Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je sob 08. čer. 2024 01:05
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 10:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Aha, takže je máme nachat očuchat si zadky? Je na to nějak zvláštní postup?

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No hlavně u toho člověk musí bejt úplně jistej, klidnej, bez nervozity a dělat to přirozeně. Určitě nebude fungovat hokus pokus, tim spíš jí čubu zafixuješ jako tu, která se má sežrat, bo se s ní dělají divné věci. Svou čubu si klidni, na tamtu se vyprdni, beztak nevíš, jak bdue reagovat ona. Máš eště štěndo, kontaktuj ho s pohodovými a přátelskými psy. Copak nutně potřebuješ, aby se tvá čuba kámošila zrovínka s touhle divnou? Notabene si vůbec nemyslím, že stafbulíci mají zakořeněný špatný vztah k jiným psům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Postup na to je, nemáš to na Vlčáry daleko, nech si to předvést.

Není účelem nutit jí kamarádit zrovna s touhle čubou, ale uzavřít pak to neútočení a pokud možno nebát se jedna druhé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 11:38 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
U svého psa bych si trenovala naučit ho neřešit druhého psa-ignorace. Taky si myslím, že se nemusí všichni psi kamarádit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Dík za všechny rady. Kdybych se s tou fenou nebyla nucena vídat na cvičáku, tak to neřeším. Ale její přítomnost, i když nic nedělá je pro nás rušivá. A chci to brát tak nějak z principu,aby se Amálka vyprdla na psy, kteří jí jsou nesympatičtí a ignorovala je, aby věděla, že tím, že se na ně bude vztekat nic nevyřeší. Na Vlčáry klidně pojedu, ale jestli tam nebude pes, který Amálce nesedí, tak to nemá cenu. Ona s ostatními vychází výborně. Musela by ta fena jet s námi a to se asi nepodaří. A jak mám učit ignoraci? Nemůžu jí ani sklidnit, jen odejít a tím to skončí. Natož ji nějak učit ignoraci. Máš v tom Dorotko nějakou zkušenost? Ráda si nechám poradit.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 12:32 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Tak ta ignorace by mi rovněž zajímala. Moje čuba se s jednou čubou chytla na cvičáku kvůli míčku a od té doby ji nemůže ani vidět, druhá čuba je v poho, ale moje ji má neustále v merku. Když je přivedeme k sobě, tak moje si jí urputně očuchá, nic víc se neděje a vypadá, že je to v pořádku, ale jakmile vidí druhou čubu lítat, tak se zas může zbláznit. :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 19. říj. 2009 14:15 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Ignorace psů je výborná i při běžném životě, proto bych to trenovala. Začínali jsem u psů - pohodářů ( nepouštěla jsem ho k nim ), potom u plotů - neodešli jsme dokud se můj pes nezklidnil a neprošel naprosto v klidu. ( Choval se jak Akim v polepšovně :D ) Jak? Záleží kolik máš respektu, co si z tebe dělá. My na to šli celkem v klidu, ale nedala jsem mu pokoj, dokud nedal pokoj on ( u těch plotů.) Můžeš chtít, aby třeba cvičila v přítomnosti té feny nebo sedět zády k feně a čučet na tebe, upoutávat pozornost na sebe nebo jsem ho k tomu plotu přitáhla a řekla mu, "chceš něco?". Hlavně klídek, trpělivost a nechtít všechno hned, ale vědět, co chceš a tím směrem jít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. říj. 2009 13:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
[quote="andyst"]Dík za všechny rady. Kdybych se s tou fenou nebyla nucena vídat na cvičáku, tak to neřeším. Ale její přítomnost, i když nic nedělá je pro nás rušivá.


Rušivá pro vás, pro tebe nebo pro tvého psa? Každý jste jedna živá osoba a osobnost. Jestli tamta fena ruší tebe, ty rušíš svojí fenu tím, že řešíš tamtu fenu. Jestli tvoje fena řeší tamtu fenu, ty máš svojí feně ukázat, že existují jiné priority a radosti než čučet na tamtu fenu. A jestli obě dvě čučíte na tamtu fenu a řešíte co se bude dít, tak ty přestaň řešit a uč tu svojí žít s radostí. OK?

