Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 11:19 
Offline

Registrován: úte 25. pro. 2007 22:27
Příspěvky: 6
Bydliště: Sumracna 26
Medzi psikmi sa pohybujeme dost.Ona sa s nimi hra ale par krat sa mi stalo ze mi po nich isla aj pri hre.A to som spozorovala ked ju kusali v ramci hry.Myslela si ze jej chcu ublizit...Uz ju netrestam po vasich radach.Aj tak to nezaberalo a len mi to bolu luto ze schitala.Niektore stenata sa odohnat nedaju tak idem radcej dalej od nich.Dakujem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2008 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
jana821 píše:
Medzi psikmi sa pohybujeme dost.Ona sa s nimi hra ale par krat sa mi stalo ze mi po nich isla aj pri hre.A to som spozorovala ked ju kusali v ramci hry.Myslela si ze jej chcu ublizit...Uz ju netrestam po vasich radach.Aj tak to nezaberalo a len mi to bolu luto ze schitala.Niektore stenata sa odohnat nedaju tak idem radcej dalej od nich.Dakujem za rady.

Pokud je nektery pes uz moc doterny nestid se pozadat jeho majitele at si jej zavolaji,klidne vysvetli na pripadny dotaz proc.Pokud bude mit fenule pocit nejistoty musi vedet z ma za sebou Tebe a ty ji vzdy podrzis.Pripadne problemy res v klidu a pohode....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2008 00:13 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Rada by som podotkla, že treba presne rozlišovať medzi vrčaním v hre a vrčaním ako výstrahou pred útokom.
Môj nemecký ovčiak sa hráva s pittbulkou - voláme to grécko-rímske zápasenie. Pre ne-psíčkára to musí zrejme vyzerať ako vážna bitka - obaja totiž pri tom vydávajú zvuky, ktoré je možné si pomýliť s agresivitou. Dokonca sa nám stalo, že jedna pani na nás chcela zavolať policajtov: vraj na ulici poriadame psie zápasy...
Prosto - vrčanie pri hre môže byť pre neskúsené ucho rovnaké, ako výstražné alebo útočné zavrčanie.
Pokiaľ ide o vrčanie na šteňatá, môže to znamenať, že šteňa dostatočne nepozná "psiu reč" a vaša fenka mu iba dôraznejšie dáva najavo, že sa správa nevhodne.
Bohužiaľ, robí to aj môj pes, dokonca je schopný po šteňati, ktoré otravuje cvaknúť (NIE POHRÝZŤ, iba cvaknúť zubami), preto sa ho snažím držať od šteniat do veku cca pol roka radšej ďalej. Nie každý majiteľ šteňaťa totiž "ustojí", keď mu vysvetľujete, že ten obrovský pes jeho šteniatko naozaj nechce kúsnuť, len sa mu snaží vysvetliť ako sa má správať

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2008 10:55 
Offline

Registrován: úte 25. pro. 2007 22:27
Příspěvky: 6
Bydliště: Sumracna 26
Ked stena na nu vyskakuje alebo ju kuse,oblizuje tak zavrci ma taky napaty postoj sklonenu hlavu a ked nechce odist a stale ju otravuje tak vtedy cvakne to stena. To iste je aj s dospelymi psami.Ale stalo sa mi casto ze sa mi rozbehla k psovi lahla si na zem a zacala cvakat zubami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2008 14:06 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Jana 821,
v tej poslednej vete trošku cítim jej neistotu... na jednej strane sa chce zoznámiť a hrať, ale na druhej strane dáva najavo: mám obavy... Podľa mojej mienky, by ste ju v tomto prípade mali slovne upokojiť - NIE ĽUTOVAŤ!
Prosto stačí veta: čo blbneš? veď ťa nezožerie... alebo niečo podobné - najlepší je - podľa mojej mienky - v tomto prípade trošku "výsmešný" tón, alebo trošku "prekvapený" tón - prosto jej dáte najavo, že "vôbec" nechápete, prečo má obavy...
Pokiaľ ide o prvú časť: snažím sa nepripustiť, aby sa situácia dostala tak ďaleko, že by môj pes "považoval za nutné" cvaknúť po šteňati - keď šteňa nie je ochotné odísť - napriek jasnej výstrahe dospelého psa, a majiteľ šteňaťa to nerieši, odvolám si svojho psa - toto je cesta najmenšieho odporu podľa hesla - najlepšou obranou je útek... :D

