesto kamrátku dcéry, alebo poštára, pokiaľ vo svojej nedôverčivosti vyhodnotí ich správanie zle. Aké mal pes možnosti styku s ľuďmi? Kam ste ho medzi ľudí brali a čo sa tam dialo? Ako konkrétne ste ho pri styku s ľuďmi usmerňovali, keď si držal odstup?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 12. srp. 2009 09:01 
Offline

Registrován: pon 10. srp. 2009 09:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Benešov
Dceři je 12 let, bohužel u nich nikdo nebyl, když se to stalo, já s přítelem jsme byli v práci. Ale od malička jsme si ho s přítelem brali do práce prvních 14 dní, co jsme si teddyho přivezli domů. Jenže my také hodně s teddym cestujeme a to tak, že 14 dní jsme u mého přítele a 14 dní zase u mě, tak teddy takto cestuje s námi, kde jsme my, tam je on s námi. Tak to asi není taky správné, ale zatím to nejde jinak. Je pravda, že jsem ho i určitě rozmazlila a teď, co se to stalo mu moc nedůvěřuji. Jinak jsem s nim chodila do parků a do města, aby si zvykal na lidi a různě na procházky. Já ho nijak neusměrňovala, když si držel od lidí odstup, nechtěla jsem ho nijak stresovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2009 11:21 
Offline

Registrován: ned 22. bře. 2009 16:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plaňany, okres Kolín
Desenský píše:
Miklasová Barbora píše:
...Nevim,co se mu mohlo prihodit, ale od jiste doby se u nej projevuje agrasivni chovani vuci lidem- zejmena osobam zenskeho pohlavi.
Pes pochopil rozdíl mezi autoritou a emocionální nestabilitou.
Citace:
me to dovedlo k zamysleni, proc to dela? Snazila jsem se prijit na pricinu (ton hlasu, vune, obleceni, gesta,..) ale nic me nenapada. Nejhorsi je, ze vrci i po me matce. Nerada bych aby v budoucnu doslo k natolik zavazne situaci a ja musela dat Maxe pryc.
Na důvod nepřijdete, na to nemáte srovnávací vzorce. Dát psa podobného křížení pryč, to už tu bylo mnohokrát, stačí tak počkat nejvýše rok.

Citace:
Pokazde kdyz zavrci, tak ho chytnu pritlacim k zemi a durazne opakuji, fuj, nesmis. Pokud se naopak necha pohladit, chvalim ho. Nevim zda-li jsem udelala pri vycviku nejakou chybu ja
V těchto dvou větách je základní klíč k celému selhání vašeho systému výchovy a tím i komunikace se psem, jelikož.
Citace:
...pes pochopil rozdíl mezi autoritou a emocionální nestabilitou.

Citace:
Prosim poradne co mam delat, nerada bych o nej prisla.
9.-10.h. 608623144


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěkání a běhání za lidmi
PříspěvekNapsal: pon 21. zář. 2009 23:26 
Offline

Registrován: pon 21. zář. 2009 10:31
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Dobrý den, mám 2letého křížence-nalezence, byly mu asi dva měsíce, když jsem ho našla na ulici opuštěného. Ujala jsem se ho, s veterinářem i cvičitelem na cvičišti jsme to otipovali na křížence hrubosrstého jezevčíka s pudlem. Náš problém je tento: Bydlíme na sídlišti, pejsek celkem poslouchá, mívám ho někdy na volno, někdy na vodítku. Když jde okolo nějaký člověk (nejčastěji muž a nejčastěji starší muž), Tim se rozběhne a začne štěkat. Nemyslím si, že by to byl projev agrese, spíše se mi to zdá jako projev strachu. Na vodítku to dělá málokdy, spíše to v sobě dusí. Nikdy nikoho nepokousal a nemyslím si, že by to někdy udělal. Na sídlišti je také samozřejmě hodně dětí, u většiny z nich to dělá také. Neznala jsem jeho život do 2 měsíců, nevím, jaké má s kým zkušenosti, ale od té doby, co ho mám, mu žádné dítě neublížilo. Trochu byly neshody s matčiným přítelem... Nevím, co s ním, nevím, zda ho mám za to trestat či ho uklidňovat... Některé maminky se díky nezodpovědným pejskařům na mě dívají skrz prsty, jako kdybych měla "bojového psa" puštěného na volno... A někteří pánové mi psa pro jeho štěkot chtěli ukopat. Nechci mít psa přivázaného pořád na vodítku, protože lidé se vyskytují všude, ať už jdeme do lesa, k rybníkům... všude jsou lidé, a já chci, aby i ten pes se mohl proběhnout, ať už sám, nebo se svými psími kamarády... Přivolat se mi ho daří až na několikátý pokus (nutno podotknout, že s povelem "ke mně" míváme problémy). Předem děkuji za radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání a běhání za lidmi
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 07:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
LeelooDallasova píše:
...Když jde okolo nějaký člověk (nejčastěji muž a nejčastěji starší muž), Tim se rozběhne a začne štěkat... ... Nevím, co s ním, nevím, zda ho mám za to trestat či ho uklidňovat... ...Přivolat se mi ho daří až na několikátý pokus (nutno podotknout, že s povelem "ke mně" míváme problémy). Předem děkuji za radu!