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. říj. 2009 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
No Lenko to nebyla zrovna odpověď, která mi pomůže. Řeší ji Amálka, Já se snažím jí zabavit něčím jiným. Ale jsou situace, kdy se k sobě prostě dostanou a v tu chvíli začne mazec. Chci předejít právě tomu.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. říj. 2009 13:59 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
andyst píše:
No Lenko to nebyla zrovna odpověď, která mi pomůže. Řeší ji Amálka, Já se snažím jí zabavit něčím jiným. Ale jsou situace, kdy se k sobě prostě dostanou a v tu chvíli začne mazec. Chci předejít právě tomu.


No a jaký máš pocity u toho ty? Odpověz si sama.
Potkáváme se často s takovouhle fenou, která nás doslova nenávidí. Moje psi nesmí řešit a myslím, že už jsem je přesvědčila, že už ani nechtějí. Její panička má ztvrdlé rysy a mě je fakt ukradená. Vývoj je takový, že její fena řve čím dál tím víc a moji psi už ani neřeší, což ze začátku chtěli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. říj. 2009 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Předejít je špatně řečeno. Prostě bych chtěla, aby ji Amálka buď ignorovala, nebo dokonce, aby se holky prostě nehádaly:-)

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. říj. 2009 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Dorotko já si jí prostě nevšímám. Je mi ukradená. Ale chci vědět co mám dělat, když uýž nan ní Amálka vylítne. Křičet? Trhar vodítkem? To se mi zdá dost zbytečný, neviděla bych to jako úcinný. Proto jsem se ptala, jestli je nějaké východisko. Bude to asi nakonec učení té ignorace. Ale myslela jsem, jsestli se nedá udělat něco, co by ty holky smířilo.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. říj. 2009 14:03 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Dorotko, ale pokaždé to opravdu není o pocitech člověka, já bych mohla vyprávět, čubě věřim, věřim a najednou provede nějakou kravinu :dontknow: Samozřejmě, když se k tomu přidá nejistota člověka, tak je to o to horší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 20. říj. 2009 14:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Všechno jde, když se chce a když se ví jak na to. A jestli nevíš, pak přijeď na fríčko.

Naučil jsem vzájemné toleranci naprosto všechny psy, které u sebe mám, nebo jsem je tu měl, a to dělám trochu s jiným materiálem, než jsou jen nějaká pubertální štěňátka.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 08:57 
Offline