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bojácná rváčka se psy
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 02:41 
Dobrý den... V poslední době jsem začala mít problémy se svou dvouletou fenkou rh. ridgebacka.
Vzala jsem si ji v 5ti měsících v dost zuboženém stavu. Žila v kotci se svou matkou a dalšími fenami a jejich štěn'aty. K jídlu mrkvový vývar. Přes zimu venku, i v mrazech -20° :x Bála se i malých psů, což jsem ji odnaučila. Je velice mazlivá, hodná a drží se mě jak klíště. Poslouchá, odvolám ji i od srny.
Problém je v tom, že se začala rvát, ale pouze, když je na vodítku. V lese, na louce, zkrátka, když je na volno, přátelí se s jorkšíry i bojovými psy i fenami, naprosto v pohodě. Ovšem, když s ní jdu po ulici a potkáme kamaráda, je zle. At' už jde o psa či fenu, jezevčíka či rotvajlera, vrčícího či klidného psa, vrhá se na něj s velkou zuřivostí. Zkoušela jsem krátké vodítko, odlákat pozornost piškotem, domlouvala jsem jí klidným hlasem, křičela FUJ a NESMÍŠ.... nic nepomáhá. Bohužel, ne vždy mohu přejít na druhý chodník a vyhnout se.
A druhý problém je, že se bojí cizích lidí v uzavřeném prostoru. Venku je sebevědomá, doma se trochu bojí a chvíli vrčí, po čase ji vždy zklidním laskavým slovem a hlazením. Ale když jdeme v domě po chodbě, třeba kolem výtahu či schránek, a narazíme na neznámého člověka, má ocas až na břichu, krčí se u zdi a lepí se na mě.
Prosím Vás, můžete mi poradit, jak ji mám venku uklidnit a uvnitř povzbudit? Mám ji moc ráda a chtěla bych jí pomoci.
Moc Vám děkuji za rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 12:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fakt si myslíš, že je problém ve tvé fence, že tu chceš nějaký spolehlivý manuál, podle kterého si ji dáš dohromady?
Jen pro tvou představu,
problémy způsobující útoky psů vůči druhým psům, jen jsou-li na vodítku:
a) psovod napne při střetnutí se psem vodítko, nebo umožní psu napnout vodítko, případně se o něj jen silou opřít
b) psovod má obavu, že dojde ke konfliktu s druhým psem, zvedne se mu hladina adrenalinu na základě toho strachu a pes ten strach vyhodnotí jako strach ze psa, protože se to stane právě v momentě, kdy se pes objeví
c) psovod řeší situaci setkání s jiným psem agresí vůči svému psu namísto toho, aby ho učil sebeovládání tím, že se sám ovládá. Častým příkladem jsou povely FUJ!, Nesmíš! a podobné v agresivním tónu
d) psovod se záměrně vyhýbá situacím, ve kterých se neumí ovládat a tím v sobě sám posiluje problém, který se přenáší na psa
e) ...
f) ... další a další problémy psovoda, NE psa! Pes se jen přizpůsobuje situaci, která je ve skutečnosti vyvolána z druhé strany vodítka, než kde je pes

Ještě chceš návod za Á) ve chvíli, kdy přichází pes zleva, udělej tohle..., za Bé) pokud nepřichází z leva ale ze zadu, udělej tohle ..., za Cé) pak udělej tohle a dívej se takto a tam ....?

Sorry, ale neumím psát tak detailní manuály, aby ti k něčemu byli. Máš tady celou poradnu popsanou teoriemi toho, co problémy způsobuje a základní abecedu řešení, ale už ne lekce pro pokročilé, kterou ty potřebuješ, protože neděláš se psím miminem a tudíž nemáš skoro žádnou možnost případné opravy, která beztak snižuje tvou důvěryhodnost u fenky.

K tomu zvedání sebevědomí. Jak chceš fence zvednout sebevědomí, když ho sama nemáš? Nebo ho máš a předstíráš fence nějaké divadlo z jiné scény. Zase dva hodně podstatné protiklady. Neznám tebe ani tvou fenku a proto ti sotva poradím, co dělat dobře, když sice tuším, ale zatím přesně nevím, co kde děláš špatně.

Víš, jak dlouho by tady trvalo, než bychom společně sestavili funkční metodiku převýchovy fenky a hlavně tebe, když mi o sobě nenapíšeš ani čárku? A vážně chceš rozebírat problémy se sebou tady, nebo mi raději zavoláš, přivezeš mi fenku ukázat, abych ti během několika desítek minut sestavil spolehlivou metodiku práce s tvou fenku "šitou na míru" přímo pro vás dvě a kdy vás obě navedu na správnou cestu tak, abys věděla, jak to pak zvládnout sama? Pokud vím, Brno a Pelhřimov nejsou zas až tak daleko od sebe.

Chceš-li poradit rychle, zvedni telefon a zavolej mi, hodně věcí poznám už během hovoru. Ovšem návštěva se psem tady je opravdu nejpřínosnější.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2008 17:43 
Děkuji moc za odpověd', vím, že je chyba ve mně. Pročetla jsem hodně textů, které zde máte o výchově a dělám opravdu moc chyb, které si vůbec neuvědomuji. Dnes jsem venku zkoušela Vaši radu "dělat si ze psa prču", a jsem nadšená, jak to funguje.
Za pozvání děkuji a přijedu moc ráda! Samože nejdřív zavolám.
Hezký den a hodně úspěchů :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2008 00:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. led. 2008 20:43
Příspěvky: 2
Bydliště: Č. Budějovice
Dobrý večer.

Mám podobný problém. Jedná se ale o fenku..skoro 4letou..pořádně nevíme kolik přesně jí je, ani co je to za plemeno..ale pravděpodobně husky - s něčím))Ani odborníci se neshodli.

Byla vždy veselá, hravá...utíkala mi za psama a ze hry sjem jí nemohla odtrhnout...má za sebou asi tři napadení od psa, ale nic vážného..ke rvačce jako takové nikdy nedošlo.

