Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je sob 27. dub. 2024 08:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 09:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Míňa píše:
Mám už tendence, zlobivce prostě čapnout a spacifikovat.


Bych neváhala ani minutu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 18:05
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha-Východ
Protože jsem hloupá a místo abych ochránila svého psa na 100% a předvídala, že se to může stát, jsem myslela, že třeba bude mírumilovný a nechtěla jsem mít konflikt s páníkem toho druhého psa. Zmohla jsem se pouze na to, že jsem mu zastoupila cestu, Cápu vytáhla za postroj do vzduchu (byl to labradorxpitbull a Cápa je Jack) a jemu jsem řekla odjeď.
Byl to spíš šikanista, takže odjel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 10:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Míňa píše:
...pes, vyrovnané povahy, neútočí a už vůbec se nazabývá štěňaty a slabými psy. Ale zní to skutečně jako popis zodpovědného, sebevědomého člověka. ... Myslíte, že u psů, je to podobné?

Neuvazeny polidstovani psu je dnes bohuzel skoro vseobecnej problem, neznamena to ale, ze nektery veci nefungujou u lidi i psu stejne. Konkretne zrovna v tomhle mas rozhodne pravdu. Vypustil jsem z toho jen tu vetu o nemocnych, protoze tam to u psu tak docela neplati.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese bez varování
PříspěvekNapsal: pát 04. čer. 2010 13:51 
Offline

Registrován: sob 29. kvě. 2010 12:17
Příspěvky: 1
Bydliště: Slapy
Dobrý den.
Máme doma od štěňátka asi 1,5 letého Border teriera. Jakmile uvidí psa,fenu(i hárající) nebo štěně stuhne, postaví se do loveckého postoje a začně stákat psu po krku. Jednou se nám stalo že utekl(byla špatně zavřená branka) uviděl jít roční fenu vlčáka rozběhl se a skočil jí přimo pod krk a vysel. Majtelka se ho snažila vyhnat ale nešlo to. Když ho konečně dostala dolů okamžitě se zavěsil znovu, až když přišla máma nechal se odvolat a běžel domu a Tam se stachy počůral. Nechápu proč, nikdy jsme ho neuhodily. Po tomto incidentu začal být ještě více agresivní. Nedá se uklidnit ani na vodítku a s košikem. Nic jiného než pes ho nezímá. Ale přitom máme doma 2 letou fenku a s tou problémy nemá. Nevíme co máme dělat. Poslední dobou začal vyjíždět i po lidech, kteří jdou kolem plotu. Když se snažím ho uklidnit tak je schopný kousnout i mě. Máme ho rádi,ale tohle je velký problém protože žijeme na vesnici. Přemýšlíme že se ho pokusíme udat nějakému myslivci, který by ho lépe zvládnul. Border teriéra jsme už měli a ten byl naprosto v pohodě. Prosíme o radu.
Předem děkuji. S pozdravem Lucie Berková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 05. čer. 2010 10:16 
Offline

Registrován: čtv 08. dub. 2010 11:55
Příspěvky: 15
Bydliště: slovensko
Dobrý deň potreboval by som súrne poradiť!!! Mám pet ročného vlciaka a susedia si doniesli malé šteniatko. Môj pes teraz stale brese nielen ked ho vydi ale aj ked je zavretý vo voliére a vôbec ho nevidí iba počuje ako sa s ním hrajú susedove deti. Neviem čo mám robiť ked ho z okná okriknem vôbec nereaguje. Neviem či ho mám s ním zoznámiť alebo ako ale bojím sa aby mu neublížil. Poraďte mi prosím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese bez varování
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 09:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucinka_____ píše:
... Nevíme co máme dělat...