Registrován: čtv 06. srp. 2009 03:16
Příspěvky: 1
Bydliště: rosice u brna
Dobrý den, chci se zeptat, mám10 měs.RR.Dosud s ním nebyl žádný problém, se všemi psy si hrál, není bojácný ani agresivní. Ale před měsícem ho na cvičáku napadl vlčák při dlouhodobém odložení. Můj pes ještě ležel a vlčák na něho najednou vystartoval a zezadu ho začal kousat. Všechno se stalo hrozně rychle, když se vlčák zvedl, já jsem ještě svýmu psovi řekla zůstaň, hodný, že ho napadne jsem vůbec nečekala. Chvilku mu trvalo než pochopil, co se děje a začal se bránit(vystrašený není)Pak jsme je od sebe dostali, nic vážnýho se žádnýmu nestalo, teda vlčákovi vůbec nic, Max měl malý škrábnutí na krku. Ale od té doby když přijdeme na cvičák oba na sebe hned vrčí, štěkají, a startují, na povely téměř vůbec nereaguje, na odložení ani aport je už vůbec nemůžeme pustit z vodítka, což jme dřív mohli.Nevím ,co s tím, nechci mít psa-rváče. S jinými psy problém(zatím) není. Ještě bych podotkla, že na cvičáku jsou kromě těchto dvou psů už jenom samé fenky(možná příčina?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 09:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle se tu řešilo mnohokrát, zkus si pročíst témata jako "agrese po útoku" a další s podobnou tématikou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
magdice: Škoda že si s tím nepřišla dřív. Ruda umí tadyty renoncy ze psa dostat, ale mělo by to být čerstvý a ne už zažitý. O agresi je tady v této poradně napsáno mnoho, i to jak se bránit proti cizímu psovi a i proč bývá RR často "z ničeho nic" napadán, stačí jen počíst. Začni třeba tímto tématem od začátku a zvláštní pozornost věnuj červeným příspěvkům a příspěvkům od oprávněných poradců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
.....pokud je pro psa nejaky podnet silnejsi nez psovoda je tohle otazka bud nedotazeni cviku a silnejsiho podnetu pri nem ktery pes uz nezvladne,nebo respektu a vule prosadit svoje...
Co se tyka napadeni psa pri vycviku je zde nezvladnuti situace vycvikari a preceneni sil majitelem No.Vpodstate se mnelo hned po te co se stalo ukazat Vasemu psu ze se nic nedeje a druhemu ze tohle ne ....stacilo oba psy odlozit vedle psovoda do protejsich rohu,pochvalit a jdem dal.Nyni si bude vas pes uz hlidat aby nebyl napaden a preventivne uz startuje do predu protoze ve vas nema tu oporu ketrou potrboval..to je tohle Vase zavahani kdy jste si zakonite nevedela rady protoze jste jeste nic takoveho nemusela resit.
vasim prvoradim cilem je znovu ziskat duveru a respekt vaseho psa coz bude ciste zalezet jen na vas,jinak postup na odlozeni je stejny jak kdyz cvicite jine rusive vlivy...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 06. lis. 2009 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
magdice píše:
Nevím ,co s tím, nechci mít psa-rváče. S jinými psy problém(zatím) není.
Mám skoro tříletého RR. Dneska se nám nestává, že by nás nějak více napadali psi (s vyjímkou NO, jsou trošku zvláštní ve vztahu k RR). Také nás napadl v 10ti měsících pes (zlaťák). Musela jsem se naučit, že já jsem ta kdo brání psa a ne, že se pes brání sám. Když se mi poprvé povedlo dát psa za sebe a bránit nás, byl to začátek k tomu, aby můj RR nebyl rváč. Dneska toleruje psy, nevšímá si jich, pokud oni projevují přehnanou zvídavost, tak si většinou výhružně vrkne ale nestartuje.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 20:02 
Offline

Registrován: stř 11. bře. 2009 08:31
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den pane Desenský,
jsem zklamaná a vyčerpaná, ze svého dvouletého boxéra. Dnes opět za útočil na psa. Je to také moje chyba, ale nějak jsem bohužel nepřekpokládala, že se paní se psem před námi schválně schová a já je neviděla, prostě jsem ho neměla pouštět. Četla jsem vaši knihu, koupila jsem halti ohlávku, používáme koš a stopovačku, už půl roku se učíme na stopovačce povel ke mně a výsledky minimální, i když vždy trvám na splnění povelu. Je velice aktivní a každý den vyžaduje minimálně hodinu volného pohybu, jinak nám ničí zařízení bytu. Venku ho, ale nemůžu pustit, protože je agresivní na každého psa, kterého potkáme a těch je nepočítaně, tak je pořád na stopovačce a doma jsou pak velké škody, i když má dostatek hraček. Když ho na chvíli pustím a dám mu koš, tak si sedne a nehne se dokud mu ho nesundám, pak lítá jak blázan :D. Jak mu mám dát pohyb, který potřebuje, když je na každého psa agresivní a těch je venku na každém kroku minimálně 10, s košíkem se nehne z místa? Pokud ho venku pustím jsem zoufalá, kde se oběví další pes. Mám si raději nechat zničit byt :cry: . Pokud se venku unaví, může zůstat doma sám a nic nezničí! Moc děkuji za pomoc, už nevím na koho se obrátit. :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Vprni rade pokud chcete cokoliv resit se psem tak vse v klidu a pohode. Buhuzel pohyb ze psem jak predpokladam na sidlisti prinasi i pohyb dalsich majitelu se svymi psy.To co popisujete muze byt nezvladnuti komunikace s jinymi psy,ale i treba pouha nevychovanost...stejne tak muze pes mit strach z ostanich psu,bez toho aby clovek videl v ralu jak se chova jen a jen hadam.Pri praci se stopovackou je pro zdarny vysledk potreba dodrzet nekoloik zasad jako je reflexni oblouk psa,bit pro psa srozumitelny a pokud prerusuji nezadouci cinost tak aktivitu psa prevest zadoucim smerem...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Vumen píše:
Moc děkuji za pomoc, už nevím na koho se obrátit... :Hangman:

12.12 má byť freečko v Brne,pokial sa brňáci a spol dohodnú na mieste konania,tak stačí sledovať kde a potom sa len zúčastniť. :wink: Stačí sledovať hlavný panel a následne príslušnú tému "Free soboty v teréne"...

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2009 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
1) zavolejte přímo Rudovi, domluvte si s ním návštěvu a na Vlčáry zajeďte
2) do té doby - dejte košík a vodítko a jděte. Nenechejte si poroučet vlastním psem! Za chvíli ho to přejde a košík přestane řešit. I tak jej ale nepouštějte navolno - kromě toho že i pes s košíkem může jiného zranit, může si koš sundat nebo i samotným vylítnutím způsobit psychickou újmu jinému psovi, se taky může stát že narazí na poučeného majitele a odnese si to po právu on.
3) když už psa potřebujete vylítat - co ho vzít ke kolu? Unavit se dá i psychicky - učením nových věcí, stopováním,...
4) mno a na demolici bych zrovna v tomhle případě klidně nasadila ten košík :twisted:

Ale hlavní a nejdůležitejší bude bod 1 - to ostatní jsou jen prozatímní berličky, které váš problém nevyřeší, pouze zminimalizují škody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 18. lis. 2009 07:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Vumen, moc ti držím palce, protože přesně vím , co cítíš. Taky mě nejvíc ze všeho štvalo, že nemůžu svého psa pustit a že se nemůže vylítat. Ale věř, že nejvíc škody naděláš, když mu dáš víc svobody, než si zaslouží. To se nehneš dál. Však on to dožene..
My jsme to řešili ze začátku tak, že jsme chodili na ind.civčák a pak jsem mu našla oplocený pozemek, kde se mohl vylítat. Ti zlatí lidé -majitelé pozemku ani peníze nechtěli.
Jinak jsem ho nepustila vůbec, dokud neměl výborné přivolání, abych ho mohla odvolat od psa. To přivolání jsem ho učila na vodítku ( stopce ). Hlavně buď v pohodě, výsledek se určitě dostaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese
PříspěvekNapsal: čtv 19. lis. 2009 11:10 
Dobrý den,
mám jeden problém se svým psem a byla bych Vám moc vděčná, kdyby jste mi mohl poradit, jak tento problém řešit. Pes, zlatý retrívr, rok a půl starý, bez PP. Asi tak před měsícem začal bez předchozí špatné zkušenosti útočit na jiné psy. V dnešní době, má tendence útočit na psy, feny i štěnata. Když můj pes zahlédne jiného psa, nehledě na věk nebo pohlaví, lehne si na zem a má o toho druhého psa zájem. Když se spolu setkají, tak ztuhne, naježí se, zavrčí a pak zaútoči. Nikdy neměl žádnou špatnou zkušenost s jiným psem, který by ho třeba napadl. Toto
chování začalo, pro mne, bez zjevného důvodu. Doma se chová klidně, nemá snahu o dominantní postavení, pokud na něj jen trochu zvýším hlas, tak okamžitě lehne na záda a nastavuje břicho, popřípadě se začne plazit směrem ke mě. Co se poslušnosti týče, tak doma poslechne bez problému. Venku také poslouchal, ale co nastala změna v jeho chování, tak venku nereaguje na žádný povel, na vodítku tahá a odmítá jít u nohy. A zase, pokud ho stáhnu k sobě, nebo zvýším hlas, okamžitě stáhne ocas mezi nohy a lehne na záda.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 16:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Rejpoalka pes nemá negatívnu skúsenosť so psami. Má so psami nejaké iné skúsenosti?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 16:34 
rea píše:
Rejpoalka pes nemá negatívnu skúsenosť so psami. Má so psami nejaké iné skúsenosti?