V srpnu porodila štěňata a ted je 14 dní po prvním hárání od mimin.

Chová se divně...je jakoby skleslá, venku skoro neběhá...vyhýbá se všem psům...ježí se, cení zuby...a to i na štěňata.

Nevím co s tím. je možné, aby byl pes treumtizovaný z neklapající domácnosti?

Děkuji za odpověď Lucie + Shiva :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2008 03:12 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Lucyel píše:

Chová se divně...je jakoby skleslá, venku skoro neběhá...vyhýbá se všem psům...ježí se, cení zuby...a to i na štěňata.

Nevím co s tím. je možné, aby byl pes treumtizovaný z neklapající domácnosti?

Děkuji za odpověď Lucie + Shiva :roll:


Mám pocit, že sis poslední větou odpověděla....zamysli se nad tím, jak dlouho se takhle chová a jak dlouho "neklape domácnost"......někteří pejsáčci jsou na to moc citliví.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2008 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlas Naty toto určitě možné je a psi to umí poznat a často vztáhnout na sebe a projevit to v chování- aneb jaks e cítíč ty cítí se tůj pes. taky je možný zjisti jeslti nemá falešku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: je to agresivita?
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 01:34 
Mám NO 13 měsíců. Už rok chodí 3 x denně do stejného parku. Jako štěně se běhal seznamovat s ostatními psy, těšil se za nimi. Na vycházce chodíme se 4 letými psy - boxerem a kokrem. V pohodě si s nimi hraje dokud nepotkáme malého pejska, pokud možno na krátkém vodítku. Okamžitě se na něj vrhne a nedá se odvolat. Má skoro 40 kg a udržet ho je dost problém. Ví, že to nesmí dělat, ale udělá to znovu. Nepomáhá povalení, křik... Určitě by psíky nenapadl, ale majitelky jsou hysterické. Poraďte, jak ho to odnaučit, doma je to nejhodnější a nejposlušnější pes, ovšem až na vítání návštěv, na zvonek štěká a návštěvě radostně skáče na hlavu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jitka k těm návštěvám asi bych skusila nácvik se stoppvačkou aby se pejsek naučil bejt v klidu. a k tomu rpoblému- zus odpoutat pozornost psa od malého histerického pejska na vodítku- jeden jasný povel ne a jde se- zabav ho hačkou pamlskem- posad ho zacvičsi poslušnost.- takhle bych to řešila asi já

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 19:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro snažší práci se psem bych používal Halti ohlávku a docela rázně bych mu vysvětlil, že se šikanou nesouhlasím. Slabší jsou kámoši, ne kořist a tohle by povinně začal chápat i on, přičemž bych ho nijak nepřemlouval, ale vysvětlil mu to s razancí, o kterou si v daném momentě řekne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2008 23:52 
Díky moc, už jsem ji objednala. Pejsky na volno nenapadá, jen ty uvázané u hysterek.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2008 09:25 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Tohle mě docela zaujalo. Občas jsem se potkávala s paní,která má dospělého rotvíka,samce. Pes je to krásný,milý,hodný, s naší smečkou lítal,bláznil, dokonce našemu zpovykanému teriérovi přenechal balon,prostě člověk by řekl,fakt hodnej pes. ALE! On nesnáší jakékoli psy na vodítku,normálně po nich brutálně jde, paní ho samozřejmě nezvládá,už jí dvakrát vykloubil palec a zápěstí,no horor. A jde fakt natvrdo. Takže když jsme se třeba blížili k silnici a já si teriéra chtěla dát na vodítko,paní si připla rotvíka a odcházela tak deset minut předem.A opravdu jsme se jednou viděli z dálky a rotvík byť naší smečku zná, zuřil,nevnímal,pěnu u držky,no děs,jen proto,že byl Ferda na vodítku. Vůbec si nedokážu představit,jak k tomuhle mohlo u toho psa dojít,co za podnět a chování majitelky mohlo takovýhle chování způsobit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2008 17:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Většina psů na vodítku, vodítko napne a v tu chvíli se začne vztekat, nebo prostě napadat. Prostě to ten pes vypozoroval také a preventivně to řeší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2008 22:04 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
ale jak tomu psovi vysvětlit, aby to neřešil...to je mi záhada...:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2008 22:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Zakázat, odvést pozornost jinam. Být v klidu. Musím se přiznat že mám vždycky děsnou srandu když takového vodítkového uřvance míjíme (občas dost natěsno) a Barda u nohy (navolno) na něj ani nekoukne... ti psi kdyby mohli tak se svlíknou i z kůže :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2008 22:29 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
v tu chvíli ho ale nic nezajímá, máme velkou nevýhodu, že je nežravec, takže na prochajdě pamlsky nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2008 23:01 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
hagyna píše:
v tu chvíli ho ale nic nezajímá, máme velkou nevýhodu, že je nežravec, takže na prochajdě pamlsky nechce.


