Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis. 2010 18:25 
Offline

Registrován: čtv 23. zář. 2010 11:59
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralupy nad vltavou
To je dost možné, ale my jsme ho bránili a ochraňovali. Jenže ten cizí pes byl agresivní i na nás. Navíc byl bez majitele a bez obojku, takže nešlo ani někoho zavolat, aby si ho třeba odvolal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: pát 12. lis. 2010 09:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kam nedosáhnu, tam dohodím. Štěrk, písek, hlína nebo jen prach se válí všude a dá se hodit startovacímu psu do xichtu. Tím se dá vyhnout kontaktu ještě dřív, než doběhne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadený pes útočí
PříspěvekNapsal: stř 07. srp. 2013 21:37 
Offline

Registrován: pon 18. črc. 2011 08:24
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den,

mám tříletého retrívra. Nedávno ho na jedné procházce napadl labrador a od té doby u něj pozoruji, že je ke psům nedůvěřivý, často vrčí a startuje (vyjma fenek - pokud se ovšem nelekne). Když něco takového udělá, otočím ho směrem ke mně a snažím se ho zafixovat tak, aby na druhého psa neviděl a zklidnil se, teprve pak jej propustím (sama se snažím být v klidu). Dnes se mi na tréninku agility stalo, že najednou opustil parkur a vrhl se na psa, který si hrál poblíž a vůbec si toho mého nevšímal. Když jsem ho chytla, odvlekla pryč a zase počkala, dokud se nezklidní. Bylo mi řečeno, že si tohle pes nesmí dovolit a mám mu dát přes čumák. Tímto si však nejsem úplně jistá - nechci ho trestat za strach, ale zase se mi nelíbí, že se najednou rozběhne a vrhne se na jiného psa, aniž by mu ten druhý něco udělal. Chtěla bych se zeptat, jaký postup je správný. Předem děkuji za odpověď.

Tereza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: sob 10. srp. 2013 07:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Otázku jsem přesunul do tématu, kde jsou odpovědi

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2014 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. čer. 2014 13:54
Příspěvky: 1
Bydliště: Nový Hrozenkov
Dobrý den, ted o víkendu napadla fena NO/12 let/ moji fenku NO /19 tydnu/ teď mi na ostatní psy vrčí, štěká a ježí se. Jak se to stalo : jeli jsme na formansky den, parkovalo se u místních na louce. Pan majitel psa zaroven vybíral parkovné pes byl na volno v zahradě. Bonny vedl přítel na vodítku a ja šla za ním s dětmi. S majitelem jsme mluvili že máme fenku, fena totiž už k nám běžela on ji odvolal ona poslechla tak jsme šli dál,ale za minutu vyběhla ze dvora a už malu tržela za krk poohledaní jsem našla tržnou ránu na noze zubem protrhla kapilaru. Majitelé druhého psa mě dovezli na veterinu. ...... jak uvidím že zuří tak ji posadím a čekám až se uklidní dělam dobře? když ano jak bych měla postupovat aby z ní nebyl rváč psů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: sob 12. črc. 2014 15:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže nestačí odpovědi popsané zde v poradně, pak je lepší přijet s fenkou na Vlčáry, třeba na nějakou Free sobotu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Velmi agresivní čivava
PříspěvekNapsal: úte 10. kvě. 2016 09:50 
Offline

Registrován: stř 30. zář. 2015 11:58
Příspěvky: 1
Bydliště: Český Kumlov
Dobrý den,
máme 2,5 roku starou čivavu. Přibližně do 1 roku byl velmi poslušný (neštěkal, neútočil). Jednou ho napadli dvě čivavy (sestry přítele), tehdy se mu nic nestalo ale asi byl v šoku a zhruba po měsíci nebo dvou začal útočit a napadat všechny psy (vč. fen, štěňat). Je to jen moje domněnka, ale myslím si, že ta agrese začala kvůli tomuto incidentu. Nejdřív jsme to řešili psí psycholožkou poté chozením na cvičák. Nic z toho nezabírá. Není to obyčejné poštěkávání čivavy, napadá a kouše do psů. Už jsem mu začala důvěřovat a pouštěla jsem ho na volno s puštěným vodítkem, ale včera se to zvrtlo a prohnal a pokousal asi tak 4krát většího psa. Když není poblíž žádný pes tak poslouchá, přiběhne na povel k noze, zastaví se atd. Když s nim cestuji vlakem, tak stačí pouze aby ucítil ve vedlejším vagonu psa a je zle. Točí se na vodítku kolem dokola, není k zastavení, agresivně se naježí, štěká, cení zuby. Je to už zoufalá situace a nevím si rady. Je to asi potřeba vidět ty jeho reakce, nevím jestli jsem schopná to dost dobře popsat.
Má pouze jednoho psího kamaráda a to ruského barzoje mé mamky, kterého zná od mala. A zbožňuje kočky.
Moc doufám, že mi dokážete pomoct. Opravdu nechci aby ho někdo zakousnul.
Děkuji A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita po napadení jiným psem
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2016 05:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po napadení jiným psem je běžné, že pes napadá ostatní, viz. předchozí odpovědi. Když přijedete snadno si s tím s mojí smečkou "chůviček" poradíme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!