Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 07:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Arabela, jedná se o jeden ze způsobů asistovaného seznamování psů. Jiné způsoby ti lidé neznají a neumí vyhodnocovat, kdy to vhodné je a kdy není, natož jaký způsob kdy použít. Viděl jsem tam chyby na obou stranách. Stačilo se zde na fríčku zeptat, od toho tam jsem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 07:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vendula Jirotková, hned na první stránce tohoto tématu jsou odpovědi

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
K tomu asistovanýmu seznamování... Arabelo, když to na procházce s pražákama neudělám, tak Zorro vrká asi o půl hodiny dýl, než když je takhle necháme očmuchat. Sice když ho držim, tak přitom taky bublá, ale to se zvládne a pak může bejt už s náhubkem mezi ostatníma na stopce, ne na vodítku... když to neudělám, má tendence vyjíždět a pak by se otravoval na vodítku celou dobu... to jenom jak to funguje v praxi u nás :))

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 08:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Rynn píše:
...když to na procházce s pražákama neudělám, tak Zorro vrká asi o půl hodiny dýl, než když je takhle necháme očmuchat...
To pořád ještě stojíte na místě s lekcí č.1? Vždyť to jde dostat pod kontrolu za pár vteřin a dokonce i trvale. Njn, vy to tam máte vlastně jen jako venčení.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 09:07 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Arabela, jedná se o jeden ze způsobů asistovaného seznamování psů. Jiné způsoby ti lidé neznají a neumí vyhodnocovat, kdy to vhodné je a kdy není, natož jaký způsob kdy použít. Viděl jsem tam chyby na obou stranách. Stačilo se zde na fríčku zeptat, od toho tam jsem.

Mě to začalo vrtat hlavou až později.
Když to někomu vyhovuje, tak proč ne. Ale my na to nejsme zvyklí a obě jsme celkem koukaly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Upřímně řečeno, já jsem ráda, když už se na venčení dostanu, že to zvládám tak, že pak nevrčí na ostatní a neřeší ani když do něj jinej pes vrazí nebo tak něco. U nás to považuju za úspěch, jsem ráda, že po 10 letech je schopnej vycházet s jinejma psama a víc po něm na starý kolena ani nechci, jenom aby je neřešil... a vzhledem k tomu, že jinak se mezi psy téměř nedostane a na procházky nechodíme pravidelně a teď v zimě vůbec, tak mně to prostě stačí.

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Takže kolo brechajúcich psov za plotom nám to už pekne ide :D ale tie psíky na vodítkach... ajajaaaaj... nikto sa nechce navravieť na spoločnú prechádzku, lebo všetci tu majú mini psíky a ten môj krtko sa im nejako nepozdáva :? lebo huláka furt... dám sadni, chytím čumák, kým kľudne nekuká na mňa, potom dám k nohe ideme a ako vstane zas huláka... tak to robím dokola... až nakoniec psík niekam zájde... a keď ho nevidí tak je pokoj...

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zlobivej pes
PříspěvekNapsal: pát 24. pro. 2010 14:00 
Offline

Registrován: čtv 23. pro. 2010 12:37
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
zdravim,mam psa 1,5 roku stareho pitbulla kdyz potkame psa,zavolam si ho k noze a davam povel sedni..v tu chvili se ale celej rozklepe a zacne na toho psa hodne zle vrcet a stekat a vyjizdet..(kdybych pustila voditko jde okamzite po nem-bez vahani)nevim moc jak v se takove situaci zachovat jestli ho povalit na zada s tim ze on proste nema zadny pravo po nekom takhle vyjizdet.
Nevim jestli je treba dobry zacit druheho psa hladit- s tim ze ten muj trouba pochopi ze je to kamos- zatim to moc nezabira.

predem dekuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 25. pro. 2010 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Objednej se na konzultaci. Jak byl socializován? Seznamoval jsi ho s jinými psy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Vzala jsem si vase rady k srdci,cvičíme 100% přivolání.Dneska uviděl zajíce když mu zajíc zmizel z dohledu rozběhl se k němu ale vzápětí zjistil že to není to správný,zastavil se a otočil se na mě následovalo přivolání,pak 2-3minuty čekání a pokračovali jsem dál v procházce.Ale spíš mě trápí jeho důvěra + respekt.To už 100% není :cry:.Samozdřejmě jsem to zavinila já protože jsem ho nechala aby si na něj dovolil jinej pes ale snažím se to napravit.Teď vím co je správný-bránit si svýho psa protože on to teď řeší za mě :grr:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 11:42 
Offline

Registrován: čtv 23. pro. 2010 12:37
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
vyrustal od malicka ve meste a kontakt se psema mel myslim v parcich dost.
na feny je hodnej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
krishna píše:
vyrustal od malicka ve meste a kontakt se psema mel myslim v parcich dost.
na feny je hodnej.