a ty máš s tímto problém ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2008 06:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
hagyna píše:
v tu chvíli ho ale nic nezajímá, máme velkou nevýhodu, že je nežravec, takže na prochajdě pamlsky nechce.
Mám to chápat tak, že chceš odvádět pozornost svého psa od jiných psů přes žvanec? Jestli ano, tak to si u něj můžeš rovnou podat kolkovanou žádost a vyjde to nastejno. Odvádění pozornosti psa není na principu přátelského přemlouvání nebo prosby, ale naopak direktivního "upozornění", že by bylo bezpečnější vnímat a hlídat si výhradně tebe, než toho psa a cokoli jiného. Mám to postavené na tom, že jdu-li se psem a on se mi upne na jiného s ne příliš přátelským záměrem, přesvědčím ho, že nemá nepřítele v tom druhém psu před sebou, ale naopak těsně za sebou na druhém konci vodítka, proto je bezpečné si mne hlídat. Pakliže si mne neohlídá, něco mu "zlomyslně" provedu právě v tu stejnou chvíli, kdy se pokusí věnovat se druhému psu, t. j. už při prvním rychlém pohybu směrem k němu a je-li na vodítku, což by samozřejmě měl být, tak těsně před tím než se vodítko úplně napne, protože ve chvíli napnutí vodítka se sčítá jeho razance tahu do vodítka se silou mého trhnutí. Důležité je právě neprat se o špagát, udržet si jeho pozornost směrem na sebe a "neštěkat" u toho, jak nějaký běsný Alík povely typu Fuj!, nesmíš!, nech toho! a jakékoli jiné zákazové, jejichž účinnost by měla nastoupit až po vteřinovém reflexním oblouku, tudíž až po jeho provedené akci a to znamená, že povel je zde absolutně nefunkční, jelikož nedochází k žádaným spojitostem kvůli nevyhnutelnému vteřinovému zpožďování. I zde platí pravidlo méně mluvit, více jednat. Celé je to trošku hra na postřeh a strategii. Když to mechanicky stopnete hned při prvním nežádoucím pohybu psa, jste v této formě výchovy o hodně blíže k cíli. Záměrně vám sem nepíši detailní způsob toho jak to stopnout, protože budete-li používat pořád stejný "ohraný" vzorec, pes vás dostane tím, že se na to strategicky předem připraví a pak vám po svém úspěchu klidně pokyne vztyčeným prostředníčkem, a neuděláte s tím nic, i kdybyste mu pak stáli na krku, nebo z něj vymlátili duši.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2008 17:55 
Offline

Registrován: stř 22. srp. 2007 11:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 6
No já teda nevím proč by měla být nějaká paní,která vede na vodítku malýho čoklíka hysterka?Nebude to asi tím,že ta "hysterka" toho psa nezná,takže vůbec netuší,jestli je pes v pohodě nebo ne a když se na ní řítí 40-ti kilový pes tak se asi oprávněně o toho svého prcka bojí?Mně se to stává docela často,asi jsem taky hysterka,ale věřte,že to není nic příjemného/majitel většinou nikde,nebo na jeho povely typu"pocem nebo tě zabiju" totálně kašle/.Myslím si,že tam kde začína svoboda toho druhého,končí ta moje,ale asi špatně.Opravdu nechci,aby to vyznělo nějak blbě,ale zkuste se na to podívat taky z té druhé stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2008 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. pro. 2007 22:15
Příspěvky: 11
Bydliště: Chvaletice
Já tě naprosto chápu,měla jsem malého psa,ted velkého.Ani se nedivím majitelům malých psů že se bojí pokud na ně letí velký pes kterého neznají .Je to všechno o toleranci,nedělám jiným nic co by vadilo mě.Ted mám 40kg ,,hovado",u nás v domě jsou ještě 2 malý psi,důchodkyně s jorkšírem a mladí lidé s jezevčíkem.Obě rodiny braly psy do náruče jen nás spatřili,podařilo se mi je přesvědčit,že se ni něděje,dnes nám sami jdou naproti ,nechají je pohrát a očuchat.Totéž dělám i venku,prostě pokud vidím že se pánečci bojí,tak hned reaguji s úsměvem že je vše v pohodě a psovi povolím kontakt jen pokud oni chtějí.To jsem se zase rozepsala..Tak tedy nemám problém s hysterickými majiteli,taky bych se cítila dost trapně když by se někdo bál kvůli nám venčit svého ratlíka. :D

_________________
mrkvička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2008 00:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
mrkvicka píše:
.Je to všechno o toleranci,nedělám jiným nic co by vadilo mě.