Společná odpověď i na druhou otázku:

Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...vychovany havo, velke (vacsie) plemeno, znasanlivy so psikmi, hra s malym krpcom (inym psikom), zjavne bez provokacie maleho (mensieho) a "prepne mu", a druhemu hracovi je definitivny koniec....a toto mi zavše prebehne myslou pri hre mojho maltezacika Charlieho s velkymi, s ktorymi "sa pozna", aj sa uz stretli, aj majitel sa vyjadri "v pohode sa znasa "...(alebo neriešit zbytocnosti ? , ci radsej vyluka takym psikom ? )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 15:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
serpico píše:
...vychovany havo, velke (vacsie) plemeno, znasanlivy so psikmi, hra s malym krpcom (inym psikom), zjavne bez provokacie maleho (mensieho) a "prepne mu", a druhemu hracovi je definitivny koniec....a toto mi zavše prebehne myslou pri hre mojho maltezacika Charlieho s velkymi, s ktorymi "sa pozna", aj sa uz stretli, aj majitel sa vyjadri "v pohode sa znasa "...(alebo neriešit zbytocnosti ? , ci radsej vyluka takym psikom ? )

Pýtaš sa na to,že keď je väčší pes v pohode,či ho nechať hrať sa s Charliem? Ty máš obavy že mu "prepne" a bude po ňom,je to tak? Pokial psa poznáš,neriešila by som zbytočnosti,pokial nie,smerodatná je pre mňa "reč psa" a aj ubezpečenie majitela,že je pes v poho.Ale riadim sa hlavne svojím úsudkom,ako sa pes "tvári".Psa si "prečítam" do pár sekúnd ako psa zbadám,pokial ho nepoznám,svojho psa k nemu nenechám zabehúť pokial je ďalej od nás,svojho psa si držím blízo mňa aby som mohla zakročiť keby bolo treba.Hlídať si musím aj Ashona,lebo machruje na psi.Len teda neviem ako si na tom ty s vyhodnotením chovania u druhých psov.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...ja som na tom "chabšie" s vyhodnotenim chovania inych psikov, i ked sa snazim ucit sa a porozumiet (aj Zacharides onehdy povedal, ze ked 1000 x spadnes na lyziach, vies trosku lyzovat-ekvivalent s takym poctom uhryznuti dufam neplati)....a Charlie je i frajer, vacsich psikov teckuje, jednou labkou sa oprie o chrbat, a kuka okolo vôkol (a casti z nich to zjavne nie je po voli)...je to machrovina ?
...frajer Charlie
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 22:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle ustojí jen dobře socializovaní psi suveréni. Histeričtí psi s tím mají problém a je dobré takovému psu vysvětlit, že by si měl nervy držet na uzdě a tomu menšímu, ať volí lepší kamarády, které tohle nerozhází.
Správně socializovaný pes malé psy neřeší, a když už jsou hodně otravní, pak je vyřeší decentně. Tohle se dá naučit asistencí u hry a opravou chování v reálné čase, tedy dříve než psu vytečou nervy a udělá nějakou hloupost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 22:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
No,mňa snáď pes ešte ani nepohrýzol a ani po tom netúžim.Toto mi robí Ashoňák,pokial ten druhý pes má s tým problém a zavrčí,Ashon ide doňho.Trvá to vždy pár sekúnd.Takže keď vidím že Ashon začne ukazovať šéfa,dám povel vypadni,na ktorý musí okamžite reagovať,inak má čo do činenia so mnou.Už sa poučil že so mnou nie sú žarty,tak už radšej ani nič neskúša,za pochodu si čuchne k psovi a ide ďalej.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 07:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...vdaka za vysvetlenie, Charlieho som odmalicka "pustal" ku vsetkym havom, "mozeme" ?...len po slovach majitela "radsej nie" nesiel...znasa sa uplne so vsetkym, ani raz som u neho nepobadal naznak agresie, postupne, ako sa ucim, uz zacinam selektovat "kamaratov"...ale i on sam, ku niektorym nema chut ist (netusim, ci by rozoznal-vytusil, podla spravania, potencialneho agresora) sadne si (predtym ich vyzyval ku hre, ale sa nepodarilo), ku detom, ku steniatkam, ku vtakom, v rukavickach, krmim sykorky, pomaly mu na cgrbat sadnu (raz mu tam nasypem semiacko, som zvedavy)....prinasa nam ten nas "tiger" obrovsku radost,...manzelka to vyjadrila slovami "mat takeho psika je uzasne"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 08:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Ahoj chci se zeptat, na free sobotě v terénu mi p.Desenský ukázal jak se chovat k mému psu když je agresivní na ostatní psy. Od té doby co to na něho aplikuju má buď problém ze začátku když psa potkáme, já mu vysvětlím že tak ne a je celou dobu pohoda může být na volno a psa ignoruje, ale jak říkal p.Desenský tak to mám aplikovat jen s pohodovýma pejskama a těm agresorům se spíše vyhýbat. Ale nějak jsem se zapoměla zeptat co když potkáme toho agresora. Nedávno se mi stalo, šla jsem z piva :-) a za náma se rozletěl nějakej ratlík, neměl vůbec pud sebezáchovy, jediné co jsem stihla udělat aby to ratlíček přežil, chňapnout svojeho za obojek a nohou jsem chtěla odkopnout psa který chtěl skočit doo mojeho v ten moment mě můj pohryzal do nohy. Vím že jsem udělala chybu že jsem chňapla za obojek a ještě jsem ho myslím trocha vyzdvihla aby nerafl toho psa, ale byl to moment a můj chytil takový amok že hození ho za sebe popř odehnání druhého psa bych nějak nestihla protože druhej se chtěl taky do toho jít tak jsem tam mezi ně akorát stihla strčit tu nohu. Chci se zeptat jak se chvat ke psu když chytne takový zuřivý amok a přestane vnímat úplně. Podle mě ani nevěděl že hryz mě. Ne vždy chytne takovou hysterii stává se to jen u pár psů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Heny píše:
Nedávno se mi stalo, šla jsem z piva :-) a za náma se rozletěl nějakej ratlík, neměl vůbec pud sebezáchovy, jediné co jsem stihla udělat aby to ratlíček přežil, chňapnout svojeho za obojek a nohou jsem chtěla odkopnout psa který chtěl skočit doo mojeho v ten moment mě můj pohryzal do nohy. Vím že jsem udělala chybu že jsem chňapla za obojek a ještě jsem ho myslím trocha vyzdvihla aby nerafl toho psa, ale byl to moment a můj chytil takový amok že hození ho za sebe popř odehnání druhého psa bych nějak nestihla protože druhej se chtěl taky do toho jít tak jsem tam mezi ně akorát stihla strčit tu nohu. Chci se zeptat jak se chvat ke psu když chytne takový zuřivý amok a přestane vnímat úplně. Podle mě ani nevěděl že hryz mě. Ne vždy chytne takovou hysterii stává se to jen u pár psů.