Když ono ani tak nejde o častý kontakt se psy, jako o SPRAVNY kontakt se psy. včasnou korekci na obou stranách, včasná podpora, ochrana, převedení pozornosti jinam...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 10:51 
Offline

Registrován: čtv 23. pro. 2010 12:37
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
je nadeje ze jeho chovani ke psum muzu zmenit sama nebo je navsteva nutna?
rada bych ho z toho dostala ja pac predpokladam ze za jeho chovani muzu ja


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 11:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Z toho ho samozrejme musis dostat ty. To, ze se objednas a prijedes na konzultaci na Vlcary neznamena, ze odtud odjedes po nejakym Rudovym "zakroku" se zmenenym psem. Tam dostanes jen rady a uvidis jak na to. Vysledek pak uz bude jenom na tobe.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Dneska jsem se dostala do situace kterou jsem nezvládla #-o .Byla jsem s dětma na dvorku a Baddyho jsem měla na stopovačce,byly otevřený vrata.Vběhli nám tam dva pekinézové které majitelka pustila na volno.Uviděla jsem je když už byli na dvorku a neměla jsem moc času, tak jsem se snažila rychle vrátit k Baddymu abych ho zadržela protože jsem zrovna stopku nedržela v ruce,stopku jsem si stihla přidržet ale on se hned dral dopředu :hnev: ale já jsem ho stáhla za sebe a vyrazila jsem ke psům a zařvala jsem na ně "mazej domů" oni se zastavili.Baddyho držel synovec ale vysmekl se mu, a okamžitě běžel předemě ke psům, zavrčeli na sebe,já jsem Badda hned stáhla za sebe a řekla mu zůstaň,majitelka si pro svě útěkáře došla.Pak Baddy ještě několikrát očuchával místo kde stáli ti psi a na roh baráku se vyčůral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 12:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Když už se nějakýmu psu povede se nepozorovaně přiřítit k mému a já už nemám čas na nic jiného, svého popadnu a otočím ocasem k cizímu. Tím, že si ho cizí pes očuchá, získávám pár cených vteřin navíc v případě agresora a předejdu tím náhodné rvačce, když to agresor není, ale jen zvědavý pes, který by mohl být trošku nejistý. Dělám to teda jen u psů stejně velkých nebo větších, než je ten muj. U prcků většinou netřeba, pokud už z prvního pohledu nevypadají na "ranaře".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
arwen ma sklony sikanovat mladsi nebo mensi cubiny.Anebo vyrazne submisivni.Ale kupodivu,byli jsme na cv akci,kde byla ve smecce jedne 6tilete,asi 5ti rocnik fenek a jednoho samce. nejprve jsem ji nechala s kosem a kdyz se chovala dobre,pustili jsme je vsechny si hrat na volno a bez kose a nevidela jsem sebemensi naznak nejake sikany nebo rolovani si pod sebe,byli naprosto v pohode. A to ty feny vetsinou videla poprve.Ale pokud potkame cizi fenku nebo s ni zkousim dojit na nejake venceni,tak nevi koho driv "sezrat".to ma ale kos a stopku.Zjistila jsem,ze potrebuje i vice casu poznat ty psy a ocuchavani zezadu nejak zvlast nezabira.Me ale zajima,proc se v te "vlci"smecce chovala tak dobre,stejnej druh a zpusob komunikace? v jine spolecnosti fen jinych ras na nejakou komunikaci ani nema cas,vrha se na ne tak nejak hned....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
melorm začni u sebe :-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ajka píše:
melorm začni u sebe :-))