Má zkušenosti se psy. Než začalo tohle jeho podivné chování, tak jsme chodili venčit převážně mezi psy, aby si mohl hrát s ostatními. Jediného psa, kterého snese, je pes od sestry. Sice se spolu vidí tak jednou týdně, ale s ním si rozumí a hraje bez sebemenších známek agrese.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak ty na jeho chování reaguješ, jak ho řešíš? Nemáš ty sama strach před jinými psy (to není rytí, je to důležitá otázka)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 21. lis. 2009 16:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pod vplyvom toho, že pes dospel, teda už nie je šteňa, ale samec, so všetkým, čo k tomu patrí, teda aj inou reakciou od druhých psov a iným postojom k nim, ste ho pravdepodobne nepreviedli správne cez to, ako sa má zachovať. To stuhnutie nasvedčuje tomu, že nevie vyhodnotiť situáciu a preto útočí. Vaše správanie v týchto konkrétnych situáciách má tiež veľký vplyv. Ako sa správate vy?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Halti na cvičáku
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
Tak jsem byla s puberťákem na cvičáku (takovej ten puberťák jak se chce se všema rvát). Hned na mi řekli, ať sundám haltinu, že na obojku to bude lepší. Jenže pak jsem skoro celou dobu zápasila s jeho 30kg a měla jsem co dělat. Zvlášť když se psi pustili na volno na hraní, vybraní agresoři (včetně mého) zůstali na vodítku a cvičitelka mi řekla, ať s Ronem chodím mezi ostatníma, aby měl co nejvíc kontaktu. Pořád mě někam táhnul a musela jsme s ním dost cukat, prostě mi těch jeho 30kg někdy přijde moc těžkých. Když se dostal k jinému rvacímu psu, tak se do sebe pustili, protože jsem ho neudržela. Tak se chci zeptat, jestli si mám prostě zvyknout, že je na obojku a že musim hodně zabrat, když ho chci zvládnout anebo jestli je lepší si na cvičáku vymínit, že bude pes na haltině, na který ho zvládám v pohodě? Agresi s cvičitelkou řešíme, jde mi jen o to, abych ho vůbec zvládala...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Giny
Citace:
vybraní agresoři (včetně mého) zůstali na vodítku a cvičitelka mi řekla, ať s Ronem chodím mezi ostatníma, aby měl co nejvíc kontaktu. Pořád mě někam táhnul a musela jsme s ním dost cukat, prostě mi těch jeho 30kg někdy přijde moc těžkých. Když se dostal k jinému rvacímu psu, tak se do sebe pustili, protože jsem ho neudržela.

Vpodstate prvni chyba byla ze si cvicitelka neuvedomila co se stane kdyz si psa nezvladnete,podle popsaneho psa naucite bezpecne ze si muze delat na voditku co chce,nauci se rvat a resit si sve problemy sam coz je asi to nejhorsi...
Pes na voditku ano,ale za predpokladu ze bude pri pokusu o rvacku rychla rakce zamezujici teto cinosti,to stejny pokus pes bude tahnout.V tomto pripade je halti lepsim resenim pokud fyzycky psa nezvladate nez abyste delala X korekci ktere pes ani nezaznamena nebo budou nedostatecne coz psa jen znervi a pak skutecne vystreli pravdepodobne na prvni co narazi coz je jiny pes kde si bude resit sve flustrace rvackou nehledic na to ze cele tohle je pro psa nesrozumitelne prozoze prakticky nevi co ponem chcete,sama jste v nervech protoze nezvladate a tim bezpecne psa dostavate do nervu pkud v nich jeste nebyl a nechtel se rvat pak timto uz je dost dobre preddsmazenej a je jasne ze prvnic o bude delaz ze se porve s prvnim co mu takrikajic prijde pod cumak. A mate tady opet situaci kdy pes se bude rvat... :dozdi:
....pokud chcete mit rvace prave jste na dobre ceste.....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 16:07 
Essi píše:
Jak ty na jeho chování reaguješ, jak ho řešíš? Nemáš ty sama strach před jinými psy (to není rytí, je to důležitá otázka)?