Práve preto máš mať psa stále na stopke(stopovačka,cca 10m vodítko),pokial to s ním nemáš vyriešené nadobro.Pozri si fotky z freečok,hodne psov za sebou ťahá stopku.Psa navolno pustím len vtedy,keď som si istá na 100% jeho ovládatelnosťou.Tým ti odpadá chytnie psa za obojok a psa možeš spacifikovať tak,ako ti ukazoval Rudo na freečku hneď a v reále.Nikdy nevieš,na akého psa natrafíš a ako si sa presvedčila v tomto prípade,psa na 100% ovládatelného nemáš.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 08:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Indiánko, ale v tomhle případě by asi stopka moc nevyřešila, problém byl v tom, že druhý pes hodlal spáchat sebevraždu a to je pak každá rada drahá... Můžeš držet svého, aby malého nesežral, ale přitom malý pokouše jeho... můžeš odhánět malého, ale už u toho nezvládneš držet svého... pomohl by náhubek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
No jak jsem psala šli jsme z piva co máme 10 min od baráku, stopku nosí akorát do lesa kvůli zvěři. Jinak nemám ho problém odvolat. Aji pokud se chce rvát tak příjde. Pes na nás vyběhl, ale jak byl můj na volno tak stál v určitě vzdálenosti, já přivolávala můj přišel sice naježenej až za ušima vrčel u toho , ale přišel. Vtom už ho následoval ten ratlík v momentě kdy přišel a já ho chytla za ten obojek měl už psa za .pr.. a chytil ten svůj záchvat vzteku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Možnosti jsou - např zakleknutí svého (pokdu je ve stavu, kdy nevnímá a ještě nemáte dodělanou poslušnost) a malého prevíta z něj pak sundat a buď počkat až někdo pude, nebo si s malým "promluvit" tak, že raději odejde a pak se věnovat svému. Nebo když je vás tam víc - a to bylo nejspíš, tak sama se postarat o svého psa a někdo jiný ať sundá a odhodí - odežene agresora.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Petra píše:
Indiánko, ale v tomhle případě by asi stopka moc nevyřešila, problém byl v tom, že druhý pes hodlal spáchat sebevraždu a to je pak každá rada drahá... Můžeš držet svého, aby malého nesežral, ale přitom malý pokouše jeho... můžeš odhánět malého, ale už u toho nezvládneš držet svého... pomohl by náhubek...