no,to je mi rada teda 8) ale vazne.Vim,ze pes je na cloveka napojenej,akorat si neuvedomuju,ze bych se citila jinak nebo mela jine myslenky. Na te vlci akci to bylo opravdu vyborne a prekvapilo me to,jak krasne fungovala a jak se hezky chovala k tem cubam.Dokonce potom tu jednu,ktera ji leze az do drzky jen tak nezne okusovala po nejake dobe,kdyz se spolu valely po zemi.A to jsem mela obavy,ze to bude jak ji znam,takze zadne pozitivni mysleni tam nebylo.....Na Vlcarech funguje taky relativne dobre i na privolani, ale bez kose uz bych ji tam nepustila.par jedincu,ktere nemusi se tam vzdycky najde.Ale na venceni v praze nefunguje skoro vubec.... :hmm: nevim,no...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 17:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
[quote="Eva Štemberová"]Když už se nějakýmu psu povede se nepozorovaně přiřítit k mému a já už nemám čas na nic jiného, svého popadnu a otočím ocasem k cizímu. Tím, že si ho cizí pes očuchá,
Nejsem si jistá že by držel aniž by na ně zavrčel,ale je pravda že jsem to nezkusila :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 17:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
O to v těch prvních dvou vteřinách nejde. Jde jen o získání času na případný zásah proti agresorovi, kdy se cizí psi nesetkaj zuby - zuby.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Aha :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 18:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jen pro jistotu zdůrazním: není to seznamování, jen z toho vychází a může v to přejít. Ale to, co jsem tu napsala, je jen získání drahocené jedné nebo dvou vteřin při nečekaném kontaktu s cizím psem. A platí u toho samozřejně všechna bezpečnostní pravidla, čtení psů, adekvátní reakce... samotné otočení a pak vzduchoprázdno nestačí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 18:50 
Offline

Registrován: úte 28. pro. 2010 21:44
Příspěvky: 3
Bydliště: Košice
Dobrý deň. Mám problém s mojim 3-ročným jorkšírom. Vrčí na psov, najmä na jorkšírov, takže je vkuse na vodítku. Na ostatné psy (poväčšinou väčšie alebo rovnaké ako je on) vrčí tiež, ale myslím že to je zo strachu. Ale potrebujem zistiť prečo vrčí najmä na jorkšírov a čo sa s tým dá robiť :( .Neviem či to nemôže byť spôsobené tým, že keď bol malý tak vždy keď k nemu prišiel pes, tak som ho zobrala na ruky :dontknow: . A teraz neviem ako to napraviť ](*,)
:grr:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 19:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Citace:
Eva Štemberová píše:
Jen pro jistotu zdůrazním: není to seznamování, jen z toho vychází a může v to přejít
.
Tomu rozumím,tohle ani na seznamování nevypadalo :D
Citace:
Ale to, co jsem tu napsala, je jen získání drahocené jedné nebo dvou vteřin při nečekaném kontaktu s cizím psem. A platí u toho samozřejně všechna bezpečnostní pravidla, čtení psů, adekvátní reakce... samotné otočení a pak vzduchoprázdno nestačí.[/quote]

Ale tomu co jsem podtrhla nerozumím :-k ,můžeš to více vysvětlit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 19:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Chtěla jsem tím říct, že když otočíš svého psa k cizímu ocasem, to nekončí. Naopak začíná to nejdůležitější. Musím okamžitě vyhodnotit situaci - cizího psa, jaké má úmysly, hodit svého psa dopohody, že se nic neděje (pozor na napnuté vodítko nebo držení za obojek). Ovládat sebe a nějak situaci definitivně vyřešit - správně vyřešit. Ne že jen otočíš svého psa a budeš čekat, jak to dopadne se zatajeným dechem. To by to dopadlo zaručeně špatně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 29. pro. 2010 22:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
nikushiq píše:
Dobrý deň. Mám problém s mojim 3-ročným jorkšírom. Vrčí na psov, najmä na jorkšírov, takže je vkuse na vodítku. Na ostatné psy (poväčšinou väčšie alebo rovnaké ako je on) vrčí tiež, ale myslím že to je zo strachu. Ale potrebujem zistiť prečo vrčí najmä na jorkšírov a čo sa s tým dá robiť :( .Neviem či to nemôže byť spôsobené tým, že keď bol malý tak vždy keď k nemu prišiel pes, tak som ho zobrala na ruky :dontknow: . A teraz neviem ako to napraviť ](*,)
:grr:

Prečítajte si túto tému :wink: viewtopic.php?f=13&t=3398 (stačí kliknúť na odkaz)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 30. pro. 2010 13:33 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Mám 4 a půl leteou fenku, kříženec amerického buldoka a křížence, je to strašně hodný pes k lidem, problém je s jinými fenkami. Vždy je to stejné, očuchají se a pak se na ni Fany vrhne, nikdy jim nic neudělá, ale vrčí a naježí se. S žádnou fenou se nesnese. Pokud ji mám na volno a zbystřím psa, přivolám ji, sedne si a pokud si ji fena nevšimne jdeme dál, pokud se k ní fena přiblíží mám co dělat ji udržet na vodítku. Se psy se snese, nebo spíš psy na ni neútočí. Např. chodíme na procházky s Velkým švýcarským salašnickým psem, fanča si ho na procházce nevšímá, házím ji balonek, nechce si s ním hrát i když on by strašně chtěl. Problém je zase v tom, že je pes neustále očichává, až i mě je to nepříjemné, fanča na něj nikdy nevyjede, spíš ho upozorní at toho nechá, ale pes nereaguje a stále ji obtěžuje. Je možné, že je Fany samotář a ani nestojí o to si s jinými psy hrát? Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 31. pro. 2010 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. bře. 2010 23:50
Příspěvky: 15
Bydliště: Liptov / Košice
Zdravím. Mám parsona, ktorý má 9 mesiacov. Mám pocit, že je majetnícky, ale nie som si úplne istá, čo jeho správanie spôsobuje a ako to mám chápať. Vybieha agresívne nie len po mojej 5 ročnej fene bígla, ale aj po ktoromkoľvek psovi, ktorý sa ku mne priblíži a to ododňa ako som si ho priniesla domov. Inak je so všetkými kamarát. Tam, kde je hrozne veľa psov, máme z neho pocit, akoby mu preplo a už ani nevedel na čo a prečo vlastne vrčí. Doteraz sa zatiaľ so žiadnym nepobil, ale myslím, že je to len otázka času. Nerada by som však bola, keby sa to stalo, pretože mám strach, že by to jeho správanie len zhoršilo. Niekedy sa dá predvídať, že ide po psovi vybehnúť, ale väčšinou to na sebe ani nedá spozorovať a spraví to v zlomku sekundy. Zatiaľ to riešim tak, že ak vidím, že ide po psovi vybehnúť, postavím sa medzi nich, vystriem ukazovák a on sa stiahne, doma sa zahanbene stiahne na svoje miesto - nemusím ani nič povedať. Alebo sa ho nenápadne dotknem, čím ho vyruším. Zistila som, že pritlačením k zemi na lopatky to len zhoršujem, on sa síce ukľudní, ale akonáhle ho potom pustím, vrhne sa po psovi ešte intenzívnejšie. Pokiaľ tomu aj nestihnem predísť a vrhne sa do psa, tiež ho usmerním tým spôsobom, ktorý som spomenula. Avšak pokiaľ je na danom mieste psov viac, a hlavne v mojej blízkosti, je čoraz viac agresívnejší, s náhubkom je to rovnaké ako bez neho a nakoniec ho niekam zavriem, pretože sa to s ním už nedá vydržať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 01. led. 2011 08:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pročti si sekci strachu a zamakej na resocializaci, na poslušnosti 4 základních povelů na první vyslovení, netahání na vodítku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 01. led. 2011 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. bře. 2010 23:50
Příspěvky: 15
Bydliště: Liptov / Košice
Ďakujem, snažila som sa tu viac tém prelúskať a nevšimla som si hlavne v sekci o agrese niečo podobné. Preto ak som to prehliadla, vopred sa ospravedlňujem. Sekciu o strachu som vynechala, pretože nemám pocit, že by to súviselo s tým. Robí to len v mojej prítomnosti. Pokiaľ je s inou osobou, tak nie. Čiže som došla k záveru, že je to mnou. Taktiež je na mňa dosť naviazaný (bíglica podobne). Kam sa pohnem, tam aj on... bude sa presúvať aj 2 hodiny v kuchyni z miesta na miesto, keď niečo robím len preto, aby bol pri mojich nohách. Keď nie som doma večer v čas spánku obaja nezaspia a vymýšľajú (on aj kňučí a chodí pozerať do okna). Snažím sa s ním chodiť čo najviac medzi psov (psie záprahy, dogtrekky, spoločné venčovačky, výstavy, poľovačky, cvičák,...) a na byte tiež máme dokopy 6 psov. Jeho správanie však trošku prekáža na výstavách v kruhu, nie je to moc príjemné a potom vždy začínam mať obavy, či nás nevyhodia z kruhu. Zo začiatku som rozmýšľala, či to nie je tým, že ho v 2 mesiacoch ešte u chovateľky pohrýzol cudzí pes a bral na to aj antibiotiká. Časom som to však vylúčila. Nejaké následky to u neho mohlo zanechať, ale myslí, že by to inak robil aj pri inej osobe a nie len pri mne. :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 02. led. 2011 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Dneska jsme se šli s Baddym projít jako obvykle za krám,kde má dostatek prostoru na vylítání .Stalo se nám, že na nás vylítl pes německý ovčák,ale protože jsme byli zády postřehla jsem ho když už byl asi 150m od nás,měla jsem Badda na stopovačce.Nebyl čas abych ho volala pes nevypadal že by se chtěl seznamovat :hnev:.Baddy byl kousek ode mě tak jsem ho přitáhla za sebe.Na agresora jsem zařvala ani nevim co ale jmen dostal hodně,zastavil se a koukal.Ale pak opět moje chyba #-o nedržela jsem stopovačku nakrátko a Baddy nevrčel na něj ale prostě to šel řešit :dozdi:než jsem ho stáhla k sobě tak agresor na něj zaútočil první(šel mu na krk)odtáhla jsem Baddyho za sebe,agresora jsem od nás odehnala.Odběhl o kus dál ale měl tendeci se vracet tak jsem na něj ještě parkarát zařvala ať táhne domů jinak že mu nakopu zadek,pak ztratil zájem ale raději jsem to neriskovala a šli jsme jinou cestou zpátky domů.Zahrála jsem to do autu,teda snažila jsem se aby na to co nejrychleji zapoměl :-" . :help: asi jsem zase klesla za to že jsem ho neubránila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 03. led. 2011 18:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Dobrý den, s přítelem jsme si před 10 dny pořídili z útulku dospělou fenku křížence NO. Doma je hodná, velmi rychle se učí (např. pomocí couračky jsme jí během dne odnaučili startovat na klec s potkany, a už ví, že smí jen čuchat). Ale venku je to horší. Vyjíždí na úplně všechny psy, všech velikostí, pohlaví a dokonce i na malá štěňata :( Vodítko se snažíme udržet povolené, vtipkovat ("ty naše hrdinko, to štěně ti ukousne minimálně hlavu, atd."). Když stejně vystartuje, tak jí škubnutím strhneme zpátky a opět jí něco ironicky řekneme...Ale výsledky nejsou. Je to příliš krátká doba? Navíc převčírem zničehonic v parku s zavrčením chytla za bundu malé dítě, co před námi přeběhlo...přitom si dětí předtím ani nevšimla. Přivolání učíme, už máme celkem pokroky, ale jakmile vidí psa který je blíž jak 10 metrů, úplně se zasekne.....