Vím, že to není rytí. Vím, že pes dokáže vycítit to, co cítí jeho pán. Já jsem v takové situaci klidná. Já strach nemám. Než mi došlo, že tuto situaci sama nevyřeším, tak jsem se psům nevyhýbala. Naopak jsem se snažila, ať s nimi přichází co nejvíc do kontaktů, aby si na ně zvykl. Teď se ostatním psům nevyhýbám, ale chodíme tak, aby na sebe viděli, ale nemohli se k sobě dostat.
Pokud už mi na nějakého psa vystartuje, tak ho stáhnu k sobě a s hubováním odcházím od toho psa. Ale dokážu poznat, kdy pes hodlá zaútočit, takže odcházím ještě před tím, než vystartuje. Ještě tak přemýšlím, že ve většině situací (ne, ale vždy) vystartuje na druhého psa v momentě, kdy se ho druhý pes dotkne packou nebo na něj vyskočí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 17:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
rejpoalka píše:
..... situaci sama nevyřeším, tak jsem se psům nevyhýbala. Naopak jsem se snažila, ať s nimi přichází co nejvíc do kontaktů, aby si na ně zvykl. Teď se ostatním psům nevyhýbám, ale chodíme tak, aby na sebe viděli, ale nemohli se k sobě dostat.
Pokud už mi na nějakého psa vystartuje, tak ho stáhnu k sobě a s hubováním odcházím od toho psa.

Ucinejsi je spis nez ofenzivni reseni psa sklidnit.Ale to je silne individualni podle podle dane povahy psa.Pokuzd uz musim resit silou jdu na reseni pres poslusnost a respekt psa vuci mne.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
BinLadin píše:
V tomto pripade je halti lepsim resenim pokud fyzycky psa nezvladate nez abyste delala X korekci ktere pes ani nezaznamena nebo budou nedostatecne coz psa jen znervi a pak skutecne vystreli pravdepodobne na prvni co narazi coz je jiny pes kde si bude resit sve flustrace rvackou nehledic na to ze cele tohle je pro psa nesrozumitelne prozoze prakticky nevi co ponem chcete,sama jste v nervech protoze nezvladate a tim bezpecne psa dostavate do nervu pkud v nich jeste nebyl a nechtel se rvat pak timto uz je dost dobre preddsmazenej a je jasne ze prvnic o bude delaz ze se porve s prvnim co mu takrikajic prijde pod cumak. A mate tady opet situaci kdy pes se bude rvat... :dozdi:
....pokud chcete mit rvace prave jste na dobre ceste.....

Ok, díky za radu. Příště si tu haltinu nechám. Cvičitelka mi na konci lekce trochu ukazovala, jak reagovat, když pes na někoho vyjede, něco mi ukázal pan Desenský na pražském fríčku. Tak doufám, že to nějak dám dohromady, aby to fungovalo. Ron vyjíždí jen na vybrané větší psy a dá se zhruba vytipovat, kde to bude problematické. Často se můžu konfliktu vyhnout tak, že se od těch "vybraných" psů držím dál, ale to je jen odsunutí řešení problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 20:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeď na fríčko sem na Vysočinu, ukáži ti víc.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 22. lis. 2009 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
Desenský píše:
Přijeď na fríčko sem na Vysočinu,
To by byl skoro zázrak, je to dost daleko. Ale hledám způsoby, jak bych se tam mohla dostat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 08:13 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
BinLadin píše:
Ucinejsi je spis nez ofenzivni reseni psa sklidnit.Ale to je silne individualni podle podle dane povahy psa.Pokuzd uz musim resit silou jdu na reseni pres poslusnost a respekt psa vuci mne.