No přesně tak jsem to myslela a to jsem ještě měla sebu druhého psa, naštěstí stačilo zavelit zpět a ten se do toho nemontoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máš nedostatečný respekt, když ti kecá do tvých aktivit tak, že se přetočí. Hlavně sis o to řekla ohrožením psa zatáhnutím za obojek. I když tohle by měl mít správně vychovaný pes zvládnuté. Udělat to pes mně, stoupnu mu asi přímo na karabinu vodítka hned na obojku, aby zalehnul a hlavně zmlknul, čímž ho v podstatě stopnu. Nedá se to však použít u hysterických psů a ještě to musí být hladký hodně dobře dotažený kožený obojek.
Nedovolím svým psům překážet mi v jejich obraně před útočníky a jelikož je při tom hodně málo času, jednám rychle a efektivně. Jak by dopadl druhý pes zde raději nebudu prezentovat, ale příště by nás vzal zaručeně velkým obloukem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Desenský píše:
Nedá se to však použít u hysterických psů .

A jak se mám teda zachovat když chytne zmíněný histerický výstup a přestává vnímat? Teda pokud se to dá aspoň trochu popsat. Ne free jste mi říkal že je to nervák :( Jak ho mám teda dostat do pohody ? Takový výstup mi ale předvádí jen u pár psů u jiných se klidně nechá odložit a já jdu třeba onoho útočníká vyhnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Petra píše:
Indiánko, ale v tomhle případě by asi stopka moc nevyřešila...

Minimálne by to zabránilo tomu,aby ju pes pokúsal keď ho chytí za obojok.
Petra píše:
pomohl by náhubek...
Presne tak.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Indiánka píše:
Petra píše:
Indiánko, ale v tomhle případě by asi stopka moc nevyřešila...

Minimálne by to zabránilo tomu,aby ju pes pokúsal keď ho chytí za obojok.
Petra píše:
pomohl by náhubek...
Presne tak.

já si myslím že to nebylo tím že jsem ho držela za bojek. Držela jsem ho v životě už mockrát za obojek a nikdy mu to nevadilo a doteď nevadí. Ale spíš jsem tam strčila tu nohu nevhod, ne že by se otočil a hryzal do me. Strčila jsem ji tam jak malej vyskakoval a chtěl se mi zahryznout do psa já ji strčila mezi ně abych malého odkopla. Myslím že šel po ratlíkovi a né po moji noze, akorát jsem ji tam nevhod strčila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vytaháním psa za obojek se vždycky zvedá adrenalin, což zákonitě zvyšuje i agresi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 09:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Držela jsem ho v životě už mockrát za obojek a nikdy mu to nevadilo