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 04. led. 2011 10:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud nenajdete odpovědi na své otázky zde v psí poradně nebo v knihách, které mi vyšly, pak je lepší mi zavolat. Telefonní číslo a optimální čas, kdy se mi dá zavolat, najdete v kontaktech na mém webu a v banneru nahoře na této stránce. Věřte však, že většina otázek je zde zodpovězena.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 04. led. 2011 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Děkuji za odpověď, brzo se ozveme a myslím, že bude nejlepší domluvit osobní návštěvu. Poradnu na toto téma mám přečtenou, ale myslím si, že její strach ze psů je příliš hluboký (zdá se nám, že nerozumí psí řeči, vyjela i na retrievra, který si před ní lehl a vrtěl ocasem...) Nejdříve si ale musíme zajistit auto.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 07. led. 2011 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. dub. 2010 15:52
Příspěvky: 14
Bydliště: BB
dobry den, tiez pridam jeden dotaz.
Mam rocneho psa, so psami je v pohode. Pred pol rokom sme chodili vencit skupinka ludi, rozne psy. Potom jeden z tych psov vypadol myslim ze je to nejaky farbiar. Teraz sa zas vratil ale toho pol roka bol zavrety na zahrade a s druhymi psami sa nestretaval. Ako prisiel spat medi nas s mojim a dalsim psom sa vobec neznesie. Teda s mojim sa ako tak, ked maju obaja kosik su ako tak, ma vobec zmysel chodit s nimi vencit, aj ked s kosikmi ale nepokazim tym povahu mojho psa. popripade co robit aby sa zniezli medzi sebou?
Ten farbiar ma okolo 4 rokov. Isty vycvikar tvrdi ze je to zo strachu ked bol mladsi napadla ho doga, ale predtym sa aj s mojim psom znasal, je to tym ze moj pes dospel, alebo v com je vlaastne problem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 07. led. 2011 23:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Už sa to tu písalo.Je to previerka voči členovi smečky čo sa vrátil po dlhšej odluke.Psom nastolte pravidlá a dodržiavajte ich.Anarchiu netrpte.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 08. led. 2011 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
kellee: Já se psama, který se nesnesou s ostatníma prostě nevenčím. Pokud mám pohodovýho psa, chci, aby se potkával jen s dalšíma pohodovýma psama. Venčení je "jeho" čas, kterej by si měl co nejvíc užít. Myslím, že když je pes starší, takže socializovanej, je lepší žádnej kontakt, než kontakt se psama, který se neuměj chovat. Podle mě je mnohem lepší si prostě stanovit kritéria na případný psí kamarády a ty dodržovat, pokud chceš mít psa v pohodě. Je přeci mnohem lepší venčení, kdy si pesani v klidu hrajou, nebo si každej dělá co chce, ale absolutně v pohodě, než když musíš hlídat, jestli se nervou, nebo něco jinýho.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 08. led. 2011 20:53 
Offline