souhlasím ale dnes jsem si docela naběhl. Normálně když vidím psa před obchodem a je na vodítku tak zakážu Bendovi aby k němu šel, protože si říkám člověk jde nakupovat psa si uváže a nechá mu 4m2 místa a já mu do těch pár metrů nebudu zasahovat.
Dnes jsem šel a před obchodem No na volno, číhal na Bendu a tak jsem si řekl pes na volno, připraven ke hře a v pohybu tak v poho.
Očuchali se popošli 2m a už držel Bendu za krk, naštěstí stačilo výrazně nakročit se slovním proslovem a on ho pustil. Byl jsem docela rád protože na jedné ruce jsem měl tácek s dorty a v druhé tašku. A kdybych musel ty dorty zahodit tak bych byl dost nas......j :lol:
Myslím, že člověk má být tolerantní a věřit v nepsaná pravidla i když pořád se najdou chvíle kdy ani to nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2008 20:32 
Ahoj... Přišla jsem se pochlubit. Lucyna přestala hárat, zklidnila se a je z ní vážně fajn hafanka. Nevycházím z údivu, jak poslouchá a je moc hodná. Jde mi u nohy s prověšeným vodítkem, a jen když řeknu "travička", trochu napne vodítko a okusuje keříky. Na chodbě se tváří netečně, když potkáme člověka, očuchá ho a jde pryč. Venku na některé fenky jednou bafne, ale to je vše, dobrovolně odchází se mnou pryč. A doma je milionová, v tom mi pomohli známí, chodili k nám a když byla nervozní, dělala jsem si z ní srandu, jak jsem si přečetla ve zdejších radách, a po měsíci byl klid. Myslím, že její dřívější nečekané chování souviselo s blížícím se háráním. Jsem moc ráda, že jsme to spolu zvládly, i díky vám všem tady.
Přeji všem úspěchy s hafíkama a krásný večer.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Agresia - dovod
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 13:08 
Tak som si precitala nejake temy v tejto diskusii a pochopila som, ze moj pes je agresivny na druhych psov z dovodu, ze si mysli, ze ja nie som schopna tieto situacie zvladnut. Dobre, co mam teda robit aby som ho presvedcila o opaku?

Ked uz sa teda udeje nejaky konflikt (ktory vyprovokuje moj pes), co podniknut? Trestat ho? Ak hej, ako? Obavam sa, ze pouzivam casto väcsi trest, nez je potrebne.

Uvediem priklad: vezmem s nami na vychadzku kamaratovho bezproblemoveho psa. Moj pes ho nechce akceptovat a preto ho stale obchadza a oblizuje si tlamu. Odrazu do cudzieho psa skoci a zacnu sa bit. Cudzi pes ho hodi skusenym sposobom na lopatky a kraca prec. Moj pes sa za nim rozbehne a znova do neho skace. Vsetko za mojho kriku, na ktory po chvili moj pes zareaguje. Schmatnem ho, hodim na chrbat a nadavam v style, ze ja rozhodujem, koho v nasej spolocnosti akceptujeme. Toto zaberie na par tyzdnov a potom sa situacia kludne zopakuje.

Rovnako sa mi stalo, ze sme prisli na cvicak, kde prave cvicili 3 psy. Moj pes sa jednoducho rozbehol k jednemu z nich a zacal do neho skakat. Ja teda neviem, ci chce s kazdym psom riesit hierarchiu alebo o com to je. Zrejme ho nejakym sposobom nervujem, neviem ale ako, neviem, kde robim chybu.

Este dodam ze sa jedna o psa tibetskeho teriera (cca 40 cm v kohutiku) vo veku 2 rokov a utocny je najmä na velkych psov - malych zrejme nepovazuje za konkurenciu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 13:17 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Měla bys ho mít na vodítku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
proč ho vubec necháš vystartovat?
mrkni do plánovaných akcí bude free sobota na slovensku určitě jí navštiv

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Liana
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 13:31 
ajka píše:
proč ho vubec necháš vystartovat?


V pripade vychadzky - samozrejme ho korigujem, a kym davam pozor a obcas zruknem "nie!" tak je dobre. Akonahle ho vsak na chvilku spustim z oci, je problem.

V pripade cvicaku - vlastne to spravil prvykrat. Mala som ho navolno, veselo pobehoval okolo nas a hral sa s fenkami a ked jedna z nich odisla k tym trom sa zoznamovat, tak siel aj on a nasledne skocil do toho jedneho. Proste som ho neodvolala, pretoze som necakala, ze nieco take spravi. Teraz uz viem, ze to spravi moze a uz ho k cudziemu psovi nepustim, ale to neriesi situaciu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 13:38 
A co kdyžmu nějakyý větší pes ublížil a ty otom nevíš potom může být více útočný aby se bránil.joko ten můj jenomže já jsem tomu nestačila zabránit zdůvodu toho že než jsečm doběhla tak chlap byl doleko a řval na nás z dálky abych si to zvíře držela na vodítku a z košíkem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 13:41 
No dobre, aj keby, ale zase - brani sa sam, pretoze si mysli, ze ja na to nemam.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
liana - a on mu ten pes na tom cvičáku něco dělal? Mě to zase přijde jako, že ten tvůj docela šikanuje ostatní psy, ale abys pochopila a uměla ho korigovat, na to bys musela zajet buď na Vlčáry nebo do Humenného (tam bude akce pro veřejnost), aby ti to Ruda ukázal... protože na internetu to nepochopíš nebo to nebudeš umět použít a správně reagovat...

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 13:57 
Nie, ten pes na cvicaku len pekne sedel pri nohe svojho panicka. Suhlasim s tym sikanovanim - aj ked mi znie smiesne, ze taky maly prďus sikanuje zlaťáka, rotweilera... To znamena, ze je priliš sebavedomy? Treba ho uzemňovať?