Ale ne v téhle situaci a v tomhle psychické rozpoložení - určitě víš, proč je tak důležité trvat na prověšeném vodítku...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Jo já vím že bych to teda neměla, jen jsem prostě v té rychlosti nechtěla ať sežere toho ratlíka, měl zrovna ten svůj amok. Vím teda co bych neměla, držet za obojek a ...
Desenský píše:
Udělat to pes mně, stoupnu mu asi přímo na karabinu vodítka hned na obojku, aby zalehnul a hlavně zmlknul, čímž ho v podstatě stopnu. Nedá se to však použít u hysterických psů
takže něco takového taky bych neměla používat. Tak jak se teda zachovat :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 10:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pro tohle si budeš muset zajet osobně... :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Eva Štemberová píše:
Pro tohle si budeš muset zajet osobně... :wink:

no mi bychom nejlépe dojeli do Zlína :-)) Pokud tam bude to free vím že se něco plánovalo. Jen jsem chtěla vědět pokud taková situace zase nastane jak nejlépe zareagovat abych ho zas nevěšela na obojku :oops: S těma pohodovýma hafama se nám to zatím daří mu vysvětlit že ne každého musí žrát. Tak to nechci pokazit kvůli nějakým rozzuřeným ratlíkum, kterých máme hafo na vesnici. Ale tak zase nechci nějaké návody, udělej, to a to vím že to záleží od situace a pokud nemá občas tu svoji averzi na některé psy tak to zvládáme, akorát ho nedovedu zvládnout když chytne tu hysterii to mám co dělat že ho vůbec udržím, je tak rozzuřený že mi příjde že kdybych tam o něho strom lámala tak si toho ani nevšimne :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vrčí
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 18:41 
Offline

Registrován: čtv 03. čer. 2010 18:03
Příspěvky: 4
Bydliště: Řícmanice,Brno-venkov
Zdravím Vás, mám čévéčko a při procházce když uvidím nějakého psa,tak si ho přivolám k noze a když procházíme kolem něj, tak začne pěkně cenit zuby a docela by se i rád rozběhl za ním. Má reakce je,že křiknu ne a škubnu vodítkem.Ale zatím je to pořád stejné,asi dělám někde chybu.Co bych měla změnit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 12:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V první řadě nekřičet :wink: Jak jde na vodítku? Na prověšeném - doslova, nebo tahá, třeba jen trošku? Jak je pes starý? Jak často je v kontaktu se psama, jak se k nim chová? Pročti si to tu, dovíš se odpovědi i jak to napravit :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hranice agresivity
PříspěvekNapsal: čtv 01. črc. 2010 22:20 
Offline

Registrován: úte 24. bře. 2009 12:43
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Zdravím, mám Maďarského ohaře - fenku (18 měs.) má tak 2 měsíce po druhém hárání. Je moc hodná, neutíká ( ani za ptáky) přiběhne na zavolání, v bytě nic nezničí. Zdá se, že je na mě i svým způsobem závislá ( vždy upoutám její pozornost, když potřebuji a zároveň se snažím být důsledná a často i dost přísná). Ted se začala projevovat vůči ostatním psům a to, tak, že na vycházce si jich nevšímá a pokud ji otravují očicháváním, tak na ně vyjede(nikdy ne sama od sebe), což se pokouším odchytit. Co si nejsem jistá je to, jaká hranice je u psa tolerovatelná jako jeho ostražitost nebo agrese. Dnes jsme byli na cvičišti a při "volnu" si hrála s jinou fenou a bez zjevného důvodu na ni při hře vyjela, že jí kousne do ucha ( ovšem s vrčením, které u ní znám jako agresivní). Dále vyjížděla i na okolní psy při blízkém kontaktu a raději běhala kolem mě. Na vycházce po cvičení k ní jinde přišel jen pes, že se očichají a hned na něj vrčela (ale dala se zvládnout povelem), jako by ji ostatní psi otravovali. Hodně se soustředí na lidi, které má za kamarády, ale psi už jí tak nezajímají (krom stálé kamarádky). Je to jen další krok ve fázi vývoje, nebo začíná nějaký problém? Jak mám reagovat? ZAtím jsem ji po všech těchto epizodách vynadala. Díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 06:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud ti nestačí informace tady napsané, můžeme to probrat na fríčku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 27. črc. 2010 14:20 
Offline