Taky bych rozlišovala, jestli můj pes hází patky nebo útočí ze strachu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 09:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
gini píše:
... je to dost daleko.
Jasně že je to daleko. Lidi, co za mnou jezdí z Košic, to mají jistě blíž...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
gini dostaneš se velice snadno- já to mám dál a taky jezdím

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 10:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Cesta busem a vlakem ti trvá krásných 4-5 hodin (i s přestupama). Což je je super, kolikrát jezdívám i přes 7 hodin.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 18:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. zář. 2009 13:27
Příspěvky: 87
To zní jako kdybyste toužili po společnosti pubertálního agresora :-). Ale máte pravdu, nějak by to mělo jít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 18:32 
BinLadin píše:
Ucinejsi je spis nez ofenzivni reseni psa sklidnit.Ale to je silne individualni podle podle dane povahy psa.Pokuzd uz musim resit silou jdu na reseni pres poslusnost a respekt psa vuci mne.



Jenomže, jak už jsem psala, když jsme venku, tak mě totálně ignoruje od té doby, co začal být agresor.Doma samozřejmě poslouchá, tam jeho pozornost upoutám čimkoli, i jen svým hlasem. Já ho neustále cvičím, ale nejsem schopná na sebe upoutat venku pozornost. Venku prostě nic nezabírá, hračky, žrádlo, ani můj zvýšený hlas. Můžu se klidně stavět na hlavu a on na mě ani nekoukne. A když mu otočím hlavu, aby koukal na mě, tak bude očima koulet všude, jen ne na mě :dozdi:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
hračky, žrádlo - proč psa uplácíš? Nasaď stopovačku a jeď podle zdejšího návodu - čtyři základní povely kdekoliv a kdykoliv na první povel bez ohledu na to co chce pes. V klidu, důsledně. Dáváš psu možnost vybrat si jestli se chce chovat tak jak říkáš nebo ne. Dej mu na výběr jen mezi poslechnu/budu poslechnut. Ale VŽDY.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 21:01 
Petra píše:
hračky, žrádlo - proč psa uplácíš? Nasaď stopovačku a jeď podle zdejšího návodu - čtyři základní povely kdekoliv a kdykoliv na první povel bez ohledu na to co chce pes. V klidu, důsledně. Dáváš psu možnost vybrat si jestli se chce chovat tak jak říkáš nebo ne. Dej mu na výběr jen mezi poslechnu/budu poslechnut. Ale VŽDY.

Protože pokud ho chci nějakým způsobem odnaučit agresi na ostatní psy, tak na mě musí reagovat. Nebo snad, když hodlá zaútočit, tak reagovat nemusí :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přesně, jak píšeš, když ho chceš odnaučit agresi, musí na tebe reagovat. Takže na tebe, ne na něco alternativního, co ho evidentně zajímá méně než ten pes a na co ti docela zvysoka kašle. Nezkoušej pokus - omyl, jestli mu bude momentálně zajímavější hračka nebo jít servat psa, zavolej Rudovi a domluv si konzultaci. Nebo přijeď ně nějakou free sobotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 06:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 19:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Šternberk
Mám kamarádku,její maminka si pořídila zl.Retrívra,micánek...jezili jsme tam s mým dobrýsem každý víkend,kluci si spolu krásně lítali a hráli.Retrívr trocha dorostl a začal si frkat...hodil se klacík....můj pes letěl jak šílenej,R jen vyčkával...až se můj pes vracel s klacínkem v tlamě....R přiskočil,zavrčel jak démon....a klacek si vzal...od té doby se můj pes bojí takovýho kontaktu,když jdeme ven...sou v pohodě,ale už si ráč neházíme,venku si už nehrají,ale taky si sebe na vzájem moc nevšímají.tohle začal R dělat i na členy rodiny....cokoli měl v tlamě....a někdo by mu to chtěl vzít.....konec...pokousal i paní mámu....pořád toho psa omlouvají...že se lekl...že neviděl.....nevím,ale když sme mu chtěli vzít petku,byl to boj...my dvě a zleeeeej...moc zlej pes.....já sem radila...sebrat psa a ject na Vlčáry,ale paní mamá se pořád vymlouvá,že je jinak moc hodnej.....mýmu psovi můžu dělat cokoliv,strčit hlavu do tlamy...kdybychto tak řekla....jen mě teda mrzí,že teď pokaždé rufík něco nese a přiblíží se nějakej pesan....on pouští a předává....bojí se...:((((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 07:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kkyž někdo hledá výmluvy a ne řešení, je to slepá ulička.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 08:58 
Essi píše:
Přesně, jak píšeš, když ho chceš odnaučit agresi, musí na tebe reagovat. Takže na tebe, ne na něco alternativního, co ho evidentně zajímá méně než ten pes a na co ti docela zvysoka kašle. Nezkoušej pokus - omyl, jestli mu bude momentálně zajímavější hračka nebo jít servat psa, zavolej Rudovi a domluv si konzultaci. Nebo přijeď ně nějakou free sobotu.