S tym Rudom tiez suhlasim, ale mam okolo seba nazor, ze si to beriem prilis osobne a nech hned nesaliem s cestovanim, ze nech najprv skusim podebatit na fore. Ale ako kazda ina debata - aj tato zrejme skonci slovami - zavolaj Rudovi a priď :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
liana píše:
.. zavolaj Rudovi a priď :D

když ona je to ta nejlepší rada co je :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 14:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
liana píše:
...Ale ako kazda ina debata - aj tato zrejme skonci slovami - zavolaj Rudovi a priď :D
To máš naprostou pravdu. Jestliže máš otázky přes ty texty tady, potřebuješ nasměrovat v praxi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 14:18 
Oukej! Tak ako som si myslela! :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 20:49 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
liana píše:
No dobre, aj keby, ale zase - brani sa sam, pretoze si mysli, ze ja na to nemam.


Teď jsem nějak mimo, on se brání nebo začíná rvačku on. Podle cos psala před tím tak začíná on a ještě ti moc nefunguje přivolání ,tak jenom jednu radu ,než s tím něco uděláš a přeju ti aby se ti to povedlo tak voď psa na vodítku , Víš není moc příjemné ,když jdu se psem kterej se nepere ,ať volně nebo na vodítku ,a potkáme takovýho jak tu popisuješ ,ten jde po nás ,řve skáče mi na psa a za ním ječí páníček jako v tom smyslu držte si psa at tomu našemu nic neudělá. Mám z toho dost a vždy si říkám až se ten můj jednou vytočí a vystartuje. Jenže pak budou říkat o tom velkým ,že je agresor. Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 22:37 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 21:24
Příspěvky: 2
Bydliště: praha
Lepší je jednou vidět a slyšet než stokrát číst a pořád zkoušet neco nového. Neboj Ruda nekouše a ani jeho pesani :D :D :D :D Ono je taky potřeba přesně zjistit v čem je ten problem. Mě fenka startuje na všechno co vidí, protože se bojí a je takovej uzliček nervů. Kdo nás nezná tak si hned myslí jakou že to mám agresivní krvelačnou bestii. A přitom je to strašpytel. Běda ale jak zjistí že má nad někým navrch. To potom šikanuje a vrací všechen svůj strach tomu druhému. Taky mi jeden odborník radil co se psem na dálku.Odnesl to pokousaný kamarád, moje babička, neteř a soused. Naštestí jsem narazil na tyto stránky a po půlročním trápením, kdy jsem všechno jenom komplikoval (řešil jsem agresi a neřešil strach) , se to otáčí k lepšímu. Lepší jednou vidět a ukazat psika než stokrat..... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: šikana
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 06:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
liana píše:
Nie, ten pes na cvicaku len pekne sedel pri nohe svojho panicka. Suhlasim s tym sikanovanim - aj ked mi znie smiesne, ze taky maly prďus sikanuje zlaťáka, rotweilera... To znamena, ze je priliš sebavedomy? Treba ho uzemňovať?...
Špatně si vykládáš pojem šikana. Šikana znamená, že největší slaboch terorizuje ty, u kterých si je jist, že mu to nevrátí a zvedá si na nich sebevědomí agresí, tedy šikanou. To ale se skutečným sebevědomím nemá co dělat. Nevěř tomu, že by se postavil některému z mých psů, protože by mu bylo předem jasné, že cokoli udělá, se rázem otočí proti němu a nevyšel by z toho bez úhony. Už ti snad někdy vystartoval po psovi, který si ho v letu chytnul jako aport bez mrknutí oka? Asi ne, protože na to je moc velký posera. Dovoluje si jen na ty, které považuje za slabší, nebo jsou v nevýhodě. To máš to samé, jako když nějaký výrostek zmlátí staříka o holi, který sotva chodí. Také si v podstatě mladší dovoluje na staršího, ale je to rovný s rovným?...
Nebudu ti tu psát, co bych udělal se psem, který by mi sešikanoval hodného psa sedícího vedle nohy svého pána. Jen to, že by to zcela jistě příště už neudělal.
Asi nechápeš vážnost situace, protože dělá-li to před tebou, skáče ti o třech, protože tou čtvrtou ti kyne s tímto pozdravem
:finga:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 07:35 
Ja prave chapem vaznost situacie, preto som sa hned pri pociatku problemu obratila na tieto stranky. Ako som uz napisala, to ze pribehol k tomu cudziemu psovi a skocil do neho, spravil prvykrat. Druha vec je, ze ho nemienil hryzt, len okolo neho skackal, stekal a ukazoval zuby. Napriek tomu to samozrejme nemienim tolerovat. Dalsia vec je, ze na moje zavolanie zareagoval okamzite - len ja som si az neskoro uvedomila, co sa deje, nakolko som bola zakecana s ludmi z cvicaku. A teda myslim, ze to nebol pes, pri ktorom by si ten moj mohol byt z akychkolvek pohnutok isty, ze mu ten druhy neublizi.

