Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 09:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pes "asociál"
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 17:30 
Dážený pane Desenský,
ráda bych Vás požádala o radu. Mám téměř 3letého psa plemene Kerry Blue Terrier. Jmenuje se Bill. Kupovala jsem jej jako jednoletého pejska. Pejsek, byl zpočátku krotký jako beránek, nechal si vše líbit a byl spíše apatický. Cca po měsíci napasl prvního psa - odrostlé štěně NO. Následovaly další výpady na psy dospělé a k mému překvapní i na feny a malinká štěňátka. :cry: Neváhala jsem a vyhledala odborníky. Prošli jsme poměrně drahým individuálním výcvikem. Hromadné kurzy bychom prý rušili. Bill byl označen za psa asociála a bylo mi sděleno, že je to v podstatě blázen a v USA by byl dávno utracen. Nechci se s tím smířit. Utratit psa podle mne není řešení, ale někdy mám vážně pocit, že se v něm nevyznám. :cry: Jakoukoli nejisotu okamžitě řeší vrčením. Není to zlé vrčení, spíš jen tak zkusí "povrkávat" a přitom vrtí ocasem. U jiného psa jsem se s tím nesetkala. :shock: Jednou na psa kňučí a chce si hrát, podruhé jej napadne. Nerozumím mu a je mi to moc líto. Ráda bych se s Vámi setkala. Mám pocit, že Vy jste jediný, kdo mě může naučit Billovi porozumět. :wink:
Předem děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tak neváhej a zavolej Rudovi nejlíp v pondělí mezi 9. 10. hodinou a domluv si co nejdřív schůzku. A nic nevzdávej, někteří "cvičitelé" jsou kynologové z leknutí. Chování, které popisuješ, se nevyřeší výcvikem, ale pochopením psa a jeho výchovou. Ruda ti s tím pomůže. Zavolej co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes "asociál"
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2007 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Radka Dvořáková píše:
. Cca po měsíci napasl prvního psa - odrostlé štěně NO. Následovaly další výpady na psy dospělé a k mému překvapní i na feny a malinká štěňátka. :cry: ... Jednou na psa kňučí a chce si hrát, podruhé jej napadne. Nerozumím mu a je mi to moc líto.


Ja len tolko k tomu, ze pokial si to nevyriesite neskusajte uz dalej ci sa mu bude nejaky dalsi psik alebo stena alebo fena pacit... Majte ho pekne na voditku a s kosikom a davajte si na nho pozor...
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě. 2007 10:28 
Offline

Registrován: úte 08. kvě. 2007 16:36
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha 5
Elza nám toto přesně také dělala, pak již jen štěkala a nyní, po té, co jsem zkusila pár fíglů, co jsem se zde dozvěděla....stojí krotká jako beránek a nechá se oňuchňávat kýmkoliv :-)
Takže rozhodně zajeďte na ovčáry!
Karol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. kvě. 2007 20:29 
Offline

Registrován: pát 14. črc. 2006 11:10
Příspěvky: 27
Bydliště: stremenicko
To Radka:
My máme podobně asociálního bandoga, vzali jsme si ho ročního z útulku a šel po všem. I po fenách, štěňatech...Díky návštěvám u pana Desenského nakonec pochopil, že malé štěňátka se nezakusují a fenky jsou taky úplně na něco jiného než na trhání. Fenky už má opravdu rád. U psů kluků jsme ale dokonale vyhořeli, zatím 100% chce všechny zakousnout s výjimkou psů pana Desenského. Těch se bál...Ale předpokládám, že u vás to může díky návštěvě skončit o dost líp. Takže jeďte!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 09:47 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
[quote="bandoci"]

.....s výjimkou psů pana Desenského. Těch se bál...

...bál sa ich, pretože sú pod ochranou pana Desenského?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 10:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
SV píše:
...bál sa ich, pretože sú pod ochranou pana Desenského?
Ne. Tato moje smečka je specifická tím, že si mezi sebou dávají jednotliví psi povely, což většina příchozích psů nepřehlídne a jelikož neumí zpravidla ani po psím, nerozumí jim a to je právě to, co je děsí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 10:22 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Ďakujem za odpoveď , zaujímalo ma to. A to si ich naučil ty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 10:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
SV píše:
Ďakujem za odpoveď , zaujímalo ma to. A to si ich naučil ty?
Ne, to se učí už po generace mých psů mladí od starších a hodnostně výše postavených. Jen se za ty roky mění vždy trošku dialekt. Já jen dohlížím, aby si tu až tak moc nenadávali sprostě a vyjadřovali se pokud možno slušně a srozumitelně. Jen interní komunikaci nechávám trošku na nich, abych jim moc nezasahoval do jejich svobody. Něco jako sledovaná demokracie.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21. kvě. 2007 11:32 
Offline

Registrován: stř 31. led. 2007 11:36
Příspěvky: 107
Bydliště: Bratislava
Desenský píše:

Ne, to se učí už po generace mých psů mladí od starších a hodnostně výše postavených. Jen se za ty roky mění vždy trošku dialekt. Já jen dohlížím, aby si tu až tak moc nenadávali sprostě a vyjadřovali se pokud možno slušně a srozumitelně. Jen interní komunikaci nechávám trošku na nich, abych jim moc nezasahoval do jejich svobody. Něco jako sledovaná demokracie.[/quote]

:-) :shock: :wink: (dík, teda ja žasnem, ako to tie zvery skvele zvládajú, tá sledovaná demokracie ti funguje jedna radosť)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. čer. 2007 13:23 
Mam tiez stvorrocneho kokrspaniela a neviem si s nim rady.Zobrali sme si ho pred tromi rokmi od pani v nasej dedine.Nepovedala nam ,ze ma epilepsiu.Mala ho asi na metrovej retazi,uviazaneho pri bude.Ked sme ho brali ,bol u nas sam.Lenze po tom sme si zobrali sucku-najducha a po nejakom case krizenca maleho chrta./tiez ho mali na retazi pri bude ,na betone v zime i v lete./A odvtedy su s kokrikom problemy,je zly,vrci na nich,neda sa im ani najest.V nasej rodine sa ho nebojim iba ja.Casto sa spolu biju.Zverolekar nam poradil ho dat vykastrovat.Vraj bude pokojnejsi.Lenze mam dojem,ze je cim dalej zurivejsi.Ked ho to chyti,snazim sa ho chytit pod krkom ,aby ma nepokusal a pockat kym sa ukludni.On vacsinou prestane.Ale ked nie som doma,nema ho kto ukludnit.Mam dojem,ze ziarli,ale tym ,ze na tych dvoch stale vrci,zacinaju byt k nemu zli.Vie mi niekto poradit co s tym? Inac,ked je pokojny,je to mily psik


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15. čer. 2007 10:58 
Offline

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:11
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
Kastraciou tieto problemy nevyriesis. Dohodni sa s Rudom na navsteve so vsetkymi psami. Este jedna otazka: sprava sa tak iba k tymto dvom v spolocnej domacnosti alebo ku vsetkym???

_________________
Vodca svorky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!