Registrován: pon 16. bře. 2009 20:06
Příspěvky: 5
Bydliště: CR
dobrý den, mám problém s 2 letým jack russell teriérem. často se nám stává, že při procházce najednou vylítne pro procházejícím psovi. Nejdřív jen vrčí a pak by se s ním i popral (je ale v takovéto situaci na vodítku-ke rvačce ještě nedošlo). Naopak když je na volno (většinou s košíkem) tak by se se psy(fenami) hrál. jak správně reagovat při agresi?
děkuji
Na pamlsky a jiné odlákání nereaguje, je uplně v tranzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 27. črc. 2010 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
je otázka zda to dělá ze strachu nebo z namachrovanosti- což od stolu těžko posoudit- řešení pak jsou totiž dost jiná

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 27. črc. 2010 14:50 
Offline

Registrován: pon 16. bře. 2009 20:06
Příspěvky: 5
Bydliště: CR
mohu se zeptat jak to rozeznám? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 27. črc. 2010 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
je to hodně o postavení těla uší ocásku typu štěkotu a vrčení typla ybch si to na pubertální machrování ale opravdu těžko říct

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 27. črc. 2010 14:58 
Offline

Registrován: pon 16. bře. 2009 20:06
Příspěvky: 5
Bydliště: CR
ho někdy natočím na video a zašlu jo?:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 27. črc. 2010 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Obojí má společných několik prvků, a to je, že ani pes ani ty nebudete napínat vodítko, nebudeš ho vodit na stahováku a nenecháš ho napadnout od žádného psa. To video zkus, ale nejlepší by bylo, kdybyste se objednali na konzultaci na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 27. črc. 2010 15:12 
Offline

Registrován: pon 16. bře. 2009 20:06
Příspěvky: 5
Bydliště: CR
mohu se zeptat na kolik Kč tak vyjde taková návštěva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 27. črc. 2010 15:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ceník není, Ruda si o peníze neříká. Je to na Vás, na kolik si jeho rady budete cenit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pát 06. srp. 2010 21:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Miiishka píše:
Mám zatiaľ taktiku, ktorá zaberá-keď vidím že sa začne na druhého psa ježiť, prípadne začne na neho "bublať", posadím si ho pred seba, a ak sa napriek tomu ťahá, tak sa nasilu medzi tie dva psy postavím/ vynútim si očný kontakt bárs aj tým že mu chytím papuľku a bavím sa s ním štýlom"čo prosím ťa jančíš? čo ti ten pes robí? šibe ti?".Keď to hovorím takým tým posmešným tónom, aj keď najprv poškuľuje po druhom psovi, prestane vrčať a upokojí sa.
Je to starší príspevok ale sedí na nás.Toto mi Ashoňák robí docela často na psi-samce,stačí povel výstražným hlasom vypadni lebo ma nas...a Ashoňák ide radšej od psa,lebo vie že sa s ním maznať nebudem.Ale máme tu roťasa,je stejne starý ako Ashon.Ashon na neho začal vyrážať už od svojich 7mes.rotvík sa mu vtedy poddal,ale teraz ako ročný sa už nedá a stalo sa že sme s páničkom RTW zabránili začínajúcej bitke,stačil hlasový povel aby šli od seba.Ashon sa rotvíka stráni,ale ten za ním chodí a čuchá mu za zadkom,príde mi že Ashona provokuje.Na povel pánička si dá od neho odchod,ale pokial roťas príde moc blízo,Ashon vrčí,roťas tiež a katastrofa je na dosah.Najprv som si myslela že si Ashon dokazuje kto je tam šéf,ale dnes som videla opak,stále sa nám držal za zadkom a od rotvíka uteká.Keď nechcem aby vrčal po psovi,mám použiť vyššie spomínaný preslov?