Chapem, ze si zo mna moj pes robi .pr... Mojim problemom je, ze neviem, ako riesit takuto situaciu, neviem, aky trest pouzit. Lebo tiez si myslim, ze nema nejake vysoke sebavedomie a ked ho budem furt len vozit, tak mu tym zrejme nepomozem. Preto volaaaam!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
liana, voláš nesprávnou linkou. Té správné se říká mobil.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Potkáváme labíse a mému sičákovi se jaksi ne a ne zalíbit. Pokaždé když ho potkáme, tak na něj zavrčí a má tendence ho téčkovat a naskakovat na něj. Poslední takovouhle situaci jsem řešila sklepnutím mého psa z toho labíse, posadila jsem ho čelem k sobě a s nuceným očním kontaktem jsem mu vysvětlila, že takhle teda ne. Ale stejně to nějak nezabralo. Ten labís je hrozně milý a radostí mi skákal až na hlavu. Chci aby Ozzy věděl, že kdo je můj kamarád bude povinně i jeho. Poradíte po netu nebo bude nutná praktická ukázka? Předem děkuji.

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 07:32 
Tak som vcera spravila prakticku skusku Rudovych rad. Ze mojmu psovi staci pripnut stopovacku a je z neho ten najposlusnejsi psik som zistila uz davnejsie - cize akonahle ju dostane, nema tendenciu nic vyparatit. Ksichty vsak na cudzieho psa robil stale. Takze podla rady som sa zacala maznat s tym cudzim psom, moj pes chvilku zarazene dival, a po chvili som si vsimla, ze uz na neho ani opicky nerobi. Mojho psa som nemusela pocas celej vychadzky jediny krat okriknut ani cuknut, cize menej stresu pre oboch :-) ono to vazne ide aj s usmevom :-) dokonca som obom psom mohla dat v klude pamlsok tlama vedla tlamy :-)

Takze dakujem, takto malo staci... Mna by v zivote nenapadlo, ze mazlenim s cudzimi psami svojho psa prinutim ich akceptovat, vzdy som si myslela, ze v nom tym len vzbudzujem ziarlivost a tym padom on bude agresivnejsi. A ono to je uplne inac.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 18:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Liana, je dobře, že to zvládáš, jen nezapomeň na jednu důležitou věc, musíš chránit tohoho hodnějšího psa, i kdyby to nebyl ten tvůj. Netvrdím, že za každou cenu, rozhodně to nechystej nijak výrazně předem, ale jakmile by se tvůj pes do tvého kámoše "strefil", otočí se ti to do protikladu, než kam to chceš nasměrovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: šikana
PříspěvekNapsal: ned 13. dub. 2008 18:32 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Citace:
Šikana znamená, že největší slaboch terorizuje ty, u kterých si je jist, že mu to nevrátí a zvedá si na nich sebevědomí agresí, tedy šikanou. To ale se skutečným sebevědomím nemá co dělat. Nevěř tomu, že by se postavil některému z mých psů, protože by mu bylo předem jasné, že cokoli udělá, se rázem otočí proti němu a nevyšel by z toho bez úhony.

Mám dotaz ,můj pes dělá něco podobného, vrčí na ostatní psy ,ale jen na velký/ tím chci říct ,že ne na slabší/hlavně na labradory a vlčáky ,někdy jako by chtěl po nich vystartovat.Bojím ho pustit k cizímmu psu bo nevím co by se stalo.Myslím že by se nerval ,ale když nevím jak bude na to jeho chování reagovat ten druhej tak ho mám radši na vodítku,a to mně mrzí. Se dvěma velkýma chodíme společně ven a na ty to taky občas zkusí ,ale nic jim neudělá jen se jako pohádaj a je klid.
Na malýho nikdy nic ty očuchá a je v klidu. Když po něm nějaký prcek jde, a teď jeden jezevčík dost ostře ,tak ať je na vodítku nebo volně nikdy se po něm ani neožene naopak uskakuje .
Jak mám reagovat ,když se to stane. Děkuji
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: šikana
PříspěvekNapsal: pon 14. dub. 2008 13:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rmikar píše:
...Mám dotaz ,můj pes dělá něco podobného, vrčí na ostatní psy ,ale jen na velký/ tím chci říct ,že ne na slabší/hlavně na labradory a vlčáky ,někdy jako by chtěl po nich vystartovat.Bojím ho pustit k cizímmu psu bo nevím co by se stalo...
Promiň, ale soudě podle příspěvků z listopadu loňského roku v tématech, kde se právě problém napadání psů řeší, nenapadá mne jiná odpověď než zvedni telefon a zavolej mi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. dub. 2008 13:33 
Offline

Registrován: čtv 27. zář. 2007 12:46
Příspěvky: 7
Bydliště: Vestavěná 1002/4
Dobrý den,
my máme v podstatě stejný problém jako rmikar.Naše šestiletá fenka RR si malých pejsků vůbec nevšímá, ale jak jde proti nám velkej a pokud výrazně už dopředu nedává najevo, že si chce hrát, tak nikdy nevím jak čuba zareaguje, někdy v pohodě, někdy očuchá a vyjede a myslím, že nědělá rozdíly, zda je to fena nebo pes.Jednou k ní přiběhl mladý vlčák, ona po něm první vyjela(měla košík,ale neměla tendenci kousnout,jen zastrašit),on se nenechal odradit a pak najednou byli takový kámoši,že ji i povalil na záda a nechala si líbit kdeco.
Je mi jasný, že to pramení z její vnitřní nejistoty, což souvisí úzce i s mou,ale jak se to naučit.Já nejsem suverénní typ a jaký pán takový pes, tak nevím.Pomohl by mi pan Desenský i s tímto?
Děkuji a hezký den Leona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. dub. 2008 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Leona Kranyšová píše:
Já nejsem suverénní typ a jaký pán takový pes, tak nevím.Pomohl by mi pan Desenský i s tímto?