Registrován: stř 05. led. 2011 12:45
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha


Dobry den, chci se zeptat mam pulrocni dobrmanku. vzala jsem si ji od jedne pani kdyz ji bylo 5 mesicu protoze se o ni nestarala. Mam ji doma teda mesic. kdyz jsem si ji privezla tak byla takova zakrikla rikala jsem si ze to je tou zmenou prostredi v pozdejsim veku. Doma porad jen lezela a spala a ani si nehrala a venku utikala pred jinymi psi. Ted po mesici co ji mam doma tak porad doma lezi a neprijde se pomazlit ani si hrat nebo tak neco. Trochu dovadi az kdyz ji Rusty - muj druhy dobrman otravuje aby si hrala. on je vychovanej dobre. a venku mi zacala vyjizdet po kazdem psovi. mam ji venku porad na voditku a s kosikem necham ji vybehat akorat v lese a to se porad rozhlizim jestli tam nikdo neni a pokud nekoho vydim tak ji odvolam a zase pripnu - kosik ma porad. ale kdyz jde ten pes kolem nas nebo jdeme kolem plotu za kterym je pes tak dostane uplne amok zacne stekat a chce jit na nej a vubec nereaguje kdyz na ni mluvim nebo kdyz ji trochu trhnu s voditkem a kdyz trhnu voditkem uz hodne tak se obrati proti me nebo proti rustymu protoze si tu agresi chce vybit asi. neutoci na nas teda moc, ale bojim se aby to nebylo horsi. nikdy jsem nemela agresivniho psa a moc nevim jak na to. zkousela jsem to i po dobrem i po zlem. ale nic nepomaha.
dekuji predem za rady a jsem s pozdravem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 10. led. 2011 08:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Telefon na mne je nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 19. led. 2011 00:27 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
jak spravne postupovat, prosim?!