Přesunul jsem ti dotaz do tématu, kde najdeš mnoho odpovědí.
Pejska netrestej ani neuklidňuj, ale ukaž mu, že ten na koho štěká není žádnej bubák - doporučuji začít někým známým. Podrobnosti najdeš zde v tématu. Ohledně přivolání pročti poradnu přivolání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání a běhání za lidmi
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 19:52 
Offline

Registrován: pon 21. zář. 2009 10:31
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Citace:
Pejska netrestej ani neuklidňuj, ale ukaž mu, že ten na koho štěká není žádnej bubák - doporučuji začít někým známým. Podrobnosti najdeš zde v tématu. Ohledně přivolání pročti poradnu přivolání.



Problém je v tom, že na známé lidi on neštěká.... Za přesunutí díky, jsem tu nová a ještě se moc neorientuji... Na přivolání určitě kouknu... dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání a běhání za lidmi
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 19:03 
Offline

Registrován: pon 21. zář. 2009 10:31
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
LeelooDallasova píše:
Přivolat se mi ho daří až na několikátý pokus (nutno podotknout, že s povelem "ke mně" míváme problémy).


Tady bych ještě chtěla upřesnit, že pokud zrovna není "v ráži" nebo není něčím extra zaměstnaný, tak přijde kolikrát i na poprvé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 19:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přečti si poradnu, hlavně téma přivolání a téma o strachu. Pak se ptej na konkrétní situace a postupy. Začni ale tím, že nebudeš opakovat povely a naučíš se používat stopovačku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 15:13 
Offline

Registrován: sob 26. zář. 2009 16:40
Příspěvky: 1
Bydliště: sedlecko
Dobrý den, máme ročního psa Jack Russella Teriéra. Je velice milý, přítulný a žije s Námi v bytě. Ale jednoho dne se stalo to, že pes ležel a syn ho chtěl vzít za obojek a on se ohnal a kousl ho do nosu. Byl potrestán tím, že byl dva dny zavřený a do bytu měl zákaz. cca 2 týdny po této nehodě jsme odjeli na dovolenou do zahraničí a nezbylo nic jiného než psa nechat u příbuzných. Když jsme se vrátili Dasty byl jako vyměněný, proto jsme si ho vzali zpět do bytu. Po měsíci vyjel po manželovi, když Dasty ležel na pohovce a manžel se s nim chtěl pomazlit a kousl ho také do nosu. Pes byl potrestán tím, že je nastálo venku na zahradě u boudy. Jeho agrese se projevuje i na ostatní psi a když kolem projdou menší děti mohl by se zbláznit, ale jinak je moc hodný a milý. Nechá si dát pusu, nechá se mazlit, olíže nás je moc spokojený a přesto, když jsme to nečekali kousl. Už nevíme co s nim, chtěli jsme ho i dát pryč. Ale nakonec jsme to neudělali, protože by jsme ho chtěli mít zpět doma. Prosím poradte nám jak se máme zachovat, aby to víckrát neudělal. Předem moc děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 15:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nechodit za ním, když po něm něco chcete, nebrat za obojek, ale psa si přivolat. Vaše tresty pro něj musely být naprosto nepochopitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 17:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. zář. 2006 09:35
Příspěvky: 45
Bydliště: pm
naložte psa do auta a jeďte na Vlčáry!

_________________
Nelidští mohou být jen lidé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Chtěla bych znát váš názor. Cane corso je známý nedůvěrou v cizí lidi... Teď už poznám, od koho se nechá pohladit a od koho ne. Máme domek se zahradou (zatím stavba), spousta lidí nechápe ani cedulku na plotě, prostě si otevřou a jdou dál, pes štěká, pokud pořád někdo nechápe a chce ji pohladit, skočí po ruce, zatím nekousla. Mám učit psa nechat se hladit, nebo učit lidi, že štěkající pes se nehladí?? Když návštěva přijde, škěká, já jí říkám, že je to kámoš, zhruba do minuty přestane. Když nepřestane, dostane "odchod". Když si jí nevšímají, je v pohodě a jde si po svých, ale pohladit se nenechá (většinou). Ovšem když už někdo přijede po druhé, po třetí, tak už i vítá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Mandarin píše:
spousta lidí nechápe ani cedulku na plotě, prostě si otevřou a jdou dál
...bych řešila aspoň visacím zámkem. Se tomu psovi ani nedivím že blafe, když si k vám chodí kdo chce jak se mu zlíbí!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 16:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Do teď jsme měli jen řetěz a zámek, tak jsme rádi, že jsme postoupili k normální brance a ta má zase kliku z obou stran! :( Jasně že v budoucnu to bude jinak, ale zatím jsme rádi, co tam máme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No pokud tam dělníci ze stavby potřebují chodit nepravidelně a pohybovat se po celém pozemku kvůli stavbě, pak bych si zajistila psa, aby je neohrožoval, pokud se mrcasí po zahradě mimo vytčené hodiny, pak by to jistě dělat neměli...a hladit štěkajícího psa mi přijde vyloženě jako žádost o hryznutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 16:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To záleží na vás, jak to chcete mít. Buď přátelskýho pejska nebo hlídače se vším všudy. A počítat s případnými následky... Cedulku bych vyměnila místo "pozor pes!", Pozor pes, vstup na vlastní zodpovědnost (nebezpečí). Ať se rozhodnete jakkoli. Aby ste, pokud se stane nějaká nehoda, byli co nejvíc chránění