Myslím, že PRÁVĚ s tímto by ti pomohl :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zmena spravania voci psom
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 11:17 
Dobry den, volam sa Violi a pisem vam zo Slovenska. Velmi ma zaujal vas pristup a preto by som rada poznala vas nazor na nasledujuce konanie mojich psov.
Mam doma 2 psov. Su cistokrvni- pes a sucka plemena Appenzellsky salasnicky pes (vyska okolo54cm, vaha 30kg ). Nie je to prilis rozsirene plemeno a pokial ste s tymto plemenom prisli do kontaktu, tak urcite viete, ze to nie je zrovna najpriamociarejsia povaha u psa. Urcite sa neda prirovnat k bernskemu salasnickemu psovi, ktory je teraz velmi popularny a pozera na vas pomaly z kazdej konzervy ci granul pre psov. Appenzeller bolo povodne svejciarske plemeno a z neho boli vyslachteni ostatni 3 svajciarski psi-Bernsky, Velky svajciarsky a Entlebussky pes. Pokial vam to nic nehovori, tak vedzte, ze Appenzeller je dost chytry pes, no velmi temperamentny a cinorody, neznasa nudu-potom ma destrukcne sklony-cize znici, co mu do cesty pride. Larry (pes) ma 5 rokov, Wicky (sucka) ma 1 rok. Povedala by som, ze Larry je na mna velmi naviazany. Som jeho panicka a od stenata som s nim cestovala, absolvovala vystavy a jeho spravanie bolo vzdy pomerne vyhovujuce aj voci ludom aj voci psom (nie je zrovna priatelsky, ze by prisiel za cudzim, ale nevadia mu a pohladkat sa necha, no z vyrazom:“ dobre, dobre, tak si ma pohladkaj ale nemysli si, ze sa mi to paci “, a pozera na mna, ci je to v poriadku). Pred par mesiacmi som s nim bola na vychadzke a napadli nas 2 psi- bradac, ktory panovi vybehol zo dvora a pustil sa do Larryho ako raketa a len trhat a trhat. Larry neni blby, tak sa nedal a vracal mu to spat. Te majitel toho bradaca sa len prihluplo prizeral, a ked som skrikla ze nech si ho vezme lebo ho odkopnem, tak sa este tvaril, ze ved o nic nejde a co sa vzrusujem. V ten isty den! Pri spiatocnej ceste z prechadzky nas napadol dalsi pes,teda presnejsie Larryho. Bola uz skoro tma, ked k nam pribehol Kaukazsky ovciak, ani neviem, odkial sa zjavil a ja som ho zaregistrovala az ked bol tesne pri nas. Kaukazsky ovciak je oproti Applikovi obrovsky, momente sa do Larryho zahryzol, bez predchadzajuceho zavrcanie, bez vystrahy. Larry sa v prvej sekunde prekvapil, ze akoze o co tomu psovi ide, no potom nevahal a utok opatoval. Samozrejme som sa snazila kaukazaka odohnat, no on ma ignoroval, az ked som ho ubachala taskou, tak sa pustili a ja som na toho cudzieho kricala ze nech sa prace. Potom sme sa pomaly vzdalovali, lebo nas zo vzdialenosti asi 3 metrov prenasledoval(mimochodom, po majitelovi toho kaukazaka nebolo ani stopy, zrejme si vysiel mily pes na vychadzku bez opytania). Cele toto ma rozculilo, 2 ataky v ramci 2 hodin a v takej malej dedine- no neskutocna smola. Larry bol inak v poriadku, voci nemu sa spraval aj pri odchode sebavedomo, obzeral sa za nim a vyhrazne vrcal, no nasledoval ma. Myslela som si, ze je to teda v poriadku. Na najblizsej vystave sa ukazalo, ze opak je pravdou. Larry zacal vrcat a chniapat po velkych plemenach, najma vsak po ovciakoch- najviac nenavidi stredoazijskeho ovciaka. Velmi ma to prekvapilo, no potom som si uvedomila, ze to ma zrejme suvis s vyssie opisanym incidentom. On, co bol vzdy priatelsky k psom, zrazu zacal utocit na obrovske plemena (so psami jeho velkosti a mensimi stale dobre vychadza). Akonahle pocujem jeho vrcanie, je mi jasne, ze okolo ide stredoazijsky ovciak-obzriem sa a fakt tam je. Napadlo ma tiez, ze on ako pastierske plemeno ma mozno zakodovane v genoch prirodzenu nevrazivost k plemenam vlcieho typu (stado musel obranit pred vlkmi) a toto to zrejme len prehlbilo. Mate pre mna nejaku radu, ako to urovnat, ci to vobec ide?


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!