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 06. srp. 2010 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Až bude mať Rudo poblíž nejaké fríčko chcem s rotvíkom aj Ashonom prísť aby sa predviedli a konečne sme to vyriešili.Stretávame sa práve docela často na venčení a keď sme vonku dlhší čas,psi sa dokážu aspoň ignorovať,pokial teda rotvík zase nepríde čuchať k Ashonovi.Pokial sa Ashon rotvíka bojí,mám si ho doberať a roťasa hladiť? O bližší kontakt neviem či sa máme pokúšať,ako to robí Rudo s bázlivými psami na Mufke,roťas taký kliďas nie je aby Ashona strpel na sebe bez vrčania a to je potom na nič. :-k Obaja sú inak na volno,pes poslúchne pána aby vypadol pokial sa chce priblížiť k mojmu psovi a Ashon sa zase vyhne rotvíkovi.Sú schopný stáť aj blízo seba bez ataku,ale pokial sa stretneme za deň prvý krát,všetko začína nanovo.Už sme si robili srandu že ja si kúpim roťasa a kamarát bostona aby sa naučili k sebe chovať. :twisted:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 19. srp. 2010 23:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Dnes sme sa opäť stretli s RTW a reakcia Ashona bola hrozná.Utiekol ku mne,sadol si,pišťal,kňučal,triasol sa na celom tele a poštekával,pričom z vykulenými očami pozeral na psa a späť na mňa.Pes už na neho tiež bublá len čo ho zazrie.Po chvíli sa situácia ukludnila,Ashon sa Bakovi vyhýbal a lietal okolo neho z dosahu,Bak bol na stopke ktorú držala panička a najradšej by sa za ním rozbehol.Je čudné že Ashon na neho takto reaguje,žiadny velký pes ho nenapadol a nepohrýzol,nerátam krátku bitku s krížencom ratlíka,ktorá sa odohrala nezávisle od rotvíka v inom čase a pes ratlík mal navrch.Baka pozná od štyroch mesiacov a ako šteňatá sa hrávali.Tu sa dnes jedná skor o súperenie kto je tam väčší šéf,alebo ako to mám brať? Roťas je v puberte stejne ako Ashon,ale u nás máme dané že šéf som ja,kdežto Bak skúša na všetky strany čo si može na páničkov dovoliť.Do toho hraje rolu aj strachová agresia-pániček Baka zmastil keď mal 3mes.že dobehol za mojimi psami a hral sa s nimi.Pániček po 5 minútach dobehol a psa zbil so slovami,že "co to bylo,kde máš bejt".Dnes sa Bak otočí aj po luďoch vo svojom okolí,zatial len vrčí a naježí sa,ale je asi otázka času,kedy priostrí. :roll:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Fena napadá cizí feny
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 07:15 
Offline

Registrován: ned 23. kvě. 2010 07:31
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den, mám problémy se svojí fenou. Je to jeden a půl roční fena rhodéského ridgebacka a v posledním měsíci útočí a vyjíždí na každou fenu, kterou potkáme. Nemůžu jí tudíž pouštět na ulici z vodítka. Na štěňata je dcl hodná, ale na dospělé feny, zvláště labradorky a retríverky je zlá. Veterinář nám říkal, že to je nejspíš její povaha, že je hodně dominantní a chce všem ukázat, že je ta nejlepší a nejsilnější. Chtěla jsem se vás zeptat jestli nemáte nějakou radu na odstranění agresivity vůči cizím fenkám. S kamarádčinýma fenama si Andy hraje v pohodě, protože je zná od malička, ale na cizí feny okamžitě vyjíždí. Děkuji předem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita Labradora 6 let
PříspěvekNapsal: čtv 07. říj. 2010 09:01 
Offline

Registrován: stř 06. říj. 2010 10:46
Příspěvky: 1
Bydliště: Olomouc
Dobrý den,
obracím se na Vás s mým problémem. Mám 6letého Labradora, který je agresivní na psy a ta jeho agresivita se s přibývajícím věkem stupňuje. Ze začátku napadal pouze velké psy, ale tak poslední půlrok už napadá i jezevčíky, maltézáky a minulý týden dokonce i vystartoval po feně, která si ho při tom vůbec nevšimla. Nejsem si už jistá, zda by nenapadl i štěně.Většina těch psů, si ho vůbec nevšímá, ale on na ně doráží a kdyby nebyl na vodítku, tak by se do nich pustil. Častokrát mám co dělat, abych ho udržela, protože má velkou sílu. K lidem je strašně hodný i k jiným zvířatům. Chodíme s ním k řece, kde jsou kačenky nebo i nějaký zajíc a on si jich vůbec nevšimne. Můžete mi prosím poradit co s tím. Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivny chrt
PříspěvekNapsal: úte 12. říj. 2010 08:19 
Offline