Já byla asi špatně pochopena. Protože jak jsem psala, tak se můžu venku na hlavu stavět a pes si mě nevšímá. Prostě na mě odmítá koukat. Proto jsem zkoušela ho zaujmout něčím jiným, ale to mělo stejný účinek, jako bych hrách na stěnu házela. Ale nereaguje na mě jenom venku. To, že na mě musí reagovat vím, taky se všemožně snažím, aby to tak bylo. Ale zatím bohůžel marně. Zatím se mi podařilo akorát to, že když vidím cizího psa, tak tomu mému dám povel Ke mně, usadím ho rukou a stoupnu si před něj. Abych mu alespoň trochu znemožnila výhled. Sice se i tak snaží zahlížet přeze mě, ale už je daleko klidnější. Já jenom pořád marně čekám na odpověď, proč se z ničeho nic stal agresivním na všechny psy, bez ohledu na věk a pohlaví. Tím, že ho nemůžu ani na chvilku pustit z vodítka, tak je celkem nevybouřený. Stopovačka mu nedá tolik prostoru na vyběhání, kolik by potřeboval.
Na free sobotu se chystám, co nejdřív to půjde. Protože opravdu tuhle situaci musím vyřešit. :cry:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
rejpoalka píše:
...Já jenom pořád marně čekám na odpověď, proč se z ničeho nic stal agresivním na všechny psy, bez ohledu na věk a pohlaví...

rejpoalka píše:
...rok a půl starý, bez PP...

Já bych to viděla na končící pubertu a ne zrovna povedený vstup do dospělosti. Je třeba mu napovědět, co dělat, evidentně se v tom pěkně plácá. Postup ale neporadím, od toho jsou tu jiní. Já osobně bych si v sekci o spolujízdách domluvila cestu na nejbližší free sobotu (pokud bych neměla své auto) a využila jedinečné příležitosti, aby se pesan předvedl "v celé své kráse" před člověkem, který mi bude umět ukázat, co s tím.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 09:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
rejpoalka píše:
Ale nereaguje na mě jenom venku.

to je otázka respektu

Citace:
když vidím cizího psa, tak tomu mému dám povel Ke mně, usadím ho rukou a stoupnu si před něj. Abych mu alespoň trochu znemožnila výhled.

Proč ho obcházíš? Nápad to není špatný, jen chybně provedený. Příště to udělej: zavolám si psa a žádám předsednutí a to tak, že bude zády k psovi a čelem ke mě a bude se na mě koukat (klidně ho donutím)

Citace:
Já jenom pořád marně čekám na odpověď, proč se z ničeho nic stal agresivním na všechny psy, bez ohledu na věk a pohlaví.

Když to nevíš ty, majitel psa, jak to máme vědět tady? Něco si nezvládla.

Citace:
Stopovačka mu nedá tolik prostoru na vyběhání, kolik by potřeboval.

Od toho má tebe, aby si ho zaměstnala.

A neptej se jak sizískat ten respekt, nebo jak udělat aby vnímal tebe a ne psa. U každého psa je to jiné, takže jeď na tu free a ptej se :wink: Odjedeš pravděpodobně maximálně vyčerpaná, ale bude se ti tam líbit :P

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!