tak Jack po hromadnem vencenim behem akce adopce vlku v ZOO a po fricku behem teto soboty zacal lepe spolupracovat (nebo ja jsem konecne prestala mit strach ze me jiny majitel kvuli J. posle do kakaove dirky?) behem seznamovani.... vcera zvladnul i sousedovic psa, ktereho pred tim nemusel...
ted postupuji takhle... dam povel cekej, aby J. stal a nehybal se... druhy pes si ho ocicha kolem .pr.., coz predtim vubec nebral, ted je mnohem mnohem lepsi... pak se ale nekdy stane ze pes ho zacne ocichavat kolem hlavy a to vetsinou J. hned vyjizdi... doted jsem to resila tak (kdyz jsem videla ze uz ho chyta rapl) ze jsem ukoncila "cekej" a bud jsme sli dal anebo jsem mezi psi vkrocila.... ve smyslu: "radeji odejdi, a neres to, nez utocit na kamarada"... je to OK, nebo je to blbost a odalovani problemu? a jeste si neumim odpovedet, kdy ma ocichavat J. ... jako prvni, nebo jako druhy? kdyz ocichava prvni, nekdy hned startuje (hlavne na mensi,chlupate pejsky-zajic, nezajic, hlavne ze se to hybe) :lol: , kdyz pujde druhy a nahodou mu pes ocicha drsticku tak vyjede asi taky... :-k ja nevim... problem asi je ze ja ty jeho vypady ocekavam, vim ze to je blbost ale nevim jak se mam premluvit... 8-[ na Vlcarech vyjel po psech jenom kdyz mu ocichavali hlavu... a hrozne me prekvapilo kdyz tady ve vesnici chtel startovat po psovi co mu chtel oliznout pysky a vypadalo to jako pratelske gesto, podrizeni se...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 19. led. 2011 07:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Neřešila bych to povelem, ale manipulací s ním v rámi hlazení tak, aby si ho pes očichal pouze ze zadu. Dala bych si záležet, aby cítil i moji ruku, jak ho drbe a při tom ho očuchává ten pes. Kdyby otočil hlavu, podrbala bych druhého psa, aby viděl, že jsme taky kámoši. Opačné očuchávání taky odzadu, ale tak, abys ho držela jakoby v náručí tak, abys ho mohla zastavit, kdyby chtěl vyrazit. Ze začátku kratší doba seznamování, s přátelskou atmosférou a klidný rozchod. Povely bych zatím nepoužívala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 19. led. 2011 10:18 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Tak já se taky zeptám. Moje čuba si ráda očuchá všechny psy zezadu a mnohem lépe pak ustojí jejich kontakt zepředu, to je v pořádku. Ale sama se očuchat většinou nedá a když ji přidržim, byť v přátelském duchu, tak se kroutí, .pr.. na zem a přitom samozřejmě začíná povrkávat nebo se cenit, nemám z toho dobrý pocit, tak jen pronesu nějakou hlášku a očuchávání ukončím, ale necítím, že je to správně. Proč ji mám takhle nervit? Navíc když je to ukončeno ve fázi, když vrká nebo se cení, tak se tím podle mého nic pozitivního neučí. Není u nás lepší jen čuchnout k druhému psovi, letmý vzájemný kontakt a jdeme?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 24. led. 2011 08:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
JanaV píše:
...Není u nás lepší jen čuchnout k druhému psovi, letmý vzájemný kontakt a jdeme?
Detailní postupy, které jsou za tí, co lidi učím, jsou zcela individuální a je lepší si je nechat pod odborným dohledem předvést. Viz. free soboty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 02. úno. 2011 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. led. 2011 20:16
Příspěvky: 7
Bydliště: Lutín
Dobrý den,potřebuji poradit.Můj pes (kříženec zl.retrívra,2roky,Kuba) je "alergický"na některé psy,aniž bych si dokázala nějak odůvodnit.Některých si ani nevšimne,na jiné štěká ale pak si s nima nakonec hraje,a některé by snad "zabil".Jak na některého vyjede,tak prudce škubnu s vodítkem až pes přiletí k mým nohám.Jenže on mám Kuba 35kg (víc než polovina mé váhy) a tak mi hned dojdou síly a jsem v koncích. Nakonec to vždy dopadne tak , že měníme směr trasy apod. Což mi dost vadí a hodně to omezuje. Nebo jsme vždy chodili na posezení do jedné venkovní hospůdky kde je krásná travička, vždy to bylo ok, ale ted tam už nemůžeme, protože Kuba štěká na jiné psy,kteří mu nic nedělají.Na cvičák jsme chodily,každý den trénujeme.Ale s tímhle si fakt nevím rady :-( Chtěla bych přijet na free sobotu,ale mám to hodně daleko a nemám auto :-(