Registrován: stř 06. říj. 2010 07:57
Příspěvky: 1
Bydliště: slovensko bratislava
Dobry den,prajem
Asi 5 mesiacov dozadu som si adoptovala asi 2 rocnu fenu spanielskeho galga,je to chrt asi nieco vyse kolien,cca 22 kg.zrejme mala za sebou kratku lovecku minulost,lov na kraliky,v spanielsku bezne..Problem mam s nou od 1 dna,je agresivna voci vsetkym psom bez rozdielu,pri venceni je to katastrofa,doma mame este dve male fenky s dobrou povahou,malicke,tie v podstate akceptuje ,ale vie po nich zavrcat,hlavne by vedela bez nich existovat.zaujimave je ,ze vraj v utulku sa spravala priatelsky,neutocila..Vonku ked zbada psa ,vzdy je na kratkom voditku,s kosikom,a snazi sa tahat,trhnem s nou,raznym nie.minule ked uz zacala byt hystericka,pritlacila som jej hlavu o zem,s raznym nesmies.Niekedy pomaha,niekedy nie.milym prihovaranim som neziskala nic,ani na cvicaku nic,akurat tam vytocila aj tych najkludnejsich.Stale mam na mysli,ze je to chrt,aby som nieco neprepiskla.Budem rada ak mi poradite
S pozdravom Sona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 11:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesunul jsem tyto otázky do tématu, kde jsou odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Sonca
V zadnem pripade nic takoveho neresit silou,rozlisit proc utoci a podle toho resit.
Rozhodne je tohle i o duvere v Tebe a aby pes vedel ze takove situace nema resit on,zbytek je rozepsan tady v tematu.Pokud neumis a nevis jak psa dostat do klidu a to je zakladni podminka jak se takove situace resi skus se zeptat Rudy jak na to.Experimenty podobne situace vzdy jen zhorsi,je pravdepodobne ze fena reaguje z duvodu nejistoty ale bez znalosti konkretniho psa jde jen o odhad.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Ja mám jednu otázku... dúfam nie blbú :cry:
Prečo nechytať psa za obojok??? keď ho odťahujem na vodítku a odtiahnem ho napr. od psa rukou za obojok? Čo tým spôsobím? Ako to vníma pes?

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
zuzkafuny píše:
Ja mám jednu otázku... dúfam nie blbú :cry:
Prečo nechytať psa za obojok??? keď ho odťahujem na vodítku a odtiahnem ho napr. od psa rukou za obojok? Čo tým spôsobím? Ako to vníma pes?

Pes to chytenie za obojok vyhodnotí ako povel k útoku.Vezmi si ako proti sebe štvú pitbuly na psie zápasy.Chytia za obojok,pár krát ich potiahnu dozadu,pes sa nabudí a vyštartuje po súperovi.Poviem príklad:šli sme po úzkom chodníku,mala som Báru na volno pri nohe.Oproti šiel nejaký kríženec a štekal na ňu až sa skoro dusil.Bára bola v klidu,len keď sme sa míňali,pre istotu som sa jej jedným prstom dotkla obojku aby nevybočila od nohy.V tom okamihu ako som sa dotkla obojku,po psovi vyjela.Takže je to akoby signál pre psa,že sa niečo deje.Doležité sú aj emócie pánička.Všimla som si viac krát,že druhé psy boli v pohode,pokial páničkovia nezačali chytať psa za obojok,ale napínať vodítko.V ten moment sa kludný pes premenil na zúriacu beštiu. :roll:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
přesně tak tím že zatráhneš psa za obojek za a mu ubereš kyslík- takže přestane myslet a muže se otočit i do tebe, a nebo cítí tvojí,,oporu,, a pustí se do toho sevším všudy- to první je ovšem trochu fatálnější obvzláště pokud chytáš cizího psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 160 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!