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Nejedná se o dělníky, zatím nezůstává na stavbě sama, je tam jen s náma.. Ale většinou děláme vevnitř a když někdo přijde a jde dál.. Není to zase tak, že by šel každý, ale párkrát už se to stalo.
Mně vyhovuje to, jaká je. Když někoho nezná, proč by si ji měl hned hladit, kdy se mu zachce. A když už je to někdo, kdo chodí častěji, tak už je to kámoš..
Taky mám pocit, že si o to kousnutí přímo říkají! A pak se strašně diví. Když jsem tam já, řeknu těm lidem, že jí nemají hladit, když štěká. Když je tam přítel, nadává jí. Pak se dohadujem mezi sebou, jestli ji nemají hladit, nebo ona nemá skočit.
Proto se ptám na názor ostatních...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Mandarin
porve psa mate mit zajisteneho tak aby se nedostal nechtene do kontaktu slidmi bez vaseho vedomi...v tomto pripade neni nic jednodusiho nez zancit a mit zvonek.
Cane corzo ma instinktivni snaho hlidat majetek majitele a jeho rodiny,vcetne ochrany blizke rodiny.Nevim jak je pejsek stary,ale nato ze sam nezautoci bich rozhodne nespolehal.
Pokud chcete mit ze psa spolecnika vychazejte z toho ze pes bude vedet ze od reseni techto situaci jste vi,ale to predpoklada aby pes mnel Vasi duveru a naopak.
Pes bi mnel zvladat privolani prvnim povelem kdy pak bude mit misto vyhrazene pro nej kde jej nebude pripadna navsteva mit moznost kontaktovat pokud chcete aby pes v budoucnu hlidal.
Od toho aby ji nehladi cizi clovek pokud nechcete jste tady vi....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Ono to není zas tak jednoduche.. je to stavba a zatím taháme elektriku přes cestu, a to na míchačku, světlo, atd. Zvonek musí počkat. Ale je mi to jasné, zajistit to, aby nechtěné návštěvy počkali před brankou, dokud někdo z nás nepřijde.
Je to fenka a má 13 měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Mandarin píše:
Ono to není zas tak jednoduche.. je to stavba a zatím taháme elektriku přes cestu, a to na míchačku, světlo, atd. Zvonek musí počkat. Ale je mi to jasné, zajistit to, aby nechtěné návštěvy počkali před brankou, dokud někdo z nás nepřijde.
Je to fenka a má 13 měsíců.

Jinou moznost nez uzamceni oploceni nemate. Pocitej s tim ze pokud ti pes nekoho kousne na nedostatecne zajistenem (coz neuzamcenypozemek je) mas na krku ublizeni na zdravi z vedome nedbalosti a budes rada kdyz vyvaznes s podminkou. proste mit nezajisteneho psa v miste kam muze kdokoli volne vztoupit je docela odvazny. A ten zvonek jde provizorne zaridit bezdratovym zvonkem.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 23:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
A ešte počítaj s tým,že pes má možnosť robiť si postoj, názor a reakcie len na základe toho, aké podmienky MÁ, nie z toho, že ty vieš, aké by mal mať a aké nemôžeš zabezpečiť. On pozná svet taký, aký vidí a pozná on, nie taký, ako ho vidíš ty. Správa sa teda podľa toho a ak tam nie si a on tam je, nemôžeš mu názor ovplyvniť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 06. říj. 2009 04:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Mně vyhovuje to, jaká je. Když někoho nezná, proč by si ji měl hned hladit, kdy se mu zachce. A když už je to někdo, kdo chodí častěji, tak už je to kámoš..
Taky mám pocit, že si o to kousnutí přímo říkají!


Nezlob se, ale víš vůbec, co od ní chceš? Vyhovuje ti jaká je, ale nevyhovuje ti, když někoho cvakne? Jedno s sebou nese druhé. Pokud chceš hlídacího psa, měl by být schopný vyhodnotit, kdy má zasáhnout a kdy ne. Tak, jak žije tvoje čubina, se to ale nikdy nenaučí. Navíc píšeš, že má 13 měsíců. Dospívá a dělá si světonázor .... .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!