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 07. úno. 2011 18:53 
Offline

Registrován: ned 06. úno. 2011 18:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Czech Republic
Dobrý den pane Desenský,
předem se omlouvám zda můj problém nepatří do tohoto tématu nebo byl již zodpovězen, je možné že jsem ho přehlédla.
Mám 17 měsíčního vipeta, ale mám ho od jeho cca 8 měsíců. Z jeho minulosti od chovatelky vím, že žil ve smečce dalších 5 vipetů, 2 barzojů a dvou mopsů a dogy. Pohyboval se pouze v domě a na zahradě, takže vrata zahrady opustil za osm měsíců max 2-3.
Jsou co cca už čtyři měsíce kdy mi začal vyjíždět po psech od velikosti kokra nahoru. Jelikož je doma ještě s jorkšírem tak tyto malá plemena mu nedělají problém, ale projít vedle naprosto klidného např labradora nezvládáme, natož projít vedle vrat kde štěká pes. Vždy když vidí velkého psa zastaví se nastraží uši a začne kvíkat a začne se stavět na zadní. Když se pes přiblíží začne ho agresivně vyštěkávat ale tak z jednoho metru nehrne se k němu nemá tendenci po něm skočit. Na povely absolutně nereaguje a když škubnu vodítkem abych odpoutala pozornost( a dávám povel k noze) tak se mi už po třetí stalo že mě kousl sice málo ale kousl do stehna. A toto chování mu nehodlám tolerovat. Po každém tomto "utoku" jakmile je cizí pes 10 metrů od nás on nasadí svoji ladnou chůzi a dělá jakoby nic. Doposud všichni psi co jsme měli byly nekonfliktní, proto bych vás chtěla požádat o radu.
Doma zvládá samotu,neničí věci je naprosto klidný a vyrovnaný. Pokud venčíme na poli na volno je odvolatelný. V domácím prostředí nikdy neprojevil žádnou agresi vůči členům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 01:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vrací vám váš vzorec chování. On je nejistý a psů se podle popisu velmi bojí, odhání je od sebe a straší. Vy škubete vodítkem - agrese - ale jinak ho k žádoucímu chování nesměrujtete, na psy ho nesocializujete, jen zakazujete. On vám vaši agresi vrátí štípnutím. Chápu, že vám to vadí a nehodláte to tolerovat, ale je to jen to, co mu posíláte vy. Naučte jeho i sebe nenapínat vodítko, socializujte ho s pohodovými psy. Vyhledejte si tu, jak seznámit psy systémem hlava - zadek, jak se u toho chovat, jak se postavit, jak psovi dodat pohodu a sebejistotu. Zapomeňte na škubání vodítkem, to je spouštěč agrese, jak jste zjistila sama na sobě. Trestáním a škubáním na obojku nesocializovaného bázlivého psa opravdu do pohody nedostanete. Nejlepší je to vidět v praxi, chtělo by to navštívit nějakou free sobotu nebo se objednat u Rudy na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 16:51 
Offline

Registrován: ned 06. úno. 2011 18:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Czech Republic
Děkuju za odpověď Essi. Začneme na sobě pracovat. Ještě jednou dík za rady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Náš problém se čím dál víc zlepšuje, freečko nám strašně pomohlo. Už většinu psů míjí a očuchává v pohodě, tak z 90%. Včera poprvé běhala na volno s náhubkem v parku, kde bývá dost psů. Její reakce byly ještě lepší než na vodítku, akorát když se k ní nějaký pes řítil moc hrr, tak zavrčela a uskočila, ale rázem si ho v klidu začala očuchávat. Mám jí to tolerovat ? I když zavrčí, myslím že je to z leknutí a trochu nejistoty.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. úno. 2011 18:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zasmát se jí, okomentovat, že je trubka a ať neřeší. Tak, aby věděla, že jste tam a hlídáte to, ale že je vše v naprostém pořádku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!